Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) fa4hu válasza TedThomas (#6299) üzenetére


fa4hu
őstag

Emiatt nem gariztatható? Ez nem egy pixelnyi hiba.

(#6302) mibilszerviz válasza fa4hu (#6301) üzenetére


mibilszerviz
csendes tag

Szia!

Ez miatt biztos hogy nem garis, de nyugodtan zaklasd steve-t biztos boldog lesz. ;]

!!! XIAOMI KIEGÉSZÍTŐK !!! méretpontos üvegfólia 1500 Ft | átlátszó szilikontok 1500 Ft | SIM kártya átalakító szett + tű 1000 Ft | Piston füles 6000 Ft | Powerbank 10.000mAh 5000 Ft | Powerbank 20.000mAh 8000 Ft

(#6303) fa4hu válasza mibilszerviz (#6302) üzenetére


fa4hu
őstag

Ő válaszra sem méltatott. A fényképen annyira nem jön át, de élőben nagyon zavaró, világosabb háttérnél mintha két nagy pont lenne a képernyőn. Nem ez az első készülék, amit Kínából vásároltam, több éve használok magam is onnan beszerzett készüléket, de az utóbbi idők tapasztalatai miatt egyre inkább kezd elmenni a kedvem ettől a fajta beszerzési formától. Valaki itt írta, hogy a készülék minősége meghaladja a Samsungét. Hát... ott ez garanciális lenne.

(#6304) zoli81 válasza fa4hu (#6303) üzenetére


zoli81
csendes tag

Nekem a kínaiklón tabletem lett ilyen. Ha a telefonom is így jár, soha többé Kínából az tuti.

(#6305) WOT-H-A-C válasza fa4hu (#6303) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szerintem meg simán meg kell próbálni a garit! A kínai rugalmasabb ez ügyben általában. Nem egy esetről tudok amikor el flash-elt telefont le gariztak. Steve nem hiszem , hogy egy telefon miatt kockára teszi a jó hírét szerintem jelentkezni fog.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6306) andras888 válasza zoli81 (#6304) üzenetére


andras888
aktív tag

Én itt ph-n olvastam, hogy egy srác háromszor kért másik Galaxy s5-öt, mert foltos volt a kijelző. Úgyhogy nem biztos hogy jobban jársz a "nem kínai" telefonokal.
Bár van pár előnye a hazai vásárlásnak. :))

(#6307) janaman01 válasza fa4hu (#6303) üzenetére


janaman01
addikt

ééés megvan az első "hibás" F1 ünk :) már bocsi.....de még f1 problémával nem nagyon találkoztam a neten....nyilván vannak hibás készülékek, mint ahogy a "nagyoknál " is....de azokat vissza a feladónak ..ennyi...ezt én gariztatnám...nyilván nem igy kellene kinéznie. viszont meg kell jegyezni, hogy F1 ről nagyon kevés hirt hallunk hibás készülékekről..

és az f1 valóban egy marha jó teló jó kijelzővel...mellé raktunk egy galaxy s3 at a minap...hát a fehér elbújhat az s3 on.....

nah mindegy :D

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6308) ekrisztian válasza janaman01 (#6307) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Na ebben az Actrosban nincs bodycontrol :) leng a fejem rendesen :D

(#6309) nixit


nixit
csendes tag

Sziasztok!

Olvastam itt a led szinezésről, hogy poénkodtatok rákerestem googleban, hogy mennyire lehetséges dolog.

[Ennyit] találtam róla. Ezzel a leírással képes lennék a mexel féle romban finomhangolni a színeket?:) Csak azért mert pl messengerben ha írnak zölden villog még ugye FB színe kék :P és persze a többi színt is szívesen kipróbálnám :)

Köszi előre is a segítséget! :)

(#6310) janaman01 válasza ekrisztian (#6308) üzenetére


janaman01
addikt

:C

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6311) ekrisztian válasza nixit (#6309) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Igen műxik.Nekem pl a 01.03 KV mexel alatt.
Recoveryből felteszed a módzippet.
Majd playből a Light flow-t.
Adsz neki root jogot.
Majd engedélyezed amit kell (kér).
Kiválasztod az appot aminek cserélnéd a notifi szinét itt custom colort választasz és ott hex formátum.
Red - # FFFF0000
Green - # FF00FF00
Blue - # FF0000FF
Yellow - # ffffff00
Magenta (purple) - # FFFF00FF
Cyan (turquoise) - # FF00FFFF
White - #FFFFFFFF

És akkor ott ezeket a színeket tudja.
:R

[ Szerkesztve ]

(#6312) fa4hu válasza nixit (#6309) üzenetére


fa4hu
őstag

Xposed + Xled modult nem próbáltad?

(#6313) nixit válasza ekrisztian (#6311) üzenetére


nixit
csendes tag

Recoveryből próbáltam most instalálni de failedet írt ki rá:(

fa4hu : Xledet próbáltam most, de mintha nem villogna így a led :/

(#6314) unskillful válasza nixit (#6313) üzenetére


unskillful
tag

Melyik rom van fent? Mert pl a gyárival esélytelen.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#6315) nixit válasza unskillful (#6314) üzenetére


nixit
csendes tag

Első kommentemben említettem, hogy mexel féle, de egészen pontosan a legújabb azt hiszem 12.17.

Ez már alapból egy rootolt rom ha jól tudom szóval elméletileg engedélyezem az appnak amit kér és mennie kellene ha nem tévedek?

(#6316) ekrisztian válasza nixit (#6313) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Adj egy mailt elküldöm.
Így kamionból ennyit tudok segíteni, mert vezetek.
Amúgy ha mexel romjára felmegy a gravity akkor xled a tuti.

(#6317) dio001


dio001
tag

Sziasztok!

Feltettem Mexel 12.17-es romját. A 2. részt nem tudtam megcsinálni a recovery update és többi részt. Enélkül is működik a telefon. Később származik ebből valami problémám?

Másik kérdésem a rom-ban van egy olyan hogy "Eszközök" és azon belül van 9db alkalmazás. A kérdésem a következő, én tudok ilyet csinálni hogy egy ilyen kockába több alkalmazást bele rakjak? Ha igen azt hogyan?

Válaszotokat köszönöm,

Üdv: DIO

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel... Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy."

(#6318) nixit válasza ekrisztian (#6316) üzenetére


nixit
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :) Azért óvatosan vezess! ment a PÜ!

Viszont még annyi, hogy kezdő vagyok pár hetes a telefonom és ez az első ilyen komolyabb készülékem :) Szóval mi is lenne az a Gravity?:) xled-et akkor majd vissza rakom :)

(#6319) Balazs66 válasza ekrisztian (#6316) üzenetére


Balazs66
csendes tag

"Amúgy ha mexel romjára felmegy a gravity akkor xled a tuti."

Ez engem is érdekelne.

(#6320) nixit válasza dio001 (#6317) üzenetére


nixit
csendes tag

Szia!

Recovery updateban ugyanúgy csak sd kártyára rakod és instalálod igazából pofon egyszerű de majd a tapasztaltabbak biztos többet tudnak segíteni!:)

Szimplán sokáig nyomsz egy ikont akkor azt arrébb tudod rakni így ha azt egy másik ikonra húzod egy mappát hozol létre amit utána hamegnyitsz alul át bírsz nevezni!:) Remélem érthetően írtam, sok sikert! :) Sok finomság van még a romban légy kreatív és könnyen rájössz !:)

(#6321) ekrisztian válasza nixit (#6318) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ment mail.
Van egy xposed keretrendszer a modacon.
Az alá lehet betenni mint modult az xledet és a gravityboxot.
És finomhangolni lehet vele a rendszert.
Tök felesleges :)
Light flow helyet light managert használj inkább.
Xposed nem megy fel minden romra.
Meg ki is nyírhatja a rendszert!!!óvatosan!

(#6322) andras888 válasza ekrisztian (#6316) üzenetére


andras888
aktív tag

Ez a ledes cucc engem is érdekel, gyári 4.4, 023 mas rendszerrel lehetséges, vagy a frissebel?

(#6323) dio001 válasza nixit (#6320) üzenetére


dio001
tag

Szia!
Köszönöm a segítséget sikerült, :-) Ha bármi kérdésem van majd írok még, igyekszem belakni a rendszert!

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel... Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy."

(#6324) nixit válasza ekrisztian (#6321) üzenetére


nixit
csendes tag

Sikerült isten király!:)

Nekem úgy sikerült, hogy amit emailben küldtél felraktam recoveryben és az ajánlott Light Manager használtával végre más színekben is popmázik a led! Köszönöm !!!

(#6325) ekrisztian válasza andras888 (#6322) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Lentebb írták, hogy gyárin nem megy.Nem tudok hozzá szólni, mert gyári romot nem használtam egy percig se.
AOSP leak17 rom + xposed és xled az ment.
Most mexel kangvipes romját nyúzom.
A kamgvip kevesebb tudással de kb az mint az xposed+gravity box.
Én csak arra használom, hogy középre teszem az órát meg más akku jelzést használok meg szeretem, hogy újraindításnál van recovery mód is..
Szóval ezen a romon megy a light managerrel a LED szín váltás a modzipp feltétele után.
Hogy mexel nem kangvipes romján fut e az xposed és alatta a modulok azt nem tudom.Nem próbáltam.
:R

[ Szerkesztve ]

(#6326) ekrisztian válasza nixit (#6324) üzenetére


ekrisztian
senior tag

:)
:R

(#6327) Balazs66 válasza nixit (#6324) üzenetére


Balazs66
csendes tag

hogyan is működik ez?
Mit kell felrakni recoveryben, és milyen Light Manager-t kell használni?

(#6328) nixit válasza Balazs66 (#6327) üzenetére


nixit
csendes tag

Küldj privátban email címet nekem vagy ekrisztian-nak és küldöm a filet!

Azt szépen felrakod recoveryből, csináltál már ilyet ?:) ( mexel romját úgy kell telepíteni fentebb van leírás is )

A Light Managert pedig playen megtalálod egy sima kis alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#6329) andras888 válasza ekrisztian (#6325) üzenetére


andras888
aktív tag

Köszi a választ, hétvégén lehet nekifekszek és kipróbálom. :R

(#6330) Hrabci válasza nixit (#6328) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Megy ez. Arra ha lenne még tippetek, hogy mit kell tennem, hogy töltés közben és feltöltött állapotában ne világítson a led, azt nagyon megköszönném. Beállítom a letiltást ebben a light managerben, de attól függetlenül vígan világít...

(#6331) ekrisztian válasza Hrabci (#6330) üzenetére


ekrisztian
senior tag

És milyen színben pompázik a töltésed? :)

(#6332) Hrabci válasza ekrisztian (#6331) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Abban ami be van állítva... ha 000000-ra állítom ami elméletileg a fekete, akkor pl. fehérben... :-) attól függetlenül, hogy ki van kapcsolva..

[ Szerkesztve ]

(#6333) fa4hu válasza ekrisztian (#6321) üzenetére


fa4hu
őstag

Az Xposed általában a deodexelt ROM-okon fut csak. Mielőtt valaki feltenné, nézzen utána, hogy a ROM-mal kompatibilis-e, mert különben újra kell rakni a ROM-ot, bele fog fagyni a telepítésbe.

(#6334) ekrisztian válasza Hrabci (#6332) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Sztem itt hardveres érzékelés is van.
Nálam pl sárga most a led akár mit állítok :)

(#6335) Balazs66 válasza nixit (#6328) üzenetére


Balazs66
csendes tag

A mexel féle romot én raktam fel, tehát az van fent.

Ment priviben a mail cím.

(#6336) ekrisztian válasza fa4hu (#6333) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Thx!

(#6337) nixit


nixit
csendes tag

Nem gondoltam volna, hogy ennyi embert érdekelni fog a dolog mindenkinek elküldtem aki írt a filet. Ha valaki nem kapta volna meg írjon még nyugodtan !

Ha sikerül megcsinálni ti is leírhatnátok hogy mire jutottatok!:)

Nekem jelen állás szerint a Light Manager tesztjében megy a szín váltás, de ténylegesen nem cserélődik ki :(

[ Szerkesztve ]

(#6338) ekrisztian válasza nixit (#6337) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nálam megy.Próbáld ki most az xledet.
Csak a hexakódokkal.Ne a tárcsával keverj színt.
Valszeg a battery notifi nem műxik nekünk.Nekem sárga a töltésjelzés és zöld ha fullon van.
De a többi megy.
:R
Amúgy aki rootolt telefonra teszi a modzippet, az mentse le az eredeti lights.default.so fájlt a system/lib/hw/ mappából és ezt berakva a modzippbe vissza lehet térni az eredeti állapotra.
Vagy ha már felülírodott, akkor a rom telepitő zipjéből is ki lehet nyerni ezt a fájlt.
:R

[ Szerkesztve ]

(#6339) nixit válasza ekrisztian (#6338) üzenetére


nixit
csendes tag

Hello!

Hexa kódokkal próbálom szóval jónak kéne lennie.
Most töltőn van a telefonom és más színnel világít szóval ez is megy elméletileg.

Majd még próbálkozom vele :)

(#6340) Lidl válasza fa4hu (#6293) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

sajnos nekem is van ilyen foltom a kijelzőn (szóval már megvan a második ;)
Szinte a kezdetektől jelen van, de a gyerkőcök eléggé strapálták az elején, és nem tudom, hogy magától jelentkezett vagy az erősebb igénybevételtől.
Nekem olyannak tűnik, mintha valami állandóan nyomná a kijelzőt.
Vagy a háttérvilágítással van gond... Fekete képen egyáltalán nem látszik, de ahogy világosabb szín jelenik meg rajta, egyre világosabb lesz ez is. Fehérnél a legerősebb.
Én nem akartam a garival szórakozni. Használható így is a telefon, bár eléggé vonzza a szemet fehér háttérnél.
Már több, mint fél éve ott van és nem változik, nem jelent meg új.
Ez van, ezt kell elviselni.

#nixit: Megerősítem, hogy mexel ROM-ján működik a light patch, de a gyárin nem.
Nekem megvan az a fájl, ami az általad linkelt fórumban van, de én kézzel másolgatom a megfelelő helyre, (jogosultságokra figyelni kell!) majd reboot és már állíthatod is a színt bármivel (pl. én csak a Handcentsms-nél használom, de teszteltem a LightFlow-val is és másokkal is).
Ha ekrisztian nem tudja elküldeni szól, elküldhetem én is)

Köszi
Lidl

(#6341) Lidl válasza nixit (#6337) üzenetére


Lidl
senior tag

Ja, bocs, látom már megvan a fájl, sőt, Te lettél a terjesztő :D
De a lényeg, hogy nekem megváltoztatták a programok és működött is, és semmi extrát sem csináltam (semmi hexa kód írogatás, csak kiválasztottam a színt)

Köszi
Lidl

(#6342) Lidl válasza mexel (#6193) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

ha már azért buherálod a ROM-ot, hogy menjenek ezek a kényes játékok is, akkor nézd meg a Magic 2014 és Magic 2015-öt is.
Ez jelenleg megjelenik a Te ROM-odon, de ha változtatsz, akkor ezzel is tudod ellenőrizni.

A haverom Samsung G4-én pl. nem jelenik meg. A hivatalos verzió az, hogy tabletteknél kisebb készülékeken nem kényelmes a használat, ezért nem engedélyezik. Ez esetleg segítség lehet más proginál, ha azt keresed, hogy mit kell csinálni, hogy menjen.

Köszi
Lidl

(#6343) mexel válasza Lidl (#6342) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, ez is jó infó. ( megnézem asus nexuson és lenovokon is így van viszonyítási alap min megy, min nem)

A ledekre visszatérve: egyik orosz romban azt hiszem be volt építve valami led varázsló progi, ha érdekes akkor megnézem mi volt, és hogy valami zip-es megoldással be lehet-e építeni. Vagy simán működik a play-ról leszedhető is?

Mondjuk most 1-2 hétig még biztos nem nagyon van időm még tesztelni sem a romot, nem hogy csinálni valamit :)

(#6344) mexel


mexel
veterán

Most jött infó egy 12.17 hibáról: az élő háttérképek nem mennek, a téma leáll. Azt hiszem kimaradtak belőle ahogy az ébresztő hangok is.
Hamarosan nekiállok és pótolom és felteszem.

(#6345) Lidl válasza mexel (#6343) üzenetére


Lidl
senior tag

Nekem még a korábbi verziód van fent és gondolkodom a legfrissebb felrakásán (a kangvip-es verzión, ha van)
Ha jól látom akkor 12.17-es a legfrissebb (aminek a dátuma 2015.01-es), ugye? De ebből nincs Kangvip-es.
Vagy van esetleg egy másik, próba verziód? Szívesen feltenném azt, ha lehetséges. Küldheted a linket privátban is, ha nem akarod még terjeszteni.

Köszi
Lidl

(#6346) mexel


mexel
veterán

A 01.03-as kangvipet most nem küldöm senkinek mert azt a visszajelzést kaptam, hogy a GPS nem olyan pontos benne mint az előzőekben. Ezt is meg kellene néznem, csak mé gnem volt időm tesztelni. Most kicsit feljavítom a 12.17-et és majd más dátumot kap hogy meg lehessen különböztetni. Most próbálgatom, van 2 órám szabadon :D

(#6347) Lidl válasza mexel (#6346) üzenetére


Lidl
senior tag

:R

(#6348) ekrisztian válasza mexel (#6346) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Sztem jó a gps.

(#6349) Hrabci válasza ekrisztian (#6348) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Pest belvárosában próbáltam és rakosgatott 20-30 m-re lévő utcákba, illetve hamarabb odaértem a kereszteződéshez, mint a GPS, ebből meg akadtak problémák a navigáció során. Azóta raktam fel gps.conf fájlt, illetve töltöttem le EPO-t, csak még nem voltam olyan helyzetben, hogy megnézzem a változást. Most olyan 4-5 m-es pontosságot ír, de nem tudom, hogy navigáció közben ezt tartja-e.

(#6350) mexel válasza ekrisztian (#6348) üzenetére


mexel
veterán

Így jónak tűnik valóban. Aki még teszteli a 01.03-as KV-set az ha tudja megnézi? Még nem volt időm azt tesztelni, talán jövő héten ha járok mindenfelé az országban.

Hrabci: éppen írtam privit. Hogy volt beállítva? Csak hardver vagy mobil is?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.