Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) ekrisztian válasza KisTé (#6649) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Én töröltem, de mexel romjával és build.prop móddal lejött a playről.Hogy mi történik frissítéskor azt nem tudom.

(#6652) csongi


csongi
veterán

Blutuszos megoldas nem vallt be :(
Ujra inditas utan vissza all a ip cimes azonositasra.

(#6653) csudri


csudri
őstag

Sziasztok.
Tegnap elszórakoztam a három betűs navigációs programmal. Bemásoltam SD-ra, telepítés, indul, örülünk. Második indítás, újra minden beállítás, kidob. Hurrá...

Keresgélés fórumban, SDFix nevű programmal menni fog. Letölt, felrak, navi reinstall, csak nagy feketeség...telefonrestart.

Belső memóriába bemásoltam, install, indítás, szuper. Második indítás, szuper, megy mint a kisangyal a navi.

Mikor lehet már végre az SD-re installálni programokat? Azért vettem bele nagy SD-t, hogy arra mehessen a sok sz@r, nem tervezek magamnál tartani 32giga zenét. Akkor nem működik így? Olyat már csiripeltek a madarak, hogy majd nyalóka alatt megint lehet SD-re telepítgetni, addig nem?

(#6654) Cyborg válasza csudri (#6653) üzenetére


Cyborg
őstag

Milyen rom?
Nem tudom mi lehet a gond, nekem 20-adjára is tökéletesen megy, mind a paha féle 2.3 emuival, mind Mexel 01.03-asával.
Mondjuk én magát a progit hagytam a telefon memóriában, csak a térképek vannak az sd-n.
Én nem tapasztaltam eddig korlátot az SD és a 4.4-el kapcsolatban, de lehet, hogy ez a custom rom készítőinek köszönhető.
Ami gondom korábban volt, az excel táblás, azt orvosoltam egy régebbi verziós quick office-szal.

(#6655) Lidl válasza csudri (#6653) üzenetére


Lidl
senior tag

Hello,

sajnos a KK-nak van egy ilyen korlátozása. A gyári ROM-okon gondolom nem foglalkoznak ezzel, custom ROM-nál meg a készítőn múlik, hogy feloldja-e vagy sem.
Én már több ROM-nál is találkoztam ezzel a problémával.
Itt egy röpke leírás, hogy hogyan lehet kézzel feloldani a korlátozást: [link]
Sajnos root jog az kell hozzá és figyelni kell a jogosultságokra.
Szerintem ugyan az, mint az általad próbált SDFix, de az a kérdés, hogy az SDFix beszúrja-e a hiányzó sort, vagy odatesz egy új "platform.xml" fájlt? Ez utóbbi hazavághatja a ROM-ot, ha van benne bármi ROM specifikus.
Én már 12.18 óta használom mexel 12.147-es ROM-ját. Nem tudom, hogy az tartalmazza-e ezt a feloldást. Szerintem igen, de kb. 2 héttel ezelőtt nekem is el kezdett pár program panaszkodni és akkor azt tapasztaltam, hogy hiányzik belőle.
Lehet, hogy valami kivette?
Mexel, esetleg rá tudnál nézni, hogy benne van-e az eredeti ROM-ban, mit fejlesztgetsz?

Az említett navi pont jó lesz teszre. Ahogy észrevettem nem minden progi viselkedik ugyan úgy. Pl. van egy SMS Backup & Restore nevű. Ez egy xml fájlba menti el az sms-eket. És simán tudta írni a fájlt az SD-re.
De lehet, hogy tényleg valami visszaírta.

Köszi
Lidl

(#6656) csudri válasza Cyborg (#6654) üzenetére


csudri
őstag

Mexel féle 12.17, ha jól emlékszem.

Mexel segítenél, hogy benne van-e vagy sem, hogy SD-re is nyomathassam az appokat? :))

(#6657) mexel válasza csudri (#6656) üzenetére


mexel
veterán

Ezt így hirtelen nem tudom, de a kitkatban van ilyen korlátozás azt hiszem, de lehet rosszul tudom. Ha valaki tudja ezt az biztos segít :) De amint van időm megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#6658) Lidl válasza csudri (#6656) üzenetére


Lidl
senior tag

Addig is nézd meg a platform.xml fájlt. Ha nincs benne a megadott string, akkor él a korlátozás.
A mexel ROM rootolt, szóval simán meg lehet csinálni kézzel is.

Lidl

(#6659) KisTé válasza ekrisztian (#6651) üzenetére


KisTé
tag

Akkor ezek szerint csak mexel romjával kompatibilis a play-en, az nagy kár ! Gondolom nem tesztelné ki senki, hogy megoldható-e valahogy ezzel a rommal......

(#6660) mexel válasza KisTé (#6659) üzenetére


mexel
veterán

Milyen romod van? Az új romot úgy csináltam hogy a play-ről le lehessen tölteni olyat is amit sok mindennek nem enged.

(#6661) KisTé válasza mexel (#6660) üzenetére


KisTé
tag

Aosp kk rom v2.1 laek 17, kernel 3.4.67, android 4.4.2

(#6662) ekrisztian válasza csudri (#6653) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nekem minden az sdn van.
Mexel rom.

(#6663) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Talalkozott mar olyannal hogy a kamera a kepeket megcsinalja, mintha mentene is , dr nem lehet visszanezni.

EMUI rom.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6664) ekrisztian válasza ekrisztian (#6662) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Megnéztem ezt a nagy fájl és/vagy mappa dolgot.
Nekem mexel romjával csak úgy tudom rávenni az appokat, hogy az sd android/obb mappáját használják, hogy ha az alapértelmezett tárhely az sd.
De ugye ilyenkor eltünik a belső sd.
Amit nem értek miért?
Nem lehetne megbuherálni, hogy csak cserélje?

(#6665) mexel válasza mexel (#6637) üzenetére


mexel
veterán

Kipróbálta valaki ezt a 029-est? Néhányan azt mondják hogy valami security password-öt kér :F

(#6666) mexel


mexel
veterán

Hamarosan kint az új EMUI 3, még a blogot írom és oda kikerül majd. :) Ma vagy holnap meglesz.

(#6667) janaman01 válasza mexel (#6665) üzenetére


janaman01
addikt

de mihez kéri :?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6668) mexel válasza janaman01 (#6667) üzenetére


mexel
veterán

Kiderült hogy nem is F1-re tette fel az istenbarma :(

(#6669) erik88 válasza mexel (#6668) üzenetére


erik88
aktív tag

Csak gratulálni tudok az ilyen embereknek :D

(#6670) tope


tope
addikt

Navigációs programot melyiket érdemes feltenni ?, Sygic van, de ez 7 nap után csak mutat, de nem szövegel semmit

[ Szerkesztve ]

(#6671) Sayen


Sayen
csendes tag

Sziasztok !
Már fél éves a telcsi , eddig nagyon príma volt , de most mobil netet váltottam T-mobil-ról Digi-re (Telenor) de nem akar kapcsolódni... A diginél azt mondták , nem kell semmit állítani...A T-mobilnál ment egyből , de itt nem . :((( Mi lehet a baja ?

(#6672) andras888 válasza Sayen (#6671) üzenetére


andras888
aktív tag

Apn?

(#6673) A Peti válasza Sayen (#6671) üzenetére


A Peti
csendes tag

Az APN-t írd át onlinera, ha nem az van ott.

(#6674) fa4hu válasza tope (#6670) üzenetére


fa4hu
őstag

Here Beta (volt nokiás navigáció), már van magyar hang is hozzá, ingyenes, a Play-ről tölthető a program, a térképeket pedig a programmal lehet letölteni.

(#6675) tlala válasza tope (#6670) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem próbáld ki az ingyenes Waze-t is, nálam ő a nagy kedvenc.

(#6676) fa4hu válasza tlala (#6675) üzenetére


fa4hu
őstag

Waze is tényleg jó, ha online navigációra van szükséged, off-line-ra mindenképpen a Here.

(#6677) Sayen válasza A Peti (#6673) üzenetére


Sayen
csendes tag

Nálam ilyen...

(#6678) andras888


andras888
aktív tag

Régebben írtátok hogy nem lehet ota-n frissíteni a gyári kitkatromot, ha rootoltuk és/vagy töröltünk gyári appokat.
Feltettem a 29-es twrp mentést amit itt megosztottak, ez nekem elég sokszor belassult ezért visszatettem a saját, belakott 23-mas twrp mentésemet, amit cpb ből raktam fel, rootoltam és kipucoltam. Állandóan felugrált a ota frissítés a 28-ra, de nem kattintottam rá a fentebb leírtak miatt, de ma kipróbáltam és simán felment. És eddig nem látok problémát. :)

(#6679) tope válasza fa4hu (#6676) üzenetére


tope
addikt

Ehhez net kell ? mert olyan nem kell

(#6680) fa4hu válasza tope (#6679) üzenetére


fa4hu
őstag

Ha kettővel tovább olvastál volna, akkor megkaptad volna már a választ: off-line, tehát nem kell a működéséhez net, csak a letöltéshez. Bár ha van net, akkor sok mindent hozzá tud tölteni (forgalmi adatokat, műholdas képeket).

(#6681) tlala


tlala
addikt

Tudom, hogy mindenkinél más a szempont, de nekem manapság már nem is kéne olyan navigáció, ami nem tölti le élőben, naprakészen az útfelbontásokat, sávlezárásokat és egyéb akadályokat.
Az internet forgalmuk meg minimális.
A Waze volt pl. év elején az egyetlen, ami már azonnal jelezte az új fizetős útvonalakat a megyei matrica rendszerben.
De hangsúlyozom, mindenki válasszon ízlésének megfelelőt - virágozzék 100 virág! :)

[ Szerkesztve ]

(#6682) tope válasza fa4hu (#6680) üzenetére


tope
addikt

6675-re ment volna a kérdés, csak elnyomtam. :B

(#6683) viktorhu válasza tlala (#6681) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezzel én is így vagyok, mindig online navigációt használok, és ez még a régi 50 megabájtos havi internetcsomagok idején sem jelentett gondot.

Külföldön viszont jól jön a letöltött térkép, szóval igaziból mindkettőre szükség van - ebből a szempontból a here maps jó opció, mert mindkét módszert tudja.

Igaziból a jobb keresője miatt itthon mindig a Google Mapset nyitom meg (ha nem fix utca-házszám kombóra megyek, akkor hamarabb kitalálja bármi másnál, hogy mit akarok), adatot meg alig fogyaszt (nem tölti le újra és újra a térképeket), ráadásul ha indulás előtt a számítógépen kikeresem a térképen a célpontot, akkor a telefonon már be sem kell írnom, mert azonnal felajánlja, ami autóban előny.

Külföldre meg marad a Here.

(#6685) WOT-H-A-C válasza mexel (#6684) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nem él a link... "404"

Ez nem privát akart lenni valakinek? :U

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6686) mexel válasza WOT-H-A-C (#6685) üzenetére


mexel
veterán

De :))))
Csak már kicsit fáradt vagyok, de lényegtelen mert mindjártfent van a blogban minden rom ami már volt itt és ami még nem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6687) WOT-H-A-C válasza mexel (#6686) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:DDD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6688) nixit


nixit
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában le vagyok maradva a fórumról, lesz új mexel féle ROM?:) Vagy bármi említésre méltó?:P

Meg olvastam ezt a world of tanks dolgot említés téren valahogy fel lehet rakni erre a készülékre? Ha igen akkor az érdekelne :)

Lenne egy olyan kérdésem még, hogy a kamerával ti hogy vagytok mennyire jó? Nekem feltűnt, hogy pl vakus képnél tök szépnek tűnik a kép amikor befókuszálok ( derítő fénnyel ) de amikor magát aképet készíti a telefon villan a vaku és tök más lesz az eredmény. Erre van valami megoldás vagy megkell vele barátkozni?:) Ja és sokszor a színek is mintha másabbak lennének :(

(#6689) Balazs66 válasza mexel (#6686) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Ide fog kerülni?

(#6690) mexel válasza Balazs66 (#6689) üzenetére


mexel
veterán

Igen oda, hamarosan. :)
Azt hittem látszik a linken, de nem :)

[ Szerkesztve ]

(#6691) Anonymus23 válasza mexel (#6690) üzenetére


Anonymus23
veterán

Utána is fogsz tudni javítani benne, ha már kitetted logoutra.. ;)

;) - The Power of the Light Side

(#6692) Balazs66 válasza mexel (#6690) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Hajrá!!!!! :DD

(#6693) mexel


mexel
veterán

Nem tudom a hozzászólások be legyenek kapcsolva? SZVSZ nem kellene szétforgácsolni a fórumot 2 részre szerintem, maradjon itt minden inkább. Arra jó lenne ott a hsz hogy a romok hibáit oda lehetne jelezni, de akkor már 2 fórumtéma lenne feleslegesen.

(#6694) Balazs66 válasza mexel (#6693) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Szerintem legyen bekapcsolva. Aki le akarja tölteni a romod, innen úgy is oda lesz irányítva, így oda csak az téved, aki azt a romot használja. Elkerülheted a sok privit... :)

(#6695) TedThomas válasza mexel (#6693) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Én a "nem"-re szavazok. Szerintem se jó ha két fele van a fórum. Ugyanazok a kérdések fognak ismétlődni.

szerk: Meg kell említeni a bejegyzés végén, hogy kérdezni, elmélkedni ebbe a fórumba lehet és akkor egyértelmű.

És természetesen köszönjük :R

[ Szerkesztve ]

(#6696) tope válasza TedThomas (#6695) üzenetére


tope
addikt

Pontosan így kéne, beleírod, hogy kérdés esetén ide írjon, és mindenki megtudja, hogy esetleg milyen probléma merült fel, másnál is van-e, így teszteljük és segítünk egymáson

(#6697) Balazs66 válasza tope (#6696) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Akkor minek a blog? Az összefoglalóba is felkerülhetnek a mexel romok.
Aki ennyit gürizik, hogy jó cuccost kapjunk, megérdemel egy külön fórumot is a munkája. :R

(#6698) mexel válasza Balazs66 (#6697) üzenetére


mexel
veterán

Az a baj, hogy akkor szétforgácsolódik a téma, én speciel nem szeretem amikor valamiről több topik van, hol itt kérdeznek hol ott. Eleve ne tartottam jó ötletnek amikor ez a lehetőség megjelent. Ha valaminek van egy fő topikja akkor kár egy másik.
Ez a blog főleg azoknak szól akiket érdekelnek az emui romok, azokról van rövid infó, oda mindig kirakom ami rokon éppen dolgoztam, előtte itt úgyis szólok, és lesz egy szájbarágós leírás a telepítésről azoknak akik még nem csináltak olyat, az a többieket úgysem érdekli, azt el sem kell olvasni.
Lehet hogy teljesen felesleges is volt annyit írnom, de nagyon sok felesleges kérdést is kaptam privátban, gyakorlatilag azokra a privikre ott a válasz a blogban

(#6699) mexel


mexel
veterán

Akinek van türelme olvasson :DDD
Akinek nincs az tegye fel az új romot és tesztelje, a visszajelzések jöhetnek ide. Ha az új rom nem jó, akkor az utolsó kettő módosítást visszavonom és marad az a verzió ami már a teszteken bevált. Remélem ezzel sem lesz gond.

(#6700) WOT-H-A-C válasza mexel (#6698) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Így van, annak idején ezért nem nyitottam meg a hsz.-okat én sem így is rengetgszer kell leírni ugyan azt azoknak az embereknek akik sem a keresőt sem az összefoglalót képtelenek használni....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.