Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) Balazs66


Balazs66
csendes tag

Egyetlen dolog zavar. Minden újraindítás után elveszíti a hívásazonosító bekapcsolása funkciót.

(#7802) szblb


szblb
újonc

Sziasztok!

Ma érkezett meg a Coolpad F1 Plus 8297 w01 (Qualcomm 4 magos, 1g RAM). A problémám, hogy fullba nyomja a kínait és ROM-ot meg nem találok rá. (CWM Recovery-t találtam csak). A kérdésem az lenne, hogy honnan szerezzek ROM-ot esetleg megpróbáljak -e egy sima Coolpad F1 8297 romot vagy azt inkább ne?

Előre is köszi a segítséget

(#7803) -PLevi- válasza szblb (#7802) üzenetére


-PLevi-
senior tag

F1 8297(W)-es ROM-ot még véletlenül se próbálj meg feltenni!

[ Szerkesztve ]

(#7804) A Peti válasza gkool (#7798) üzenetére


A Peti
csendes tag

USB hibakereső be van kapcsolva?

(#7805) -PLevi- válasza A Peti (#7792) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszi, ki is próbáltam az imént.
Rootolni nem sikerült a linkelt update.zip-el, ráadásul annak ellenére, hogy azt írtad hogy kigyomlált, van benne jócskán tyúklábas "adalék". Sajnos miután kiválasztottam az ART-ot futtatási környezetnek, bootloop következett az újraindítást követően... Ez volt az első találkozásom a CoolUI 6-tal, de egyelőre várok még a tartós használattal. Mindenesetre erősen hajaz a MIUI 6-ra. :D

[ Szerkesztve ]

(#7806) Lidl válasza Balazs66 (#7799) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

Az elején a free-t használtam, de megéri azt a pár száz forintot.
De a free is tudja a mentést rendesen.

Lidl

(#7807) -PLevi- válasza Lidl (#7806) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Menteni tud, de a visszaállítás az ingyenes verzióban nem lesz automata, hanem egyesével le kell okézni, ami elég idegőrlő.

(#7808) Lidl válasza -PLevi- (#7807) üzenetére


Lidl
senior tag

Na igen, nem teljeskörű, de ilyen apróságokat ki lehet bírni ;)

Amúgy én mindig kézzel állítgatom vissza a dolgokat, nem olyan vészes.

Lidl

(#7809) BolintB


BolintB
újonc

sziasztok!

Kérdésem az lenne ,hogy a mexel féle MIUI V6 03.06 - Android 4.4.2 - magyar romnál Az exchange rendben müködik illetve engedi hozzáadni az accountodat ?? :D nekem nem engedi :D más telefonon meg hibátlanul megy és hozzá tudom adni . Vélemény ?? :)

köszi a segítséget :)

BB

(#7810) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Szerintetek ha az itt a "New custom releases:" alcím alatt található zömében kínai oldalakról letöltök egy ROM-ot, abban mekkora eséllyel lesz legalább angol nyelv?
Nyilván nem MIUI-ra és társaira gondolok, mert azokat más forrásból szerzem be. Jellemzően olyan helyekről ahova nem kell Google fordító :DDD

(#7811) Balazs66


Balazs66
csendes tag

A 3 betűs navi, nálam gyakran téveszt pozíciót, és újratervez. Másnál is előfordul?

(#7812) Fater38 válasza -PLevi- (#7810) üzenetére


Fater38
csendes tag

Szia!

Nézz körül itt is.Vannak egész jó romok ,nem egy közülük tud magyarul ,és igen,általában ha kínai egy rom,van benne angol nyelv is.

[ Szerkesztve ]

(#7813) pècsimunkás válasza Balazs66 (#7811) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nálam nagyon jól működik .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#7814) gyczib válasza A Peti (#7792) üzenetére


gyczib
csendes tag

Kipróbáltam a linkelt CoolUI 6.0 042. romot ráfrissítéssel.

Az volt nagyon zavaró, hogy a coolmanager kínai, és így amikor rögtön jönnek az alkalmazás engedélyek, nem tudtam mit válaszolni, és pár dolog összekutyulódott. Azóta már kitaláltam, de fura, hogy a korábbi verzióban még angol volt, és a nyelv angolra van állítva továbbra is. Szóval nem tudom minek a hibája ez.

Az a hiba továbbra is fennál, hogy a szavak bizonyos alkalmazásokban rosszul tördelődnek. Úgy klátszik ezt nem fogják már javítani.
És még az sms.ekkel is bajlódom, de kínai coolmanaggerrel nehéz lesz kihámozni az igazságot.

(#7815) A Peti válasza gyczib (#7814) üzenetére


A Peti
csendes tag

Azért kínai a cool manager, mert a nyelv magyarra van állítva.
A szövegtördelés pedig nem hiba, az gyárilag olyan, de próbálkozom megoldani azt is.
Idő kérdése.... :) A fordítás még nem teljes és lehetnek benne hibák, de nem volt eddig igazán időm foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#7816) gyczib válasza A Peti (#7815) üzenetére


gyczib
csendes tag

nem, angolra van állítva .
Azt én is néztem, hogy megjelent benne a magyar nyelv a "Language & input" alatt, de én továbbra is az English-t használom. És mégis kínai a coolmanager.
(mármint a Language & input alatt english van választva)

Köszi az erőfeszítéseidet.

[ Szerkesztve ]

(#7817) -PLevi- válasza Fater38 (#7812) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszi! :R

Az a bajom hogy nem találok egy épkézláb Kitkat AOSP-t sem. Például egyikben sem változtatható a gyorskapcsolók sorrendje, kivéve a CM-ben, de az még nem vállalom be hétköznapi használatra.

(#7818) ekrisztian válasza -PLevi- (#7817) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Emui tud kapcsoló sorrendet változtatni. :)

(#7819) -PLevi- válasza ekrisztian (#7818) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Igen, ezt tudom, köszi! Nekem viszont az AOSP a kedvencem (de szuper az EMUI és MIUI is!), egyrészt mert azt szoktam meg, másrészt pedig mégiscsak a leggyorsabb a maga "sallangmentessége" miatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#7820) everestHUN


everestHUN
csendes tag

Sziasztok... Nem vagyok valamit root csiszár, de olyan kérdésem lenne, hogy azt meglehet csinálni, hogy resetelni az egész rootot.... Gondolom ilyenkor a rátett illetve rámentett dolgok képek stb elvesznek... De meglehet csinálni, a telefon nem volt babrálva, illetve rootva, de lehet resetelni az egészet ? Ha igen akkor az melyik fül lenne... Facory reset vagy melyik ? Válaszotok előre is köszönöm !!! Ezt az egészet azért akarom megcsinálni, mivel a telefon belassul, ha képernyő feloldó gombra nagyon késve reagál, néha a hívást nem tudom lerakni stb...

[ Szerkesztve ]

2014

(#7821) everestHUN


everestHUN
csendes tag

Vagy visszalehet állítani még1x az egész telefont gyárira ? Mert pl a coolmanager kilett törölve stb.... Tehát hogy ezeket is visszaállítsa...

2014

(#7822) ekrisztian válasza everestHUN (#7821) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szia!
Factory resettel minden vissza áll gyárira!
Ha gyári a rendszer különösebb problémába nem fogsz ütközni.
:R

(#7823) Lacika2013


Lacika2013
tag

Sziasztok.

Melyik romot ajánlanátok a telefonra?
egyik barátomnak szeretném lefrissíteni a telefonját,de nem tudom melyik kiadás megbízható.
Köszönöm

(#7824) csongi válasza everestHUN (#7821) üzenetére


csongi
veterán

Ilyen nalam is elofordul neha. De ez nem a rom hibaja. Valamelyik alkalmazas csinalja a problemat. Nallam a Viber szokott neha kavarni. Sajnos hisztizik ha jogosultsagokat elveszem, ilyenkor belassul a telefon.
Lassan szamuzom, es marad a hangouts :)
Lacika2013 Az osszefoglaloba levo romok a javasoltak. Javasolt atolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#7825) hanemmost


hanemmost
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg a telefonomon MIUI rendszer fut egy ideje. Ami tökéletesen is működött amíg el nem kezdtem rá telepítgetni játékokat és azoknak a segítségeit. Szerintem össze vissza zavarta a rendszert mert sokszor megszakít csevegő programokat vagy el nem indulnak. Gondoltam felteszem a Mexel féle EMUI-t. Olvastam a blogját és a Kangvip-es rom mellett döntöttem.
Na itt jön a gond, amikor MIUI-t telepítettem akkor a TWRP 2.6.00 recoveryt telepítettem. Mexel a TWRP 2.4.4 recoveryt ajánlja a telepítéshez.
Kérdésem az lenne, hogy próbáljam-e ezzel a TWRP 2.6.00-al telepíteni az EMUI-t vagy vissza kell downgradelni a TWRP-t az ajánlottra, és azt milyen módszerrel lehet?

Esetleg tapasztalatokat várok az EMUI rendszerről. Érdemes lenne-e másik romot telepíteni csak kíváncsiságból vagy csak rakjam újra a MIUI-t?

válaszokat akár privátban is szívesen várok.

üdv

(#7826) viktorhu válasza everestHUN (#7821) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha tényleg nem volt rootolva (de akkor hogy sikerült a coolmanagert leszedni?), akkor visszaáll minden - ha viszont volt, akkor a leszedett rendszerappok (amikor törlődtek a /SYSTEM/APPS mappából), azok nem jönnek vissza. Ugyanígy ha fel lett rakva utólag a google appcsomagja, az is bekerült a rendszeralkalmazások közé, és akkor az is rajta lesz factory reset után is.

De ha az a szoftver van rajta, amivel kaptad, akkor azt valószínűleg az eladó rootolta már, különben nem lenne play store-od.

(#7827) janihunk


janihunk
senior tag

Helo tud valaki egy jó helyet honan tudok venni átalakítót? Valami masszivabbat mer az alap eltört. Köszi

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#7828) GAbre


GAbre
veterán

Tud valaki td romot zipben,vagy cpb-be hogy lehet belenyúlni?
Mert cirka 2 hónapja kérdezem,és ~3 hete várok másra... :S

Avatar

(#7829) turai_ válasza janihunk (#7827) üzenetére


turai_
tag

Milyen atalakitot? :D

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#7830) janihunk válasza turai_ (#7829) üzenetére


janihunk
senior tag

Hát hogy tudjam tölteni a telót. A kínai adapterhez.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#7831) GAbre válasza janihunk (#7830) üzenetére


GAbre
veterán

Nekem van 200Ft körül vettem,ha kell dobj üzit.

Avatar

(#7832) JoinR válasza janihunk (#7830) üzenetére


JoinR
senior tag

Valszeg olcsóbb egy bármilyen új USB-s hálózati töltőt venni.
szerk: najó 200-nál lehet nem olcsóbb :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7833) janihunk válasza GAbre (#7831) üzenetére


janihunk
senior tag

semmi

[ Szerkesztve ]

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#7834) Bjorngolf válasza Hrabci (#7772) üzenetére


Bjorngolf
tag

Hol tudom megnézni hogy milyen rendszer van rajta? :( mert nem tudom. és szeretném a 3g-t megcsinálni végre, de nem megy :( kérem, aki ért hozzá és ráér segítsen pls.
thanks

U.i:az alap probléma hogy nem tudom használni a 3g-t (mobilnetem, pedig elő vagyok fizetve rá). vodás vagyok, és 4.4.2-es rendszer van rajta (CoolLife 5.5-nem tudom h ez számít e). ötletem nincs h hogyan kéne oprendszert frissíteni, cserélni rajta hogyan tudnám életre lehelni a mobilnetet :/

[ Szerkesztve ]

(#7835) csongi válasza Bjorngolf (#7834) üzenetére


csongi
veterán

Osszefoglaloba le van irva a rom cserenek a menete.
Egyebkent a gyari ui ban nem lehet a meglevot modositani, ezert uj mobiladat profilt kell letre hozni. A jelenleg beallitott adatai jok, csak a szolgaltatohoz internet.vodafone.net a megfelelo beallitas.

(#7836) viktorhu


viktorhu
veterán

Nem működik a flash tool :(

Csináltam egy factory resetet TWRP-ből, ezután a google-féle welcome screen fogadott, amibe bele is ragadt (katt a tovább gombra, eltűnik, visszajön, nem enged csinálni semmit).

Akkor:
- coolpad download assistant: hibaüzenetet ad (azon a gépen, ahol már használtam)
- ypdg: nem is észleli a fastboot módot

Visszaállítottam régi mentést (nagyon régi 4.2-es android) - utána sem működött

Másik gépre felraktam a drivert és a download assistentet: ugyanígy hibaüzenet :(

Google translate szerint a hibaüzenet semmitmondó: vagy nem stabil az usb kapcsolat, vagy nem a telefonhoz való a cpb, vagy régi a download assistant verziója. Mindegyiket kizártam (a cpb ugyanaz, ami rajta volt a telefonon, de próbáltam másikkal is, a kábel csatlakozik, de próbáltam másikkal is, próbáltam újabb flash toolt is)

Most működik a mentésből helyreállított 4.2.020, szóval legalább van telefonom, de nagyon szeretnék a kitkatre visszatérni :(

(#7837) viktorhu válasza viktorhu (#7836) üzenetére


viktorhu
veterán

Ja és a hibaüzenetet azonnal kiadja, ahogy rácsatlakoztatom a telefont a kábelre.

(#7838) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !

SOS !

A Mut - ban hol lehet állìtani , h a külső hangszóró hangosabban szóljon ? A fülest tudtam állìtani , de a külsőt nem sikerült .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#7839) unskillful válasza viktorhu (#7836) üzenetére


unskillful
tag

Szia!
Az ygdp-hez nem kell fastboot mód. Mtk preload driver kell, telefon kikapcs, akksi kivesz kb 1 percre, visszarakod, de nem kapcsolod be. Download gombra nyomsz (előtte betallózod a cpb fájlt) aztán rádugod a telefont a pc-re. De a hibajelenség alapján adatkábel hibára gyanakszom.
Üdv.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#7840) kircipeti


kircipeti
senior tag

Sziasztok!

A maucat-es aosp-t használom. Most veszem észre, hogy a GPS alapján határozom meg az időt, akkor 1 órával kevesebbet mutat. Mit lehetne tenni ezzel?

(#7841) viktorhu válasza unskillful (#7839) üzenetére


viktorhu
veterán

Köszönöm, próbálkozom akkor majd még más kábelekkel is :)

Próbáltam az akku kivesz-berak módszert is, de ahogy rádugom az adatkábelt, pár másodperc múlva megjelenik a töltődő elem képe, szóval simán tölteni kezd, és nem kapcsolódik az ygdp-hez.

Közben hogy ne maradjak kitkat nélkül, felraktam addig twrp-ből a dakok-féle micromax romot, lehet, hogy átmenetileg elleszek vele, viszont ha a home gombot hosszan nyomom, a google now jön elő, nem a futó programok listája. Azt nem tudod véletlenül, hogy ilyenkor a futó appok listája mivel jön elő? (Duplakatt nem csinál semmit)

(#7842) viktorhu válasza kircipeti (#7840) üzenetére


viktorhu
veterán

Érdemes a szolgáltatótól lekérni az időt, nem a gps-ről.

(#7843) A Peti válasza viktorhu (#7836) üzenetére


A Peti
csendes tag

Nem tudom melyik download assistantot használod
Én ezt: [link]
Azaz a specialt, mert ez mindegyik CPB-vel működik, a másik nem mindegyiket rakja fel.

[ Szerkesztve ]

(#7844) viktorhu válasza A Peti (#7843) üzenetére


viktorhu
veterán

Köszönöm :) Az itteni útmutatóban lementettet használtam, azzal raktam fel eredetileg is a romot, amit most újra fel akartam tenni :( Most letöltöttem ezt is a baidu fiókomba :)

(#7845) viktorhu válasza viktorhu (#7844) üzenetére


viktorhu
veterán

Na a Recent apps megvan, a menü gombot kell hosszan nyomni a home gomb helyett benne.

(#7846) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !

Van egy kis gondom a telefonommal . Ha akarok a telefonra hangot adni - a hangszóróra , ha zenèt akarok hallgatni rajta - nem erősödik a hangerő . Vagy nèma ,vagy egyet ugrik a hangerő , ès kèsz . Fülessel ,kis hangfallal teljesen normális .
Nem szoktam nagyon csak telefonról zenèt hallgatni , de ez ìgy nem okès , ès bosszant . Főleg darts közben , mint tegnap este ... lol

Jonzolovo fèle 4.2.2 ROM - ot használok .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#7847) viktorhu válasza pècsimunkás (#7846) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha rákeresek, hogy jonzalvo volumen, akkor egy csomó találatot ad, hogy gyenge a rom hangereje, még egy útmutatót is találtam a felhangosítására:

http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-aosp-coolpad-f1-8297w.66659/page-2#post-644198

Lehet, hogy Neked is ez segítene.

(#7848) pècsimunkás válasza viktorhu (#7847) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi , de az a baj , hogy csak 1 hangerő van . Vagy nèma , vagy van hang , de azon sem emelni , sem csökkenteni nem tudok . Zenèt akartam hallgatni kicsit szombat este ,akkor halk volt , most elindìtottam egy filmet ,az meg hangosnak tűnik az èjszaka közepèn , már a legkisebb hangerőn is . Amin persze nem tudok sem emelni sem csökkenteni ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#7849) Cyborg válasza pècsimunkás (#7848) üzenetére


Cyborg
őstag

Miért nem raksz fel valami mást, esetleg egy jó hazait, made ha Mexel :-)

(#7850) Cyborg válasza Cyborg (#7849) üzenetére


Cyborg
őstag

hülye szótár:-)
ha=by, de gondolom kitaláltad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.