Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) gyuri81 válasza blu79 (#24344) üzenetére


gyuri81
veterán

Számomra az edge+ fehér megjelenítése a csúcs. Sajnos a Note 3 illetve a Note 4 is sárgás színű...

(#24352) MaCS_70 válasza Risard (#24349) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kalibrálni az akkustatisztikát, helyesebben annak a vezetését lehet.
A lítiumos akkuk néhány használat után beállnak a kapacitásuk maximumára, onnantól csak romlik az állapotuk. Nincs olyan frissítési lehetőség (kényszer), mint a nikkeles (főleg NiCd) akkuknál, ahol memóriaeffektussal kell számolni, és van mit "kiszabadítani" a látens kapacitásból.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24353) Risard válasza MaCS_70 (#24352) üzenetére


Risard
aktív tag

Aha köszi. Arra gondoltam a statisztikára.Tehát ha lemerítem az új aksit s egyszer feltöltöm akkor ezzel kalibrálom?

[ Szerkesztve ]

(#24354) #18001664 válasza Risard (#24353) üzenetére


#18001664
törölt tag

A gyárban már megtették helyetted, semmi teendőd nincs az akksival!
Ám én azt javaslom, hogy 10% alá ne hagyd merülni, csak ha nagyon muszáj.

(#24355) blu79 válasza gyuri81 (#24351) üzenetére


blu79
addikt

Szia, az enyém fehér megjelenítése is csúcs mert tényleg fehér és nem sárgás. Más F -es telóhoz is melléraktam és azok tényleg sárgásak voltak. Még meg is kérdeztem itt a topicban miért van ez hogy ugyanazon F -es T-mob. szérián miért van ez a különbség? De tènyleg hogy van. Mikor az ismerősöm is megvette a Note 4 et ugyanonnan ahol én( t-mob) mellétettem és egyből az tűnt fel hogy nem olyan a fehér mint nálam hanem picit sárgás, az enyém meg igazi fehér.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#24356) MaCS_70 válasza #18001664 (#24354) üzenetére


MaCS_70
félisten

Éppen a statisztika fitten tartása miatt időnként érdemes szinte nulláig lemenni.
Egyébként ugyanez a helyzet (sőt, még ilyenebb ;] ) a felső tartományban -- különösen Samsung telefonoknál. A 100%-ra töltés sokkal jobban igénybe veszi az akkut, amint a nullára merítés.
Ha az ember csak 90%-ig tölt, kb. kétszeres lesz az akkumulátor időtartama. 3,92 volt fölött ugyanis kb. minden 0,1 volt töltőfeszültség kétszeres igénybevétel az akkunak, és ez a görbe valahol 4,2-4,3 volt között még meredekebbre vált -- azaz ott az ember már megsüti az akkumulátort. A Samsung tudtommal 4,3 voltig tölt, ami nagyon a biztonságos tartomány széle, és már egyértelműen nem jó az akkunak.

A lemerítés is tönkreteszi a lítiumos akkukat, de más a károsodás jellege, nem olyan drasztikus. A készülékek által engedett alsó feszültség még nem közelíti meg olyan durván a veszélyes zónát, amibe úgy lehet belecsúszni, ha az ember utána magára hagyja, engedi önkisülni az akkumulátort.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24357) Risard


Risard
aktív tag

Oké köszi!
Tehát kaptam uj aksit akkor azért érdemes 0 % ra egyszer lemeríteni meg feltölteni.

(#24358) MaCS_70 válasza Risard (#24357) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, elsőre érdemes egy minél teljesebb ciklust lejátszani, amit kb. ötven alkalmanként meg kéne ismételni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24359) blu79 válasza Risard (#24357) üzenetére


blu79
addikt

A mostani akkukat nem kell formázni , nem szabad túltölteni, nem tanácsos kisütni!!! Semmiféle 0ra merítés nem kell az mihamarabb végez az akkuval, hamarabb meghibásodik,

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#24360) blu79


blu79
addikt

Kicsit az akkumulátorrol:

Akkumulátor kalibrálás. Szabad-e az akkumulátort formázni/túltölteni/kisütni?

Azzal „remélem” minden laikus tisztában van, hogy a Li-Ion (esetleg Li-po) akkumulátorokat:nem kell formázninem szabad túltölteninem tanácsos kisütniMivel nem jellemző rájuk a memória-effektusként aposztrofált jelenség, és az akkumulátor úgy érzi legjobban magát, hogyha időnként bele-bele töltögetünk, de nem nagyon hagyjuk lemerülni. Igazság szerint nem is nagyon lehet, mivel maga az akkumulátor tartalmaz egy kis védőelektronikát a szükséges szenzorokkal és - elvileg - az ilyen eszközök töltését végző kütyük sem ész nélkül töltik a telefont, hanem a töltési folyamatot monitorozzák és a töltőáram intenzitását szabályozzák.Magyarul:  a névleges kapacitás az első pillanattól a rendelkezésre áll. Hiába rakod fel fél napra tölteni, pár óra múlva úgyis lekapcsol, csepp-töltés nincs, az akkumulátor csak számottevő (~10%) kapacitásvesztést követően kezd újra tölteniTúltöltés esetén az akkumulátorban káros oxidációs folyamatok indulhatnak be, ami instabilitáshoz, sőt a cucc kigyulladásához vezethet. Ez akkora gond, hogy az akkuk gyártói nem is bízzák a felhasználóra, vagy harmadik félre a megoldást:  közbelép a beépített elektronika és megszakítja a töltést.·Ha az akkumulátor feszültsége kritikus szint alá esik, képtelen lesz újra áramot felvenni. A beépített védelmi mechanizmus már ezt megelőzően lekapcsol. Ha ennek ellenére tovább erőltetjük a kérdést, még mindig nem megy tönkre, de eljuthatunk egy olyan pontra, ahonnan az akkumulátor már nem lesz tölthető normál töltővel (speciális szerviz-töltővel még jó eséllyel felébreszthető, de mi nem tartunk olyat otthon…).Mivel pl. a beépített elektronika is fogyaszt némi áramot, az akkumulátorok „maguktól” is merülnek kissé. Ezért nem szabad hosszú távon „lemerült” állapotban tárolni őket (és ez a valódi oka annak is, hogy a gyártók kb. 40%-ra töltve szállítják őket, nem pedig az, hogy a vásárló még a boltban le tudja futtatni a TFT tesztet).

Innen vettem át: Central PC & Android szervizszolgálat - Pécs

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#24361) #18001664 válasza blu79 (#24360) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ez így van...mondjuk én mindig megvárom hogy 100%-ra feltöltsön, nem veszem le hamarabb. Az eddigi készülékekkel is így csináltam és SOSEM voltak akku problémáim. Hozzá tartozik az igazsághoz, hogy másfél évnél egy telefon sem maradt tovább nálam.

(#24362) Risard


Risard
aktív tag

Oké kösz mindenkinek.

(#24363) kali válasza gyuri81 (#24351) üzenetére


kali
legenda

a note 3 nem színhelyes, a de a note 4 már igen, persze csak a megfelelő képernyőmódban, nem abban nézve viszont lehet sárgás, de az úgy nem mérvadó.

blu79; lásd fent, a megfelelő módban kell összehasonlítani - alapbeállítással nem azon áll, úgy módosítani kell -, úgy nem lehet sárgásabb (sem).

[ Szerkesztve ]

(#24364) blu79 válasza kali (#24363) üzenetére


blu79
addikt

- úgy hasonlítottuk össze hogy kipróbáltuk a különböző képernyőmodokat, és az övé sárgás tényleg, ha nem raktam volna a telómat mellé nem vettük volna észre, mert nem feltűnően sárgás, aki ilyenről nem tud nem veszi észre, én azért vettem észre mert ismerem a telómat és mikor megnéztem az övét feltűnt hogy kicsit mintha másabb, ekkor összeraktuk és megnéztük és valóban picit más a fehér szín

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#24365) kali válasza blu79 (#24364) üzenetére


kali
legenda

nem különbözőkben kell, legalábbis nem a módosítottakban, mert úgy még az sem mindegy, hogy milyen képet jelenít meg, hiszen ahhoz igazítja a színeket, így eltérő képnél a színek is eltérnek, hanem alapvető módban és azonos képpel, fényerővel...stb., ha úgy is eltérés van, az nem jó, de az nem jellemző. (kivéve, ha fóliázták a készüléket, de az más téma...)

(#24366) Kleroo válasza kali (#24365) üzenetére


Kleroo
veterán

Ennyire ne nézd hülyének :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#24367) kali válasza Kleroo (#24366) üzenetére


kali
legenda

senkit sem akarok annak nézni, de egyrészt láttam már sok "csodát" - biztos nem csak én vagyok így vele -, másrészt az ördög sokszor a részletekben lakozik, amire csak ebben a témában rengeteg példa van, hogy ilyeneken csúsztak el összehasonlítások, meg születtek helytelen általánosítások.

(#24368) blu79 válasza kali (#24365) üzenetére


blu79
addikt

- te teljesen hülyének akarsz nézni?!

Egyértelmű hogy olyankor nem képeket nézünk meg stb. és ha mondom hogy teljesen azonos beállításon van a 2 teló akkor az azt jelenti hogy úgy is van. Én is meglepődtem hogy a kèt telónak nem ugyanaz a féhér szín, hanem eltérő bár mindkét teló tmob-os

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#24369) saril válasza Parallaxis (#24340) üzenetére


saril
senior tag

örülök hogy van link, egyből 2db-ot rendeltem :C thx :DDD
épp most tettem fel a sima edzett üveget a gyári fólia helyett, addig jó lesz míg megjön a teljes képernyős üveg :DD

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#24370) kali válasza blu79 (#24368) üzenetére


kali
legenda

egyrészt lásd a korábbi hozzászólásom, másrészt eddig nem írtad, hogy teljesen azonos beállításon volt a két telefon, csupán annyit, miszerint kipróbáltatok különböző képernyőmódokat.

(#24371) blu79 válasza kali (#24370) üzenetére


blu79
addikt

:R béke

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#24372) gyuri81 válasza kali (#24363) üzenetére


gyuri81
veterán

Amit a MM-ban néztem az atom sárga volt( mint az enyém), melléraktam a Edge plus-t és az hófehér volt mellett ( még a párom A5 telefonja is gyönyörű fehér volt mellette).

és igen megnéztem a képernyő beállításokat....

itt egy teszt videó a képernyőről ( ebben is sárgának írják a kijelzőt): Samsung Galaxy S6 Edge Plus - REVIEW

aki ezek után sem hisz nekem, az nézze meg élőben!

(#24373) kali válasza gyuri81 (#24372) üzenetére


kali
legenda

valóban nézze meg maga - a megfelelő/azonos feltételek mellett -, én is csak úgy hiszek leginkább, vagy ha a tesztben látom/olvasom azt is, hogy milyen módban és beállításokkal hasonlítják össze.
azt tudom csak mondani, hogy ha sárga lenne, akkor nem született volna ilyen eredmény egy komoly tesztben; link (az alapvető mód leírásánál a lényeg!)

(#24374) blu79 válasza gyuri81 (#24372) üzenetére


blu79
addikt

- a MM-ba valóban sárga a Note 4 kijelzője de az nem F-es se nem C-s, Hozzáraktam a Note 4-em(F) ahhoz ami a MM-be van Note 4 és eléggé nagyon látszik mennyire sárga a MM-os Note 4

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#24375) kali válasza gyuri81 (#24372) üzenetére


kali
legenda

azt elfelejtettem írni, hogy az üzletekben jellemzően demo készülékek vannak kiállítva, így azokhoz nem szeretek semmit sem hasonlítani, illetve azokat több tekintetben sem veszem viszonyítási alapnak.
a kijelző kapcsán is nagyon igaz ez, hiszen jobbára napi 12 órát mennek maximum fényerőn - igaz, egy ideje csak heti 6 napról van szó, de az sem semmi -, ami idővel nem csak a beégés, hanem a megjelenítés tekintetében is adhat rossz viszonyítási alapot, mert még a húzósabb felhasználóknál sem megy annyit és úgy a kijelző, akár többszöröse használati intervallum alatt sem.

(#24376) gyuri81 válasza kali (#24375) üzenetére


gyuri81
veterán

Rendben, elfogadom a válaszotokat! Megmondom őszintén, alapvetően ez tartott vissza a note 3 lecserélésében! Sajnos nincs az ismeretségi köreimen note 4, hogy össze tudnám hasonlítani.

(#24377) hartomoni


hartomoni
csendes tag

Aksi kérdés!!!!
Sziasztok, 3 napja büszke galaxy note 4 tulajdonos lettem!Galaxy S szeriáim voltak eddig (S2-S3-S4-S5)
Eddig minden ok, de az aksi gyanús nekem.Közepes használat mellett este 6kor gyenge 29% on muzsikál.Mit nézzek át rajta szerintetek, mert a Note-ooban még nem vagyok annyira otthon:Köszi előre is a válaszokat

(#24378) handrash válasza hartomoni (#24377) üzenetére


handrash
őstag

Mit nézz meg? A powerbank árakat! :))

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#24379) kali válasza hartomoni (#24377) üzenetére


kali
legenda

a háttérben futó folyamatokat és szinkronizációkat (amik egy része esetlegesen feleslegesen megy), illetve a kapcsolódó beállításokat.

(#24380) kazanka válasza hartomoni (#24377) üzenetére


kazanka
őstag

Megnézheted a garanciapapírt is pl.

(#24381) dancsuri


dancsuri
veterán

új generációs mobilok :U

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#24382) #18001664 válasza dancsuri (#24381) üzenetére


#18001664
törölt tag

Újra keresett alkatrész lesz a kijelző szalagkábel, újra látni fogunk fityegő flipet, stb... :D

(#24383) SX Wave válasza gyuri81 (#24376) üzenetére


SX Wave
aktív tag

Volt szerencsém mind a kettőt összehasonlítani, azonos képekkel és beállításokkal. Minimális különbséggel a négyes nyert nálam, viszont fényerőben egyértelműen a négyes.

[ Szerkesztve ]

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#24384) hartomoni válasza kali (#24379) üzenetére


hartomoni
csendes tag

Köszönöm

(#24385) Xanax88


Xanax88
tag

Halihó!

Nem épp ide vágó téma.
De valakinek van tapasztalata a T nél ajándekba adott Samu Level On fejes gariztatásával?
Kb egy hónapot használtam, táskában csak a tokjában hordtam, de már szanaszét van repedezve a műanyag, gyanús hogy barmikor eltörhet.
Ráadásul van 4 pöcök ami már le is tört róla, ami miatt a 2 "csapszeg" rendszeresen ki akar mászni a helyéről...

Igazából kb úgy néz ki mint bármi más műanyag cucc 10 évesen. Gyakorlatilag megfáradt.
Fura...
Csak az erdekelne, hogy ez indok gariztatni?
Leejtve vagy iylesmi nem volt, a repedéseken kívül egy karcolás sincs rajta.
Valaki járt már így vele, vagy nagyon egyedi eset?

[ Szerkesztve ]

Krisz

(#24386) csimpi1


csimpi1
tag

Ha olyan ébresztőóra appot szeretnék használni, ami digitális óraként egész éjszaka mutatja az időt, attól nem fog beégni a kijelző?

" Az élet full színpompa, de semmit sem ér kb., az EKG-m szinkópa, amikor beverek 4 kávét 2 rummal szinkronba' "

(#24387) Bélaaaa válasza csimpi1 (#24386) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Attól be fog, így ne használd!
Timely, az egyik legjobb!

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#24388) Moralespg válasza #18001664 (#24313) üzenetére


Moralespg
tag

Köszönöm

Samsung Galaxy s8 +Samsung gear s3

(#24389) #18001664 válasza Moralespg (#24388) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nincs mit!

(#24390) TarMaster


TarMaster
csendes tag

Üdv mindenkinek! Lenne egy gyors kérdésem:
Van-e valamilyen lényeges különbség az F-es Note4-re kiadott COJ3 illetve COJ5 ROM változatok között?
Úgy néztem, hogy a COJ5-ös verzió inkább a T-Mobile-re jellemző.
Most COJ3 BTU (angol független) van fenn nálam (T-Mobile-os F-es nóta 4-en), semmi gondom vele - de ha jobb a COJ5, akkor miért ne tenném fel azt? (Igaz abból nincs BTU, csak pl. magyar TMH)
Szóval van-e különbség az F-es COJ3 és COJ5 között?

[ Szerkesztve ]

(#24391) Rabidsnail


Rabidsnail
senior tag

Nem tudom milyen szeme volt a koreai mérnöknek aki az auto fényerő alsó értékét kalibrálta,de számomra így használhatatlan az auto funkció! Tud valaki olyan appot,vagy megoldást,amivel az alsó értéket növelhetem? A Luxot ismerem,de az bekavar néhány ponton. Köszi! Még egy szösszenet. Kyubi rommal nem éreztek nagyobb melegedést?

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#24392) #18001664 válasza Rabidsnail (#24391) üzenetére


#18001664
törölt tag

Egyáltalán nem melegszik, töltés közben is csak picit!

(#24393) Rabidsnail válasza #18001664 (#24392) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

Most töltőn van kb.feles fényerőn. A kijelző felső harmada elég meleg.

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#24394) #18001664 válasza Rabidsnail (#24393) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nincs valami alkalmazás beragadva?

(#24395) Rabidsnail válasza #18001664 (#24394) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

Előfordulhat! Köszi! Megsasolom!

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#24396) sanyijedi válasza Risard (#24311) üzenetére


sanyijedi
őstag

ma jöttek ki, kaptam egy "új" készüléket, remélhetőleg ez nem csinálja. tesztelni még nem volt időm de majd írok róla. szervizes említette, hogy nem ez az első hasonló eset..

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#24397) Keksz03


Keksz03
senior tag

Gyári LED flip tok tudja a vezetéknélküli töltést ugye?

Erre fáj a fogam, de a LED Flip toktól nem válok meg soha! :DDD

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#24398) #97246720 válasza Keksz03 (#24397) üzenetére


#97246720
törölt tag

Én úgy tudom hogy nem lehet vele vezeték nélkül tölteni...legalábbis a gyári qi antenna nincs benne...anno nekem is fájt rá a fogam...de anyagila nem engedhettem meg...akkor még 20ezer körül volt az ára,szerintem most sem olcsóbb

[ Szerkesztve ]

(#24399) Keksz03 válasza #97246720 (#24398) üzenetére


Keksz03
senior tag

Flip tokom van, imádom, megéri megvenni, egyébként ez is akciós most!
Nagyon sokat dob a telefonon és baromi hasznos!

Még meggondolom ezt a wireless charging kit-et, nem halok bele ha nincs! :DDD

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#24400) Risard


Risard
aktív tag

(#24396) sanyijedi
Nekem új aksit adtak!Ki be kapcsolgatta a telót közben az akku szint nem esett! Aztán kérdeztem gyakori e nekem azt mondta nem tudja ő csak rosszakkal találkozik! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.