Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) leslien válasza S e t h (#24997) üzenetére


leslien
nagyúr

most már csak arra leszek kíváncsi h melyik soc jön ki... akkor megértem ezt a 2016( január v február) release-t ha snap 820 jön ki...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#25002) Anulu79 válasza leslien (#25001) üzenetére


Anulu79
addikt

Lehet, hogy faragnak a dizájnon. Nem bánnám ha lenne benne microSD foglalat mert akkor elgondokkodnék rajta. :)

(#25003) Anulu79


Anulu79
addikt

Néztem összehasonlító videókat a Note 3 vs Note 4 témában és jól láttam, hogy a 4-nek nagyobb a cerkája? :DDD

(#25004) F_Gergely válasza Anulu79 (#25003) üzenetére


F_Gergely
őstag

szerintem majdnem teljesen ugyan akkora
de itt meg tudod nézni

(#25005) Anulu79 válasza F_Gergely (#25004) üzenetére


Anulu79
addikt

Akkor lehet, hogy csak azért tűnt nagyobbnak a 4-esé mert fehér volt.

Egyébként nem zavaró a kéznek, hogy ha bent van a helyén akkor jobban kiáll a hátlap síkjából?

Még anyit, hogy a 4 kerete, hogy fém nem csúszós?

[ Szerkesztve ]

(#25006) MaCS_70 válasza Anulu79 (#25005) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem áll ki a síkjából.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#25007) F_Gergely válasza Anulu79 (#25005) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nem áll ki a ceruza, nekem inkább az volt furcsa hogy kicsit (szorul) nehezebben jön ki mint azt én gondoltam. De megszokható, lehet ez csak nekem furcsa vagy csak nálam ilyen.

Kerete nagyon jó, mert nem csúszik, és fogása is kellemes, nem vágnak az élek. Nekem nagyon bejött.

(#25008) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Még egy kicsit érdeklődnék.

Normál használat közben mennyire tapasztalható melegedés az F-es esetében?

Lehet, hogy egy ideje állt csak feltöltve a telefon, amikor bekapcsolta 99%-on volt, kb. 1 órás nyomkodás után tartok 66%-nál, de melegedet némileg a hátulja, pedig tényleg csak a rendszerben mászkáltam.

Let's begin, de gozaimasu!

(#25009) lehevi


lehevi
csendes tag

Sziasztok,

Gyors segítségre lenne szükségem: tegnap sikeresen átköltöztem a régi Note 2-ből az új Note 4-be :))
Egy alkalmazás nagyon, hiányzik, ami a régi Note-ban benne volt : naptár 3X2 Nélküle nem tudok létezni..

Köszi a segítséget!

(#25010) WiZARD válasza S e t h (#24968) üzenetére


WiZARD
addikt

ezekkel is érdemes beszélni... nézd meg a kommenteket ;)
Már utolsónál is gondolkoztam válaszoljak-e, de innen tovább nincs értelme.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25011) bobace válasza Száguldo (#24979) üzenetére


bobace
őstag

Közben arra jöttem rá, hogy valószínűleg azért nincs az Edgeben ez, mert a paneleken látszanak ezek az adatok egy kis dörsölés után..

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#25012) _ak_


_ak_
addikt

Illetve nem tudom, nincs azzal tapasztalatotok, hogy ha van egy hosszabb hajszálkarc a kijelzőn azzal lehet valamit kezdeni? Teszem azt, ha fólia vagy üveg kerül rá, akkor nem lehet, hogy "eltakarja"?

Let's begin, de gozaimasu!

(#25013) bobace válasza _ak_ (#25012) üzenetére


bobace
őstag

Nekem egy ultarvékony van rajta, és látszik alatta az a kis karc, ami volt, szerintem még jobban mint nélküle, mivel ujjlenyomatmentes fólia :DDD

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#25014) gabesz839 válasza WiZARD (#25010) üzenetére


gabesz839
senior tag

Mikor jött ki az 5-ös idén asszem áprilisban ha jól emlékszem? Vagy az valami más volt?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#25015) d@minator


d@minator
addikt

Ezt szerintetek, hogy kell értelmezni?
"Samsung's Galaxy Note 4 is set to be the first device to receive the Marshmallow update. It's coming out in Hungary at the moment and we expect it to launch in the coming weeks for other models."[link]

(#25016) S e t h válasza d@minator (#25015) üzenetére


S e t h
nagyúr

Fórumot amúgy szoktad olvasni?
Mármint ezt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#25017) d@minator válasza S e t h (#25016) üzenetére


d@minator
addikt

Nem igazán. Most kezdtem nézegetni csak a Note4-et mivel láttam élőben is és megtetszett. Azért kérdezem a fentit, mert láttam egy ütemtervet amiben február van. Írásodból ítélve ez csak fake vagy valami tesztkészülék lehet. Amúgy mennyire megbízható ez a telefon? Újraindulás, fagyás stb. tekintetében?

(#25018) apaszka válasza d@minator (#25017) üzenetére


apaszka
veterán

Nincs ezekkel gond.
Az új ROM nagyon jó, és nem igazán várom/várjuk a 6ot. Ez így jó ahogyan van.

Nekem nem fagyott le, és nem indulgat újra.
Megjegyzem másnaponként, vagy három naponként én indítom újra.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#25019) Parallaxis válasza apaszka (#25018) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nálam mondjuk pont tegnap bolondult meg :)
Kivettem a tokból és szinte tűzforró volt, nem volt semmi térerő, oda/vissza akartam kapcsolni repülő módba, mondván, hogy attól helyreáll a kapcsolat, de csak belépni tudott a módba, vissza már nem (szürke menüpont).
Újraindítás után a GSM kapcsolat rendbejött, de akkor meg közölte, hogy az ujjlenyomat olvasó nem válaszol, lépjek be kóddal (restart.. ugyanaz).... Aksi ki/be... azóta lekopogom nincs baja (pedig már a kijövős szerviz számát is elkezdtem keresgélni). :)

(#25020) Anulu79 válasza F_Gergely (#25007) üzenetére


Anulu79
addikt

A cerka megindulására gondolsz vagy egészen addig "feszes" amíg teljesen ki nem jön?

(#25021) S e t h válasza d@minator (#25017) üzenetére


S e t h
nagyúr

Napok óta erről ment itt a polémia, sőt még ma délelőtt Wizard is írt róla, érdemes elolvasni az általa linkelt oldalt és a kommenteket, sajnos sokan átvették ezt a hírt innen hungarisztánból.

Másik kérdésedre a válasz, hogy ki mit ért megbízhatóság alatt, törés, stabilitás, fotózás, készenlét, stb, stb.

Jelenleg nem nagyon tudnál rosszat olvasni róla itt a témában, a jelenlegi rendszerrel legtöbben megelégedéssel használjuk.

szerk:
Ha már elhangzott a Nova esetében, hogy akciós(must have kategória ennyi pénzért), akkor érdemes megnézni ezt is, van free verziója is.
C Locker Pro (Widget Locker)

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#25022) F_Gergely válasza Anulu79 (#25020) üzenetére


F_Gergely
őstag

Csak a megindulas kb fel centi.

(#25023) b.bela1


b.bela1
őstag

Újabb téma, régi kérdés.
Nézegettem vírusirtókat.
Még mindig nem divat?
Nekem nincs.

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#25024) dancsuri válasza b.bela1 (#25023) üzenetére


dancsuri
veterán

nem

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#25025) d@minator válasza S e t h (#25021) üzenetére


d@minator
addikt

&(#25018) apaszka: Köszönöm a tapasztalatokat! Majd vissza is olvasok.
Megbízhatóság alatt azt értettem, hogy amire használni szeretném vagy inkább amire tervezték az működik rajta. Nem fagy a kamera, mindig ébreszt, tudok vele telefonálni, nem indul újra amikor használni szeretném stb.

(#25026) Száguldo válasza d@minator (#25025) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Nekem volt vagy 5 db egyikkel sem voltak ilyen gondok 3 F-es, 2 C-s, a C nem melegszik annyira és talán egy kicsit kevesebbet fogyaszt. De bár melyik jó választás a jelenlegi készülék kínálatból szerintem.

(#25027) Anulu79 válasza Száguldo (#25026) üzenetére


Anulu79
addikt

Melyik az F-es és melyik a C-s? :) Gondolom a típusszám mögött kell keresni a betűt.

(#25028) Száguldo válasza Anulu79 (#25027) üzenetére


Száguldo
aktív tag

(#25029) F_Gergely válasza b.bela1 (#25023) üzenetére


F_Gergely
őstag

En norton mobile-t hasznalok, egy evre 1600-1800 huf ebayen nekem ennyit meger. En a telefonban elek, netbank, email stb mindent errol intezek. Megnyugtat hogy van.

(#25030) Anulu79 válasza Száguldo (#25028) üzenetére


Anulu79
addikt

Kösi most már tudom. :) Amúgy meg ez elég érdekes teszt. Több pontot hoz a lassabb készülék. Bár engem az ilyen tesztek nem tudnak izgatni. :DDD

(#25031) tomi613 válasza F_Gergely (#25029) üzenetére


tomi613
aktív tag

Erre találták ki a Samsung My Knox -ot.

※ Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (SM-G998B) Android 14 ESIM※

(#25032) F_Gergely válasza tomi613 (#25031) üzenetére


F_Gergely
őstag

Még nem mélyültem el a témában mire is jó a knox.

(#25033) _ak_ válasza bobace (#25013) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi, akkor azt hiszem, hogy még várok ezzel a dologgal. :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#25034) dancsuri válasza F_Gergely (#25032) üzenetére


dancsuri
veterán

személyes dolgok védelme hardveresen

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#25035) Parallaxis válasza dancsuri (#25034) üzenetére


Parallaxis
addikt

A Knox az illetéktelen személyes hozzáférést akadályozza meg, de nem hinném, hogy a Knox konténerbe telepített malware-es, trójais alkalmazás esetén bármit is meg tudna védeni.

(#25036) leslien


leslien
nagyúr

Ausztria MM 444.-eur ez jó ár? ua. a garancia 2 év csak asszem a házhoz jövök nincs benne...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#25037) Zsolaf válasza leslien (#25036) üzenetére


Zsolaf
addikt

Házhoz jövős úgy tudom csak nálunk van.

De ehhez valami sim kártyát is adnak ??!!

[ Szerkesztve ]

(#25038) Fernet válasza leslien (#25036) üzenetére


Fernet
senior tag

Jó ár, ha korábban kezdődik az akció, lehet itt veszem. Mindegy. :)

Házhozjövős már nálunk sincs októbertől ha jól tudom.

Szerk:

"Ezúton is értesítjük Önöket, hogy 2015.09.30. után regisztrált termékeinkhez igényelhető szolgáltatásaink köre megváltozik. A Házhozmegyünk szolgáltatás a jelzett dátum után regisztrált mobiltelefon- és táblagép termékeinkre megszűnik. Természetesen a fenti dátum előtt regisztrált készülékekre az eddig is érvényes szolgáltatások elérhetőek maradnak, amennyiben a készülékek regisztrációja 2015.09.30. éjfél előtt megtörténik."

[ Szerkesztve ]

(#25039) leslien válasza Zsolaf (#25037) üzenetére


leslien
nagyúr

igen adnak mellé ,de attól még független.... biztonság kedvéért rendeltem egyet wien MM ban

haver megy ki ... :D

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#25040) sanyijedi válasza leslien (#25039) üzenetére


sanyijedi
őstag

európai unióban vásárolt samsung telefonra csak az első év garancia érvényesíthető a vásárlástól eltérő országban (pl magyarorszgágon) a második év minden esetben a vásárlás helyén érvényesíthető. csak megemlítem, mert én is németországban akartam vásárolni még note 3 at de akkor erre figyelmeztetett a samsung. hasonló hibaüzenetet fogsz kapni:

személy szerint a házhozjövésben is kételkednék

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#25041) Petyus1 válasza leslien (#25036) üzenetére


Petyus1
tag

Házhoz jövős valóban csak Mo-n van, és 2 év (második év a tartozékokra nem vonatkozik). Viszont a legújabb kori kutatások szerint rá lehet dobni egy 3. évet, potom 10.500 pengőért.

(#25042) leslien válasza sanyijedi (#25040) üzenetére


leslien
nagyúr

jó akkor mást mondok a MM 2 év van itthon es kint is. akkor a második évben max viszed a MM hoz...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#25043) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Sziasztok !
Ez a házhoz jövös javítás hogyan vagy mikor működik ? vettem egy Note 4-t használtan a volt tulaj törölte a Samsungnál, beregisztráltam de csak a Prémium Assistance szolgáltatást adta be ! a házhoz jövöst nem ! pedig év eleji a telefon és akkor belett regisztrálva a samuhoz, szóval nem most lett véve újonnan csak tulaj csere történt !

Üdv

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#25044) kazanka válasza Brekecs (#25043) üzenetére


kazanka
őstag

Szeptember 30 utáni regisztráció után már nincs házhozjövős. Nem a telefon kora határozza meg

(#25045) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Srácok annyiszor felvetődik ez a garanciális dolog, hogy megpróbáltam összeszedni és beraknám a téma összefoglalóba, de először ide linkelném, hogy nézzétek már ár mit módosítsak rajta, esetleg mi az ami még kimaradt vagy esetleg nem így van.

Garancia

A Magyarországon hivatalos Samsung viszonteladótól/partnertől (a szolgáltatók is ide tartoznak) vásárolt készülékekre 2 év teljes körű garancia van. Ebbe beletartoznak a prémium szolgáltatások is.
Viszont ezek köre megváltozott, 2015.09.30. után regisztrált készülékekre már nem él a „Helyszíni javítás”, viszont a „Szervizfutár” szolgáltatás továbbra is elérhető. Ezen kívül lehetőség van még „Kiterjesztett jótállás” vásárlása is, ami újabb 12 hónap.
Korábban a 2 év garanciához „Termékregisztráció” után plusz 2 hónapot adtak hozzá, ez a szolgáltatás is megszűnt és a 2 év garancia sem regisztrációhoz kötött már (régebben 1+1 év volt), hanem automatikusan jár.

EU tagállamokban vásárolt készülékek esetében itthon 1 év garancia érvényesíthető. Természetesen ha a külföldi üzlet, ahol a vásárlás történt hosszabb garanciaidőt vállalt az 1 év letelte után náluk lehet érvényesíteni.

EU tagállamokon kívüli készülékeknél itthon nem lehet a garanciát érvényesíteni, csak is a vásárlás helyén.

Itthoni nem hivatalos viszonteladóknál vásárolt készülék esetén szintén nem érvényesíthetjük garanciális igényeinket a Samsung Electronics Magyar Zrt.-vel szemben. Itt általában az adott bolt vállal rá garanciát, ami sok esetben nem valós garanciális szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#25046) nggabi válasza mycso (#25045) üzenetére


nggabi
nagyúr

Ennyivel kiegészíteném:

1. Évben számla és/vagy garjegy (mindkettő lepecsételve, kitöltve)

2. Évben számla+garjegy+hosszabítás papír kinyomtatva különben elhajtanak.

Nem jár automatikusan a 2. Év csak ha szolgáltató függő a teló.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#25047) Petyus1 válasza nggabi (#25046) üzenetére


Petyus1
tag

Az utolsó mondat egy kicsit félreérthető. Független telónál is jár a 2 év, sőt plusz pénzért a 3.-ik is, csak nem automatikusan, hanem regisztráció után.

(#25048) apaszka válasza nggabi (#25046) üzenetére


apaszka
veterán

+1 :C

A feleségem Note3 ját most az utolsó napon javíttattam.
26 hónap utolsó napján.
Kérték, hogy nyomtassam ki a +2 hónap igazoló papírt, és rakjam az áfás számla mellé, mit a rendesen kitöltött gari füzet mellé illik rakni.

Így kapott egy zsír kijelzőt.
A javítási doksiban kertiekén, hogy a tartozékokra cakk egy év a garancia, így a usb kábelt cserélem ki magamnak... ;]

De a tmx szépen, és tökéletesen küldte vissza futárral. Semmi rossz dolgot nem mondhatok rájuk.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#25049) leslien válasza mycso (#25045) üzenetére


leslien
nagyúr

EU tagállamokban vásárolt készülékek esetében itthon 1 év garancia érvényesíthető. Természetesen ha a külföldi üzlet, ahol a vásárlás történt hosszabb garanciaidőt vállalt az 1 év letelte után náluk lehet érvényesíteni

tehát aki vesz most sógoréknál MM-ban akkor második évben itthoni MM-ban is lehet vinni ha jól értem?...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#25050) mycso válasza leslien (#25049) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Valószínűleg az itthoniban nem lehet, de ennek utána kell járni. Természetesen a Samsung hivatalos szervizeiben lehet ezt intézni, erre gondoltam, bele is írtam.

Ha lehet, akkor max. majd kibővítem, hogy nemzetközi hálózatok esetében oda-vissza él a garanciális ügyintézés.

No akkor megbővítve:

Garancia

A Magyarországon hivatalos Samsung viszonteladótól/partnertől (a szolgáltatók is ide tartoznak) vásárolt készülékekre 2 év teljes körű garancia van. Ebbe beletartoznak a prémium szolgáltatások is.
Viszont ezek köre megváltozott, 2015.09.30. után regisztrált készülékekre már nem él a „Helyszíni javítás”, viszont a „Szervizfutár” szolgáltatás továbbra is elérhető. Ezen kívül lehetőség van még „Kiterjesztett jótállás” vásárlása is, ami újabb 12 hónap.
Korábban a 2 év garanciához „Termékregisztráció” után plusz 2 hónapot adtak hozzá, ez a szolgáltatás is megszűnt.
A 2 év garancia a szolgáltatóknál vásárolt készülékeknél nem regisztrációhoz kötött így a vásárlás pillanatától él. Míg függetlenül, valamilyen hivatalos üzletben vásárolva alap esetben 1év jár, a következő 1 év pedig regisztráció után érhető el, amit a my Samsung weboldalon tudunk véghez vinni.
Az garanciális idő első évében elég szokott lenni a garanciajegy vagy csak a számla bemutatása, természetesen kitöltve, lepecsételve.
A második évben viszont az esetek nagy részében elszokta kérni a szerviz mindkét papírt (garanciajegy + számla), valamint független készülékek esetében a kinyomtatott „Garancia hosszabbítást igazoló lap”-ot is kérhetik.

EU tagállamokban vásárolt készülékek esetében itthon 1 év garancia érvényesíthető valamennyi Samsung Electronics Magyar Zrt. márkaszervizben. Természetesen ha a külföldi üzlet ahol a vásárlás történt hosszabb garanciaidőt vállalt, az 1 év letelte után náluk lehet érvényesíteni.

EU tagállamokon kívüli készülékeknél itthon nem lehet a garanciát érvényesíteni, csak is a vásárlás helyén.

Itthoni nem hivatalos viszonteladóknál vásárolt készülék esetén szintén nem érvényesíthetjük garanciális igényeinket a Samsung Electronics Magyar Zrt.-vel szemben. Itt általában az adott bolt vállal rá garanciát, ami sok esetben nem valós garanciális szolgáltatás.

mod.: közben berakom az összefoglalóba, hogy ne itt szórjam tele a topikot, majd ott még módosítgatom.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.