Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) ΞΔGLΞ válasza Yager01 (#7999) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

C...8 mag, F... 4 mag

Mert ART-on vagy?

Nekem ART-on is ment rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#8002) Hando


Hando
tag

összefoglaló elolvasása ajánlott :K
röviden 2 verziós note 4 van:
F: 4 magos snapdragon 805 cpu, adreno 420 gpu (szolgáltatós verzió)
C: 8 magos Exynos 7 OCTA 5433/7410 cpu , Mali T760-MP6 gpu (független)

[ Szerkesztve ]

(#8003) hanti válasza DeathAdder (#7998) üzenetére


hanti
senior tag

Nem értem ezt a 810 mizériát, az 5433/7410-s és a 810-s teljesen meg egyezik csak a modem lesz benne 450Mbi-s mint a 7420-ban és 200-250Hz-l magasabban fog pörögni és a GPU 430-s lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8004) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Látom senki nem jár XDA-ra? Kint van a lengyel lollipop leak az F-es verzióra :C

(#8005) norbi93 válasza hanti (#7994) üzenetére


norbi93
senior tag

Azért az "elavult technológiával gyártott processzor" picit erős volt. Csinálj jobbat. Ennyiből mondhatnám, hogy elavult szar a C-s verzióban a Cat4-es modem? Ugye, hogy viccesen hangzik. :DD

(#8006) darkarthur válasza ForRedGlory (#8004) üzenetére


darkarthur
senior tag

Oké, de C-s XEH mikor lesz? :D

Samsung S23 Ultra 5G

(#8007) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#8004) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Bocs, lemaradt a link :R

(#8006) darkarthur: Annak a linkje, holnap itt lesz elvileg. :)

[ Szerkesztve ]

(#8008) leslien válasza ForRedGlory (#8004) üzenetére


leslien
nagyúr

linket! :) gondoltam :DDD

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#8009) hanti válasza norbi93 (#8005) üzenetére


hanti
senior tag

Miután a világon egyedül egy szolgáltatónál Dél Koreában van 150Mbit- nél nagyobb sebesség és ott is csak korlátozottan és a szolgáltatók többsége nem is tudja bevezetni mert több frekvencia egyesítésével tud elérni ilyen sebességet ami Európában nem lesz egyszerű, bár tény szerű,de vicces.

(#8010) Yager01 válasza Hando (#8002) üzenetére


Yager01
senior tag

Ok.ezt tudtam..csak hirtelen nem kapcsoltam,hogy miről van szó. Az enyém független C.

Az ART-nak nincs köze az SHealth-hez. Másnak megy :(

(#8011) hanti válasza ForRedGlory (#8004) üzenetére


hanti
senior tag

A lengyel C-s, ott is csak a szolgáltatósok F-sek.

(#8012) ForRedGlory válasza hanti (#8011) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Es?

(#8013) hanti válasza ForRedGlory (#8012) üzenetére


hanti
senior tag

Szolgáltatós leak-t még nem láttam. :Y

(#8014) DeathAdder válasza hanti (#8003) üzenetére


DeathAdder
veterán

Tehát mondhatni szinte semmivel sem lesz erősebb a 7420? :U
Modemnek ha jól értem semmi köze a sebességhez :F

akkor ez most s800->801 szindróma :D kivéve hogy andrenot kap az exynos is ha jól értelek..

(#8015) hanti válasza DeathAdder (#8014) üzenetére


hanti
senior tag

Nem, marad a Mali T760 csak több szálon fog dolgozni, nem lesz visszafogva és gondolom 64Bit-n fog minden futni.
A 800,801,805 ugyan az csak a freki nőtt azért melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#8016) norbi93 válasza hanti (#8009) üzenetére


norbi93
senior tag

Egyébiránt valóban vannak gondok szerintem a snapdragonok hőkezelésével, ezt viszont nem a csíkszélesség hibájának mondanám.
Inkább csak sokat akar a szarka, tudja is hozni a teljesítményt, egy ideig. Aztán jön jóbarátunk, thermal throttling és megmondja, hogy ne ilyen tüzesen, mert arról nem volt szó, hogy egyben sütőként is kéne funkcionálnia.
De mielőtt túlmisztifikálná valaki a problémát, ezzel egyedül a GTA: SA alatt találkoztam, minden más erőigényes játék pikkpakk max grafon, mindegy mennyit játszok vele. Megjegyezném, hogy a fent említett játék 1 éves droidos pályafutása során még nem találkoztam olyan androidot futtató eszközzel, ami fél óra után ne diavetítőnek képzelte volna magát.
Ezért is haragszom nagyon, hogy múltkor eltévedtem a net sötét, rohadt, kukacos almás bugyraiba, és szembesülnöm kellett azzal, hogy ezt a játékot az iphone 6 kedvéért updatelték fullhd felbontásra (droidon mindegy mid van, telibe szarja, hd-nál nagyobb felbontáson nem fog futni). Mondanom sem kell, végignéztem egy fél órás videót, és egyszer sem sikerült még egy microlaggot sem produkálni.
Ez persze lehet akár optimalizációs probléma is, de mindenképp elárul sok mindent a droidra fejlesztők hozzáállásáról (Mondom ezt úgy, hogy ebben a szférában dolgozom).
Ami még nagyon lehangol, hogy lassan úgy érzem magam mintha tv-t néznék; droidon kb több a reklám mostanság, mint a fogyasztható tartalom. (a teljes képernyős/30 másodpercig nem átugorható ocsmányságokról meg ne is beszéljünk)
Inkább legyen 10ezer forinttal drágább minden droidos telefon, de utána a google ne rajtam nyerészkedjen, hogy az arcomba tolja a b*zi reklámjait, a fejlesztők meg inkább adják pénzért a portékájukat, de ez a freemium divat már kezd unalmas/idegesítő lenni.
Mielőtt le lennék szólva, nem szeretem az iPhoneokat, klausztrofóbiás tudok lenni egy ilyen szinten zárt rendszertől. És persze szarazalma.
Mivel eltértem erősen a tárgytól, rövidre fogom,
Üdv, egy F tulaj.

[ Szerkesztve ]

(#8017) leslien válasza DeathAdder (#8014) üzenetére


leslien
nagyúr

nem értelek?! minek neked ettől gyorsabb erősebb . földed van és szantani akarsz :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#8018) hanti válasza leslien (#8017) üzenetére


hanti
senior tag

:C :Y ;]

Ő egy igazi, a fogyasztói társadalom által kinevelt, a gyártók által kedvelt ember!

[ Szerkesztve ]

(#8019) kali válasza ΞΔGLΞ (#7992) üzenetére


kali
legenda

én sem írtam egy szóval sem, hogy nem lehet a c-s erősebb, akár összességben is a lehet, de valósan összehasonlítani csak nullásról szabad őket.
az sem mérvadó, hogy az egyiken csak egy alkalmazás van telepítve, a másokin meg a sokszorosa, mert egy alkalmazás is lehet úgy hátrányos a teszt tekintetében, hogy a másik készüléken a tíz közül egyik sem.

hanti; mint azt korábban is írtam, a valóság mindenkinél viszonylagos, ami neked - a te használati módoddal - valós, az sok más embernek nem, pont ezért nem is lehet megfelelő viszonyítási alap.
írtam korábban, hogy úgy 12 éve játszottam utoljára mobiltelefonon, így annak nincs jelentősége számomra, hogy azzal melyik melegszik jobban, nekem az a fontos, hogy az általam eszközölt használattal ne melegedjen problémásan, márpedig nyomhatom hosszú órákon át például lte netezéssel, nem melegszik és így okés.
a melegedési hajlandóságból sem feltétlenül lehet következtetni a teljesítményre, mert az is több tényező függvénye.
az elavult jelző erős túlzás jelenleg.
megint amerika, meg már dél-korea is, engem viszont továbbra sem érdekel, de még a szomszédos ország sem, hogy mit és miért csinálnak úgy, ahogy...

(#8020) DeathAdder válasza leslien (#8017) üzenetére


DeathAdder
veterán

n5 vs n6 sebességtesztjei is azt mutatják (ahol pure vs pure) hogy kellene az erősebb SoC utóbbiba, de igazad van engem ugyan nem fog érdekelni ha hamarosan ezen is jó lesz :N

(#8015) hanti - értem :R

(#8021) hanti válasza DeathAdder (#8020) üzenetére


hanti
senior tag

Egyébként igazad van, ez az őrült kijelző felbontás emelés teljesen felszívja a plusz erőt és az élmény nem hogy javulna, hanem még a szintet sem tudja tartani, mi lesz ha a Note 5 már UHD-s lesz, attól még a következő generációs procik is behalnak.

(#8022) darkarthur válasza hanti (#8021) üzenetére


darkarthur
senior tag

Á, UHD nem lesz idén. Remélem 3K sem, mert az meg agyhalott ötlet. Abszolút nem szabvány méret szerintem sehol.

Qhd lesz a Note5 is szerintem. Ott valami új koncepciót dobnak majd be. :K

Na de visszatérve. A Note4 azért elég jól elvan ezzel a felbontással. :B

Samsung S23 Ultra 5G

(#8023) norbi93 válasza darkarthur (#8022) üzenetére


norbi93
senior tag

CPU terén valóban nincsenek gondok vele, amit én viszont aggasztónak tartok az az, hogy grafikus téren másfél éve gyakorlatilag nem történt előrelépés (snapi800-fhd óta). A plusz teljesítményt teljes mértékben felemészti a felbontás növekedése, sőt volt alkalmam tapasztalni az egyenes visszalépést is (lg g3 snapi801-qhd kombóval).

(#8024) hanti válasza darkarthur (#8022) üzenetére


hanti
senior tag

De nem sokkal jobb mint a hármas, full HD val igazán pattogós lenne.

(#8025) janos80 válasza ForRedGlory (#8004) üzenetére


janos80
senior tag

szia

tudsz adni egy linket? sehol nem talalom :D :W

(#8026) Colani


Colani
tag

Gyerkoceim a hétvégén azon elvezkedtek hogy a bébi teknősök ahogy atlepkedtek a telefon kijelzojen hogy lapoztak az oldalakat egymás után. ..később vettem észre hogy a kis karmaikkal szarrá karcolták a kijelzot 😁😁😁😁😁😁
ennyit GG4ről. Egy rakás szart sem ér. ..vki tud esetleg vmi megoldást a karcok eltávolítására? Valamiféle polírozásra gondolok.előre is köszi. Amúgy nagyon unalmas ez a fórum hogy mindig ugyanazokrol a szarokrol beszéltek. ..Melyik a jobb mikor jön a lolli hol érdemes venni. Hála a jó égnek csak unalmas napjaim azon belül unalmas perceiben jövök fel hogy bosszantsam magam 😁😁😁😁Szép estét mindenkinek

(#8027) janos80 válasza Colani (#8026) üzenetére


janos80
senior tag

szia

akkor lehet,hogy olyan forumban kellene ezt a kerdest felvetned,ahol szamodra erdekesebb temakrol van szo.. ;) ;]

(#8028) #18001664 válasza Colani (#8026) üzenetére


#18001664
törölt tag

Miről legyen szó, kenyérsütésről?
Ez olyan mintha az autószerelő műhelyben unalmasnak találnád, hogy mindig autókról van szó.

(#8029) Dare2Live válasza DeathAdder (#7998) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]
még biztos nem végleges gflexen kb +30%al gyorsabb a 810 mint a 805.

Szigorú imom, hogy jobb lett volna ha 805 mellett marad a full hd, sött én annyira nem látom a difit full és qhd között, hogy 810 és fullhd is bőven jó na ott már nem lehet socra fogni majd a lagot.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8030) pohár válasza Colani (#8026) üzenetére


pohár
félisten

kapacitív érintőkijelzőt tudtommal sehogy nem polírozol, szervizben cseréltetni kell

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8031) kali válasza Colani (#8026) üzenetére


kali
legenda

azok a kis karmaik erősek, a természetben kemény földet, köveket és sziklákat is kaparnak vele, illetve - fajta függvényében - a páncéljának a széle/éle pláne problémás lehet adott szempontból, ezzel az erővel vídiával is lehetne karcolgatni a telefon kijlezőjét, hogy milyen már ez a cgg4...
szoktak ajánlgatni különféle polírozó pasztákat, de ilyen kijelzőkre én még nem láttam olyat, ami megfelelő lett volna.
miért nem dobsz fel valami olyan kapcsolódó témát, ami szerinted nem unalmas?
biztos lesznek olyan tagok itt, akiknek az sem lesz megfelelő, másoknak meg tetszeni fog, minden így megosztja az embereket, ha már nem egyformák.
mindenki csak abból tud kiindulni, ami neki fontos, vagy amiről épp témáznak itt mások.

[ Szerkesztve ]

(#8032) Dare2Live válasza Colani (#8026) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kijelzőcserével lehet a karcokat eltüntetni S4nél 48.000Ft Note4nél vszeg drágább.
amúgy simán pár hónap zsebben hordás után is teli lenne hajszálkarcal ez ilyen. Ellenben a GG szeret törni, sokszor pokhálosan.

Én mindenkinek erősen tanácsolom a foliát a karcok ellen és tokot a leejted és bepokhálosodik a kijelző ellen. toknak nekem nagyon bejött S4en a gyári protective cover, foliából izlés szerint.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8033) MaCS_70 válasza Dare2Live (#8029) üzenetére


MaCS_70
félisten

Maximálisan egyetértek! Szerintem is tök felesleges ez a felbontás -- elég sokat nézegettük a Note2-t és a 4-est egymás mellett, de normál olvasási távolságról (és annál még valamennyivel közelebbről) nem igazán láttunk különbséget, pedig a fiatal és éles szemű korosztály képviselői is igyekeztek.
Szóval ez szerintem szimplán parasztvakítás, ami viszont ügyesen fogja vissza ateljesítményt és fogyasztja az akkut. A Honor 6-ban van olyan opció, hogy vissza lehet venni e felbontást, ami ugyan nem látszik, de jelentősen kitolja az üzemidőt.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8034) kali válasza MaCS_70 (#8033) üzenetére


kali
legenda

a fogyasztás nem igaz, típusról típusra egyre kevesebbet fogyasztanak az újabb technológia okán, a note 4 kijelzője konkrétan 14 százalékkal fogyaszt kevesebbet a note 3 kijelzőjénél, a korábbi típusokat meg már nem is merem leírni...
a parasztvakítás is kérdéses lehet, ha több szempontból is a legjobbnak hozták ki egymástól függetlenül több tesztben, de ez az alapos, nem neve nincs által készített kiértékelés mindent elmond; link

[ Szerkesztve ]

(#8035) Dare2Live válasza kali (#8034) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"a korábbi típusokat meg már nem is merem leírni...

Ehez képest egy Note2 gond nélkül produkál 10-11h kijelzőidőt.
Note4nél ha 6h megvan már hude jó.

És a végén mindegy miért és nagyon szép az elvi beetetés marketing bullshit csak gyakorlatban más a szitu.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8036) kali válasza Dare2Live (#8035) üzenetére


kali
legenda

persze...
note 2; link kontra note 3; link kontra note 4; link
a kijelzőről volt csak szó, de a kijelzős üzemidő nem csak arról szól, meg - ahogy tesztekben is látható -, nem is mindegy, hogy milyen használatról van szó, mert amellé társul több hardver, és azok milyensége és képessége jócskán változott a különböző típusokban, egyre erősebb és gyorsabb hardverelemeket kapnak az újabb típusok, az akkumulátor kapacitása meg nem nő annyival, így nem is baj, hogy a kijelzők egyre kevesebbet fogyasztanak - a jobb felbontás...stb. ellenére is.

[ Szerkesztve ]

(#8037) Dare2Live válasza kali (#8036) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Lehet én vagyok a béna de friss/szűz nem agyontelepített a rendszer és e mellett egy napot megy el ~5-6h kijelzőidővel +~45perc beszélgetéssel.
Másnak ez máshogy van?

Holnap DUán visszaviszem ez nem sokkal jobb mint amit S4 tud és sokkal rosszabb mint amit note2 produkált ami ugye a cikk szerint sokkal rosszabul kéne teljesítsen mint note4. Csak valóságban mégsem. Jó cikk csak valóság mást mutat.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8038) kali válasza Dare2Live (#8037) üzenetére


kali
legenda

felhasználója, annak szokása és beállítása, használt fényerő, környezeti tényezője...stb. válogatja, hogy melyik mennyit bír.
ahogy az s4, a korábbi note és minden más típus esetén is, itt is a fentiek függvényében változik mindenkinél.
tettem be korábban képeket, 22%-nál(!) dugtam fel töltőre úgy, hogy volt benne bő 50 óra készenlét és 6 óra 30 perc kijelzős használat, aminek jelentős része lte és wifi netezés, amellett integrált alkalmazásokhoz a frissítések letöltése és telepítése (vagy 20 programról van szó), e-mail írás és olvasás, távirányító beállítása eszközökhöz, némi telefonálás, sms és kamerázás.
amikor nem telepítgetek frissítést, hanem csak simán netezgetek, akkor még többet is bír a fentiknél.
az átlaghoz képes jól bírta anno nálam az s4 - még 4.3 alatt -, de ha ilyen használattal ennyi kijelzős üzemidőt belevágtam, akkor csak 15 - 16 óra készenlétet bír, és nem pedig a bő háromszorosát.
arról nem is beszélve, hogy a note 4 esetén több olyan dolog is figyel - ujjlenyomat-olvasó...stb. -, amik az s4 esetén nem voltak adottak, mint fogyasztó.
akkumulátoros üzemidőben is elkényeztet engem a note 4, előre félek is, hogy mi lesz az utóddal, ha ennek a telefonnak minden jó tulajdonságát minimum tartani szeretném majd...

[ Szerkesztve ]

(#8039) leslien válasza Colani (#8026) üzenetére


leslien
nagyúr

jó ember vagy te is, segítséget kérsz aztán belénk rúgsz :C ;]
egyébként sztem égesd be a kijelzőt aztán gariba cserélik...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#8040) csabicska


csabicska
senior tag

Nálam is csupán 4 óra kijelző idő jön össze.
Nap mint nap.
Auto fény, főleg net.
Végül is elég estig, úgy is töltöm.
De 5-6 óra.
Úgy tűnik vágy marad.

-Galaxy S20 - The best-

(#8041) dancsuri


dancsuri
veterán

ezt eddig nem tudtam :o
"az Android 5.0 Lollipop egyik legjobb újdonságára, a gyárilag telepített szoftverek törlésére is lesz lehetőség. Ezek a telefonok ugyanis teljesen szűzen, egyetlen saját app telepítése nélkül is elhasználják a memória nagy részét, szűkebb mozgásteret hagyva a felhasználóknak."

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#8042) Luser2000


Luser2000
addikt

Nektek a Smart Remote alkalmazással az infra vezérlő stabilan működik? Nálam sok esetben csak reboot után működik.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#8043) csabicska válasza Luser2000 (#8042) üzenetére


csabicska
senior tag

Így van .
Nálam is ez a helyzet.

-Galaxy S20 - The best-

(#8044) Colani


Colani
tag

Köszönöm a segítséget! Szép napot mindenkinek.

(#8045) leslien válasza Colani (#8044) üzenetére


leslien
nagyúr

na ide írok h lássák a többiek is h ők mit gondolnak a erről a megoldásról ... (mert azért vagyunk h segítsünk egymásnak ;)) kijelzőt beégetni a legkönnyebb ha felveszed teljesen a fényerőt és úgy hagyod...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#8046) Bossi válasza leslien (#8045) üzenetére


Bossi
őstag

... bocs írtad amit akartam :)

[ Szerkesztve ]

(#8047) S e t h válasza dancsuri (#8041) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én vhol olyan hírbe botlottam, hogy ez a jövőre nézve lesz lehetőség, arról még nem hallottam, hogy már most a kijövő Lollipopnál is opció lesz.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#8048) S e t h válasza MaCS_70 (#8033) üzenetére


S e t h
nagyúr

Egyetértek, Note 2-höz képest aksiban semmi fejlődés, felbontás elviszi a naftát, hiába spórolnak vele akármilyen medzsik trükkel.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#8049) S e t h válasza Colani (#8026) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ha nálad a teknősök is a note4-et használják akkor tuti jól el vagy eresztve anyagilag, simán vegyél másikat és ne idegeskedj a karcokon.
Elnézést, muszáj volt vmi baromságot írnom, nem tudom mivel tudnám feldobni a napodat, hogy ne csak xarokat olvass itt.
:)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#8050) darkarthur válasza leslien (#8045) üzenetére


darkarthur
senior tag

Magyarán hagyja az ember bekapcsolt kijelzőn, töltőn, full fényerőn a telefont a kezdő képernyőn? Ez hány százalékban működik? :DDD

Samsung S23 Ultra 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.