Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) Kloss válasza mexel (#6600) üzenetére


Kloss
őstag

MIUI engem is érdekel, köszi! :R

(#6602) mexel válasza Kloss (#6601) üzenetére


mexel
veterán

Sikerült megcsinálni hogy Coolpadként lássa a pc :) ( jó lenne ha az emuinál is tudnám ezt majd , az külön pár nap lesz)
Megy benne a led szín változtatás, pár dolgot már sikerült megcsinálni benne. Belekerült a legújabb alapsáv verzió is, bár még messze nem tökéletes szerintem, majd a tesztek kiderítik mi a hiba, erre nem lesz időm. Holnap is csinálom, ma kb 80x telepítettem újra :DDD
Van benne egy-két jó dolog. A fordítás még külön buli :)

[ Szerkesztve ]

(#6603) turai_ válasza mexel (#6600) üzenetére


turai_
tag

Megvarom a tiedet, ket zippel is ures a /system, TWRP szerint meg success. Megy vissza az EMUI.
Vagy van erre megoldas? Esetleg loglevelt emelni?

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#6604) A Peti válasza turai_ (#6603) üzenetére


A Peti
csendes tag

Gondolom a 2.7_es twrp_t használod... Törlések után reboot recovery és jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6605) turai_ válasza A Peti (#6604) üzenetére


turai_
tag

2.4.4, lehet hogy a 2.7-es kene neki, de most meg a backup gajdult meg. Felelesztem aztan hagyom mara.

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#6606) mexel válasza turai_ (#6605) üzenetére


mexel
veterán

A 2.4.4-et használd nyugodtan, az tutira jó.

Na lehet hogy 2 verzió is lesz. :D Az egyik odexes a másik deodexelt. Az odexesbe frisebb fájlok is kerültek.
Úgy néz ki sikerült megoldani még az sd felcserélés hibát is, és talán a fényképező is jó lesz. Holnap még lesz mit molyolnom, de egyre biztatóbb :D

Egy frissebb supersu is lehet hogy lesz, de lehet hogy arra nem lesz idő.

[ Szerkesztve ]

(#6607) turai_ válasza mexel (#6606) üzenetére


turai_
tag

Egyelore visszateszem az EMUI-t mert teljes softbrick lett a MIUI-bol, meg mindig remeg a kezem, de az YGDP ugy latszik helyrerakta, bootol a 029.
MIUI-bol tobbet kinai fityfirittyet soha.

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#6608) Hrabci válasza mexel (#6598) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Ez nekem is 5-ösnek tűnik, a 6-osnak nem ilyen a statusbar-ja. Még nem láttam olyan 6ost egyébként (kipróbáltam már vagy tizet), amiben ne incorrect pin jött volna a 2. Slotban lévő sim helyes pin beírására egyébként. Milyen verzióból indultál?
http://bbs.ydss.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=517595&mobile=yes

[ Szerkesztve ]

(#6609) Hrabci válasza mexel (#6606) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Folytatod a 01.03-as kangvipeset is, az lesz a deodexelt?

(#6610) mexel válasza Hrabci (#6608) üzenetére


mexel
veterán

Ez a képernyőmentés már jobb? Itt az eredeti.
Megint több darabból raktam össze, majd ha érdekel megnézem mikből :)
Már tökéletesen felismeri a gép is, megy a mentés is mtkdt-vel.

01.03 utód megvan, hamarosan itt lesz. Az nagyon jó :))

Jó lesz a miui is csak fordítani kell. Nekem mondjuk az emui a kedvenc. Azt a pint majd kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#6611) KisTé


KisTé
tag

A World Of Tanks tiszta cumi, állandóan frissíti a játékot és hova dob át...persze hogy a Play-re....ott meg ugye nem kompatibilis :W Szenzációs, valaki tud segíteni ????

(#6612) Graphics válasza mexel (#6600) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kellemetlen lesz, ha erre elobb lesz v6,mint mondjuk a Hongmi Note-ra :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6613) WOT-H-A-C válasza Graphics (#6612) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szia. Vibe Z-re nincs véletlen TG fóliád?

Pardon , privát akart lenni!!!

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#6614) Hrabci válasza mexel (#6610) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Na eeeez már igen. :-) a linken (ami posztoltam) elérhető verzióban már jó a képernyőzárról indított kamera. A 2. SIM persze továbbra sem megy ebben sem, de még nem a 23-i verzió.

De amúgy nekem is az emui a tuti (sokkal jobban állítható), bár most felraktam néhány miuis hátteret... ;-)

[ Szerkesztve ]

(#6615) mexel válasza Hrabci (#6614) üzenetére


mexel
veterán

Szépek a hátterek, át kellene párat dobni az emuiba. Egyébként hirtelen nagyon sok verzió kijött belőlük, csak mind tele van kínai szeméttel, összevissza azonosítókkal, ezekkel kell főként küzdeni, meg megnézni ha valami éppen nem megy mi van elírva a beállításokban. Az alap mindnél ugyanaz, csak mindig kicsit máshogy rakják össze. A build szám az 5.1.23 azt hiszem, nem hatossal kezdődik de szerintem amíg hivatalosan ki nemjön valamire nem is fogják megadni, ez mind developer erzió még.
naponta lesz új, most már látom az alapjait, ha jön új akkor tudom mit kell kiszedni berakni hogy jó legyen, gyorsan fog ez változni most még. Az emui már elég stabil és jó.

[ Szerkesztve ]

(#6616) mexel válasza Hrabci (#6614) üzenetére


mexel
veterán

Ezzel a pinnel mi a gond akkor? A 2. sim az ami a telefon széle felé van? ha van beállítva pin nem jó? Akkor sem ha csak 1 kártya van benne?

Na meg is néztem: a 2. simben valóban nem fogadja el a pint, és nem megy. van egy utalás ere a beállításokban hogy le van tiltva a 2. sim, de azt hittem valami elírás.
Így 1 simesen érdemes felrakni?

[ Szerkesztve ]

(#6617) mexel


mexel
veterán

Na megnéztem: Működik a 2. sim is de csak akkor ha nincs rajta pin kód. Azt hogy egyszerre megy-e mindkettő slot most nem tudom megnézni mert a többi kártya mind telefonban van és azokat nem szedem szét.
Szerintem megy mindkét slot egyszerre, csak a 2. sim-en nem lehet pin kód.

(#6618) Cyborg válasza zoli81 (#6590) üzenetére


Cyborg
őstag

Gyűjthetnénk addig aláírásokat egy rendes, tyúkláb, és backdoor mentes európai verzióra, szerintem vagyunk páran, csak kukksteve hozott be hazánkba vagy 100-at biztos :-)

(#6619) zoli81


zoli81
csendes tag

A 12.17 Mexel romban az Engineer mode nekem nem megy. Valami megoldás rá?

(#6620) mexel válasza zoli81 (#6619) üzenetére


mexel
veterán

Igen. Az újban ( a kangvipesben) megy majd :) Hamarosan, kis türelmet kérek mindenkitől de még mindig meg kel nézni valamit, szeretnék jó romot kitenni. :)

(#6621) Turbobacsi válasza mexel (#6620) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

:R

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#6622) Hrabci válasza mexel (#6617) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Valszeg nem ok nélkül van letiltva gondolom valami akkor még nem kerek a két simes működéssel/beállításokkal... megnézem két simmel.

[ Szerkesztve ]

(#6623) mexel válasza Hrabci (#6622) üzenetére


mexel
veterán

Elvileg csak a pin kód nem megy, valami ilyesmit olvastam, de nem mélyedtem bele.

(#6624) tlala válasza mexel (#6623) üzenetére


tlala
addikt

Ez legyen a legnagyobb gond! :)
Várjuk az új rom-ot! :R

(#6625) bacsikacs


bacsikacs
csendes tag

Heló!
Tud valaki olyan progit ami nem hagyja kikapcsolnia képernyőt például ha olvasgatom a Facebookot,vagy a telón van ilyen beállítás valahol?
Köszönöm!

(#6626) tomika1988


tomika1988
csendes tag

Heló!
Valaki próbálta már a needrom-on lévő emui 3-ast?

(#6627) mexel válasza tomika1988 (#6626) üzenetére


mexel
veterán

Angolra van állítva csak az a különbség :D

(#6628) tomika1988 válasza mexel (#6627) üzenetére


tomika1988
csendes tag

Rendben. :D
köszi

(#6629) csongi


csongi
veterán

A 12.17 es romban a blutuh eszközök azonositóját át irja, elsőre meg van az eszköz neve, da aztan tagolt betű számsor lesz, mintha ip cim lenne. Ezen lehet javítani?

(#6630) mexel válasza csongi (#6629) üzenetére


mexel
veterán

Majd megnézem az újban, vagy majd megnézed :D Még egy kis beállítást szeretnék megcsinálni rajta csak nem boldogulok, és ha az kész jön ide.

Addig ha valakit érdekel itt a MIUI 6 de ez még béta verzió, vannak hibái! Ez az 5.1.23-as. Ha van újabb majd frissítem.
Ezzel kapcsolatban senki ne írjon nekem hogy ez nem jó az nem jó mert ez még nem végleges verzió, ehhez én nem fogok már hozzányúlni! Ha jön új majd akkor azt megnézem. Ebben olyan hibák vannak még amik ebben a verzióban nem javíthatók szerintem, majd újabb build-ban adnak ki javítottat. Ezt érdemes megnézni hogy mit tud majd. Működik egyébként, kipucoltam, play+ bill+ root van benne, de pl a 2. sim csak pin kód nélkül megy!

Ha Hrabcinak lesz kedve biztos leírja a tapasztalatait, lelekesen teztelte :R Én csak kipróbálgattam a mókolás után hogy működjön, de nem akarok napokat tesztelni vele.

(#6631) csongi válasza mexel (#6630) üzenetére


csongi
veterán

Rájöttem :)
Ne fáradj vele, át lehet írni a nevét aztán már az marad meg :D :R

(#6632) mexel válasza csongi (#6631) üzenetére


mexel
veterán

Tökéletes önfejlesztő kör :DDD

Érdekelhet valakit az új 029-es gyári rom teljesen kipucolt kínai biszbaszoktól mentesen custom-ban?
illetve sajnos az időjárás meg sok gyári alkalmazás kínai, de a külső linkek meg minden kiszedve, googleval stb.

(#6633) Hrabci válasza mexel (#6630) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Hát ja. Szóval tök jó kis ROM lesz ez, igazából 3 bibit találtam, ezek viszont nekem elegek, hogy ne vessem be napi használatra:
- 2-es kártya csak sim nélkül működik
- az APN-eket nem lehet módosítani és újat sem lehet létrehozni, így mivel a voda esetében rossz az alap apn infó, így nincs mobilnet
- teljesen random módon lefagy majd újraindul a rendszer, volt olyan, hogy kb. 3 percenként, bármihez nyúltam, már fagyott is. Ezen pl. egy recovery sima és dalvik cache törlés segített.
Egyébként is meg-megröccenget kb. bárhol és szintén randomszerűen.

Szóval tök jó rendszer lesz ez majd, tele hasznos beállítási lehetőségekkel, de most még erős kompromisszumokat kell kötni - legalábbis nekem - a használathoz.

[ Szerkesztve ]

(#6634) mexel


mexel
veterán

Ez a nyomorult gyári 029 szívatott idáig. Minden szép és jó, csak kb 15-20 rom módosítás-keresgélés és telepítés után jöttem rá, hogy miért nem akar belépni atéma app-ba, miért lép ki amikor eddig működött. Egyszerű probléma volt de erre nem is gondoltam: egyszerűen csak kínai nyelven indul el, ha angolra van állítva nem hajlandó menni :W

Annyi kínai fordítatlan rész van a gyári appokba is hogy nem tudom érdemes-e foglalkozni vele. Mindjárt felrakom, aki akarja nézze meg, de ez még angolra sincs lefordítva rendesen.
Melyik az a gyári ami multilanguage és jól működik és megvan cpb verzióban?

(#6635) janaman01 válasza mexel (#6634) üzenetére


janaman01
addikt

Gyari multis csak a 015 ös viszont az 4.2 és tele hibákkal....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6636) mexel válasza janaman01 (#6635) üzenetére


mexel
veterán

Na megvan, ha átállítjuk kínaira a nyelvet egyszer, és belépünk a témákhoz, utána mehet vissza a nyelv angolra és már megy a téma.Mindjárt felrakom, talán megnézi valaki.

(#6637) mexel


mexel
veterán

Itt a link a 029-hez.
Hamarosan lesz még egy két érdekesség is esetleg ha sikerül :D

Ez pubkic beta rom, angol-kínai de sok minden nincs még angolra sem fordítva. A témák úgy mennek, hogy át kell állítani a nyelvet kínaira, belépni majd ki. Utána mehet vissza a nyelv és akkor márjó lesz. Az időjárás full china.
Ezzel a rommal sem foglalkozom tovább, ezzel se keressetek meg hogy miért kínai miért nem megy stb.
Ezen semmit sem módosítottam szinte, a gyári cpb-ből csináltam a customot egy-két kis változtatással.

[ Szerkesztve ]

(#6638) janaman01 válasza mexel (#6637) üzenetére


janaman01
addikt

Furi....ha morelocal2 vel hajtom a gyarit, akkor is megy a téma , igaz angolul....bár a 25 ös...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6639) mexel


mexel
veterán

4.3-as rom érdekel még valakit?

(#6640) erik88


erik88
aktív tag

Lehet kiröhögtök de nincs véletlen erre a telefonra 2.3-as android ?? Tuti nincs de mondom megkérdezem, mert az a helyzet, hogy az első telefonomon ez volt és nagyon megszerettem és egyet megnézném megint. :DD

[ Szerkesztve ]

(#6641) janaman01 válasza erik88 (#6640) üzenetére


janaman01
addikt

Szerintem nincs...max felraksz egy aosp-t és megtémázod.. ha létezik egyáltalán...nem tudom..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#6642) mexel válasza erik88 (#6640) üzenetére


mexel
veterán

Ha érdekel valakit 4.3-as rom akkor teszek ki egy samsung note 3-as romot. Még kell rajta dolgoznom de már félig készen van, alapfunkciók mennek., még google kell bele, root, stb. Van magyar nyelv is :)
Még nem teszteltem mindent, pl sim sem volt benne még, de gps itt gyors. Egyszerű kis alap rom. Érdekességnek jó lehet hogy legyen ilyen is :)
Ha van rá igény akkor felteszem ha kész.

[ Szerkesztve ]

(#6643) A Peti válasza mexel (#6642) üzenetére


A Peti
csendes tag

Nem forralta fel a telód?
A Note 3 rom azt teszi, többen is tapasztalták, köztük én is.

(#6644) mexel válasza A Peti (#6643) üzenetére


mexel
veterán

Ez nem forralt :) Gondolom nem csak egy van belőle :)
Van néhány kínai és orosz rom amibe belenézek és fel sem teszem. Lehetőleg olyan alapokat keresek amikbe be tudom integrálni a gyári appokat hogy ne legyenek piszkálva. Persze ha valamelyik rossz lesz azt ki sem teszem, olyanokkal tele van minden :)

[ Szerkesztve ]

(#6645) erik88 válasza A Peti (#6643) üzenetére


erik88
aktív tag

1 hónapig használtam az enyémet se forralta :)

(#6646) mexel válasza erik88 (#6645) üzenetére


mexel
veterán

Azért is gondoltam mert találtam egy olyan alapot amit szépen le ehet takarítani és normálisan működik. Vagy ezek a note3-ak mind jók voltak? (kivéve a forralást)

(#6647) erik88 válasza mexel (#6646) üzenetére


erik88
aktív tag

Én nem tudom :) modaco-rol szedtem a romot :) szepen kipucoltam és szinte hibátlan volt :) viszont annál is volt az, hogy ha a faszbook cheat fejet kihúztam kukába akkor laggol. Ez nem tetszett :) ennél a 12.17 es emuinál ninxs semmi gond az ilyennel :) nagyon patent rom :R

(#6648) mexel válasza erik88 (#6647) üzenetére


mexel
veterán

Köszi!
Amint meg tudom oldani hogy a wifi ne kapcsoljon telepítéskor, vagy a google telepítő ne ugorjon be akkor kiteszem az újat. már kész volt, csak kiderült hogy akkor az időjárásnál kínaiul írja ki a város nevét :DDD

(#6649) KisTé


KisTé
tag

World Of Tanks frissítésre valakinek ötlet ?

(#6650) erik88 válasza mexel (#6648) üzenetére


erik88
aktív tag

Mert baj ha kiugrik meg a wifi kapcsol?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.