Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) janaman01 válasza mexel (#5000) üzenetére


janaman01
addikt

8mpx et tud csak...amit most linkeltem ....de Hrabic is ugyanazt linkelte..onnan hmarabb lejön :)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5002) andras888 válasza janaman01 (#4983) üzenetére


andras888
aktív tag

Noproblémó 😃 köszönöm a fáradtságodat.

(#5003) Hrabci válasza janaman01 (#5001) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Az eddigi romokban alapból 8 volt beállítva megapixelből, de át lehetett állítani 13-ra (4:3, 16:9 arányokkal), ebben nem lehet? Amúgy nem ugranék neki a témának, de ilyen objektív mellett a pixelek csak a méretet növelik, plakátot nem ezekből készítünk... ;-)

A többit is rakom fel, illetve lett egy új fejlesztő is. Lassan nem kéne külön topicba mennünk...?

[ Szerkesztve ]

(#5004) janaman01 válasza Hrabci (#5003) üzenetére


janaman01
addikt

Ebben nem lehet, alap 6 , és 8 ra lehet max állitani

Ehehe tesztelő topic ?

Ha a többieket zavarja szoljatok nyugodtan...
Andras holnap adom linket sorry

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5005) Hrabci válasza janaman01 (#5004) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Khm... Hüvely fun club...

(#5006) janaman01 válasza Hrabci (#5005) üzenetére


janaman01
addikt

Kb :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5007) mexel válasza janaman01 (#5004) üzenetére


mexel
veterán

Na ez mi amit Hrabci linkelt olyan szinten beállt hogyvehetem ki az akksit. A pc csatlakozásnál bejelöltem hogy töltés és jegyezze meg. Nyomtam egy újraindítást, mert az enyém is csak utána felejti el. Ez viszont nem indult újra, hanem teljesen lemattult. Se ki- se be. Jön egy akksi ki. Ezt kukázom.

Most elindítottam, de legalább beteszi a megjegyzésekhez az usb csatlakozási módot.

[ Szerkesztve ]

(#5008) csongi


csongi
veterán

Első hsz módosítás folyamatban. Aki hamarabb szeretné innen elérheti
A mexel romok amennyiben később frissülnek, az összefoglalóban lévő link alatt mappa van, és ott cseréljük a romot.
Köszönet mexelnek érte. :)
A kérdés az mit szeret? Csoki kóla sőricilin?

(#5009) mexel válasza csongi (#5008) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! :R
A hibákról várom továbbra is az észrevételeket.

[ Szerkesztve ]

(#5010) janaman01 válasza mexel (#5007) üzenetére


janaman01
addikt

Hmm akkor felejtős... zöldalma romját még majd megnézem...az coolui ból is jókat csinált....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5011) mexel


mexel
veterán

Na újabb tapasztalat: Aki a lite 11.24-est csinálta, az készítette a 255 build tegnapi vagy tegnapelőttit is. Én a lite alapjából vettem sok mindent, az stabil volt.
Sajnos a mostani 255-ös ugyanazt produkálja mint a 251-es: töltésnél zöld a led, és a pc csatlakozás nem működik. Tehát ( szerencsére) nem én szúrtam el valamit, hanem az alap ilyen, csak nem vettem észre.
Pedig ksanc kolléga új scriptet is írt hozzá, holnap próbálom. Jó lenne ha az menthető lenne még.
Ha nem, akkor az azt jelenti össze kell majd gyúrni valami újat.
Mivel a pc-usb csatlakozáson kívül sok hibája nem volt érdemes használni, jelenleg abban működik a legtöbb dolog. Ha lesz időm nekiállok valamelyik 255-ösnek és több darabból összerakok egyet amiben lehetőleg ezek is működjenek.
Még a beállításokkal kell majd variálni, hátha az is menthető lesz. Most kari előtt sok más dolgot is kell majd csinálnom. :)

(#5012) Hrabci


Hrabci
csendes tag

A liutao féle ká lassan jön, addig is egy style_one66 munka. Róla annyit, hogy egy korábbi 3.0 ja állítólag (modaco) kiemelkedő volt üzemidőben, bár pl. a youtube nem ment.
https://mega.co.nz/#!ZooXlBra!kAXo5qJvYX4qP4vUUacqBC1qddvhMIhlMCad-7YZYww

(#5013) ak05 válasza janaman01 (#4996) üzenetére


ak05
tag

ez

ide

kérdésem az lenne,hogy mi az a KangVip? :))

[ Szerkesztve ]

(#5014) Hrabci válasza janaman01 (#4996) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Frissen felrakva mindegyik nagyon villám szerintem...

(#5015) Hrabci válasza ak05 (#5013) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Egy kicsi gravitybox szerű segédprogi, amivel rendezni tudod a notification bar -t (óra középre, akksi style stb), a kikapcsoló menüt lehet szerkeszteni, illetve a funkcióbillentyűk hosszú nyomásához lehet különböző funkciókat rendelni. Egy lebegő funkcióbillentyűt is lehet csinálni (Mipop)

(#5016) Hrabci válasza csongi (#5008) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Szia, nekem azt írja a Mega, hogy a mappalinkek még nincsenek támogatva... :-(

(#5017) Hrabci válasza Hrabci (#5016) üzenetére


Hrabci
csendes tag

A telón mondja ezt, gépről jön... szori

(#5018) janaman01 válasza ak05 (#5013) üzenetére


janaman01
addikt

köszönöm, neked is:) zöldalma kilőve...semmi gapp...kamera jó kangvip nincs benne sok a kinai motyó beleintegrálva...

nos uraim, szerintem amit mexel megcsinált egyelőre azok tökéletesek... az odexes (kangvip nélküli) valamivel gyorsabb min a másik, lehet választani....:)

áá ezek a kinaiak folyamatosan nyomják fel az újabb emuikat....

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5019) Hrabci válasza Hrabci (#5012) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Felejtős ez a style_one66-os, elveszti időnként a netet, a wifi-set és a data-sat is és rohadt lassan szinkronizál bármit. Gyanús egyébként, hogy a legtöbb fejlesztő veszi az atx-set (ez a csapat a superlite-os) és azt buherálja minden komolyabb belenyúlás vagy javítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#5020) libus válasza Hrabci (#5015) üzenetére


libus
őstag

Akkor ez olyan mint a Mi-tools a MIUI-ban (4.8.8). :)
Ezt a Mi-toolst épp tegnap telepítettem és gyönyörüen az igényeimhez tudtam szabni az állapotsort, kikapcsolás menüt, stb..
Térerő vétel erősitésére nem tud vki ilyen Mu-tools féle módszert??
Mert itt igen rossz a térerő. :(((
Úgy veszem észre, hogy ez a MIUI 4.8.8-ban gyengébb a térerőm mint a 4.8.3-ban. :(((

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#5021) janaman01


janaman01
addikt

Andras : itt van a 22 es twrp s verzió ( hangerő patch benne)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5022) andras888 válasza janaman01 (#5021) üzenetére


andras888
aktív tag

Már szedem is köszi! :) ebben is bután tördeli a szavakat?

(#5023) janaman01 válasza andras888 (#5022) üzenetére


janaman01
addikt

Igen sajnos eddig az összesben...eddig nem is figyeltem:)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5024) zoli81 válasza janaman01 (#5023) üzenetére


zoli81
csendes tag

A kitkat romokban rontották el. 041-ben még jó volt. Az baj, h a kínaik ezt a bugot nemigen fogják észrevenni.

(#5025) Hrabci válasza libus (#5020) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Yep. Olyasmi. Térerőerősítési igény még nem merült fel az emuival kapcsolatban szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#5026) andras888 válasza janaman01 (#5023) üzenetére


andras888
aktív tag

:(, lehet akkor végigjárom az utad és letöltöm az összes romot megnézem melyik a legoptimálisabb számomra :)

(#5027) mexel válasza janaman01 (#5021) üzenetére


mexel
veterán

Ez a 22-es gyári? Ebben van magyar nyelv? Ezzel nem kell valamit molyolni, kicsit rendbeszedni? ( nem nagyon)
Úgy látom ebbe is a szokott módon tolták bele a hangerő fájlt. Akkor gondolom ez is NVRAM Errorozik.

Már nem tudom melyik kínai verziót néztem melyiket nem, annyi van. A 255-össel az a bajom, hogy azt mondták a kamerát optimalizálták, és egyszerűen kevesebb pixelt ír :) Amikor próbáltam a régi beállításaival összehozni, el sem indult. Sok minden mást nem látok a 255 buildban, mert szinte minden ugyanaz mint a251-ben, semmi-de semmi lényegi változás nincs ahogy látom egy-két beállításon kívül, de beállításokban a 251-ben is voltak különbségek. Olyan mintha csak valaki simán beírt volan egy új build számot és kész. Meg kell viccelni a kis kínaiakat, holnap beírom egy romba hogy build 276 és feltolni hozzájuk, hadd kapkodjanak :DDD
Igazi frissítést talán írna a huawei frissítő is. ( a telefon adatainál is látszik hogy semmi különbség nincs)
Megpróbálom megoldani a pc-usb csati gondot,a superusert és a töltés ledet, akkor lesz egy jó rom :) Persze lehet hogy ez nem sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#5028) andras888


andras888
aktív tag

az 1hsz-ben a 4.4es romokhoz van egy gapps csomag az az összeshez jó, vagy ahol van a rom mellet gapps ott azt is le kell szedni megint?

(#5029) JoinR válasza mexel (#5027) üzenetére


JoinR
senior tag

Gyári romban lenne nvram error? :F
Amúgy angol/kínai, mivel ez egy gyári rom :DDD

(#5028) andras888: én mindig ugyanazt a 4.4 gapps-t használom minden 4.4 romhoz, nem volt még gondom.

[ Szerkesztve ]

(#5030) mexel válasza JoinR (#5029) üzenetére


mexel
veterán

Ez már nem gyári rom, ez custom. ( egy akármi .zip) A gyári az cpb-s és abba nincs belerakva így a hangerő fájl szerintem. Ebben utólagosan van beépítve. Nem próbáltam feltenni, de feltepítem és megnézem. Az nvram error az android telepítési folyamatából adódik, ezzel a módszerrel elég törvényszerű ez amennyire én tudom. ( nem régen tudtam meg, elég jól megpróbálták elmagyarázni, mert erre kerestem megoldást és ez már meghaladta a képességeimet) :D

[ Szerkesztve ]

(#5031) andras888 válasza JoinR (#5029) üzenetére


andras888
aktív tag

Köszi!

Még egy question és húzok romolni az emui wonderfull, 2.3, 3.0, meg a hun verziók között mi a különbség?
ugyanígy a leak v3 v4? felesleges kipróbálnoma v3 ha van v4 az az újjabb, vagy más rom?

Csak mert ha ugyan azok csak végig van követve a fejlődésük akkor nem próbálgatom végig egyesével hanem a legfrissebbet :)

(#5032) JoinR válasza mexel (#5030) üzenetére


JoinR
senior tag

Jó, de csak janaman01 csinált egy twrp backupot belőle (igaz belerakott egy patch-et), mert nem mindenki tudja felrakni a cpb-t. De próbáld ki, én is ki fogom ha lesz egy kis időm.

(#5031) andras888: EMUI-t nem tudom biztosan, de a laekv4-et próbáld v3 kernellel, a sima laekv3 sztem fölösleges.

[ Szerkesztve ]

(#5033) Gabernier


Gabernier
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.

Meglehetősen zavar, hogy a legtöbb program a mindössze 8 gb-nyi belső tárhelyre próbálja magát befeszíteni, ha pedig az sd kárnyára másolom nem hajlandó elindulni. van erre valami megoldás?
Lehet az sd kárnyára telepíteni valahogy a mamut méretű programokat?

Köszi!
G.

(#5034) andras888 válasza JoinR (#5032) üzenetére


andras888
aktív tag

Akkor kipróbálom a leak v4-et, a gyári 22-est.

Az emuiból meg kérnék még egy ajánlást melyik a legfrissebb\legjobb :F (azért annyi idő nincs :) )

(#5035) mexel válasza JoinR (#5032) üzenetére


mexel
veterán

Örülnék ha működne a hang patch, mert akkor azt jelenti be lehet jól építeni. Akkor megpróbálom kideríteni hogy csinálták és talán alkalmazni is lehetne :)

(#5036) csongi válasza mexel (#5035) üzenetére


csongi
veterán

Van egy gyari rom amit forditgatunk, de most szunetel. Valahol 70%környékén vagyunk vele.
Gabernier:Asszem a tarhely alatt lehet beallitani az alapertelmezett tarhelyet.

[ Szerkesztve ]

(#5037) Lidl válasza Gabernier (#5033) üzenetére


Lidl
senior tag

Szia,

először is, milyen ROM van fent?

EMUI-ban be lehet állítani, hogy a belső, vagy a külső SD-t használja (Tárhely menü pont alatt)

Amúgy lehet, hogy a KitKat SD kártya korlátozása miatt nem mennek a programok az SD kártyáról: [link]

Lidl

(#5038) mundzuk


mundzuk
csendes tag

Végre egy letisztult Mexel féle Emui rom nagy hála érte :R :DD

(#5039) Gabernier válasza Lidl (#5037) üzenetére


Gabernier
tag

Hahó!
4.4.2
molly.wr8.w1315,MD.MP.V19.P3

sajnos az alap értelmezés nem oldotta meg.

A Linket meg tudom normálisan értelmezni mert rossz az angolom. :(

Tudsz segíteni a megoldásban?

(#5040) Lidl válasza Gabernier (#5039) üzenetére


Lidl
senior tag

Szia,

megpróbálok, de az én tudásom is véges ;)

Sajnos a ROM-ot ebből nem ismerem. Ez csak az alapsáv kódja nem?
Te raktad fel a ROM-ot, vagy így vetted a telefont?

A linken azt írják, hogy a 4.4-től kezdve a Google beletett egy korlátozást az Androidba, hogy programok ne tudjanak írni az SD kártyára.
Ezt fel lehet oldani, hogyha egy fájlba beleírjuk a megfelelő szöveget a megfelelő helyre.
Ezt le tudom írni, hogy mit és hová.
Először is root jog kell hozzá.

A módosítandó fájl a /system/etc/permissions könyvtárban van. A fájl neve a Platform.xml.
Ezt meg kell nyitni mint szöveges fájl, és bele kell szúrni a kívánt sort.
Én a RootExplorert használom erre. Az tud navigálni a rendszer partíción, és meg is tudja nyitni az ilyen fájlokat Text Editorral.
Először csinálj egy backup-ot, mondjuk recovery-ből (mondjuk TWRP-ből, remélem van fent)
Utána navigálj a fájlhoz, és nyisd meg Text Editorral. (A program tetején van egy "Mount R/W" gomb, azzal kell írhatóvá tenni az aktuális könyvtárat)
Keresd meg a “WRITE_EXTERNAL_STORAGE“ szöveget.
Ez alá kell beírni a <group gid=”media_rw” /> szöveget egy új sorba (látod, hogy hogyan, mert legalább kettő hasonló sor is van ott.)
Utána ments el. Ez a Text Editor csinál egy .bak kiterjesztésű mentést az eredeti fájlból mielőtt az újat kiírná.
A linken találsz egy képet, hogy hogyan kellene kinéznie a fájlnak.
Utána indítsd újra a telefont.

Ennyi, és ez megoldja azt a problémát, hogy az appok nem tudnak az SD-re írni. De nem feltétlen oldja meg a Te problémádat. Mert a kérdés, hogy mi a tied alapja. Ha csak azért nem mennek a programok, mert nem tudtak írni az SD-re, akkor ez segít, de ha azért mert nem lehet átrakni őket az SD-re, akkor ez nem oldja meg.
Ha jól gondolom, akkor az, hogy melyik storage-t hogyan mountolja az Android, az a rendszerben van. Ezt lehetne kapcsolgatni az alapértelmezett tárhellyel. Nekem annak az átkapcsolása működött egy EMUI-n (wonderful féle 3.0-n)
De ha itt nem megy, akkor lehet, hogy másik ROM-ot kellene feltenni.

Talán egy nálam jobban hozzáértő tud segíteni ROM csere nélküli megoldásban is.

Lidl

(#5041) onpress


onpress
csendes tag

Üdv!
Kérem valaki ha tud sürgősen segítsen :(
Az előbb neteztem a Coolpad-on,az akksi 21%-on volt és egyszer csak kikapcsolt a telefon...
Az újraindítás nem segített,így hát kivettem az akksit és beraktam újra,majd megpróbáltam újra bekapcsolni,de erre sem reagált.
Rádugtam töltőre,és bekapcsolt,de csak odáig,hogy mutatja a töltési ábrát,amin az van,hogy 21% és ha megnyomom újra a bekapcsoló gombot akkor lemegy 0%-ra,tehát eközötti értékek között ingadozik...
Be sem tudok lépni :(
Valaki aki tapasztalt ilyen kérem privátban írjon!
Előre is köszönöm!

Apple Iphone 13 / Samsung Galaxy A8 / (Coolpad F1) / Chinese Smartphone Fan / Xiaomi Mi Band 2 / TV: Samsung Full HD 3D Slim LED Smart TV_UE40ES6540S

(#5042) huliganboy


huliganboy
addikt

Szia.
Recovery be jön?

(#5043) onpress


onpress
csendes tag

Üdv!
Nagy nehezen betudtam lépni a rendszerbe,akksira gyanakszom.

Apple Iphone 13 / Samsung Galaxy A8 / (Coolpad F1) / Chinese Smartphone Fan / Xiaomi Mi Band 2 / TV: Samsung Full HD 3D Slim LED Smart TV_UE40ES6540S

(#5044) janaman01


janaman01
addikt

nos, itt vagyok újra, arról van szó hogy régebben felraktam a gyári 4.4 22 es cpb -t de azt nem mindenki tudja felrakni, ezért raktam , be egy gyari 22 es twrp s változatot, amibe nem nagyon piszkáltak csak a hangerőhöz nyultak illetve az értesitési sávban megjelenő hang üzem mód ikont iktatták ki ( szerintem se kell az oda) ...
van egy másik 22 es twrp s verzió a wonderful 22 es ahhoz még kevesebbet piszkáltak.....
ami egyszer én csináltam twrp s backupos, az még 4.2 es volt valahol az is fellelhető...ezek mind kinai angol , viszont minden tökéletesen müködik bennük , illetve nálam a cpb s 22 es verziójúval voltak néha proximity problémák..a zipesekkel elvileg nincs ilyen probléma

Mexel amit csináltál kangvip nélkülit és átlinkelted privátban , attól van újabb , remekműved, vagy az a végleges az odexesből...( csak úgy döntöttem az odexeset használom..)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5045) janaman01 válasza onpress (#5041) üzenetére


janaman01
addikt

romozgattál mostanában ?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5046) Gabernier válasza Lidl (#5040) üzenetére


Gabernier
tag

Belenéztem a fileba de úgy néz ki ez már át van írva, de pl a torrent program úgy érzékeli, hogy nem lehet írni az sd kártyára.

(#5047) janaman01


janaman01
addikt

a mexel féle odexes rom az jó , mondom egy dolog zavar hogy azárképernyőn ott a két szolgáltató logó...hol a francba lehet belepiszkálni hogy ne adja be........?

szerintem az android polici jar ban...huh régebben piszkálgattam..de már nem emlékszem mivel és hogyan...nah utánajárok..

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#5048) Gabernier válasza Lidl (#5040) üzenetére


Gabernier
tag

valamilyen Stock romom van elméletileg akitől vettem a telefont ő telepítette.
És nagyon köszönöm a segítségedet.
Bevallom frusztrál rendesen a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#5049) onpress válasza janaman01 (#5045) üzenetére


onpress
csendes tag

Üdv!
AOSP laekv17 rommal kaptam alapból a telót!
Én nem nyúltam bele!

Apple Iphone 13 / Samsung Galaxy A8 / (Coolpad F1) / Chinese Smartphone Fan / Xiaomi Mi Band 2 / TV: Samsung Full HD 3D Slim LED Smart TV_UE40ES6540S

(#5050) Hrabci válasza janaman01 (#5047) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Szerintem a Megjelenítésben van egy Szolgáltató nevének megjelenítése, ami nem Advanced settings, így szerintem nem Kangvipes.Neked nincs ilyen menüpontod a KV nélküli romban? :U

Szerk: ja, bocs, az a zárképernyőn nem műkszik, oda is van írva. :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.