Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) mexel


mexel
veterán

A gyári 029-est próbálom most, azt simán megcsinálja nekem is az MTKDT. Rom függő nagyon a dolog úgy tűnik.

(#6452) Robit Sakraf válasza mexel (#6448) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Én a win 7-hez használtam. Nekem segített.

(#6453) csudri


csudri
őstag

Hogy tudok teljes egészében átlökni egy appot az SD-re? Pl. Asphalt 8 ugye 1,5 giga. Letöltöttem, install, működik. Oké, pattintsuk át sd-re, megtörtént, most már onnan is elfoglalja az 1,5 gigát, meg a telefonon is. Telefonról letöröltem a Gameloft mappából a fájlt, gondoltam csak ott maradt. Asphalt indít, 1,5 data required, le töltöm-e újból? Hááát peeersze... :O

A másik kérdés, hogy milyen filerendszerre kell formázni az sd kártyát? A Mymemoryról Fat32-esként érkezett. Megformáztam gépen NTFS-re, hogy nagyobb fájlokat is tudjak rá tenni, mint 4 giga. Belöktem a telefonba, de sírt, hogy nincs megformázva, csodás. :O Nem mertem rányomni, hogy formázza, mert olvastam itt, hogy pár telefon ebbe belehalt.

Kimásztam TWRP-be, hátha ott lehet formázni. Ott találkoztam az ext3 és ext4 dologgal. Még anno emlékszem, hogy két részre bontottam a Blade-emben az SD-t, mert az appokat csak az ext3-ra tette rá a telcsi. Itt is így van? Vagy legyen ext4? Mennyit érdemes hagyni az appoknak? Vagy ez a szupercsilivili új android már nem olyan béna, mint anno a Gingerbread és nem kell speckó fájlrendszer? Ha nincs NTFS, akkor nem is hurcolhatok nagyobb fájlokat?

(#6454) WOT-H-A-C válasza csudri (#6453) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"Hogy tudok teljes egészében átlökni egy appot az SD-re"

SDmaid megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6455) csudri válasza WOT-H-A-C (#6454) üzenetére


csudri
őstag

Köszi! Kell neki speckó fájlrendszer vagy lehet egy partíciónak hagyni a kártyát? NTFS vagy Fat?

(#6456) janaman01 válasza WOT-H-A-C (#6449) üzenetére


janaman01
addikt

Mondjuk az az 1k os ebr1 partíció gyanús nekem... szerintem 512-nek kéne annak is lennie... de lehet tévedek.

mondjuk az nekem is gyanús nagyon :K(fel se tűnt)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6457) andras888


andras888
aktív tag

A gyári 29 es romban ha átkapcsolok art-ra akkor nem.mennek a google appok. :(

(#6458) janaman01 válasza andras888 (#6457) üzenetére


janaman01
addikt

Ja igen el is fepejtettem hogy a gyari 29 béta egy kaka lett....ne rakjátok...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6459) mexel válasza janaman01 (#6458) üzenetére


mexel
veterán

Ma felraktam, de valahogy nekem alapból agyári romok nem nagyon tetszenek.

Sajnos 2 telefonnál is hibát találtam. Tegnap az egyik beszéd közben 2x is újraindult, majd este töltéskor 61%-on megállt a töltés és csak kikapcs-bekapcs után töltött tovább. ( töltőt is cseréltem és akkor sem ment tovább)

A másik telefon ma kb 20%-os akksinál beszélgetésnél simán kikapcsolt és tölteni kellett hogy induljon.

Nem örülök ezeknek. :(

(#6460) andras888 válasza janaman01 (#6458) üzenetére


andras888
aktív tag

Nekem már fent van :) lusta vagyok, de majd ha lesz időm megnézem mi van még lehet maxel romját is kipróbálom, de nekem valamiért a gyárihoz húz a szívem. :)

(#6461) janaman01 válasza mexel (#6459) üzenetére


janaman01
addikt

Gyari rommal ?
Andras : 23, vagy 25 ös....gyariból amit ajánlok...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6462) andras888 válasza janaman01 (#6461) üzenetére


andras888
aktív tag

23 masról csináltam twrp-t :DD
25 mivel több mint a 23?

(#6463) mexel válasza janaman01 (#6461) üzenetére


mexel
veterán

12.17-el.

(#6464) janaman01 válasza andras888 (#6462) üzenetére


janaman01
addikt

25 béta, a 23 meg hivatalos.
Mexel : ugyanez volt nekem is a problémám valamelyik emuival....nem a Tieddel...random hivás közben újraindult a teló....

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6465) mexel válasza janaman01 (#6464) üzenetére


mexel
veterán

Eddig nem volt baj ezzel. Az akksi 19% alatt volt amikor csinálta.
A másik telefon pedig 20%-os akksinál egyszerűen ki is kapcsolt beszélgetés közben. Azt az infót kaptam régebebn a telefon eladójától hogy ez akksi hiba és garanciális, elvileg tudnak róla. Remélem csak akksihiba vagy rom, remélem nem a telefon rossz.

(#6466) zoli81 válasza mexel (#6465) üzenetére


zoli81
csendes tag

Érdemes nézni az akksi feszültségét ha ilyesmik történnek. Jó erre a VBatt app, vagy a /sys/class/power_supply/battery/ISenseVoltage nézegetése. Valahol azt olvastam, 3,4 voltnál a kernel lelövi a telót. Ha ennél hamarabb kikapcsol és a százalékos akksikijelző is 2% felett van, akkor ott vmi baj van.

(#6467) janaman01 válasza mexel (#6465) üzenetére


janaman01
addikt

2 ből kettő ugyanazon rommal....nem hiszem hogy telefon hiba, most én gyarival használom semmi ilyet nem tapasztaltam

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6468) mexel válasza janaman01 (#6467) üzenetére


mexel
veterán

Idáig karácsony óta ezekkel a romokkal mennek, csak eddig mindig töltve voltak még 20% fölött, most úgy alakult hogy lejjeb lett merítve 20% körülre. Nagyobb töltöttségi szinten azóta sem kapcsoltak ki.
Másnál nem volt ilyen gond 20% alatt a 12.17-el?

[ Szerkesztve ]

(#6469) Turbobacsi válasza mexel (#6468) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

1x vettem észre ezt: este lekapcsolás előtt 20-25%-on volt, reggel bekapcsolás után: 6%, azonnal töltenem kellett (tehát kikapcsolt állapotban esett 20%-ot)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#6470) ekrisztian válasza mexel (#6465) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nekem nem volt.
Rendszeresen 15% alá merülök.
Engem jobban idegesít, hogy gyorsan feltöltődik :)

:R

(#6471) Robit Sakraf válasza mexel (#6468) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Nálam még nem fordult elő. A töltés minimum 1.5 óra és az üzemidőre sem lehet panasz.

(#6472) Hrabci


Hrabci
csendes tag

Kijött egy rakás miui6-os, viszont kb. mindben szar a 2. sim és a nyitó kamera. Repcsi üzemmódban be lehet jutni egy kis nyomkodásra, de semmi korszakalkotót nem találtam az emui 3-hoz képest. Kellemesen újraindulgat néhány menüpontba belépve, full béták ezek. Két fajta kínaiul tudnak + englishül...

(#6473) Balazs66


Balazs66
csendes tag

Tudja valaki mire jó a "MIPOP" ?
Nem tapasztalok változást, ha bekapcsolom.

(#6474) Cyborg válasza Balazs66 (#6473) üzenetére


Cyborg
őstag

Lesz egy lebegő ikonod az asztalon, amihez alkalmazásokat tudsz rendelni ,amikor bárhol vagy, gyorsan elérsz, pl lámpa,screenshot,számológép,stb.
Ha bekapcsolod, hamar rájössz, mi ez, én is most próbáltam ki neked :-)

(#6475) Balazs66 válasza Cyborg (#6474) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Köszi szépen... :)

(#6476) A Peti


A Peti
csendes tag

Kicsit alakítottam a VibeUIn.

Appok frissítve:

-Launcher
-File manager
-Email
-Settings
-Shareit
-Fm rádió
-Naptár

Új alapsávot kapott, play benne, SuperSU frissíthető. Elvileg minden működik, csak a bluetoothst nem tudtam tesztelni. Az üres ikonokat nem tudtam eltüntetni, azokat lehet törölni. Magyarul még mindig csak néhány app tud. Bootolás után a nyelvválasztásnál csak simán tovább kell lépni, Magyarra van állítva. A security appot nem érdemes frissíteni mert kínai nyelven beszél utána.

[link]

(#6477) mexel válasza A Peti (#6476) üzenetére


mexel
veterán

Éppen ezen dolgozok én is :D Pontosan azon hogy az appokat eltüntessem mert akkor lenne jó. A többi már nálam is kész, csak azok az üres linkek nem tudom hogy kerülnek oda. Éppen nem régen kérdeztem meg az android szakmai topikban, de még nem kaptam választ. :)

[ Szerkesztve ]

(#6478) A Peti válasza mexel (#6477) üzenetére


A Peti
csendes tag

Arra nem tudtam rájönni, és rak ki idővel újabbakat is. :D
Az appokkal kínlódtam, mert magyar nyelvűeket akartam beletenni, de vagy nincs vagy nem fut rajta.
Ja, a Lenovo res is friss... :D
Újabb verzióból raktam át néhány dolgot, amit lehetett.

(#6479) mexel válasza A Peti (#6478) üzenetére


mexel
veterán

Nem jövök rá én sem honnan pakolja a cuccokat, a security centert (meg jó pár fájlt) már szétcincáltam mert ott láttam freezing app-ként, de nem onnan szivárognak elő a nyomorultak :DDD
Magyar nyelvet akartam én is ( érdekes módon egy-két apk-ban van) már teljesen lepucoltam, beállítottam, csak azok a linkek zavarnak. Ráadásul ha letölti az ember soknak angol lesz a felirata kínai helyett.
Most az emuit nem tudom csinálni mert nem ott vagyok ahol azok a cuccok, ezzel meg el tudok így bohóckodni, a többi már kész volt a múltkor amikor ígértem Neked, de félkésznek érzem a kínai motyók miatt, azért nem is raktam fel :(
Az a baj nem minden tökéletes a romban, nem tudom megéri-e az energiát, szerintem várni kellene amíg lesz magyar belőle és kicsit még csiszolnak a dolgon, mert sok appban is van kínai karakter még sajnos. A témák sem nagyon jönnek és nagyon kínaiak :)
Alapvetően jó kis rom lenne ha elkészül majd egy újabb belőle.

(#6480) mexel


mexel
veterán

Vajon gyártják már újból az F1-et? Kellene egyet vennem de félek hogy még csak beragadt ( javított) készlet van a kinti eladóknál. Jó lenne az újból gyártottból venni, ha valóban lesz/van.
Nem nézegetett ennek utána mostanában valaki?

(#6481) WOT-H-A-C válasza mexel (#6480) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha vársz vele 3hetet akkor sem biztos, hogy újat kapsz. A refurb telókat többnyire új házban adják el ismét abból meg a jó isten sem állapítja meg hogy felújított. Persze már láttam olyat is ahol még erre sem vették a fáradságot!!! :D

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6482) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó Mindenkinek :R

Hamarosan a kezembe kerül egy ilyen telefon szoftverezés céljából, kérdésem lenne ki mit ajánl, mert amint látom sokféle ROM van a telefonra.

Valami egyszerű, letisztultabb , bugmentes kellene, kiforrott dolog.

Előre is köszönöm a segítségetek :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6483) csongi válasza Graphics (#6482) üzenetére


csongi
veterán

Szia!
AOSP a legegyszerűbb.

(#6484) mexel válasza WOT-H-A-C (#6481) üzenetére


mexel
veterán

Talán ha olyan oldalról jön ahol utóbbi időben nem volt és most újra van akkor talán van esély. Hangya és a hasonló eladóktól biztos nem kellene.

(#6485) WOT-H-A-C válasza Graphics (#6482) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Valóban az AOSP a leg letisztultabb. Ha nem kell a "csicsa" akkor ez jó lesz.

mexel: sajnos erre sem lehet mérget venni meg kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6486) Graphics válasza csongi (#6483) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Helló, köszi :R

Neked is Coolpad van?

WOT-H-A-C, halló, AOSP_V4_KK_laek.17_with_v3_kernel , ez a 4.4-es mennyire ajánlott?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6487) WOT-H-A-C válasza Graphics (#6486) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Próbáltam ezt a romot, nekem tetszett, pont az egyszerűsége miatt,próbáltam Hungo 18-asát de ott "sok" volt a tyúkláb, mexel 12.17 ese is jó emui port.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6488) mexel válasza WOT-H-A-C (#6487) üzenetére


mexel
veterán

:R

Hamarosan jön az újabb. Még azt tesztelem, hogy ha nem Hu/Hu a nyelv+lokáció akkor más témákat is dobál.
Az új Kangvipes egyre jobbnak tűnik :) A hét vége felé meglesz már biztosan.

A másik hogy próbálom úgy beállítani hogy a wifi kikapcsolt állapotban legyen amikor indul a telefon hogy a google ne zavarjon be a huawei varázslóba.

[ Szerkesztve ]

(#6489) mibilszerviz


mibilszerviz
csendes tag

Szasztok!

Érkezett hozzám ma este egy téglásított F1, nincs custom recovery, nincs fast boot, csak gyári recovery van. Viszont ott Huaweinek ismeri fel a telefont. Ha ínét próbálok bármiféle módon hozzá férni a telóhoz, interfész hibára hivatkozik (próbáltam Coolpad/és Huawei szoftverekkel is.) Aksi ki, MTK droid tools, ismeretlen eszköz. Próbáltam fejlesztői környezetből, ott semmi, meg se szagolja..!!
Na valaki ????????

Üdv.: Tamás

[ Szerkesztve ]

!!! XIAOMI KIEGÉSZÍTŐK !!! méretpontos üvegfólia 1500 Ft | átlátszó szilikontok 1500 Ft | SIM kártya átalakító szett + tű 1000 Ft | Piston füles 6000 Ft | Powerbank 10.000mAh 5000 Ft | Powerbank 20.000mAh 8000 Ft

(#6490) WOT-H-A-C válasza mibilszerviz (#6489) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

droid toolsnál nem kell kivenni az aksit, de annak itt most nem is vennéd hasznát. Le kéne pucolni a drivereket és felrakni azt ami kell. Először ygdp toolsal próbálkoznék egy gyári rommal. Ha ez nem megy akkor spflash tools, ehhez Vcom driver kell és ennél kell kivenni/ berakni az aksit. Persze kell egy flashtoolshoz való rom is!!Ha preloder lett el flashelve akkor kicsi az esély... :(

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6491) mexel válasza WOT-H-A-C (#6490) üzenetére


mexel
veterán

Utóbbi lesz a gond szerintem. A napokban itt idegeskedtem hogy a huawei azonosítók miatt lehetetlen felismertetni a géppel a telefont ( illetve felismeri Huawei-ként csak nem lehet hozzáférni). Próbáltam az azonosítókkal játszani, dehiába.
Emui romnál látja Huawei-nek. Ha normális portolt rom van felrakva nincs is gond, de ha valami eredeti Huawei romot próbál valaki feltenni akkor ot már lehet gond szerintem. Az a bj hogy nem tudom módosítani a boot.img-t, belenézni tudtam és ott huawei-ként van írva. Valószínűleg ha átírják az értékeket Coolpadra sok minden nem menne a romban. Pl ha a build.propban Coolpadra van írva pár dolog a DTS hang recseg.
Majd megnézem hogy Lenovo és Xiaomi romoknál minek ismeri a telefont. Néztem már de elfelejtettem :)

(#6492) mibilszerviz válasza WOT-H-A-C (#6490) üzenetére


mibilszerviz
csendes tag

Ezeken túl vagyok, Lazával már beszéltem témában, eszközkezelőben ADB device / Android devidce felkiáltó jel, hardverazonosítók értéke üres.

Megkérdezem ügyfelet pontosan mi történt vele. Ha máshogy nem megy nand flash memory kiforraszt, egy másik F1 komplett romja beleír, aztán visszaforraszt, telefon bekapcs, IMEI helyreállít az originálra.

[ Szerkesztve ]

!!! XIAOMI KIEGÉSZÍTŐK !!! méretpontos üvegfólia 1500 Ft | átlátszó szilikontok 1500 Ft | SIM kártya átalakító szett + tű 1000 Ft | Piston füles 6000 Ft | Powerbank 10.000mAh 5000 Ft | Powerbank 20.000mAh 8000 Ft

(#6493) mexel válasza mibilszerviz (#6492) üzenetére


mexel
veterán

ADB device -nél nem jó a felkiáltójel akkor nem ismerte fel sehogy úgytűnik. Mit mondtak mit csináltak vele? Kíváncsi lennék.úgyisosztani-szorozni kell a válasznál majd)

(#6494) mibilszerviz válasza mexel (#6493) üzenetére


mibilszerviz
csendes tag

Nem tudom, nem veszik fel a telefont :(
De mindenképp megosztom az infót.

[ Szerkesztve ]

!!! XIAOMI KIEGÉSZÍTŐK !!! méretpontos üvegfólia 1500 Ft | átlátszó szilikontok 1500 Ft | SIM kártya átalakító szett + tű 1000 Ft | Piston füles 6000 Ft | Powerbank 10.000mAh 5000 Ft | Powerbank 20.000mAh 8000 Ft

(#6495) andras888 válasza mibilszerviz (#6492) üzenetére


andras888
aktív tag

Én már több kinait hoztam vissza flashtools-al, de még coolpad f1 et nem, kéne hozzá egy flashtools os mentés.
Ilyenkor a preloaderbe is nehezen lép be a telefon, érdemes minden usbportba kipróbálni, több kábellel, ilyenekre is kényesek a telefonok tapasztalataim szerint.
Sajnos konkrétumal nemtudtam segíteni de hátha eltudsz indulni ezen a szálon. :R

(#6496) janaman01 válasza mibilszerviz (#6494) üzenetére


janaman01
addikt

YGDB tools mit szól hozzá ?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6497) mibilszerviz válasza janaman01 (#6496) üzenetére


mibilszerviz
csendes tag

Exit download mode.

!!! XIAOMI KIEGÉSZÍTŐK !!! méretpontos üvegfólia 1500 Ft | átlátszó szilikontok 1500 Ft | SIM kártya átalakító szett + tű 1000 Ft | Piston füles 6000 Ft | Powerbank 10.000mAh 5000 Ft | Powerbank 20.000mAh 8000 Ft

(#6498) janaman01 válasza mibilszerviz (#6497) üzenetére


janaman01
addikt

Nálam egyszer berslagadt a fastboot...az assistansal, akku nélkül az 1.85 ös birt el csak vele...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6499) mibilszerviz válasza janaman01 (#6498) üzenetére


mibilszerviz
csendes tag

Laza mondott egy trükköt, de sajnos eddig semmi, azt hiszem, holnap kiforraszthatom a nand flash-t.
:( :W :( :W

!!! XIAOMI KIEGÉSZÍTŐK !!! méretpontos üvegfólia 1500 Ft | átlátszó szilikontok 1500 Ft | SIM kártya átalakító szett + tű 1000 Ft | Piston füles 6000 Ft | Powerbank 10.000mAh 5000 Ft | Powerbank 20.000mAh 8000 Ft

(#6500) janaman01 válasza mibilszerviz (#6499) üzenetére


janaman01
addikt

Ehhh...azért kiváncsi lennék én is hogy mik az előzmények....nehéz egy f1 et igy lerongyolni....:)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.