Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) Graphics válasza Laza... (#6850) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Halló :D

Abból sikerült meríteni, EMUI-s rom van rajta, ez se túl szagos, viszont nekem eléggé feküdt. Csak két rendszer alatt is ilyen hibákat produkált.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6852) Laza... válasza Graphics (#6851) üzenetére


Laza...
addikt

Aki mazohista, az ne panaszkodjon :P :DDD Bugreportoljon :P

Never give up!

(#6853) Graphics válasza Laza... (#6852) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tudva lévő szeretem a kihívásokat, de lehet elpasszolja a tulaj, felesleges köröket se fogok futni :P

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6854) mexel


mexel
veterán

Ezek a színes szagos romok alapból jobbak mint gyári bughalmaz. Az aosp meg egyszerűen már gyengének tűnik egy ilyen telefonra, anélkül mintha csak fél telefon lenne. Az emui van olyan jó rendszer hogy eléggé körbeveri szerintem a most piacon lévő romokat, a huawei nagyot alakított vele. Ráadásul ha az user errort és a hibás készülékeket leszámoljuk még csak igazi baj sincs vele, legalábbis nem több mint bármilyen rendszerrel. Éppen ettől lesz ez a telefon nagyon jó. Ha a miui6 is jó lesz akkor még válogatni is lehet. Az asusra tegnap jött meg a gyári lollipop de már bánom hogy frissítettem, én már nem szeretnék alap android rendszert használni semmilyen telefonon. Az aosp nagyon jó, de egyszerű mint a turistajelzés, semmi extra nincs benne. Aki nem igényli egy ilyen telefonnál hogy minden extráját kihasználja, annak tökéletes.

(#6855) erik88


erik88
aktív tag

needromon van fenn egy új lewa os :) kipróbálom és leírom milyen volt

(#6856) mexel válasza erik88 (#6855) üzenetére


mexel
veterán

Én próbáltam egyet, a kinézete nem volt túl rossz de eléggé bugos volt és nagyrészt kínai :)

(#6857) erik88 válasza mexel (#6856) üzenetére


erik88
aktív tag

Igen nekem is bugos volt :) pedig szép rom viszomt szerintem a legtöbb ramot zabáló romok között van. Kamerára is gyenge

(#6858) mexel válasza erik88 (#6857) üzenetére


mexel
veterán

Akkor ismét egy rom amire kár lesz az időt vesztegetni. Egyelőre úgy néz ki hogy amivel érdemes lesz foglalkozni az az aosp az egyszerű alap romot kedvelőknek, az emui ha kész ( elvileg kész ésegyre kevesebb hiba visszajelzés van), a miui6 ha sikerül a betából kilépniük és lesz normális nyelv, ugyanez vonatkozik a lenovo vibeui2-re is. A többi rom nem az igazi SZVSZ, érdekességnek elmegy de használni macera néha, szerintem ez igaz a gyárira is. A HTC és Samsung jópofa, de többen írnak kis hibákról, annyira meg nem nagy durranások hogy az ember hetekig szórakozzon velük hogy kijavítsa. Biztos meg lehetne csinálni, de szerintem azokra nem sokan veszik a fáradtságot. Én max a lenovot és miuit fogom jobban kezeléssbe venni, de szerintem már arra sem lesz időm mert márciustól mást fogok csinálni, nem itt a gép előtt ülni. :)

(#6859) Balazs66 válasza Bernyó84 (#6840) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Kicsit valóban iphone-os, de azzal mi a baj? A régivel meg samsungos. :)

Robit Sakraf: Nekem éppen a fogása miatt tetszik. Nem csúszik ki a kezemből olyan könnyen, mint a másik hátlappal. Igaz, én tok nélkül használom.

(#6860) Lidl válasza mexel (#6858) üzenetére


Lidl
senior tag

Szia

próbáltam azonosítani az SMS hibát.
De nem jártam sikerrel.
Először azt hittem, hogy egy program okozza. Ez a Posta iCsekk nevű alkalmazása. nem tudom miért, de kért jogosultságot SMS küldéshez is (bár nem hiszem, hogy csinálna olyat)
Miután azt feltettem (a teszt alatt a nem KV-s ROM-ot használva) nem jöttek az SMS-ek, ha levettem, akkor igen.
Ezen felbizdulva visszaraktam TWRP-s backup-ból a belakott KV-s verziót, de ott hiába vettem le, nem javult meg. Utána bármit vettem le, nem javult meg.
Ha visszaraktam a nem KV-st ott ment.
Aztán megpróbáltam elölről, tiszta lappal a KV-st (eléggé kellene az a pár módosítás, amit a KV ad) és most már teljesen belaktam, mindent feltettem,amit korábban, és mennek az SMS-ek. Szóval nem delült ki, hogy mi volt a gond.
Úgyhogy amíg más nem jelzi, ezt ne tekintsd hibának a ROM-nál, mert egyedi eset volt és nem is tudom nagyon reprodukálni :F
Viszont azt jól látom, hogy a KV-s a B258-as "kernel"? -en alapszik, míg a nem KV-s a B255-ön?
Nekem ezek a fájlnevek vannak:
8297W_EMUI_3_B255_mex_01_28.zip
8297W_EMUI_3_B258_KV_mex_01_28.zip
Jelenthet ez olyan különbséget, ami az SMS kezelésre hatással van?

köszi
Lidl

(#6861) mexel válasza Lidl (#6860) üzenetére


mexel
veterán

Azt hiszem a blogban írtam hogy a kernel ugyanaz csak vegyes a 255, de akár lehetne 258 is. A fájlok teljesen mások 255-ben, azok odexesek a kv-s meg főként a kv miatt deodexelt.

(#6862) Lidl válasza mexel (#6861) üzenetére


Lidl
senior tag

Oké, értem a különbséget.
Köszi szépen.
Jelenleg működik a KVs verzióval (kop-kop)
Még azért figyelem pár napig, és tesztelem. Max áttérek a nem KV-sre.

Köszi
Lidl

(#6863) mexel válasza Lidl (#6862) üzenetére


mexel
veterán

Miért kell külsős progi? A karakterszám miatt? Azt hiszem azt be lehet állítani valahogy hogy a max-ot engedje ( telepítő szinten) ha van erre megoldás próbáljam belerakni? ( fogalmam sincs még erről de mintha olvastam volna róla valamit)

(#6864) Lidl válasza mexel (#6863) üzenetére


Lidl
senior tag

Nem hiszem, hogy a hiba a külsős program miatt lenne. Próbáltam úgy is hogy a gyári volt az alapértelmezett, és megy úgy is, hogy a Handcent van fent. Szerintem nincs köze a dologhoz.

Azért használom egyébként, mert ha az üzenetkezelő program nem konvertálja át a magyar ékezetes karaktereket, akkor a kódolás miatt nem 160 karakter fér egy sms-be, hanem csak 80 valamennyi. Ha látod a számlálót, akkor amint beírsz egy á-t, vagy ő-t, vagy í-t azonnal lecsökken az sms-enkénti karakter szám.
És mivel magyarul írok, a billentyűzet is felajánlja a normál magyar szavakat, nem fogom ékezet nélkül írogatni a szöveget. És azért nem mindegy, hogy 1 vagy 2 sms-ben megy-e el a szöveg.

Lehet, hogy más progi is tudná, de nekem ez a Handcent bejött.
Van még olyan beállítása is, hogy ismételten értesít, ha nem olvasom el az sms-t. Ez is hasznos, mert nem marad figyelmen kívül egy sms. Jobb esetben ;)

Köszi
Lidl

(#6865) mexel válasza Lidl (#6864) üzenetére


mexel
veterán

Tehát a lényeg hogy a kódolás miatt kevesebb a karakter. Ha ezmegoldgható hogy ne így kezelje akkor megpróbálom. Mondom még fogalmam sincs hogy lehet-e de mintha valahol olvastam volna amikor keresgéltem hogy van olyan lehetőség hogy emeljük az sms karakter számot. ha meg lehet csinálni akkor megpróbálom, ez mindenkinek jó lehet. Én nem tudom mert speciel nem szoktam nagyon sms-t írni :D De ez az én bajom :)

[ Szerkesztve ]

(#6866) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Hali!

Adjatok már légyszi egy official root zip linket, mert amit itt látok az nem működik!

Thx!! :R

[ Szerkesztve ]

(#6867) dale74 válasza Balazs66 (#6859) üzenetére


dale74
tag

De ha mégis kicsúszik, akkor meg fog látszani rajt, nagyon kopogós :)
Én is rendeltem üveg hátlaposat, ami nagyon hasonló, de inkább a gyári szilikon tokot használom. Már párszor megmentette a ház sarkait.

[ Szerkesztve ]

(#6868) Cyborg válasza mexel (#6865) üzenetére


Cyborg
őstag

Nem kell semmit csinálni a romoddal, 1-nek számolja alapból az ékezetes betűket, és átalakítva küldi el, pont úgy, mint a handcent :) Legalábbis a 01.03-as mindenféle állítgatás nélkül alapból így tesz nálam, én is csak véletlenül jöttem rá.

(#6869) unskillful válasza ekrisztian (#6866) üzenetére


unskillful
tag

Parancsolj: [link]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#6870) wombat87 válasza Lidl (#6860) üzenetére


wombat87
csendes tag

Nálam is előjött az sms-probléma tegnap 01.28-on. :(
Főleg a banki értesítések jönnek nekem sms-ben, de tegnap több vásárlásnál is kimaradt. Próbaként küldtem magamnak egyet másik számról (mind2 T-s), azt se kaptam meg. Hívtam a T-t, ott mondták, hogy megérkeztek, szóval nálam van a gond. Letöröltem a külső progit (go sms), reseteltem, azóta megérkeznek (legalábbis amikre számítok, azok biztosan :D ).

(#6871) Lidl válasza wombat87 (#6870) üzenetére


Lidl
senior tag

Akkor nem én vagyok az egyedüli. Ennek most azért nem örülök. A KV-s verziót használod?
Nekem most megy. Annyit tettem, hogy mind a HandcentSMS-t, mind a gyári Üzenetek applikáció teljesen megbízhatóvá tettem. Sőt, még indíthatóvá is és küldhetnek üzeneteket is a státusz sorra.
Próbáld meg ezeket, hátha segít.

És ha Te T-s voltál, akkor nem is szolgáltató függő, mert nekem Telenoros a kártyám.

Még használom így a KV-s ROM-ot. Elég hamar kibukik, ha nem jönnek meg a bankos SMS-ek.

És Cyborg említette, hogy a gyári is jól kezeli az ékezeteket, szóval elképzelhető, hogy jó alternatíva lesz, ha mégsem megy ilyen módon.

Köszi
Lidl

(#6872) wombat87 válasza Lidl (#6871) üzenetére


wombat87
csendes tag

Jaja, KV-s. Ma is volt már 1-2 tranzakció, eddig jönnek, úgyhogy remélem helyreállt a világ rendje. :)

(#6873) Turbobacsi válasza wombat87 (#6870) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

én is a go sms-t használtam évek óta, de a 01.28-as rommal nem tudtam alapértelmezett üzenetkezelővé tenni, bármennyire szenvedem, úgyhogy le is vettem, tképpen a gyári sms progi is frankó

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#6874) tope


tope
addikt

Csináltam már egy Antutu tesztet a 12.17-es ROM-mal, most meg 32 447 lett a pont, múltkor még vagy 500-al kevesebb volt.

(#6875) ekrisztian válasza unskillful (#6869) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Thx!

(#6876) turai_


turai_
tag

Valakinek van 031-es WCDMA basebandja becsomagolva? Megkoszonnem :)

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#6877) mexel


mexel
veterán

Érdekes ez az sms dolog. Majd rákérdezek az okosoktól lehet-e valamitől ilyenhiba, most sajnos nagyon időhiányos vagyok hétvégéig.

(#6878) Robit Sakraf válasza mexel (#6877) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Én az alap sms kezelőt használom és semmi hibát nem tapasztaltam eddig.

(#6879) Cyborg


Cyborg
őstag

Valaki használ vibert? Most próbáltam először az emuin, de folyamatosan visszahallom magam, a másik fél tisztán hall, és én is őt.
Tapasztalt ilyet valaki?

(#6880) Balazs66 válasza Cyborg (#6879) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Menjetek távolabb egymástól... :DD
Viccet félre téve, a viber teljesen rapszodikusan működik nálam is.
Ha nincs elég térererő már szakadozva, vagy késéssel lehet csak hallani a másik felet.
Viszont wifi-vel kapcsolódva pl. tökéletesen működik.

(#6881) Cyborg válasza Balazs66 (#6880) üzenetére


Cyborg
őstag

Egy Szombathely-Konstanca távolság nem elég neki? :)
Amúgy kiváló volt a térerő, és igazából nem volt baj a vételi minőséggel, csak , hogy visszahallottam magam folyamatosan. -Na mindegy, majd még próbálgatom.

(#6882) mexel válasza Robit Sakraf (#6878) üzenetére


mexel
veterán

Melyiken? 01.28? Ma megpróbálom felrakni gyorsan az utódját, még akartam csiszolgatni rajta, elkezdtem a root-ot beépíteni máshogy, de nincs időm befejezni ezért csak a driver meg usb javítás változik, meg kicsit talán a gapps.
Az sms dolgot majd nézni kel, de CSAK a gyári beépítettjével hogy jó-e. A külsős progikkal nem tudok mit kezdeni ha fent vannak.
Páromnak a viber hibátlan. Ilyenekben én nem tudok nyilatkozni mert nem ilyen telefont használok :)

[ Szerkesztve ]

(#6883) Robit Sakraf válasza mexel (#6882) üzenetére


Robit Sakraf
tag

01.28 KV. Nekem a pipáláson kívül hibátlanul fut, azzal a hibával meg akár együtt is tudok élni.

(#6884) Robit Sakraf válasza mexel (#6882) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Nem semmi mennyit gürcölsz ezzel a telóval és még csak nem is használod. 😃

(#6885) mexel


mexel
veterán

Na elvileg mindjárt felteszem a 02.02-t ami a 01.28 utódja, a változás: újraindítás után is megmarad az usb csatlakozás menü ha bepipáljuk hogy jegyezze meg a módosítást, és lehet MTKDT-vel menteni, felismeri a telefont. A gapps is javítva lett, elvileg most mindegy hogy telepítés után megadjuk a wifi jelszót vagy nem , jól viselkedik. Mindjárt kiteszem a blogra, ahonnan meg majd törlök felesleges infókat, de nem ma.
A nem KV-s verzió kicsit később.
Ennél a KV-snál most az SMS-t kell majd kipróbálni. ( ékezettel mennyi karakter kellene? azt hogy nézem meg?)

(#6886) mexel


mexel
veterán

Fent van a 02.02 tesztelhető, használható. Bármi hiba érdekel róla, az SMS főként, mert ha az valóban rossz akkor az egész romot át kell építeni mer az úgy nem maradhat.

(#6887) tope válasza mexel (#6886) üzenetére


tope
addikt

Linket teszel ki ?, igaz megtalálható, csak gondolom könnyebb lenne így, aki "csak betévedne".

(#6888) mexel válasza tope (#6887) üzenetére


mexel
veterán

Igen, van kint link.

(#6889) tope válasza mexel (#6888) üzenetére


tope
addikt

Nem oda, ide :)

(#6890) TedThomas válasza mexel (#6886) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Köszönjük. :R
Letöltve, este tesztelem.

(#6891) mexel


mexel
veterán

Jön majd nemsokára a 12.17 utód is, abban jó volt az sms azt hiszem, igaz abban nem volt kangvip.

(#6892) Robit Sakraf válasza mexel (#6891) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Nálam is fent a 02.02. Most azon gondolkozok hogyan teszteljem az sms-t.

(#6893) mexel


mexel
veterán

Lehet hogy még lecserélem a linket hogy az új Supersu-val rakjam fel. Az odexes azzal lesz.

(#6894) Robit Sakraf válasza mexel (#6893) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Annyiért már nem fogom újrarakni :DD :N

(#6895) mexel válasza Robit Sakraf (#6894) üzenetére


mexel
veterán

Ugyanaz a Supersu lesz benne, csak a telepítést máshogy csinálom, így újraindításnál nem kell a Do not fix-en gondolkodni, és telepítés után nem kell a binárist frissíteni. A telepítő is tisztább lesz kicsivel, mondjuk újabbra nehezebb lesz cserélni, azt még nem tudom a frissítés menni fog-e ha ez a verzió megjelenik a play-en.

(#6896) mexel


mexel
veterán

Na fent vannak az újak.

(#6897) Robit Sakraf válasza mexel (#6896) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Ha rom telepítés végén megnyomjuk a do not fix gombot az mit okoz? Még az előzőt ezért raktam fel 2x egymás után.

(#6898) Cyborg válasza mexel (#6896) üzenetére


Cyborg
őstag

A kamera progi maradt a régi, mint a 01.03-ban?
Idegesít, hogy 6MP a legkisebb választható méret benne.

(#6899) mexel válasza Cyborg (#6898) üzenetére


mexel
veterán

Ez a kamera van beépítve az emui 3-ba. Szerintem mindig is ez volt, kivéve egy újabbat (azt hiszem újabb volt) de azzal voltak hibák. Eddig az volt a baj hogy a legnagyobb méret nem volt 13 mp csk 9mp. Tölts le valami kamerát a playról amivel lehet kis méretben is fotózni. Eddig nem is néztem mi a legkisebb méret, de valóban 6mp ahogy látom. Volt olyan amiben kevesebb is volt?

(#6900) Cyborg válasza mexel (#6899) üzenetére


Cyborg
őstag

A Honor2-ben volt, 0,6Mp:-)
Arra használom, hogy gyors lekapok vmit a boltban, és hazaküldöm hangoutson a feleségemnek, hogy erre gondoltál drágám? Így nem 5Megás fájlokat küldözgetni.
Mobilon nem látom értelmét a 13MP-nek egyébként, azon kívül, hogy több helyet foglal az SD-n.
Sport mód, vagy hasonló jól látom, hogy nincs benne sehol, így nem tudom felgyorsítani a fókuszálást sehogy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.