Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) tope válasza mexel (#6399) üzenetére


tope
addikt

Ha kérhetem, írd le mivel lesz másabb a többitől, mármint mi változott benne.

(#6402) Hrabci válasza mexel (#6399) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Van egy söröm rá, hogy nem tudod elkerülni a priviket, bármilyen alaposan és jól írod le... ;-)

Ja, NINCS regisztrált hiba a romban.

[ Szerkesztve ]

(#6403) janaman01 válasza Hrabci (#6402) üzenetére


janaman01
addikt

+1 ;]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6404) mexel válasza janaman01 (#6403) üzenetére


mexel
veterán

Úgysem olvassa el senki olyan hosszú lesz, ez igaz. Lehet hogy nem is fejezem be, minél többet írok annál rosszabb. :D

(#6405) Balazs66 válasza mexel (#6404) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Én megígérem, hogy végigolvasom.

(#6406) mexel válasza Balazs66 (#6405) üzenetére


mexel
veterán

:DDD Rendes tőled. :R Főleg ha elkészül. :D

(#6407) csongi válasza mexel (#6404) üzenetére


csongi
veterán

Eddig én is elolvastam :D

(#6408) andras888


andras888
aktív tag

29 es romban megy az art? Van valami haszna?
Most szúrt szemet a beállítások közt. :F

(#6409) mexel válasza csongi (#6407) üzenetére


mexel
veterán

Tőled is rendes dolog, de remélem nem fogja mindenki beírni :DDD

Ami úgy néz ki jó hír: lehet hogy sikerült megcsinálnom az azonosítót úgy hogy a play elfogadja mindenhez, olyan dolgok is megjelennek és tölthetőek amik eddig nem. ( pl a godfire: rise of prometheus vagy mi, stb) :DDD :DDD Ennek örülök, de ezt is tesztelni kell még, az biztos hogy a DTS is működik így. :)

Ennek örömére ki is bontottam egy ilyen sört:

Nagyon fincsi, remélem nem korán iszok erre :)

A fentebb említett dolog, hogy valami poker flash oldal nem jön be, azt néztem, de nem tudom azzal mi lesz, szerintem az böngésző függő, nekem Nexus-on és lenovon sem megy.

Tehát úgy néz ki hogy a Kangvipes verzió idáig majdnem mindenben javítva, sok ébresztő és értesítési hanggal, ez lehet hogy most jobb mint a sima verzió.

Csinálok egy alap blog bejegyzést amiben csak erről lesz szó és ha a másik elkészül akkor majd abban lesz több minden leírva. Remélem holnap fent lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6410) kornel1987 válasza mexel (#6393) üzenetére


kornel1987
csendes tag

Szia. A 01.03-as jól működik eddig, gps pontos, kb 10 mp alatt talált jelet, nem ugrál. Szóval eddig tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#6411) nixit


nixit
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy twitch.tv-t szeretnék nézni a telefonon. [Livestream] Erre van egy app a play-en csak az a problémám hogy minden streamen csak a chat megy és az adás nem indul el. Más találkozott már ezzel a problémával? Esetleg kipróbálnátok, hogy nektek működike?:) Vagy esetleges tippek, hogy mi kellhet :P Köszi előre is !:)

(#6412) slezakimi válasza mexel (#6399) üzenetére


slezakimi
senior tag

Szia :)

Nálam az Aquamail nem megy, illetve csak manuálisan frissít.
Már minden jogot megadtam neki :D
A köcsög citromail.-t csak abba tudom beállítani, alig használom de még van ami arra jön, meg az asszony használja.
Esetleg alternatívát amin be lehet a citromailt állítani, mert már kipróbáltam párat. :D
Amugy más hibát nem leltem :)

:R

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#6413) TedThomas válasza slezakimi (#6412) üzenetére


TedThomas
aktív tag

gmail appot amióta frissítették abba is bele lehet venni elvileg midenféle e-mail címet.
Úgy próbáltad?
Illetve: Citromail -> Összes levél átirányítása -> Gmail cím.

(#6414) mexel válasza slezakimi (#6412) üzenetére


mexel
veterán

Én is arra gondoltam amit fentebb írtak: átirányítani valamibe amit kezel, pl gmailbe.

(#6415) slezakimi válasza TedThomas (#6413) üzenetére


slezakimi
senior tag

Azt nem tudom olyankor fenn marad e a citromon is.Mert ugy kéne ott is maradjon :)
Külön nem tudom beállítani a citromot sajna.

Mexel meglesem :)

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#6416) Cyborg válasza mexel (#6409) üzenetére


Cyborg
őstag

Esetleg, ha lesz E-d, kedved, ne felejts el rápillantani erre a hangerő gombos felélesztésre. Köszi!

(#6417) mexel válasza Cyborg (#6416) üzenetére


mexel
veterán

Mi az az E-d? :)
Már éppen beleírtam a blogba hogy ez nem működik és nem is foglalkozom vele :) A kangvip egy külső progi, állítólag elég macerásan integrálták bele a romba, nem hiszem hogy én bele tudnék nyúlni.
Mégegyszer leírom hogy nem értek ilyen mélységben a dologhoz, sőt nem nagyon értek az egészhez, csak próbálom összerakni a romot hogy működjön :) A hangerő felélesztés helyett meg kell nyomni a bekapcsoló gombot és feléled :) (tudom hogy írtad hogy nem akarod hogy elromoljon a bekapcsoló gomb, de sajnos ezzel nem tudok nagyon mit kezdeni valóban :) )

A másik amit beírok, hogy külön nem nagyon akarok foglalkozni a ledekkel sem, a gyári beállításokon lesz, úgy fog működni. Ha lesz időm megkeresem azt a romot amiben benne volt és megnézem mit lehet tenni vele, de pl a MIUI-ban benne van gyárilag, de a legtöbbször hibát ír ki amikor állítgatom, azt ma néztem.
A sima kangvip nélküli verzióban nem fog működni az értesítési sávból állítható óra sem, nagyon sok időt elszórakoztam vele, amikor működött akkor ismét más nem volt jó, így azt abbahagytam szintén. Az sem olyan fontos szerintem hogymég pár napot elszórakozzam vele, a kangvipesben viszont működik az is bár szerintem kevesen használják majd.
Nagyjából megvannak a romok, még pár teszt és apró módosítás, utána azt hiszem csak komoly hibánál nyúlok hozzá.

Pl a Az Asus nexus gyári 4.4-el sokkal több hibát mutat, olyanokat is amik elég alapvetőek, a lenovo gyári romjában is van hiba bőven, ahhoz képest ez a miui még túl jó is lesz.

Ja, valaki mondta hogy ez a poker vagy akármi flash nem megy, most kipróbáltam a Dolphin-al, ami alapból felajánlja a flash telepítést, utána be lehet lépni az oldalra.

Meg kellene még nézni más romokat is ( pl a gyárit), az emui-ból sokkal többet jelenleg szerintem nem lehet kihozni amíg nem lesz valami komoly frisítése.

[ Szerkesztve ]

(#6418) Cyborg válasza mexel (#6417) üzenetére


Cyborg
őstag

E=Energia :-)

Rendben, csak azért bátorkodtam megemlíteni a hangerős dolgot, mert a múltkor azt írtad, hogy ránézel, de, ha nem, hát nem, annyira tényleg nem fontos:-)

(#6419) andras888


andras888
aktív tag

Bekapcsoltam az art-ot, ujraindulás utánn 200 alkalmazást töltött újra, azt hittem leolvad a telefon úgy felforrósodott. Ti hogy használjátok, a gyári 29 est?

(#6420) KisTé válasza janaman01 (#6400) üzenetére


KisTé
tag

Köszi jana azzal hibátlan bár emelni nem tudom a tétet játék közben csak mini raise-t lehet de aki tapasztalt puffin-es elképzelhető hogy tudja. :K

(#6421) csongi válasza mexel (#6417) üzenetére


csongi
veterán

Csak hogy en is kerjek valamit :)
A hangerőt lehetne e kissebb lépésekben állitani?

(#6422) janaman01 válasza KisTé (#6420) üzenetére


janaman01
addikt

http://www.ubergizmo.com/how-to/how-to-install-flash-on-android/

Még ezt megnézheted, talán igy.....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6423) mexel


mexel
veterán

A jó k*&#a anyját ennek az mtk f&#đágnak. Már megint bármit csinálok, bármilyen drivert teszek fel nem látják a programok ezt a retek telefont. Egyszerűen mindenhol ott van az eszközkezelőben, mindenhol, de az MTKDT és más programok azt mondják hogy nincs csatlakoztatva. Milyen driver kell ennek? Amikor idekerült a telefon 2 napig ezzel szórakoztam hogy le tudjam menteni, akkor végre ment a dolog, most megint bármelyik F1-et teszem fel, minden program azt mondja nem csatlakozott. Kb 50 féle driver van már letöltve, mind telepítve és mégsem. Van valami amit kihagyok?

Másolni lehet rá, USB hibakeresés bekapcsolva, de mégsem. Van ötlet?

(#6424) WOT-H-A-C válasza mexel (#6423) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Droidtoolsnak adb driver kell!! adb driver

"Kb 50 féle driver van már letöltve, mind telepítve és mégsem. "

Ez is probléma szokott lenni! USB dewiewel szedj le minden drivert és rakd újra a telefon driverét és az adb drivert!

Viszont tudni kell , hogy a droidtools nem szereti a 4.4-es rendszert! Lehet hogy insecured kernelt kell cserélni és még akkor sem biztos, hogy lementi a teljes romot!

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6425) mexel válasza WOT-H-A-C (#6424) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Ez mindig látja, ott a zöld pipa is, mondjuk most éppen HTC-nek, mindenhol látom az eszközkezelőben, kivéve pl az MTKDT. Nem tudom nem az a gond hogy most Huawei azonosítója van a telefonnak és ahhoz keres drivert? Próbáltam mindenféle USB drivert ami az mtk-hoz van, a gyári Coolpad drivereket stb.Valami más driver beragadhatott valami más készülékkel, nem tudom, de ezeket most nem ismeri fel.

A droidtools-al mondjuk a gyári alap rendszert (015) az istennek sem tudtam leszedni, csak az aosp-ot.
Szerintem is a sok driver lesz a gond, múltkor mindent lepucoltam, megint kénytelen leszek.
Azt nem tudtam hogy a 4.4-et nem szereti az MTKDT.
Mondjuk van más progi is amit használnék és az sem látja a telefont.
A mai napom megint erre fog elmenni, de lehet hogy ha felhúzom magam abbahagyom egy darabig, mert elúsztam nagyon ezzel időben.

[ Szerkesztve ]

(#6426) WOT-H-A-C válasza mexel (#6425) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ezért kell lehántani róla mindent és feldobni azt a keettőt ami kell.

USBdeview

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6427) mexel válasza WOT-H-A-C (#6426) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Ez sokkal jobb progi mint a driver eltávolító amit erre használtam. Mindjárt pucolok egyet és megnézem.

(#6428) csongi válasza mexel (#6423) üzenetére


csongi
veterán

A jó k*&#a anyját ennek az mtk f&#đágnak

A kitörés :)

(#6429) mexel válasza csongi (#6428) üzenetére


mexel
veterán

Lesz is, mert egyszerűen nem ismeri fel a telefont. Azt hiszem már abbahagyom, és rossz hír hogy egész jövő héten nem érek rá :(

Az ADB driver installerben csak és kizárólag HTC Android ADB Interface-nek írja kis zöld pipával, az eszközkezelő pedig attól függ mit erőltetek rá, vagy CDC Serial vagy ami éppen eszébe jut. Néha Coolpad, néha más. Persze soha nem látják a programok.

[ Szerkesztve ]

(#6430) WOT-H-A-C válasza mexel (#6429) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"ADB devices" mit mutat eszköz kezelőben? Felkiáltó jeles? Illetve milyen win van a gépen?

Amikor futtatod az adb installert felismeri a telefont?

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6431) csongi válasza mexel (#6429) üzenetére


csongi
veterán

Azert ne idekeskedj. Tudom milyen erzes :) En tegnap ket geppel szivtam, majdnem agyfost kaltam. :)
Mas: el lehet erni valavogy hogy a youtube keprnyo lezarasakor tovabb fusson, vagy a hatterben valahogy?

(#6432) mexel


mexel
veterán

Mindent pucoltam, de az adb installer következetesen csak HTC-t ír. Az eszközkezelőben egyéb eszközként CDC Serial van felkiáltójellel, itt kellene valamit megadnom neki de nem tudom mi az ami lehetne.
Az Android Phone-nél Android ADB interface van, plusz Hordozható eszközként G750-T01.

Milyen driverek kellenek? Van a Coolpad gyéári. Van millió MTK USB driver, van usb vcom, de a cdc helyére kellene valami de semmit sem fogad el. (aláíratlan módban sem - win8)

Ez kellene hogy befejezzek valamit és ma még csak azzal foglalkoztam hogyezt a retek mtk felismertessem. Bármi más telefont - tabletet felteszek a gépre azonnal felismeri, ezt nem.
Lehet hogy Huawei driverek kellenének?

(#6433) WOT-H-A-C válasza mexel (#6432) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Simán csak a telefon usb drivere kell. Vcom driver spflashtoolsnak kell neked arra most nincs szükséged. Ha csak partíciót akarsz kimenteni akkor a flashtools is megoldás lehet.De ugye azt nem tudod vissza állítani. Én egy gyári rommal próbálkoznék lehetőleg 4.2 vagy 4.3 as rendszeren. Azt megeszi a droidtools. 4.4 csak insecured kerenel cserével fog menni plusz vágni kell a prlodert is... elég macerás... :( Vagy esetleg még DD mentés parancssorból. De ahhoz is kell majd egy preloder img ...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6434) Hrabci válasza csongi (#6431) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Bekattintottam a védett alkalmazásoknál a youtubeot, hogy fusson, de leszarja...

(#6435) mexel válasza WOT-H-A-C (#6433) üzenetére


mexel
veterán

Nem csak az MTKDT kellene, semmi progi nem látja a telefont. Másolgatni tudok rá, de mást nem. Tulajdonképpen mindenféle driverem van ami megtalálható a neten, de semmi erdmény. Már én is gondoltam rá hogy felteszek valami gyári romot és megnézem. Az a baj, ha utána visszateszem ezt akkor megint itt leszek hogy nem működik :(

Az mtkdt-t csak azért nézem, mert ha az látja akkor mindenhol jó.

(#6436) janaman01 válasza mexel (#6435) üzenetére


janaman01
addikt

ha win 8 ad van aéáiratlan driverek telepitésével ujrainditod a gépet , ezeket felrakod 1 2 majd restart és mennie kell...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6437) mexel


mexel
veterán

Próbáltam a kingo roottal a driver telepítést mert más eszközöknél sokszor bevált, ami fura: kéri hogy engedjem az usb debug módot. ( engedélyezve van) Amikor engedélyezem akkor egy kis ideig írja hogyconnected, aztán kéri hogy kapcsoljam be az usb debug módot ismét, pedig be van kapcsolva, és így megy. valamiért úgy látja a gép a telefont mintha az usb hibakeresést lekapcsolnám. Valahol itt lesz a hiba szerintem.

(#6438) janaman01 válasza janaman01 (#6436) üzenetére


janaman01
addikt

igaz gyari 4.4 , de ime :

ja és ha supersu val van rootolva akkor nem tud a droid backupot csinálni, viszont ha kangvip el akkor tud backupot.....viszont mindkét esetben látja , mondjuk most neked ez lenne a lényeg..

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6439) mexel válasza janaman01 (#6436) üzenetére


mexel
veterán

Ezek már megvoltak sajnos, semmi eredménye. :(

Szép kép, ezt szeretném én is elérni :) Érdekes módon a gyári 015-el soha nem sikerült mentést csinálnom, az aosp az szokott sikerülni. Mondjuk látni szokta a telefont a 015-el is, csak nem mentette. Most nem is lát semmit, üres minden. :(
na fent van a 015, mindjárt nézem, így kideül hogy rom probléma van-e.

[ Szerkesztve ]

(#6440) janaman01 válasza mexel (#6439) üzenetére


janaman01
addikt

és munka közben :K

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6441) mexel válasza janaman01 (#6440) üzenetére


mexel
veterán

Ezt direkt csinálod? :DDD

(#6442) janaman01 válasza mexel (#6441) üzenetére


janaman01
addikt

ja neeeeem :)

közben próbálok rájönni mi lehet nálad a gond .....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6443) mexel válasza janaman01 (#6442) üzenetére


mexel
veterán

Valószínűleg az hogy az emui-nál Huawei azonosító van. A 015-el azonnal megy minden. :(((

Az ADB Driver Installer is simán látja Coolpad-ként, az eszközkezelőben sima Android ADB Interface van + Coolpad 8297W.

A CDC eltűnt. Valamit variálni kell az Emui-ban hogy a Huawei azonosítót elfogadja és kezelje. Sajnos kényes a dolog, mert idáig azzal szórakoztam hogy az azonosítók úgy egyezzenek a mindennel hogy még a DTS és a Play is jó legyen, most már jó, viszont nem ismeri fel rendesen a gép.

(#6444) Robit Sakraf válasza mexel (#6439) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Próbáld meg telepíteni a gépedre a windowsodnak megfelelő Media Feature Pack csomagot.

(#6445) janaman01 válasza mexel (#6443) üzenetére


janaman01
addikt

na az akkor kényes dolog lesz....akkor megvan a bibi

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6446) WOT-H-A-C válasza janaman01 (#6438) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nincs "ROOT" gombod.

"viszont ha kangvip el akkor tud backupot"

Arra gondolok , hogy ebben a romban alapból cserélva volt az insecured kernel. Azért nincs root gomb és azárt megy egyből a backup. Ha végig ment dobnál fel képet a kimenetről is a szöveg dobozban mert most az alja nem látszik, kiváncsiságból vetnék rá egy pillantást. :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6447) janaman01 válasza WOT-H-A-C (#6446) üzenetére


janaman01
addikt

volt root gomb :) arra rányomtam majd a telón engedélyeztem...az már az utáni kép...már kiszáltam belöle de megcsinált mindent ami kell :)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6448) mexel válasza Robit Sakraf (#6444) üzenetére


mexel
veterán

Ez nem segítene, pro-m van, ez akkor kell ha N-es verziós a win8 azt hiszem.

(#6449) WOT-H-A-C válasza janaman01 (#6447) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

muhahha mekkora marha vagyok írja is , hogy megkapta az ideiglenes rootot az első újra indításig!!

Szép munka. Azt mondtad ez 4.4 ugye? Érdekes mert nálam mindíg xopás volt idáig 2.5.3 droidtoolsal és 4.4 es rendszerrel. Megcsinálta a cwm mentést is az sd kártyára?

Mondjuk az az 1k os ebr1 partíció gyanús nekem... szerintem 512-nek kéne annak is lennie... de lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6450) janaman01 válasza WOT-H-A-C (#6449) üzenetére


janaman01
addikt

Igen 4.4 , és be is zippelte ahogy kell :), mindent megcsinált amit kértem tőle :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.