Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) Gabernier válasza ekrisztian (#7697) üzenetére


Gabernier
tag

valójában egy elephone g4 rl beszélünk.
Nekem és a feleségemnek van coolpadunk és ezért követtem ezt a fórumot.
És merem remélni hogy ti tudtok segíteni.

Van valami ami miatt nehézkes lehet másik telefonra romot frissíteni?

(#7702) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Coolpad8297_EMUI3.0_Super_Lite_11.24/leírásban/
Ez a rom sima td-s telóra rakható?
Van esetleg magyar rom td-re?
Keresgéltem itt,de nem találtam

Avatar

(#7703) Bernyó84 válasza Gabernier (#7701) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Akkor az Elephone-nal van a gond, nem a Coolpad-del, ugye?

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#7704) Gabernier válasza Bernyó84 (#7703) üzenetére


Gabernier
tag

igen

(#7705) turai_ válasza Gabernier (#7704) üzenetére


turai_
tag

~emberi megfogalmazasban:
TD-SCDMA - kinai halozaton mukodik
WCDMA kell neked, de nem tudom, hogy azt a telefont hogyan szerelik. F1-nel ez szoftveresen van szabalyozva, ott pedig kerdeses, igy biztosat nem tudok mondani.

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#7706) Gabernier válasza turai_ (#7705) üzenetére


Gabernier
tag

Árulják itthon is a telót gondolom megoldható.
Felraktam rá twrp-t és recowery módban indítom a telót de nagyon fura a menű nem tudok rá telepíteni zip ből.

(#7707) unskillful


unskillful
tag

Igazság szerint attól hogy egy telefon TD-SCDMA attól telefonálni lehet vele, csak a 3G nem fog menni rajta. Ha nem ismeri fel a SIM kártyát, az más gond lesz. Lehet hardware-es is. Meg kellene nézni mondjuk engineer mode-ban, hogy milyen gsm frekvenciákat használ a telefon. Ha elméletben tudja a 900 mhz-et akkor vagy hardware-es a probléma, vagy a rom modem része nem jó.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#7708) unskillful válasza GAbre (#7702) üzenetére


unskillful
tag

Magyar Td-s romot nem fogsz találni, de tudsz csinálni. Letöltöd a magyar romot, és egy td-s romot is, és a td-s romból átmásolod a system/etc/firmware könyvtár fájljait a magyar rom system/etc/firmware könyvtárába felülírással. Ezután telepíted a módosított magyar romot recoveryből. Előtte mentsd el a mostani működő rendszered!!!

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#7709) GAbre válasza unskillful (#7708) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi!
4.2-es gyári romot találtam.
Td-s romban már nem jó a link amit találtam 4.4-et.
Másikat nem találtam :/

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#7710) turai_ válasza unskillful (#7707) üzenetére


turai_
tag

Ez erdekes akkor, mert az en F1-em TD modemmel nem lat semmit, WCDMA-val pedig jo.

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#7711) Gabernier válasza turai_ (#7705) üzenetére


Gabernier
tag

így néz ki arecowery mód valami nem okk.

[ Szerkesztve ]

(#7712) Gabernier


Gabernier
tag

szóval:

Ezt mutatja miután Mobileuncle - twrp frissítés volt

(#7713) Gabernier válasza unskillful (#7707) üzenetére


Gabernier
tag

Felismeri a sim et de valahogy fura nem kér pl pin kódot és ha hívod a telefont foglaltat lejez.

(#7714) unskillful válasza Gabernier (#7713) üzenetére


unskillful
tag

Az a recovery a gyári recovery, nem "custom" recovery mint pl a cwm vagy a twrp. Ahhoz hogy recoveryből tudjál romot telepíteni, custom recovery kell. Keress hozzá való cwm-et vagy twrp-t, és mobile uncletools-al cseréld le a gyárit. Sd kártya gyökerébe felmásolod a custom recovery fájlját úgy hogy recovery.img legyen a neve és mobile uncletools-al "change recovery". Ezután már fogsz tudni másik romot telepíteni. A recovery cseréhez root kell, és ha jól emlékszem, akkor usb hibakeresésnek is be kell kapcsolva lennie a fejlesztői lehetőségekben. (De ebben nem vagyok biztos)

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#7715) unskillful válasza turai_ (#7710) üzenetére


unskillful
tag

Igen mert ez két külön dolog. Egy telefon ha hardwaresen td-s és lecseréled a modem file-okat akkor a gsm része működni fog, csak a 3g nem fog menni. De ha egy wcdma-s telóra td-s romot telepítesz, akkor a gsm része sem fog menni. Ezért írtam, hogy megérne egy rom cserét.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#7716) Gabernier válasza unskillful (#7714) üzenetére


Gabernier
tag

több órája ezen vagyok.
szart sem találok. :(

(#7717) A Peti válasza Gabernier (#7716) üzenetére


A Peti
csendes tag

(#7718) Gabernier válasza A Peti (#7717) üzenetére


Gabernier
tag

Köszönöm!

A probléma az hogy a mobile unceból hiába próbálok telepíteni recoweryt mindig ugyanaz az alap jön be.

(#7719) ekrisztian válasza Gabernier (#7718) üzenetére


ekrisztian
senior tag

IMEI-t nézted már, hogy van-e?

:R

(#7720) Gabernier válasza ekrisztian (#7719) üzenetére


Gabernier
tag

az mi?

(#7721) Gabernier válasza A Peti (#7717) üzenetére


Gabernier
tag

nem találok hozzá való twrp.img-t
már a nem létező hajamat tépem.

(#7722) ekrisztian válasza Gabernier (#7720) üzenetére


ekrisztian
senior tag

bekapcsolod a telefont:
tárcsázóba beírosd *#06#

kapnod kell egy vagy két számsort, ha nulla vagy invalid imei felirat van, akkor ez se jó.

(#7723) Gabernier válasza ekrisztian (#7722) üzenetére


Gabernier
tag

érvénytelen

(#7724) ekrisztian válasza Gabernier (#7723) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Mi az érvénytelen pontosan?

(#7725) Gabernier válasza ekrisztian (#7724) üzenetére


Gabernier
tag

Azt írja érvénytelen. Két sorban.

(#7726) ekrisztian válasza Gabernier (#7725) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Na akkor az a baj.Azért nincs mobilhálózat.
Azt kell helyre tenni.
Ami persze itthon illegális.
De biztos van rá megoldás, még itt a fórumon is.

(#7727) GAbre


GAbre
veterán

Vki tud gyári romokat?
Magyar 8297w meg angol td-re való?Gondolom abból még mindíg 4.4.2 a legfrissebb.

Avatar

(#7728) magorov


magorov
csendes tag

Üdv minden coolpad testvérnek.
Szeretném kérdezni hogy aki már több romot használt annak mi a tapasztalata az akku idővel kapcsolatban?
Én a gyárit használom amivel kaptam 4.2.2 minden kínai programot letöröltem róla , ennyit nyúltam bele..
De nem vagyok elájulva a kevesebb mint egy naptól..ennél a régi S3 többet bírt több éves aksival..sokat olvasok rajta meg filmezek de a Samun is ugyanezek mentek...
Valamint szeretném kérdezni hogy F1 plus-ra van e valamilyen magyar rom, illetve rootolási lehetőség, mert az iroot kingoroot nem mennek se apkból se pcről..

Köszönet
Béke

[ Szerkesztve ]

(#7729) dale74 válasza ekrisztian (#7726) üzenetére


dale74
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#7730) dale74 válasza Gabernier (#7725) üzenetére


dale74
tag

Hátha segít.

(#7731) mexel


mexel
veterán

Úgy látom van EMUI 3.0-ból build 265. Nem tudja valaki mi a változás a 262-höz képest?

(#7732) Hrabci válasza mexel (#7731) üzenetére


Hrabci
csendes tag

egy kínai oldalon azt olvastam, hogy kamera és gps javítást/optimalizálást.

(#7733) zoli81 válasza Hrabci (#7732) üzenetére


zoli81
csendes tag

Hát gps javítás nekem nem lenne rossz, nemigazán nyűgözött le az utóbbi néhány alkalommal. Kitett a szervízútra, fél perc múlva vette észre, hogy elkanyarodtam stb. Korábban a ködös időjárásra fogtam, most ez már nehéz lenne. Talán az a baj, hogy ismét vannak levelek a fákon.

(#7734) mexel válasza Hrabci (#7732) üzenetére


mexel
veterán

Akkor ezek csak a szokásosak, a kemerával mindig mókolnak de az alap hibák nincsenek javítva, akkor jobb a Lenovos, a gps pedig eléggé egyéni, ahogy észrevettem elég nagy a szórás sajnos telefon és telefon között. :( Ezért nem állok neki frissíteni. Ha lennének új plusz dolgok a rendszerben amik újdonságok akkor érdemes lenne, de ez sajnos kevésnek tűnik, látva azt hogy amikor ilyeneket írtak régebben, mi változott. Főleg hogy én elég sok mindent cseréltem a gyáriban az alaphoz képest anno főleg a kameránál. Hogy ez jobb vagy rosszabb azt nem tudom :)
Na majd ősszel ha akkor még használ valaki ilyen telefont visszatérek a dologra egyszer ha lesz értelme. Sajnos nincs időm, pedig itt van a Lenovo vibeui is majdnem készen, csak kis finomítás kellene, pár tesztet el is küldtem belőle azt hiszem, de nem tudtam befejezni. ( az emui szerintem jobb, nekem nagyon bevált, bár az lenne jó ha ötvözve lenne néhány miui tulajdonsággal. Az lenne a tuti. :D )

(#7735) Hrabci válasza mexel (#7734) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Nekem is egy emui-miui combo jönne be, jelenleg a miui egyszerű kifinomultsága bejön. ... :-)

(#7736) Gabernier


Gabernier
tag

Köszönöm a segítséget!
Nagyon hálás vagyok, nem csak azért mert sikerült orvosolni a problémát hanem azért is, hogy ennyi figyelmet és időt fordítottál rám.

G.

(#7737) csongi


csongi
veterán

Egy ilyrn kombo utne nagyot :)
Mas: Vibert haszna valaki? Egy kicsit belemasztam, es kb 1000fajlt toroltem ki ami majd 300Mb volt. Szepen elkezdte lassitani a telefonkonyvet. Hosszu masodpercekre nott a nevjegyzek megnyitasa.
Sajnos annyi szemetet kepes osszeszedni az valami elkepeszto. Kereshetek mas progrmot :( lassan ez is a tobbi sorsara jut, felesleges szarokkal frisitik. Erezni, most mar eladasra keszitik fel. Skype sorsara jut.

(#7738) Fater38


Fater38
csendes tag

Üdv!
Ha esetleg unatkoznátok,próbáljátok ki ezt.Egész kellemes rom. :)
Először nem biztos,hogy jó a bluetooth,de egy újraindítás után már oké.

[ Szerkesztve ]

(#7739) Robit Sakraf


Robit Sakraf
tag

Üdv mesterurak. Az egyik ismerősömnek kellene egy új coolpad f1. Nem tudjátok jelenleg kitől és mennyiért lehet beszerezni itthon? Esetleg külhonból honnan érdemes megrendelni? Köszi a segítséget.

(#7740) Fater38 válasza Robit Sakraf (#7739) üzenetére


Fater38
csendes tag

Hát szerintem újat már nem kapsz,de tudok egy eladó példányt. katt. :B

[ Szerkesztve ]

(#7741) Robit Sakraf válasza Fater38 (#7740) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Köszi megkérdezem. Ha netán mégis új telefont szeretne melyik most az ajánlott kínai csoda? Jelenleg nem vagyok képben a felhozatallal.

(#7742) erik88 válasza Robit Sakraf (#7741) üzenetére


erik88
aktív tag

nekem is van jelenleg egy eladó coolpad f1 :) de lehet elkelt már :R de ha nem írok neked :R amúgy szerintem most ár érték bajnok a Meizu m1 Note.

(#7743) Hrabci válasza Fater38 (#7738) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Hali, gapps, root, ungarische nyelv van ebben? :B

Youtube-on úgy látom, hogy megy rajta a gravitybox, ez szimpatikussá teszi... :)

[ Szerkesztve ]

(#7744) Fater38 válasza Hrabci (#7743) üzenetére


Fater38
csendes tag

Igen van bent minden,szokás szerint az egyedi programrészek vannak angol nyelven,pl. az energia takarékossági beállítás,de a többi magyar.(is).Pár napja használom, ezért mertem javasolni. :K
Ja,billentyű alkalmazás legyen a memória kártyán,mert az magyarra állítva nem lesz.Végül is olyan mint egy AOSP,csak úgy van megcsinálva,hogy hasonlít az almás hatosra. :DD

[ Szerkesztve ]

(#7745) Hrabci válasza Fater38 (#7744) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Na jó, möglesem... :-)

(#7746) Balazs66


Balazs66
csendes tag

Szeretnék venni új F1-et. Tud valaki ajánlani?

(#7747) Anonymus23 válasza Balazs66 (#7746) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kínából még 140 USD környékén lehet venni (+magyar sarc)

;) - The Power of the Light Side

(#7748) Balazs66 válasza Anonymus23 (#7747) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Köszi, de nem szeretnék 60 napot várni, ezért kérdeztem, hátha van itthon valakinek.

(#7749) csongi válasza Balazs66 (#7748) üzenetére


csongi
veterán

Az nem azt jelenti, hogy 60 napot kell varnod. Levelezz az elasoval. Egesz jo az ertekelese. Ha lebesziletek, 3het es itt van postai vamolasi maceraval egyutt.

(#7750) Balazs66 válasza csongi (#7749) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Találtam itthon 50-ért. Nekem ennyit megér... :)
Azért köszi az infókat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.