Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) csongi válasza csudri (#5998) üzenetére


csongi
veterán

A Xiaomi es a Huawei mas teszta. Multilangue rendszeruk van, csak figyelj oda melyiket veszed.
Erre es a tobbi MTK telefonra kezdokent is kb fel ora a romcsere. Ezt a legtobb gyarto tamogatja.
, es okosan el a kis rom hegesztok munkaival. Lasd mexelt :). Ha youlong multi nyelves programot adna ki, akkor az lenne a sajat szank izere alakitva. Megveheted ezt a telefont is. Meg akar nyaloka is erkezhet ra :)
Lehet mexelnel is van elado darab, azt meg a tuti rommal kapnad :)

[ Szerkesztve ]

(#6002) kornel1987 válasza mexel (#5999) üzenetére


kornel1987
csendes tag

Bocsi a zavarásért, de egy kis problémám lenne a rommal vagy user hiba. A romodat használom,de aki hív engem 2-3-4 kicsöngés után azt mondja be neki, hogy a hívott szám átmenetileg nem kapcsolható. Ilyennel esetleg nem találkoztál, vagy külön nem lehet valamit beállítani? Előre is köszi.

(#6003) JoinR válasza csudri (#5998) üzenetére


JoinR
senior tag

Egyéni mérlegelés kérdése..az alap funkciók itt is "működnek", a kérdés a hogyanon van. Én nem lennék elégedett azzal a ROMmal amivel ezt a telefont megvettem. Valszeg a többi kínai márkával is így lennék, sőt pár nagyobb nevesebb gyártó gyári rendszerével is így voltam..viszont lehet te tudsz kompromisszumokat hozni, részemről buherálás nélkül az egész Android mint rendszer - nagyon kevés kivételtől eltekintve - felejtős. Bár láttam már évekig gyári ROMmal használt Samsung Galaxy Ace-eket is...mindenkinek más a tűrőképessége :))
Az igaz, hogy nem nehéz felrakni egy másik rendszert, de ha nem vagy rá hajlandó, akkor én nem tudom ajánlani.

Egyébként én az újabb ROMokkal sem vagyok elégedett; mondjuk 2 napja fent van a mexel 12.17. ez iszonyat gyors, de hogy hosszú távon használható-e, azt 2 hét múlva fogom tudni megmondani. :)
Persze az ilyen apró bugok mindig a rendszer részei lesznek, mint pl. hogy a beépített Gallery továbbra is alkalmatlan egy egyszerű háttér beállítására :DDD

(#6004) Hrabci válasza mexel (#5996) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Special thx! :-) viszont most már tényleg szeretném a fáradozásaidat valahogy honorálni!

(#6005) csongi válasza JoinR (#6003) üzenetére


csongi
veterán

Miert is alkalmatlan a beépitett galery? En toketesen be tudom onnan is allitani. Mit hianyolsz vagy mit nem talasz?

[ Szerkesztve ]

(#6006) mexel válasza Hrabci (#6004) üzenetére


mexel
veterán

Ne izgulj nem miattad csinálom :DDD érdekel még egy-két dolog ebből, és most próbálom mit lehet kihozni belőle. Elvileg az Engineer mód most megy, az új supersu is jó ha normál frissítést nyomok rá ( 2.40 lesz)
Majd küldöm tesztelni, most nem tesztelgetem annyit, ha hiba lesz benne megírod :D Ezzel tudsz majd segíteni.

(#6007) JoinR válasza csongi (#6005) üzenetére


JoinR
senior tag

Nálam az emui gallery korábbi verziókban és mexel romjában is fixed háttér beállításánál hosszában félbetöri a képet, és megcserélni a 2 felet :) Launcher-től függetlenül.
Ha scrolling-ba rakom be, akkor egy fixed hátterem lesz valamelyest felnagyítva.
ES File Expolrer-ből jó. Korábban már említettem ezt a hibát itt.

Az újabb ROMok azért már - úgy tűnik - rendben vannak, nem panaszkodom...de 1 hónapja komolyan gondolkoztam, hogy visszaállok 4.2-re. Általánosságban azért szívesen látnék nagyobb személyreszabhatóságot. Már hozzászoktam, hogy régen (más telónál persze) még a töltésre dugás hangját is módosíthattam, itt meg gyári 4.4-en még Messenger-be sem tudtam egyedi hangot berakni (a Notifications hanglistába egyetlen egyedi hangfájlt tudtam betallózni, másikkal próbálkozva felülírta azt az 1 slot-ot). A LED-ben is van még lehetőség, de attól tartok a gyári ROM nem fogja kiaknázni.

(#6008) Hrabci válasza mexel (#6006) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Pedig már kezdtem meghatódni... ;-) küldd, nézem ofkorsz

(#6009) mexel válasza Hrabci (#6008) üzenetére


mexel
veterán

Nem biztos hogy ma befejezem, most lesz más dolgom, de amikor kész írok :)

(#6010) mexel válasza Hrabci (#6008) üzenetére


mexel
veterán

Na csináltam egy 258-as Kangvipes EMUI3-at. Átküldöm hogy tesztelgesd légyszíves és írd meg mi nem megy, csap alapdolgokat teszteltem. Megy benne az engineering mode is. :) Megy majd privi ha feltöltöttem.

(#6011) kornel1987 válasza kornel1987 (#6002) üzenetére


kornel1987
csendes tag

Megnéztem a két sim kártyát(vodafone,telenor). Megcseréltem őket és a hiba átment, vagyis csak a vodafone-os kártyánál jelentkezik. Előtte a romot újra raktam, a leírtak szerint,de a hiba sajnos ismét megvan. Valaki találkozott hasonlóval?

(#6012) Robit Sakraf válasza kornel1987 (#6011) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Szerintem elég jó esély van rá hogy a kártyával van a hiba. Próbáltad másik telóban?

(#6013) kornel1987 válasza Robit Sakraf (#6012) üzenetére


kornel1987
csendes tag

Másik telóban jól működik, próbáltam.

(#6014) Robit Sakraf válasza kornel1987 (#6013) üzenetére


Robit Sakraf
tag

A SIM-kártya kezelés beállításaiban nincs valami ami okozhatja?

(#6015) mexel válasza kornel1987 (#6013) üzenetére


mexel
veterán

Melyik rom van fent? A 12.17 az újabb, ha nem az van fent akkor cseréld arra, a régebbi romnál volt olyan hiba hogy nem volt hívható a telefon. Sajnos vannak kártyák amikre kényesek bizonyos telefonok :( Új vagy régi kártya?

(#6016) janaman01 válasza kornel1987 (#6013) üzenetére


janaman01
addikt

tárcsázóban a beállitásokat nézd meg azon a simen...sok a beállitási lehetőség...lehet ott kell variálni, hasonló volt már nekem is 3 csörgés után K.O.--:)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6017) kornel1987 válasza Robit Sakraf (#6014) üzenetére


kornel1987
csendes tag

Passz, nem találtam semmi olyan dolgot.

mexel: A 12.17-i romod van fent, új vodás sim kártya, nem vágatott.

janaman01: Fura mert van amikor kettőt csörög, van hogy nyolcat.

(#6018) mexel válasza kornel1987 (#6017) üzenetére


mexel
veterán

Fura. Remélem nem jön elő ennél a verziónál a gsm hiba :( Mondjuk edig még senki sem panaszkodott erre. Más rommal nem próbáltad?

(#6019) janaman01 válasza kornel1987 (#6017) üzenetére


janaman01
addikt

ja az már érdekesebb..nekem szigorúan max 3 at csörgött.

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6020) kornel1987 válasza mexel (#6018) üzenetére


kornel1987
csendes tag

Ez volt,ezzel nem tapasztaltam a hibát(moly.wr8.w1315.md.wg.mp.v19 ),csak a bluetooth nem ment,ami nekem nagy gond a bluetooth headset miatt.

(#6021) mexel válasza kornel1987 (#6020) üzenetére


mexel
veterán

Az melyik rom? Ebből így nem tudom hirtelen. ( gyári vagy aosp?) Töröltél mindent telepítés előtt?

(#6022) kornel1987 válasza mexel (#6021) üzenetére


kornel1987
csendes tag

Mindent töröltem előtte, ahogy le van írva.Miui volt előtte. Most teszteltem,először 8-at kicsörgött, másodszorra 3 után eltűnt a csörgés a telefonon,kiírta, hogy nem fogadott hívás, de közben amiről hívtuk, azon azt mutatta, hogy még kicsörög, kb még 2 csörgéssel rá mondta, hogy a hívott szám nem kapcsolható. Ez fura volt nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#6023) mexel válasza kornel1987 (#6022) üzenetére


mexel
veterán

Akkor nem sejtem mi lehet a bibi :(

(#6024) Turbobacsi válasza mexel (#6015) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ez tényleg frankón működik! Kezdetek óta tesztelem, nagyon jó!
(egy dolog hiányzik, de az nem a te hibád: az automata ki-be kapcsolás)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#6025) kornel1987 válasza mexel (#6023) üzenetére


kornel1987
csendes tag

Azóta nem hagyott nyugodni, úgy tűnik jó lesz,vagyis nagyon remélem. Állítgattam a kártyát ide oda, végül amikor 2g-re állítottam, ott kicsörgött sokszor, fel is vettem, jó volt. Ahogy visszaállíottam 3g-re 2-3 csörgés és nem volt kapcsolható. Lehet hogy annak betudható, hogy nálunk vidéken viszonylag gyenge a voda lefedettsége, ugyanakkor a régi telómmal működött. Na mindegy is,az a lényeg,hogy most erre állítva jó :)

(#6026) Lajos65 válasza Balazs66 (#6000) üzenetére


Lajos65
tag

Szia Balázs!
Nagyon kezdő vagyok a ROM felrakásában.
Nem tudom mit rontok el, de vmi nem működik a a 12.17. felrakása után.
Kukksteve leírása szerint csinálom, tehát nem úgy mint a téma összefoglalóban van.
Ez lehet a hiba?

(#6027) Balazs66 válasza Lajos65 (#6026) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Úgy csinálj mindent, ahogy az összefoglalóban van. Én is aszerint csináltam, és tökéletesen működik.
Amikor elakadtam, janaman01 segített. :) :R
...de természetesen amiben tudok segítek.

[ Szerkesztve ]

(#6028) tope


tope
addikt

Tudna valaki fóliát adni a telefonhoz ?
Vagy olyan oldalt megadni, ahonnan rendelni lehet (külföldről még nem rendeltem semmit).
Köszi előre is.

(#6029) zoli81


zoli81
csendes tag

Honnan lehet a telefonhoz hátlapot rendelni? Az enyém már szinte minden oldalán recseg.

(#6030) Lajos65 válasza Balazs66 (#6027) üzenetére


Lajos65
tag

vagyis szó szerint ami a "FONTOS!" után van minden, akkor is ha 2.3-ról frissítek?

(#6031) Balazs66 válasza Lajos65 (#6030) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Igen

(#6032) mexel


mexel
veterán

Írtam Csonginak hogy cserélje a 12.17-et, semmi sem változott csak beletettem a kifelejtett hangokat az ébresztőhöz :DDD Ugyanaz marad a száma is, de ha kicserélte akkor már az is jó lesz. Azért nem kell újratelepíteni, itt vannak a hangok ezt simán be lehet másolni működő rendszernél is az alarms mappába, természetesen kicsomagolva.

(#6033) Lajos65 válasza Balazs66 (#6031) üzenetére


Lajos65
tag

sziasztok!
a 12.17. telepítése nem sikerült. Wipe és factory reset után az install megakad.
Először MD5 file not found.
Majd az alábbi hibákat írja.
symlink:some symlinks failed
E (sdcard): Error executing updater binary in zip ' /sdc
Error flasching zip 'sdcard/8297...

Ezután pedig reboot helyett ezt írja: No OS Installed!
Végül pedig:" your device does not appear to be rooted. Install supersu now? This will root your device.

Tud valaki segíteni, mit rontottam el?

(#6034) mexel válasza Lajos65 (#6033) üzenetére


mexel
veterán

Milyen rendszer volt fent előtte? Mivel lett rootolva a telefon? TWRP 2.4.4 van fent?
Milyen biztonsági mentésed van az alap rendszerről?

[ Szerkesztve ]

(#6035) Lajos65 válasza mexel (#6034) üzenetére


Lajos65
tag

EMUI 2.3.
TWRP 2.7.0 by martinoff

Nem hiszem hogy van biztonsági mentés.vagyis nem tudom. A backup -ban talán van vmi. (auto generate)
Recovery 10 MB, Boot 10MB NVRAM 5 MB cache 4 MB

(#6036) Lajos65 válasza Lajos65 (#6035) üzenetére


Lajos65
tag

ilyen nincs most 8.ra végigment : succesfull.

(#6037) mexel válasza Lajos65 (#6035) üzenetére


mexel
veterán

Biztonsági mentés nélkül SOHA nem kezdünk neki semmi műveletnek. nem tudom a 2.7-es twrp okozhat-e ilyesmit, de mintha már lett volna ilyen probléma valakinél. A 2.4.4 z biztos jó, ( persze lehet hogya 2.7-is) de egy próbát megérne a dolog. tedd vissza akkor az emui-t és utána tegyél még egy próbát. Esetleg töltsd le mégegyszer a fájlt, ilyen gond is volt már. Mást nem nagyon tudok hirtelen. ha a letöltés jó akkor mennie kellene 2.4.4-el.

(#6038) Lajos65 válasza Lajos65 (#6036) üzenetére


Lajos65
tag

igazából nem szeretnék kockáztatni. ezután mi következzen:home/wipe Cache/Dalvik/Reboot system ?

(#6039) janaman01


janaman01
addikt

2.7 es okozhat galibát, nálam volt rá példa nemegyszer, nem rakott fel több romot....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6040) Lajos65 válasza mexel (#6037) üzenetére


Lajos65
tag

Köszönöm szépen!
Felment. Nem csináltam mást csak még egyszer (összesen már vagy 8x) ráküldtem az install-t.

(#6041) mexel válasza Lajos65 (#6040) üzenetére


mexel
veterán

Érdemes a 2.4.4-es twrp-t használni, mondjuk ez nincs benne az összefoglalóban.

(#6042) Kloss


Kloss
őstag

Sajnos meg kellett válnom mexel 12.17-es romjától, mert az én készülékem nem fogadta el. :)
Mindenféle módon felraktam, mindent töröltem, mint minden rom cseréjekor, de hiába.
Néhány app, persze amit legtöbbször használok, néha fc-zett, kamera életlen képeket csinált, színek rosszak voltak. Most az ünnepek alatt volt időm próbálkozni, de hiába.
Felkerült a 25-ös gyári cpb-ből, kicsontoztam, ez tökéletes. Nem "tud" annyit mint mexel romja, de nem rossz. Kamera tűéles képeket csinál, színek rendben. Egyelőre marad ez.

(#6043) mexel válasza Kloss (#6042) üzenetére


mexel
veterán

Érdekes jelenség, kíváncsi lennék mi okozhatta ezt. Biztos elszórakoznék egy darabig a kérdéssel ha nálam lenne egy ilyen készülék :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6044) Lajos65 válasza mexel (#6041) üzenetére


Lajos65
tag

A SuperSu-t lehet frissíteni?

(#6045) Kloss válasza mexel (#6043) üzenetére


Kloss
őstag

Cseréljünk? :DDD
Érdekes, mert minden rom amit eddig próbáltam, az úgy működött, ahogy a többségnél.
Na mindegy, egy biztos, remek munkát végeztél! :K

(#6046) mexel válasza Lajos65 (#6044) üzenetére


mexel
veterán

Nem. Ki kell kapcsolni a play-ban. A kiegészítő scriptet amit felajánl azt igen. Ez viszont ott van az összefoglalóban.

(#6047) Lajos65 válasza mexel (#6046) üzenetére


Lajos65
tag

Igen ott van! de ezt nem értettem."ki kell kapcsolni a play-ban"

(#6048) unskillful válasza mexel (#6046) üzenetére


unskillful
tag

Én simán lefrissítettem Play-ben... Aztán a binárist is sikeresen... Miért nem volt szabad frissíteni? Nálam azóta is hibátlanul megy.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#6049) csongi válasza unskillful (#6048) üzenetére


csongi
veterán

Nalam is frissul automatikusan.

(#6050) Balazs66 válasza csongi (#6049) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Én szintén frissítem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.