Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) migabi24 válasza Parallaxis (#24944) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nincs azzal gond, csak GG3 legyen rajta, mert azt tudni kell, hogy a GG4 az ütésnek jobban elenál a GG3 meg a karcoknak

(#24952) Petyus1 válasza F_Gergely (#24924) üzenetére


Petyus1
tag

Fólia perverzió. Ez jó. :D
Kollégám ájfon 6 -osára az első pillanatban rátetette az üvegfóliát. Két hete a zsebe mellé tette a telót, ami csattant a kövön. Az üvegfólia egyben maradt. Alatta viszont pókhálós lett a látvány. Jót röhögtünk. Ő nem. :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24953) F_Gergely válasza Petyus1 (#24952) üzenetére


F_Gergely
őstag

igen nekem ezért sem kéne olyan teló ami üveg elő vagy hátlapú- lásd note5. Jó nekem a gagyi műanyag :DDD

(#24954) freddirty válasza SeatZola (#24899) üzenetére


freddirty
senior tag

"Rászántam magam, hogy frissítem a C-s független 4.4.4.-es Notámat 5.1-re. Melyiket érdemes rátenni szerintetek?"
tapasztalatom kb. 1.5 hét 5.1 full kyubi v6 használat után (előtte gyári rootolt kitkat volt):

- nekem gyorsaságra, akkumulátorra nem volt panasz a 4.4 alatt sem de ugyanezt sikerül hozni 5.1 alatt is. Kb. ez az egy erős pozitívum ami nekem jelent valamit. De persze másoknak más számít, lehet az új design, témázás, applikációnkénti jogosultságok vkinek fontosabbak (én 1.x óta használok androidot, nekem kb. tökmindegy hogy néz ki :-).

Amik nem tetszenek és ami miatt nemsokára visszaállok:
- a lock screen megváltozott 5.x alatt. Ez nem samu hiba hanem google. Pl. nincs már többé full screen music player! link
- nincs lépésszámláló lockscreenen,
- valahogy az auto fényerő nem úgy működik mint 4.4 alatt, folyton állítgatnom kell. (lehet csak az én deviceom hibás vagy másképp használom?)

Egyéb apró marhaságok:
- néha mintha beakadna a mobil adat és együtt megy a wifivel. Ez csak 2x volt idáig, restart segített.
- macerás a paste használata a gyári tárcsázóban, 4.4 alatt csak hosszan ráböktél és máris ott volt a tárcsázható szám, most ez nem megy, trükközni kell.

Nincs már kedvem ezekkel az apróságokkal küzdeni/romolni a 4.4 nekem bevált. Majd a 6.1-nél (x.0 szoftver ugye nem használunk) újra megnézem hátha a lockscreen változik előnyére. Bár addigra lehet már a telefonom se lesz ugyanaz...
nna és most lehet kutyázni milyen maradi vagyok :)

fred

(#24955) F_Gergely válasza freddirty (#24954) üzenetére


F_Gergely
őstag

- nincs lépésszámláló lockscreenen,
de van legalábbis nálam van.

(#24956) freddirty válasza F_Gergely (#24955) üzenetére


freddirty
senior tag

na, ez érdekes, hogy kapcsoltad be? nekem s-healthben nincs ilyen opció, meg a lockscreen beálításaiban sincs (második óra, időjárás, tulajdonos adatai csak)

ps: meg az asszony s6-ján sincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

fred

(#24957) saril válasza freddirty (#24956) üzenetére


saril
senior tag

Képernyő lezárása opción belül van

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#24958) freddirty válasza saril (#24957) üzenetére


freddirty
senior tag

nálam nincs, akkor ez kyubi rom hiányosság.

fred

(#24959) bobace válasza freddirty (#24958) üzenetére


bobace
őstag

nálam sincs 5.1.1.. gyári rom, igaz Edge.. de már 5.0 alatt sem rémlik, hogy lett volna.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#24960) Parallaxis válasza MaCS_70 (#24947) üzenetére


Parallaxis
addikt

Milyen érintőképernyős telefonod volt több mint 10 éve?

Nekem az első érintős "okostelefonom" 15 évvel ezelőtt volt :)
Ez egy Alcatel One Touch Com nevű jószág volt (ami egyébként, ha még jól emlékszem egy az Alcatel által átmatricázott Sharp által gyártott cuccos volt).

(#24961) apaszka válasza Parallaxis (#24960) üzenetére


apaszka
veterán

Én mindegyiknek tudtam érinteni a kijelzőjét!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#24962) Parallaxis válasza MaCS_70 (#24950) üzenetére


Parallaxis
addikt

A sok szabad RAM annyit jelent, hogy kihasználatlan erőforrások vannak a rendszerben

Nem a szabad memória a kevés, hanem a felszabadítható memória!!!
Emiatt nem tud több alkalmazást a memóriában tartani és bezárogat olyat, amit nem kéne.

(#24963) Parallaxis válasza apaszka (#24961) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ez illesmi volt :D :

(#24964) apaszka válasza Parallaxis (#24963) üzenetére


apaszka
veterán

Mikor NOTE3 am volt a Négyesek csesztettek a facen,hogy az övé több magos!
Én azért adtam nekik,mert ez én nótámnem 8,hanem vagy 50 magos !

Na de nem offoljuk szét szegény topikot! :C :Y ;]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#24965) saril válasza apaszka (#24961) üzenetére


saril
senior tag

hehe nekem egyes meg a 12 volt, mind a kettő mérföldkő volt a maga korában :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#24966) MaCS_70 válasza Parallaxis (#24960) üzenetére


MaCS_70
félisten

:R :R :R

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24967) sanyijedi


sanyijedi
őstag

na elvileg hétvége 6.0?!
link

(#24853) F_Gergely vagy marad a 7.2?! :DD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#24968) S e t h válasza sanyijedi (#24967) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez már tényleg fájdalmas.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#24969) apaszka válasza bobace (#24959) üzenetére


apaszka
veterán

[link]
Beállítások / Képernyő lezárása / Információk megjelenítése!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#24970) bobace válasza apaszka (#24969) üzenetére


bobace
őstag

Na az nincs ott :) Akár ujjlenyomatos a feloldás, akár húzás. Csak tulajdonos adatai van és estleg súgószöveg.. Még időjárás sem..

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#24971) apaszka válasza bobace (#24970) üzenetére


apaszka
veterán

Ejha? Mid van neked? [link]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#24972) Petyus1


Petyus1
tag

Egy ideje már kínlódok az aksival, hát beugrottam vásárlás közben egy Samsung szervízbe. Ott azt mondták, hogy az elmondottak alapján egyáltalán nem biztos, hogy akku, lehet, hogy a töltésvezérlő.
Gondoltam kipróbálom ezt a kiszálló szervízes őrületet. 2 nap múlva jött is a szervízes srác, szó nélkül kicserélte egy új telóra. Újra csocsi-ragyi minden, de így 3 nap elmúltával, asszem elég lett volna egy szimpla akku csere is. :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#24973) F_Gergely válasza Petyus1 (#24972) üzenetére


F_Gergely
őstag

Az igen! Gondolom akinek nincs hazhoz jovos szervize ott nem cserelnek csak javitanak.

(#24974) kazanka válasza F_Gergely (#24973) üzenetére


kazanka
őstag

Olyan nincs.Akinek normális garanciás telefonja van és szeptember 30 előtt regisztrálta annak van házhoz jövős is.

(#24975) Cold5 válasza apaszka (#24971) üzenetére


Cold5
senior tag

Már sorry, de ez a videó hatalmas baromság! :W

Nekem a doboza szinte teljesen olyan mint a bal oldali (fake), valamint a hátlapon sincs felírva csak annyi hogy SAMSUNG a vaku alá mint a videóban a fake-nek.

+1 A mobilarénás tesztben sincs a hátlapon felírva, hogy GALAXY Note 4 -> akkor ezek szerint ott is hamisítványt teszteltek! :C

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#24976) apaszka válasza Cold5 (#24975) üzenetére


apaszka
veterán

Tényleg baromság, igazad van.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#24977) dancsuri válasza Parallaxis (#24962) üzenetére


dancsuri
veterán

a felszabadítható memória az ami foglalt,

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#24978) F_Gergely válasza kazanka (#24974) üzenetére


F_Gergely
őstag

En szeptember utan oktober kozepen vettem a telefont es regisztraltam igy nekem nincs hazhoz jovos szerviz en erre gondoltam.

(#24979) Száguldo válasza apaszka (#24971) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Mind a kettőtöknek igaza van. A bal oldali Note 4 a jobb Note EDGE.

[ Szerkesztve ]

(#24980) kazanka válasza F_Gergely (#24978) üzenetére


kazanka
őstag

Sajnos akkor nincs.

(#24981) Fernet


Fernet
senior tag

Ma jött meg UK-ból egy tempered glass kijelzővédő a telóhoz. Nem vagyok elájulva tőle, nyilván a szélek miatt kisebb mint a kijelző, de még a látható képernyőt is éppenhogy lefedi, alig ér a széléig. De ami nagyobb gond, hogy a széleken nem fekszik fel tökéletesen, mintha már ott sem lenne teljesen sík a felület. Mivel eddig még nem próbálkoztam ilyennel, valaki aki tapasztaltabb megmondaná, hogy én szúrtam-e el valamit, a rendelt cucc nem jó, vagy ez ilyen és ezt kell szeretni? (kezdek hajlani afelé, hogy leszedem és használom mindenféle hókuszpókusz védő nélkül a telót)

Ezt vettem:

És ilyen felhelyezve:

(#24982) Mikulásbá válasza Fernet (#24981) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ilyen tokban minek még bármi is?Majd így nem fog rácsukódni rendesen a S-View tok.

(#24983) Fernet válasza Mikulásbá (#24982) üzenetére


Fernet
senior tag

Ezért gondoltam (a hsz. második fele):

[link]

Mondjuk előző (Lumia 925) telómat is fólia nélkül használtam, két év alatt mikrokarcok csak erős fényben fekete képernyő mellett látszottak rajta ha megfelelő szögből néztem, tehát abszolút nem befolyásolta a mindennapi használatot.

(#24984) Misi1980 válasza Mikulásbá (#24982) üzenetére


Misi1980
senior tag

Azért kell ilyen tok alá kijelzővédő mert nagyon össze tudja karcolni a tok és a kijelző közötti por.

(#24985) Mikulásbá válasza Misi1980 (#24984) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én elég sűrűn takarítgatom a kijelzőt a tokban,de amúgy sincs por.

(#24986) Dealer95 válasza Fernet (#24983) üzenetére


Dealer95
őstag

Ott fóliáról esik szó, ami sokkal vékonyabb mint az üveg :)

(#24987) Parallaxis válasza Mikulásbá (#24982) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ilyen tokban minek még bármi is?

Mert az ilyen tok szépen legyilkolja a kijelző oleophobe rétegét és onnantól eléggé randa foltos lesz.

Nem egy embernek volt innen a fórumból is problémája ezzel, volt akinek sikerült garanciában megoldani, volt akinek nem.

--

Dealer95:

Igen, ott fóliát írtam, de személy szerint az üvegre esküszöm, mert a fóliával az S-Pent teljesen más érzés használni, nekem nagyon nem jön be úgy.

[ Szerkesztve ]

(#24988) Fernet válasza Parallaxis (#24987) üzenetére


Fernet
senior tag

Az üveg megérkezéséig ideiglenesen fólia volt rajta, de kicsit tapadt rajta az s-pen. Igaz olcsó fólia volt, de hát na... Mondjuk ez az üveg sem volt drága, lehet azért nem fekszik rendesen a széleken. Vagy én toltam el valamit, bár nem tudom mit. :)

(#24989) csabai022


csabai022
tag

Sziasztok! Az időjárás widget-ben lévő háttérképeket honnan lehetne letölteni? Vagy ha esetleg valakinek megvan és megosztaná,megköszönném!

(#24990) Parallaxis válasza Fernet (#24988) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem rontottál el semmit, a kijelző görbülete a kijelző hasznos felületén belül kezdődik, ezért nem fekszik fel rá az üveg. Ezt hívják halo effektnek.

(#24991) SX Wave válasza F_Gergely (#24955) üzenetére


SX Wave
aktív tag

Hmmmm... érdekes. Nekem bevan kapcsolva ez a funkció, viszont nem jelenik meg a lépésszámláló a zárolt kijelzőn. Akkor hogy is van ez?

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#24992) Anulu79


Anulu79
addikt

A chipset miatt van különbség a Snapdragon és az Exynos változatok között?

(#24993) kali válasza Anulu79 (#24992) üzenetére


kali
legenda

igen, valamiben az egyik jobb kicsivel, másban meg a másik.

(#24994) Dealer95 válasza Anulu79 (#24992) üzenetére


Dealer95
őstag

Exynos erősebb CPU, kevésbé melegszik és az üzemideje is jobb kicsit.
Snapdragonos jobb GPU-ban, gyengébb prociban.

(#24995) Száguldo válasza Anulu79 (#24992) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Használatban a F-es melegedését leszámítva nem veszed észre a különbséget a kettő között.

(#24996) F_Gergely válasza SX Wave (#24991) üzenetére


F_Gergely
őstag

Passz en nem allitottam semmit, lezarasi kepernyon nekem az idojaras meg a lepesszamlalo magatol megjelenik kiveve ha megy a zenelejatszo akkor csak annak a pluginja es a feloldo kepernyo (pin beutes) jelenik meg. Gyari 5.1 rendszer, fuggetlen C-s telo.

(#24997) S e t h


S e t h
nagyúr

Nem tudom melyik szánalmasabb, a samu vagy a hír ami már önálló életet él a frissítéstől.

[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#24998) F_Gergely válasza S e t h (#24997) üzenetére


F_Gergely
őstag

Lassan már én sem tudom, hogy kamu ez a hir vagy tényleg kapott valami frissítést. (HTC-nél is volt olyan hogy "véletlen" kapott frissítést a telefon, és aztán vissza is vonták)

(#24999) WiZARD válasza F_Gergely (#24998) üzenetére


WiZARD
addikt

Még ha igaz is, akkor is csak 1 db, egyedi eset, ami alapján elég durva túlzás kijelenteni, hogy a Note4 megkapta a frissítést.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25000) F_Gergely válasza WiZARD (#24999) üzenetére


F_Gergely
őstag

igen ebben is van igazság. Nekem az a furcsa hogy a samsung hivatalosan nem adott ki semmit, nem adott ki erre vonatkozó nyilatkozatot sem, mégis mindenki ezt kész tényként kezeli. Furcsa hogy őket senki nem kérdezi most akkor mi van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.