Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) #09819904 válasza Blue Eagle (#6300) üzenetére


#09819904
törölt tag

Sajnos a magánpraxist nem engedték, hiába volt szakmai elismerés előtte éveken át.
Másodállásban pedig szintén nem engedték, hogy a kórháznak bevételt termeljek. Pedig az OEP partner lett volna!

Így végül kiléptem és más területre valtottam.
Magánban persze segítek akinek tudok. :)

A W10M okozott lelki törést, de ehhez még nem kellett Rivotrilhez nyúlni... :D

(#6302) zsoltzsolt válasza Blue Eagle (#6300) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Átállt a másik oldalra 😁 most kezelik 😂😂

(#6303) Janó1999 válasza sum-blink (#6295) üzenetére


Janó1999
tag

Hát igen az iphone fanokat nehéz meggyőzni, nem is akarom.
A GSM 900-as rendszer indulása óta Nokia telefonjaim voltak. Nem kellett meggyőzni, mert jók voltak.
E51 után L620, L820, L925, L930, L950, L950D. Almás készülékem december óta van, ami egy táblagép, telefon pedig májustól. Nem tartom magam iPhone fannak, csupán elismerem a tudását.

Most a 950-nek kb 2-3 bugja van, ami idegesít (felsorolom ha kell), azon kívül teljesen jó. Az apphiány a gáz. Nekem ez pont elég.

Az 5s nekem ro-had-tul kicsi volt, nem volt a böngészés közben vissza gomb, szafari helyett két perc múlva firefoxot tettem fel
Teljesen jó a safari. Mondhatnám eddig messze a legjobb. Van vissza gomb.
Az 5S nekem is kicsi. Lapát kezem van, és a szemem sem a régi.

(az edge 950-en rohadt jó lenne, csak bugos),
Tehát nem jó. Pl. az index fórumban nem lehet visszafelé lépkedni/törölni. ?!?!

Én nem éreztem más világnak.
Teljesen más elgondolás, teljesen más működés, teljesen más világ. Ezért nyilván nem perceket, órákat kell szánni az átállásra. Én pl. qrvára féltem tőle, de sokkal jobban ment mint gondoltam, ez nyilván azért van mert működik.

Az itunes mizéria meg nekem felejtős.
Gondolom azt sem próbáltad. Használható. Az elv némileg hasonlít az E51, PC programjához.
Képekhez nem kell. Zenéhez, dokumentumokhoz igen. PC amúgy is kell, akkor már csak két kattintás, cserébe jobban átlátható, és állítólag biztonságosabb.

És a sznobság, amit utálok még az almában, hogy státusszimbólum
Az miért jó, hogy ilyenen rugózol? Nekem az a lényeg, hogy működjön. Működik. Vissza gomb.

(#6304) Janó1999 válasza #09819904 (#6296) üzenetére


Janó1999
tag

Pedig nagy túlzás nincs benne.

(#6305) Janó1999 válasza Spet (#6297) üzenetére


Janó1999
tag

Eddig úgy éreztem sokkal többeket érdekel más rendszer működése, mint ahányakat nem.
Sajnos ez a rendszer hiányos működése miatt van, amit kár tagadni.
Simán megvagyok a topikba írogatás nélkül. Senkit nem szerettem volna elferdíteni, próbáltam reális képet adva segíteni.

(#6306) Janó1999 válasza #09819904 (#6298) üzenetére


Janó1999
tag

Nyilván nem voltam világos. A hívó úr adatai nincsenek a telefonkönyvben. Amikor hívott azt írta ki, hogy : Talán, Gipsz Jakab.
Az emilek aláírásában találta meg. Ezért, talán
Fordítva, amikor beírom a keresőbe, hogy Gipsz Jakab, akkor nem jelenik meg a listában, pontosabban a lista alján külön ott van, az Emilben talált nevek alatt, telefonszámmal.
Eddig semelyik telefon nem tudott hasonlót, amin kipróbáltuk. Volt néhány.

(#6307) Janó1999 válasza #09819904 (#6299) üzenetére


Janó1999
tag

Én pedig betonfejű szemellenzősökkel.
:)

(#6308) Spet válasza Janó1999 (#6305) üzenetére


Spet
addikt

Használom/tam mind a három rendszert.

Android-nál sajnos eljutottunk odáig, hogy minimum közép kategóriásnak (de inkább közép felsőnek) kell lennie a készüléknek, hogy használható maradjon, ha telepakolja az ember applikációkkal (amihez tegyük hozzá, hogy tengernyi van, de mint tudjuk nyílt forrás kódja előszeretettel írnak rá különböző finomságokat)

IOS: Jóval zártabb ellenőrzött Store, 99,9%-ban ugyanaz megtalálható mint a Play Áruházban. Probléma számomra (meg szerintem másoknak is), hogy egyszerűen az újabb, frissebb készülékek, amik megkapják az IOS frissítéseket, drágák.

WP: Zárt, faék egyszerűség. Aki játszani szeretett, nem ezt választotta anno sem, most meg már kb senki.

Igazából azt veszem észre, hogy aki csak tudja szidja a WP-t, és nem tudja szó nélkül hagyni az elmúlást, és csak rugdos bele mintha attól jobb lenne (esetleg inkvizíciót indít ellene).

Lehet segíteni, ajánlani, nincsen ezzel gond (csak ne legyen meghurcolva a maradék ember aki még ezt a rendszert használja) ;)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#6309) #09819904 válasza Janó1999 (#6304) üzenetére


#09819904
törölt tag

Baromság annál inkább!

(#6310) #09819904 válasza Janó1999 (#6306) üzenetére


#09819904
törölt tag

Droidon már elég régóta alap funkció... :U

(#6311) turbulencia8 válasza Janó1999 (#6307) üzenetére


turbulencia8
őstag

A negy hsz elfer egyben is, szakmai forumban ez flood...

(#6312) Zoliee válasza Spet (#6308) üzenetére


Zoliee
senior tag

Android-nál sajnos eljutottunk odáig, hogy minimum közép kategóriásnak (de inkább közép felsőnek) kell lennie a készüléknek, hogy használható maradjon...
A 950 sem volt belépő, bár én is bedőltem az MS-nak, hogy nem az.
Mondjuk úgy: nem egy felhasználó barát teló volt az oprendszere miatt. És mivel nem vagyok fan, továbbá nem akartam szopatni magam, ment a levesbe.

...csak ne legyen meghurcolva a maradék ember aki még ezt a rendszert használja...
A MS részéről van az a maradék ember meghurcolva, nem pár volt 950 tulaj beírásától.

(#6313) Janó1999


Janó1999
tag

Igazából azt veszem észre, hogy aki csak tudja szidja a WP-t, és nem tudja szó nélkül hagyni az elmúlást, és csak rugdos bele mintha attól jobb lenne (esetleg inkvizíciót indít ellene).
Őszintén, és nagyon sajnálom ha ez jött le! Mindkét rendszert ismerem, csak tényeket közöltem. Azok nem vidámak, de szerencsére nem tehetek róla. Arról viszont igen, hogy decemberben még pénzt adtam érte.

Probléma számomra (meg szerintem másoknak is), hogy egyszerűen az újabb, frissebb készülékek, amik megkapják az IOS frissítéseket, drágák.
Magamtól én sem adnék 50e-nél többet telefonra, de sajnos ez senkit sem érdekel. Droid árakat csak hozzávetőlegesen ismerem. Azt viszont tudom, hogy egy felsőbb kategóriás, ahogy említetted, nem olcsó. Decemberben 120+e-ért vettem a 950D-t. Most talán kapnék érte egy 20e-t. 160e volt az S6, ami ugye több. Egy normális droid, szerintem simán többe kerül. Kérdés, hogy amivel többet tud, az ér-e többet vagy sem.
Lumia: jó képet csinál. Ez sem ilyen egyszerű, mert ha összehasonlítom a 6S képeit a 80D képeivel, akkor sokkal nagyobb a hasonlóság mint a 950 esetében. A 6S természetes, a 950-re pedig jó ránézni. Szerencsére nem olyan mű mint a Samu képe, de még pont jó ránézni, hibátlan. Telefonnak teljesen jó. Emileket jól kezeli. Navigácó az összevonás óta semmit sem ér. Zene felismerő már nem működik. Zene lejátszót nem sikerült megszoknom. Messenger erősen csökkentett funkciókkal működik, de csak azoknak akik kivárják a 30-60mp indulást. FB csökkentett módban is nulla. Az új autó gyári kihangosítójával 30-soha perc alatt kapcsolódik. Letörölhetem, újra párosíthatom, de semmi. Bevittem az autót szervizbe, ahol másnap megmutatták, hogy a szervizben lévő 6db telefonnal hibátlanul működik. Azt javasolták, vegyek normális telefont. 1 év után megtörtén, és valamitől működik is. Gyorsan, pontosan, naprakészen ahogy kell. A takarékos üzemmód jobban eszi az akkut mint a normál üzemmódban. A linkelt képen jól látható az akku, és az idő is. Előző nap 23ó körül vettem le a töltőről. Sokáig nem volt hosszú í betű. Index fórumon nem lehet írás közben törölni. Az Edge hibás. Videók megnézése teljesen kiszámíthatatlan. Híváskor néha felvenni sem lehetett. Nincs parkolás, mert ugye nekem nem nagy segítség ha el kell mennem két sarkot, hogy megnézzem a zónát, amit aztán beilleszt az sms felületbe. Vicc. Nincs bank app. Szinte bármit veszek, bárhová megyek azt olvasom/látom, hogy töltse le a gugli, vagy apple áruházból. Eddig sem volt rá sok minden, de mára az is hibás ami van. Szó szerint gyalázat, hogy az eredeti MS appok sokkal jobban mennek az új készüléken mint a 950-en. Az One Drive ég és föld. Nem játszottam soha, ezért mondani sem tudok róla semmit.
A mostaninál ilyen nincs. Nincs remegés a szerdai frissítésért, amit úgy vártunk mint a messiást. Nincs insider, fast, slow, ring. Arra kell figyelni, hogy a jobb oldali gombot benyomjuk. Egyszer. Rengeteg új lehetőség, atombiztosan és egyszerűen.
Ez mennyit ér? Kinek mennyit. (talán többet kapnék érte 6 hónaposan mint 20e)

Droidon már elég régóta alap funkció
Gondolom így van, nem csak gugliztad, vagy mesélte valaki.
A sérült fickó viszont ma kipróbálta egy Huawey Nova, P9, Sony Z4, és egy Samu mittudoménmiatúrón.
Nem működik, és a tulajok sem hallottak ilyet soha. Örülnének ha lenne, de nincs. Ez viszont tény.

E51 volt? (nekem volt és van)

azért egy 950-es még mindig vállalható telefon. Külsőre és belsőre is!
Aki vállalni tudja egy ilyen kategóriájú készüléken a 200Ft,- os hátlapot annak váljék.
Nagyot néztem amikor otthon leszedtem beüzemeléskor. A 930 is egy normálisan kidolgozott tank a 950-hez képest.

Ezek pedig ferdítés nélküli tények, akkor is, ha sajnos nem esik jól, nekem sem.
Aki az infókat használni tudja az használja. Aki pedig kötözködni szeretne az kötözködjön, csak legyen alapja.

(#6314) Janó1999 válasza Zoliee (#6312) üzenetére


Janó1999
tag

A vége a lényeg.

(#6315) bnoe válasza Janó1999 (#6314) üzenetére


bnoe
tag

Engem ismét meggyőztél én is húzom még a váltást de 6s lesz az utód, nekem segített az általad leírtak. Nem akarok keresgélnie a neten, hogy kell megoldani a buggot csak használni akarom a készüléket, mindettől függetlenül kb egy évet szeretném nyüstölni a készüléket kiderül sikerül vagy elmenekülök mint sokan mások. De szomorúan látom hogy ugyanaz a story mint az n8 és a symbiannal, miután kijelentették hivatalosan a leépítést nagyon gyorsan behalt az okos funkció és idegesítően sok lett a hiba pld nem tudtam felvenni a hívnak hiába nyomtam bármit is....nagyon hasonló a történet...☹

(#6316) bnoe válasza bnoe (#6315) üzenetére


bnoe
tag

Aaa nem volt egyértelmű az előbbi hozzászólásom... javítok meg kb egy evet szeretném használni a lumia 950, de nem vagyok meggyőződve hogy sikerülni fog...lehet hamarabb konec lesz a rendszer...

(#6317) sum-blink válasza bnoe (#6316) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Ha nem tudnék telefonálni én is eladtam volna a múltkor. Az már nem a bug kategória. De nem bántam meg, hogy nem, míg számomra nincs jobb alternatíva. 820 volt az első okostelefonom, egyértelmű volt, hogy windowst veszek.

Telefonálni, sms-ezni, skypeolni, viberezni (nem szoktam) tudok, fotók gyönyörűek, média eszköznek teljesen jó. Az Edge bug netezésnél zavar, de nem kevésbé, mint a jól működő safari. Amúgy a legjobb böngésző. Játékok hiányoznak, de megvagyok nélkülük. Sok jó játék így is van. Diktafon, zseblámpa stb van. Nekem most ennyire kell egy okostelefon. (Shazam is működik egyébként.)

A sokak általi flamelést nem értem. Hibátlan telefon nincs, iphone se és igen, a 950-nek a telefonok közt rengeteg hibája van. De ezt a tényt százszor leírni?

50-ért 5s-et kapsz jó esetben, amiről leírtam miért nem jó, legalábbis nekem. A 6 drága.

(#6318) BB9000


BB9000
senior tag

Kedden kaptam egy SMS-t: Tisztelt iCsekk felhasználó!2017.08.01-től a Winphone verziót nem támogatjuk tovább. Android és iOS verziójú mobillal korábbi számláit e dátum után is elérheti.
Szuper. :(
Ma jött egy újabb: A Winphone verzió várhatóan évvégéig használható marad, de 2017.08.01. után már nem lesz újratelepíthető.
Ez mégjobb. :(

(#6319) zsoltzsolt válasza BB9000 (#6318) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

W10m-et használók már nem fizetnek csekken :D
((mellesleg én már nem is tudom mikor volt a kezemben utoljára sárga csekk :) )

[ Szerkesztve ]

(#6320) bnoe válasza sum-blink (#6317) üzenetére


bnoe
tag

Igen egyetértek skype, viber whats up ezeket mind használom és működnek még, pont ezért maradok is még amíg használható...a fotózás is ok, de azért követem az eseményeket, pont ezért nézegetem az infot mi legyen az utódja galaxy s7 iphone 6s...ezeket nézegetem, míg váltani fogok addig esik az áruk ezeknek is...amúgy indider preview állítólag elérhető és használható marad még egy jó ideig, ezt olvastam valahol nemrég...úgyhogy ketten még tuti maradunk a fórumba egy ideig...😎

(#6321) sum-blink válasza bnoe (#6320) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Igen, én most, hogy mindkét platform volt és nincs jobb opció egy jó darabig. ☺ Neked megszakadnak a hívások, ez a fő baj? Nekem most hivatalos frissítésekkel egy jó éve nem csinálta.

(#6322) gyurica úr válasza bnoe (#6320) üzenetére


gyurica úr
tag

+1 :K

(#6323) bnoe válasza sum-blink (#6321) üzenetére


bnoe
tag

Most nekem sem csinálja ok a hívás fogadás is, csak anno a symbianon is app leépítés mellett a hívásfogadás is random módon kivitelezhetetlen volt...engem a gps idegesit ma sem ment nem találta hol vagyok...a célra, útvonaltervezésre kiírta keress neten...na rz felidegesített ma rendesen bevallom....

(#6324) sum-blink válasza bnoe (#6323) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Azt én nem használtam, csak a gyalogos térkép funkciót. ☹

(#6325) T.ati válasza Janó1999 (#6313) üzenetére


T.ati
tag

"Nincs parkolás, mert ugye nekem nem nagy segítség ha el kell mennem két sarkot, hogy megnézzem a zónát, amit aztán beilleszt az sms felületbe."

Van olyan app ios-en, amely megmondja melyik zónában vagyok?

(#6326) NGC válasza bnoe (#6323) üzenetére


NGC
tag

Nálam is volt ilyen régebben, de érdekes módon amikor kikapcsoltam az adatforgalmat, akkor hibátlanul működött a GPS.
Mondjuk mostanában nem fordul elő.

(#6327) klz80 válasza T.ati (#6325) üzenetére


klz80
tag

Simple by Otp. Mindhárom platformon megy, Budapesten, Szegeden, Veszprémben csak ezzel parkolok, mindig eltalálja a zónát. Van hogy az S7 edge van hogy a 950-et használom. Nekem mindkettő telefonon működik, egyetlen különbség, hogy a Simple értesítését a Lumia nem akarja fel dobni a háttérben, csak ha elinditom a programot, akkor jönnek az értesítését, hogy milyen üzenetek érkeztek.

(#6328) Spet válasza klz80 (#6327) üzenetére


Spet
addikt

Engedejezve van a hatterben futas? Annk Vibernel kikapcsoltam es ugyanezt produkalta.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#6329) bcl válasza klz80 (#6327) üzenetére


bcl
senior tag

Heh, ez nagyon jó app, köszi! :)

(#6330) zsoltzsolt válasza bcl (#6329) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen az, és ha androidon használnád, akkor még a telefonnal fizetni is tudnál, ott ahol paypass-szos kártyával fizetnél. :)

(#6331) klz80 válasza zsoltzsolt (#6330) üzenetére


klz80
tag

Ha Otp-s kartyad van. De ha pl K&H, mint nekem akkor pont mindegy hogy Androidos vagy Wp a telefonod 😀

(#6332) zsoltzsolt válasza klz80 (#6331) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Hát az lehet 🙂 nekem OTP, de baromi kényelmes, azt se tudom három hete, hogy hol a pénztárcám 😁

[ Szerkesztve ]

(#6333) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Szervizbe adás előtt érdemes egy HR-t nyomni?

(#6334) zsoltzsolt válasza timelord1987 (#6333) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, legalábbis én nyomtam 🙂

[ Szerkesztve ]

(#6335) timelord1987 válasza zsoltzsolt (#6334) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszi :)
Beállítottál valamit vagy csak egy HR-t nyomtál és leadtad?

(#6336) zsoltzsolt válasza timelord1987 (#6335) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

szerintem csak HR, semmi más, vagyis fiókot meg ilyesmiket nem.

(#6337) timelord1987 válasza zsoltzsolt (#6336) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszi.

(#6338) bcl válasza zsoltzsolt (#6330) üzenetére


bcl
senior tag

Hát, sajnos lassan készülök menni.

Nokia 8, Note 8, LG V30 környékéig várok, aztán választok. Attól tartok, fényképezőben még mindig nem teljesen fogják ezt a szintet hozni, de talán egyre kevesebb lesz a kompromisszum.

Egyébként Erste-s vagyok :)

(#6339) zsoltzsolt válasza bcl (#6338) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, ezek a Lumiák/Ms telefonok jók fényképezésben.
Én most Moto Z-t vettem, és most gondolkodom rá egy Hasselblad modul megvételét.

(#6340) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Uj Lumia feature: roaming kozben alig talal halozatot ez a nyomorek telo. Meg jo, hogy nem uzleti uton vagyok vele!

(#6341) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Viszont a kameran kivul meg egy dolog nagyon jo: a Hub. Nem akartam tengerpartra laptopot hozni, a bluetooth hangfal bekrepalt indulas elott, ugyhogy a hubot hoztam el, hdmi kabellel. A helyi teven remekul szol a Mytube!

[ Szerkesztve ]

(#6342) bnoe válasza turbulencia8 (#6340) üzenetére


bnoe
tag

Na pont ez volt a bajom nekem is kb 2 hónapja, csak kézi beállítással ment 2g re állítva, kikapcs bekapcs és utána kapta meg a hálózatot...nekem most a gps nem megy...

(#6343) Janó1999 válasza T.ati (#6325) üzenetére


Janó1999
tag

Van néhány.
Nekem a Telenor Wallet jön be leginkább. Tehetek hozzá bankkártyát ha akarok, de nem akarok.
Így most a telefonszámlán külön sorban szerepel a parkolás, mint eddig.
(autópálya, Taxi, utasbiztosítás, kuponok, mozi jegy..... nem érdekel)

(#6344) Janó1999 válasza klz80 (#6327) üzenetére


Janó1999
tag

Nyilván van rá magyarázat, de én nem jöttem rá a megoldásra.
Kollégám L640-en, ami független, T-s kártyával, OTP-s bankkártyával teljesen jól működött.
Én a 950-re, ami független, propelleres kártyával, sosem találtam meg az áruházban. Kollégám is buzerálta, de feladta. ~1 hónapja adta fel végleg a harcot a Lumiákkal, csinált egy resetet, majd miután belépett a felesége fiókjával, már Ő sem tudta újból letölteni. Pedig előtte jól működött, amikor együtt voltunk Ő nézte meg a zónát.
6S-re van, de mivel nincs OTP-s kártyám, nem próbáltam ki. Jó így a telefonszámlával együtt.

(#6345) T.ati válasza Janó1999 (#6343) üzenetére


T.ati
tag

Én olyan appot kérdeztem, ami jelzi ha elhagyok egy parkoló zónát.
A többiek felvilágosítottak, hogy a Simple tud ilyet, majd kipróbálom.

Köszönöm mindenkinek!

(#6346) Janó1999 válasza T.ati (#6345) üzenetére


Janó1999
tag

Parkolás közben nem hagyod el a zónát.
A parkolás megkezdésekor van szükség a zónára, ami nem változik a parkolás alatt.
Vagy másról beszélünk?

(#6347) spidersoft


spidersoft
senior tag

Egy ideje egy csomó (nem minden) telepítés azt csinálja, hogy letöltődik belőle max. pártíz kB, aztán váratlan hiba... a hibakód 0x8007000b. Próbáltam átállítani, hogy a telefonra töltse az appokat, ne az SD kártyára, de nem lett jobb. Valakinek ötlet?... Köszönöm :R

(#6348) T.ati válasza Janó1999 (#6346) üzenetére


T.ati
tag

Ha elfelejtem megszakítani miután végeztem, akkor segítség ha az app látván hogy elhagytam a zónát, befejezi a parkolást.

(#6349) ΞΔGLΞ válasza spidersoft (#6347) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mert (ki hitte volna, de) bugos lett a rendszered. Megjavulni nem fog magától.
WDRT lesz a megoldás, a HR (gyári visszaállítást) felejtsd el, mert lehet, hogy még rosszabb lesz.
Ez (már) egy ilyen "játék"...

(#6350) klz80 válasza T.ati (#6348) üzenetére


klz80
tag

Hello, ilyet szerintem a Simple se tud. Meg másik se. Volt már, hogy elfelejtettem leállítani és csak a max parkolási idő után jelzett, hogy lejárt a parkolásom, pedig akkor már 100 km-rel arrébb voltam :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.