Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) csongi válasza janaman01 (#6100) üzenetére


csongi
veterán

elmeletileg nem kellene, de w200 nal, volt hogy igen,

(#6102) unskillful


unskillful
tag

Jó reggelt :-)
Tegnap feltettem próbára az új HIVE UI romot. Hát azt kell mondjam hogy tökéletesen használható. Magyar nyelv benne, kamera rendben, akkuidőt még tesztelem, térerő, WiFi rendben. Egyedül a GPS - t nem próbáltam, de elméletileg az is jó. Az egyetlen dolog ami szúrja a szemem, hogy az üres SIM foglalat jelzését nem tudom eltávolítani a státusz bárról. Modaco-n van már külön topikja, van fent gyors letöltési link is.

Ja és minden értesítést azonnal megkapok, különböző színű led-es jelzéssel. Eddig kiválónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#6103) erik88 válasza Robit Sakraf (#6099) üzenetére


erik88
aktív tag

A telefon nagyon az új kijelzőn és a szalagkábelen kivül nem nagyon tudsz elronteni semmit. De ahogy szétszeded a telefont megérted a dolgot :) nem olyan nagy Was ist das ? :)
#6100 janaman01 én pont akkor cseréltem romot mert valmelyik telónál kell és akkor én gondoltam nem várom meg, hogy kelljen cserélni inkáb lecseréltem :)

(#6104) kornel1987 válasza mexel (#6053) üzenetére


kornel1987
csendes tag

Úgy tűnik megoldódott, kaptam egy másik volume patch-et, azzal egy napja jó kb.20-25 telefonálás után is. Ezúton is köszönöm A Peti kollégának a segítséget. :)

üdv

(#6105) andras888 válasza janaman01 (#6100) üzenetére


andras888
aktív tag

Melegíteni mindenképp kell, ha nem lenne ogs akkor is ajánlott, mert olyankor a ragasztó könyebben enged és nem törik el semmi, legalább egy hajszáritóval, ha nincs hőlégfúvó.

Romot nem kell cserélni az esetek 99%-ban, de egyszer ezzel szívtam egy thl w200 al, mire rátaláltam egy külföldi honlapon hogy ezt a telefont több kijelzővel látták el, és bizonyos kijelző, csak bizonyos rommal ad képet.

De a fent leírtakal egyetértek.

Annyi hogy itt nem könnyű csak az üveget cserélni, az még a gyakorlott emberkéknek is sokszor nem sikerül.
Ahoz már kell spéci kijelzőragasztó, hőlégfúvó, és hozzáértés.

Komplett kijelzőt könnyebb cserélni, de ott is maximális nyugalom és óvatosság. 😃 Ebben az esetben eléglehet a hajszárító, gitárpengető, csavarhúzó, illetve ha nem adnak hozzá kétoldalú ragasztócsíkokat akkor az is, ebből sem jó akármilyen, mert később fel vállhat meg hasonló finomságok. :W

[ Szerkesztve ]

(#6106) erik88 válasza andras888 (#6105) üzenetére


erik88
aktív tag

Én is egyetértek veled :) bár ezt nem melegítettem :) el is tört mert feszegettem de igazából így is kuka volt :)

(#6107) mexel válasza kornel1987 (#6104) üzenetére


mexel
veterán

Remek! Van 2 volume fájl is az összefoglalóban, az egyik az orosz verzióból való nagyon hangos, a másik meg amiben én turkáltam, az próba néven fut mert még nem végeztem vele :)

unskillful: még nem volt időm feltenni azt aromot, csak letöltöttem, mennyire van teleszemetelve? Ez már kipucolt, vagy a szokásos kínai?

A Peti: használod a vibeui-t? Mert ha érdekel akkor lesz egy talán kicsit frissítetteb, de tisztított Vibeui-m playyel és supersuval kingroot helyett. Eltűnik belőle az a sok trükkös telepítő ikon is :)
Érdemes megcsinálni? Érdekelhet? Mert akkor felteszem ha kész.

[ Szerkesztve ]

(#6108) nash13 válasza mexel (#6107) üzenetére


nash13
aktív tag

Szia. A 12.17-ben a mobilnetnél nálatok is 3g-t mutat? A 12.11-ben h+ volt eddig....

iPhone 7

(#6109) unskillful válasza mexel (#6107) üzenetére


unskillful
tag

Szinte teljesen kipucolt. Kínai appot nem is találtam benne :)

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#6110) A Peti válasza mexel (#6107) üzenetére


A Peti
csendes tag

Érdekelne, mert nagyon jó az a rom.
Köszi! :)

(#6111) Turbobacsi válasza nash13 (#6108) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

igen!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#6112) Cyborg válasza mexel (#6032) üzenetére


Cyborg
őstag

Szia!

Más változás nincs benne?

Csongi, frissült már az összefoglaló, szedhető?

Köszi előre is!

(#6113) tope


tope
addikt

A korábbi (december 25-i kb) Mexel 12.17-es ROM-hoz képest a 01.04-i miben másabb, érdemes lecserélni ?

(#6114) mexel válasza tope (#6113) üzenetére


mexel
veterán

Egyel feljebb van a megoldás. :)

01.04-es nincs, csak a 12.17-es. Semmi sem változott, csak hiányzott néhány gyári hang az ébresztések közül. Pontosabban csak egy volt. Most belekerült az összes eredeti hang.

unskillful: kipróbáltam, az tényleg már pucolt rom. A nyelv az sajnos hibrid, fele magyar fele angol még :)
Érdekes rom, olyan kis egyszerű :D

[ Szerkesztve ]

(#6115) tope válasza mexel (#6114) üzenetére


tope
addikt

Január 04-re gondoltam :) legalábbis mikor rámentem az oldalra, akkor azt írta dátumra.
Pedig még olvastam is, hogy ez a különbség, ehh, hiába a 2 hét munkamentes pihi túl pihentett. :D

(#6116) mexel válasza tope (#6115) üzenetére


mexel
veterán

:DDD Na majd januárban nem lesz ilyen gond a pihenéssel :D
Egyébként annyit tervezek még, hogy abban a 12.17-ben kicserélem a gyári mailklienst egy másikra amit Hrabci ajánlott, abban jól működik az exchange is és így eltűnnek a kínai motyók belőle. Lehet hogy annak majd 12.17b nevet kell adni hogy tudjuk hogy az a későbbi.
Elvileg készen van egy idei 258-as build Kangvipes, amit Hrabci elvileg hsznál pár napja. ( abban már új mailkliens van, az engineering menü is jó és működik az óra beállítás is az értesítési sávból :P ( valaki hiányolta :D )
Elvileg az is jó, jól működik ha valakinek fontos a kangvip. ( a kangvip-en és a mailkliensen kívül nem áll szándékomban más külső progit berakni, mert nem egyedi romot akarok erőltetni, ha valakinek progik kellenek fel tudja telepíteni magának.

A supersu meg érdekes dolog, most tettem fel egy szűtz telefonra egy 12.17-et és ott nem is akarja frissíteni a supersu-t, nem is látszik a telepített alkalmazások között a play-en. Úgy látszik a supersu frissítés függ attól is hogy valaki telepítette-e már, milyen előzményei vannak a play-en stb, az nem egyforma mindenkinél, azzal így nem sok mindent tudok csinálni - az újban már a legújabb 2.4-es van elvileg)

(#6117) slezakimi válasza unskillful (#6102) üzenetére


slezakimi
senior tag

Szia.

Én is feldobtam.A főképernyőröl le tudtad szedni az órát az időjárással? Mert nekem azon kívül, hogy ott van, meg be is frissített,de se kidobni nem tudom se rákattintani.32 000 dobott telepítés után.Tényleg ígéretesnek tűnik.
:)

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#6118) csongi válasza Cyborg (#6112) üzenetére


csongi
veterán

igen!Elnezest nem irtam meg. Automatice cserélem,csak nem jeleztem :R

(#6119) csudri


csudri
őstag

Na vettem egyet én is. Kérdésem is van. :DDD
EMUI 3-ban hogy tudom átállítani az alapértelmezett sms alkalmazást mondjuk a Handcentre? Install után felajánlotta, de hiába okéztam le, nem fogadta el, így azt választottam, hogy később. Próbáltam a Beállítások - Alkalmazások kezelése - Alapért. alk. beállításoknál, de ott meg az Üzenetkezelés részben nem hozza, csak a gyárit. Azt viszont nem szeretném használni, mert ékezetes karakternél ugye 64 karakter a limit, az meg nem elég semmire. :(

(#6120) Robit Sakraf


Robit Sakraf
tag

Nézegetem a kijelzőket az ebay-en. Coolpad 8297 F1 WLSG; Coolpad 8297 F1 JMHG és még vagy hat féle végződéssel látok. Mit jelenthet az a négy betű a végén?

(#6121) janaman01 válasza Robit Sakraf (#6120) üzenetére


janaman01
addikt

Nem tudom viszont a pandawillen 67 dodo az ára az eredetinek...nem is tudom...a 4 rugó feltűnően kevés nem ?

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6122) Robit Sakraf válasza janaman01 (#6121) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Nekem is gyanús. Erik88 szerint viszont jó. Nemtom😃

(#6123) Robit Sakraf válasza Robit Sakraf (#6122) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Még rágódom rajta egy kicsit 😃, közben a forint is megerősödik 😃.

(#6124) Cyborg válasza mexel (#6116) üzenetére


Cyborg
őstag

Bocsi, még két kérdés, mert az exchange fiók nekem pont fontos lenne.
A 01.04-eiben is működik az e-mail kliens azért, vagy azt az új e-mail klienst utólag bele lehet tenni a 01.04-ei romba valahogy?
Ezt a kangvip+vol fix, vagy no kangvip+vol fixet fel kell mellé telepíteni?
Vagy inkább a proba2.zipet kell felrakni a mega-s linkről?

Köszi!

Köszi neked is Csongi, közben Tope hsz-e alapján kitaláltam, hogy frissült a fájl. Lehetett volna annyi eszem, hogy megnyitom a linket, és akkor megláttam volna a létrehozás dátumát:)

[ Szerkesztve ]

(#6125) Kloss


Kloss
őstag

Felraktam én is ezt a HIVE UI romot. Tetszik, egyszerű mint a faék, eddig hibátlan. Azt esetleg nem tudja valaki, hogy a kamera appot hogyan lehetne rávenni, hogy az sd-re mentsen?
A beállítások között nem találtam.

(#6126) mexel válasza Cyborg (#6124) üzenetére


mexel
veterán

Elküldjem 01.03-as kv-s-at? Abban új mailkliens van amiben jó az exchange. A vol proba2 nem olyan túlvezérelt mint a másik.

(#6127) Cyborg válasza mexel (#6126) üzenetére


Cyborg
őstag

Igazából nem tudom, mire jó a kangvip, így nem tudom, kell-e.
Amennyiben a kangvip tartalmazza azt, hogy 1 sim esetén ne mutassa a másik foglalatot üresnek fent az állapotsávban, akkor kell, köszönöm.

(#6128) viktorhu válasza Cyborg (#6124) üzenetére


viktorhu
veterán

Már lehet a Gmail appot is használni exchange-hez. Hivatalosan csak nyalókával, de ha felrakod a gmail exchange apk-ját, megy 4.2-ről is.

(#6129) Kloss válasza Kloss (#6125) üzenetére


Kloss
őstag

Nálam nem jól működik a közelség érzékelő, telefonálás közben időnként működik a kijelző.

(#6130) viktorhu válasza Kloss (#6129) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezzel nem vagy egyedül, szerintem ez nem szoftveres hiba, mert ha tesztprogrammal megnézed, minden esetben érzékel, ha eltakarod.

Egyszerűen bénán van szerintem kialakítva, ha nem pont úgy tartom a fejemhez, akkor kap fényt a szenzor.

(#6131) Lajos65 válasza mexel (#6046) üzenetére


Lajos65
tag

Nagyon nagyon rendben van 12.17es ROM. Óriási ! Köszönöm a segítséget.

(#6132) Kloss válasza viktorhu (#6130) üzenetére


Kloss
őstag

De csak ennél a romnál jelentkezett. Volt már rajta sokféle rom, de csak most tapasztaltam.
Ezt információként írtam, ha valaki ki akarja próbálni a romot, más hibát nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#6133) ARMYVZ


ARMYVZ
csendes tag

Üdv!
Melyik ROMot ajànljàtok. Jó lenne ha menne a mindig tv app, vagy egyéb TV app. Jelenleg multilang MIUI van fenn. Egy darabig ment is rajta, csak utàna frissítették az appot...utàna off. Esetleg valami tapasztalat e téren valakinél?

(#6134) kornel1987 válasza mexel (#6116) üzenetére


kornel1987
csendes tag

Szia. Használom a romodat a 12.17 verziót és van egy olyan gondom, hogy a wifi elmegy alvóba,ha leteszem a telót mondjuk 5 percre. Az alvó módot pedig beállítottam "soha" állapotba. Illetve az nvram error problémát hogy lehet letüntetni? Előre is köszi.

(#6135) dio001


dio001
tag

Sziasztok!

Több mint fél éve használom a Coolpad F1(8297) telefonomat. Minden rendben van vele, először a gyári rommal kaptam, tele pár kínai dologgal, majd utána felraktam rá egy MIUI V5-t. (4.6.21 verzió). Abban kérném a segítségeteket hogy tudtok-e ajánlani nekem egy stabil,magyar nyelvű jól működő MIUI V6 rom-ot ? Fontos a kamera,GPS, wifi hogy működjön stabilan. Válaszotokat köszönöm!

Üdv: István

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel... Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy."

(#6136) Lidl válasza kornel1987 (#6134) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,
Pont nem "soha"-t kell választani, hanem a "mindig"-et.
Ez azt jelenti, hogy bekapcsolva maradjon-e a wifi alvó módban.
A soha kikapcsolja.

Lidl

(#6137) kornel1987 válasza Lidl (#6136) üzenetére


kornel1987
csendes tag

"Mindig"-nél is ezt csinálta :(

(#6138) TedThomas válasza dio001 (#6135) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Nincs még rá. És szerintem egy darabig még nem is lesz (ha lesz egyáltalán).
Itt lehet várni talán: [link] [link]

Amúgy ha minden jó, miért akarod piszkálni? Csak azért kérdezem, mert így szoktak kezdődni a gondok, meg születni a tégla telefonok :)

Ha újdonságot szeretnél tedd fel mexel_12.17 romját. Összefoglalóban benne.

Más: Volt ez már?

Coolpad 8690:
- CPU: 8-core 1.7GHz @
- RAM: 2 GB
- ROM: 16GB + külső SD 32GB-ig
- Kijelző: 5.2 "@ 1920 × 1080, OLED
- Kamera: 8MP + 13 mPa
- Hálózat: GSM, TD-SCDMA, TD-LTE, FDD-LTE, WCDMA
- Méret: 146,6 × 73,6 × 6,5 (mm)
- Tömeg: 131 (g)
- Elérhető színek: arany, titán-kristály fehér, obszidián fekete, cseresznye
- OS: Android 4.4.2

Na ezen a cserén már elgondolkodnék :)

(#6139) dio001 válasza TedThomas (#6138) üzenetére


dio001
tag

Szia!

Köszönöm válaszod, szeretnék új romot kipróbálni és elsősorban MIUI ami érdekel, hozzászoktam és sok év telefonozás után ezek a romok a megfelelőek számomra. Mexel félére rákeresek. (ez emui-ra épül) Amint lesz időm jobban utána fogok olvasni.

Üdv: István

[ Szerkesztve ]

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel... Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy."

(#6140) janaman01


janaman01
addikt

kell ez nekünk ?

Anno az Apple elsõ iOS 8.0.1 frissítése vadiúj iPhone 6 és iPhone 6 Plus mobilok ezreit vágta haza és úgy tûnik, a Google Android 5.0.1 Lollipop update sem kivétel ez alól, sok felhasználónak komoly fejtörést okozva. Azonban szerencsére az a bug nem teszi tönkre a telefonokat, „csak” egy memória hibáról van szó. Sajnos ez azzal járhat, hogy a RAM elfogy, így egy idõ után minden alkalmazás kevés memória hibával leáll, egészen addig, amíg a telefont újra nem indítják. Jelenleg ez a bug ismert a Nexus 6, a Nexus 7, a Nexus 4 okostelefonoknál és a Nexus 7 tabletnél is.
A legtöbbet az Android rendszer „eszi” meg, amely átlagban maximum 500 megabájtot igényel, ám a bug miatt akár 1.2 gigabájt RAM-ot is elfogyaszthat, így akadályozva meg minden más mûködést a telefonon. A Google support fórumán már több mint kétezren jelezték a hibát, a Redditen pedig mintegy ezerötszázan.

(#6138) TedThomas: nekem nem jönnek be azokamrlyeknél nincs alső "gombsor"

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6141) erik88 válasza Robit Sakraf (#6122) üzenetére


erik88
aktív tag

Komolyan jó (kopp-kopp)
Ne tévesszen meg az ár. Nekem semmi bajom nincs vele

(#6142) mexel válasza kornel1987 (#6134) üzenetére


mexel
veterán

Nvram warningra: wifi fix
Mitől van nvram errorod? Telepítetted a volume patch-t?

[ Szerkesztve ]

(#6143) tomika1988 válasza kornel1987 (#6137) üzenetére


tomika1988
csendes tag

Szia
a wifit állítsd Mindig-re!
Beállítások -> Energiatakarékosság -> Normál

Szerintem így jó lesz :)

(#6144) Hrabci válasza erik88 (#6141) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Nem látszik a képeken, de a kis fényes fekete kerettel együtt van a kijelző?

(#6145) kornel1987 válasza mexel (#6142) üzenetére


kornel1987
csendes tag

Passz, amióta fent van a romod, azóta írja, már 3-szor felraktam a romod a leírtak szerint,volumefix is fent van.

(#6146) mexel válasza kornel1987 (#6145) üzenetére


mexel
veterán

A volumefixet hogy rakod fel?

(#6147) kornel1987 válasza mexel (#6146) üzenetére


kornel1987
csendes tag

Twrp, onnan install, vagy így nem jó?

(#6148) TedThomas válasza janaman01 (#6140) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Most hogy mondod én is így vagyok vele, de egyelőre ez az egy rossz minőségű kép van mindenhol mellette. Nem is biztos hogy az van a képen. Legalább is remélem :)

(#6149) mexel válasza kornel1987 (#6147) üzenetére


mexel
veterán

igen onnan, de mikor teszed fel?

(#6150) janaman01 válasza TedThomas (#6148) üzenetére


janaman01
addikt

Na azért én is kiváncsi leszek rá :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.