Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Regit


Regit
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az íróasztalomról, kb. 1 m magasról leesett a Coolpad f1-esem. Természetesen bepókhálósodott. :W
Működik minden, csak néha üvegszilánkok maradnak az ujjamban, ha sokat tapizom.
Szóval ki kellene cserélnem a kijelzőt. Kérdés, hogy nincs-e valakinek véletlenül egy eladó kijelző, ill. tud-e valaki a cserében segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#6802) robin112


robin112
csendes tag

(#6785) hrsz-re légyszi mondjatok vmit, nem merek addig belevágni a TWRP restore-nak :F

(#6803) Anonymus23 válasza Regit (#6801) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem tudom milyen lehet, de itt 12 USD-ért lehet venni eBay-ről.

;) - The Power of the Light Side

(#6804) Regit válasza Anonymus23 (#6803) üzenetére


Regit
csendes tag

Köszi! Még filózom rajta.
Várok még egy kicsit, hátha akad egy eladó kijelző itthon is. Az is lehet, hogy én adom el a telefonomat alkatrésznek és veszek másikat.

(#6805) erik88 válasza Regit (#6804) üzenetére


erik88
aktív tag

Ha még nem cseréltél egyáltalán kijelzőt akkor ennek neki se állj :(

(#6806) mexel válasza robin112 (#6802) üzenetére


mexel
veterán

Mivel úgyis törölni fogja ezért érdemes letörölni, gondot nem okozol vele. Én minden telepítés előtt törlök. A restore elvileg simán felülírja ha fullos, de a törléssel nem csinálsz hibát, legfeljebb feleslegesen nyomtál végig 5 gombot :)

(#6807) mexel válasza Regit (#6801) üzenetére


mexel
veterán

Ha megírod priviben merre laksz talán tudok ajánlani valakit/valamit.

(#6808) Regit válasza mexel (#6807) üzenetére


Regit
csendes tag

Elküldtem

(#6809) robin112 válasza mexel (#6806) üzenetére


robin112
csendes tag

Köszi, visszament minden csont nélkül :)

(#6810) teniszguru


teniszguru
újonc

Sziasztok!
Valamit a Coolpad F2 magyarosításáról fejleményt tud valaki?

:C

Megköszönném, de nagyon!

(#6811) janaman01 válasza teniszguru (#6810) üzenetére


janaman01
addikt

Gyári szvsz nem lesz...várnod kell majd valami customra...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6812) teniszguru válasza janaman01 (#6811) üzenetére


teniszguru
újonc

Köszönöm, akkor várok.

Viszont egész jól megy már vele a ping-pong!

:DD

(#6813) janaman01 válasza teniszguru (#6812) üzenetére


janaman01
addikt

Isnerős..már nálam is járt egy , csak az kina verzió volt...:D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6814) teniszguru válasza janaman01 (#6813) üzenetére


teniszguru
újonc

Az enyémben van valami angol is.

:Y

(#6815) teniszguru válasza teniszguru (#6814) üzenetére


teniszguru
újonc

Ha megtudsz valamit a szoftwerről írj már légyszíves.

Köszi!

(#6816) ekrisztian válasza janaman01 (#6813) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Hi!

Tudnál(tok) linkelni egy kipucolt gyári romot?
Leszedném ezt a HTC -t mert nyeli az akkut.
És mielőtt vissza teszem mexel 01.03 kv remek kis romját, kipróbálnék egy gyárit is.Mert nekem azt még nem sikerült.
Lehet cpb is.

:R

[ Szerkesztve ]

(#6817) janaman01 válasza ekrisztian (#6816) üzenetére


janaman01
addikt

igaz ez twrp s backupos 23 , de legalább gyorsan megvan , és ki van takaritva, kangvip el rootolva illetve alap gapp benne...sd n a twrp / backups/0000000000000/ mappába bemásolni a mappát nyilván nem a zipet..( csak azért van becsomizva mert igy hamarabb felment..
és ha ez megvan factory reset majd restore...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6818) ekrisztian válasza janaman01 (#6817) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Köszi!

(#6819) ekrisztian válasza janaman01 (#6817) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Áááá én nem bírom ezt a feelinget, pedig megpróbáltam :D

:R

(#6820) Balazs66


Balazs66
csendes tag

A wifi értesítő hangja megváltoztatható? Sajnos nem találom hol lehet módosítani...

[ Szerkesztve ]

(#6821) mexel


mexel
veterán

Azt hiszem ma nekiállok megint az emuinak, eddig nem volt időm, talán ma lesz.

Balazs66: én sem találtammódot a megváltoztatásra, sőt azt hiszem kikapcsolásra sem, elég idióta dolognak tűnik.

(#6822) tope válasza mexel (#6821) üzenetére


tope
addikt

Várjuk türelmesen (vagy türelmetlen :) )

(#6823) mexel válasza tope (#6822) üzenetére


mexel
veterán

Valami szívat rendesen. Bármelyikhez nyúlok ( 12.17, 01.03 vagy 01.28) és bármi apróságot változtatok, akkor ha bepipálom az usb-nél a megjegyzést akkor újraindítás után a téma helyett fekete kép fogad és eltűnik az értesítési sáv. Teljesen mindegy mit és hol változtatok az mtp résszel kapcsolatban, ez lessz az eredmény. :(
Idáig kb 30 verzióban próbáltam és csak ez lesz. Valami nem gömbölyű. :F

(#6824) Lidl


Lidl
senior tag

Sziasztok,

tapasztalt már valaki olyat a mexel féle 01.28-as ROM-mal (KangVip-es), hogy nem jönnek meg az SMS-ek?
Nem tudom, hogy ez a ROM hibája lenne-e, vagy más hálózati probléma.
Az a gyanús, hogy vasárnap óta tapasztalom. (a csere után)
Telenor-os kártyáról van szó. És pl. bankkártyás fizetés esetén nem érkezik meg az értesítő sms. Vagy ha internet bankba szeretnék belépni.
De amikor az ismerősöm küldött sms-t akkor megjött. És egyszer, ma reggel megjött a bankos sms is.
A bank ügyfélszolgálata azt mondta, hogy látják a kiküldött sms-eseket.
A Telenorral most beszélek.... ;)

Nna, ettől nem lettem okosabb :) Csak azokat az sms-eket látják, amiket az Ö üzenetközpontjukon keresztül küldtek. Tehát pl. a Vodától kapott sms-t (ami meg is jött) nem is látják. :DD

Szóval valaki nem tapasztalt hasonló sms kimaradást?

Köszi
Lidl

(#6825) mexel


mexel
veterán

Kipróbálná valaki hogy a 01.03 vagy 01.28-nál ha bejelöli a kis usb megjegyzést mi történik újraindítás után? Egyszerűen nem tudok tovább lépni mert mindegyiknél nekem eltűnik a háttér és az értesítési sor, nem tudom nálam van-e valami gebasz a telefonon vagy valóban ilyen?

sms-ekről nem nagyon tudok semmit :(

(#6826) zoli81


zoli81
csendes tag

Érdekességképpen itt a gyári romban megtalálható kamera app emui-hoz (talán más romokon is működhet).

cooluicamera

Sajnos nem sikerült minden hibát kijavítani, a legidegesítőbb bug, hogy néha egy 8 byte hosszú fájlt is lement a rendes jpg mellé.
Csak a mexel 12.17 alatt lett tesztelve.

[ Szerkesztve ]

(#6827) Turbobacsi válasza Lidl (#6824) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nálam nincs sms problem (T-s)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#6828) unskillful


unskillful
tag

Új AOSP 4.4.2 Needromon. "eXtreme Vanilla CM edition"

http://www.needrom.com/download/xtremevanilla-v1-performance-as-fast-as-hell/

A letöltés Megás linkje: [link]

A leírás alapján ígéretes.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#6829) mexel válasza unskillful (#6828) üzenetére


mexel
veterán

Ez micromaxra van ami elvileg ugyanaz mint az F1 de aki már rakta micromaxra az f1 romot az sokszor panaszkodott hogy nem tökéletes. Nem tudom fordítva hogy van :) Jól müxik? Kipróbáltad?
Én pl javaslom hogy mielőtt valaki ezt feltenné tegyen fel egy gyárit, hogy pc-n jól elérhető legyen a telefon.

(#6830) unskillful válasza mexel (#6829) üzenetére


unskillful
tag

Én próbáltam már több Micromax Canvas A310 romot, többek között a gyárit is, és igazából minden működött. Érdekes módon a Micromax tulajdonosok tényleg panaszkodtak szenzor problémákra, ha F1 romot raktak fel, de visszafele nem volt ilyen gond. Éjszaka meglesem ezt is. Majd beszámolok a tapasztalatokról. :)

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#6831) mexel


mexel
veterán

A franc essen bele ebbe a motyóba. Úgy néz ki megvan mi okozza a fekete hátteret. Minden módosítás után fel kell dugjam a telefont megnézni hogy az MTKDT felismeri-e, milyen néven látják a programok, és újraindítás után megvan-e az MTP-s menü. Na amikor felteszem a telefont, több programmal is megnézem miket íra készülékről. Van egy progi ( nem akarom ideírni a nevét) ami megmutat sok telefon infót, ott is meg lehet nézni a memóriatérképet stb, és elég kényes, ha valami nem jó nem is ismeri fel. Ezért gondoltam ha az felismeri akkor jók a driverek.
Na ez a program okozza úgy néz ki a fekete képernyőt, ha azt az egyet nem használom nem lesz ilyen hiba. Gyakorlatilag erre ment rá pár napom hogy próbáljam kitalálni mi a francért van hogy nagyrészt van ilyen hiba de néha nem jön elő. Egyébként nem minden romnál okozza ezt. Ez ám a cumi. :W Mondjuk valószínűleg nincs minden rendben a ilyet csinál, de azért azt a progit nem nagyon hiszem hogy sokan használnák.

(#6832) Lidl válasza mexel (#6825) üzenetére


Lidl
senior tag

Hello,

kipróbáltam az USB-s dolgot.
A 01.28-as KV-s ROM van fent.
Alapból a szituáció:
Ha csatlakoztatom az USB-t akkor rákérdez, hogy milyen módon. De ezt csak akkor, ha aktív a képernyőzár.
Ha ki van kapcsolva a képernyő, nem ugrik fel az "ablak". Ilyenkor fel kell oldani a zárat majd úgy rádugni. Akkor megjelenik a lista, hogy válasszunk csatlakozási módot.
Ez alapból a "Csak töltés" Minden újraindítás után visszaáll erre.
Ha kiválasztom az MTP-t akkor azt megjegyzi és a következő újraindításig ez lesz az alapértelmezett, tehát nem kell feloldani a képernyőzárat, és úgy is MTP-vel csatlakozik.
Ha bejelölöm a "ne kérdezzen rá újra"-t, akkor nem jelenik meg a párbeszéd panel és az utolsó módon kapcsolódik. Ha ez MTP volt,akkor még vissza lehet hozni a párbeszéd panelt, mert a státusz sorban megjelenik a csatlakozás ikonja. Erre kattintva visszajön a párbeszéd panel és ki lehet venni a pipát.
DE ha "csak töltés"-t választunk, akkor nincs mire rákattintani, és többet már nem jelenik meg.
Ha be van pipálva, majd újraindítjuk a telót, akkor az újraindítás miatt visszaáll "csak töltés"-re és megint nem tudjuk elérni a párbeszéd panelt.
Ennyit tudtam tesztelni.
Amúgy nem tűnik el semmi a képernyőn. Minden használható, a háttér sem fekete, és a státusz sor is működik. Minden normális.
Nálam egy komplett téma volt telepítve a kínai oldalról, amiben nem változtattam semmit.

Az SMS hiba miatt visszateszek egy másik ROM-ot, megnézem, hogy azzal is van-e a hiba. Ezzel megpróbálom ellenőrizni, hogy a ROM, vagy a SIM kártya / szolgáltató a hibás.

Köszi
Lidl

(#6833) Lidl


Lidl
senior tag

Baj van Houston!
Mexel, visszaraktam a TWRP-s mentésemet a 12.17-esről. (Vasárnap mentettem, nem volt még nagy változás)
És sajnos azzal megjönnek az SMS-ek.

Tehát van valami gond az SMS fogadással is a 01.28-ban. Nem tudom, hogy mihez van köze, annyira nem vagyok jártas a telefóniában.
-Telenor a kérdéses szolgáltató.
- SIM1-ben van a kártya.
- Üzenetközpont jól van beállítva.

Nem egyértelmű a hiba, de tesztelgettem egy kicsit.
-Saját hálózatból megjönnek az sms-ek (ezért nem tűnt fel először, mert onnan kaptam)
- T-Mobil és Blue mobil (ez lehet, hogy szintén T-Mobil szolgáltató) nem akar megjönni.
- A SIM2-ben egy T-s céges kártyám van. Ha arról küldtem a SIM1-ben lévő Telenorosra, akkor az megjött.
- A Vodás hálózatból 50-50%-ban jöttek meg (2 tesztből az egyik megjött, a másik nem)

Mindjárt kipróbálom, hogy ha a SIM2-be teszem, akkor van-e ilyen hiba.

Köszi
Lidl

(#6834) mexel válasza Lidl (#6833) üzenetére


mexel
veterán

Köszi a tesztet, a fekete kép akkor nálam van, talán meg is van miért.
SMS-nél nincs valami letiltva a biztonsági, vagy az értesítési részen? Felugró ablak engedély vagy valami engedélyek hogy mi férhet hozzá sms-hez stb. nagyon sok ilyen beállítás van, olyan is ami nehezen megkereshető. Persze lehet hogy valami más baj van, várunk még akkor ilyen irányú észrevételeket.
Nem tudom hogy működhet ez a rész, ha a szolgáltatás megy, nem tudom mitől függ hogy jön-e sms vagy nem. Ennek utána kell akkor nézni, ötletem sincs.

[ Szerkesztve ]

(#6835) Lidl válasza mexel (#6834) üzenetére


Lidl
senior tag

Igen én is gondoltam ilyesmire.
Szándékosan nem tiltottam le semmit.
Keresgéltem, de nem találtam ilyen irányú menüt. Megnéztem, hogy nincs-e zaklatás ellen tiltva az adott szám, de nem volt.
Engedélyt adtam a HandcentSMS-nek mindenhez, de nem segített.
Úja engedélyeztem az "Uzenet" szolgáltatást, a beépített sms app-ot, de ugyan az.
Átraktam a SIM-et a 2-es slotba, de úgy sem jönnek meg az SMS-ek.

Ahogy tesztelem:
Van egy GPS nyomkövető a kocsimban. Ebben van egy Blue mobilos SIM kártya. Ha felhívom a számát, akkor azonnal bontja a vonalat, majd SMS-ben elküldi a pozíciót Google maps linkkel.
Nos ez nem jön meg egyáltalán a 01.28-as KV-s ROM-mal, de ha visszateszem a 12.17-est, (nem KV-s) azzal azonnal megjön.
Lehet, hogy a KV zavar be?

Köszi
Lidl

(#6836) mexel válasza Lidl (#6835) üzenetére


mexel
veterán

Ez a Handcent SMS progi van rajta ezt használod? Vagy anélkül is próbáltad? Mert először a gyárival nézd. A KV sok mindenbe belezavarhat szerintem, de ebbe nem hiszem, bár már semmiben sem vagyok biztos :) Nem tudom mi a felelős az sms-ekért így hirtelen.

(#6837) Balazs66


Balazs66
csendes tag

Cseréltem hátlapot, így még elegánsabb lett az F1 :9

[ Szerkesztve ]

(#6838) Lidl válasza mexel (#6836) üzenetére


Lidl
senior tag

Igen a Handcent-et használom alapból mert, jól kezeli az ékezeteket.
De próbáltam úgy is, hogy visszaállítottam az gyári appot.

Viszont érdekes, hogy most próbáltam a nem KV-t és azon megjön az SMS.
Bár még csak tiszta a ROM van, nem volt rajta semmi.
Aztán feltettem a Handcentet, meg az SMS Backup & Restore nevű appot (és a Titamium backup-ot) és még mindig jó, megérkezik az SMS.

Sajnos most nincs időm tovább próbálni, de elég gyanús a KV.

Este megpróbálom, hogy a frissen telepített KV-sra megjönnek-e az SMS-ek. Ha igen, akkor valami olyan okozza a gondot, amit feltelepítettem.
Ha nem akkor a KV a gond.

majd jelentkezem.

Köszi
Lidl

(#6839) Lidl


Lidl
senior tag

Közérdekű közlemény!
Senkit se tántorítson el az a tény., hogy én nem kapok bizonyos SMS-eket a mexel féle legújabb ROM-on.
A hiba az én készülékemben van ;)

Most elkezdtem a sima, nem KV-s ROM-ot is belakni, miután tisztán futtattam egy tesztet rajta és megjöttek az SMS-ek.
Pár progi felrakása után ugyanúgy nem érkeznek az SMS-ek, szóval valamelyik program okozza a hibát (mondjuk a 12.17-es ROM-on is ugyanezek voltak fent, és ott nem volt hiba :F )

Szóval megpróbálom azonosítani, melyik okozza a hibát.

Köszi
Lidl

(#6840) Bernyó84 válasza Balazs66 (#6837) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Kicsit iPhone-os, de azért nem rossz :)

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#6841) A Peti


A Peti
csendes tag

Egy nyalókás próbálkozás:

AndroidL.R.5.2.2_Coolpad8297

[link]

Nem merültem bele igazán, mert alapból kell egy billentyűzet, és hiányoznak appok is, mint pl. Zene és videó lejátszók.....
Google és root benne, magyarul is tud.

[ Szerkesztve ]

(#6842) mexel válasza A Peti (#6841) üzenetére


mexel
veterán

Ez honnan származós? Megbízható aránylag? Megnézem :)

Nekem az asus-ra tegnap jött a gyári 5. akármennyi frissítés, felraktam. Hát mit mondjak, nem dicsértem a tervezőit. Mivel ott nem kapacitív gombok vannak hanem a képernyő alján érintő gombok, azok szépen szürkés árnyalatban elvoltak. Az ötösön hófehéren full fénnyel vakítanak ( rusnya ikonok ráadásul) a menü és minden ocsmány, fehér és halványzöld szerű, olyanwin 8 stílus. Nekem csúnya is és egy kettő funkció abszolút nem áll kézre. Ezeka külsők csak, belül a gépházban biztos job, de miért kell feltétlenül egyfejlesztésnél elrontani valamitami jó?

(#6843) A Peti


A Peti
csendes tag

Tőle vettem kölcsön [link]

:DD

Nem mentem bele a funkciókba, mert ahogy mondod, ténylek egy randa kivitel az egész.
2 perc után le is szedtem.

(#6844) mexel válasza A Peti (#6843) üzenetére


mexel
veterán

Azért belenézek, de szerintem ez csak 5-ös kinézetű lesz.
Elvileg van viszont nálam is egy új miui6, azt majd megnézem ha az emuival végeztem

(#6845) mexel


mexel
veterán

Na úgy tűnik annyi már megvan, az EMUI-ban hogy jók a driverek és az usb csatlakozás is :)
Más gond volt a 01.28-al? ( az még továbbra is fennáll ha egy bizonyoos progival belenyúlok nem jó, de szerintem azt nem használja itt senki.)
Hamarosan megcsinálom a simát is, egy kis teszt és mennek vissza a helyükre hogy le lehessen tölteni :)
Végül is nem volt nagy hiba csak megkeresni volt macera :DDD

Mondjuk az megint nem lesz végleges verzió mert közben kitaláltam egy-két dolgot amit máshogy csinálnék, de azt majd később :)

[ Szerkesztve ]

(#6846) tope válasza mexel (#6845) üzenetére


tope
addikt

Köszönjük szépen, hétvégén lehet fel is rakom.

(#6847) mexel válasza tope (#6846) üzenetére


mexel
veterán

Ha én is felrakom addig :DDD Mindenesetre igyekszem vele

[ Szerkesztve ]

(#6848) Robit Sakraf válasza Balazs66 (#6837) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Nekem is van ilyen. Szerintem kényelmetlen a fogása így visszaraktam a gyárit. :))

(#6849) Graphics válasza mexel (#6845) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jött ki azóta friss ROM?

Akár a Te fajta ROM-od?

Telefon olyan hibákat csinál mint előtte, hiába fotózunk vele, gépre rakva hibás állományként látja. Én hardveres hibára gyanakszok.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6850) Laza... válasza Graphics (#6849) üzenetére


Laza...
addikt

Rakj fel egy régebbi AOSP romot, nem színes-szagos, sok ismerősöm (és régi vevőm) azzal használja, és senkinek nincs semmiféle baja a telóval. Vagy válassz az utóbbi 1 hónap (kb többszáz) rom terméséből...

Never give up!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.