Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) WOT-H-A-C válasza Alvopingvin (#7099) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Kikapcsolt telefonnál...

Idézek az összefoglalóból...

"-Indítás: hangerő fel+ bekapcsgombbot együtt nyomva tart, míg TWRP módba elindul.
Gratulálunk!
A megjelenő képernyőn válaszd a wipe menüpontot.
- chace menü, és a csúszkát húzd el. Ez a parancs lesz érvényben a többi menüpontnál is.
sikerült resetelni a chece-t. jobb alsó sarok visszalépés.
- dalvik chace resteleni.jobb alsó sarok visszalépés.
-system resetelni.jobb alsó sarok vissza lépés.
- Factory reset.jobb alsó sarok vissza lépés.
Miután ezeket resetelted, ismét jobb alsó sarok visszalépés.
Vissza tértél a főmenübe."

Itt nyomj egy rebootot

Ha nem megy akkor YGDP tools telepítés. Olvasgassad át az összefoglalót, hasznos lesz!! :K

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#7102) Alvopingvin válasza WOT-H-A-C (#7101) üzenetére


Alvopingvin
újonc

Köszi szépen!

Megpróbálkozom vele, remélem sikerül!

(#7103) mexel válasza Hrabci (#7100) üzenetére


mexel
veterán

Na egy teljesen vegyes és új miui-t pakolgatok, elvileg az alap már működik. Azt hiszem Te írtad hogy szebb ha kisebbek az ikonok stb, ez olyan lesz, legalábbis egyelőre úgy tűnik, mondjuk szerintem így túl kicsik a betűk.
Az mtkdt már felismeri a telefont, most kezdődnek az apró beállítások: minek lássa a play, minek érzékelje a pc, stb. Még meg kell fordítanom az sdcard/telefont mert sajnos nem jó így, de még nagyon vegyes állapotban van. Az alapfunkciók úgy tűnik működnek, erősen gyomláltam a romot.
fényképezőnél rögtön meg lehet nézni a képet, szinkron megy, mondjuk néha kiírja hogy a google akármi leállt ha piszkálom a play-t, de működik, ezzel még lesz egy-két köröm.
Még nincs teljesen kész telepítő scriptem és build.prop-om, vegyesen az orosz és kínai verziókból van, azokat majd bőségesen át kell írjam azt hiszem.

Vajon milyen XIAOMI telefonnak felel meg leginkább a coolpad? ( semelyiknek) Milyennek ismerje fel a play hogy engedjen mindent telepíteni? Mert ha Coolpad F1 akkor sok mindent nem enged sajnos.

A nyelv lesz az utolsó, először kellene egy jól működő jól rootolt jó gapps-os verzió.
ha lesz kis időm nekiállok a babra résznek, a build.prop és a boot.img turkálásnak, hogy kitaláljam mi kelle és mi nem. Ha sikerül örülünk, ha viszont elég gyorsan nem jutok előbbre akkor hagyom a francba az egészet :DDD

A miui reg ( miui acc-hoz)az lehetséges, vagy ugyanúgy nem mint a huawei reg?

Ja, az a KuaiPan micsoda?

[ Szerkesztve ]

(#7104) unskillful válasza mexel (#7103) üzenetére


unskillful
tag

A KuaiPan egy xiaomi tárhely szolgáltatás. Ha regisztrálsz, akkor a meglévő xiaomi/miui fiókod tárhelyéhez kapsz 1 TB (nem vicc egy terra) felhő tárhelyet.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#7105) Hrabci válasza mexel (#7103) üzenetére


Hrabci
csendes tag

A kuapian vmi cloud szolgáltatás, elsők között gyakom le, de így is ott marad a fájlkezelőben... mi accounthoz meg se próbáltam regelni, a nézett verziókban nem is kell, így is tudok letölteni mindenfélét, de lehet, hogy reg után kinyílna a világ. Mindjárt kipróbálom... ;-) a rom talán mi2 -ről portolt, de ha mi4-nek látná, akkor jönne rá minden, de nem tudom, hogy ez nem túlzás-e.

(#7106) Alvopingvin válasza WOT-H-A-C (#7101) üzenetére


Alvopingvin
újonc

Helló!

Sajnos power+hangerő fel kombinációra is ugyanazt produkálta. Nem sikerült előhozni a TWRP módot.
én csináltam valamit rosszul?
Egyedül fastboot módban tudtam elindítani. Ott pedig valamilyen CPB fájlt kér a download assistant, nem tudom itt mi a teendő...

(#7107) mexel


mexel
veterán

Köszi. Lehet is regisztrálni a kuaipan-ra? A MI cloud-hoz lehet reget csinálni? Mert a Huawei-hez nem lehet.

Közben utánanéztem elvileg lehet csak azt nem tudom az MI acc-hoz kell-etelefonszám, valahol azt írják csak kínai számmal lehet. na mindegy, lényegtelen egyelőre.

Most 2 szálom csinálom a dolgot, nem tudom melyik lesz a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#7108) WOT-H-A-C válasza Alvopingvin (#7106) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Biztos, hogy rosszul nyomtál, mert valamilyen recoverynek be kell jönnie. Bár most nincs nálam telefon, hogy kipróbáljam a gomb kombiációt. Ha nem megy akkor, van leírás az összefoglalóban a gyári romok telepítéséről unskilful kolléga tollából ygdp tools-al, ahhoz fog majd kelleni a cpb file.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#7109) Hrabci válasza mexel (#7107) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Kuaipant nemtom. Az mihez lehet gond nélkül, én speciel egy voda simmel be tudtam regelni, egy nemzetközi sms díja.

[ Szerkesztve ]

(#7110) A Peti válasza Hrabci (#7109) üzenetére


A Peti
csendes tag

Email címmel is lehet, az ingyenes. :D

(#7111) Hrabci válasza A Peti (#7110) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Én így szeretem... :-)

[ Szerkesztve ]

(#7112) csongi válasza Alvopingvin (#7106) üzenetére


csongi
veterán

Összefoglalóban, ezt töltsd le.
Ha így nem megy akkor Cappa72 megoldása is jó.
A fhlasstools leírása alapján meg lehet csinálni. ezt már csak PC-n hozod rendbe. Fel kell klesselni egy gyári romot, majd újra kezdeni. root, TWRP és onnan már mehet a rom csere. Figyelj oda hogy a hálózati támogatásnak megfelelő romot tegyél fel. Vagyis, WCDMA vagy TD-SCDMA.
Türelem, telefon még nem kuka, menthető. :)
Ha WCDMA akkor mexel romja mehet fel a végén , most az legjobb.

unskillful: Mi a t@köm :) Ennyire kihasználatlanok a világban a szerverek? :D 1Tb nem semmi.

[ Szerkesztve ]

(#7113) WOT-H-A-C válasza csongi (#7112) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Rossz az "összefoglalós" linked, cappáé pedig nem mutat konkrét blogbejegyzésre.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#7114) MatyiDeLudas válasza mexel (#7107) üzenetére


MatyiDeLudas
újonc

Szia!

Mexel :R NAGYON szépen köszönöm a közreműködést, tegnap megkaptam emailban MIBILSZERVIZ-től a telefonban rekedt fényképeimet!

NAGYON örülök!

Ma reggel megkaptam a Telefont ami MÜKÖDIK! :Y

MIBILSZERVIZ : színtiszta szakértelem, gratulálok a munkátokhoz, és nagyon szépen köszönöm. :R :R :R

Szervizeknek: lehet tanulni a kollégától!!!!!!

(#7115) unskillful


unskillful
tag

Egy Modaco-s fórumtárs információja és néhány kínai fórum szerint is néhány napon belül kijön az Android L az F1-re. Kíváncsian várom :)

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#7116) janaman01 válasza unskillful (#7115) üzenetére


janaman01
addikt

nekem is jött valami előugró ablakban kék háttérrel, kinai szöveggel is, meg egy L na mondom jön a nyalóka???

kiváncsi vagyok én is:)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#7117) mexel


mexel
veterán

Ha valami rendszer nekem nem teszik az az L. Nexuson bánom hogy frissítettem, borzalom ( lehet hogy másmilyen is van, de ez nagyon gáz - ráadásul tele van hibával). Biztos van sok újítás benne ami jó, de amit a felhasználói felülettel és kezelhetőséggel csináltak az számomra nagy visszalépés és felesleges. Tipikusan az a fejlesztés amit azért csinálnak hogy látszódjon hogy hozzányúltunk, igaz fölöslegesen és átgondolatlanul, de el kell adni valamit újra. :(
Mik lesznek azok az újítások amiktől pl az F1 jobb lesz?

A telenorral meg tele lett a tkm mert jól megszívattak a mobilnettel. A teszttelefonomba egy nem nagyon használt kártyát tettem, amin nincs mobilnet előfizetés és kb 1 éve kikapcsoltattam minden nemű mobil adatszolgáltatást. Ennek ellenére kijött a nagy számla hogy ők visszakapcsolták amikor a telefon először csatlakozni akart, és valami horror áron szolgáltatnak is. Azért ez vicces hogysem egy sms sem egy kérdés hogy akartam-e? Ekkora paraszt szolgáltatókat ritkán látni mint a mobil-biztosító-és bankszektorokban. Mindent le akarnak húzni mintha nem keresnék hülyére így is magukat. A legkevesebb persze hogy otthagyom őket, de akkor is ki kell fizetnem, mondjuk írni fogok pár helyre mert érdekes hogy egy elküldött sms-el lehetne aktiválni a mobilnetet, ők mégis automatikusan bekapcsolták minden visszajelzés kérés nélkül. Nem hittem hogy ilyet meg mernek tenni ezért is volt a telefonban az a kártya.

(#7118) Kloss válasza mexel (#7117) üzenetére


Kloss
őstag

Megteszik, megtehetik. Nekem 3 számom volt náluk. Az én kártyámmal jártam úgy, hogy romot cseréltem a HTC-n, majd induláskor rögtön csatlakozott a mobilnetre és a Sense felület befrissítette az időjárást. Ennyi volt a net használatom, amit én is így tudtam meg, hogy van net a kártyámon aktiválva. 18000 forintot számláztak ki nekem ezért a néhány kilobájtért. Használtam a szolgáltatást, mindegy mennyit töltöttem le. Közöltem az ügyfeles kiscsajjal, ha ezt ki kell fizetnem, megyek másik szolgáltatóhoz. Mosolyogva közölte, hogy ezt ki kell fizetnem. Megtettem és ott helyben meg is írtuk a papírokat, hogy szolgáltatót váltok és nincs tartozásom. Vodkánal vagyok azóta, velük nem volt még gondom.

(#7119) ekrisztian válasza Kloss (#7118) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nekem 45.000Ft
De a lányom keze volt benne.
Ballagási lóvét betolta a Telenor alapba.:W

(#7120) WOT-H-A-C válasza mexel (#7117) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Már nem először írod le, hogy milyen sz@r az 5.0, ha ennyire nem jön be, miért nem downgrade-eled kk-ra? :F

A telenorral, én is így jártan, pedig direkt kértem őket, hogy az öregnek szánt társkártyán mindenféle internetet szüntessenek meg, persze nem tettek meg, a fater csinált egy 10k+ os mobil net számlát úgy hogy fogalma nem volt róla. Undorító egy gusztustalan cég a szolgáltatás minőségéről nem is beszélve...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#7121) csongi válasza WOT-H-A-C (#7113) üzenetére


csongi
veterán

Igen valoban.
Az osszefogalaloban. Benne van.Elnezeset a rossz linkert.

[ Szerkesztve ]

(#7122) WOT-H-A-C válasza csongi (#7121) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

No problemooo :) Csak azert szoltam, mert így a kollégának elég nehéz lehetett kibogoznina megoldást. :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#7123) mexel válasza WOT-H-A-C (#7120) üzenetére


mexel
veterán

Nem lehet rootolni a kütyüt és nem tudom downgradelni, és olyan cuccokkal van tele amik miatt nem tudom még csak resetelni sem :(
Jött a frissítés, felment rá és ennyi. Az hogy lepucoljam és minden visszakerüjön rá ( céges cuccok) az egy külön pár nap története lesz. Szerencsére nem nagyon kell használjam csak néha, ezért annyira nem érdekes hogy mi van rajta, csak mint tényt írtam a lollipopról.
Persze ízlések és pofonok, szokás szerint az emberek nagyobb részének nagyon tetszeni fog, hiszen az már lollipop, és ennyi elég is sokaknak mert mindig csak a legújabb számít, erről szól most a világ.
Ha jön F1-re ott is ki akarom próbálni nyilván, lehet hogy más eszközökön szebb-jobb mint az asus-on, de az az alap verzió valóban nem szép és nem praktikus. ( az alap szín zöld-fehér, ha alacsony az akkuszint rikító narancssárga az alsó felső sor, az alsó gombok vakító fehéren világítanak a szürkés fehér helyett, sok program nem indul, nem lehet lehalkítani nullára, stb.)
Amik újításnak vannak írva azok pl simán megtalálhatóak az emui-miui-vibeui KK-ban is legalábbis a látható részen. Nyilván a háttérben vannak olyan dolgok amik sokkal jobbak, pl memóriakezelés és sok más egyéb, de kicsit talán még érdemes várni amíg jobban kiforr a rendszer.
Te próbáltad már?

(#7124) WOT-H-A-C válasza mexel (#7123) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Már miért ne lehetne? Gondolom bootloadert kell nyitni aztán minimal adb vel egy cwm kell rá aztán csak meg kell keresni a zip es változatát az elozo romnak. Kb ennyi ha gondolod utána nézek... Vagy a gari a probléma??

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#7125) WOT-H-A-C válasza mexel (#7123) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"Te próbáltad már?"
5.0-hoz nem volt még szerencsém, mert a telefonom nyílt forráskódját csak párhónapja adták ki, és idáig csak egy MIUI port született amiből már lett pár hardbrick. Illetve most van végre egy CM11 4.4 béta amit tesztelek és szorgalmassan küldöm a bug reportokat! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#7126) mexel válasza WOT-H-A-C (#7124) üzenetére


mexel
veterán

Ahogy írtam: nem foglalkozom vele mert egyrészt garis, másrészt olyan céges dolgok vannak rajta amit nem hagynak újratelepíteni csak ők rakhatják fel akiknek dolgozni kell vele stb, de ebbe hadd ne menjek bele, nem ide tartozik. Nem érdekel az a készülék annyira, alig használom, este néha azon netezek stb.
Szerencsére azok a programok amiket céges ügyben kell használni az működik, így nem foglalkozom vele kicsit sem hogy a többi milyen :)
Itt a lényeg a lollipop milyensége volt, és arról írtam a véleményem, ami persze nem mérvadó mert ez csak az én véleményem, lehet hogy más máshogy látja. Ez persze így természetes, mindenkinek más tetszik. Nekem egyelőre nem jön be, kicsit félkésznek és csúnyának tűnik még. Biztos jó lesz idővel, de ha nem muszáj nem váltanék más készüléken L-re, F1-en pláne nem mert nem érzek hiányt a KK-ben.

(#7127) WOT-H-A-C válasza mexel (#7126) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Így már tiszta a dolog!!

Csak ebből: "Nem lehet rootolni a kütyüt és nem tudom downgradelni, és olyan cuccokkal van tele amik miatt nem tudom még csak resetelni sem :(
Jött a frissítés, felment rá és ennyi. Az hogy lepucoljam és minden visszakerüjön rá ( céges cuccok) az egy külön pár nap története lesz."

Nekem az jött le , hogy szívessen visszaállnál 4.4-re, csak még nem rugaszkodtál neki, vagy nem tudod hogyan kezdjed... :K

Egyébként meg ja.. izlések és pofonok!:D A céges cuccal meg szenvedjen a rendszergizda... :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#7128) gyczib


gyczib
csendes tag

Én úgy olvastam , hogy F1-re mostanában a COOLUI 6.0 jelenik meg, de még 4.4 alapokon, és júliusban jön a lollipopos COOLUI6.0.
A most kint levő 4.2 és 4.4 es béta és stabil romok fejlsztését pedig abbahagyják és a coolui6.0-ra koncentrálnak.

Aztán majd meglátjuk.

(#7129) TedThomas válasza mexel (#7126) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Nekem pár ismerősnek van Nexus készülék és csak azt hallgatom, hogy "a material design olyan jó, hogy: aaaaaa... " :D

(#7130) mexel válasza TedThomas (#7129) üzenetére


mexel
veterán

A készülék vagy a lollipop? Egyébként én a készülékért sem vagyok oda, túl van hypeolva szvsz. Ugyanolyan túlárazottnak tartom mint sok más "nagy nevű" csodát. Mindegy, ejtsük ezt a témát, ez az F1 topik, mint írtam én csak és kizárólag a lollipop-ra akartam reagálni.

(#7131) viktorhu válasza gyczib (#7128) üzenetére


viktorhu
veterán

Én is egy ilyesmi táblázatra emlékszem, hogy valamikor márciusban vagy áprilisban kitkat + coolui 6, és valamikor júliusban nyalóka + coolui 6.

(#7132) ssanya981 válasza mibilszerviz (#7012) üzenetére


ssanya981
csendes tag

Szia!
Egy kis segítséget kérnék.Van egy coolpadf1 es telom pár napig tökéletesen működött.Aztán egyszer kikapcsolva töltöttem és másnap mikor kapcsoltam be, már nem tudtam, mert csak a kezdőképernyőig jut(a kínai f1 feliratig) és ujraindul folyamatosan.Mi lehet a baja??köszi. üdv. Sanya

Sanya

(#7133) mibilszerviz válasza ssanya981 (#7132) üzenetére


mibilszerviz
csendes tag

Szia!

Valószínű, hogy bootloop-ba került a készülék, androidos fejlesztői környezetből helyre lehet hozni, vagy ha van rajt custom recovery (CWM, TWRP) akkor abból is.

Itt a fórumon, több helyen is le van írva a TWRP/CWM recovery-k használata, de ha nem bírsz el vele, vagy nem lesz jobb a helyzet, és valamilyen fejlesztői környezethez kell folyamodni, akkor szólj privátba segítek.

Viszont szekértelem hiányában tönkre is lehet tenni a telefont, ha valaki nem jól csinálja a dolgot.
Hardveres meghibásodással nagyon ritkán találkozom, de már volt a kezemben nand flash hibás Coolpad F1 is, és azt is meglehet csinálni.

Üdv.

!!! XIAOMI KIEGÉSZÍTŐK !!! méretpontos üvegfólia 1500 Ft | átlátszó szilikontok 1500 Ft | SIM kártya átalakító szett + tű 1000 Ft | Piston füles 6000 Ft | Powerbank 10.000mAh 5000 Ft | Powerbank 20.000mAh 8000 Ft

(#7134) ssanya981 válasza mibilszerviz (#7133) üzenetére


ssanya981
csendes tag

Sajna telokhoz nem értek, és nem tudom hol vannak ezek leírva:)))

Sanya

(#7135) mexel


mexel
veterán

Csinálgatom ezt a miui6-ot. Ahogy látom, van pár verzió, de mindegyik egy Note alapból építkezik, abból aztán elágaznak az orosz és kínai verziók. Mivel mindben van gond ezért én is összeszedtem az eredeti xiaomi romot és abból próbálom összedobálni az újat, az oroszból és a 7to-ból is kiszedett részekkel. Sajnos mindenki erősen belenyúlt a settings részbe, és az oroszban orosz karakterek vannak, a Hrabci által is linkelt majdnem jól működő verzió pedig nvramos, hiába nincs hangerő patch beépítve. A 7to ( azt hiszem az fire) verzió gyakorlatilag simán másolja az eredeti NOTE romot, csak portolja az f1-re. Elkezdtem az alapokról, egy saját boot.img-vel és egy tákolt scripttel, a fájlokat pedig innen onnan próbálom összerakni és beállítgatni. Elvileg már van működő verzió, de ha nem akarok orosz karaktert a beállításokban akkor van nvram warning, és akármit próbálok sokszor előjön egy hiba, ( főleg az első beállításkor és néha újraindításkor ) a google üzenete:
"the process com.google.process.gapps has stopped"
Működik minden ettől, de néha előjön, az erre vonatkozó hibaelhárítás amiket találtam nem működik.
Kiszedtem az update részt mert felesleges szerintem, csak mindig jönnek a figyelmeztetések, igaz így ha a menüben rámegyünk a frissítésre jön egy hibaüzi de szerintem ez nem probléma nagyon.
Ha sikerül megcsinálnom hogy a settings rész és a goggle hibaüzi jó legyen akkor egész klassz lesz a dolog, ha meg nem unom előbb.

(#7136) Hrabci válasza mexel (#7135) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Nem tudom segít-e, de van egy jó fontkészletes (egyebekben amúgy nem túl bejövős ) téma....
http://en.miui.com/thread-5447-1-1.html

Plusz közben rá kellett döbbennem, hogy a fire-os 7to-s cuccban nem megy a led a notofication-ökre. :-)

(#7137) mexel válasza Hrabci (#7136) üzenetére


mexel
veterán

Milyen led nem megy? Illetve mit nem csinál? A fontkészletes téma mire kell?
Most nézem, nem is találom benne a led állítgatást.

[ Szerkesztve ]

(#7138) Hrabci válasza mexel (#7137) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Ha jön üzi (mél, sms), nem világít meg villog a led. A témát meg azért raktam fel, mert ezzel jól jelennek meg a magyar ékezetek és ha ebből ez kinyerhető vagy beállítható, az esetleg segíthet a cirill betűkön...

A led szín állítgatás az oroszban meg az abból kiindultakban van szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#7139) mibilszerviz válasza ssanya981 (#7134) üzenetére


mibilszerviz
csendes tag

Szia!

Küldöm privátba hogyan tudod megcsinálni.
:DDD

!!! XIAOMI KIEGÉSZÍTŐK !!! méretpontos üvegfólia 1500 Ft | átlátszó szilikontok 1500 Ft | SIM kártya átalakító szett + tű 1000 Ft | Piston füles 6000 Ft | Powerbank 10.000mAh 5000 Ft | Powerbank 20.000mAh 8000 Ft

(#7140) mexel válasza Hrabci (#7138) üzenetére


mexel
veterán

Ezt a led motyót nem is néztem a 7to-ban. Akkor az hanyagolós is azt hiszem. A cirill betűkön semmi sem segít szerintem amikor az 1,7GHz valami 1,7 krikszkraksznak van írva :D
Akkor új oldalról kezdem ismét. :(

(#7141) ssanya981 válasza mibilszerviz (#7139) üzenetére


ssanya981
csendes tag

szia!
köszi, a jó lenne....:)

Sanya

(#7142) mexel válasza Hrabci (#7138) üzenetére


mexel
veterán

Na akkor nekiállok mégegyszer, az elején látam a led beállításokat, de abban amivel szenvedek nincs benne :( Most akkor más cuccok kellenek hozzá.

(#7143) Hrabci válasza mexel (#7142) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Szerintem a szín állítás extra feature. A beállítás ott van az Additional settings - Display - Pulse notofication light címszó alatt, csak ebben (7to fire) pl. nem csinál semmit kapcsolgatáskor. Gyanús, hogy ez csak az oroszban és az abból származókban műkszik...

[ Szerkesztve ]

(#7144) mexel válasza Hrabci (#7143) üzenetére


mexel
veterán

Azt hiszem ez simán benne van a miui6 ban, csak a 7to-s kicsit elszúrt valamit. Az oroszban gond van a gps-el, bár mókolt rajta valamit és sajnos nem látja az MTKDT sem. A gapps úgy néz ki jó lesz egy másik módszerrel, és beraktam a rootot is boot.img-be. Most pórbálom majd egy új összeállításban, kíváncsi vagyok mi lesz belőle.
Amit nem tudok megint megoldani ( emuinál is nagyon sok idő volt) hogy a play-en minden tölthető legyen és a gép is lássa rendesen a telefont. Amióta volt itt egy brick telefon azóta fontosnak gondolom hogy egy mtkdt simán felismerje a telefont. Ezzel még lesz egy köröm mert az orosz gyereké nem működik.

Na közben kipróbáltam, a led szín állítást úgy látszik én rontom el, mert az origi romban megy, amin módosítottam ott nem. Na akkor annak mégegyszer nekifutok.

(#7145) Hrabci válasza mexel (#7144) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Szín állítás nélkül meg lehet lenni, de az alapfunkció az jó ha van (bár két napig nem is tűnt fel, hogy nem megy...)

(#7146) mexel válasza Hrabci (#7145) üzenetére


mexel
veterán

Na most próbálgattam. Melyik rész nem megy? Ha hívnak, villog a beállított színen. Sima értesítésnél ( pl frissítsem a supersut) akkor nem villog.

Közben úgy néz ki a felismerést ( a pc ismerje fel azt sikerül megoldani, jó lesz a fényképező, jó lesz a gapps is elvileg, root is, mi kell még? A pin dolog az valószínűleg nem de azt nem is nézem. A gps jó, BT-t nem néztem még, a sok kis hiba meg majd tesztek alatt jön elő mert nem tudok ( nem akarok) mindent végignyomkodni.

Aztán még kellenek olyan dolgok is ami az elsőkben benne volt ha jól emlékszem: a ki-be kapcsolás pl. :)

[ Szerkesztve ]

(#7147) Hrabci válasza mexel (#7146) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Sms, mail, nem fogadott hívás az alap, aztán viber meg hsngouts illetve fészbükk (utóbbi 2 mondjuk engem annyira nem izgat...) . Igen, jó lenne tudni ki és bekapcsolni, de gondolom nem erre gondolsz... :-) vagy arra, mikor magától csinálta? Igen, az izgi feature volt

[ Szerkesztve ]

(#7148) mexel válasza Hrabci (#7147) üzenetére


mexel
veterán

Bajban vagyok a felismertetéssel mert elvileg ez a rom a XIAOMI REDMI NOTE telefon romjának felel meg, ezt kezdtem szétszedni. ( ahogy látom mások is, az orosz és kínai gyerek is). Sajnos az eredeti rom ezen 4.2.2 és az azonosítók mind arról vannak beírva mindenkinek, összevissza persze. Egyelőre nem tudom úgy megcsinálni, hogy a play úgy fogadja el mint egy jó kis 8 magos telefont amire mehet minden. Ezzel még lesz mit küzdenem megint, mert ha csak egy azonosítót megint máshogy írok sokszor már bootolni sem hajlandó. :(
Ez ilyen jó kis türelemjáték megint, de lehet hogy abbahagyom ezt a részét, először működjön, kap valami magyarítást, és tesztelni kellene mert hamarosan megint időhiányos leszek.

(#7149) Hrabci válasza mexel (#7148) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Nekem jöhet így is, nem használok semmilyen csodát playről.

(#7150) mexel válasza Hrabci (#7149) üzenetére


mexel
veterán

De azért meg kellene csinálni :D Az a baj hogy a régi eredeti rom alapja 4.2.2 és simán azt lemásolták, nem is nagyon találok mást. Ahogy látom akik csinálják a romokat, sokszor elég felületesek pedig a tudásuk meglenne ahhoz hogy jól megcsinálják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.