Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) Risard válasza Keksz03 (#24399) üzenetére


Risard
aktív tag

Nekem bordóban van! De szerintem nem tudja a vezeték nélküli töltést!
És olcsóbban vettem! :)
Egy baj van hogy nem lehet felvenni vele ha hívnak!

(#24402) georgo5212 válasza Rabidsnail (#24391) üzenetére


georgo5212
csendes tag

A fényerőnél vedd ki az energiatakarékos pipát!

öreg motoros

(#24403) georgo5212 válasza georgo5212 (#24402) üzenetére


georgo5212
csendes tag

Akkumulátor-energiatakarékosmód-teljesitmény korlátozása-képernyőkimenet! Vedd ki a pipát.

öreg motoros

(#24404) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Sracok nem tudom csak nekem uj e a dolog de megosztom veletek. A telefon alap esetben koddal van lezarva. Most feldobta a telefon, hogy O ugy gondolja en otthon vagyok es igy hozza adhatom a helyzetem a biztonsagos helyekhez igy nem ker kodot a kijelzo feloldasakor, valamit adhatok hozza bluetooth eszkozt is igy ha kocsiban van a telefon ott sem ker kodot a kijelzo feloldasakor. Mindezt kulso alkalmazas nelkul. Imadom ezt a telefont ! Bocs ha csak nekem uj ez a dolog :)

(#24405) Száguldo válasza Keksz03 (#24399) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Ez volt akciós [link] 8k. de már nincs mert lecsaptam rá. Állat jól néz ki és mindenki csak pislog mikor meglátják hogy hát ez meg hogyan kérdezik, átvilágítja a kijelző? :)
A gyerek meg már kezdte nyomkodni azt hitte ez is érintős. :D

[ Szerkesztve ]

(#24406) b.bela1 válasza Száguldo (#24405) üzenetére


b.bela1
őstag

Ez tényleg penge.
:W :F

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#24407) Risard válasza Száguldo (#24405) üzenetére


Risard
aktív tag

Nekem is innét van!Bordó

(#24408) Dealer95 válasza Száguldo (#24405) üzenetére


Dealer95
őstag

Csak egy a baj vele.
Ki kell nyitni a tokot hogy fel tudd venni, ha hívnak...
Nekem emiatt szóba sem jöhetett :)

(#24409) kazanka válasza Dealer95 (#24408) üzenetére


kazanka
őstag

Meg minek ha nem látszik a telefon?A Note 4 egy nagyon szép telefon,talán legszebb a piacon.

(#24410) b.bela1 válasza kazanka (#24409) üzenetére


b.bela1
őstag

Meg azok a ledek...
Anyááám!
Persze attól még "kinek a pap, kinek meg a lánya".
Mindenki azt csinál a dolgaival, amit akar.
:))

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#24411) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Nekem tokbol a gyari gumiboritasu samsung tok jott be. Nagyon jol vedi a keszuleket. Sarkain megerositett gumi van. 4 ezer huf szerintem boven meger ennyit. Ezekkel a flippes tokokkal mind az a bajom hogy ki kell nyitni a tokot ahhoz hogy barmit is csinalhass a note amugy is nagy hat meg ha ott lifeg oldalt a kihajtott flip.

(#24412) kazanka válasza F_Gergely (#24411) üzenetére


kazanka
őstag

Az Otter Symmetry az biztonság szempontjából verhetetlen, de már az is sokat takar a telefonból,de legalább nem kellett nyitogatni

(#24413) Balazska15


Balazska15
senior tag

Sziasztok! Szolgáltatónál (telekom) vagy függetlenül vásárolt telefont érdemesebb venni? Melyik az erősebb (bár nem gondolom, hogy bármelyik típus ne szolgálná ki az igényeimet)? Olvasok itt sárgás fehérről, ez mindkét típusnál jelen van? Vagy ez csak úgy random előjön bármikor? Van még egyéb különbség a kettő között?
Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#24414) kali válasza Balazska15 (#24413) üzenetére


kali
legenda

szia,

ott és azt vedd meg, ahol olcsóbban, illetve megfelelő gyártói jótállással - a szolgáltatós is az - tudsz hozzájutni, mert valamiben a c-s, másban meg az f-es jobb kicsivel, de nagyon húzós különbségek nincsenek.
ezzel a sárgás dologgal nem érdemes annyira foglalkozni, nem sárgul a kijelző - már ha arra gondolsz, az más technológia jellemzője -, árnyalatban vannak eltérések, de az a beállított/használt képernyőmód függvénye is, ne üzletben kiállított demo készüléket nézz, illetve a megfelelő képernyőmódban - alapvetőben teljesen színhelyes; link, a többiben akár az aktuálisan megjelenített kép függvényében is változtatja a színeket, illetve a mód függvényében szürkés, sárgás...stb. árnyaltot ad az alapnak -, úgy például az aláírásodban szereplő 5s mellett sem tudsz belekötni.
én is 5s után lettem anno note 4 (f-es) tulaj és teljesen elégedett voltam vele, de mivel szeretem a változatosságot, így most megint iphone és ios, egy 6s plus képében - nagyon jó a 6s plus kijelzője is, de csak jelent valamit, ha szívesen látnám benne a note 4 kijelzőjét is, szóval nincs azzal gond, a korábbi túlszaturált amoled kijelzők után, ebben végre teljesen színhelyes van, ha a megfelelő módban használja az ember.

(#24415) Balazska15 válasza kali (#24414) üzenetére


Balazska15
senior tag

Nagyon köszönöm, ennyire pontos tájékoztatásra nem is számítottam :R
A linkedből sajnos egy szót sem értek (esetleg a kötőszavakat), de nem is mennék bele ennyire mélyen, mert elfogadom amit leírtál.
Még egyszer köszönöm a segítséget! Remélem hamarosan Note 4 tulaj leszek, biztos lesznek még akkor is kérdéseim :) További szép estét! :R

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#24416) kali válasza Balazska15 (#24415) üzenetére


kali
legenda

házon belül a lényeg akkor magyarul; link

(#24417) csimpi1 válasza kali (#24416) üzenetére


csimpi1
tag

Sziasztok!
2 kérdésem is lenne. Ha megnyitok egy képet/videót, akkor a telefon felajánlja a programokat, amivel meg lehet nyitni. Ezerszer rányomtam már a "mindig" gombra, alapértelmezetté téve ezzel a YouTubeot, Galériát, stb. Az alapértelmezett programok között ott is van minden. Mégis rengetegszer rákérdez ismét. Miért?
Másik. SwiftKey billentyűzetet használok. Sokszor gépelés közben "eltűnnek" az ékezetes betűk, hosszú nyomásra nem történik semmi. És itt is sokszor kérdez rá a telefon, hogy melyik billentyűzetet választom.

" Az élet full színpompa, de semmit sem ér kb., az EKG-m szinkópa, amikor beverek 4 kávét 2 rummal szinkronba' "

(#24418) Szpisti


Szpisti
addikt

Használ valaki Cardboard-ot? Minden oké vele, de a Youtube-on ha próbálom, ezt a hibát csinálja:

(#24419) apaszka


apaszka
veterán

Szóval nem lett még jó a 6? Gyorsan javítgatják!

A mostani rendszer rendben van. :K

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#24420) func93


func93
senior tag

Mennyivel jobb egy független rom, mint pl: T-Mobile-os?
Régen úgy hallottam mintha, egy hajszálnyival pörgősebbek volnának.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#24421) MaCS_70 válasza F_Gergely (#24411) üzenetére


MaCS_70
félisten

Erre nagyon jó megoldás a S-View. Sok mindenhez nem kell kinyitni a fedelet. Nekem nagyon bejött.

A LED-es fedél lényegét őszintén szólva nem értem, de legyen ez az én problémám.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24422) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Még pénteken jött egy 80 GB-os frissítés a C-s telefonomra.
Ez lenne a Samsung biztonsági patche?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24423) handrash válasza func93 (#24420) üzenetére


handrash
őstag

Csak annyiban, hogy nincs teleszemetelve szolgáltatói appokkal.

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#24424) Mikulásbá válasza MaCS_70 (#24421) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+1

Ráadsul van belőle vezeték nélküli töltéssel is.

(#24425) #97246720 válasza apaszka (#24419) üzenetére


#97246720
törölt tag

Ez az android már csak ilyen :D akkor jövőhéten várható hogy a concept rendszer megkapja majd az új verziót :)

(#24426) BeastMode válasza MaCS_70 (#24422) üzenetére


BeastMode
őstag

Troll On: Nem lesz az egy kicsit sok? 80 GB?:D
Troll Off:R

(#24427) #97246720 válasza MaCS_70 (#24422) üzenetére


#97246720
törölt tag

Nem 80 MB szeretett volna lenni? :P

Amúgy milyen biztonsági javítást tartalmaz?

Szpisti: van is hozzá google féle dobozod? A Cardboard hasonló mint a gear vr, csak jóval egyszerűbb és jóval olcsóbb kivitele a "3D" virtuális látóberendezésnek :)

[ Szerkesztve ]

(#24428) S e t h válasza BeastMode (#24426) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez a következő 30 főverzió frissítés egyben, tévedésből jött ki, de már maradhat rajta, szinte olyan mint a Note 5 készülék tulajának az esete az Usában.:)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#24429) MaCS_70 válasza BeastMode (#24426) üzenetére


MaCS_70
félisten

csabikaa, Spityu: de, elég sok a 80 GB, törölni is kellett mindent a telefonról, és így is csak négy részletben fért el. Végül OTG-n csatlakoztattam egy külső HDD-t, így már jó, bár kicsit kényelmetlen a használata.:)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24430) blu79


blu79
addikt

- mivel pár nappal ezelőtt szó volt a 2 egyforma T-mobos Note 4 nem egyforma Fehér színéről :

- remélem kivehető a képből mert nem lett jó minőségű , a jobb oldalinak más a fehér, fényerő stb. stb ugyanaz a beállítás. De élőben egyből észrevehető nagyon jól látható, megmutattam olyan személynek is aki soha nem látta ezt a 2 telót és egyből mondta hogy a 2 telónak nem egyforma a fehér színe

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#24431) Parallaxis válasza func93 (#24420) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mennyivel jobb egy független rom, mint pl: T-Mobile-os?

Nincs teleszemetelve szolgáltatói alkalmazásokkal és nincsenek benne letiltott funkciók.

(#24432) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ez feltelepül valakinek?

Cimboránál Nexus 5-ön működik.. Igaz, lehet, hogy a 6.0 miatt, bár:

Követelmény: Android
5.0 és újabb

És, Nekem nem megy fel. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24433) Parallaxis válasza blu79 (#24430) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az Automatikus színtónus is ki volt kapcsolva mindkettőnél?
Mert az lazán csinál ilyen különbséget.

--

hackeeeee:

Camera2 API hiányában ez nem fog települni Note 4-re.
(Vagy, ha fel is megy, működni nem fog.)

[ Szerkesztve ]

(#24434) hackeeeee válasza Parallaxis (#24433) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A 2013-as nexus 5-ben van Camera2 api? Ezt jó tudni..

Lehet ideje lesz Nexus-ra váltani..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24435) blu79 válasza Parallaxis (#24433) üzenetére


blu79
addikt

Persze, leellenőriztem mindent , ha a képernyőmódotokat is váltogattuk akkor is megmaradt a különbség

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#24436) dancsuri válasza hackeeeee (#24434) üzenetére


dancsuri
veterán

hogy miröl i van szó

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#24437) migabi24 válasza blu79 (#24430) üzenetére


migabi24
nagyúr

Miért vagy meglepve? Ez már mióta kijelzőket gyártanak jelen van, én már a nokia 6600-nál kiszúrtam ha mellé raktam egy másikat, ez azóta se változott, nagy a szórás

(#24438) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Teló vásárlás előtt állok, Lumia 925-ösömet szeretném lecserélni. Hosszas nézelődés, MM-os tapogatás után a Note 4 tűnik befutónak. Mivel kb. 2 évente cserélek telefont, annyi lenne a kérdésem, hogy a Note 4-es kitartana addig? Ugye már több mint egy éve megjelent, nem tudom frissítéseket meddig fog kapni, stb. Szerintetek érdemes erre cserélni? Függetlenül venném, vagy Telekomnál.

Ahogy elnéztem így karácsony közeledtével eléggé felkúsztak az árak, edigital, MM 1-2 hónapja még 160-170 körül árulta, most nézem 190-200 között mozog. Annyit mondjuk nem adnék érte, remélem visszamegy a 160 körüli szintre.

(#24439) F_Gergely válasza Fernet (#24438) üzenetére


F_Gergely
őstag

170 fuggetlenul akcios ar volt, csak par hetig volt, utana visszatoltak 200ra. En oktober elejen vettem egyenlore nem bantam meg, bar en amire vettem annak mas telefon nem tudna megfelelni igy igazabol mas alternativam nem is volt.

(#24440) Fernet válasza F_Gergely (#24439) üzenetére


Fernet
senior tag

Akkor remélem lesz még ilyen akció, ez is már eléggé a tervezett ár fölött van, de a fene vigye el nagyon tetszik ez a telefon. Nálam egyik fontos szempont, hogy jó fényképeket/videót csináljon, legyen bővíthető microsd-vel és az s-pen is tetszik. Meg ott van ugye a 2 év garancia, szép kijelző és még sorolhatnám.

(#24441) Rabidsnail


Rabidsnail
senior tag

Miképpen lehetne rávenni a telót,hogy automatikusan fogadja a hívásokat? Egyik app sem működik azok közül,amiket találtam. Köszi!

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#24442) hackeeeee válasza dancsuri (#24436) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondhatnám azt is, hogy vicces... De, az a baj, hogy azt is mondom, hogy egy 2013-as mobil támogatja, ami jelenleg még mindig olcsóbb, mint jelen esetben a Note 4.. És ilyen módon jobb/szebb képeket lehet vele csinálni.. (igen, kipróbáltuk..), pedig, csak 8MP..

Gondoltam kipróbálom a manuális beállításokat, stb, mert maga az alkalmazás is tetszik, és fel sem tudom telepíteni..

Innentől jön a kérdés, hogy a 6P is abba a kategóriába tartozik mint az 5 és 6?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24443) apaszka válasza hackeeeee (#24434) üzenetére


apaszka
veterán

A fiam is azt használja ! Nagyon bejön az a kamera cucc! :Y :K

Feltelepítettem,de nem indul el! Az előző verzió felment,de mindenféle anomáliák voltak miatta! Navim hangja is elment tőle,és újraindulgatott a nóta4 tőle! Szóval felejtős! De próbáld ki! Hátha neked elindul?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#24444) kali válasza Parallaxis (#24433) üzenetére


kali
legenda

az itt korábban olvasottak alapján akart különbséget mutatni tegnap egy ismerős két note 4 kijelző között, valóban látható volt a különbség, pedig mind a kettő alapvető módban dolgozott, de mint utána kiderült, azt a látványos eltérést az okozta, hogy az egyiken pont az általad említett automatikus színtónus volt - és a takarékos mód - bekapcsolva, a másikon meg nem.
ezen eltéréseket korrigálva, nagyítóval kellett volna már nézni...
ettől még nem mondom persze azt, hogy egyáltalán nincsenek eltérések, de nem olyan szinten, mint azt sokan felkapták.
mutatott egy problémás s6 kijelzőt is, annál a rózsaszín beütéssel nem volt mit kezdeni, viszont a másik s6-nál nem volt ilyen gond.

Pampers; szia, valóban bő egy éves típus már a note 4, így még 2 évre nehéz vele tervezni, de az újabb android főverziót - és annak néhány későbbi frissítését - megkapja majd még, annyira biztos lehet vele a jövőre nézve adott intervallumban gondolkodni, mint bármilyen más, most egy éves típussal.
a 950 xl megjelenését várom, addig 6s plus lett a note 4 után, de most többen is arról győzködnek, hogy a wp milyen gáz, viszont az én felhasználó szokásaim mellett nem nagyon fognak tudni eltántorítani tőle, mert nincs különösebb igényem olyan külsős alkalmazásokra, amikből a wp hiányt szenved.

[ Szerkesztve ]

(#24445) apaszka válasza kali (#24444) üzenetére


apaszka
veterán

Barátom WP fann,de sok olyan dolog van benne mi miatt nekem nem kellene! Bár nagyon bejön több dolog benne de sok eltaszít!
A Fiam melós telója is WP,de ő sem nagyon van érte oda!
Nexus jobb számára is!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#24446) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Nem tudjatok hogy car mode nincs note4-re? Olyasmire gondolok, hogy atvalt a kezdokepernyo es nagyobb ikonok is lesznek. Elozo telefonomban volt ilyen es ez nagyon hianyzik a kocsiban. Nincs ilyen megoldasa a samsungnak?

(#24447) apaszka válasza F_Gergely (#24446) üzenetére


apaszka
veterán


Van!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#24448) F_Gergely válasza apaszka (#24447) üzenetére


F_Gergely
őstag

Koszi, en ikont kerestem az alkalmazasoknal, itt eszembe nem jutott volna keresni :D gyorsan meg is nezem milyen.

Szerk: ez mekkora egy kalap fos.... :W

[ Szerkesztve ]

(#24449) func93


func93
senior tag

Sziasztok. Tudtok ajanlani olyan oldalt ahonnan hivatalos romot szedhetek le? Sammobile kilove.. rohadt lassu.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#24450) kali válasza func93 (#24449) üzenetére


kali
legenda

szia,

a letöltésvezérlőjükkel gyorsan letölthető onnan is, viszont ide is gyorsan felkerülnek a friss firmware verziók; link, de ezek sem minden módozatban gyorsak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.