Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) Hrabci válasza mexel (#7150) üzenetére


Hrabci
csendes tag

De mi a baj vele? Műkszik, elég jó a fogyasztása is. A miui specifikus részek szarok? Az a baj, hogy felhasználói szinten ezek nem látszanak...

(#7152) mexel válasza Hrabci (#7151) üzenetére


mexel
veterán

Az a baj, hogy a build.prop-ot valaki lemásolta egy note romról, vagy csak megcsinálta hozzá, és azt elkezdi mindenki másolni és tákolni. De ez egy 4.2.2-ből van, és az azonosítói is tartalmazzák ezt. Ráadásul van egy-két elírás szerintem ami nem jelent nagy hibát, sokszor észre sem vehető, de a play ebből az azonosítóból állapítja meg milyen telefonra akarod tölteni az alkalmazást. Ha ezt nem is meri vagy nem megfelelő neki ( pl 4.2.2 vagy olyan azonosító ami egy gyenge konfigot takar) akkor nem engedi az alkalmazást letölteni.
Az emui-nál sikerült megtalálnom ezeket a hibákat és a mgfelelő helyekre megfelelő azonosítókat írni, ( pl egy space volt az egyik hiba és a másik pedig rossz helyen volt)
Itt most nem találok semmi összehasonlítási alapot mert mindenki egy régebbi alapból csinálja a romokat ( pl egy Xiaomi Redmi note 1w romjában találtam Coolpad beírást :D ), mennek körbe a romok és a hibák is. Ha sikerülne ezt is helyrehozni és úgy felismertetni mint Xiaomi Redmi Note akkor mindent engedne mert az egy 8 magos kütyü, ugyanolyan paraméterekkel ( proci, felbontás stb)mint a coolpad. Az a baj, hogy nagyon sok variáció van és nem tudom ezt a NOTE-t hmilyen azonosítóval kellene beírni, mert csak custom romot találtam és azok kivétel nélkül ugyanarra az egyre épülnek :DDD Íg az enyém is arra fog, csak átírom amit tudok, de ez sok-sok kísérletezés, és lehet hogy meg fogom unni, és marad Coolpadként.
Viszont ha valamit nagyon átírok akkor már nem megy a ledek változtatása plusz egy-két apróság ( emui-nál a dts volt erre kényes)

[ Szerkesztve ]

(#7153) Hrabci válasza mexel (#7152) üzenetére


Hrabci
csendes tag

aha... kicsit furcsállottam is, hogy valami lcsh... vagy minek ismeri fel a telót a pl. gép, meg milyen héber dolgok vannak a build.propban, de mivel működött, így nem problémáztam rajta...

(#7154) Lajos65


Lajos65
tag

sziasztok. jelenleg twrp 2.7 van F1 en. Hogyan cserélhetem ki 2.4.4-re?

[ Szerkesztve ]

(#7155) Lajos65 válasza Lajos65 (#7154) üzenetére


Lajos65
tag

pardon. tárgytalan, sikerült cserélni

(#7156) mexel válasza Hrabci (#7153) üzenetére


mexel
veterán

Készül a dolog, de orosz barátunkat mégis el kell felejtenem mert úgy megpiszkálta a fájlokat hogy nem tudom visszafejteni, nem lehet kicsomizni így fordítani sem. Most megint változtatnom kell pár dolgon :)
De már van működő változat, néha már nyelvek is vannak benne de még az nem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#7157) Hrabci válasza mexel (#7156) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Kircsi, szurkolok, legalább egy nyelv legyen benne. ;-) Továris egyébként a 21-i verzióban megint elcseszte a gappset, a gmail nem szinkronizál...

[ Szerkesztve ]

(#7158) mexel válasza Hrabci (#7157) üzenetére


mexel
veterán

Nem foglalkozok az orosz gyerekkel, nagyon belenyúl és elég macerásan

(#7159) Hrabci válasza mexel (#7158) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Haraso, ahogy érzed...

[ Szerkesztve ]

(#7160) mexel válasza Hrabci (#7159) üzenetére


mexel
veterán

Van új romja? Az a baj hogy a fájlok nagy része nem használható belőle, a pc nem ismeri fel, stb, csak ha valami olyat megjavított emi nem volt jó, akkor azt lehetne benne megnézni

(#7161) Hrabci válasza mexel (#7160) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Van, 21-i, de vmi unofficial, szerinte javult a gapps meg a gps, de a gapps nem, a gpst már nem is néztem... nem tudom milyen verzió, mert azszem 1 hét kimarad a weekly miui6-ból és 25-re lesz új.

Megaszongya new boot is van energy consumption-nal

[ Szerkesztve ]

(#7162) Lajos65


Lajos65
tag

Sziasztok. Feltettem a legújabb Mexel Rom-ot 02.09.-kv-t és az Aliexpress appnál nem működik a SuperDeals today része. Mi lehet az oka?

(#7163) Lajos65 válasza Lajos65 (#7162) üzenetére


Lajos65
tag

Csatolom a képet.

[ Szerkesztve ]

(#7164) ekrisztian válasza Lajos65 (#7163) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nálam se.De egyik böngésző sem viszi mobile módban.Viszont a puffin az viszi asztali nézetben.
Szóval nem biztos, hogy a rom hibája.

[ Szerkesztve ]

(#7165) Lajos65 válasza ekrisztian (#7164) üzenetére


Lajos65
tag

A 12.17 simán hozta mobilban. Szerintem vmelyik beállítás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7166) Cyborg válasza Lajos65 (#7162) üzenetére


Cyborg
őstag

A 01.03-on is megy, bár ez a Te problémádon nem segít sajnos.

(#7167) mexel válasza Lajos65 (#7165) üzenetére


mexel
veterán

Ez egy app vagy a böngészőben nézed?

(#7168) Lajos65 válasza mexel (#7167) üzenetére


Lajos65
tag

Aliexpress app

[ Szerkesztve ]

(#7169) mexel válasza Lajos65 (#7168) üzenetére


mexel
veterán

Nem lehet hogy frissítettek rajta? Majd megnézem. Ez az? Nem lehet hogy frissítettek az appon és azért lett más? Majd felteszem egy 12.17-re és megnézem.

Szerk: na fel is tettem a 12.17-re: ott sem működik, ugyanúgy néz ki mint a linkelt képeden, azaz alul üresek az ajánlatok ablakai. Lehet hogy az app változott?
Sőt nem lehet hogy nem véletlenül üresek? Azt írja: "This round ends in"

[ Szerkesztve ]

(#7170) ekrisztian válasza mexel (#7169) üzenetére


ekrisztian
senior tag

3.8.2 se viszi az régebbi.

(#7171) Lajos65 válasza Lajos65 (#7168) üzenetére


Lajos65
tag

Nagyon ravasz dolog. Ugyanitt már megy a Featured deal, és ugyanez igaz a weboldalra is. Nekem eddig ment.

[ Szerkesztve ]

(#7172) mexel válasza Lajos65 (#7171) üzenetére


mexel
veterán

Akkor megy van nem megy? Pontosan mi nemjó benne? A három fehér négyzet a Today's-nél?
Ahogy írtam fentebb: szerintem inkább az a gond hogy éppen nincs ajánlat, Ha rábökök a 12.17-en a Today's dealre akkor ezt írja: "This round ends in"
Én úgy értelmezem hogy éppen nincs ajánlatuk azértüres a kép helye.

[ Szerkesztve ]

(#7173) Lajos65 válasza mexel (#7172) üzenetére


Lajos65
tag

Asztali gépen van . De a telefonon nem tölti be. De előtte biztosan volt. Csak a featured müködik

[ Szerkesztve ]

(#7174) mexel válasza Lajos65 (#7173) üzenetére


mexel
veterán

Érdekes a 12.17-en is éppen ilyen. Szerintem inkább megint itt tartunk. Feltételezem az app így működik, váltáskor vagy előtte törlik az ajánlatokat és majd tesznek fel újat. Ha ilen hiba van fel kell tenni másik romot és megnézni azon jó-e. Ha ott jó akkor a rommal van a gond, ha nem akkor pedig más a baj sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

(#7175) Lajos65 válasza mexel (#7174) üzenetére


Lajos65
tag

:-) lehet, bármi előfordulhat. Pontosan úgy telepítettem ahogy le van írva. Hm. Akkor teljes verziónál vajon miért nem látszik? Mind1.Ezt a részt majd laptopon nézem. :-)

[ Szerkesztve ]

(#7176) mexel válasza Lajos65 (#7175) üzenetére


mexel
veterán

Mi nem látszik milyen teljes verziónál? Az ali honlapjára gondolsz? Mert ha igen akkor ne keverjük már a honlapjukat az appal. 2 teljesen külön dolog. Nézd meg az időkép appot és a honlapjukat sokszor teljesen mást írnak.
Azért ez ne legyen a rom hibája. De tényleg azt javaslom, ilyenkor venni kell a fáradtságot ha ez fontos, és feltenni másik romot, vagy azt amelyiken jó volt, és megnézni hogy ott jó-e. ha ott igen és az új romon nem akkor már kijelenthető hogy a rom miatt nem megy.
Fél óra alatt megoldható. A mostani romról csinálni egy full backupot TWRP-vel, utána a régi "jól működő" romot feltenni és megnézni, utána pl biztonság kedvéért egy aosp-ot vagy valami más fajtát feltenni és ott is megnézni, és ha mindenhol jó csak az új romban nem akkor érdemes ide beírni hogy: az új 02.09-ben ez és ez nem működik. Így már el lehetne indulni és nem másoknak kell kitalálni hogy jó vagy nem jó a dolog.

Utna twrp-ből mehet vissza a mentett rom és semmi nem veszik el. Így máris kiderítettülk hogy miben keressük a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#7177) Lajos65 válasza mexel (#7176) üzenetére


Lajos65
tag

Köszönöm. A telefonon nézett teljes verzióra gondoltam. Hogy ott sem látszik. Utána néztem meg a laptopon. Most töltöm a 02.05-öt és kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#7178) Hrabci válasza Lajos65 (#7177) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Miui 6on pl. tegnap este ment, most íppen nem. Az app baszakszik szvsz

(#7179) Hrabci válasza Hrabci (#7178) üzenetére


Hrabci
csendes tag

1 nagy eltérés van: este wifin néztem, most pedig mobilnettel

(#7180) ekrisztian válasza mexel (#7176) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Most épp wifin a legújabb apk.Sztem jó.

És mobilon is.Megnéztem.
02.09.kv mexel rom.
:R

[ Szerkesztve ]

(#7181) Hrabci válasza ekrisztian (#7180) üzenetére


Hrabci
csendes tag

szép ruhák... ;-)

[ Szerkesztve ]

(#7182) Lajos65 válasza mexel (#7176) üzenetére


Lajos65
tag

Kedves MEXEL!! :R :R :R :R
Ismét működik. minden valószínűség szerint app hiba volt!
:-)
:R :R
Legyen hibamentes szép napod!

(#7183) mexel válasza Hrabci (#7157) üzenetére


mexel
veterán

Haladok a dologgal, egész nap ma is a miui-t csinálom. Megint ki kell szűrnöm 1 fájlt ami a gapps- hibát okozza. Elvileg már majdnem jó volt a dolog, csak a nyelv varázslás közben derült ki hogy ha az orosz cuccokból használok akkor nem lehet fordítani sem, mert orosz barátunk lekódolta valahogy néhány fontos fájlját és nem tudom megnyitni. Most félig előlről megy a dolog, elvileg már van magyar nyelv de hiányosan, ezért keresnem kell más alapokat is, elvileg már vannak is :)

(#7184) mexel


mexel
veterán

Hogy megint rohadjon meg az összes sunyi kínai meg orosz mittudomén milye pöcs. 1 napig szívtam megint, mert nem jötem rá miért ad hibát telepítéskor a google play, mindig kiírta hogy leáll, de aztán ment tovább. ( amikor a jelszót és mindent meg kell adni.) Párszor hibát dobott, utána már jó volt. Volt egy próbaverzióm ami egyszer működött, a szokásos dolgokat cseréltem benne, de azt a verziót elvetettem más okok miatt.
Most pedig az új rendszernél nem cseréltem mindent, gondoltam minél több eredeti miui cuccot meghagyok, köztük a Browsert is.

Közben néztem a telepítési útvonalakat és gyanús volt hogy Google Play Services nem egészen úgy és onnan települ ahonnan akarom, hanem a Data mappából generálódik valahogy, pedig új telepítő scriptet is kreáltam és töröltem minden rejtett appot és bizbaszt hogy tiszta rendszert kapjak.
Mindent csereberéltem a régi tesztrendszerből, hogy kiderítsem mi okozza a hibát, egy valami maradt a végére: a Browser, hiszen annak nem sok köze lehet a dologhoz, gondoltam. Több mint1 napja keresem a hiba okát.
A nagy francokat: a rohadt kis mocsok beleépített valami kamu kém goggle play servicest, és nem engedte települni a gapps-ban lévőt, csak az övét. Ez csak a jelszó beíráskor generált egy-két hibát, mert a google gondolom látta hogy nem frankó a program, de utána minden működött, a play stb.
Ennyit a jó kis kínai meg orosz mindenféle romokról, már egyre inkább nem szabad feltenni az ismeretlen romokat, tele vannak szeméttel. :(

Most próbálok normális fájlokat szerezni, mert az orosz gyerekébe nem látni bele, a kínaiban ki tudja mi van, eredeti Note romból fogom kiszedni amit tudok és megpróbálom azt összerakni.

Gyanús volt hogy miért adnak warning errort a wifi hálózatnál a romok amikor kiszedtem a volume fájlokat is, valószínű telepítéskor rögtön felülírt valamit a DATA mappában és ezért. Az orosznál is van ilyen hiba de az nem írja át a telepítést érdekes módon.
Csak azért írom hogy érdemes megnézni miket telepítünk mielőtt feltsszük ezeket a romokat. Mindenesetre egy jelszóváltoztatást csinálok, mondjuk ez csak egy próba gmail accom az ilyenekre, de jobb ha nem jönnek a kínai érdeklődők :D

(#7185) mexel


mexel
veterán

Ráadásul most frissült a supersu 2.46-ra, eddig 2.40 vot a hivatalos. Én beépítettem a boot.img-be a 2.45-öt, most cserélhetem azt is :(((

(#7186) Hrabci válasza mexel (#7184) üzenetére


Hrabci
csendes tag

De jól hangzik ez... melyik csincsung volt a böngészős? Én mondjuk a gyári böngészőket egyébként alapból le szoktam gyakni, pontosan amiatt, hogy túl sok nindenhez fér hozzá. Mondjuk ennyi erővel elég sok cuccot le kéne pucolni.

Hogy látod, fasza alap nélkül is össze tudsz rakni egy jó verziót?

(#7187) mexel válasza Hrabci (#7186) üzenetére


mexel
veterán

Már működik, magyar, csak finomítok rajta. Holnap lehet hogy küldök tesztverziót.

(#7188) Bélabá86 válasza mexel (#7187) üzenetére


Bélabá86
újonc

Ez nagyon jól hangzik :) Ha gondolod Én is szívesen segítek a tesztelésben, hibák feltárásában :)

Idő közben az orosz barátunk újabb műve látott napvilágot az alábbi javításokkal, módisításokkal:
MIUI 5.2.24 – Unofficial
Fix Auto Brightnes
New System Framework
Deleted MiMarket
[MIUI V6 5.2.24.]

[ Szerkesztve ]

--- Xiaomi Redmi Note 2 Prime + Xiaomi Mi Pad 2 + Xiaomi Mi Band 1S ---

(#7189) Hrabci válasza mexel (#7187) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Várom, várjuk!

(#7190) mexel válasza Bélabá86 (#7188) üzenetére


mexel
veterán

Majd küldök.
Jó kis frissítés amit ír :DDD A market nálam is törölve régóta, az auto fény megy, én is más system frameworkot raktam be ( illetve pont ezzel van a gond náluk és ezt próbálom javítgatni)
Sajnos az orosz gyereknek még mindig nem ismeri fel a pc a telefont és az is tele van szemetelve egy két dologgal. Nem értem ezeket a plusz erőltetett szemeteket miért nem hagyják ki. Feltételezem pont ezért csinálják az egészet hogy azok benne lehessenek.
Ma lehet hogy nem lesz időm, valamennyit csúszni fogok valószínűleg.

(#7191) mexel


mexel
veterán

Na mégis lesz ma időm, de újragondolom megint az egészet, hagyom az orosz-kínai vonalat, illetve csak kis részeket használok belőlük, inkább megnézem a lehető legalapabb "eredeti" XIAOMI telefonokról való miui V6 romokat és megpróbálom azokból összerakni majd fordítani egy teljesen új verziót. Ötletem már van, anyag is egy kicsi, de ez talán több idő lesz.
Sajnos hibátlan rom ebből még nem lesz mert a Xiaomikon is van sok hiba, de megpróbálom kihozni a legjobbat. :)

(#7192) mexel


mexel
veterán

A gyári mail kliens milyen a miuiban? Érdemes azt is cserélni a már megszokott email és exchange kliensre?

(#7193) Hrabci válasza mexel (#7192) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Jó funkciói vannak, viszont exchange fiók regisztráció esetben nem hajlandó elfogadni, hogy a fiókhoz használt felhasználói név eltérhet a mél cím kukac előtti nevétől, így nem tudtam kipróbálni. Ha a v5-re épül, és csak csicsa van (van azért ilyen érzésem néha a v6os megoldásokkal), akkor többször valszeg belső hibákat is dobál, (de ettől függetlenül műkszik, csak szórakoztató feature lehet vagy a böngészős példa alapján vmi futogathat még ottan kicsit). Szóval ha ez a két dolog nem lenne, akkor szívesen használnám, így viszont nekem alapvetően kukeráj...

(#7194) mexel válasza Hrabci (#7193) üzenetére


mexel
veterán

Akkor megy bele a már bizonyított email és exchange kliens, szerintem ezek az alap programok ( böngésző, email) nyugodtan eltérhetnek a gyáritól, csak jól működjenek.

(#7195) Hrabci válasza mexel (#7194) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Egyetértek.

(#7196) mexel


mexel
veterán

Az mennyire lenne gond ha a témák csak akkor tölthetőek ha regisztrl az ember fia? Viszont sokkal normálisabb témákat lehetne tölteni, nem a kínai csodákat :)

(#7197) Hrabci válasza mexel (#7196) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Aki regisztráció nélkül akar cuccokat, annak ott van a wsm tools meg mi tool, illetve mi themes. Alapból rootolt lesz a rom? Mert akkor csak fel kell ezeket pakkantani az érdeklődőknek. A jó kisfiúk meg regisztrálhatnak...

(#7198) mexel válasza Hrabci (#7197) üzenetére


mexel
veterán

Alapból rootolt, bár újabbra kell cserélnem mert a supersu 2.45-öt használtam és már van 2.46 :( Jól szét kell szednem.

Viszont alakul a dolog, szép multi rom lesz, most próbálom hogy ne nagyon legyen fordítatlan rész, de az még idő lesz mire elkészül. Pár dolgot még tesztelek ismét ( sokat) de már érdekes :)
A wsm tools-t is bele kellene raknom talán.

[ Szerkesztve ]

(#7199) Hrabci válasza mexel (#7198) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Olyan szépen írsz róla már most, hogy most azonnal próbálnám is ki. ;-)

(#7200) Bélabá86 válasza Hrabci (#7199) üzenetére


Bélabá86
újonc

Hasonlóan vélekedem Én is! :DD

--- Xiaomi Redmi Note 2 Prime + Xiaomi Mi Pad 2 + Xiaomi Mi Band 1S ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.