Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) Hrabci


Hrabci
csendes tag

Mexel legújabb kangvipese. Nem olyan rossz ez azszem

[ Szerkesztve ]

(#6202) fenixke válasza Hrabci (#6201) üzenetére


fenixke
csendes tag

Nálam így néz ki a helyzet :DD, egyész jól beállt a rendszer (4.4.018 Official):

[ Szerkesztve ]

(#6203) ekrisztian válasza mexel (#6193) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Feltettem a romot!
Majd írok, egyenlőre minden ok!
Igyál egy sört! :)
:R

(#6204) slezakimi válasza Kloss (#6197) üzenetére


slezakimi
senior tag

Nálam a google billentyűzet folyamatosan leáll.
Meg nem tudok felrakni navit, mert mintha nem találná a memkarit.
Folyamatosan hibát dob rá.
Nálad jó?

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#6205) mexel válasza Hrabci (#6201) üzenetére


mexel
veterán

Hogy tudsz ilyen képernyő időt produkálni? Auto-n van vagy minimális fényerőn?

(#6206) Hrabci válasza mexel (#6205) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Auto-n van. Böngészés, ebay, aliexpress, fórumozás, zombigyilkolás, mélezgetés.

(#6207) mexel válasza Hrabci (#6206) üzenetére


mexel
veterán

Páromnál max 3-3,5 óra, mondjuk 3-4 nap alatt. Lehet hogy nagyon jó az akksid is :)

[ Szerkesztve ]

(#6208) Anonymus23 válasza mexel (#6193) üzenetére


Anonymus23
veterán

Régebb óta olvasom a fórumot, és nézem, hogy mire lenne értelme a mostani romot (Unskillfull féle MIUI 4.8.8) lecserélni (lassan 4 hónapja rajta van), de ha csak a sebességet nézem, akkor lehet nincs értelme:

;) - The Power of the Light Side

(#6209) Hrabci válasza mexel (#6207) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Nekem 3.000-es van... :-)

(#6210) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Régebben említettem, hogy vezeték nélkül szeretném megoldani a telefon töltését. ehhez rendeltem is egy adapter+töltőpadot. Az adapter meg is jött viszont pont fordított a csatlakozója.
Szerintetek a kép alapján C1 vagy C2 verzió kell a coolpadhez?

Köszi

(#6211) Kloss válasza slezakimi (#6204) üzenetére


Kloss
őstag

Eddig minden hibátlan. A patch felrakás után ez-az összeomlott, újraindítottam azóta tökéletes. Gyors mint az állat.
A billentyűzet nem omlott össze sosem, a gmail app nem működött, azt egy másik gapps telepítésével megoldottam, azóta az is jó.
3 betűs navit felraktam, az is megy, lakáson belül vagyok, kb 5 másodperc alatt talált jelet.

(#6212) mexel válasza Anonymus23 (#6208) üzenetére


mexel
veterán

Én nem szoktam antutuval foglalkozni, de szerintem 1-2-300 pont különbség az ugyanaz, ez mérési szórásnak is betudható. Nem azért írtam mert a 30000 körüli különlegesen gyors, csak azért mert nem lassú :)

(#6213) ekrisztian válasza huliganboy (#6210) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Neked low right c1.

(#6214) janaman01 válasza mexel (#6207) üzenetére


janaman01
addikt

nálam is autó fényerőn hozza az 5 óra körülit...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6215) janaman01 válasza janaman01 (#6198) üzenetére


janaman01
addikt

link

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6216) slezakimi válasza Kloss (#6211) üzenetére


slezakimi
senior tag

Hát pont a navi a legnagyobb bajom.Ugyanazzal a 3 betüssel akárhogy rakom, reklamálja hogy hiányos a progi.
Akár a belső memó akár az sd kártya az elsődleges írás lemez.
Nem értem.
Pedig egész jó kis romnak tünik.Ugyanazt próbáljuk? :D

:F

[ Szerkesztve ]

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#6217) Kloss válasza slezakimi (#6216) üzenetére


Kloss
őstag

Én pont le akartam törölni, mikor láttam a javítást hozzá. Egyelőre marad, nekem is tetszik. :)
A 3 betűsre meg küldök privit ;)

(#6218) slezakimi válasza Kloss (#6217) üzenetére


slezakimi
senior tag

Köszönöm :)

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#6219) mibilszerviz válasza andras888 (#6164) üzenetére


mibilszerviz
csendes tag

Szia!

Vigyázni Coolpad F1-el. Került a piacra felújított/visszamaradt maradékból összerakott példány.
Ezeket a készülékeket nem a Yulong/Coolpad forgalmazza.
És Spanyol fórumon olvasom, hogy sajnos WCDMA címkével ellátott TD-SCDMA is akad.
Ezeket a készülékek gyanúsan olcsók.

Viszont, meg nem erősített forrásból származó információk szerint, a Coolpad-nak az F1 plus nem hozta a hozzá fűzött reményeket, és a sima F1 iránt nagy érdeklődés miatt újra elkezdték gyártani az F1-et.

!!! XIAOMI KIEGÉSZÍTŐK !!! méretpontos üvegfólia 1500 Ft | átlátszó szilikontok 1500 Ft | SIM kártya átalakító szett + tű 1000 Ft | Piston füles 6000 Ft | Powerbank 10.000mAh 5000 Ft | Powerbank 20.000mAh 8000 Ft

(#6220) andras888 válasza mibilszerviz (#6219) üzenetére


andras888
aktív tag

Én is halottam már ezt-azt, de eddig még nem tapasztaltam ilyeneket, ha mégis gond lenne velük úgysem adom át, visszaküldöm ahonnét jött :) Én még sosem kaptam hibás, vagy használt telefont. Úgyhogy én kicsit kételkedem ezekben a "rémhírekben". :)

(#6221) WOT-H-A-C válasza andras888 (#6220) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Pedig a kínainál bevett szokás és többnyire ki sem derül.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6222) slezakimi válasza WOT-H-A-C (#6221) üzenetére


slezakimi
senior tag

+1

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#6223) mibilszerviz válasza andras888 (#6220) üzenetére


mibilszerviz
csendes tag

Szia!

Volt/van szerencsém hozzá, sajnos. Bár a beszállítóm mentegetőzött hogy nem volt tisztában vele, hogy mit rejt a doboz. Ettől függetlenül szó nélkül visszavásárolja a készletet.

Több partnerem is jelezte hogy napokon belül újra lesz Coolpad F1, Ezt a hírt még nem tudom megerősíteni, bár olyan forrásból származik, akinek lehet adni a szavára (már ha egy kínai kereskedő szavára lehet adni).

!!! XIAOMI KIEGÉSZÍTŐK !!! méretpontos üvegfólia 1500 Ft | átlátszó szilikontok 1500 Ft | SIM kártya átalakító szett + tű 1000 Ft | Piston füles 6000 Ft | Powerbank 10.000mAh 5000 Ft | Powerbank 20.000mAh 8000 Ft

(#6224) andras888 válasza mibilszerviz (#6223) üzenetére


andras888
aktív tag

Nekem szerencsére még nem volt efféle problémám, ha valami probléma van úgy is visszamegy, addig megadom a bizalmat a kici kínaiak felé :)

A Coolpad meg had pörögjön csak tovább, már csak egy jó magyar rom hiányzik rá :)

(#6225) fenixke válasza Anonymus23 (#6208) üzenetére


fenixke
csendes tag

Megértem. Bennem is sokszor megfordul, hogy visszatérek rá. A legstabilabb szerintem.

(#6226) huliganboy válasza ekrisztian (#6213) üzenetére


huliganboy
addikt

Fene azt rendeltem és nem azt kaptam akkor ezek szerint :(

(#6227) mibilszerviz válasza andras888 (#6224) üzenetére


mibilszerviz
csendes tag

Ez így van, had pörögjön csak tovább, ezzel a hardverrel 2-3 évet simán kiszolgál.
Az alaplap, és annak összeszerelése minőségileg megegyezik a legnagyobbakéval, sőt egy két nagyobb nevet meg is előzött.

A stabil magyar rom kérdésben kicsit lemaradtam, kb 4 hónapja AOSP 4.4.2 lake.17 van a szolgálati készülékemen.

Ha valaki tud jobbat azt köszönettel veszem.

!!! XIAOMI KIEGÉSZÍTŐK !!! méretpontos üvegfólia 1500 Ft | átlátszó szilikontok 1500 Ft | SIM kártya átalakító szett + tű 1000 Ft | Piston füles 6000 Ft | Powerbank 10.000mAh 5000 Ft | Powerbank 20.000mAh 8000 Ft

(#6228) erik88 válasza mibilszerviz (#6227) üzenetére


erik88
aktív tag

Egyetértek. Régebbe leírtam hogy az s4-et úgy szedtem szét, hogy nem kellett megeröltetnem magam ennek meg eltörtem a középső keretet mert úgy össze van rakva. És nem azért volt mert hülyevagyok hozzá egyszerűen nagyon össze van rakva

(#6229) csongi válasza mibilszerviz (#6227) üzenetére


csongi
veterán

mexel 12:17 probaltad? Illetve folyamatba van egy gyari rom magyaritasa. Segitseg jol jonne egy kisse megragadtunk vele, majd egy kis csiszolassal tuti hasznalhato lenne, mexel forumtars ebben segitene tuti. :)

(#6230) nixit válasza mibilszerviz (#6227) üzenetére


nixit
csendes tag

Szia!

Én nálad vásároltam AOSP-t raktál rá ahogy megbeszéltük, ahogy kézhez kaptam a telefont mégis úgy döntöttem, hogy kipróbálom a mexel félét amit ajánlottak neked is és azóta is azt használom, tökéletes szóval szerintem próbáld ki !:) ( így laikus ként csupaszon sokkal többet nyújtott és jobbnak tűnt a mexel féle rom )

(#6231) _BuBu_


_BuBu_
csendes tag

Sziasztok!

Van 2db coolpad F1-es készülékem. Melyik szoftver használjam hozzájuk?
Ami jelenleg van azzal 2-3 naponta olyan probléma van, hogy nem lehet hívást indítani velük. Jelzi, hogy van térerő, de nem tudok hívást indítani, és engem sem tudnak hívni. Vagy esetleg valakinek valami ötlet mitől lehet ez?

Előre is köszi a választ!
Balázs

(#6232) _BuBu_


_BuBu_
csendes tag

bocsi, jelenleg ez a rendszer van rajta

[ Szerkesztve ]

(#6233) mexel válasza _BuBu_ (#6231) üzenetére


mexel
veterán

Ha visszaolvasol van válasz. a miui-ban cseréltem alapsáv verziót és ez a hiba megszűnt.

(#6234) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,
2.4.4-es twrp-vel szeretném visszarakni a szintén 2.4.4-el készített mentésemet, de kb. 5másodperc alatt végez vele, ha bepipálom azt az md5-ös vmi-t is akkor tovább tart a dolog, de akkor is azt írja ki a végén, hogy OS nincs telepítve, amit nem is csodálok, hisz 1,5GB-ot nem tud felrakni ilyen gyorsan.

Mit rontok el, és mit tehetek az ügyért?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#6235) mibilszerviz válasza nixit (#6230) üzenetére


mibilszerviz
csendes tag

Szia!

Köszönöm, jó itt látni a friss Coolpad F1 tulajokat. Megvagy elégedve?
Én pont most tesztelem csongi által javasolt mexel féle romot, egyenlőre megvagyok vele elégedve, korrekten működik. Ezek szerint neked is tetszik.

csongi, mond miben segíthetek.

mexel, itt most dicsérhetnélek, mert tényleg jó a rom, de a dicséret azért járna amit mások nem tudnak, hogy honnan indult el ez az egész, és mikor. Na az a hihetetlen, :R :R :R :R

Te de a notification led nem lehetne rózsaszín?? vagy fekete?? ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

!!! XIAOMI KIEGÉSZÍTŐK !!! méretpontos üvegfólia 1500 Ft | átlátszó szilikontok 1500 Ft | SIM kártya átalakító szett + tű 1000 Ft | Piston füles 6000 Ft | Powerbank 10.000mAh 5000 Ft | Powerbank 20.000mAh 8000 Ft

(#6236) mexel válasza mibilszerviz (#6235) üzenetére


mexel
veterán

:D A notification led lila lesz és a vaku fog világítani ha értesítés jön :) Ment a pü a linkkel.

(#6237) mibilszerviz válasza mexel (#6236) üzenetére


mibilszerviz
csendes tag

A notification led dolgot megoldottam, nálam fekete lett, éjszaka egy kicsit furcsa, nappal elfogadható hogy semmi nem látszik. ;] ;] ;] ;]
Tréfát félretéve, már töltöm is.

!!! XIAOMI KIEGÉSZÍTŐK !!! méretpontos üvegfólia 1500 Ft | átlátszó szilikontok 1500 Ft | SIM kártya átalakító szett + tű 1000 Ft | Piston füles 6000 Ft | Powerbank 10.000mAh 5000 Ft | Powerbank 20.000mAh 8000 Ft

(#6238) tope válasza mibilszerviz (#6237) üzenetére


tope
addikt

(#6239) mibilszerviz válasza tope (#6238) üzenetére


mibilszerviz
csendes tag

Hmmmmmm.................... :D :Y :C
Felőlem, szuper zöld! ;]

Gondolom mex is így érzi magát, mikor hülyeségekkel traktálják a nonprofit projektjét.

[ Szerkesztve ]

!!! XIAOMI KIEGÉSZÍTŐK !!! méretpontos üvegfólia 1500 Ft | átlátszó szilikontok 1500 Ft | SIM kártya átalakító szett + tű 1000 Ft | Piston füles 6000 Ft | Powerbank 10.000mAh 5000 Ft | Powerbank 20.000mAh 8000 Ft

(#6240) Cyborg válasza Cyborg (#6234) üzenetére


Cyborg
őstag

ilyen szöveg van a háttérben a twrp-ben:

E: unhandled flag: "backup=1"
updating partition details:
E: resource file (font) failed to load

...pedig ugyanezzel mentettem le.

(#6241) janaman01 válasza Cyborg (#6240) üzenetére


janaman01
addikt

ez érdekes.....nem tudom mennyire vagy benne a romozásban, de a backupnak kellene mennie főleg ha ugyanazzal a twrp vel csináltad, lehet sérült a mem kártya és nem csinálta meg rendesen a backupot, vagy valami zavar az ürben, azaz én még megpróbálnám YGDP vel (közben recovery csere) egy gyari cpb flasht és utána egyből restore twrp ből....ha úgyse megy , akkor mindenképp egy gyári cpb, twrp vel és onnan egy új rom ha nem vagy elégedett a gyárival, sd ellenörzése pcn , mondjuk h2testw el és mehet vissza ha minden oké....

más: a 18 gyarira nem volt jellemző, hogy gond lenne a hivásokkal, de lehet mexelnek lesz igaza...az alapsávval kapcsolatban..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6242) A Peti válasza Cyborg (#6240) üzenetére


A Peti
csendes tag

Le lett cserélve a logó a telón?

(#6243) Cyborg válasza A Peti (#6242) üzenetére


Cyborg
őstag

Igen, mert a paha emui 2.3-ról nyargaltam át Mexelére.
Egyébként én nem piszkáltam bele.

(#6244) A Peti válasza Cyborg (#6243) üzenetére


A Peti
csendes tag

Mert nálam is volt már, hogy az kavart be a visszaállításnál. Gyári vissza és ment rendesen, vissza tudtam állítani a mentést.

(#6245) andras888


andras888
aktív tag

Gyári kitkat-el lehet a értesítőled szineit variálni, és alkalmazásokhoz kötni? 😃

(#6246) Hrabci válasza Cyborg (#6240) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Ez a szöveg nálam is ott van akár telepítek, akár restore-olok, de ettől függetlenül megy minden.

(#6247) nixit válasza mibilszerviz (#6235) üzenetére


nixit
csendes tag

Szia!

Tökéletes és nagyon megvagyok elégedve a készülékkel !:) És megérte tőled vásárolni és bátran ajánlom másnak is! :) Igen ez a rom ez nagyon jó !:) Szerintem nyugodtan rakd rá másoknak is mivel kb minden benne van amire szüksége van egy átlag embernek :P

(#6248) Cyborg válasza janaman01 (#6241) üzenetére


Cyborg
őstag

Annyira nem vagyok benne, de megcsináltam, amit javasoltál, tehát gyári 22-es fel egyből twrp-vel, majd onnan restore, de nem lett jó.
Mindegy, mert úgyis csak a p-a-h-a féle 2.3-as romról van mentésem, abban meg idegesít, hogy mikor felveszik, mindig hallatszik egy tárcsahang, meg hangminőség se jó.
Felrakom újra Mexelét.

BTW, ennek p-a-h-a félének nincs újabb verziója? A kinézete nekem jobban tetszik, mint az EMUI 3.0, jobb a szememnek valahogy, Zoli81 kijavított rajra egy csomó fontos dolgot, de még ráférne egy kis csiszolás, és jó lenne.

Hrabci, és A Peti köszi nektek is!

...egy apró megjegyzés még, az összefoglalóban szereplő Coolpad_8297W_Emotion_UI_2.3_V14.09.27_Wonderful link már EMUI 3.0-ra mutat.

[ Szerkesztve ]

(#6249) Cyborg válasza Cyborg (#6248) üzenetére


Cyborg
őstag

Felraktam, majd beállítottam mindent mexel romjában, mondom magamnak, akkor most jól lementek mindent, erre a twrp(2.4.4) azt írja, hogy 1.025.003 MB a Data partició!?!?
Telepítés előtt mindent töröltem, ahogy kell. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#6250) janaman01 válasza Cyborg (#6249) üzenetére


janaman01
addikt

Gyari rom újrahúz twrp vel...majd mexel rim telepit, de csak factory reset előtte...más nem kell....már nem ez az első visszajelzés, ha törölsz mindent előtte...másoknál is galibát okozott a backupnál a darlta méret....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.