Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) ΞΔGLΞ válasza Kbhont (#6900) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És ebből mennyi a sot?
Mert kolléga SOT-ot írt. Valós kijelző időt magyarul.

(#6902) NGC válasza turbulencia8 (#6899) üzenetére


NGC
tag

Nekem nem hiányzik a Simple. Legtöbb szolgáltatásáért kényelmi díjat kért...

(#6891) +1

[ Szerkesztve ]

(#6903) gyurica úr válasza Francia91 (#6891) üzenetére


gyurica úr
tag

+1 XL

(#6904) scbb válasza Attix70 (#6865) üzenetére


scbb
tag

Hatalmas király vagy, a csavaros trükk óta megszűnt a random ujraindulgatas.

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#6905) Attix70 válasza scbb (#6904) üzenetére


Attix70
aktív tag

A 950LTE telónak két baja van, akku (konstrukció) és sw.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#6906) gyurica úr


gyurica úr
tag

Megint lehet kapni az USA-ban (és az 5-ös 6-os és a 9-es szériát is), hogy meddig, ki tudja, lehet csak kiszórják az elfekvő készletet.

Mindenesetre nem olcsó, ahhoz képest, hogy nem fejlesztik.

https://www.microsoft.com/en-us/store/search/devices?q=lumia

(#6907) falijja


falijja
őstag

Helló mindenkinek, gondolkozom egy ilyen teló vásárlásán, mert elég jó áron hozzá lehet jutni.mind az xl és a simához is.(egyenlőre csak az xl változatot keresem, mert az erősebb valamivel meg nagyobb)
Hirdetést is tettem fel keresési szándékommal.
Kérdésem csak annyi lenne, hogy a navigáció mennyire jó és pontos, valamint a viber mennyire működik jól..?
Vissza olvasva látom van akinek van, de van olyan is akinek minden tökéletesen működik.. :F
Második kérdésem, hogy edge képes chrome könyvjelzőket átvenni..?
Válaszokat előre is köszi.. :R

(#6908) #09819904 válasza falijja (#6907) üzenetére


#09819904
törölt tag

A navi elég jó, de android után nem lesz olyan pontos. Gyári navira értem.

A Viber kapcsán nem éreztem nagy különbséget. Nekem normálisan működött.

Maradtam volna tovább WM fronton, csak sajnos legyilkolják az Áruházat és a nagy fejlesztők elpártolnak. Így rizikósnak éreztem maradni. :(

(#6909) Francia91 válasza falijja (#6907) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem sima 950-esem van, a mai napig elégedetten használom. Navigációra a Sygic-et használom, anno még mikor 1020-asom volt (megvan még mindig) megvásároltam, 6.500 Ft körül volt. Arról csak jót tudok mondani, a gyári navialkalmazást nem ismerem, nem használtam még
Fotózásban még most is az élvonalban van, itt találhatod az én fotóimat a Lumia 950-essel, ha esetleg érdekelnének
Vibert, Skype-ot használom rajta, problémát nem tapasztaltam egyikkel sem, de olvastam olyat, akinél meg nem jó
Chrome könyvjelzős kérdésedre nemtudok választ

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#6910) bcl válasza falijja (#6907) üzenetére


bcl
senior tag

A Viberrel kapcsolatban arra készülj fel, hogy asszem 6.4-nél tart, míg Androidon pl 8.4 körül jár.
Sok újabb feature nincs benne - amik egy része teljesen felesleges....

...kivéve egyet (oké, kettőt :) )
- nem lehet az üzeneteket lementeni/elküldeni
- nem lehet backupot sem készíteni róluk (amit később vissza lehetne állítani)

Nekem, miután elég szentimentális alkat vagyok, ez nagyon fontos volt, és nem akart megérkezni Windows-ra...

Jelzem: Androidon a múlt hét óta van automatikus backup is...

A többi okés. Másfél évig használtam előbb 850-et, majd XL-t :)

(#6911) falijja


falijja
őstag

Köszi mindenkinek a választ, nekem a gps és a viber ami fontos na meg a chrome lenne az sajna nincs, de helyette van jó kamera.. :)
Egyenlőre próbálok egy xl változatot szerezni, de nem nagyon sikerül a kitűzött áron szerezni, pedig nem rég láttam ennyibe is, de ha nem lesz veszek sima 950 est. :R

(#6912) Petester válasza falijja (#6911) üzenetére


Petester
senior tag

A chrome könyvjelzőket szerintem a pc-s edge be tudod importálni, ami meg szinkronizálja a telefonra.
A gyári térképek helyett én is Sygicet használok. Az sokkal jobb. Van sáv információ, nekem a grafikája is jobban tetszik. Ami miatt régebben áttértem a Sygicre az a hang navigáció volt, állandóan az autó kihangosítójára küldte a hangot, némítva ezzel a rádiót. Engem nagyon zavart. Ez utóbbit mintha azóta már javították volna a Térképekben. A Sygic 1 hétig ingyenes, így ki tudod próbálni, hogy megéri e majd neked. Maga a GPS a 950-ben pontos és gyorsan talál pozíciót is.
Ha a Wazet akarnád használni, na az pocsék, csak szükség megoldás a droid vagy ios-es jelenlegi verzióhoz képest. Évek óta nem jött rá frissítés, mióta a Google felvásárolta, azóta semmit nem foglalkoztak a win verzióval. Ország határon nem is tervez át, azonnal összeomlik az alkalmazás, ha megpróbálod...

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#6913) turbulencia8 válasza falijja (#6911) üzenetére


turbulencia8
őstag

A kamera jo, de amikor veszed, mindenkepp hallgasd meg, hogy kattog-e a lencse motorja. Nalam (is) elkezdett kattogni, sokszor mar keptelen fokuszalni. Masfel hetig megint a 950-et hasznaltam, az akkuido szerintem gaz, az alkalmazasok fapadosok droidhoz kepest (bkk futar stb), de a Sygic pl. ugyanolyan jo (ha megveszed). A whatsapp stabil, de a viber egy sima kepmegosztasnal is gyakran kilep magatol. Nalam naponta atlagosan ketszer kellett ujrainditani a telot, mert az edge kepes teljesen lefagyasztani a rendszert, es egy csomo indexes videot le se jatszik. Hab volt a tortan, hogy a nevjegyzekemet osszebarmolta a windows, pedig droidrol is ugyanarrol az outlook fiokrol szinkronizaltam a kontaktokat elotte, szoval en gyorsan visszamenekultem keyone-ra, kontaktokat pedig atpakoltam gmailbe.

(#6914) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Messengerrel tud valaki telefonálni?
Én eddig nem is néztem, hogy nálam nincs ilyen opció...
Viszont YT-n van olyan videó ahol azzal telefonálnak.
Esetleg ötlet?

(#6915) Francia91 válasza Kbhont (#6914) üzenetére


Francia91
veterán

Windows Mobile-on ez nem támogatott ficsőr a Messenger részéről

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#6916) hroberto válasza Francia91 (#6915) üzenetére


hroberto
veterán

És valószínűleg már nem id lesz...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#6917) Francia91 válasza hroberto (#6916) üzenetére


Francia91
veterán

Jaa, hát az egyértelmű :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#6918) Kbhont válasza Francia91 (#6917) üzenetére


Kbhont
senior tag

Akkor amik vannak videók, akkor azok kamu videok?

(#6919) #09819904 válasza Kbhont (#6918) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nem! Egyszer nekem is előjött. Viszont azután sose jöttem rá, hogy hogyan hoztam hoztam elő.
Biztos van valami leírás.

(#6920) betegphiu


betegphiu
senior tag

Hali.
Holnap végre kezembe vehetem a 950-et.
Nagyon kíváncsi vagyok a vasra, egy 930-at fog váltani.
Kérdezném,hogy ti fent vagytok insideren vele ? Vagy nem érdemes ?
Köszi

(#6921) Kbhont válasza betegphiu (#6920) üzenetére


Kbhont
senior tag

Jó lesz! Fog tetszeni! :K

(#6922) Francia91 válasza betegphiu (#6920) üzenetére


Francia91
veterán

Nem vagyok fent Insideren a 950-essel. De jó készülék, a mai napig szeretem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#6923) Spet válasza betegphiu (#6920) üzenetére


Spet
addikt

Szerintem nem érdemes. Elegendő a havi keddi szerdai frissítéseket várni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#6924) Blue Eagle válasza betegphiu (#6920) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Na az inszájderes dologra én is kíváncsi vagyok. Régebb, a fejlesztés megszűnésének bejelentése előtt még én is insider voltam. Aztán később amikor elmeszelték azt mondtam -akkor már minek.

[ Szerkesztve ]

(#6925) betegphiu


betegphiu
senior tag

Kíváncsi vagyok nagyon,hogy mit tud a vas.
A 735 után nem hittem a szememnek,mikor a 930-ast elkezdtem használni. Kamera, sebesség minden. Remélem a 950 is így ráver egy kört a 930-ra :)

[ Szerkesztve ]

(#6926) bandi81


bandi81
csendes tag

Üdv!
Vásároltam az ebay-en egy Lumia 950-et. Egy gyári visszaállítást akartam rajta végezni, de az eszköztitkosítás be volt kapcsolva, ezért nem engedte. Gombkombináció segítségével viszont elindult az alaphelyzetbe visszaállítás. A telefon elindult, de a a nyelv és a wifi kód beállítása után egy 5x4 jegyű kódot kért a letiltás feloldásához. Az előző tulajdonos már törölte a telefont a felhasználó fiókjából. A telefonba be tudtam lépni egy program segítségével ( Interop tools). A telefon alaphelyzetbe állítását viszont most sem lehet végrehajtani, a visszaállítás elleni védelemre hivatkozva. A készüléken az én felhasználói fiókom van érvényesítve. A védelem ki van kapcsolva. Ha valaki tud segíteni, annak megköszönöm!

(#6927) Blue Eagle válasza bandi81 (#6926) üzenetére


Blue Eagle
őstag

WDRT-t lehetne tolni neki? Én azt tenném.

(#6928) bandi81 válasza Blue Eagle (#6927) üzenetére


bandi81
csendes tag

Már próbáltam. Ugyanez történt, mint az előzökben leírtaknál. Ezt a Microsoft központban lehetne szerintem kiiktatni, mert a telefon internethez való csatlakozást követően - valamilyen adatlekérdezést követően - kéri a kódot. Tudtok esetleg valamilyen microsft központi elérhetőséget, ahol technikai segítséget tudnak nyújtani?

(#6929) Spet válasza bandi81 (#6926) üzenetére


Spet
addikt

IMEI lock. :(

Nehez levelezes ele fogsz allni. (szolgaltatotol bekerni adatokat stb. stb.)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#6930) bandi81


bandi81
csendes tag

A telefon működik, használom. Hálózat is van. Csak az alaphelyzetbe állítást nem engedélyezi.

(#6931) bandi81 válasza bandi81 (#6930) üzenetére


bandi81
csendes tag

(#6932) Blue Eagle válasza bandi81 (#6931) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Azta! :Y
Talán Microsoft Support segítene (?). Bár gondolom ezen eszközök támogatása eléggé megcsappant.

(#6933) bandi81 válasza Blue Eagle (#6932) üzenetére


bandi81
csendes tag

de irányít át segítség kérésért: https://support.b2x.com/ow/chat
Itt 3069 forintért kérdezhetek. Ez eléggé nem korrekt szerintem.

(#6935) bandi81 válasza NGC (#6934) üzenetére


bandi81
csendes tag

Köszönöm! Már végigjártam ezeket. Sajnos mindenképp az előző tulajdonosnak kellene feloldania a microsoft fiókjában. Ő azt mondta törölte a fiókjából. Egy programmal kikerültem az azonosítási kód kérését, de a telefont így sem tudom alaphelyzetbe állítani. A működést nem befolyásolja, de így nem tudom eladni.
Ezt csináltam vele: https://www.youtube.com/watch?v=dN1uRieYFOo

(#6936) Joe215 válasza bandi81 (#6935) üzenetére


Joe215
aktív tag

Szerintem ez lenne a lényeg:

Az Alaphelyzetbe állítás elleni védelem kikapcsolása a telefon továbbadása után

Ha valaki megkapta az Ön telefonját, és nem kapcsolta ki az Alaphelyzetbe állítás elleni védelmet, az új tulajdonos nem lesz képes beállítani a telefont. Ebben az esetben a következőket teheti:

Nyissa meg az account.microsoft.com/devices webhelyet.

A már nem az Ön tulajdonában lévő telefon mellett kattintson a Telefon eltávolítása lehetőségre.

Jelölje be a Készen állok a telefon eltávolítására jelölőnégyzetet, jegyezze fel a helyreállítási kulcsot, és válassza az Eltávolítás elemet. A helyreállítási kulcs megjelenik az oldalon, valamint e-mail üzenetben is megkapja.

Ha már biztosan elmentette a helyreállítási kulcsot, jelölje be a Megtartottam a helyreállítási kulcs másolatát jelölőnégyzetet, majd válassza az OK gombot.

Továbbítsa a helyreállítási kulcsot tartalmazó e-mailt a telefon új tulajdonosának.

A telefon már nem szerepel az account.microsoft.com/devices webhelyen, és a telefon új tulajdonosa a Letiltás helyreállítási kulccsal lehetőséget választva eltávolíthatja az alaphelyzetbe állítás elleni védelmet.

Tehát ha eltávolította a fiókjából minden képen kellett kapnia kulcsot e-mailben is.

(#6937) bandi81 válasza Joe215 (#6936) üzenetére


bandi81
csendes tag

Köszönöm a választ. Sajnos az a helyzet, hogy én ezt értem. Akitől az ebay-en vásároltam Olaszországból a készüléket, ő nem küldte át ezt nekem. Gondolom ez az egyetlen megoldás erre.

(#6938) Joe215 válasza bandi81 (#6937) üzenetére


Joe215
aktív tag

ahogy olvastam valószínű.

(#6939) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sziasztok,

Ma kezdett el annyira zavarni a dolog két év után, hogy beírjak ide. Hátha.
A problémám az, hogy a zátlúk b-szik normálisan szinkronizálni. Csak akkor jönnek be az új levelek, ha manuálisan frissítek. Néha akkor sem, csak ha másodjára kérem meg ezt a trágyát hogy szinkronizálja le a bejövő leveleimet.
Ha most nem lennének mások a prioritásaim, akkor lehet hogy ki------nám az ötödikről ezt a f-st. :B

Meg tudnátok kérlek mondani, hogy a kapcsolódó beállításoknál mit nézzek meg vagy módosítsak?

Nagyon szépen köszi! :R

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#6940) Francia91 válasza QwErTy42 (#6939) üzenetére


Francia91
veterán

Outlook-ot megnyitod --> jobb alsó sarok 3 pötty --> Beállítások --> Fiókok kezelése --> kiválasztod a fiókodat (az esetemben Gmail) --> Szinkronizálási beállítások --> Majd a képernyőmentésen látható beállítás (Elemek érkezésekor)

Nekem így van beállítva a kezdetek óta, és mindig értesít hangjelzéssel is az email-ekről, amint érkezik, az élő csempén is sorolja a leveleket. Meg nekem Gmail van, ez nemtudom, mennyiben javít a helyzeten
De mikor 2 órás frissítésre volt állítva, akkor is lefrissített 2 óránként, és a programba belépés nélkül is jelezte az email-eket az élő csempén

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#6941) Kbhont válasza QwErTy42 (#6939) üzenetére


Kbhont
senior tag

Nekem is tökéletesen működik!
Azonnal írja a csempén, ha új mail érkezik!

(#6942) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Elvileg nekem is ezek a beállítások éltek.
Mindenesetre újra raktam a telefonom, biztos, ami tuti.

Köszi szépen.

(#6941) Kbhont Neked is!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#6943) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

Uraim, egy kérdés:

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy melyik verzió melyik névre hallgat(RD1, RS2, TH, stb...)
Az L950-en WDRT-t toltam, mert InterOP Unlockhoz kell, és a 10.0.10586.318 került fel rá. A telefon nem csatlakozik most nethez, uh. marad is ez, viszont a fejlesztők írogatják, hogy épp melyik verzió lenne a hackhez optimális.

Meg tudjátok nekem mondani, h melyik melyik?

Köszi szépen!

(#6944) ZavaBalazs válasza Sztyepadzso (#6943) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ez a TH2. 14393 az RS1, 15063 RS2, 16299 RS3, és most jön asztalin a 17133 RS4 15254 a telefonos RS3.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#6945) Sztyepadzso válasza ZavaBalazs (#6944) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Köszi szépen! :R

(#6946) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

Sziasztok,

egy kérdés:
Nem kellene a kijelzőnek kikapcsolnia, ha a flip tokot bezárom a telefonon? (mozo)

(#6947) Petester válasza Sztyepadzso (#6946) üzenetére


Petester
senior tag

Beszélgetés közben a közelség érzékelő miatt igen, amúgy nem. A glance kapcsol még ki, ha a zsebben vagy zárt tokban van.

(ó\_!_/ó)

(#6948) ΞΔGLΞ válasza Sztyepadzso (#6946) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A kérdés az, hogy a telefon tudja-e ezt a funkciót?
Ha tudja, akkor a mozo tokba be van-e építve az a mágnes, amitől érzékeli a képernyő, hogy ki kell kapcsolnia?
Szerintem ilyen tokot eddig csak te használtál, de valamelyik hibádzik, ha nem mind a kettő. Vagyis én azt mondom, hogy alapból a telefon nem tudja. (de ez nem 100%)

(#6949) Sztyepadzso válasza Petester (#6947) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Azt tudom, h beszélgetés közben kikapcsol,de nekem rémlik valami, hogyha zsebbe raktuk, akkor is kikapcsolt(ami itt a toknak felel meg).

(#6950) Sztyepadzso válasza ΞΔGLΞ (#6948) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

A tok fedőlapján és a csaton is mágnes van.
Nekem rémlik valami olyasmi is(kiegészítve az előző hozzászólásomat), hogy van spoeckó tok, aminek kör alakú kivágás van az elején, ezt a telefon észreveszi, és annak megfelelő helyre rakja az órát. Meg valami olyami is beugrik, mintha valamikor a a telefon rákérdezne arra, hogy netalántán csak nem tokot teccetem-e ráhúzni?
2013-2017 között volt lumiám, androidom meg fél éve van, ezek régebbi emlékek

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.