Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) mexel válasza TedThomas (#7347) üzenetére


mexel
veterán

Szia! Először is köszi, de nem én csináltam a romot ( sajnos).
Ha jól emlékszem Nálad cvolt gond talán a digi vagy valamilyen kártyával még az első emui-knál. Most mit használsz? A MIUI-ban hogy működnek a sim foglalatok? Ekrisztiának voltak gondjai vele a 2g-3g váltogatásnál ha minden igaz. Nálad mi a helyzet a 2 simmel most?

VenczelG: csak kicsit kellene visszaolvasni és látnád hogy ez a pin2 hiba nincs kész a romban és nem tudni mikor lesz meg, majd előbb utóbb biztosan javítják, már írtuk. A megoldás egyszerű: vagy nem állítasz a sim2-re pint, vagy másik rom. :)

[ Szerkesztve ]

(#7352) Cyborg válasza Lidl (#7348) üzenetére


Cyborg
őstag

Köszi, hogy megnézted!

(#7353) bacsikacs válasza ekrisztian (#7349) üzenetére


bacsikacs
csendes tag

Köszönöm!
Holnap felrakom azt a romot egyébként nincs bekapcsolva,hogy csak 2g legyen.Amúgy az a rom jól működik ?
Nem ragad be a hálózat?Ez fontos külföldön elérhető legyek a főnökömnek :)

[ Szerkesztve ]

(#7354) ekrisztian válasza bacsikacs (#7353) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Az már jó! :)

(#7355) bacsikacs válasza ekrisztian (#7354) üzenetére


bacsikacs
csendes tag

:R

(#7356) DonToni válasza TedThomas (#7347) üzenetére


DonToni
aktív tag

Köszönöm mindenkinek az infókat! :R
Ahogy olvastam a hozzászólásokat, egyre inkább biztos vagyok benne, hogy inkább kifizetem a plusz költséget és a másik készüléket fogom megvenni. Nem akarok "romozgatni" az működjön amivel kijött. A hátlappal talán még én is együtt tudnék élni, viszont sok "belső" hiányossága van... pl. az is igaz, hogy nincs benne hőmérséklet mérő szenzor ?! A dual sim egyáltalán nem szempont!
Hosszú távra keresek telefont, egy jó darabig nem szeretnék váltani és azt hiszem, ez lenne az ésszerű lépés.

Köszönöm még egyszer mindenkinek! :R

-Anti-

(#7357) csongi válasza zoli81 (#7280) üzenetére


csongi
veterán

Folia es nincs ilyen gondod. En ezt a vastag uvegfoliat hasznalom. Eddig ellenallo :) es tapizni is jobb a kijelzot.

(#7358) TedThomas válasza DonToni (#7356) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Hőmérséklet mérő szenzor?? Mi van? :)
Ez egy telefon. Még az Iphone 6, galaxy S5-ben sincs. Z1-ben sincs.
A galaxy S4-ben volt de hogy minek? :D

(#7351) mexel: 3G csak az első simben/slotban megy. Ott viszont a Digi-s kártya teljesen jó. Második simben/slotban 2G van.

(#7359) DonToni válasza TedThomas (#7358) üzenetére


DonToni
aktív tag

Arra gondoltam, hogy kijelzi pl. a telep vagy a cpu hőmérsékletét... :) lehet hogy nem szenzornak hívják, de akkor hogy ??? :D

-Anti-

(#7360) Turbobacsi válasza DonToni (#7359) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

azt tudja

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#7361) Hrabci válasza DonToni (#7359) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Atttyavilág... :) amúgy vannak erre progik a play-en... :)

ja, a beállításokban az Akkumulátor szekción belül vannak akkumulátor adatok és közte van a hőmérséklet... :)

[ Szerkesztve ]

(#7362) DonToni válasza Hrabci (#7361) üzenetére


DonToni
aktív tag

Nem mondod ?! :DDD (szerinted honnan vettem az "ötletet" ??? :D )
Csak az érdekelt, hogy ezt tudja -e az F1... meg is kaptam rá a választ... tudja! :)

[ Szerkesztve ]

-Anti-

(#7363) mexel


mexel
veterán

Ha sikerül összehoznom időben is és mechanikailag is akkor lehet hogy lesz majd egy frissebb MIUI V6, és már van egy amiben több minden le is van fordítva. Ha sikaerül akkor a fordítás mellé még frissítés is lesz. Ha nem, akkor csak a fordítás lesz újabb :)

(#7364) Robit Sakraf


Robit Sakraf
tag

Egy kis kedvcsináló az EMUI-hoz. A MIUI-nak ez menni fog? Annyi jót írtok róla hogy a végén elcsábulok :-)

[L:/dl/upc/2015-03/06/514473_ryzbrtukcmxuijap_screenshot_2015-03-02-08-01-01_2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-03/06/514473_ryzbrtukcmxuijap_screenshot_2015-03-02-08-01-01_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#7365) Robit Sakraf válasza Robit Sakraf (#7364) üzenetére


Robit Sakraf
tag

(#7366) mexel


mexel
veterán

Na itt az újabb MIUI V6. Igazán nagy változás nincs, pár dolog még fordítva lett, és belekerült egy elvileg újabb fényképező és galéria. ( hogy ebből az újításból mi igaz nem tudom) A lényeg ha valaki majd letölti és használja akkor ha hiba van a fényképezővel vagy galériával akkor írjon, mert akkor megy vissza a régi.
A Youtube éppen most frissült, azt is beletettem, remélem működik majd a gapps vele. ( kipóbáltam működik, csak hosszabb távon nem okoz-e valami hibát majd kiderül)
Kirakom a blogom elejére is, volumefix-el együtt, akinek az is kell.
Jött ma még egy-két kis újítás de nem szenvedtem mindegyikkel időhiány miatt.
Azt hiszem többet nem foglalkozom ezzel, jövő héttől más a programom.
Még az EMUI-t frissítem kicsit, új gapps+ root megy bele, kb annyi lesz, nem kap új dátumot legfeljebb "09b" lesz.
Ha még marad időm akkor egy új rom is jön majd, de az abszolút nem biztos már.

(#7367) Robit Sakraf válasza mexel (#7366) üzenetére


Robit Sakraf
tag

A volumefix akkor megegyezik az EMUI-éval ha jól értem. ( Az már az sd-n van. )
Te milyennek látod az MIUI-t?

(#7368) mexel válasza Robit Sakraf (#7367) üzenetére


mexel
veterán

Van pár dolog ami tetszik, először a témák is nagyon megtetszettek, de sajnos itt a téma mindenbe belenyúlhat és sokszor nyúl is, el is tud rontani sok mindent.
Az EMUI nekem sokkal jobban tetszik :)
Neki kellene állnom most újból az emuinak és pár dolgot megcsinálni újból, mert a miui-ból is sokat tanultam, de sajnos nem lesz időm, csak talán egy gyors frissítésre. Legközelebb majd ősszel :) Addig biztos lesznek frissítések, persze lehet hogy akkor már ez a telefon sem lesz olyan érdekes :)
Így is túl sok időt öltem már bele.

A volumefix az jó az MTK-s telefonokhoz elvileg. Van belőle több féle, kinek melyik tetszik. A scriptbe csak cserélni kell a fájlt és működik, pl az orosz gyereké is. Nem próbáltam az milyen, meg kellene hallgatni, az emui-hoz való orosz volume nagyon hangos volt, túlvezérelt.

[ Szerkesztve ]

(#7369) Balazs66


Balazs66
csendes tag

Erről van valakinek infója?
Coolpad 7236 Quad Core 1.2GHz 4.5" IPS 3MP 3G DUAL SIM WIFI GPS Smartphone

(#7370) Robit Sakraf válasza mexel (#7368) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Lehet teszek egy próbát. Kíváncsi vagyok. :DD
Köszi a munkát :C :R

(#7371) mexel válasza Robit Sakraf (#7370) üzenetére


mexel
veterán

Lehet hogy még cserélem a galériát, ne töltsétek :) Azt hiszem elfelejtettem a galériában átírni valamit és nem tudom az milyen, már töltöm fel a másikat. Kicsit már összekeveredtem. :)

[ Szerkesztve ]

(#7372) Robit Sakraf válasza mexel (#7371) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Már épp tölt az új rendszer :-)
Akkor menjen még1szer?

(#7373) mexel válasza Robit Sakraf (#7372) üzenetére


mexel
veterán

Abban nem az a galéria van amit akartam, illetve majdnem az, egy kis fájlnyi különbséggel. Nem tudom okozhat-e gondot. Ahogy gondolod :) Legalább leteszteled azt is :)

Viszont akkor itt az új MIUI V6 03.06.

[ Szerkesztve ]

(#7374) mexel


mexel
veterán

Eléggé megtetszett nekem ez az xperia billentyűzet. Az emuiba is beletegyem, vagy felesleges 3 billenytű?

(#7375) zoli81 válasza mexel (#7374) üzenetére


zoli81
csendes tag

Én is azt használom.

(#7376) mexel válasza zoli81 (#7375) üzenetére


mexel
veterán

Az a baj hogy azon sem lehet azt hiszem beállítani hogy az ékezetek is ott legyenek külön gombokon. Az a huawei-en működik, de a google és xperián nem. ( vagy nem találtam meg)

[ Szerkesztve ]

(#7377) Hrabci válasza mexel (#7374) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Já. :-) anysoftkeyboardnál pl.lehet ékezetes karaktereket kirakni, sokáig azt használtam

[ Szerkesztve ]

(#7378) unskillful


unskillful
tag

@ mexel
Valaki felrakta az új miuidat az egyik kínai fórumra :) [link]

Híres vagy XD

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#7379) janaman01


janaman01
addikt

mexel !, szerezhetnél egy jiayu s3 at, már kint van a flyme os hozzá csak a 4 g illetve az értsitő led nem megy..igazán csinálhatnál ahhoz is egy jó romot :D :D

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#7380) mexel válasza unskillful (#7378) üzenetére


mexel
veterán

:DDD Hadd szórakozzanak. Kiraktam a needromra, mert én már nekem már nem lesz időm szórakozni vele és talán akkor valaki megcsinálja majd a hiányosságokat.
Az auto forgatás működik a romban? Megnézné valaki?

Mindjárt kirakom a blogba az új 02.09b-x-t, mondjuk csak új root, gapps és az xperia bill ment bele nagyjából, semmi más. ( van sima b az xperia nélkül, csak azért írtam ilyen hülye elnevezést hogy tudjam melyik melyik)
Elégé megált a kínai fejlesztőknél is az emui 3, mondjuk sok mindent már nem kell vele csinálni. Az a baj hogy pont a lényeges fájlokat nem tudom szétszedni hogy módosítsak egy-két apróságot, a huawei valahogy úgy csinálta hogyne tudjak belenyúlni. Ha valaki erről tud valamit, hogy hogyan lehetne ezeket a fájlokat visszafejteni ( settings, framework stb) akkor írhatna :D

(#7381) mexel


mexel
veterán

Na felraktam a blogra a 02.09 frissített változatát, de csak azt amiben benne van az xperia bill is. Új gapps, youtube és gmail, és új root és talán egy két apróság még lefordítva. Igazi nagy változás nincs.

(#7382) zkobee28


zkobee28
csendes tag

Sziasztok!

mexel mester: :C :R :R

És akkor most EMUI, vagy MIUI? Ki melyikre esküszik? (Most épp a decemberi mexel EMUI fut a vason, nagyon elégedett vagyok vele. Régebben használtam MIUI-t is, az is tetszett.)

Melyik ROM a stabilabb, jobb akkuidejű és úgy általában kiforrottabb?

Előre is köszi a válaszokat!

(#7383) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Keresnék F1 vagy F2 új telót!

Tudtok valakinek?

:R

(#7384) mibilszerviz válasza ekrisztian (#7383) üzenetére


mibilszerviz
csendes tag

Yes Sir!

!!! XIAOMI KIEGÉSZÍTŐK !!! méretpontos üvegfólia 1500 Ft | átlátszó szilikontok 1500 Ft | SIM kártya átalakító szett + tű 1000 Ft | Piston füles 6000 Ft | Powerbank 10.000mAh 5000 Ft | Powerbank 20.000mAh 8000 Ft

(#7385) unskillful


unskillful
tag

Felraktam az új Miuit. Igazából teljesen használható. Ami hiányzik, hogy a témáknál csak az ingyeneseket mutatja. Egy régebbi A. Peti féle verzióban mutatta a fizetős (mi credit) témákat is és ráadásul le is lehetett tölteni azokat ingyen. Az akkut kicsivel jobban eszi mint az Emui szerintem. Még egy érdekesség: az időkép widget a telefon újraindítása után nem frissít, sőt nem is csinál semmit ha rá bökök, egészen addig, amíg az appot el nem indítom. Utána már tökéletes. Hasonlót tapasztaltam az egy egyik naptár programnál, aminek szintén használom a widgetjét (Digical). Ez már az előző verziónál is fent állt. Próbáltam beállítani, hogy ezek az appok automatikusan induljanak rendszer indításkor, de az sem segített. A kamera felbontását a gyári appban nem lehet állítani, de pl Snap Camera-ban, vagy Camera FV5-ben lehet. Minden egyéb dolog tökéletes. Illetve még egy dolog :) ami nekem fontos lenne, hogy megkapjam a tapatalk értesítéseket, és a legszebb az lenne, ha ezt leddel is jelezné. Na eddig nem találtam még olyan romot, amiben ez a két dolog összejött. Van olyan (pl a gyári coolUi) amiben azonnal megjön az összes értesítés, de nem tudok hozzá led jelzést rendelni. (semmilyen külső appal sem: light flow, light manager, az xposed-es Xled, stb ...mindet próbáltam) Illetve van olyan ahol a ledes rész működik, tudok színt is rendelni minden apphoz (akár 7 különböző színt) de nem kapom meg a tapatalk-os értesítéseket...

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#7386) ak05


ak05
tag

Sziasztok
Az problémám adódott most este,hogy real racing 3 közben kikapcsolt a teló,azóta bekapcsolásnál csak a google feliratig jut,aksit ki-beraktam azután is ez van,fastboot se jön be,pc-re még nem tudtam dugni,majd csak holnap este,coolpad f1 mexel 12.17es rommal,látatlanban van valami ötlet?

(#7387) unskillful válasza ak05 (#7386) üzenetére


unskillful
tag

Ez elsőre Bootloopnak tűnik... ami biztosan helyre hozza az egy YGDP Tools-os gyári rom telepítés. Recoverybe be tudsz lépni? Ha igen akkor próbáld meg visszarakni egy mentésed (már ha van), vagy telepítsd újból a romot.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#7388) Robit Sakraf válasza ak05 (#7386) üzenetére


Robit Sakraf
tag

:-) Próbáltad feltölteni az akkut?

(#7389) ekrisztian válasza Robit Sakraf (#7388) üzenetére


ekrisztian
senior tag

+1
Én egyszer 3* húztam újra a romot mire rájöttem merült az akku :)
Hiba jelenség ugyanez volt.

(#7390) mexel


mexel
veterán

Ha fel van töltve és van recovery akkor egy wipe cache, factory reset is elég lehet talán

(#7391) ak05 válasza Robit Sakraf (#7388) üzenetére


ak05
tag

30%nál volt az akksi :)) ,recoverybe a bekapcsoló+hangerő le kombóval tudok belépni?

(#7392) Robit Sakraf válasza ak05 (#7391) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Hangerő fel!

(#7393) Robit Sakraf válasza ak05 (#7391) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Mexel blogjában van leírás. Ha már ott jársz én a helyedben felraknám az ujabb EMUI-t. :-)

(#7394) tope válasza Robit Sakraf (#7393) üzenetére


tope
addikt

+1 az újabb mexel rom-ra, ha már telepíteni kell majd, akkor az újat.

(#7395) ak05 válasza Robit Sakraf (#7393) üzenetére


ak05
tag

Google felirat megjelenik,aztán kikapcsol,szerintem hagyom,majd holnap ha pc elé
kerülök akkor próbálkozom
Mindenkinek köszönöm a segítséget
Jah még annyi h töltésnél nem világit pirosan,se zölden(tudom,az csak 90% felett van) a led

[ Szerkesztve ]

(#7396) ekrisztian válasza ak05 (#7395) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Animációd sincs töltésnél?
Nekem kb 6mp mire beugrik a recovery, bekapcsolástól, addig mindkét gomb nyomva tartva.
De ez a hiba mindenképp figyelemre méltó.
:R

(#7397) Fater38 válasza ekrisztian (#7396) üzenetére


Fater38
csendes tag

Hasonló hiba nálam is volt.Teljes twrp mentésem volt emui 3-as romról,restore után tökéletesen indult a rendszer,mígnem egy kikapcsolás után - ami szándékos volt - a telefon megállt a google feliratnál.Akku ki,majd teljes wipe után restore,szintén elindult,látszólag minden oké egészen az első kikapcsolásig.Ha újraindítást választottam akkor jó volt,de ha kikapcsoltam már nem indult.Ezt többször kipróbáltam,nem tudom mi lehetett.A töltést akkor nem is próbáltam nem volt rá ok,hiszen twrp indult szépen,mindenesetre érdekes volt.A teljes mentést töröltem,azóta csak data mentésem van ha éppen próbálgatok valamit.

[ Szerkesztve ]

(#7398) Balazs66


Balazs66
csendes tag

Csak a telefonkönyvemről, és a jegyzeteimről, sms-ekről szeretnék biztonsági mentést készíteni. Erre melyik a legalkalmasabb program?

(#7399) andras888


andras888
aktív tag

privát akart lenni! :-(

[ Szerkesztve ]

(#7400) ekrisztian válasza Balazs66 (#7398) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szia!
Google fiók menti a telefonkönyved.Másold be oda a számokat.
Keep jó jegyzetnek, szintén a google fiókkal szinkronizál.
Sms backup&restore proginak van felhő pluginja ami felteszi google driveba az sms-ket.
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.