Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) csongi


csongi
veterán

Van valakinek egy eladó gyári hátlapja?

(#3002) kircipeti válasza unskillful (#2943) üzenetére


kircipeti
senior tag

Ez a gyári 4.4 014 nekem nem jött be... az automata fényerő szabályozás hektikus. A kamera néha csak egy zöld téglalapot ment le, ez mitől lehet? Na és a képeket tükrözve rögzíti le, ha mégis sikerül neki. A fényerőszabályozással még megbékélnék, de a kamera gáz.

(#3003) unskillful válasza kircipeti (#3002) üzenetére


unskillful
tag

A kamera kapott egy új beállítást: zero shutter delay. Ezt kapcsold ki az advanced beállítások között és jó lesz. Az automata fényerő szabályozás nálam rendben van.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3004) kircipeti válasza unskillful (#3003) üzenetére


kircipeti
senior tag

Köszi! Próbálgattam most így és frankónak tűnik. A fényerő tuti hogy nem jó nálam, a napon akartam telefonálni és nem értettem hogy miért nem kapcsol be a telefon, hiába nyomogattam a gombot, aztán bementem árnyékba és láttam hogy be van kapcsolva, csak éppen nagyon halovány. Sebességre egyébként ART módban hozza szerintem a 4.2 40-es rom szintjét, viszont ezen szépen jönnek a viber értesítések, ami arról nem volt elmondható.

Ja, a kék értesítéses LED viszont meglepett, nagyon céép :))

[ Szerkesztve ]

(#3005) echte


echte
csendes tag

MIUI alatt a coolpad kamerát használva h kell zoomolni?:D

(#3006) echte válasza echte (#3005) üzenetére


echte
csendes tag

ha megnyomom valamelyik hangerőgombot egyből fényképez

(#3004) kircipeti

Azt meg hogy? Light flow-val próbáltam, de csak piros meg zöld volt, úgy tudtam minden színt ki lehet vele keverni amit a led tud.

(#3007) unskillful válasza echte (#3005) üzenetére


unskillful
tag

A kijelzőn két ujjal?

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3008) echte válasza unskillful (#3007) üzenetére


echte
csendes tag

:W köszi

(#3009) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Vett már valaki Kínából sport karpántot F1-hez? Olyan érdekelne, amiben a jack és a hangerőszabályzás helyén van.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3010) demike93


demike93
tag

Sziasztok, gyári 40-es rommal más is tapasztalt gyors melegedést? Konkrétan az apshalt8 és a dead target játékok közben, kb 15-20 perc után már szinte süt a telefon hátulja. Értem én, hogy ezek igényes játékok, de nem gyors ez egy kicsit? Illetve lehet, hogy a szilikon tok miatt is gyorsabban melegszik?

So Long, and Thanks for All the Fish

(#3011) Lidl válasza demike93 (#3010) üzenetére


Lidl
senior tag

Szia,

nekem mindegyik ROM alatt melegedett. És nem is olyan nagyon erőforrás igényes játékkal játszik a fiam (Cars: Lightning McQueen). Szerintem a 8 mag eléggé tud fűteni, ha beindul.
Remélem, hogy a telefon élettartamára nem lesz hatással. Aműgy nekem egy Nilkin tokban van, de szerintem ez nem okozhat gondot a melegedésben.

Lidl

(#3012) erik88


erik88
aktív tag

Az enyém is melegedik rendesen de hát nagyon nem melegszik itt most egy s4 hez hasonlitom az minden szarnál már leolvad a hátlap szindróma van :)

(#3013) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

rövidesen megérkezik a telóm: sokat olvasgattam a fórumot, de mégse világos, melyik ROM-ot toljam fel a gyári helyére?
- MIUI 4.2?
- AOSP 4.4 Laesk?
vagy valami mást?

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#3014) csongi válasza Turbobacsi (#3013) üzenetére


csongi
veterán

a hungobongo 0,38
Vagy miui 4,8
AOSP 4,4
Egyenlőre ezek használhatóak egész jól
A gyári 4,4 folyamatosan frissül, mindig javítanak valamit, de legalább foglalkoznak vele.
Hátha lesz egy egész jó verzió. A gyári magyarítása folyamatban van, elkelne egy kis segítség.

(#3015) lix24 válasza csongi (#3014) üzenetére


lix24
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Én is használtam "unskillfull" 4.8.8 miui romját ami tuti, de most már találtam egy 4.9.26-ost ami egész
jól viselkedik.

Erről az oldalról van linkelve, itt egyéb telókhoz is van miui-s rom:

http://miuipolska.pl/miui-v5/

és itt van egy multi nyelvezetű wcdma-s rom, egész jó szerintem,
pár hete már fent csücsül a Coolpad F1-emen :D

https://mega.co.nz/#!kctkjJBZ!GjbTRpNtzjo_xwZ45_ThTuy6UbQkoEbGxFp1NLmBRGk

és rootolt, bár egy menüpontja van ami szerintem ez engineer menüpont amit valószínű xs-es rom
átirat miatt lehet maradt de nekem nem lép bele...

de ettől függetlenül működik :) és ez a fő!

üdv!

(#3016) lix24


lix24
csendes tag

bocsánat elírtam : "unskillful" :W

(#3017) nash13 válasza lix24 (#3015) üzenetére


nash13
aktív tag

Sd-re másolás megy benne?

iPhone 7

(#3018) leikomessi válasza csongi (#3014) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Én most készülök feltenni a 014-es gyári 4.4-et.
Ami fordítás alatt van 4.4 jobb, mint ez a mostani legújabb Rom?
Lehet buta kérdés lesz, de ha egy teljesen angol Rom-ot használok, akkor a Playről letöltött programok is angolul lesznek? Valamint a szövegbevitel nyelve beállítható lesz magyarra?

Egyébként a belső tárhelyet el lehet érni USB-n keresztül? Vagy csak az SD-t nem látja?

[ Szerkesztve ]

(#3019) unskillful válasza leikomessi (#3018) üzenetére


unskillful
tag

A belső tárhelyet látja, csak az SD-t nem. FTP szerverrel lehet rá másolni. A gyári romok csak angol és kínai nyelvet tartalmaznak. A telepített programok nyelvét a morelocale 2 programmal magyarrá tudod változtatni. (root kell hozzá). A fordítás alatt álló rom nem a legfrissebb, de ha elkészül a fordítás, akkor fel fogjuk tudni használni a legújabbhoz is.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3020) Csezi válasza leikomessi (#3018) üzenetére


Csezi
tag

Nekem a morelocale hibátlan....

[ Szerkesztve ]

(#3021) Hrabci válasza lix24 (#3015) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Egész jó, ki is van pucolva, viszont root nem volt, felpakkant egy supersu. Illetve az mitools elsőre nem csinált semmit, de még rámegyek, mert aktiválás előtt állítgattam.

(#3022) leikomessi válasza unskillful (#3019) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Köszönöm szépen a választ, holnap megpróbálok valamit kihozni belőle. Sajnos elég kezdő vagyok ebben a témában :(

(#3023) lix24 válasza nash13 (#3017) üzenetére


lix24
csendes tag

igen működik az sd-re másolás opció, a kamera videó felvételénél lévő minőség ami nekem eddig beleköthető...

(#3024) unskillful


unskillful
tag

Újabb frissítés érkezett a gyári CoolUi rom 4.4-es verziójához. Az új verziószám: 4.4.016.1410218297W
A CPB fájl letölthető innen: [link]
Ha nálam lejön, akkor szokás szerint feldobom Drive-ra a gyorsabb letölthetőség érdekében.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3025) Sayen


Sayen
csendes tag

Üdv megint !
T-mobilos netet használtam , de most rom csere után egyáltalán nem lát semmilyen sim kártyát , bárhová is teszem... :((( Az eddigi kedvenc és számomra használható romokról van mentésem , de hiába raktam vissza őket semmi sem változott . Természetesen minden cserénél a szokásos (Wipe Factory reset, wipe system, wipe cache, wipe dalwik cache) cuccot végigtoltam... Más telefonba működik minden .. Mi lehet a baja, :F

(#3026) unskillful


unskillful
tag

Nem veszett el az IMEI számod véletlenül?

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3027) unskillful válasza Sayen (#3025) üzenetére


unskillful
tag

Nézd meg, hogy van-e IMEI számod. Ha nincs, akkor csak egy SP Flashtools-os 015-ös factory ROM telepítéssel fogod tudni visszaállítani, mert valószínűleg törlődött az NVRAM particiód.
Az SP Flashtools-os telepítéshez ITT megtalálsz mindent (leírás + program + driverek + 015-ös Factory ROM)

Eseteleg ez: [link] segíthet. A Mobileuncle MTK IMEI Write Tool programmal csinálsz egy IMEI.bak fájlt, amibe a program segítségével beleírod a két SIM foglalat IMEI számait, majd MobileUncelTools-al Restore Imei-el visszaállítod. Előtte a létrehozott IMEI.bak fájlt másold az SD gyökerébe.
Ez szerintem csak akkor fog működni, ha nem törlődött az NVRAM pertíció, csak az IMEI szám...

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3028) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Hali. bocsi a zavarásért. véletlenül nem tudtok valakit, akinél lehet Coolpad F1-et vásárolni? Egyszerűbb lenne itthonról megvenni, mint netről berendelni. köszi :)

(#3029) WOT-H-A-C válasza Bjorngolf (#3028) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

tessék

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#3030) unskillful válasza Sayen (#3025) üzenetére


unskillful
tag

+ mégegy megoldás (egy próbát megér):
1., Telepítsd fel a MobileUncle Tools-t (root kell a működéséhez) Innen letöltheted
2., Indítsd el MobileUncle Tools-t
3., Válaszd az "Engineer Mode"-ot
4., Válaszed ezen belül az "MTK Engineer Mode"-ot
5., Válaszd ki a "Connectivity" fület
6., Válaszd a "CDS Information" menüpontot
7., Válaszd a "Radio Information" menüpontot
8., Válaszd a "Phone 1" menüpontot majd írd be: AT+EGMR=1,7,"A te 1-es IMEI számod"
9., Nyomj rá a "Send Command"-ra
10., Válaszd a "Phone 2" menüpontot majd írd be: AT+EGMR=1,10,"A te 2-es IMEI számod"
11., Nyomj rá a "Send Command"-ra

És elvileg lesz IMEI számod. Vallószínűleg ez is csak akkor működik, ha nem törlődött el az NVRAM...

Ez a legegyszerűbb megoldás, én ezzel kezdeném.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3031) kircipeti válasza unskillful (#3024) üzenetére


kircipeti
senior tag

Van róla infó, hogy mik javultak?

(#3032) unskillful válasza kircipeti (#3031) üzenetére


unskillful
tag

A Changelog szerint csak 2 dolgot javítottak: CMCC-EDU hotspot problémáit (nem tudom mi az :) ) és a kamera bug-ot tehát ebben már működik a "zero shutter delay" Kemény 13 MB az OTA frissítőcsomag mérete :)

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3033) kircipeti válasza unskillful (#3032) üzenetére


kircipeti
senior tag

Köszi! Akkor most emiatt nem kezdek bele a csereberébe, már egészen megszoktam a 4.4 014-et. Várok még egy darabig, mert úgy látom, hogy elég gyorsan készülnek az új verziók.

(#3034) unskillful válasza kircipeti (#3033) üzenetére


unskillful
tag

Ugyanígy vagyok vele én is... Ha lesz valami "jelentősebb" update akkor majd váltok. Most tökéletes ez a verzió egyenlőre.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#3035) Sayen válasza unskillful (#3030) üzenetére


Sayen
csendes tag

Igazad van ugrott az IMEI számom... Az egyszerübb megoldás nem műxik ,hibás küldést ír , vallószínűleg törlődött az NVRAM... Marad a másik megoldás :K Köszönöm szépen a segítséget :R

(#3036) Fater38


Fater38
csendes tag

Egy újabb AOSP átirat,ha van kedvetek próbáljátok ki.Teljesen magyar.Íme
Az 4.4 S5 az,a polymer alatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#3037) Fater38 válasza Fater38 (#3036) üzenetére


Fater38
csendes tag

Elnézést,az eredetit tettem fel,nincs átírva a buil.prop magyarra,de nem nehéz megtalálni a beállításokban.

Xposed,GravityBox telepítve,csak aktiválni kell.

[ Szerkesztve ]

(#3038) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Az lehetséges, hogy nekem látja az SD kártyát a számítógép USB-n keresztül?
Nálam ilyen, mellékelek egy képet.
(Bocsi, ha ez nálatok is megy, és ettől eltérő dologról van szó, mikor azt írjátok, hogy nem látja az SD-t.)

(#3039) Harpoon13 válasza leikomessi (#3038) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

Ez az MTP mód, ennek így kell működnie. Aki az SD miatt problémázik az valószínűleg úgy akarja látni, mint pl. egy pendrive-ot (mass storage mód).

[ Szerkesztve ]

(#3040) nash13 válasza Harpoon13 (#3039) üzenetére


nash13
aktív tag

Nem. Nekem ez tökéletesen megfelelne, viszont miuinál csak a belső látható, az sd egyáltalán nem.

iPhone 7

(#3041) RobiÚr válasza Fater38 (#3037) üzenetére


RobiÚr
újonc

Szia!
Mit jelent, hogy "nincs átírva a buil.prop magyarra" ?

(#3042) Fater38 válasza RobiÚr (#3041) üzenetére


Fater38
csendes tag

Szia!

Át szoktam írni a ro.product. locale. sorok végét vagy angolra vagy ha van a romban magyar nyelv akkor magyarra,hogy a telefon ne kínaiul induljon,mert volt már ,hogy negyed órát keresgéltem a sok tyúkláb között a nyelvi beállítást :) Ha ki akarod próbálni,total commanderben simán szerkesztőben megnyitod és átírhatod a zh-t és a CN hu-HU-ra és mented.Persze ha nem biztos a magyar nyelv megléte a romban,akkor en-US a sorok vége.

[ Szerkesztve ]

(#3043) RobiÚr válasza Fater38 (#3042) üzenetére


RobiÚr
újonc

Köszi :)
És ezt hol is találom pontosan? Végigkattintgattam az egész romot, de nem találtam.
A másik kérdés az lenne, tudsz abban segíteni mit jelent a téma összefoglalóban, hogy " ha biztosra akarsz menni , akkor még végigmehetsz a 3 as szabályon(chace, dalvik chace, system reset) " ?

(#3044) Fater38 válasza RobiÚr (#3043) üzenetére


Fater38
csendes tag

Első katt magára a rom.zip-re,második a system-re,ott lesz a build prop. Csinálj mentést róla mielőtt beleírsz.Ha commandert használsz akkor F3-mal bele nézhetsz.hogy hol található a két sor,így szerkesztőben könnyebben megtalálod,ha átríttad ugyan így ellenőrizheted.A hármas szabályt mindig betartom,mert volt már,hogy rom telepítése után az előző rom programjai ott voltak a kezdőképernyőn,persze nem működtek,de lehetnek más problémák is a lényeg,hogy mindent törölj.Ha nem akarsz vele bajlódni hagy a fenébe,könnyen megtalálható az AOSP romokban a nyelvi beállítás az ikonja miatt.A nibiru,yulong és más kínai romokban nehezebb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3045) RobiÚr válasza Fater38 (#3044) üzenetére


RobiÚr
újonc

Köszönöm!

(#3046) leikomessi válasza Harpoon13 (#3039) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Miben másabb úgy? Tudok rá másolni, elérem a rajt lévő adatokat. Milyen előnyei vannak a mass storage módnak?

Gyári 4.4 014-es romból van olyan kínai program amit semmiképp nem szabad törölni? Én eddig úgy haladok, ami kínai az megy a levesbe.

(#3047) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Jövő héten immár hozzám is megérkezik a drága:) nagyon várom már:) Annyi kérdésem lenne, h a simfoglalat milyen? mert azt nem igazán találtam. Normal vagy micro simes? azért fontos kérdés, hogy tudjam h kell e a simkártyámat megvágni.

(#3048) ZS3NI válasza Bjorngolf (#3047) üzenetére


ZS3NI
őstag

micro, vágni kell.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#3049) Bjorngolf válasza ZS3NI (#3048) üzenetére


Bjorngolf
tag

Okés köszi:) és hol lehet vágatni? nem tudjátok? :)

(#3050) echte válasza nash13 (#3040) üzenetére


echte
csendes tag

ugyan azt a MIUI-t használom mint te, és MTP módban látom az SD-t is. Valami nem kóser nálad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.