Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) Anonymus23 válasza Balazs66 (#7750) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az jó ár, ha a kínaira kivetik a vámosok sarcot, az is ott van kb.

;) - The Power of the Light Side

(#7752) csongi válasza Balazs66 (#7750) üzenetére


csongi
veterán

Annyiert jo :). Udv a tulajok koreben.:)

(#7753) Lidl


Lidl
senior tag

Sziasztok,

Egy kis tanácsot szeretnék kérni Tőletek.
Pénteken jött meg a feleségem F1-e kínából. Minden tökéletes vele, mexel 02.09-es KV-s ROM-ját tettem fel. Nagyon jól megy vele.
A gond az, hogy a HandcentSms nem tud fogadni és küldeni MMS-t. Ha fent van, akkor a gyári app sem tud fogadni és küldeni, de ha leveszem, akkor máris megy a gyárival.

És ugyan ez a helyzet az én F1-emmel is, mexel 02.09-es KV-s ROM-jával.

Azért szeretném a Handcentet használni, mert jól lekezeli a magyar kódolású sms-eket. (ha speciális karaktert írok egy sms-be, akkor a gyári programok és sok más 3rd party program is, átkonvertálja más kódolásba, és egy sms-be márcsak 75 karakter fér.)

A kérdésem az, hogy tudtok olyan sms kezelő programot, ami szintén jól lekezeli a magyar ékezetes karaktereket?

Előre is köszi
Lidl

(#7754) Cyborg válasza Lidl (#7753) üzenetére


Cyborg
őstag

Nekem 01.03KV van fent, és nekem a gyári sms kezelő is alapból lekezeli az ékezetes betűket. Le van tesztelve.
Kipróbáltad a gyárit?

(#7755) janihunk


janihunk
senior tag

Hello a legujjabb EMUI val (MEXEL) nálam nem megy az NFS MW bejön az EA logo és kilép. A hang megy tovább amig le nem okézom hogy leallt. Másnal működik?

[ Szerkesztve ]

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#7756) janihunk válasza mexel (#7734) üzenetére


janihunk
senior tag

Az EMUI nagyon jó. Ha lessz időd foglalkozz vele.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#7757) Lidl válasza Cyborg (#7754) üzenetére


Lidl
senior tag

Tényleg? Nem pont ezt a gyárit nem próbáltam.
Más ROM-oknál próbáltam és ott nem ment, gondoltam a kínai üzenet kezelők mind ilyenek lesznek.

Na de akkor mindjárt kipróbálom.

Köszi
Lidl

[ Szerkesztve ]

(#7758) echte válasza janihunk (#7755) üzenetére


echte
csendes tag

kapcsold ki a forgatást és jó lesz

(#7759) janihunk válasza echte (#7758) üzenetére


janihunk
senior tag

Az széép köszi megnézem

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#7760) Lidl válasza Cyborg (#7754) üzenetére


Lidl
senior tag

Köszi a tippet valóban működik a gyári üzenetküldő ékezetek kezelése.
Bár igaz, hogy csak félmegoldás de jobb, mint a semmi.
Ez úgy cserél, hogy elhagyja az ékezetet:
á -> a
ő -> o

míg a Handcent:

á -> à
ő -> ô

de a lényeg, hogy működik.

Köszi
Lidl

(#7761) GAbre


GAbre
veterán

Kérdés mindegyik lcd,érintő kombó ilyen hullámos,amit rendelni lehet?
Mert fehéren látszik,többin nem,de fehér háttéren elég zavaró. :S

Td romot még mindíg nem tud linkelni nekem senki? :/
Gondolom 5-ös android nem jön f1-re?
Köszönöm.

Avatar

(#7762) -PLevi- válasza GAbre (#7761) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Elvileg kapunk Lollipop-ot július 30-án. :)

(#7763) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Hogy tudom beüzemelni, hogy tudjam használni a mobilinternetet (3g-t), mert sehogy se akarja :/ és van interneteőfizetésem a mobilhoz. előre is köszönöm a segítséget :)

(#7764) Hrabci válasza Bjorngolf (#7763) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Voda? Az apn beállításokban / hozzáférési pontok neveiben szerepel a vitamax szó? Ha igen, akkor töröld ki a vitamax szót.

(#7765) Bjorngolf válasza Hrabci (#7764) üzenetére


Bjorngolf
tag

Ez hol tudom pontosan megnézni? :$ nem igazán vagyok annyira jártas benne :$am vodas vagyok igen :)

(#7766) Lidl válasza Bjorngolf (#7765) üzenetére


Lidl
senior tag

Ez attól függ, hogy milyen ROM van a készülékeden. Mindegyiken máshogy hívhatják a menüpontokat, ahogy eljutsz a beállításhoz.
Próbáld meg a Beállítások / Vezetéknélküli hálózatok / Egyebek / Mobilhálózat menüpont alatt.
Vagy valami ilyesmi.
Itt elméletileg meglesz mind a két kártyahelyhez tartoztó APN (vagy hozzáférési pont) beállítás.

Ha az nem segít, amit Hrabci tanácsolt, akkor nézd meg, hogy egyáltalán be van-e kapcsolva a mobil adatforgalom. Ez többnyire a Beállítások / Vezetéknélküli hálózatok / SIM-kártya kezelés menü alatt találod (vagy valami hasonló a neve).

Lidl

(#7767) Bjorngolf válasza Lidl (#7766) üzenetére


Bjorngolf
tag

az a baj h nem tudom h h tudom kitörölni a vitamax szót... :/ megvan amit mondtok, de nem tudom h h kell kitörölni belőle a szót :( :/

(#7768) Lidl válasza Bjorngolf (#7767) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

milyen ROM van fent?
Mintha lett volna egy ROMnál olyan probléma, hogy nem lehetett szerkeszteni az APN-t.
Újat kellett létrehozni.

De én Telenor-os vagyok, azt nem tudom, hogy honnan kell kitörölni a "Vitamax" szót.
Lehet az APN nevéből, de lehet a szerver címből is. Erre majd valamelyik Vodás tud válaszolni.

Köszi
Lidl

(#7769) viktorhu


viktorhu
veterán

Tudom, hogy nem nagyon használtok gyári romot, de azért megkérdezem :)

Melyik most az aktuális hivatalos kitkat CoolUI 6-tal? Az az, ami az ismertetőben be van linkelve? Nekem még a 4.2.020 van fenn, szóval lassan ideje lenne váltanom :)

Köszi!

Viktor

(#7770) fenixke válasza viktorhu (#7769) üzenetére


fenixke
csendes tag

Szia!

Én ATX-eket szoktam használni, ott elvileg ez az utolsó:

http://pan.baidu.com/s/1qWoKgiS (most nézem, hogy ez csak januári, azóta biztos van újabb)

Itt az összes:

http://pan.baidu.com/share/home?uk=1109748163&view=share#category/type=0

Üdv,
Dani

[ Szerkesztve ]

(#7771) Bjorngolf válasza Lidl (#7768) üzenetére


Bjorngolf
tag

4.2.2 Rom van fenn

(#7772) Hrabci válasza Bjorngolf (#7771) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Okok, de Coolui, emui, miui, v. aosp (alap droid)? ;-)

(#7773) ak05 válasza Bjorngolf (#7767) üzenetére


ak05
tag

lenti gombok közül a bal oldalit nyomva tudsz hozzáadni új hozzáférési pontot

(#7774) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Hoppá! :))
Éppen telepítem, majd beszámolok róla hogy milyen. :)

(#7775) unskillful válasza viktorhu (#7769) üzenetére


unskillful
tag

A legfrissebb coolui 6-os a 042 es verzió. Egészen pontosan május 15-én jött ki. Ha kell, felrakom drivera a cpb-t.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#7776) -PLevi- válasza -PLevi- (#7774) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Pár tapasztalat fél óra után, szépen sorjában:

1. Nahát, ez működik!! Őszintén szólva nem lettem volna meglepve, ha be sem bootol.
2. Van magyar nyelv is!
3. Valami irdatlan mennyiségű tyúklábas cuccot tartalmaz. Körülbelül 20 applikáció, 3 lebegő gomb plusz még 5 "törölhetetlen" értesítés...
4. Ez tényleg CyanogenMod. Nem tudom hogy hogyan sikerült MTK SoC-ra, de itt van.
5. Valódi 4.4.4, nem csak build.prop "maszatolás".
6. Letiltottam minden kínai vackot. Ebbe sajnos beletartozik a billentyűzet is, úgyhogy azt cserélni kell. (Miután letiltottam a vissza gomb sem működött.) Így már használható és áttekinthető a rendszer.
7. NVRAM Error

Egyelőre ennyi, eddig szerencsére nem találkoztam hibákkal a Wi-Fi-s NVRAM Error-on kívül. :)

[ Szerkesztve ]

(#7777) Kloss válasza -PLevi- (#7776) üzenetére


Kloss
őstag

Hát igen, ez hiányzott! Mindig is szerettem a CMod-ot.
Köszi az infót! :R

(#7778) Fater38 válasza -PLevi- (#7776) üzenetére


Fater38
csendes tag

Köszi!
Kipróbálom,bár az Infocus romon sem találtam fogást. :R Szívesen használtam a CM romjait az előző telefonjaimon is.

[ Szerkesztve ]

(#7779) -PLevi- válasza Kloss (#7777) üzenetére


-PLevi-
senior tag

& (#7778) Fater38

CM lévén nincs benne Gapps, szóval azt "készítsétek a közelbe". :D
Nekem sajnos most nincs időm beállítgatni és visszapakolni rá a mentéseim, szóval ment vissza a TWRP backup.

(#7780) Fater38 válasza Fater38 (#7778) üzenetére


Fater38
csendes tag

Lehet,megköveztek,de elsőre azt mondom,hogy nem hiába Beta rom,kicsit kiforratlan.Egyenlőre visszatettem a mentésemet,de figyelni fogom a fejleményeket. :DD

(#7781) -PLevi- válasza Fater38 (#7780) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Pontosan hol jött elő a kiforratlansága? Tényleg érdekel, mert én nem találkoztam semmi egetverővel fél óra alatt, bár mikrolagok voltak.
Ahhoz képest, hogy béta szerintem elég jó, sokkal rosszabbra számítottam.

Jó, én már használtam huzamosan Ace-n "experimental" buildet. :DD

(#7782) Fater38 válasza -PLevi- (#7781) üzenetére


Fater38
csendes tag

Igazából azért nem tetszett,mert folyton ledobálta a második simet,pontosabban eltűnt a térerő.Volt már ilyen egy-két rommal és azokon nem is szűnt meg ez a hiba.Elsőre nem tudtam telepíteni a play-t,de lehet ez az én hibám,meg kellett volna próbálni másik verziót is.Jó lesz ez ,kicsit más mint ahogy emlékszem a CM-re,valahogy"másabb",- azért eltelt némi idő,utoljára a Xolo-n használtam ezt a rendszert - durván 1 éve..De tényleg zavart,hogy belakás közben folyton eltűnt a kettes sim.

(#7783) -PLevi- válasza Fater38 (#7782) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Ja hogy úgy. Én csak egy SIM-et használok, ezért nem találkoztam ezzel a hibával. Ahogy írtad, ez tényleg roppant zavaró. Kérdés, hogy csak a kijelzés a rossz, vagy tényleg eldobálja a hálózatot. Utóbbi ugye már a napi használatban is korlátoz.

(#7784) viktorhu válasza unskillful (#7775) üzenetére


viktorhu
veterán

Wow, köszönöm - Neked is és fenixkének is :)

A hétvégén felraktam az itteni összefoglalóból a 4.2.041-es cpb-t, aztán hagytam update-elni - de csak egyet frissített, 4.2.043-ra - CoolUI 6 nem jött :) Ezek szerint a CoolUI 6-osok mind béták még, vagy azokra nem lehet OTA frissíteni? Van belőle már nembéta?

Egyéként nagyon jó a 043-as rom, teljesen elégedett vagyok vele, csak hát ha van már hivatalos (és nem béta) 4.4, akkor nyilván az jobb lenne :) Ha viszont nincs, az azt jelenti, hogy nem tartották a menetrendet, szóval az nem jelent jót a júliusi nyalókával kapcsolatban sem...

Köszi!

Viktor

(#7785) GAbre


GAbre
veterán

Td romja van valakinek,vagy cpb fileból tudja valaki,hogy lehet kiszedni mappát?
7végére ígértek zipes td romot,de azóta se írt,gondolom dolga van.
Ha valakinek esetleg van hálás lennék! :B

Avatar

(#7786) unskillful válasza viktorhu (#7784) üzenetére


unskillful
tag

Szia!

Van hivatalos 4.4.2-es Coolui de az még CoolUi 5.0-ás. A verziószáma: 4.4.032.P0.150202.8297W
A legfrissebb gyári rom ami már CoolUi 6.0-ás a : 4.4.042.P0.150511.8297W verzió. CoolUi 6-osból még csak béták vannak, de sokkal jobbak, mint az 5.0-ás (szebb is, jobb is :)) Ezek hivatalos béták, nincsenek tele hibával, inkább csak egy-két fejlesztést optimalizálást raknak bele mindig az új verzióba.

A 4.2-es ből a legfrisseab a 043-as ameddig neked frissített. A 4.4.2-est újra a leírás alapján kell majd telepíteni CPB-ből :)

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#7787) unskillful válasza GAbre (#7785) üzenetére


unskillful
tag

Elkezdtem letölteni neked a TD-s romot még hétvégén, de valamiért 2 napja nem megy rendesen a Baidu szerver, ezért folyamatosan megszakad a letöltés. :F Amint lejött felrakom neked Drive-ra. :K

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#7788) viktorhu válasza unskillful (#7786) üzenetére


viktorhu
veterán

Köszönöm a rengeteg infót! :)

(#7789) GAbre válasza unskillful (#7787) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi,ha linkelsz vagy vmi,akkor én is megpróbálom,de köszönöm,h időt szánsz nekem. :R

Avatar

(#7790) Balazs66


Balazs66
csendes tag

Kis segítség kellene!
Ha Mexel 12.17-es romját szeretném lecserélni a 02.09-re, minden törlődik a telóról? Mit kell újra telepítenem?

(#7791) Lidl válasza Balazs66 (#7790) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

Igen, majdnem minden törlődik. Azért majdnem, mert az SD kártyát nem szükséges, és eldöntheted, hogy a belső memóriát (Internal SD) törlöd-e. Mexel azt tanácsolja, hogy igen, de én már tettem úgy, hogy nem töröltem. Hiba nem jött elő, de inkább hallgass mexel-re és töröld.

De az igaz, hogy minden telepített programod, és beállítás törlődik.

Ha feltetted az új ROM-ot, akkor az elején beállíthatod a Google account-odat, és így visszajön pár dolog. Ilyenek a kontaktok, (ha a google címtárba rögzítetted) és a Gmail leveleid. Ha nem a google címtárba tetted, akkor célszerű egy mentő alkalmazást feltenni törlés elött és csinálni egy backupot a névjegyekről. (bár szerintem a google a legkényelmesebb, bárhol bármikor elérhető)
Az SMS/MMS-ekről mindenképpen kell mentés. Én az SMS Backup & Restore nevű programocskát használom. Ez egy XML fájlba menti el az SMS-eket. Az MMS-eket is valahogy, de ezt nem tudom, mert nem használok MMS-eket. Play-ről ingyenes, és tud menteni Google Drive-ra is. (Add-on kell)

Ha korábban beállítottad, hogy a google csináljon biztonsági mentést, akkor elkezdi visszanyomni a programokat is a Play-ről.
Ha nem akkor kézzel vissza kell állítanod. De ekkor minden beállítást újra be kell állítani.
Én ezért használom inkább a Titanium Backup-ot. Ezzel nagyon könnyű elmenteni bármilyen programot a telefonon. Kiválasztod a listából a programot és elmented. Ha felteszed az új ROM-ot és utána újra a Titamiumot, akkor a listában látható a mentett, de nem telepített app. Ezt egy kattintással vissza tudod állítani. És ilyenkor az összes beállításod (játékoknál az elért eredmény, stb) visszaáll.
Bár többen nem szeretik, de szerintem nagyon jó kis program.
Én pl. a Wifi hálózatokat is el szoktam menteni vele. Így nem kell az összes ismert hálózatnál újra beírni a jelszót, hanem benne lesz és azonnal csatlakozik.

Természetesen a rendszerbeállításokat (háttérkép, csengőhang, stb) kézzel kell visszaállítani. Legalábbis én nem tudok rá más módszert.

Nekem ezzel a módszerrel kb. 30-40 perc egy ROM csere, de utána minden úgy működik, mint korábban.

Lidl

(#7792) A Peti


A Peti
csendes tag

CoolUI 6.0 042. Kigyomlált. Rootolni kell.

v4.4.2_042_Coolpad8297W_
[link]

Root
[link]

(#7793) Balazs66 válasza Lidl (#7791) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Köszönöm, lehet nekiállok majd, bár a két rom között nincs nagy különbség, nem tudom megéri-e fáradozni vele.

(#7794) A Peti válasza Balazs66 (#7793) üzenetére


A Peti
csendes tag

Mi lenne, ha csak simán ráfrissítenéd?

(#7795) Balazs66 válasza A Peti (#7794) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Vagyis? Semmit sem törölni, csak felrakni az újat és kész?

(#7796) A Peti válasza Balazs66 (#7795) üzenetére


A Peti
csendes tag

Igen, de előtte egy twrp-s mentés ajánlott, biztos ami biztos.

(#7797) Balazs66 válasza A Peti (#7796) üzenetére


Balazs66
csendes tag

A twrp-s mentést hogyan kell csinálni? Nem szeretném elszúrni.

[ Szerkesztve ]

(#7798) gkool


gkool
csendes tag

Sziasztok !!!

Lenne egy olyan problémám hogy a telefonom ha a számítógéppel szeretném összekötni akkor nem hajlandó csak a kamera módot és a töltő módot használni a többi kapcsolatban nem ismeri fel az eszközt win 7-et használok 64 bit-est
Segítségeteket előre is köszönöm
Üdv Gábor

(#7799) Balazs66 válasza Lidl (#7791) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Titanium backup-ból a free-t használod?

(#7800) Balazs66


Balazs66
csendes tag

Simán ráfrissítettem. Minden működik rendesen. A biztonság kedvéért, csináltam egy twrp-s mentést, és egy titanium mentést is :).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.