Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) mexel válasza Fater38 (#7500) üzenetére


mexel
veterán

Milyen romon használod?

(#7502) Fater38 válasza mexel (#7501) üzenetére


Fater38
csendes tag

A 02.09-es (b262) kangvipes romodon. :R

[ Szerkesztve ]

(#7503) ekrisztian válasza Fater38 (#7502) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nekem is ment sdre.
A quickmark-os mókát ha kiválasztom, akkor fc van.

(#7504) nixit


nixit
csendes tag

Hát mit ne mondjak most raktam fel ezt a lenovos kamerát kb ezek a lehetőségek amik ebben vannak ezt várná az ember ettől a telefontól szóval igen ez szerintem kell ebbe a rendszerbe így ahogy van :) Köszönjük a munkát mexel! Ezt biztos hogy mostantól így fogom használni! :) Holanap este még írok mik a tapasztalatok.

(#7505) Robit Sakraf válasza mexel (#7501) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Én most raktam fel. Nálam ha sd-re állítom a mentést akkor csak sötét képernyőt mutat a galéria. 02.09 kv

(#7506) csongi válasza Robit Sakraf (#7505) üzenetére


csongi
veterán

nálam is az sd-re ment semmi gond vele. Próbáld másik kártyával.

(#7507) HerbertSobel válasza Robit Sakraf (#7505) üzenetére


HerbertSobel
csendes tag

Én is feltettem ugyan erre a ROM-ra és nálam is ez a hiba van. Cache t töröltem telepítés után ahogy írva is volt.
Ettől eltekintve brutálisan jó képet készít, föleg rosszabb fényviszonyok között.

(#7508) unskillful válasza HerbertSobel (#7507) üzenetére


unskillful
tag

+1 nálam is ugyanez a helyzet. Ha sd-re akarom menteni, akkor fekete kèpet ment. Belső tárhelyre hibátlan.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#7509) Fater38


Fater38
csendes tag

Akkor nem lehet.hogy nem kellene törölni?Mert telepítés után azonnal reboot-ot nyomtam ,még gondoltam is,hogy nem töröltem a cache-t és valami hiba lesz,de tökéletes,egyedül a quickmark nem megy de túlélem :)

(#7510) unskillful


unskillful
tag

Feltettem egy sd fix patchet, azóta nekem is tökèletes. Ha kell valakinek, akkor feldobom drive-ra.
Itt a link: https://drive.google.com/folder/d/0B36Ay7pVtck6dzRkRVN6cGFBOEU/edit

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#7511) apic


apic
csendes tag

Üdv.
1 hete írtam hogy betörött a kijelzőm, mexel azonnal írta hogy keressem fel a mobilszervizeseket, írtam is nekik , de már 1 hete nem válaszoltak :W , most találtam olyat aki beépíteni már csak olyan kérdésem lenne hogy
valaki aki esetleg rendelt már alliexpressről kijelzőt panellel együtt hogy melyiket ajánlaná mert van millió és nem tudom melyiket érdemes, ti itt okosabbak vagytok. :DD
Köszi előre is.

(#7512) erik88


erik88
aktív tag

Nekem egy olyam kérdésem lenne, hogy : ügye ez egy Okostelefon de ez mégis van olyan hülye, hogy az otthoni 2 mentett wifi közül mindig arra csatlakozik amelyiken utoljára volt, viszont nekünk eléggé hosszúkás házunk van és az egyik wifi a ház első felébe van amit hátúl már nem vesz de mégis pl arra akar annyira csatlakozni, hogy az nem igaz... szóval kérdés : nincs olyan program ami mindig az erősebb jelű wifi-re csatlakoztatja a telefont?? :R

[ Szerkesztve ]

(#7513) turai_ válasza erik88 (#7512) üzenetére


turai_
tag

Szerintem ilyen nincs, de ha elegansan megcsinalod a halozatot, akkor nem lesz ilyen problemad. Nezz utana a range extendernek, hatha a mostani kettot is ossze tudod rakni ugy.

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#7514) Robit Sakraf válasza Fater38 (#7509) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Az a helyzet hogy én is elfelejtettem és nálam nem ment sd-re.

(#7515) Robit Sakraf válasza unskillful (#7510) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Felraktam én is az sd fix-et és nálam is működik. Köszönöm :R :R

(#7516) Fater38 válasza Robit Sakraf (#7515) üzenetére


Fater38
csendes tag

Igen,közben rájöttem,az sd fix a megoldás,el is felejtettem,hogy az elsők közt van amit felteszek mióta nem gyári romot használok.

(#7517) erik88 válasza turai_ (#7513) üzenetére


erik88
aktív tag

Köszi szépen :) ezt se tudtam :)

(#7518) Lidl válasza erik88 (#7512) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

van ilyen. A Wifi Manager: [link]

Be lehet állítani, hogy bizonyos időközönként ellenőrizze a hálózatokat és váltson az erősebbre.
Valamint van widget, amin látható az aktuális wifi hálózat és pár adat.
Szerintem elég jó.
De adj neki full jogot és ne lőjje ki a rendszer, ha alvó módba kerül, mert akkor nem frissül a widget.

Lidl

(#7519) erik88 válasza Lidl (#7518) üzenetére


erik88
aktív tag

Köszönöm neked is :) :R

(#7520) turai_ válasza Lidl (#7518) üzenetére


turai_
tag

Jo tudni akkor, hogy van ilyen, en is koszonom.
Meloba fel is teszem, mert a budin van egy erosebb wifi, csak azon nem kene ceges adatokat forgalmazni veletlenul sem :DDD

[ Szerkesztve ]

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#7521) pepusos


pepusos
senior tag

Sajna nekem nem települ fel a lenovo kamera, pedig szívesen kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

(#7522) Balazs66 válasza nixit (#7504) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Melyik az a lenovo-s kamera?

(#7523) andras888 válasza csongi (#7489) üzenetére


andras888
aktív tag

Már kérdezték páran a topicban így megírom, van hirdetve a hardveraprón fólia, üveg, szilikon tok.

(#7524) MatyiDeLudas válasza apic (#7511) üzenetére


MatyiDeLudas
újonc

Szia!

írjál rá mibilszervizre még egyszer, nagyon sok munkájuk van, én elvittem máshová, ha visszaolvasod a topicot, és gányolás lett a vége, aztán elvittem mibilszervizhez és mintha új lenne a telefonom, pedig ripityára törtem. Mikor én adtam neki a telefont Pesten, akkor előttem is volt egy srác, és már 2 telefon volt a kezébe. Ha rám hallgatsz és még egy jó pár srácra itt a fórumon hozzá viszed, profi munkát végeznek. Írj rá és kérjél tőle telefonszámot. Gyorsabb lesz. Nekem 10K-ért cserélte az érintőt+kijelzőt+üveg fólia.

Üdv.

(#7525) Fater38 válasza Balazs66 (#7522) üzenetére


Fater38
csendes tag

Szia!

Ez,TWRP-ből telepíthető.

[ Szerkesztve ]

(#7526) ekrisztian válasza apic (#7511) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Tegnap beszéltem vele, említettelek neki, kérj telszámot privibe tőle!

:R

(#7527) Balazs66 válasza Fater38 (#7525) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Köszönöm, megnézem.

(#7528) Balazs66


Balazs66
csendes tag

Megnéztem a lenovo-s kamerát, és nem vagyok elájulva. Nem tapasztaltam minőség javulást.

(#7529) demike93


demike93
tag

sziasztok,

a telómon a gyári rom van, és nincs is vele bajom, de kipróbálnék valami kitkatet. mikor utoljára(jó pár hónapja) olvasgattam a fórumot akkor az emuit dícsérte mindenki. most hogy áll a helyzet? melyiket ajánljátok, melyik a legstabilabb rom?

előre is köszi

So Long, and Thanks for All the Fish

(#7530) csongi válasza demike93 (#7529) üzenetére


csongi
veterán

Mexel blogjában találsz romokat, de a bevezetőben is a jó romok vannak, mexel féléből.

(#7531) apic válasza MatyiDeLudas (#7524) üzenetére


apic
csendes tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek :R

(#7532) bacsikacs


bacsikacs
csendes tag

Heló!
Egy hónap tapasztalat után, ekrisztián javaslatára felraktam a EMUI 3 Build.262 Kangvip (02.09) ROM-ot. A Simkártya kezeléssel volt gondom. Sajnos most is van. Aki két simet használ annak a tanácsát kérném. Van egy T-mobilos magyar, meg egy PLAY lengyel kártyám. Amikor kint vagyok bekapcsolom a lengyel kártyát, nem akar a hálózathoz csatlakozni, mindig kiírja, hogy PLAY(Tmobile) így roaming-olok, holott lengyelben vagyok. Ha kézzel kiválasztom, akkor tudok telefonálni a Play-en, de rögtön visszavált roamingra a hívás után.
A második slotban van Internet? Mert nekem nincs.
Tegnap amikor beakartam kapcsolni a PLAY-t úgy elszállt a telefon, hogy amíg nem vettem ki a kártyát belőle nem talált hálózatot.
Mi lehet a hiba?

(#7533) viktorhu válasza Balazs66 (#7528) üzenetére


viktorhu
veterán

Videofelvételre tudtok megoldást? Én a fotókkal nem vagyok elégedetlen Coolpaden, általában a Camera Zoom FX-et használom, és tetszenek az eredmények. Viszont ami nagyon siralmas, az a videofelvételek minősége.

Nem értem, hogy mitől, mert ugyanaz a kamera hardver van benne, mint a Samsungokban, de a régi Galaxy S3-asommal olyan videók készültek, amikről senki meg nem mondta volna, hogy telefon csinálta, még projektorral kivetítve sem.

Ha viszont a hardver jó, akkor valamilyen szoftveres beállítás (tömörítés? hibajavítás?) lehet a ludas. Nincs valakinek ötlete?

(#7534) zoli81 válasza viktorhu (#7533) üzenetére


zoli81
csendes tag

Én ha nappal jó fényviszonyok mellett készítek videót, a vonalélességet és a kontrasztot alacsonyra állítom, így tűrhetőbb. Alapbeállításon az arcokat, füves területet tartalmazó videók az ocsmány kategóriába tartoznak szerintem.
A beltéri, izzófény melett készült videóknál, vonalélesség közepes, kontraszt alacsony, fényerő (brightness) magas.

Ha zavar, hogy az alacsony fényerőnél készült videóknál szaggatós videót készít, ajánlom a saját fejlesztésemet, amivel be lehet állítani, hogy ne essen vissza 15 fps-re a videó.
[link]

Egyelőre ennyit sikerült tenni az ügy érdekében. Jelenleg egy Lumia 520-szal tudom összehasonlítani, lassan kezdek belenyugodni, hogy akárhogy babrálom a beállításokat, valahogy a nokia általában sokkal természetesebb színeket produkál.

[ Szerkesztve ]

(#7535) Kloss válasza bacsikacs (#7532) üzenetére


Kloss
őstag

Egy Voda és egy Telenor kártyám van. Hívni mindig Vodáról hívok, de hívtam már a másikkal is. Net mindkét slotban van, mert ha egyikről elfogy, megyek a másikra :)
02.05 kv van fent.

(#7536) Kloss válasza Kloss (#7535) üzenetére


Kloss
őstag

Úgy látom a felrakás óta nem is volt újraindítva :D

(#7537) ekrisztian válasza bacsikacs (#7532) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Sim a xar vagy legalább is megbolondítja a telód.
Szerintem.

(#7538) bacsikacs


bacsikacs
csendes tag

Oké, de melyik sim a hibás A t-set most cseréltettem ki,a PLAY meg vadi új?
Nem lehet a Rom hibája?

[ Szerkesztve ]

(#7539) ekrisztian válasza bacsikacs (#7538) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Próbálj ki másik romot, van egy csomó.
De ha kettőbe is rossz, akkor a play a ludas.
A gyári rommal jónak kell lenni.
Van itt valahol kipucolt gyári.
Ha azzal is vacakol, akkor a play használ olyan beállítást ami nem szabvány.
Nem véletlen akar roamingolni otthon a sim.
Lehet, hogy új ez a szolgáltató és valakinek a hálozatát használja és valami közös beállítás amit a telefon rosszul kap meg a simtől vagy nem jól értelmez.
Nem hiszem, hogy egy lengyel se használ F1-et.
Haveroddal nézes körbe lengyel fórumokon..
:R

(#7540) ekrisztian válasza bacsikacs (#7538) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Itt egy lengyel coolpad f1 unboxing video.
Play simet tuszkol bele a gyerek.
Miu van a telefonon.Látszik verzio szám is.
Szóval sztem írjatok neki, hogy árulja el a titkot.

Coolpad F1 8297W - UNBOXING / RECENZJA PL: https://youtu.be/UPC6KWqBKLo

Halkan megjegyzem, az állandó térerő és országok közti ugrándozás nekem is okoz néha meglepetéseket.
De fix német vagy osztrák vagy magyar területen nincs gond egyik simmel se.
Menetközben hegyre fel le 2G 3G ide oda kapcsolgatás miatt volt már, hogy nekem is x volt mindkét simnél mire észre vettem, hogy de nagy a csend. :(
Deee ezzel a rommal nem.

(#7541) bacsikacs


bacsikacs
csendes tag

Köszönöm a segítséget !

(#7542) demike93 válasza csongi (#7530) üzenetére


demike93
tag

Az első hozzászólásban lévők közül kipróbáltam kettőt, nem voltak túl jók (legalábbis nekem nem jöttek át). Mexel blogján lévő leírás alapján felraktam az övét és... krvjó!
Azt esetleg valaki megtudja mondani, hogy a facebook messengert, hogy vegyem rá hogy a chat fejeket megjelenítse a képernyőn? A státuszbárnál ott van az értesítések között, hogy 'x chat fej aktív', de nem mutatja a képernyőn. Ezt leszámítva minden király, köszönöm!

So Long, and Thanks for All the Fish

(#7543) erik88 válasza demike93 (#7542) üzenetére


erik88
aktív tag

Beallitasokba engedelyezni kell a messengert :) azthiszem az ertesiteskezelobe :R

(#7544) demike93 válasza erik88 (#7543) üzenetére


demike93
tag

Koszonom! :D :R

So Long, and Thanks for All the Fish

(#7545) nixit


nixit
csendes tag

Sziasztok!

Innét valaki aki felrakta a lenovos kamerát tapasztalt olyat, hogy a gényképezés hangjánál csak BE és BE van nincs kikapcsolás? Nem bírom a fényképezés hangját lenémítani ami engem kicsit zavar. Pedig szívesebben használnám mint a gyárit.

(#7546) mexel válasza nixit (#7545) üzenetére


mexel
veterán

Valahol írtam hogy van ez a hiba, plusz az sd-re írás, de az megoldódott már. Ha lesz időm kiveszem a hangot belőle, de akkor bekapcsolni nem lehet majd. Normálisan megcsinálni tutira nem fogom mostanában. Lehet hogy ma megnézem, és kiszedem a hangot ha tudom. Engem is zavar, soha nem kapcsolom be kamerák hangját. :)

(#7547) tlala válasza nixit (#7545) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem az egyik BE az valójában KI.
Nálam legalábbis néma.

(#7548) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Sziasztok!

November óta én is boldog tulaja vagyok egy F1-nek. Azóta nem volt időm komolyabban foglalkozni vele, csak használtam. Még a gyári 4.2.015 van rajta, amivel kézhez kaptam, azt meg illene már lecserélni. :)

Ez az első MTK-s telóm, de tisztában vagyok a mentés fontosságával, szóval azzal kezdeném. Eddig négy félét találtam:
1. MTKDroidTools segítségével
2. SP Flash Tool ReedBack opció segítségével
3. recovery-ből
4. dd parancscsal

Nos, első körben melyiket ajánlanátok? A vége úgyis az lesz, hogy minddel megcsinálom, biztos ami biztos alapon, de kezdésnek melyik lenne a "legegyszerűbb"?

[ Szerkesztve ]

(#7549) WOT-H-A-C válasza -PLevi- (#7548) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szerintem simán rootold, tegyél fel egy twrp -t és nyomj egy backupot. Ezz után mehet fel bármi! Ha nagyon alapos vagy akkor nyomj egy droidtools mentést, alakítsad át a flashtoolsznak emeszthető formára és kész vagy!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#7550) -PLevi- válasza WOT-H-A-C (#7549) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszi!
A napokban megpróbálok rá sort keríteni! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.