Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) Drag77 válasza Sztyepadzso (#6146) üzenetére


Drag77
senior tag

Nem hiszem, azt vettem észre hoyg használat közbe mnerűl jobban
10-15 perc használat 15-20 % aku idő elvesztéssel jár.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#6152) #78693120 válasza turbulencia8 (#6150) üzenetére


#78693120
törölt tag

Nem csak állítólag.

(#6153) #09819904 válasza Drag77 (#6151) üzenetére


#09819904
törölt tag

Wifi esetében nálam korrekt a merülés tempója. Mobilnet esetében viszont egészen addig jó, amíg nem indítom az Edget és/vagy a Térképeket.
Játékból vegyes a melegedés. Van óvodás játék amitől forr, mint a paksi magfúzió, de az Asphalt például nem izzasztja úgy le.

Próbáltad már RT-al újrapakoltatni? Elég, ha beszívtál vele egy hibás buildet!
Ha viszont RT után is van ilyen jelenség, akkor valóban akksicsere szükséges.

(#6154) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Ha esetleg valakit érdekel, a legújabb Lumia Phone Test Application
Magyar nyelvű, közli velünk a garancia érvényesség státuszát is.

(#6155) mtm800 válasza Blue Eagle (#6154) üzenetére


mtm800
senior tag

Frankó kis progi...kösz. Már el is felejtettem h van ilyen ,olyan rég használtam egy fapadosabb verzióját az őskorban

[ Szerkesztve ]

(#6156) KrAt válasza Blue Eagle (#6154) üzenetére


KrAt
veterán

Az normális, hogy a céges ESET rögtön törli, miután letöltöttem? :/

szerk: csak hozzá akar férni a nethez, miután letöltöttem.. Vagymi..

[ Szerkesztve ]

(#6157) Blue Eagle válasza KrAt (#6156) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem normális. Természetes, hogy hozzá akar férni a nethez, első körben újabb verziót keres az anyaszerverén. Az csak egy dolog, hogy nincs jelenleg frissebb. Aztán a tesztekhez csomagot is fog letölteni. Az ESET az túlspilázza a dolgokat, 10 éve is ilyen volt.

(#6158) sum-blink


sum-blink
aktív tag

iPhone 5s-re cserén gondolkodom, kb. egy árban van a két telefon. Megéri? Valaki tudna érdemben segíteni? Eagle? ☺

(#6159) ΞΔGLΞ válasza sum-blink (#6158) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Gyors még mindig, de én inkább pótolnék/gyűjtenék hozzá és SE-t vennék.

(#6160) sum-blink válasza ΞΔGLΞ (#6159) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Mik a lényeges különbségek? Csak címszavakban.

(#6161) sum-blink válasza sum-blink (#6160) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Az enyém is eladó csont új állapotban, ha valakit érdekel.

(#6162) ΞΔGLΞ válasza sum-blink (#6160) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sorolhatnám, de talán...

Érdemes ezt elolvasni, mert teljesen jól leírja a lényeget.

[link]

(#6163) sum-blink válasza ΞΔGLΞ (#6162) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Köszönöm. Csak a cikkben említett pénztárca gondok vannak. :D

(#6164) laccy88


laccy88
senior tag

hívásátirányítást valaki be tudja állítani? hibát ír.
legújabb hülyeség, hiába állítom be, az outlook nem ad értesítést(hang,kép, rezgés) új email érkezésekor..

(#6165) sum-blink válasza laccy88 (#6164) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Reset hátha segít az outlookon.

(#6166) bnoe válasza laccy88 (#6164) üzenetére


bnoe
tag

Idén mar volt egy időszak amikor az outlook ilyet csinált, aztán kb 3-4 hét után ismét jelzett.

(#6167) #09819904 válasza sum-blink (#6158) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ha van aki cseréli, ne hagyd ki!
Amennyiben felmerül a "Miért?" kérdésed, akkor privátban keress meg. :)
Bár ide le fogom írni a 950-es időszakomat és abból is rájössz majd.

(#6168) laccy88 válasza bnoe (#6166) üzenetére


laccy88
senior tag

Fiókot újra hozzáadtam. Azután megtaláltam, hogy az Outlook-on belül is vannak értesítési beállítások ugyanarra. Mostmár jó.

(#6169) sum-blink válasza #09819904 (#6167) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Már kihagytam kb. 1 éve. Sőt, két vevőt is. Most meg vért izzadok, hogy 45 körül elmenjen zsír új állapotban, garanciával. Annyiért lenne már ma 5s. De majd írok...

[ Szerkesztve ]

(#6170) #09819904


#09819904
törölt tag

No, akkor a saját esetem.

Leharcoltam minimálisan egy Galaxy S6-ot. Mivel a francnak volt kedve a javítással foglalkozni, így elcseréltem egy 950-esre. Fényképezni nagyon jó volt vele. Navigálni már kevésbé... Üzemidőben szintén bejött. Viszont a sok ígéret, látszat újítás amit a Microsoft csinál, amögött nincs semmi. Próbáltam mindenféle lehetőséggel élni, de ennek az lett a vége, hogy szembe jött a betonfal.
Gondoltam simán eladom árában. Hát nem... A kör vége 25 lett.
Otthon a gépemen persze Win 10 marad Insiderrel. Azon van fejlesztés. De mobilon a jelenlegi Lumiaknak addig jó, amíg az Insider ágon nem zárják el a csapot. Onnantól végleg kifújt!
Sajnálom, mert szerintem egy szerethető készülék minden hülyeségével. De értéket már nem tud tartani.
Használható és elég tartós ketyere, ami alól kirúgták a sámlit.

Ennyit röviden! :)

[ Szerkesztve ]

(#6171) sum-blink válasza #09819904 (#6170) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Én már nem merek semmit írni, mert meglincselnek. :D

De most ha minden igaz összejön a csere, lekopogom. Viszont lenne pár kérdés eladás előtt.

- Névjegyeket manuálisan tudom kiírni, vagy el tudom küldeni mailben?
- Jegyzetfüzettel ugyanez a gondom. Egy rakás jegyzetem van.
- Edge kedvenceket printscreenel kiszedtem.

Utána nyomok rá egy gyári beállításokat. A többire van valami jó módszer kimenteni? :R

(#6172) Sztyepadzso válasza sum-blink (#6171) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

A live, azaz az MS fiókod a tiéd marad, szóval az
-A live-on megtalálod a kapcsolatokat, a jegyzeteket, ott tudod exportálni.
-Ha platformot váltasz, és lesz onenote-od, akkor fenn fog rajta virítani, ha beléptél(a feleségem J5-én ugye a saját gmail névvel van fenn, míg a telefonon a Onenoteja az én nevemet használja, szóval ilyen baj se lehet)).
-Az Edge szintén szinkronizál(ha beállítottad a beállításokban. Nekem is teszi a dolgát a két L950 között, könyvjelzők, kedvencek ugyanazok), elvileg PC-re is, igaz, nekem W7 van, ezt nem tudom meglesni. Viszont a mobilon nem találtam exportálást könyvjelzőkre, lehet, h PC-n menne. Anno FF könyvjelzőket mentettem le, de ott vigyáznom kellett, mert nem a meglévő könyvjelzők MELLÉ tette a visszaimportáltakat, hanem a HELYÜKRE.

[ Szerkesztve ]

(#6173) sum-blink válasza Sztyepadzso (#6172) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Köszi. Most favágó módszerrel minden screent kifotóztam.

Nekem sincs 10 a gépen. Kipróbálom a többit,köszi a tippet.

(#6174) #09819904


#09819904
törölt tag

Folytatva a korábbi írásomat:
A Lumia nekem bevált munkára, fényképezésre, meg azért még jó pár dologra.
Most, hogy átraktam a farpofámat egy Nexus 6-osba, igencsak érezhető a különbség.
Például a zenékből mindegy elérhető hiánytalanul. A Lumian darabra megvolt, csak a Groovehouse érdekesen állt a dolgokgoz, és volt, hogy egy 18 trackes albumon szerinte 13 volt. Újraolvastatni persze n lehet... Az alkalmazást alaphelyzetbe állítani sem lehet... Ezeket normálisan tudja a droid.
Viber esetében a megosztás normálisan megtörténik. A W10M-en csak tölt, de aztán elveszik a mátrixban.
A régi jó Here navi végre normálisan offline. Nem pedig látszólag.
A Lumia esetében volt egy megmagyarázhatatlan melegedés néha. Akkor szó szerint lerakták az asztalra pihenni. Például játék közben érthető a melegedés, de ott felmelegedett majd lehűlt. Gondolom automatikusan szabályozza. Vagy a fene tudja. Mindenesetre furi volt.
Cserben sosem hagyott! A hibásan kiadott builder esetében nem lehet okolni a készüléket, mivel előre figyelmeztetik az embert, hogy élesben nem játszunk Insiderrel. Ugyanakkor ha nem váltottam Insiderre, akkor akadozott a zenelejátszás.

Mindezek ellenére azt mondom, hogy az egyik szemem sír. Megszoktam a kis kocka világát ennek a telefonnak. Tényleg fapados, de teszi a dolgát. Szintén sír az egyik szemem amiatt, hogy a Microsoft így cserbenhagyta azt a platformot amire normális tervei voltak.
A másik szemem mosolyog, mert visszatérhet a régi portolós, programozói életem és droidon élhetem ki magam. Ezen könnyebb egy cseppet a megvalósítás, mint Windowson. Csak most lesz egy hajtépés, mert a kimentett eddigi programokat fordíthatom át Nougatra... :D

A Lumia árát viszont sajnálom. Olyan brutálisan esett, hogy majdnem az eladhatatlan készülékek sorába került. Holott nem egy Verturól vagy Porsche Design készülékről beszélünk!
Lumia 800 és 920 után a 950-es volt a nagy Windowsos álom. Sajnos vége! Pedig tavaly még nem gondoltam, hogy ez lesz. Nem tagadom, akkor a droidról menekültem.

(#6175) sum-blink válasza #09819904 (#6174) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Hát én most vettem iphone 5s-t, egész olcsón, nagyon szép állapotban. Emiatt sajnos a Lumián el kell adni, hogy 0-ban legyek. Nekem 820-am volt míg be nem tört (még megvan), meg 950. Sose akartam volna váltani, ha nem lenne annyi baja, amibe most bele se kezdek. És félek, hogy nem fogom a iphonet megszokni. A sznob tudattal meg nem is tudok, nem is akarok azonosulni. A lényeg, hogy a Windows mint egyetlen platform amit használtam nagyon tetszik és vissza is térnék rá, megpróbálom az iphonet, ha nem jó ott a 820-asom még a tarsolyban.

[ Szerkesztve ]

(#6176) sum-blink


sum-blink
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném eladni a telefonom és van rá még garancia, de amit nem értek, hogy a T-mobile számlán nem egyezik az IMEI szám a telefonéval. Pedig már javították is, mióta vettem. (2016 március) Így nem tudom eladni. Ezen az oldalon néztem a telefon által kiírt számmal:

https://imei24.com/warranty_info/

1. De itt nem írta. Hogy lehet eltérés?
2. Hol reklamáljak? (T-mobile vagy Care?)
3. Van más ilyen ellenőrző oldal esetleg?

:R

(#6177) Blue Eagle válasza sum-blink (#6176) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Milyen hibával vitted szervizbe?

(#6178) bnoe válasza sum-blink (#6176) üzenetére


bnoe
tag

Szerintem más készüléket kaptál vissza.

(#6179) Blue Eagle válasza bnoe (#6178) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Esetleg panel csere volt. Az nem lehet?

(#6180) sum-blink válasza Blue Eagle (#6177) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Igen panelcsere volt, be volt égve. Akkor az már másik készülék és garanciát veszt, ha hivatalos szerviz javítja?

(#6181) sum-blink válasza bnoe (#6178) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Nem tudok róla, hivatalos szervizbe vittem.

(#6182) ZsoltG60 válasza sum-blink (#6180) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Nekem még a 930 volt alaplap cserés, a garanciapapírra ráírták az új imei számot és hogy mit cseréltek, de maradt az eredeti jótállási idő.
sajnos így nem lesz egyszerű eladnod, aki ért hozzá az egyből lekéri az imei számot és alapból már csökkenti az értékét, hogy javítva volt

Lumia 950XL

(#6183) Blue Eagle válasza sum-blink (#6180) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ja, panel csere volt! Mondom én. Persze, hogy akkor más az IMEI szám! Gyárilag minden panelre más-más IMEI van felírva. Hivatalos volt a javítás? Ha igen, akkor miért aggódsz? Kaptál a javításról papírt? Az igazolja a panel cserét vele együtt az IMEI változást.

[ Szerkesztve ]

(#6184) #09819904 válasza ZsoltG60 (#6182) üzenetére


#09819904
törölt tag

Szerintem csóri 950-es értéke ettől már nem fog szarabb lenni!
Nagyobbat ártott a Microsoft kihátrálása.

(#6185) sum-blink válasza #09819904 (#6184) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Kálváriám azt hiszem végéhez ért.

Én az iphone 5s-ben legalább annyi idegesítő dolgot (igaz nem bugot) találtam, mint a 950-ben, ÉS NAGYON PICI. Inkább apró női kezekbe való telefon, rendesen klausztrofób érzéssel használtam. Az applikációkínálat hihetetlen bőséges, gyönyörű képeket csinál (igaz, nem 16:9-est, de ez nem baj) stabil, remek ötletek vannak benne.

De most vissza az egész. Eladom az iphonet - sose voltam egy mac boy, mikor dolgoztam rajta se szerettem, a sznobizmusról nem is szólva, de azt hittem sima lesz a kezelése, megéri váltani. Talán mégsem. Nem értem miért olyan populáris.

Szívem szerint megtartanám játszani, meg ilyesmire, de anyagilag nem tehetem, így marad a 950.

THE END (?)

(#6186) sum-blink


sum-blink
aktív tag

1. Segítségeteket kérném. Újrahúztam a Wint a telefonon és azóta nem látja a kártyán se a képeket, se a zenéket. Nem a kártya hibás, mert gépre kötve látni őket... és a videókat a telefon is látja. Természetesen jó mappába mentette őket a rendszer.

2. Illetve a lentebb kérdezett IMEI szám kérdésemre mit mondtok? T-mobile-hoz, vagy Care-be menjek?

(Röviden: Más van javítás( LCD panel csere után a garancialevelen, mint ami a telefoné és ugye nem szeretnék garanciát veszteni.)

(#6187) Sztyepadzso válasza sum-blink (#6186) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

1.-Nem rinyál a telefon, hogy hibát talált sz sd kártyán? Ilyekor szokta a hibajavítás lehetőséget felajánlani, ami nekem eddig megoldotta a dolgot(kb 2 szer volt ilyen)
2.-Careből kellene szerintem papír, a számla birtokában, hogy mi történt.

(#6188) bnoe válasza sum-blink (#6186) üzenetére


bnoe
tag

Kikapcs bekapcs, vagy soft reset után nekem is felkínálta a hiba javítási lehetőséget és nálam is megoldotta a gondot.

Más nem tud vki olyan pdf reader appot ami oldal, fejezet és kifejezés szerint is keres, és két vagy annál több könyvet is bír. Xodo nem megy sajnos appre kattintva kilép, pedig azt kedveltem nagyon de kb egy hónapja nem megy, a perfect pdf reader csak egy könyvet bir el csak, ha másodikat kinyitnám akkor kilép az appból.köszi

[ Szerkesztve ]

(#6189) #09819904 válasza sum-blink (#6185) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nekem ugye volt pár iPhoneom. Valahogy a méret sem volt az igazi, de maga az, hogy rádugom a gépre és nem tudok lazán fileokat pakolni, az betett. Ment is eladásra! Alapból nem vagyok egy türelmes pali, de az iPhone mellé simán dobálhattam volna a Rivotrilt.
A 950-es, mint írtam privátban, a legjobb Wines telefon.
Az alapvető hibáit, ami inkább a rendszerben van, meglehet szokni. Azután nagyon jó társ a hétköznapokban.
Konkrétan 3 megoldással helyrehozható.
1. Reset.
2. Gyári beállítások visszaállítása.
3. Recovery tool.
Ha ezekből egyik sem segít, akkor már halott ügyről beszélünk.

Jelenleg egy Nexus 6-ot koptatok. Ez az a készülék amit szoknom kell. De csak a mérete miatt. Töltési és üzemidő terén ugyanazt hozzá, mint a 950-es. A mivel ugyanolyan fapados, így nem nehéz az áttérés.
Holnaptól végre programozhatok is rajta. Úgyhogy kezdődnek az izgalmas napok! :)

(#6190) Sztyepadzso válasza bnoe (#6188) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Az Edge is olvassa a pdf-er nem?
Egyébként ötlet: 2 különböző(akkor pl Edge+Perfekt egyszerre. Nekem pl zip-bél felajánlja, h mivel akarom megnyitni, lehet, h itt is meg tudod oldani(nincs kettő tömörítőprogramom, csak az epub reader valamiért azt hiszi, hogy ő tud archívot olvasni...)

(#6191) Pori12


Pori12
tag

Sziasztok!

Megnéznétek nekem 1 dolgot légyszi a 950-en?
Ha kellően sötétben vagy és a Glance Screen aktiválódik, akkor a kijelzett karaktereken kívül a képernyő többi része teljesen fekete, vagy van egy halvány mély szürke-barna alapszíne?
Avagy aktívak-e a led-pixelek a többi részen is?

Kijelzőt cseréltem, és azóta tűnt fel, hogy nálam aktív a többi rész is. Ami ugye eléggé pazarló, hiszen így a teljes felület energiát fogyaszt. A korábbi panelen ezt nem észleltem. Ezért érdekelne, hogy nálatok mi a helyzet.

Köszönöm!

(#6192) Ricardo válasza Pori12 (#6191) üzenetére


Ricardo
félisten

Amoleden nem szabadna aktívnak lenniük a nem használt pixeleknek.

(#6193) gary89 válasza Pori12 (#6191) üzenetére


gary89
csendes tag

Nekem gyári pannelel is van a bal felső sarokban egy árnyalat, mintha piros fény szűrődne be. Hozzáteszem nekem vannak touch gondok is, nem mindig érzékeli a panel, hogy nyomkodom feloldás után, ilyenkor újra le kell zárni és feloldani. (volt kb3 hét amikor gond nélkül ment az előző hónapban, aztán jött egy frissítés és ismért ilyen... khm)

(#6194) sum-blink válasza Sztyepadzso (#6187) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Köszi nektek (bnoe), a sok format, meg reset közül valami helyrehozta. :D

Akkor majd beugrom a szervizbe.

pszichiáter: igen, a rivotril hasznos iPhone mellé. :D , bár szerintem minden telefonnak megvan a nyűge, voltak nálam androidok is kölcsön. iPhone-t árulom, túlértékelt ketyere.

[ Szerkesztve ]

(#6195) sum-blink


sum-blink
aktív tag

Sajnálom, hogy appok eltűnnek az áruházból, ha már nagyon nem bővül. Az Opera minit és a Linked In-t nem találom.

(#6196) #09819904


#09819904
törölt tag

Microsoft to Kill Off Windows Phone 8.1 Mainstream Support Tomorrow

Aszongya a cikkben, hogyaszonygya: "Upgrading to Windows 10 Mobile" :U
Mi olyan rohadt nagy különbség van amiért az appok eddig 2/3-a, majd most a 3/4-e nem lesz elérhető? :U

(#6197) bnoe válasza Sztyepadzso (#6190) üzenetére


bnoe
tag

Edge plusz perfect reader jó ötlet működik köszi😁. Nekem hogy nem jutott eszembe....
Na de androidos huawei tableten t10, azon simán megy a gyári pdf, minden visz villámgyors...ez elszomorít kicsit...na azért tudhatná a.lumia, de hátha frissítik a xodot...és menni fog

(#6198) meszipeti válasza #09819904 (#6174) üzenetére


meszipeti
aktív tag

Én is sokáig bíztam a windows-ban. Korábban nagyon droid ellenes voltam, de egy hónapja vettem egy galaxy s7 edge-t, és most már nem is utálom annyira. Nem mondom, hogy olyan sok gondom volt a 950-el, de most látom, hogy ugyanazok a programok mennyivel gyorsabban futnak droidon, ill. beállítási lehetőség is sokkal több. Gondolkodtam, hogy eladom a 950-et, de annyit buktam rajta, hogy nincs szívem, inkább néha kiveszem a fiókból és nosztalgiázok, ill. olyan helyekre, ahol féltem a telefont, azt viszem, mert fényképezni még mindig nagyon jó. Szóval, nálam kevés elvakultabb win használót (droid gyűlölőt) nem nagyon találtam a környezetemben, de fordult a dolog, és egyre jobban tetszik a rendszer, a gyorsaságról nem is beszélve. Azért vissza-vissza nézek ide, lássam mi a helyzet, mert még mindig ott van a win egyszerűsége, reklámmentessége, ami nagyon hiányzik.

"A játék az nem játék"

(#6199) bnoe válasza sum-blink (#6194) üzenetére


bnoe
tag

Azért priviben leírhatnád mi volt ami idegesített benne, én is várok még váltásba a nokia xiami házasságot kivárom, úgy tűnik zeiss optikás lesz az új ketyere 😁. Na meg megjelenés után még csak egy évet kell várnom, és akkor majd meg is vehetem.addig meg szorgos gyűjtögetésbe kezdek.🤣

(#6200) sum-blink válasza bnoe (#6199) üzenetére


sum-blink
aktív tag

iPhone-ban? Persze. De hátha másokat is érdekel:

Nagyon címszavakban: az 5s pici női/lány kezekbe való telefon (Neked ez nem lenne gond), a böngészés safarin körülményesebb, de azt persze lehet cserélni, nagyon lassan tölt a telefon, komplikált a kommunikáció pc-vel itunesban (igaz, van rá más progi is, de simán másolni nem lehet, mint pendrive-ra). Az akksi ugye kivehetetlen - ez akkor lehet gond, ha bedöglene, az enyém 80%-os, a gombok másik oldalon vannak, mint az osx-en... így hirtelen ennyi.

Leginkább kényelmetlennek éreztem a 950 után, de lehet egy nagyobb készüléknél ez az érzet nincs. Ja, az autocorrect és a gépelés rosszabb,mint Lumián, ami művészet!!!!

De megjegyzem én is megtartanám második telefonnak, ha tehetném - sok app, jó játékok, szép oprendszer...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.