Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) hruodnand


hruodnand
senior tag

sziasztok!

gondolkodok egy coolpaden hogy lecserelem öcsèm iphone 4s ét ilyenre.

mik a vélemènyek róla? megbizhato keszulek? illetve uzemido hogyan alakul? :)

(#7602) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!

Valaki kapott már szét f1-es telót?
Kíváncsi lennék van-e benne olyan matrica ami jelzi,ha vizet kapott a teló!
Ha esetleg van valakinek infója,azt megköszönném.

Avatar

(#7603) Louro


Louro
őstag

Nem rossz kis tok. Lehet egyre befizetek.
[link]

Tök jó olvasni, hogy ennyire támogatják és valóban egy jó kis készülék.

Mess with the best / Die like the rest

(#7604) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Lenne egy kérdésem , sajnos nem tudom kipróbálni jelenleg, de fontos lenne. EMUI 3-ról lenne szó, és 2 sim kártya használatról. Lenne benne egy voda és egy telekom kártya. Ha az egyikről telefonálok, és netezek amíg van azon a kártyán adat, és ha elfogy akkor a netet váltanám másik kártyára akkor azt meg lehet csinálni? ( talán érthető)
Azaz a 3g-n menne a voda amíg azon is lehet netezni, ez az elsődleges kártya egyébként. A másik kártya addig egyértelműen 2g-n üzemel. Ha a vodáról elfogy a net, és váltani kellene a másikra akkor átkapcsolható hogy azon menjen a 3g? (De csak a net menne akkor a másik kártyáról.)
Működik ez így? Automatizálni lehet? Sajnos ilyesmit nem próbáltam, fogalmam sincs hogyan működik :F

Esetleg valami külső progival be lehet ezt állítani, vagy ha nem megy akkor alapból a telefon nem tudja, vagy a rom?

( közben lehet hogy tárgytalan mert a telekom sem lesz opció, de azért érdekelne a dolog)

[ Szerkesztve ]

(#7605) janihunk válasza mexel (#7604) üzenetére


janihunk
senior tag

Nálam mostanában a GPS rakoncátlankodik. Pedig pár napja raktam újra. waze, sygic és sima google is.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#7606) Hrabci válasza mexel (#7604) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Szia Mexel, nekem pont voda az 1-es és telekomos a 2-es simem. Automata megoldást nem találok az átállításra (be lehet állítani, hogy ha elérted az adatforgalmi limitet, akkor legyen warning, de amúgy elég hamar feltűnik, ha kiszalad a 3g alólad... :-) ), de simán át lehet állítani a 3g-t a 2-es simre és műkődik azzal is.

(#7607) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Gondjaim adódtak a mexel féle 03.06-os MIUI 6-tal. :( Viszont nem tudom, hogy ezek a v6 sajátos hibái vagy sem.

Az egyik, hogyha az időbeállításoknál automatára teszem az időt és időzónát is, akkor egy órát siet. Ez mondjuk könnyen kiküszöbölhető.

A másik, hogy ma reggel óta (hétfői telepítés!) a zártképernyőn lévő óra késik egy órát, a rendeshez képest. Ezt viszont akárhogy állítgatom, nem jön helyre. Újraindítás után sem.

Vannak még ilyen apróságok, hogy tegnap, amikor az akkumulátorhasználattal kapcsolatos adatokat szerettem volna megnézni, minden alkalommal kilépett a rendszer a beállításokból. Később magától helyrejött, azóta nem találkoztam vele. Szintén ma reggel amikor a zártképernyőn lévő órával szórakoztam, olyat produkált hogy bekapcsoltam a képernyőt és a zártképernyő belefagyott a kamerába. Már eleve azt nem értem, hogy mit keresett ott. :F Szintén ekkor volt, hogy fel sem ébredt a teló, hiába nyomogattam a power gombot*...
*Ilyet egyébként tapasztaltam az AOSP V4 KK laek.17-ben is, viszont ott szabálytalan időközönként, tehát ezen hiba forrása lehet hogy nálam van.

Viszont a MIUI 6-ról kellemesek a tapasztalataim, jól össze van rakva a rendszer (v5-öt mondjuk még nem láttam "in real time"), de még szoknom kell. :)

szerk.: Az ugye köztudott, hogy némelyik ROM-ban nem működik a második SIM pinnel. Ilyenkor mi a megoldás, ha kéri a kódot? (Mi történik, ha beírom háromszor vagy többször, ugyebár hiába? Lehet belőle tiltás és PUK kód kérés?)
Sikeresen belefutottam, pedig tudtam róla, csak elfelejtettem. Mivel a kódot azért nem szerettem volna kikapcsolni (persze abban a helyzetben nem is tudtam volna), átraktam a SIM-et az első foglalatba.
Egy kártyát használok csak, első használat előtt közvetlenül a teló kicsomagolása után pedig mindjárt beleraktam a GSM feliratúba, mert nincs mobilnetem. Menet közben meg nem izgatott különösebben hogy "hányas számú" foglalatban van, egészen idáig. :D

[ Szerkesztve ]

(#7608) Lalaland


Lalaland
tag

Hali, valaki tudna segíteni hogy a gyári romban(4.2. 043) megoldható e, hogy a képernyő felébredjen a hangerő gombokra? Vagy esetleg dupla kopp van e rá?

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#7609) -PLevi- válasza Lalaland (#7608) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Dupla kopp nincs, mert ha jól tudom az minimum kernel szintű (de lehet hogy hardver), a MediaTek pedig ugye nem adja ki a forráskódot, így utólagosan sem lehet belevarázsolni. :(

(#7610) Lalaland válasza -PLevi- (#7609) üzenetére


Lalaland
tag

Értem. Esetleg vmi program a hangerő gombokra?

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#7611) Hrabci válasza -PLevi- (#7607) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Ilyen beállításokból kiléptetések a korai miuikban voltak kb. két hónapja, mexel romjával (meg leak rommal -mert persze az is volt fent jó darabig- ) sem tapasztaltam még hasonlót sem. A 2es sim kód probléma az a múlt heti miui verzióban javításra került, de egyébként 56szor is be lehet írni, nem megy puk ágra, csak nem tudod használni a telót, mert nem enged tovább.

[ Szerkesztve ]

(#7612) mexel válasza Hrabci (#7606) üzenetére


mexel
veterán

Akkor kézzel át kell állítsam a 3g-t a másik simre? A telefonáláshoz elég a 2g simán, azzal nincs térerő és egyéb gond?
A másik verzióm hogy egy telekomos doino web kártyát veszek a második slotba, de akkor mindig az kell legyen a 3g-s.

MIUI: amit csináltam az már régi, én nem tudok most semelyikkel foglalkozni ( pedig lenne kedvem) érdemes egy újabb miuit feltenni, biztos sok mindent javítottak azóta.

(#7613) -PLevi- válasza Lalaland (#7610) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Azt szerintem meg lehet oldani, de nem tudom pontosan hogyan, mert sosem használtam ezt a funkciót, sőt ha szembejön (pl. MIUI), le is tiltom egyből. Számomra roppant zavaró például zenehallgatás közben, meg eleve nagy kezem van, így nem szorulok rá. :)

(#7611) Hrabci

"Ilyen beállításokból kiléptetések a korai miuikban voltak kb. két hónapja, mexel romjával (meg leak rommal -mert persze az is volt fent jó darabig- ) sem tapasztaltam még hasonlót sem."

Nekem is csak akkor fordult elő, viszont többször közvetlenül egymás után, de amikor pár óra múlva újra néztem már jó volt. Se előtte, se azóta nem tapasztaltam hasonlót, remélem csak egyszeri hiba volt.

"A 2es sim kód probléma az a múlt heti miui verzióban javításra került, de egyébként 56szor is be lehet írni, nem megy puk ágra, csak nem tudod használni a telót, mert nem enged tovább."

Igen, erről tudok, csak amikor írtad már fent volt a 03.06.
A SIM beírásos dolgot pedig én is így találtam logikusnak, de gondoltam rákérdezek. Köszi! :)

(#7612) mexel
Igen, ez lesz, már le van töltve az áprilisi XS-féle. De szerintem előtte még az EMUI-t (02.09) próbálom ki. :)
A munkáidért pedig nagy köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

(#7614) Hrabci válasza mexel (#7612) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Igen, kézzel simán megy, a 2g meg csak a netezésnél gáz.

(#7615) mexel válasza Hrabci (#7614) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, akkor az járható út.

-PLevi-: Köszi! Én javaslom az amui 02.09kv-t, szerintem nagyon jó. :DDD Viccen kívül is. :) Én jobban szeretem mint a miui-t.

(#7616) irjhamar


irjhamar
csendes tag

Sziasztok!

Remélem nem vagyok off topic.

Rendesen garázdálkodtam a telefonon, fel telepítettem mindenféle romot, hogy kipróbláljam, melyik mit tud (Coolui, miui, emui, aosp).
Persze csináltam backup-ot Twrp 2.4.4-ben mindez előtt.

Viszont, amikor visszaállítottam, úgy néz, ki, hogy eltűntek a saját foldereim a belső sd kártyáról,
nevezetesen az IGO mappa, sok más mappábal együtt.

Az ikonom kint van, persze a progi nem működik.

Mexel ajánlásával telepítettem a romokat (cache, dalvik cache, factory reset, internal storage, format data wipe).

Szinte az összes program jól működik, egy-kettőtől eltekintve.
Amit észrevettem, ha jól emlékszem, az az, hogy a belső sd kártya neve régen Sdcard0 volt, most viszont csak simán 0 a fálj kezelőben. Rákerestem az igo mappára, sehol nincs...

Amit nem értek az az, hogy ezek szerint a twrp backup nem ment mindent????????

Találkozott már valaki ezzel?

Köszönöm előre is.

(#7617) zoli81 válasza irjhamar (#7616) üzenetére


zoli81
csendes tag

Én úgy emlékszem az sd kártyát (külső és belső) nem menti, alapbeállításokkal legalábbis.

Sőt a Titanium Backup sem menti az appokhoz tartozó sd kártyán (legyen külső v. belső) tárolt fájlokat, a magyarázat egyszerű: a titanium nem tudhatja mely sd kártyás fájlok tartoznak egy apphoz.

Egyébként annak mi értelme lenne, hogy lemented az sd kártyát, telepítesz egy új romot, aztán visszaállítod az sd kártyát 100%-ban? Sztem nagyobb zavart okoz az sd kártya törlése mint megtartása... előző telefonomon gingerbread és kitkat között ugráltam sd kártya törlés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#7618) zoli81 válasza zoli81 (#7617) üzenetére


zoli81
csendes tag

Bocs az utolsó kérdés nem releváns, asszem elsőre félreértettem mit is csináltál, nekem még nagyon reggel van:)

(#7619) irjhamar válasza zoli81 (#7618) üzenetére


irjhamar
csendes tag

Szia!

Basszus, tényleg. Erre nem is gondoltam.
Se a twrp, se a cwm nem menti az internal storage-ot....Micsoda hülyeség!

Erre figyelek legközelebb, hogy le kell menteni.

Köszi.

(#7620) -PLevi- válasza mexel (#7615) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Pont az a verzió van letöltve, a KangVIP-es. Majd kiderül hogy nekem melyik válik be jobban, bár jelenleg még AOSP párti vagyok, de lehet hogy már nem sokáig. :)

(#7621) erik88 válasza GAbre (#7602) üzenetére


erik88
aktív tag

Kb 3-4 van benne xd

(#7622) Balazs66 válasza Louro (#7603) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Én innen rendeltem, és nekem nagyon bejött. Az enyém nem tok, hanem hátlap, alu kerettel.

(#7623) erik88 válasza Balazs66 (#7622) üzenetére


erik88
aktív tag

Nálam nem jó a link :)

(#7624) Balazs66 válasza erik88 (#7623) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Nálam jó. Másnál sem működik?

(#7625) A Peti válasza Balazs66 (#7624) üzenetére


A Peti
csendes tag

De, jó.

(#7626) csongi válasza Balazs66 (#7622) üzenetére


csongi
veterán

Nalam sem jo.
Ha valaki rendel rendelhet kettot is :) egyre befizetnek.

[ Szerkesztve ]

(#7627) Balazs66 válasza csongi (#7626) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Akinek nem működik. Aliexpress.... Back Cover And Aluminum Frame For Coolpad Dashen F1 8297 Luxury Mobile Phone Battery Cover

(#7628) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Megint produkálja a MIUI a kilépéses bug-ot az akkumulátor használatnál... :( Mondjuk ma tervezem lecserélni.

Most jut eszembe, hogy nem találtam a fejlesztői lehetőségek között a futtatási környezet megváltoztatására szolgáló menüpontot. A megoldás itt található, de nem erre voltam kíváncsi, hanem beugrott valami. A AOSP V4 KK laek.17-ben átváltottam ART-ra, de úgy tűnt, hogy nem csinált semmit, mert a szokásos idő alatt újraindult. Működik egyáltalán abban a ROM-ban az ART?

(#7629) SacaLaca


SacaLaca
csendes tag

Sziasztok!

Mielőtt megkapnám a magamét, elnézést kérek, hogy nem olvastam vissza, de nagyon nagy elmaradásom van, már régen nem jártam itt.
Olyan kérdésem lenne, hogy melyik romot ajánlanátok, egyáltalán van-e már jobb mint a teljesen magyar miui v5, (4.8.8-as van fent elvileg)?
Ami fontos lenne, hogy két simmel használom, egyiken csak a net megy, minden más a másikon. CIBmToken, wifi, gps, kamera..., ilyesmik azért működjenek. :)
Köszi előre is a válaszokat!!

(#7630) unskillful


unskillful
tag

Úgy néz ki, hogy július 30-án jön az android L alapú CoolUi a telefonunkra, augusztus 30-án pedig megkapja az 5.1-es frissítést is. Ez azért nem rossz :)

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#7631) SacaLaca válasza SacaLaca (#7629) üzenetére


SacaLaca
csendes tag

Ja és még egy kérdés : Az hogy a play áruház nem ismeri fel a telefont, azaz pc-ről nem tudok telepítést indítani a telefonomon, az a romcsere következménye?

(#7632) csongi válasza SacaLaca (#7629) üzenetére


csongi
veterán

Természetesen van :)
Első hsz. vagy, mexel blogjában megtalálod.

unskillful: ez jó hír, és legalább nem kapkodnak :) , jó lenne egy magyarítást össze dobni az 5,1-re.
Ha csak addig nm lesz egy újabb EMIUI verzió :)

[ Szerkesztve ]

(#7633) janihunk válasza unskillful (#7630) üzenetére


janihunk
senior tag

Remélem lessz EMUI is 5.0 val....

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#7634) A Peti válasza janihunk (#7633) üzenetére


A Peti
csendes tag

Már van! Ahogy VibeUI is...

(#7635) janihunk válasza A Peti (#7634) üzenetére


janihunk
senior tag

Menymár... mexel-rom? vagy hol?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#7636) erik88 válasza A Peti (#7634) üzenetére


erik88
aktív tag

Tényleg hol van ?? :F :Y :Y

(#7637) A Peti válasza erik88 (#7636) üzenetére


A Peti
csendes tag

Tervben... :DD :DDD :D

(#7638) erik88 válasza A Peti (#7637) üzenetére


erik88
aktív tag

xD jó vicceid vannak :DDD

(#7639) erik88


erik88
aktív tag

Valakinek nincs véletlen kijelzője a telefonba ?? Megvenném ! Vagy kire irjak rá hogy gyorsabban meglegyen mintha ebayrol rendelném ??

(#7640) Bernyó84 válasza erik88 (#7639) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Az én telefonomban van kijelző, de nem szeretném kivenni belőle, mert úgy meg én nem tudnám használni :)

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#7641) erik88 válasza Bernyó84 (#7640) üzenetére


erik88
aktív tag

te látom itt a fórumon tiszta humorista mindenki xd :R Köszi akkor nem kell. nem akarom, hogy ne tudd használni a telefonod :DD

(#7642) Bernyó84 válasza erik88 (#7641) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

:D :D :D

Szerencsére az én kijelzőmmel még nem volt gond, így nem kellett még cseréltetnem... Emiatt még csak ajánlani sem tudok neked, bocsi.

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#7643) SacaLaca


SacaLaca
csendes tag

Felraktam az emui-t, de sajnos nem működnek úgy a dolgok, mint a miui 5-nél. A messenger, illetve a viber üzenetekről nem érkezik semmi jelzés egész addig, míg be nem indítom valamelyiket. Már minden létező dolgon állítottam aminek pici köze is lehet a dologhoz, de nem sikerült jobbá tenni. Valakinek vmi ötlet?
:)

(#7644) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Én ezt a romot használom ár szeptember óta:
[link]
Minden szépen működik rajta. Van értelme váltani/frissíteni?

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#7645) Turbobacsi válasza Bernyó84 (#7644) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

közelségérzékelő is jól működik vele?

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#7646) zoli81 válasza SacaLaca (#7643) üzenetére


zoli81
csendes tag

Védett alkalmazások közé fel van véve?

(#7647) mexel válasza SacaLaca (#7643) üzenetére


mexel
veterán

Pedig működnek. Mindenhol engedélyezni kell ezeket, és menni fog. Az emuiban sok-sok beállítás van ami csak jó, csak rá kell jönni melyik programnak mit kell engedni hogy menjen. Fejből nem tudom ezeknek mi kell, de működnek rendesen az biztos :) Aki használja majd biztos tudja mit kell pontosan beállítani.

(#7648) csongi válasza zoli81 (#7646) üzenetére


csongi
veterán

+1

(#7649) Bernyó84 válasza Turbobacsi (#7645) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

90%-ban igen. Ha vacakol egy kicsit, akkor az azért van, mert már napok óta nem indítottam újra. Aztán az újraindítás megoldja a gondot :)

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#7650) janihunk


janihunk
senior tag

Jön az EMUI 3.1 azt akar kérdezni hogy lessz-e F1 re?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.