Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) Cooley18


Cooley18
aktív tag

Na, ma át is vehettem a Nokia 8-at. Bővebben majd 1-2 hét múlva írnék, amikor már belaktam, hozzászoktam, és kiderült minden nagyobb hiányosság.

Az első benyomás mondjuk elég vegyes. Borzasztóan furcsa a droid a win után. Kevésbé tűnik logikusnak és felhasználóbarátnak, mint a win. Pl. a navigációs sáv rezgésének kikapcsolását magamtól nem találom, pedig már átnéztem minden létező beállítást.
A gyári kamera app botrányosan alja. DNG-ben nem ment, nem lehet állítani fehéregyensúlyt, érzékenységet se záridőt, miközben nagyban hirdetik a Zeiss lencséket...
Viszont nagyon patikán egyben van a telefon, szép és kényelmes, bár az etalont, ami nálam a Nexus 5X, nem éri el.
Fél óra használat után egyelőre ennyi, de később még jelentkezem. :))

(#6552) NGC válasza laccy88 (#6549) üzenetére


NGC
tag

Egyszerű. Röviden megnyomod a bekapcs. gombot, és elnémul. Még lefordítani sem kell...

(#6553) moha21 válasza Cooley18 (#6551) üzenetére


moha21
addikt

Én ha áttérek csak az alma fele megyek, bár vmi IR kamerás droidra si váltanék, ha lenen lértelmes felbontással.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6554) #09819904 válasza moha21 (#6553) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nem vagyok egy mobileos párti sem, se kifejezett típusfan. De jelenleg elnézve a felhozatalt, valóban az Apple az, ahol van újítás.

(#6555) laccy88 válasza Totis (#6550) üzenetére


laccy88
senior tag

Nekem is ilyesmi rémlett... de itt már nincs ilyen :(((

(#6552) NGC : egyszerűem érdekelt. régen sokat használtam ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#6556) ZavaBalazs válasza #09819904 (#6554) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

azt az egy dolgot, amit meg lehet nekik adni, nevesül az élő motion capture animálást (...aminek a jelenlegi felhasználási módja egy 12 év felett nem ajánlott faszság), ami tényleg kemény cucc technológiailag, na ezt leszámítva mi az a fene nagy újítás ami almáéknál van?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#6557) Janó1999 válasza ZavaBalazs (#6556) üzenetére


Janó1999
tag

Ugye nem gondolod, hogy a kérdésedre lehet válaszolni?
Csak az iOS10 és a most megjelent iOS11 közötti különbség sem férne be ide.
Itt a frissítés nem arról szól, hogy átdátumoznak egy öreg változtatást (mert ugye több mindent basznak el mint amennyit javítanak egy "frissítés" alkalmával) hanem valódi újdonságokról, fejlesztésekről van szó.

Konkrét kérdésekre könnyebb válaszolni.
Használni kell. Nem 2 percet a boltban, hanem legalább 2-4 hetet.
Ugyanennyit mondanék annak is aki először vesz a kezébe WP telefont.
Kivert a víz amikor valakinek a kezébe adtam a WP-t, majd néhány perc után azt mondta, hogy neki nem jön be.

(#6558) Drag77 válasza Janó1999 (#6557) üzenetére


Drag77
senior tag

Azért ott is vannak néhaelcseszett updatek:
https://mspoweruser.com/fyi-ios-11s-default-mail-app-doesnt-work-outlook-com-office-365-accounts/

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#6559) ZavaBalazs válasza Janó1999 (#6557) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

nem arra gondoltam, hogy az ios 10->11 között mekkora fejlődés volt, hanem a sok "innovációra", amit beleraktak az X-be.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#6560) Janó1999 válasza Drag77 (#6558) üzenetére


Janó1999
tag

Én nem vettem észre semmit. Működik és használom. Lehet, hogy kicsit fürgébben oldják meg a felmerülő problémát.

(#6561) Janó1999 válasza ZavaBalazs (#6559) üzenetére


Janó1999
tag

Én sem arra gondoltam, csak példának szántam.
Hogyan lehetne felsorolni az egész rendszer tulajdonságait, ha a 10 és a 11 közöttit sem egyszerű.

(#6562) a.hosszu


a.hosszu
csendes tag

Meg tudjátok mondani mitől lehet, hogy a "hó végi elszámolásnál" a wifi kapcsolat általi tételes adatfelhasználási naplóban a rendszer valami 10 gigát eszik meg? Oké, azt hiszem a legutóbbi frissítés óta semmilyen háttérkapcsolatot nem kapcsoltam ki, de pont hogy érdekelne, hogy mi zabál ennyit a kapcsolatomból rendszer szinten. Az 500 megás csomagomból is 93 megát a rendszer használt el. Azért az nem kevés. Mondjuk T-s a Lumia 950-em, de nem hinném, hogy a T-Mobile miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#6563) Spet válasza a.hosszu (#6562) üzenetére


Spet
addikt

Milyen alkalmazasokat hasznalsz? Aruhazban valo frissites automatikus letoltese engedelyezve van?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#6564) #09819904 válasza a.hosszu (#6562) üzenetére


#09819904
törölt tag

E-mail, Áruház, hibajelentés, statisztika, egyéb frissítések, stb.!
Apránként 5-10 mega önmagában nem akkora mennyiség. Viszont, ha "minden" dolgozik, akkor hamar röpködnek a gigák.
Plusz ugye, ha megy a navigáció, böngészés.

(#6565) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

930 WP 8.1-ről való SMS migrálás probléma adódott. Ugyanaz a fiók van beállítva mindkét telefonnál, a régi esetén csak az SMS biztonsági mentés volt bekapcsolva. A kérdés, hogyan tudom elővarázsolni az SMS-eket? Összesen két beszélgetést jelenített meg, azok is már rég törölve lettek (elvileg).

(#6566) a.hosszu válasza #09819904 (#6564) üzenetére


a.hosszu
csendes tag

Köszi a válaszokat! Nincs automata frissítésen az Áruház, illetve a rendszerfrissítés is ki van kapcsolva mobilneten, legalábbis nem kapcsoltam külön be. A felsoroltak közül talán a navit külön mutatja, azt hiszem a többit is, az emailt is. Amit eddig kiderítettem, hogy a rendszer a telemetriát gyűjti nagyon aktívan, ez mit jelent pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#6567) NGC válasza germinator66 (#6565) üzenetére


NGC
tag

Az sms beálltásainál van egy olyan kapcsoló hogy "Üzenetek szinkronizálása az eszközök között": BE, és "Üzenetek letöltése": korlátozás nélkül. Amíg letölti az üzeneteket kell egy kis idő, több beállításról nem tudok.

(#6568) germinator66 válasza NGC (#6567) üzenetére


germinator66
aktív tag

Nem ez a gond, a megoldást itt részleteztem.

[ Szerkesztve ]

(#6569) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!
Milyen QR Code olvasót ajánlanátok?

(#6570) turbulencia8 válasza timelord1987 (#6569) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nalam a fapados "QR Code Reader" van foltelepitve. Teszi a dolgat.

(#6571) csucsu54 válasza timelord1987 (#6569) üzenetére


csucsu54
tag

Szkenner,hiba nélkül működik!

(#6572) Sztyepadzso válasza timelord1987 (#6569) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Na ezt például rohadtul nem értem, hogy a qr szkennert miért kellett kihagyni a W10M-ből, amikor a 8.1 helyett összetákolták.
Egyébként, ha nagy ritkán kell, akkor a Vibernek van egy beépített. (Szintén rejtély, hogy miért..)

(#6573) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Alternatív zenelejátszót tudtok esetleg ajánlani W10M-ra amit alapértelmezetté lehet tenni?
A problémám a Groove-val, hogy cseszik működni a ljátszás automatikusan az autó BT rendszerével, míg a 620-on Xbox music vagy mi fene van 8.1-en ez (is) gond nélkül működik!

(#6574) turbulencia8 válasza Pacee87 (#6573) üzenetére


turbulencia8
őstag

Core Player (kb. 650 Ft).

(#6575) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!
Lumia 950-ről mire érdemesebb váltani?
- Samsung Galaxy S8
- Samsung Galaxy Note 8
- Apple Iphone X

(#6576) BB9000 válasza timelord1987 (#6575) üzenetére


BB9000
senior tag

Ízlés kérdése, hogy mire váltasz. A WP-nál minden jobb. Talán a Szifon megbízhatóbb mint a droid. Én inkább azt választanám.

[ Szerkesztve ]

(#6577) turbulencia8 válasza BB9000 (#6576) üzenetére


turbulencia8
őstag

A szifon7 plusz topikja szerint ott is vannak bajok a frissitesekkel (akkuido, fagyasok stb).

(#6578) bcl válasza timelord1987 (#6575) üzenetére


bcl
senior tag

Holnap lesz egy hetes a Note8-am, és... nagyon jó...! :)
950 XL DS volt. Szerettem, de mennie kellett.

(#6579) Cooley18 válasza timelord1987 (#6575) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Én személy szerint Nokia 8-ra váltottam. Viszont ugyan az a bajom, mint a Lumiával. A telefon hardveresen kifogástalan, max annyi, hogy lehetne teljesen vízálló, de szoftveresen teljesen érthetetlen módon alja ez a stock droid. Tized annyi beállítási lehetőség, és azok is teljesen logikátlanul össze-vissza mindenhova becseszve. A fényképező appról meg inkább ne is beszéljünk. Kritikán aluli. Legalább egyéb appok vannak, és azok többnyire működnek is rendesen.
Arra tökéletes ez a telefon, hogy tudjam, hogy a következő kanyarban ebből iOS lesz (kivéve, ha valami csoda folytán használható lesz majd a Surface Phone), hátha...
Bár majd bepróbálkozom még egy custom rom-mal is, aztán meglátjuk.

(#6580) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

Hogy valami jó is legyen a "halotti tor"-on:
[link]

(#6581) Drag77


Drag77
senior tag

Sziasztok!

Hol lehet most intézni a garis javítást?

Köszönöm Drag.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#6582) Spet válasza Drag77 (#6581) üzenetére


Spet
addikt

Ahol vásároltad?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#6583) Drag77 válasza Spet (#6582) üzenetére


Drag77
senior tag

MS szervizbe vinném direkt, az meg már sehol ...,

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#6584) Spet válasza Drag77 (#6583) üzenetére


Spet
addikt

Nokia Care-ok voltak, de igen kihaltak.

Ha jól emlékszem, ha beviszed oda ahova vásároltad a készüléket, akkor ők lefogják küldeni vidékre, vagy megmondják neked, hova küld garanciáztatni. (valamelyik topikban volt már róla szó)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#6585) Pacee87 válasza turbulencia8 (#6574) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Köszi, sajna ezzel sem képes úgy működni ahogy a 620. Ez is valami szenzációs W10M feature lehet! No comment...

[ Szerkesztve ]

(#6586) insyde5


insyde5
aktív tag

Lumia 950 kamerám behalt. A fokuszálás nem jön össze, kerreg össze vissza.
Házilag meg tudom oldani a cserét? Ha jól tudom modult kell cserélni.
Honnan tudnék rendelni Biztos forrásból?

Köszi!

(#6587) ADAM1337 válasza insyde5 (#6586) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Aliexpress-ről esetleg ott vannak értékelések 5 csillagost keress és sok feedback-eset.

(#6588) insyde5 válasza ADAM1337 (#6587) üzenetére


insyde5
aktív tag

Köszi!

van 3000.- és van 16.000. ért is .

:(.

(#6589) Spet válasza insyde5 (#6588) üzenetére


Spet
addikt

Van ebay-en is (én pl jobban megbízok ebben az oldalban)

Vagy 3600-ért.

Hogy mennyire eredeti, akkor derülne ki, ha egymás mellé raknád.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#6590) insyde5 válasza Spet (#6589) üzenetére


insyde5
aktív tag

És létezne, hogy "csak" 3600.- pénz egy ~20mp kamera :D ?

Komolyan gondolkodom, hogy hagyom az egészet és veszek valami "bambroidot".

De fényképezőt nagyon sajnálnám.

(#6591) Spet válasza insyde5 (#6590) üzenetére


Spet
addikt

Meg kell kérdezni bizonyos boltokat mennyiért dolgoznak, és akkor kiderül, hogy mi mennyi. (keress hozzá például kijelzőt, az csak "kicsit" drágább alkatrész)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#6592) Hínár929 válasza Drag77 (#6581) üzenetére


Hínár929
tag

Szia!

Én augusztusban itt intéztem sikeresen:

iQor Global Services Hungary
Microsoft Repair Hub
repaircenter@iqor.com
Tel.: +36 94-886-319
Vásártér 1
9700
Szombathely

(#6593) Drag77 válasza Hínár929 (#6592) üzenetére


Drag77
senior tag

Köszi :R

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#6594) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

Sziasztok, az miért van, hogy csinálok egy képet, lemegy az utolsó simítások, megnyitható, nagyítható a kép, de nem tudom egy email-hez csatolni, mert azt írja ki:
"A fájlt nem sikerült letölteni, ezért már nincs kijelölve.
Ellenőrizze az internetkapcsolatot."

Nyilván van LTE, ami működik, és küldök rajta dolgokat, képet is, emailben, már ha engedi(Magyrán nem mindig áll fenn a hiba)

Ötlet?

(#6595) insyde5 válasza Sztyepadzso (#6594) üzenetére


insyde5
aktív tag

Kiléptél a galériából?

Nekem ezt akkor írta ki, amikor egyből fényképezés után akartam csatolni. Ha visszaléptem a kezdőképernyőre és úgy ismét a fényképekhez akkor engedte.

(#6596) Sztyepadzso válasza insyde5 (#6595) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Csináltam egy SR-t, így engedte.
De egyébként kiléptem, meg az "utolsó simítások"-at is megvártam. Csak tudnám, hogy miért nem képesek (legyen a te megoldásod, vagy az én megoldások, mindegy) egy épkézláb mondatot vagy hibakódot odarittyenteni.

[ Szerkesztve ]

(#6597) insyde5 válasza Sztyepadzso (#6596) üzenetére


insyde5
aktív tag

Nem tudom. Már nem is érdekel. a 930 azért van meg mert számomra a legszebb okos teló. A 950 meg a fényképezés miatt, igaz most az behalt. Kerreg. Most nézek modult hozzá. Nem tudom még mi lesz a 950 sorsa.

(#6598) bnoe


bnoe
tag

Nekem is hasonló gondom van, kilépek a fényképek, camera alkalmazásból és akkor sem mindig engedi csatolni, mail, fb messenger és viberen is fennáll ez a bajság, sajnos ezek mellett skypeon nem hallanak rendesen, és sajna telefon híváskor is az első egy percben mindenki panaszkodik, hogy nem hall jól, aztán kb egy perc után vmi mintha beállna és akkor ok....valakinél hasonló?

(#6599) BB9000


BB9000
senior tag

Segítségeteket kérem.
Van egy 950 es Lumiám tavaly óta. Most egy Office 365 Tanuló/Hallgató licenc-re regisztráltam. Meg is kaptam a felhasználónevet és jelszót. Az O365-höz jár 1 TB online tárhely is. Hogyan tudom elérni azt, hogy a telefonomon is tudjam használni ezt az 1 TB-ot? Pl. képek mentésére.

Az érdekesség az, hogy a levélben minden platformra adnak telepítő linket, kivéve a Windows Phone-ra.

---------------------------------- Íme a levél ide vonatkozó részlete: -------------------------
" Hozzáférésedet néhány gyors kattintással már érvényesítheted is:

PC-re és Mac-re történő telepítés:

Nyisd meg a kezdőlapot: Office
Kövesd a felugró utasításokat
Válassz nyelvet, majd klikkelj a Telepítés gombra

iOS-ra és Android-ra történő telepítés:

Töltsd le az app store-ból a következőket:

iPad: Word, Excel, PowerPoint
iPhone
Android"

[ Szerkesztve ]

(#6600) eduba válasza BB9000 (#6599) üzenetére


eduba
aktív tag

Én azzal a felhasználónév/jelszó párossal vagyok bejelentkezve a telefonon, amelyre van O365 regisztrációm.

Így minden működik, onedrive tárhely, skype ingyen percek stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.