Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) apaszka válasza Soybex (#39000) üzenetére


apaszka
veterán

A ROOT akkor árt ha felfelé cibálod a hardvert! Csak ahhoz kell hozzányúlni amit ismersz! Ennyi!

Egy jó főzött ROM bizony sokat tud hozzáadni egy készülékhez!

Egész más világ ! Nyugodtan vágj bele, ha már nem kell a garancia!
53 éves vagyok de még kell a ROOT és a főzelék...

Igaz most egy jó ideje Nexus 6p 64gigásom van. Ott szerencsére 100%-os főzelékek vannak . Én 2 fajtát próbáltam , ezek tökéletesen működnek. A nagy kedvenc igaz most pihen mert még nem 8 alapú. De mind mondani szokták , bosszantóan tökéletes!
Kernel meg EX is fullos... Szóval elvagyok...

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#39002) Soybex válasza apaszka (#39001) üzenetére


Soybex
őstag

Garancia nyár óta nincsen így ezzel nincsen probléma.
Hardveres részhez nem igazán piszkálgatnék, hiszen így is hasít a kis masina.
Max a felbontást állitanám full hd-ra ezálltal kímélném az akksit nemde?
Hangzás dolog érdekel, hogy mit is tud ez a Viper mód amit többen is írtatok régen.
Viszont kicsit tartózkodok mert életemben egyik telefonomat se rootoltam, pedig bőven 50 ha nem több fordult meg nálam.

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#39003) apaszka válasza Soybex (#39002) üzenetére


apaszka
veterán

Nekem is sok telefonom volt. Nagyrészt az első bekapcsolás után kértem a rendszgazdai jogot.
A Note 3nál még nem volt gond mert vissza lehetett állítani az eredeti állapotot. A Note 4 nél már nem az eFuse chip miatt.
Ha nem használod a knox ot , akkor nincs gond, vágj bele.

Sokan tudnak segíteni , mert sok tulaj ROOT öl!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#39004) Oldman2 válasza World-Soft (#38614) üzenetére


Oldman2
veterán

"...nem csinálták meg, hogy a goggle api-t támogassa, így nem minden megy az ujjlenyomattal, mert pl. az OTP is lusta beletenni 3 sort a progijába, hogy a telefon NFC fizetésnél ne telefon tartalék jelszót kérjen..."

Jól értem, hogy egy kicsit problémás a Mobilfizetés emiatt?

Custom ROM-ok alatt sem megy?
Vagy ott egyáltalán nem fog menni a Root/Knox átbillenése miatt?

(#39005) IamSociopath válasza apaszka (#38999) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Nézd.. Én rendszergazda vagyok egyébként. Igy, hogy a telefonomon nincs root jogom iszonyatosan felb*sz. :D
Egyetértek nagyjából mindenben. Főleg nekem azért kellemetlen a szitu mert ha most akarnám leváltani a telefont az s8+ és a note 8 jöhetne csak számításba. Ami meg elég kellemetlen kiadás. (ugye elég sok note széria kimaradt) Egyébként az enyém garanciális, pont az ilyenek miatt. Nem volt rossz döntés hagyni gyári állapotban a mellékelt ábra szerint. :D Már vártam az alaplap halálát, elég komoly használatbavételnek van kitéve szegény.
Ha lejár a garancia , rá 1 percre aosp rom lesz rajta. :D

Egyébként már nincs kuponozás úgy hallottam, hanem cserélik az alaplapot. Volt aki elsőre kupont kapott mostanában?

[ Szerkesztve ]

(#39006) apaszka válasza Oldman2 (#39004) üzenetére


apaszka
veterán

A root alatt is simán megy a mobilfizetés!
OTP bank alapja is megy nálam!

Ja a SU appot kell elfelejteni, helyette a Magisk kell!
Simán elrejti a kellő programok elől a jogosultságot!
Egy csomó cucc pl az UPC tévé is csak így megy...

Az erre érzékeny app-okat berakom a mellé ajánlott program segítségével a rejtettek közé, és soha többé nincs gond!
Amihez kell a jog megkapja , ami meg benn működik ROOT alatt az meg nem kap jogot.
Nagyon jó ez a cucc!
Én is a Nexus topikban kaptam hozzá ajánlást!
Soha nem hittem volna milyen jó és egyszerű!

Minden megy szépen.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#39007) gyuri81 válasza apaszka (#39006) üzenetére


gyuri81
veterán

Neked megy a Safetynet is??? Nálam az Istenért nem akar jól futni :(

(#39008) apaszka válasza gyuri81 (#39007) üzenetére


apaszka
veterán

Megfelelő verzió kell hozzá és tuti jó.
Appból töltöttem le a frissítést és flash az új verzió!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#39009) bobace válasza apaszka (#39008) üzenetére


bobace
őstag

Na nekem pont ebből lett elegem annó. Nem bírta úgy rootolni, hogy Safetynet átmenjen, és egy idő után fontosabb volt, hogy menjen a bankos progi, mint hogy maradjon a root.
Bár azóta gondolom a magisk is sokat fejlődött.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#39010) gyuri81 válasza apaszka (#39008) üzenetére


gyuri81
veterán

Nekem mindenből a legfrissebb van fent...de hiába

(#39011) apaszka válasza bobace (#39009) üzenetére


apaszka
veterán

Itt jár már a program és a Magisk.
Az OTP app is fut!


Még eddig minden kényes app indult.
Az UPC és az OTP SU-val nem persze.

A Root kell...

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#39012) bobace válasza apaszka (#39011) üzenetére


bobace
őstag

Most nem aktuális, Note 8 garit nem tervezem elveszteni még vagy 1,8 évig :DDD
DE jó tudni, hogy van élet a gari után is :C

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#39013) Oldman2 válasza apaszka (#39006) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi szépen, megnyugtattál!

(#39014) zho-lee


zho-lee
addikt

Üdv!
Elképedve állapítottam meg egy nagyon kedves márkatársammal váltott privát levelezés alapján,hogy több,mint egy hónapja ugyanazt a custom romot használom.
És nincs most egyetlen rom telepítő zip sem az SD-n :N

Talán egy próbát megér valakinek, az "F"-verzióra.
(nem a legújabb build, egyel régebbi)
[[Hybrid]ApocalypseX_M_Tron_Double mod_v7.1.4-BY_Star53.zip]
Root alap, de semmi más nincs benne, pl xposed keretrendszer sem.
Egy dolgot használok, ami play-ról van, és még rövid ideig ingyenes pro verzió: [InfinityDisplay S8 Curved Edge & Round Corner PRO]
Ezzel olyan lesz a készülék kinézete, mintha pl S7 Edge lenne, azaz a két függőleges oldal "lekerekedik" a kijelzőn. Mindenhol, menüben is, stb.. ezzel, meg a téma áruház áldásos jelenlétével odavág a kinézete is.
Mivel android 6.0.1 ez is, ugye használom is, az akku kb 1,5 napot bír ki max...
Térerő, wifi, mobilnet, kamera rendben van.
Melegedés, azaz a kijelző forró állapotba kerül: eddig csak egy módon jött elő: havonta 1-2x recovery alatt csinálok wipe dalvik/cache törlést, és utána a boot közben melegszik csak fel. Szerintem a többi custom romhoz képest ez nagy előre lépés :K
Sem netezés, sem kamera használata, sem a hardvert agyon gyalázó passziánsz és fekete özvegy játék alatt nem melegszik a kijelzőm. (mint eddig, más romok alatt)

Drukkolok mindenkinek, aki kipróbálja.

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#39015) futor válasza zho-lee (#39014) üzenetére


futor
aktív tag

:C

(#39016) Diokhan válasza zho-lee (#39014) üzenetére


Diokhan
addikt

Ebben a romban működnek az s-pen funkciók? Van kézírás és snote is?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39017) zho-lee válasza Diokhan (#39016) üzenetére


zho-lee
addikt

Igen, Igen.
Note rom, de a 7-esé portolva.
Szerintem sikeresen.

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#39018) Diokhan válasza zho-lee (#39017) üzenetére


Diokhan
addikt

Odinnal lehet telepíteni? Sajnos nincs memóriakártyám.
Esetleg nincs véletlenül pár screenshotod arról, hogy hogy néz ki a rom?
Ez jobb, mint ami nekem most fent van? Jelenleg a gyári touchwiz-es romot használom, a legutóbbi kiadást, ami még kijött.

Szerk: Lehet, hogy az én netemmel van a baj, de a letöltési linken látható mirrorokból egyikről sem jön le, a legkevesebb letöltési idő 3 nap volt. Nem tudnád esetleg feltölteni egy google drive-ba?

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39019) zho-lee válasza Diokhan (#39018) üzenetére


zho-lee
addikt

CSAK munkahelyen van wifim, max holnapra tudom prezentálni a screenshotokat, azaz hétfőre, bocs!
Hogy a gyárihoz képest jobb-e?
Ez ugye nem komoly kérdés volt?
Rootolt - nem kell magyarázni miért jó (nem tiltanak ki a saját készülékemből!)
Van benne alapból egy Apocalypse tuner - főleg a design-t lehet erősen javítani vele.
Van egy MT tweaks - procitól a képernyő színekig lehet benne állítani mindent!
Az említett téma áruház, ami műxik is...
Dolby atmos - király dolgokat lehet vele csinálni. Vájtfülűeknek, vagy akik csak szeretik a szép hangzást -kötelező!
Ehhez még van egy audio control apk is, hogy fokozzuk a még jobb,szebb,tiszta hangzást..
Tudnám biztos még részletezni, miért nem a gyári van fenn nálam.

Feltöltést azt megpróbálom... talán belefér a munkaidőbe.
Ugyanis ezt odinnal NEM lehet feltelepíteni, TWRP recovery alatt lehet :K

Egy screenshotom van, azt tolom, de az a homescreen csak.
Pár ikon, egy widget, a többi gesztus vezérlés.
[HS]

szerk: egy linket toltam a romról, az nálam megy elég gyorsan (16 perc..).

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#39020) Diokhan válasza zho-lee (#39019) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszönöm, akkor szereznem kell egy memóriakártyát.
Ne fáradj a feltöltéssel, időközben nekem is sikerült letölteni, köszönöm.
Igazából azért kértem a screenshotot, mert az alma után nagyon ki vagyok éhezve egy szép, sőt, nagyon szép kinézetű oprendszerre.
Azért kérdeztem, hogy jobb-e, mert szeretném elkerülni az alaplap purcanást, és emiatt aggódom a legjobban, hogy ne egye meg a hardvert.
A hangzás nekem nagyon fontos, szeretem, ha jól szól a zene, a jelenlegi hangzással is meg vagyok elégedve, egy Skullcandy fülessel.
Emellett fontos az S-Pen és annak funkciói, rengeteget használom a jegyzeteket, akciójegyzetet, fontos, hogy az megbízhatóan működjön.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39021) Diokhan válasza Diokhan (#39020) üzenetére


Diokhan
addikt

Megtaláltam a romot az XDA-n, és azt írja, hogy a 7.1.4 verzión nem működik az ujjlenyomat olvasó. Valóban így van? Te használod, és ha igen, nálad működik?

Valamint az nem említetted, hogy kell hozzá gapps is, ami innen tölthető le.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39022) zho-lee válasza Diokhan (#39021) üzenetére


zho-lee
addikt

[rom letöltés] - ha már megdolgoztattál... :D

Nos, írtam, hogy nem melegíti a készüléket a rom. Tehát nem pörgeti ezerrel a procit, nem olvad le a chip.
Én NEM telepítettem a gapps-ot, mert nem kellett, nem értem, miért linkeli..

Az S-pen kiválóan megy alatta, az ujjlenyomatot nem szoktam/szeretem használni, nem tudok nyilatkozni.
Nem az én ujjacskáimhoz találták ki azt :DDD

szerk: a téma áruházzal olyan szépre tudod varázsolni, hogy az alma elfonnyad.. :))
szerk2: természetesen, az aroma telepítőben az Apocalypse romot választottam!!

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#39023) mistvan68 válasza zho-lee (#39022) üzenetére


mistvan68
tag

Szia!

Infra működik a portolt ROM alatt,mert nekem meg az is fontos.

Üdv.István

(#39024) Diokhan válasza zho-lee (#39022) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszönöm. Letöltöttem :D
Olvasom a hozzászólásokban, hogy elég sok felhasználónak vannak gondjai vele, bár általában nem F-es tipusokkal. App crashek, kamera nem működik, van aki téglázta rögtön install után, AOD módban hibásán működő automata fényerő, értesítési sávon ha 3 értesítésnél több van, akkor a lehúzás után borzasztó laggot tapasztal egészen addig, amíg az értesítések száma le nem csökken 3 alá, melyeknek oldalra húzása is komoly erőfeszítéseket igényel a súlyos lagg miatt. stb.
Ezen kívül ennek a romnak van egy lite és egy pro verziója is, a pro verzióért természetesen pénzt kér star53, a rom fejlesztője. (Mondjuk nem értem, hogy egy eleve ingyenes és nyílt forráskódú szoftverért miért kér pénzt... Talán a bele fektetett munka miatt, mert más tuti nem került neki semmibe)
Neked melyik van fent?
Bocs a sok kérdésért, de pár évvel ezelőtt még az alma előtt HTC HD2-n megtanultam, hogy soha ne lehet elég óvatos az ember, ha főzött romról van szó.

AOD-t használod, működik?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39025) zho-lee válasza Diokhan (#39024) üzenetére


zho-lee
addikt

Az első rom volt, amivel nincs gondom, írtam is.
Én kipróbálom az újabb kotyvasztásokat, max hamarjában megy vissza a nand backup..
AOD kilőve, nem használom. Szinte mindegyik (portolt) romnál bugos :K
Amit linkeltem, én azt használom, akkor biztosan "lite" build.

mistvan68: nem próbáltam még :B :B
Pedig jókat szoktam viccelődni a TV-vel (távirányító programmal).. a kiscsajok bánatára, "de akkor Forma 1-et nézünk, és kész!"
Jó, hogy szóltál!

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#39026) Diokhan válasza zho-lee (#39025) üzenetére


Diokhan
addikt

Nand backup? Ez nekem új. Mesélj róla légyszives. Hogy kell Note4-en Nand backupot csinálni? (Magával a nand fogalmával, jelentésével és szerepével a telefonnál tisztában vagyok, csak a HTC esetében nem csináltam backupot sosem, mert nem fő telefon volt, ne volt gáz, ha pár napra kiesett a forgalomból.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39027) mistvan68 válasza zho-lee (#39025) üzenetére


mistvan68
tag

Szia!

Köszi.
Így van.
Az F1 a legfontosabb.
Ha már jó magyar foci nincs!

Üdv.István

(#39028) Diokhan válasza mistvan68 (#39027) üzenetére


Diokhan
addikt

Ezt mondjuk tehetted volna offba... De igazad van, kiváncsi vagyok mire megy az én kedvencem, Alonso a következő idényben a Renault motorokkal.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39029) Oldman2 válasza nggabi (#23230) üzenetére


Oldman2
veterán

Ma tulajdonosa lettem a 910F-es készüléknek.

A Knox bit 1 állapotban van, T-s volt a készülék, hivatalosan függetlenítve lett.

Samsung -os múltamból eredő kérdések:

- EFS-t kell-e menteni, ha igen mivel (amely hozzászólásra épp válaszolok, aszerint nem)?
- A CSS-re kell-e fokozottan figyelnem (most TMH)?
- Melyik a legfrissebb TWRP erre a készülékre?
- Magisk "bármelyik" feltehető, vagy van készülékspecifikus zip/apk?

(#39030) Diokhan


Diokhan
addikt

A rom telepitése megállt piros hibával... Nem tudom már mit írt ki, de valami E: blababla, valamit nem talált.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39031) sziku69 válasza Diokhan (#39030) üzenetére


sziku69
senior tag

Szia! Root-olva van a teló? Ha nincs, akkor szerintem előbb azt kell megcsinálni.
Már rég csináltam ilyet. Kb 2 éve az S4-en. Most S6 van, azon nem csináltam meg.
Én ezt anno Odinnal csináltam. Mindig C: meghajtóról. Egy mappán belül volt az odin.exe, és a kicsomagolt rom is. Lehet hogy ez nem jelentett semmit.
Sd kártyáról szerintem csak rootolás után lehet telepíteni. bár ez ugye nálam az S6-nál nem működik

(#39032) Diokhan válasza sziku69 (#39031) üzenetére


Diokhan
addikt

Mint kiderült, nincs rootolva, pedig az infóban azt irja, hogy a státusz egyedi, de valószinü, hogy mielőtt még hozzám került a készülék, rootolták majd unrootolták gyári rommal. De OEM unlock opció sincs a developer menüben, szóval előtte bootloadert is nyitni kellene... Azt pedig nem tudom, hogy hogyan kell, HTC-n ez teljesen máshogy működött.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39033) Diokhan válasza Diokhan (#39032) üzenetére


Diokhan
addikt

Na most már rootolva van.
A kérdésem még, hogy ez a rom esetében nem kell arra figyelni, hogy a rom, amit telepíteni akarok melyik régióhoz tartozik?

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39034) sziku69 válasza Diokhan (#39033) üzenetére


sziku69
senior tag

Próbálok segíteni, de a note 4-nél nem tudom hogy van. S4-nél úgy volt, ha nem számított a garancia, esetleg már nem volt garanciás, akkor szabadon lehetett garázdálkodni. Ha be tudsz lépni a recovery menübe, és ott meg tudod nézni, hogy tudsz- e sd kártyáról zip kiterjesztésű file-t indítani, akkor elvileg lehet telepíteni. Feltéve ha az amit letöltöttél zip-es. Ha négy file-os +pit, akkor marad az odin. De mivel ez custom rom feltételezem hogy zip. Nekem benne volt anno a telepítő recovery is. Vagyis amikor beléptem a recoverybe, csináltam factory resetet wipe cash resetet, és még egy van, de nem jut az eszembe. Szóval utána az install menüben elindítottam sd kártyáról a rom zip-jét, előugrott a saját telepítője (aroma?) és feltolta a rom-ot. Ebben a mérete miatt szerintem minden benne van. (gapps)

(#39035) Diokhan válasza sziku69 (#39034) üzenetére


Diokhan
addikt

Dalvik/cache ami nem jutott eszedbe.Ezt a részét ismerem, anno HTC-n rengeteg romot telepítettem.

Ok, csak azért kérdeztem, mert a hivatalos romok a sammobile oldalán országokra és szolgáltatókra vannak bontva...

Közben böngészem az XDA-n lévő note 4 romokat és megfigyeltem, hogy ha mondjuk note7 vagy note8 portról van szó, egyik esetben sem működik sem az ujjlenyomat olvasó, sem pedig az AOD funkció, pedig, ha már az ember ráveszi magát, hogy kockáztasson és feltegyen egy custom romot, akkor az lenne a minimum, hogy nem kap kevesebbet az új romtól annál, amit a régi nyújtott...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39036) Oldman2 válasza Diokhan (#39035) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez az AOD az "Always On Display" lenne?

(#39037) Diokhan válasza Oldman2 (#39036) üzenetére


Diokhan
addikt

Igen, az. Még nem találtam olyan romot, amiben működik...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39038) Oldman2 válasza Diokhan (#39037) üzenetére


Oldman2
veterán

Én most gyári ROM-on vagyok, hol lehet ezt bekapcsolni és mi lesz ennek a hatása?

Egyébként az, hogy nem mennek egyes funkciók az újabb ROM-okban, az többek között annak köszönhető, hogy a Samsung nem adja ki az extra hw elemeinek driver forrásait.

Az újabb készülékek portolt ROM-jai esetében ugyanez, az újabb ROM-ok a közben esetleg teljesen megváltozott hw elemek miatt nem tartalmazza a "régi" készülék hw elemeinek meghajtó programjait.

[ Szerkesztve ]

(#39039) Oldman2 válasza Oldman2 (#39029) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezekre a kérdésekre nincs már itt senki, aki érdemi választ tudna adni?
:F

(#39040) Diokhan válasza Oldman2 (#39039) üzenetére


Diokhan
addikt

Előzőre válasz: Nem a HW elemek a baj, inkább az, hogy a note4 után már 64 bites procik voltak, arra lettek fejlesztve az appok. Gyári note 4 romban nincs AOD funkció. Ha lenne, ilyen lenne a hatása.
Kikapcsolt képernyőnél is mutat előre beállított információkat, mint pl dátum, idő, időjárás stb
Kikapcsolt képernyőnél is mutat előre beállított információkat, mint pl dátum, idő, időjárás stb.

Erre a kérdésre. Bocs, de a melyik a legfrissebb TWRP kérdésen kívül amire nem tudom a választ, fogalmam sincs, hogy mi az a sok nagybetűs rövidítés, amire rá kérdezel. Próbáld meg légyszives úgy feltenni a kérdést, hogy ne érezzem magam tök analfabétának, amikor elolvasom több éves android rom flashelési tapasztalat mellett is.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39041) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

Üdv. Nem akarom elkiabalni de ugy tunik megoldodott a korabbi problemam. Drasztikus esesek a toltottsegi allapotban, gyakran azonnali kikapcsolassal jellemzoen 35-50%rol de parszor fel perc utan ahogy levettem a toltorol. Vettem bele egy uj akksit es ezzel masfel napig elment elsore ugy h 22-13ra ugy esett le a toltottseg h 1 orat videot neztem. Remelem egy jo ideig igy is marad mert amugy mas problemam nem volt vele

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#39042) Diokhan válasza BÁ Nutrition (#39041) üzenetére


Diokhan
addikt

Hol vetted és milyen akksi?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39043) Oldman2 válasza Diokhan (#39040) üzenetére


Oldman2
veterán

Ahogy nézem, ez pontosan az, amikor két "kezdő" Note4-es tulajdonos beszélget...

EFS

CSC kód, bocs, tévesen CSS-nek írtam.

A Magisk meg egy programcsomag, amivel roppant egyszerűen megfogalmazva rootolni lehet a készüléket és ez modernebb megoldás, mint a régebbi SuperSU-s módszer.

Próbáltam egy 3.1.1-0 verziószámú TWRP-t felrakni a készülékre, az Odin (3.10.0 és 3.12.7 is) látja a készüléket, az AP-hoz betallózom a tar fájlt, Start-ra látszólag minden rendben végigfut (mind az Odinban, mind a Download módban lévő telón).

Restart, majd Recovery indítás után mégis a gyári Android Recovery jön be.

Mi a titok, azaz a Secret?

[ Szerkesztve ]

(#39044) Massmurderer válasza Diokhan (#39035) üzenetére


Massmurderer
őstag

Mokolt,portolt romnál 100% hogy van olyan ami nem müködik,ez nem újdonság,ép ezért nem vett még semmi arra rá hogy változtassak a gyári,eredeti romon.Teszi a dolgát a teló,nem kel cicoma meg egyébb.Még note 1 és note 2re tettem fel rr romot,ott is voltak gubancok,vagy a bt,vagy a wifi,vagy a video felvétel nem ment.Nem ér annyit az egész.6.0.1 van fent note 4en,semmi bajom vele.Root van az is csak az poweramp zenelejátszó miatt.

(#39045) Oldman2 válasza Massmurderer (#39044) üzenetére


Oldman2
veterán

A Poweramp -nak miért kell root?

(#39046) Diokhan válasza Oldman2 (#39043) üzenetére


Diokhan
addikt

EFS mentést még nem csináltam, de most, hogy látom, fogok.

A recovery dolog nálam is érdekes, mert nekem is az van, ami nálad, hogy a gyári jön be, hiába flasheltem fel a TWRP-t odinnal...
Megpróbálok utána olvasni.

SZERK: próbáld meg az ebben a cikkben lévő TWRP-t

Valóban kezdő vagyok, de csak Note 4 vonalon, vagyis inkább Samsung vonalon, HTC sokkal könnyebb ebből a szempontból. A HD2-es HTC-re kb nagyonsok romot tettem fel anno, az M7-esre pedig az Xposed keretrendszert is felvarázsoltam, és azzal sokkal jobb volt.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39047) dancsuri válasza Oldman2 (#39043) üzenetére


dancsuri
veterán

Odinba vedd ki a pipát a "Auto Rebbot" elöl. ha végzett a telepítéssel húzd le a gépről, vedd ki majd tedd vissza az aksit és mehet a 3 gombos Recovery, innen a kiválasztott főzött rom, ezután már marad a custom Recovery.

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#39048) Diokhan válasza Diokhan (#39046) üzenetére


Diokhan
addikt

A TWRP-t sikeresen telepítettem. Neked sikerült?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#39049) Oldman2 válasza dancsuri (#39047) üzenetére


Oldman2
veterán

Bazz!

Ez volt a megoldás!

Köszi!

(#39050) Diokhan válasza Oldman2 (#39049) üzenetére


Diokhan
addikt

Most akkor teszel fel egy custom romot?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.