Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) zack válasza migabi24 (#2998) üzenetére


zack
nagyúr

Nem is számoltam Knox barát roottal.
Számomra root nélkül zártabb mint egy iPhone. :(
Ott kezdődik, ami csak az egyik oldala, hogy gyári appokat nem tudok törölni. Az 1/3 nem kell.
Gmail-t is törölném de root nélkül nem lehet. InoMail-t használok évek óta, de hol az egyik dob fel értesítést, hol a másik. Fos így. :(
Meglátom mennyire működik stabilan aztán root. Ha meg gari, akkor marad a téglásítás. Aztán ha ebbe hiba csúszik, és bukom a garit, vállalom, de ez lesz az utolsó Samsungom.
Hozzáteszem, hogy ExDialer-t használok, amiben 2 plugin-nak is kell a root (connect vibrate, és a missed call). És ez még csak az eleje. TiBackup-ról nem is beszélve. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3002) Lecs@ válasza zack (#3001) üzenetére


Lecs@
addikt

Érdekes itt az átlaguser mind el van root nélkül, és szeretik ezt a telót. Szinte egytől - egyig. Lumián hogy oldottad meg a rootos dolgokat ? Pluginok, exdialer appeltávolítás, exdialert stb- t ? :U

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#3003) laci0530 válasza zack (#3001) üzenetére


laci0530
senior tag

A Gmail alkalmazás automatikus szinkronizálását ki lehet kapcsolni külön is, akkor nem zavar be a másik kliens értesítéseibe.

(#3004) zack


zack
nagyúr

Nem hagyom egyébként annyiban a dolgot, egész "magasra" fogok lépkedni ebben az ügyben. :U
Ha lesz fejlemény, majd közlöm.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3005) Parallaxis válasza zack (#3001) üzenetére


Parallaxis
addikt

Gmail-t is törölném de root nélkül nem lehet. InoMail-t használok évek óta, de hol az egyik dob fel értesítést, hol a másik. Fos így

Arról nem a GMail tehet, hogy nem olvasol leírást és nem ismered a készülékedet :)
Kapcsold ki a GMail szinkronizációját és ezzel ki is kapcsoltad a GMail-t.

Hozzáteszem, hogy ExDialer-t használok, amiben 2 plugin-nak is kell a root (connect vibrate, és a missed call).

Hozzáteszem egyik pluginra sincs szükség 4.4.4 alatt, mert alapból be tudod állítani, hogy jelezzen, ha létrejött a kapcsolat és ha az exDialert állítod alapra, akkor a nem fogadottt hívásokat is ő kezeli, nem kell belépni már a gyári tárcsázóba a jelzés törléséhez :)

(#3006) Richard válasza zack (#3004) üzenetére


Richard
őstag

A samsungnak sokkal fontosabb, hogy üzleti szempontból "biztonságos" legyen a telefonja. Az senkit nem érdekel, hogy a felhasználók max 1%-a nem képes root nélkül használni a készülékét. Igazuk is van!

Amúgy az S2-t én is rootoltam még régen, de ezen nincs rá szükség. Minden ami kell megoldható root nélkül is. Igen, a backup is.

Az meg megint nem érdekel, hogy van pár gyári app amit nem lehet letorolni. Apex-el eltuntetem az ikonokat, az a 200MB tárhely meg nem vág folföldhöz amit foglalnak. Futni úgysem futnak a háttérben.

(#3007) zack válasza Parallaxis (#3005) üzenetére


zack
nagyúr

Oké.Gmail-t kipróbálom, bár mintha ezt már próbáltam volna korábban, és akkor a push egyiken se működött.
Eddig ezt úgy oldottam meg, hogy a Gmail app-ot töröltem, és csak az InoMail maradt.
Az eddigi TiBackup program mentéseimet hogy a bú bánatba rakjam vissza? Van fizetős Next Launcher témám is benne, ami már csak így érhető el, mert a Play-ről eltűnt a fejlesztővel együtt. :U
ExDialer-t nem tudtam, de ezek csak azok a gondok, amik pár napos használat után felmerültek.
Hol vannak még a Play-ről letöltött, kifizetett napi szinten használt root jog köteles programok.... :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3008) guriga1234 válasza zack (#3007) üzenetére


guriga1234
addikt

Én egyszer futottam bele olyanba, hogy elég sokat fizettem valamilyen programért (nem androidos cucc), és pár hónap után nem tudtam használni, a support meg elhajtott. Akkor megfogadtam, hogy soha többet nem fizetek egy fillért sem ilyesmiért. Vannak alternatív, ingyenes megoldások, csak keresni kell. Persze, akinek nincs a fejében, annak legyen a zsebében (ahogy a nagy öregektől hallottam).
Hidd el, hogy root nélkül is van ám élet. A rootra maximum akkor lehetsz büszke, ha te dolgoztad ki a rootolást. A kattintok kettőt, és enyém a pálya, nem nagy dicsőség. Próbáld meg root nélkül, az már valami.

(#3009) zack válasza guriga1234 (#3008) üzenetére


zack
nagyúr

"Hidd el, hogy root nélkül is van ám élet. A rootra maximum akkor lehetsz büszke, ha te dolgoztad ki a rootolást. A kattintok kettőt, és enyém a pálya, nem nagy dicsőség. Próbáld meg root nélkül, az már valami."

Büszke? Te miről beszélsz? :U Szerinted root-ot büszkeségből és a dicsőség miatt tesz fel valaki? Atyaég.

De ha már a büszkeségnél tartunk, arra vagyok büszke, hogy egy 200k telefonnal a zsebemben van pénzem alkalmazásokat is venni, és nem szorulok rá az "alternatív ingyenes" megoldásokra, és a 3-4 év alatt megvásárolt app-ok és játékaim mind legálisak.
A root számomra az Android része, és ezzel lesz teljes a rendszer, ami kiemeli a többi közül.
Ha összeszámolnám 5-10k értékben biztos van Play-ről megvett root jog köteles progim. Tudom. Dobjam ki mert a Note4 így jó ahogy van, és én vagyok a fasz.
Oké. Itt be is fejeztem a témát, és majd ha intézek ez ügyben bármit is, majd megtartom magamnak, hiszen itt ez úgysem érdekel senkit.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3010) Lecs@ válasza zack (#3009) üzenetére


Lecs@
addikt

Nem kevés pénzt kapnál az XDS - s fejlesztőktől ( hozzáértőktől ) , ha pont te személyesen tudnál knox mentes Rootot intézni . :)) ( telefonod ára visszajönne )

Tuti lesz, de lollira kissebb eséllyel )

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#3011) zack válasza zack (#3009) üzenetére


zack
nagyúr

Ja és még kihagytam azt is, nem apuci anyucitól kértem rá lóvét, és nem 88 havi részletre vettem, hanem kp-re, amire azért volt lehetőségem, mert megfizet a munkáltatóm azért amit tudok szakmailag.
Erre lehet büszke az ember, nem a root-ra. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3012) GABOR21 válasza patoga (#2927) üzenetére


GABOR21
csendes tag

Elvileg az n910U is exynos procis nem?

(#3013) Ck. válasza zack (#3009) üzenetére


Ck.
addikt

Ha a root a droidság része, akkor miért nem eleve azzal jön ki gyárilag?

(#3014) zack válasza Ck. (#3013) üzenetére


zack
nagyúr

Az olvasás értelmezés megy e? "A root számomra az Android része"

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3015) Penge_4 válasza migabi24 (#2951) üzenetére


Penge_4
veterán

Hajszálnyival jobb az Exynos néhány benchmarkban, cserébe nem támogatott az LTE. Állítólag jobban is melegszik, a 8 magot meg úgyis csak extrém esetben használod ki.

(#3006) RicHarD: Attól aztán rohadt biztonságos lett üzleti szempontból, hogy a félhülye üzletembert nem elég, hogy meghackelik, de még a garanciát is bukja. Kb. mintha a betörő ellen nem biztonsági zárral meg kerítéssel védekeznél, hanem bekennéd valami speciális anyaggal a parkettát, ami letörölhetetlenül rögzíti a lábnyomait. :DDD

Nem, ezt nyilvánvalóan azért csinálták, mert a Samsung a legnagyobb gyártó, a Google-nak meg nem tesz jót anyagilag a rootolás. Ugyanis mi a három legnépszerűbb dolog, amit egy rootolt telefonnal csinál az ember?

1. Reklámblokkolás. Vannak rootmentes megoldások, de memóriazabálóak (a 3 gigának a felét így is kapásból megeszi a TouchWiz) és bugosak is, gyakran elcseszik pl. a VoIP kommunikációt meg ilyenek. A hosts fájlos megoldás szinte terhelésmentes, azonnali és tisztább, szárazabb érzést biztosít.

2. Privacy management: Erre is vannak rootmentes megoldások, de itt is az XPrivacy ami ér is valamit.

3. Gyári gedvák eltávolítása: Melyik OEM fog fizetni (vagy annyit fizetni) az előtelepített szemetéért egy olyan gyártónak, amit bármelyik átlagusernek az első kézhezvételt követő 24 órán, de legkésőbb egy héten belül bármelyik vérpistike next-next-finish megoldással simán eltávolít?

A felhasználók max 1%-a meg relatív. Aki ilyen kategóriájú telefont vesz, azoknak jóval nagyobb százaléka ért is hozzá és igényelné is.
"Minden ami kell megoldható root nélkül is. Igen, a backup is."

Valóban? A data könyvtárból hogyan backupolsz root nélkül? KitKat fölött már SD kártyára sem tudsz alkalmazásokat pakolni.

"Futni úgysem futnak a háttérben."

Ne legyél benne olyan biztos. Persze nem megákban mérhető, de akkor is bosszantó, hogy random "hazatelefonálnak" sosem indított alkalmazások frissen bekonfigurált, gyári készülékeken.

[ Szerkesztve ]

(#3016) Ck. válasza zack (#3014) üzenetére


Ck.
addikt

Hát akkor még egyszerűbb a dolog. Ne a gyártókat szidd, egyszerűen változz meg. :DDD

(#3017) beaglepuppy


beaglepuppy
tag

Ez micsoda?
Másnak is ezt írja ki ha szoftverfrissitésre megy?

[ Szerkesztve ]

(#3018) jgyuri21


jgyuri21
csendes tag

Sziasztok. Svajcban samsung boltbab vasatolt note 4 garanciaja magyarorszagon is el igaz? Az elado azt mondta h igen es az ugyfelszolgalatot is kerdeztem de megkerdezlek titeket is.
Koszonom

[ Szerkesztve ]

(#3019) apaszka válasza jgyuri21 (#3018) üzenetére


apaszka
veterán

Igen, egy évig javítják ingyen.
A prémium két év garanciáról persze ne álmodj vele.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#3020) zack válasza Penge_4 (#3015) üzenetére


zack
nagyúr

Ennyi. Mintha én írtam volna. ;)
De nem hagyom annyiban a dolgot. Az nem én lennék. :DDD

Miért lesz jó a Samsungnak ha kinyírom az alaplapot is, hogy kijelzőt cseréljen? :U Nem gondolták ezt végig ők sem, és a Google sem. Az előtelepített programokon van itt a hangsúly, és ahogy írtad a reklámokon.
De aki analfabéta, az úgysem tudja hogy kell és mivel reklámot blokkolni. Aki meg tudja az a pár százalék, attól nem lesz kevesebb sem a Samsung, sem a reklámot feltüntető hirdető.
Aki warezol, annak úgyis mindegy. én rootolok, de nem warezolok. Tehát én igen értékes bevételi forrás, és vásárlóerő vagyok mind a Samsungnak mind a Google-nek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3021) ForRedGlory válasza Parallaxis (#3005) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Irnal par sort, hogy milyen az uj nemet rom? Gondolkodom, hogy este feldobom, mert sztem ettol a mostanitol csak jobb lehet :)

(#3022) DeathAdder válasza Richard (#3006) üzenetére


DeathAdder
veterán

"Backup is", hogyan?
ADB backup nem állítja vissza másik eszközre mert egy szar, itt nálam alapból megbukott a híres android gyári beépített backup/restore szolgáltatása... a helium meg ha éppen olyan kedve van akkor nem állít vissza semmit.

Ha a backup/restoret sikerülne valahogy atom stabilan használni különböző android eszközök között is, ahogyan pl. a Ti-t , akkor a root már nem is hiányozva annyira, bár a telehányt felesleges appokat se ártana valamivel azért kipucolni :N
Az alkalmazásokat azért okkal móddal lehet már rootmentessel helyettesíteni..

[ Szerkesztve ]

(#3023) migabi24 válasza ForRedGlory (#3021) üzenetére


migabi24
nagyúr

Engem is érdekelne, ilyenkor előny szolgáltatós telefon, mert nekünk nem gond ha elmászik a csc, míg az XEH-sok vért izzadnak majd

(#3024) Richard válasza DeathAdder (#3022) üzenetére


Richard
őstag

Helium nalam nagyon jol mukodik. Persze kell hozza PC!

(#3025) baladam86 válasza Penge_4 (#3015) üzenetére


baladam86
aktív tag

"Hajszálnyival jobb az Exynos néhány benchmarkban, cserébe nem támogatott az LTE. Állítólag jobban is melegszik, a 8 magot meg úgyis csak extrém esetben használod ki."

LTE támogatott. Nem melegszik jobban, részben köszönhető ez a 20 nanométeres csíkszélességnek is, míg a Snapdragonos 28 nanométeres. Nekem az Exynos van, sosem érdekeltek a benchmarkok, melegedés nálam még nem nagyon fordult elő, meg is vagyok lepődve, mennyire "hűvös" marad a készülék még terhelés alatt is.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#3026) migabi24 válasza baladam86 (#3025) üzenetére


migabi24
nagyúr

A snapis se melegszik, játszani mondjuk nem szoktam, de azért nyúzom rendesen, és még csak meleg se volt, langyosnak mondanám, mondjuk az exynos tulajok nem nyomtak akuidőket, gyanítom, hogy ott van fölénye a snapisnak mert az S4 octás verzió is gyengébb volt mint a snapis, de cáfolja meg valaki

(#3027) B1T3


B1T3
addikt

Nektek mennyire stabilak a gombok? Nekem lötyög mindkettő oldalsó, bár igazán a hangerőszabályzónál vehető észre, jobbra-balra és fel-le is kileng picit elég idegesítően (főleg, hogy alig használtam még azt a gombot).
(A ceruza is picit megingatható jobbra-balra mozgatva, amikor a készülékbe van csúsztatva, de ez sem annyira észrevehető.)
Attól tartok, én kaptam ebből a szempontból egy picit rosszabbul sikerült példányt.

(#3028) Parallaxis válasza ForRedGlory (#3021) üzenetére


Parallaxis
addikt

Már írtam: [link]

Nyugodtan rakd fel, kis gyorsulás van, de 5.0-ig nem hiszem, hogy túl nagy javulás várható.

(#3029) Parallaxis válasza DeathAdder (#3022) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ha a backup/restoret sikerülne valahogy atom stabilan használni különböző android eszközök között is, ahogyan pl. a Ti-t , akkor a root már nem is hiányozva

A Lollipoppal jön normális backup is, úgyhogy ez sem lesz már probléma.

(#3030) B1T3 válasza migabi24 (#3026) üzenetére


B1T3
addikt

Exynos. Számomra ez teljesen korrekt.

(#3031) migabi24 válasza B1T3 (#3030) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez szerintem gyengébb

(#3032) B1T3 válasza migabi24 (#3031) üzenetére


B1T3
addikt

Minimum fényerőn, nulla kamerázással nekem is biztos meglenne a 7-8 óra kijelzőhasználat, meg 3-4 nap, de nem ez a telefonhasználat lényege. :D Ha nincs extrém igénybevétel, vígan elketyeg 2 napig is, ami több, mint kielégítő szerintem manapság.

(#3033) DeathAdder válasza Parallaxis (#3029) üzenetére


DeathAdder
veterán

Milyen backup?
Valami gyári android backup lesz?
Mondjuk ennek örülnék, de annak nem, hogy a jelenlegi problémámat ez nem oldja meg :D

RicHarD - nekem problémázott már, és megtakadta a visszaállítást egyik készülékemen. Másikon viszont jó volt, szóval számomra kicsit kiszámíthatatlan :N
Persze a futtatókörnyezetre odafigyeltem.

(#3034) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Oyan alkalmazást tudtok, amivel 5/10mp-enként automatikus kép készíthető akár 1 órán keresztül is?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#3035) migabi24 válasza B1T3 (#3032) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ilyenről szó sincs, de én még 6h kijelzőhasználatnál kevesebbet nem láttam a snapison, pedig volt hogy 3.nap végén töltöttem, nálad még az adatkapcsolat is levan tíltva ha jól látom, az pedig komoly sprórolásra utal, nálam mint már írtam beállt a 2 nap készenlét éjszakára kikapcsolva 7h kijelzőhasználat

(#3036) B1T3 válasza migabi24 (#3035) üzenetére


B1T3
addikt

Az utolsó 3-4%-nál már nyilván kikapcsoltam a wifit, mobilnetet. :D

(#3037) b.bela1 válasza migabi24 (#3023) üzenetére


b.bela1
őstag

Okosan nem ugrik el.

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#3038) Parallaxis válasza DeathAdder (#3033) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ha megnézed a Lollipop, vagy Nexus 6-9 videókat, akkor első indításnál felajánlja az alkalmazások és a hozzájuk tartozó adatok visszaállítását a felhőből. Valószínű hasonló megoldást hoztak össze a Google-nél, mint az Apple az iCloud mentéssel.

(#3039) Parallaxis válasza Bélaaaa (#3034) üzenetére


Parallaxis
addikt

Lapse It: [link]

(#3040) Lecs@ válasza B1T3 (#3030) üzenetére


Lecs@
addikt

Kirin 925 :D

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#3041) Bélaaaa válasza Parallaxis (#3039) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Köszi!

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#3042) B1T3 válasza Lecs@ (#3040) üzenetére


B1T3
addikt

Azért azt hozzáteszem, hogy egyetlen egyszer volt töltve a Note 4-em, mióta megvan, szóval ha nem is sok javulást, de némi csiszolódást még várok az üzemidőben. :D

(#3043) migabi24 válasza B1T3 (#3042) üzenetére


migabi24
nagyúr

Akkor fog az még javulni

(#3044) S e t h


S e t h
nagyúr

Még mindig nem lett meg a válasz, hogy miért lesz gáz az exynosnál a garancia, viszont a pöcsméregetés továbbra is megy.
:C

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#3045) migabi24 válasza Lecs@ (#3040) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez elég gyengusz, ha azt nézzük, hogy 4100Mah aksi van benne meg egy gyengébb vas, full hd kijelző

(#3046) Fejvadi válasza zack (#3001) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Hajrá!! :C

(#3047) silmatauki válasza Bélaaaa (#3034) üzenetére


silmatauki
őstag

Videót akarsz belőlük kreálni? Ha igen, szükséged van az eredeti fényképekre, vagy eldobnád őket? Ha igen + igen a válasz, akkor “A better camera” működni fog – most teszteltem a N4-emen (v. 3.27). Lépj video módba (jobb alsó üzemmódválasztó ikon), majd nyomd meg a deaktivált-szürke színű ikont bal alul, engedélyezd a Time lapse módot, majd nyomd meg alul középen a nagy videokamera-ikont a rögzítés kezdetéhez.

Sajna

1, nem lehet az appot arra konfigolni, hogy a köztes képeket is lementse (ld. a 2. kérdésem fentebb)
2, a következő appok nem támogatnak Time lapse-et egyáltalán (teszteltem):

- Stock camera app
- Snap 5.4
- a Google szabvány Camera appja (külön letölthető)

(#3048) Lecs@ válasza B1T3 (#3042) üzenetére


Lecs@
addikt

Nekem is egyszer volt töltve. Viccből raktam fel. 4100 mAh Full HD , többet kell hozzon. Amúgy szerintem javulnia kell még nálad.( meg nálam is ! :D )

512 GB

(#3049) Parallaxis válasza S e t h (#3044) üzenetére


Parallaxis
addikt

Pedig írtam :)

Egyszerűen azért lesz probléma, mert a szolgáltatói vonalon olcsóbb beszerezni, így ott többet adnak el ebből a készülékből. A szerviz is arra lesz jobban felkészülve, így bár az Exynosra is teljesen rendben lesz a garancia, de előállhat az a helyzet, hogy egy meghibásodás esetén várni kell majd a beérkező alkatrészre, mert éppen nincs raktáron.

--

Egyébként Exynos-os verzióra is jött újabb rom (ANK5).

(#3050) b.bela1 válasza S e t h (#3044) üzenetére


b.bela1
őstag

+1
Semmi extra. Csak a szokásos hazai hozzáállás...

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.