Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) kornel1987 válasza mexel (#6149) üzenetére


kornel1987
csendes tag

Miután a rom kész, reboot, betölt a teló és csak ezután kikapcs, twrp és install.

[ Szerkesztve ]

(#6152) Robit Sakraf válasza erik88 (#6141) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Felbontásra és képminőségre is hozza a gyári értéket?

(#6153) Robit Sakraf válasza Hrabci (#6144) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Jó kérdés. Engem is érdekelne. 😃

(#6154) mexel válasza kornel1987 (#6151) üzenetére


mexel
veterán

Akkor nem az a hiba, ha újraindítod akkor már nem okoz ilyet :(
Volt nálam egy olyan telefon amire kellett rendszert tennem és akármit csináltam én is, mindig megjelent az nvram warning a custom rommal. Gyárival nem volt. Annak érdekes módon a fényképezője kívülről nem ugyanolyan volt mint a többinek. Olyan volt mintha az üveg belül nem teljesen sima lett volna a közepét kivéve, hanem rücskös.
Mindenesetre feltettem a wififix-et és megszűnt a hiba, a gazdáját kérdeztem van-e valami bibi, de azóta ishasználja és semmi gondja sem térerővel sem wifivel.
Gyanítom hogy a sok telefon között azért lehetnek minimális eltérések ( elég sokat gyártottak) esetleg ez okozhat néha ilyen dolgokat, de csak minimálisak lehetnek amitől persze nem lesz sem jobb sem rosszabb a telefon, csak pl egy-két alkatrészt vagy modult más beszállítótól hoznak stb. Ez nagyobb márkáknál is előfordul, tv-knél is stb.
Ez csak sejtés hogy lehet ilyen gond, de a kamera üveg különbségét tapasztaltam, egyszerre itt volt egymás mellett mindkettő. ( lehet hogy csak az üveg volt más , de az is az is mutatja hogy több helyről jön az alkatrész hozzájuk)

Tedd fel a wifi fixet és jó lesz. Ha van kedved romokat csereberélni akkor kíváncsi lennék milyen romoknál jön még elő ez. Nemsokára lesz új odexesem is, azzal is kíváncsi lennék. Vagy ha gondolod elküldöm az új kangviperset hogy azzal előjön-e.
Egyébként az új kangvipesben már kicsit módosított a hang, nem annyira halk mint a régiekben, lehet hogy nem kell hozzá volume patch.

[ Szerkesztve ]

(#6155) csudri válasza csudri (#6119) üzenetére


csudri
őstag

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#6156) janaman01 válasza csudri (#6155) üzenetére


janaman01
addikt

Ha más nem..törlöd a gyárit, vagy fagyasztod titanium backup al...a fájlkezelőkben meg mms.apk a gyari neve..lényeg hogy a másik ne sd-n legyen hanem a belső memóriában

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6157) kornel1987 válasza mexel (#6154) üzenetére


kornel1987
csendes tag

Annyi, hogy a volumefix felrakása előtt is megvolt a probléma. Az újat átküldheted és majd kipróbálom,de ma nem hiszem. Felrakom a wifi fixet és szólok.

(#6158) mexel válasza kornel1987 (#6157) üzenetére


mexel
veterán

igen, ennek így nem a volume patchoz van köze. Ha egyszerre telepíti valaki akkor lehet, de akkor sem mindig.
Majd átküldöm ma.

(#6159) irjhamar


irjhamar
csendes tag

Sziasztok!

Egyik napról a másikra nem hallanak engem telefonálás közben.
(Remélem nem hardveres probléma...)
Próbálnék belépni recovery mode-ba Power + Volume Down-nal.
Kiír egy ilyet, hogy >root, de nem lép be, hanem újraindul...

Ez van nekem:
Aosp kk rom v2.1 laek 17, kernel 3.4.67, android 4.4.2

Valaki tud segíteni?

Köszönöm előre is...

(#6160) echte válasza irjhamar (#6159) üzenetére


echte
csendes tag

recoverybe a bekapcsoló és a hangerő fel gombok együttes nyomvatartásával tudsz belépni

(#6161) irjhamar válasza echte (#6160) üzenetére


irjhamar
csendes tag

Szia!

Ennél a telefonnál/rom-nál a Le gomb-bal lehet(ne....)

(#6162) Harpoon13 válasza janaman01 (#6140) üzenetére


Harpoon13
csendes tag

Amikor ilyeneket olvasok mindig elgondolkodom, hogy vajon tesztelik-e egyáltalán a cégek a programokat mielőtt kiadják őket, vagy úgy vannak vele, hogy majd a hülye júzer úgyis nyafog ha valami nem jó. Azért az eléggé szánalamas, hogy még a saját telefonjaikon sem tesztelnek normálisan.

(#6163) kornel1987 válasza mexel (#6158) üzenetére


kornel1987
csendes tag

Wifi fix fent, nvram error nincs, de a wifi ugyanúgy nem jò ha kb 5 percen túl nem nyúlok hozzá. :(

(#6164) andras888


andras888
aktív tag

Jól le akciózták az f1-et :Y

(#6165) Laza... válasza andras888 (#6164) üzenetére


Laza...
addikt

"újonnan" már csak refurbished van

Never give up!

(#6166) slezakimi válasza irjhamar (#6161) üzenetére


slezakimi
senior tag

Go to recovery mode turning it on with vol + and power buttons (at the same time).

Biztos?

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#6167) Robit Sakraf válasza andras888 (#6164) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Hol?

(#6168) janaman01 válasza Robit Sakraf (#6167) üzenetére


janaman01
addikt

szerintem erre gondolt

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6169) Balazs66 válasza janaman01 (#6168) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Vagy erre.

(#6170) janaman01 válasza Balazs66 (#6169) üzenetére


janaman01
addikt

az f1 plus ok alapból olcsóbbak.....mondjuk meg is értem :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6171) andras888 válasza Laza... (#6165) üzenetére


andras888
aktív tag

Ezt már hallottam, honnan tudom hogy refurbished valami?

Itthon kiírják a boltok, vettem ilyen nexus7 tabot.

Én még rendeltem 2 Db F1-et kb 2 hónapja, az még a sima készletből volt. De utána olvastam itt, hogy valaki ezt monda: nincs csak refurbished.

(#6172) Laza... válasza andras888 (#6171) üzenetére


Laza...
addikt

Sehonnan nem fogod megtudni, mert kapnak egy külső borítást, és ugyan úgy néz ki kivülről, mint egy "új". Rosszabb helyről rendelve lehet karcos hátlap, karcos fólia rjta (nem igazán jellemző).

A lényeg, hogy már nincs gyártásban, teljesen "új" is lehet, ahol volt (van) még készleten

Never give up!

(#6173) andras888 válasza Laza... (#6172) üzenetére


andras888
aktív tag

Értem, én is így tudtam, csak annyira nyomatják ezt, azt hittem hogy nem tudok valamit. Köszi az infót!

(#6174) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Mexel 12.17 -re hogy tudok Google Now Launchert varázsolni? Home gombra nem ajánlja fel a váltást, a default launcher menüben pedig csak a gyári van. Home nyomvatartására felhozza now-t, de jobb lenne maga a launcher, appdrawerrel stb. :)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#6175) erik88 válasza Hrabci (#6144) üzenetére


erik88
aktív tag

Nincs rajt a fekete keret :) ez az a Fekete keret ami nem csak keret és szerintem ez is adja a telefon szilárdságát. :)
Pl a csavarokat is ebbe a fekete keret és ami egybe van vele fém lemez-be csavarod

(#6176) Hrabci válasza erik88 (#6175) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Kircsi, thx. Tehát ez a keret a body része. Remek... 1 naposan leejtettem a telót durva betonra és ezt a keretet sikerült összebarmolni, de akkor így marad...

(#6177) csudri


csudri
őstag

Beállítottam a telefonra három mailfiókot, gyári email app (már ha Mexel a gyárit hagyta benne :D ). A problémám az, hogy amíg Blade-em volt 2.3-as androiddal, addig nem volt gond, ha gépen áthúztam a levelet másik mappába a levelező programban a telefon továbbra is látta. Ha most elhúzom, akkor az F1-en nem látszik a levél. Nem kezeli az app a mappákat? Be lehet ezt valahogy állítani, hogy megmaradjon a levél, akkor is, ha pc-n elhúzzom a bejövő mappából egy almappába?

(#6178) mexel válasza csudri (#6177) üzenetére


mexel
veterán

Ebben talán Hrabci tud segíteni, Ő volt a mailkliensek fő tesztelője. Ami neked van abban még az eredeti email van, az újabba került bele az új emailkliens Hrabci ajánlására. ( már írtam feljebb)
Majd elküldöm privibe az újat, ezt törlöd - ha lehet és azt feltelepíted.

Ha hétvégén végre lesz időm akkor felteszem már az újakat. A kangvipes állítólag jó ( 30-32000 AT) és minden működik. ( kivéve a telefon beállításainál a quick calling funkció de az egyikben sem megy valamiért, ezért nem is foglalkoztam vele, nem tartottam fontosnak). Az ajánlott darab lesz. Jó az akksiideje is.

[ Szerkesztve ]

(#6179) ekrisztian válasza mexel (#6178) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Én várom a romot ! :)
:R

(#6180) mexel válasza ekrisztian (#6179) üzenetére


mexel
veterán

Majd lehet hogy felkerül :)
---------------------------------
Más, ez nem neked szól, csak úgy általánosságban :) :
Már kértem máskor is: kérem senki ne írjon olyan miatt és főleg ne hibaként ami a rendszer tulajdonsága. Én nem megváltoztatni akarom a rendszert hanem azt szeretném hogy amit a fejlesztői megírtak az működjön. Az hogy mit tud vagy nem tud a rendszer az nem rajtam múlik. Mégegyszer írom: nem én írtam a programot, nem is módosítok a fájlokon-appokon lehetőleg, nem moddolom, mindössze azt akarom elérni hogy a belerakott gyári cuccok működjenek úgy ahogy megtervezték és megírták.
Azt ne írja senki hogy ez miért így működik az miért úgy működik mert neki nem tetszik. Az nem hiba hanem a rendszer tulajdonsága! Akinek nem tetszik az emui működése akkor ne használja, van más alternatíva is ami máshogy működik és nincs benne ennyi beállítás.
Jó lenne ha mindenki megpróbálná megérteni hogy mi a hiba és mi nem. Az nem hiba például hogy beállítások menü színe fehér és nem fekete. Ez ilyen. Nem hiba hogy a led piros és zöld töltéskor. Ez alapértelmezetten ilyen. Az nem hiba hogy kiírja hogy az egyik sim foglalat üres. Ez is ilyen. A gyári videólejátszó nem játszik ac3 hangot, ez sem hiba, ezt is leírtuk már. Szinte minden beállításról kapok privit hogy az miért ilyen miért olyan. Azért mert úgy írták meg és kész. Ezek miatt ne írjon senki, mert többet ezekre nem fogok válaszolni. Minden le van írva itt a topikban is és már én is írtam többször is.
Ha igazi segítség kell valakinek és tudok akkor segítek továbbra is természetesen.
Ha igazi hibát ír valaki azt várom továbbra is köszönöm is ! A valódi hibákról ha ír valaki az segít, mert nem tudok mindent kipróbálni, viszont ha szóltok akkor megnézem.
Kérem is hogy igazi hibákról írjatok!
De az sem hiba hogy a zárképernyőn van kínai karakter, már kiveséztük itt a topikban. Nem tudtamm leszedni, de nekem frissítés után már jöttek angol feliratok is ha a régieket törlöm. Kicsit próbálgatni kell és kiderül hogy mi hiba és mi nem, elvileg akár el is tüntethető.
Egy tuti ismert hiba van, de mindegyik emuiban ott volt: a tárcsázóban van egy beállítás, angolul: Quick Calling. Ez nem működik, ha erre nyomunk akkor leáll a tárcsázó. Ez valószínűleg a huawei telefonokon máshogy megy és nem tudták itt jól megcsinálni, lefordítva sincs. ( szerintem ehelyett van itt a gyorstárcsázó egy külön menüpontban - persze nem tudom hogyez ugyanaza funkció-e) Nem akartam a tárcsázóba belepiszkáni ( nem is biztos hogy tudnék) mert lehet hogy pl instabil lesz ha módosítok benne valamit. Nem tartottam olyan fontosnak hogy foglalkozak vele hiszen van gyorstárcsázó, ha majd sok időm lesz megnézem ez micsoda.
Csak példaképpen az Asus nNxus és Lenovo Yoga tableteken amik most éppen itthon vannak több hiba van a gyári eredeti romban mint amikről itt szó van! A kisebb nevűekről nem is szólva. Ehhez viszonyítsunk, nem sok teljesen hibátlan android rendszerrel találkoztam eddig, ehhez képest szerintem ere a telefonra már majdnem tökéletes az emui pedig portolt rom.

Kangvip: ehhez pláne nem nyúltam, csak benne van akinek kell. Vannak benne jó dolgok de olyan is ami nekem pl nem tetszik, de ezt sem akarom és valószínűleg nem is tudom piszkálni. Akinek kell bele az használja azt a verziót, akinek nem az a simát.
Aki az értesítő led színét akarja moddolni az keressen rá, vannak lehetőségek és appok is. Egyiket sem fogom beépíteni a romba, az már ismét moddolás, olyan lesz mint az agyonmódosított windows-ok, ennyi erővel minden szisz@rt bele lehet pakolni. Ezt mindenki intézze magának, én nem szeretem az ilyen előre átalakított rendszereket semmiből ( ez az én problémám persze - de ezért se írjon senki)

Kettő dolog került bele a rendszerbe a gyári appok helyett: az email és exchange kliens lett cserélve ( a kettő apk Hrabci ajánlása, Ő tesztelte az exchange miatt :) )
A másik a gyári böngésző: ez is cserélve lett a sok kínai cucc miatt, az email kliens is tele volt kínai fiókokkal stb és az exchange sem ment benne rendesen.
Ezek sem kirívóan eltérő appok az eredetitől, de muszáj volt kivenni a gyárit hogy jól működjön. Akinek nem tetszenek törölhetik, de nem én írtam ezeket sem, így nem tehetek arról hogy milyen a kinézetük vagy a működési elvük. Sok minden van a play-en akinek kell valami telepítse nyugodtan :)

Ami még tervben van, persze idő kérdése és inkább esztétikai gond: a gyári zene és videólejátszó cseréje olyanra amiben nincs kínai online rész. Mivel sok más lejátszó telepíthető ízlés szerint így ezzel is keveset foglalkoztam még, sajnos amik hozzám kerültek európai modellekből nem indultak vagy nem működtek hibátlanul ezért ez is így maradt még, de ez sem hiba. Ha nem tetszik törölhető és bármilyen zenelejátszó telepíthető, de ezt kivenni még nem fogom mert ez a gyárija.

Töbször ezeket nem nagyon akarom leírni, talán érthető ( aki nem érti annak úgyis mindegy mit írok sajnos).
A user hibákkal pedig pláne nem lehet mit tenni, sokan azonnal kaffognak ha elrontanak valamit de a segítséget nem hallgatják meg. Erről sem a rom tehet. Ráadásul biztos hogy nem minden telefon teljesen egyforma, lehetnek kis eltérések is, ez is benne van a pakliban.

Aki kéri annak küldöm a kangvipeset tesztelésre.

(#6181) tope válasza mexel (#6180) üzenetére


tope
addikt

Az összefoglalóba bele lehetne tenni pár fontosabb infót ebből a hosszú regényből :)
Pár program ajánlót is bele lehetne még tenni, hogy erre ez a progi jó, arra az ...

AC3-as hangot pl. kivették az MX Playerből, pedig eddig több helyen is ezt ajánlották, nekem is ez van fent.

(#6182) WOT-H-A-C válasza tope (#6181) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"AC3-as hangot pl. kivették az MX Playerből, pedig eddig több helyen is ezt ajánlották, nekem is ez van fent."

Töltsed le hozzá a Neon kodeket!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6183) ekrisztian válasza mexel (#6180) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Mi a számteches szlogen arra hogy túl hosszú nem olvasom el :D ?
Majd később..most vezetek.Nekem jöhet a kvs :)
Ez meg nem csak neked:

Az mitől van, hogy az értesítősávról indított sms vagy hívás mindig a sim1ről menne?
Nem az van alapértelmezésben megadva.
Persze kicserélhetném a két simet, csak akkor kényelmetlenné válna az Alditalk sim feltőltése :)mert a nyüves alditalk app csak a sim1be látja a simet. :W
Viber is mindig ugat ha online a sim1, hogy batangolok ne küldjek képet.
Ez igaz barangol a sim, de nem azon megy a mobilnet.

[ Szerkesztve ]

(#6184) tope válasza WOT-H-A-C (#6182) üzenetére


tope
addikt

Na ezt megnézem az adott készüléken (lehet nem az a verzió van rajta), a saját telómon az van fent.

(#6185) Balazs66


Balazs66
csendes tag

Sajnálom, hogy a régi nokiák erősödő csengőhangját nem vették át az android-ba. Nincs erre valami megoldás? Nekem nagyon hiányzik.

(#6186) mexel válasza WOT-H-A-C (#6182) üzenetére


mexel
veterán

Ott a pont :)

ekrisztian: ezt a progit ( MTK Control) lehet hogy ki kellene próbálni, talán ez sok mindenre jó. Van free is belőle.

Balazs66: azt kifelejtettem a rövid kis hszemből :D hogy egy valamit tervezek még a későbbi romba ( illetve kettőt): az egyik hogy a csengőhangokon variálok, van sok olyan idióta zene ( kínai) meg társaik, helyette össze kellene szedni néhány gyártó jó csengő és alarm hangjait és azokat belerakni pluszba, valamint csinálni egy erősödő hangot is. ( ez csak mókolással lehetséges de ha működik majd akkor jó lehet)

A másik még lényegtelen, lehet hogy nem sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#6187) zeg


zeg
senior tag

Bekapcsolt GPS-el sem lehet iránytűt kicsalogatni a készülékből?

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#6188) Hrabci válasza mexel (#6178) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Ez az e-mail app (6.2-es gugli alapverzió egyébként) kezeli az almappákat.

(#6189) KisTé


KisTé
tag

Van egy nagy fájdalmam!Kijött a World Of Tanks Blitz játék Android rendszerre és nem tudok vele játszani, mert a Play Store-on ezt írja ki :

Az eszköz nem kompatibilis ezzel a verzióval :O

Az én rendszerem :

Aosp kk rom v2.1 laek 17, kernel 3.4.67, android 4.4.2

Megnéznétek páran, hogy nálatok engedi-e telepíteni vagy ehhez gyenge lenne a telefon teljesítménye ?

Várom a válaszokat!

(#6190) WOT-H-A-C válasza KisTé (#6189) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha egyszer sikerül felraknod majd akkor jön a másik pofon!!! Az irányítás az halál!! :DD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6191) KisTé válasza WOT-H-A-C (#6190) üzenetére


KisTé
tag

Na mesélj valamit ! :) Te mire tudtad feltenni, milyen a játék ? borzalmasan sz.r ?

(#6192) WOT-H-A-C válasza KisTé (#6191) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A vibe Z-n ment gond nélkül de én nem tudtam megszokni az irányítást.... Elég hasonló az asztalihoz, de ne várd ugyanazt tőle.... el bohockodni jó... ugyanúgy fejlesztesz vásárolod a cuccokat... Kolegám már KV-1 el nyomja!! Neki bejött, mondjuk ő türelmesebb állat mint én vagyok! :DD Pályák hasonlók... Bónuszok, akciók megvannak ott is....

Sorry az offért :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6193) mexel válasza KisTé (#6189) üzenetére


mexel
veterán

Szerkesztettem kicsit build.prop-on, most kíváncsi vagyok mik azok amik még nem jönnek.
A Peti írta hogy nem jött a Godfire: rise of prometheus sem. Most az is jön, jön a World Of Tanks Blitz is. Kényes az állítgatás mert a DTS hang elromolhat kis módosítástól is.
( az új 01.03-as kangvipesen amit elküldtem pár embernek, azon is kellett módosítani - remélem más nem ment el, a dts most jó)

Ha tud valaki olyan appot ami nem tölthető a playről vagy nem is látszik ott akkor írja már meg hogy le tudjam tesztelni.

Nem mellesleg, Antutu: 31404.

[ Szerkesztve ]

(#6194) Tomi_Sci válasza Tomi_Sci (#6174) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Erre valaki? :)

Illetve még két észrevétel Mexel 12.17-hez:
Az auto fényerő összevissza ugrál egy-két másodpercenként. Az tetszik, hogy lejjebb lehet vele menni, mint AOSP-al, de ha nem koromsötét van akkor változatlan fényviszonyok közt is folyamatosan állítgatja.

Az ébresztője elég halk.

Amúgy nagyon jó ROM, köszi :R

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#6195) Balazs66 válasza mexel (#6193) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Nekem, csak 31122 :(

(#6196) Hrabci válasza Balazs66 (#6195) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Nekem meg 32207.... És? :-)

(#6197) Kloss válasza Balazs66 (#6195) üzenetére


Kloss
őstag

A HIVE UI romhoz jött egy javítás:
- szenzorok
- akku
- kamera
- gyorsabb is lett a rom

Ebből eddig a szenzort és a sebességet teszteltem, az javult.

(#6198) janaman01 válasza KisTé (#6189) üzenetére


janaman01
addikt

http://storage.evozi.com/apk/dl/14/12/04/net.wargaming.wot.blitz.apk?h=gZqJC1m7zTuTjDpBaO9KVg&t=1420845771

Parancsolj töltsd le és telepitsd...bocs mobilról vagyok...

Betyaros még 1gb ot le akar szedni...ehhhh nem kis jaték ;)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6199) Hrabci válasza Tomi_Sci (#6194) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Beállítások - Alkalmazások kezelése - Alapért. Alk. Beállítása (lent)

[ Szerkesztve ]

(#6200) Tomi_Sci válasza Hrabci (#6199) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Sajnos pont ez az, hogy nincs ott, csak a gyári :(

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.