Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) Blue Eagle válasza Ance (#6099) üzenetére


Blue Eagle
őstag

15226 build, Microsoft Kapcsolatok 10.2.1551.0 - nincs gondom vele.

MÁS:
viszont az Áruház csempéje nem akar élni, nálatok ez miként van?

(#6102) NGC válasza Blue Eagle (#6101) üzenetére


NGC
tag

Jelenleg nálam sem él :(

(#6103) laccy88 válasza Blue Eagle (#6101) üzenetére


laccy88
senior tag

Szerintem nekem sem él. De úgy látom az outlook naptár sem

(#6104) #09819904 válasza Blue Eagle (#6101) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nálam a Groove sem töri magát.

(#6105) zsoltzsolt válasza Ance (#6099) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem egyedi hiba. Többeknél előfordul, teljesen random módon. Ennyire változatos a w10m, kinél így, másnál meg amúgy működik. Ez van.

(#6106) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Sok hibaja van a 950-nek, de allati jo kepeket keszit kirandulaskor, Huawei P9-et es szifon SE-t alazta ma is. Belteren meg a villanykortes feheregyensuly beallitas kivaloan kompenzalja a tulelenkitest.

(#6107) pprod94 válasza turbulencia8 (#6106) üzenetére


pprod94
aktív tag

Tényleg ezért tartok csak a váltástól! Vakuval jó partyfotókat lehet készíteni. :)

(#6108) sum-blink


sum-blink
aktív tag

Jelentem a messenger fotózásnál kilép.

(#6109) #09819904 válasza sum-blink (#6108) üzenetére


#09819904
törölt tag

Jelentem nálam is! :D

(#6110) laccy88 válasza sum-blink (#6108) üzenetére


laccy88
senior tag

nekem meg vibrál az élőkép mikor fotózni akarok. szintén messenger

(#6111) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Valaki írhatna időnként olyanról is, ami működik :)

(#6112) ΞΔGLΞ válasza turbulencia8 (#6106) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az alázta (az SE esetében), enyhén szólva is nagyon erős túlzás és elfogultságra utal és egyáltalán nem igaz!
Kb azonos szinten vannak, de van ahol egy picivel ez, picivel amaz jobb, azt is akkor veszed észre, amikor (és ezt ne magadra értsd), de az olyan fröcsögő nyállal belenagyító frankón hülye idióták vizslatják a pixeleket és hurrá felkiáltással megtalálta, hogy ez itt nem olyan jó!
Talán az 1020 az, ami egyelőre beérhetetlennek tűnik, de még ott sem lehet az alázta szót használni.
Egyelőre eljött az az idő, ahol egyszerűen a hardverkorlátok miatt már nem lehet jobb képeket csinálni mobillal, csak ide-oda megy, hogy ez most itt jobb, de amazon meg az néz ki jobban.
Ahhoz, hogy ez gyökeresen megváltozzon már profi (nagyobb) lencséket és objektíveket kell(ene) használni, de azokat meg egyelőre úgy hívják: Fényképezőgép.

A múltkor beraktam egy 5s képet, hirtelen előkapva és katt. Csak akkor lehet észrevenni különbséget, ha pc-én, mint írtam is keresed, hogy hol mosta el jobban, vagy csalt a képpel a szoftver. Pedig itt már olyan készülékről beszélünk, ami nem mai gyerek, de még mindig állja a sarat és azt stabilan és ráadásul nagyon gyorsan teszi.

[ Szerkesztve ]

(#6113) turbulencia8 válasza ΞΔGLΞ (#6112) üzenetére


turbulencia8
őstag

A szohasznalaton nyugodtan lehet rugozni; ami teny, hogy osszesen heten szavaztunk a Lumia 950 kamerajara. Nem pixelvadaszat alapjan, hanem valoszinuleg azert, mert felarnyekos erdoben, barlangban stb. nem olyan konnyu jo kepeket loni, a 950 pedig stabilan kimagaslo szintet hozott.

(#6114) ΞΔGLΞ válasza turbulencia8 (#6113) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az SE (ha nem hibás a lencséje) hülyén volt beállítva, vagy gazdája volt hozzá hülye, tippem: Mindkettő! :)
A 950, egyszerűen nem kimagasló egy SE felett, sőt semennyire nem az. Tudom, mire képes, nem a kisujjamból szoptam/szopom.
Ettől függetlenül a 950 lehet, hogy jobb sötét részeknél, de nem aláz.

[ Szerkesztve ]

(#6115) #09819904 válasza ΞΔGLΞ (#6112) üzenetére


#09819904
törölt tag

A mobilja integrált fényképezők érdekesek. Anno a Blackberrys időszakomban 5 megapixellel csináltam olyan képet, mint más 8 megapixeles masinával. Bár szerintem csak algoritmusban dolgozott anno a látszólag nagyobb kamera.
Jó képeket lehet lőni mobillal is, csak akkor praktikus lencsét szerezni hozzá, illetve a fény miatt árnyékolni. :)
Ezt amúgy kézzel is meglehet oldani.
Nyilván nem fog egy nagy objektívval ellátott Nikont vagy más márkás gépet odaverni. De amire kell, arra bőven elég.
Ha pedig valakinek nincs érzéke, akkor milliós géppel sem fog tudni normális képet készíteni.

(#6116) ΞΔGLΞ válasza #09819904 (#6115) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyetértek. Én nem vagyok profi fotós, de azért valamit konyítok hozzá.
Anno 7 éve egy tartozás fejében kaptam ezt a dögöt.
Árultam itt is még a régi nick-em alatt.
Volt már rá vevőm is, végül lebeszéltek róla, ezért inkább még ráköltöttem kb ugyanennyit. Utána ezzel a géppel olyan állejtős képeket lőttem 2011-13 között, hogy az valami csoda volt. Aztán 2014 óta a szekrényben pihen, eladni már nem akarom, mert az értéke folyamatosan nő. Az biztos, ha ezzel megyek, vagy döntök úgy, hogy fotózni kell, akkor egy rakás cuccot cipelnem kell és főleg vigyázni és figyelni rá minden percben. Emiatt aztán beleuntam, de majd eldöntöm mi legyen a sorsa ennek a mesterműnek. Más szó nincs rá...
--------

A mobil más téma, mint írtam itt a fejlődés belassult és/vagy meg is állt, jelenleg hardverkorlátai vannak egy nagyobb ugrásnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#6117) #09819904 válasza ΞΔGLΞ (#6116) üzenetére


#09819904
törölt tag

MK-val dolgoztam én is éveken át, még a HM-es időszakomban. Laza 30 kg körül volt a táska amiben a cuccai voltak. Tényleg egy nagyon jó gép!
Anno megakartam venni, de mondták, hogy nem lehet... :U
Ha meglenne, az biztos, hogy pihenne és majd az utódom örökölné meg. :)

Mobil téren valóban stagnálás van. Túl hamar lőttek el mindent. Most ugye a VR dolog amivel próbálkoznak, de inkább kevesebb, mint több sikerrel.
Persze ugyanez volt anno a 3D-s fényképezővel.
A 3D-ből mára maradt a nyomtatás, ami nagyon jópofa, de annyira nem akarnak otthonra az emberek.
A másik nagy hiba a mobil piacon az ár! Mire megszokta a nép a 120-150 rongyos cédulát, utána most 200-300 rongy vágja pofán az embert. A fizetés pedig ehhez nem igazán nőtt... Így hiába a drága csúcsmobil, a kör vége egy baromi nagy áresés lesz.
Mondjuk azt jegyezzük meg, hogy mostanság igen csúnya hibákkal jönnek ki telefonok!
Kigyullad, szarul fényképez, fagy, stb..
Akksira ment ígéret, hogy milyen jók lesznek. Ez is elmaradt!
A processzor magjainak illetve a RAM száma lassan az egekben lesz, miközben erre csak az alaprendszer miatt van szükség. Effektíven alkalmazás nem nagyon hajt meg 6-8-10 magot, illetve 4-6-8 GB ramot.
Még annyi, hogy a kijelzőknek mára olyan brutálisan masszívnak kellene lenniük, hogy baltával sem lehetne szétcsapni. No, én ezt nem tapasztaltam... :U
Nem kevés olyan csúcstelefonom volt, amik tesztben marha jól néztek ki. Kalapáccsal verték, meg ilyenek. Ahhoz képest nekem karcos lett a kijelző szinte a semmitől. Nem ejtettem le, nem pakoltam mellé kulcsot. Maximum a farmer gombja okozhatta. Viszont vicces, hogy egy zsebbe rakott telefon a tesztek után nem lehetne karistos. Úgyhogy azóta megy fel az üvegfólia, ami nagy kampány nélkül érdekes módon bírja.

(#6118) zsoltzsolt válasza #09819904 (#6117) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Karcokról... ugyebár egy kép pengéje jóval puhább anyag, mint a homok a zsebben, a kvarckristály stb összetevőivel. Ezt sokan elfelejtik. Ezért van, hogy egy kellően poros (homokos) asztalon csúszva inkább karcolódik, mint a tesztekben látható késsel kapirgálva.

(#6119) #09819904 válasza zsoltzsolt (#6118) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ha legalább dzsuvától lett volna! Csak épp nálam nem igazán olyanok a körülmények, hogy ilyen legyen.
Érdekes módon a 950 nem lett olyan, mint az S6! Sőt, anno az LG G2 sem lett olyan brutális.
De ott volt a Lumia 920! Lépcsőre esett, onnan járólapra. Felvettem és abszolút semmi vaja nem volt.
Úgyhogy nem hiszem, hogy a homok jobbat ver oda...

(#6120) #09819904


#09819904
törölt tag

Tudom, hogy itt nem lehet hirdetni, így csak egy megjegyzés lesz:
Ha valaki innen viszi a telefonom, annak a meghirdetett árból kedvezményt adok.
Ennyi!

(#6121) bnoe válasza #09819904 (#6120) üzenetére


bnoe
tag

Én most nem értelek eladod a 950-est? Úgy tűnt, hogy kvázi elégedett vagy vele....

(#6122) #09819904 válasza bnoe (#6121) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ahol dolgozok cég, új projectbe vágott bele, így készülék, illetve operációs rendszer váltás jön. :)

Magával a készülékkel, illetve a W10M rendszerrel abszolút elégedett vagyok. Nyilván a hibák megvoltak, illetve vannak, de olyan problémát sosem okozott, hogy kitépjem a hajam.
Most kaptam egy jó ajánlatot is, úgyhogy ahogy szokták mondani, minden összejött. :)

(#6123) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Hogy kell UPC Wi-Free-t beallitani WP-n?

(#6124) sum-blink válasza turbulencia8 (#6123) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Én a wifinél rákerestem és ahol talált, ott a kapott névvel-kóddal beléptem. De elég gyenge a jel, néha nem is csatlakozik.

(#6125) BB9000


BB9000
senior tag

Nálam tegnap nagyon kihúzta a gyufát a 950. Egyik percről a másikra kikapcsolt. Akksi rendben, félig fel volt töltve. Nyomom a bekapcs gombot. Semmi. Na mondom . . . ez bekrepált. . . . Még egy esélyt adok neki.- gondoltam. Az volt a terv, hogy akksi kivesz, visszarak és talán elindul. Kivettem a tokjából és épp a hátlap lefeszegetésével bíbelődtem, amikor hopp . . . egyszercsak bekapcsolt, majd kérte a SIM pin-t. Bepötyögtem, erre full hangerőn elkezdett nekem zenélni. Előtte pár perccel, -mikor még élt- a teló nullára lecsendesítettem, épp azért hogy még véletlenül se keltsek fel senkit. Indítóhangot mindíg kikapcsolom. Nem értem miért zenélt nekem a dög. És mi volt ez a kikapcsolás, csakúgy? Most a 10.0.15083.414 van rajta. Lehet, hogy most települt fel? De semmi előjele nem volt és tuti nem volt fogaskerék tekerés. 3-4 perccel korábban még normál állapotban volt a teló. Ennél jóval több idő kell egy új verzió telepítésére. Pár napja fél órát vártam rá. Tapasztalt már ilyen rejtélyes magától kikapcsolást, majd bekapcsolni nemakarást valaki más is?

(#6126) Blue Eagle válasza BB9000 (#6125) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Én még nem, viszont olvastam már ilyenről.

[ Szerkesztve ]

(#6127) turbulencia8 válasza sum-blink (#6124) üzenetére


turbulencia8
őstag

Koszi! Sok helyen valoban mukodik, csak valoszinuleg ahol eloszor teszteltem, gyenge terero miatt nem engedett csatlakozni.

(#6128) pprod94 válasza BB9000 (#6125) üzenetére


pprod94
aktív tag

Pont a minap! Nekem fel is forrt, gombnyomásra nem reagált, ugyanezzel a builddel!

(#6129) ΞΔGLΞ válasza BB9000 (#6125) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Memóriahibás! Csak is az lehet.

[ Szerkesztve ]

(#6130) ZsoltG60 válasza BB9000 (#6125) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Nálam is volt hasonló, tegnap kifagyott az egész telefon a kijelző alsó kétharmada fekete volt ,felül egy sávban a záróképernyő háttérképe jött ki és csak rezgett... semmire sem reagált, próbáltam képmentést is csinálni de semmi...akksit ki kellett vennem , utána tökéletesen működöt.. :W :F

Lumia 950XL

(#6131) N€T0X|N válasza BB9000 (#6125) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nekem az utolsó előtti frissítés után csinált ilyet kb. hetente. Aztán a legutolsó frissítés után is rögtön másnap 1x (itt lemondtam róla, hogy javították, mert azt gondoltam, hogy az előttelévő update qrta el), viszont azóta - lekopogom - egyszer se (ezért nem haragszom mondjuk). :F

Sent from my keyBoard

(#6132) #09819904


#09819904
törölt tag

Nekem Insideren ilyen nem jött elő.
A lezárt képernyő bugja az szokásosan megvan, de azon kívül semmi más.

(#6133) sum-blink


sum-blink
aktív tag

De akkor minek reklámozzák? :-\

https://m.youtube.com/watch?v=cUv6hIyYw7U

(#6134) #09819904 válasza sum-blink (#6133) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ez most hogyan jön ide? :U

(#6135) sum-blink válasza #09819904 (#6134) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Hát ez egy friss film... és ugye hetek óta arról beszélünk (a saját bőrünkön tapasztalva), hogy a Microsoft módszeresen kinyírja a Lumiát. 🤔

(#6136) Blue Eagle válasza sum-blink (#6135) üzenetére


Blue Eagle
őstag

És? Mi a topik téma és a film között a kapcsolat?

(#6137) ZavaBalazs válasza #09819904 (#6134) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

tekerj bele fél perchez

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#6138) Drag77


Drag77
senior tag

Sziasztok!
Nincs tippetek hol érdemes aksit venni?

Másfél éves a telefonon és elkezdett gyorsan merulni.

Köszönöm

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#6139) ZavaBalazs válasza Drag77 (#6138) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

nem tudom, hogy van-e még üzemelő nokia care, de ott. 930-hoz kb 6000 forintért vettem pár hónapja eredetit.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#6140) sum-blink válasza Blue Eagle (#6136) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Reklámozzák benne, holott hanyagolják a telefont. :(

(#6141) Blue Eagle válasza sum-blink (#6140) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Most mi az istent agyaltok EZEN? Akinek elege van vegyen mást, aki pedig meg van vele az meg úgyis kusba van. Szerintem...

(#6142) #09819904 válasza Blue Eagle (#6141) üzenetére


#09819904
törölt tag

+1

(#6143) sum-blink válasza #09819904 (#6142) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Pedig te pont nem voltál kussban... Akkor hogy is van ez? :D

Bocs, hogy egy lumia 950 topicban beszélgetünk a lumia 950-ről.

(#6144) #09819904 válasza sum-blink (#6143) üzenetére


#09819904
törölt tag

Abban a kollégának totálisan igaza van, hogy akinek jó, az nyilván ne köpködje, akinek meg nem jön be, az maximum írjon egy értelmesen összerakott kritikát, aztán lépjen másik rendszerre.

Én anno leírtam azokat a dolgokat, amiket részben pozitívnak látok, illetve bízom abban, hogy megoldja a Microsoft.
De azt egyszer sem írtam, hogy a W10M jelenlegi állapota váltja meg a világot vagy helyettesít mást!
Amit megjegyeztem a platform esetében, az annyi, hogy alapvető dolgokra a telefon bőven jó. Mit értettem ezalatt? Böngészés, fényképezés, zene- illetve videó lejátszás, Facebook + Messenger, Skype, Viber.

(#6145) bnoe válasza #09819904 (#6144) üzenetére


bnoe
tag

Sikerült eladnod a készüléket?

(#6146) Sztyepadzso válasza Drag77 (#6138) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Nem, lehet, hogy valami a háttérben elkezdte lezabálni?

(#6147) KrAt válasza Drag77 (#6138) üzenetére


KrAt
veterán

Az én telefonom is ilyen paraméterekkel bír, és az enyim is hamarabb merül.. Nem lehet, hogy inkább SW a probléma, mint HW? :)

(#6148) #09819904 válasza Sztyepadzso (#6146) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ha CU build, esetleg régebbi, annál előfordulhat. Illetve a korábban említett beakadt Insider build.

(#6149) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Hol érdemesebb leadni a mobilomat, ha még van rá garancia? A Telekomnál vagy valamelyik Nokia Care-ben?

(#6150) turbulencia8 válasza timelord1987 (#6149) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szerintem mar a Telekomnal, allitolag a Care mar csak penzert tovabbitja szervizbe a Lumiakat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.