Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) zoli81 válasza Hali1975 (#8000) üzenetére


zoli81
csendes tag

Már ha miui v6... Pár napja a legfrissebb elérhető magyar mickvip féle miui-val próbálkozok (lásd needrom-on). Most használok először miui-t és nem kicsit csodálkozom, hogy mennyire belenyúltak a miui fejlesztők az android memóriakezelésébe. Pl. ha a widget-eket nem rögzítem a feladatkezelőben kézzel a memóriába, rövid használat után jó eséllyel nem fognak működni, mert kilövi a rendszer a memóriából. Értem én, hogy az alaprendszer tovább marad ezáltal gördülékeny, de szerintem a legtöbb felhasználónak az jön le ebből, hogy bugos a rendszer.
Emellett két idegesítő bugot már sikerült találni, mindkettő apphoz köthető (smooth calendar, tasker). Nekem úgy tűnik hogy, azáltal, hogy a miui egy erősen megpiszkált android, szinte elkerülhetetlenek a kompatibilitási problémák egyes appokkal, akárhány frissítést kiadnak hozzá. Az emui jobb ebből a szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#8002) A Peti


A Peti
csendes tag

Kicsit alakítottam a VibeUI romon....

-Kicseréltem a boot logot Lenovosra, így nem esik szét a töltési animáció.
-Kicseréltem a Dolby atmost a sima Dolby appra, így nem üti egymást a zenelejátszó
hangeffektjeivel. Persze a kettő együtt nem működik.
-Kivettem a Maxx audiót is, mert szerintem nagyon gyenge.
-Kicseréltem a zenelejátszót a legfrissebb kiadásra.
-Az időjárás most már alapból múködik.
-Átraktam a hangokat a Vibe 2.5-ből.
-Már nem kell rootolni.
Az első bootolás után kicsit lassan indul el a root és az időjárás widget, valamiért ütik egymást, de utána már jó.
-kivettem az egyik energiakezelőt, mert kettő volt benne.
-Beletettem a vezetés appot, bár a hangvezérlés nem működik. Kell hozzá a google voice, az pedig nálunk nem működik, regionálisan.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8003) mundzuk válasza A Peti (#8002) üzenetére


mundzuk
csendes tag

:C :R

nagy hála érte ...vmiért most csak ezt használom :) :P

(#8004) Fater38 válasza A Peti (#8002) üzenetére


Fater38
csendes tag

Na végre valami kis élet,mert már dögunalom a telefonom. :DD Hogy ezen minden fa@án működik.... :DDD :DDD

Gondoltam.hogy le kéne cserélni,mert már több mint 1 éve meg van,de ahogy olvasgatom a különböző fórumokat egyre inkább azon vagyok,hogy ezt soha :K
Vannak gyorsabbak amikkel már csak telefonálni nem lehet és vannak drágábbak amik meg nem gyorsabbak,vagy ha igen akkor meg kicsi az akku,vagy szar a kamera stb.stb. :W
Mindenesetre örülök,hogy még valaki foglalkozik a romok hegesztgetésével.Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8005) onpress


onpress
csendes tag

Üdv!
Lassan nekem is 1 éve meglesz a Coolpad F1-em,és azóta sem bántam meg! Imádom ezt a telefont :D
Egyszer sem hagyott cserben,azóta is ugyanolyan gyors,és máig megállja a helyét a konkurencia mellett! :)

Apple Iphone 13 / Samsung Galaxy A8 / (Coolpad F1) / Chinese Smartphone Fan / Xiaomi Mi Band 2 / TV: Samsung Full HD 3D Slim LED Smart TV_UE40ES6540S

(#8006) A Peti


A Peti
csendes tag

Köszönöm, hogy teszteltétek és használjátok! :)

Sok-sok gondolkodás és teszt olvasás, videó nézegetés után döntöttem én is a Coolpad 8297 mellett.
Viszont aztán a kedvenc romom a Miui lett, vettem is egy Xiaomi telefont, a vége az lett, hogy hatalmas csalódás a Miui, mert annyira bugos, hogy még a saját témái sem működnek 100%-osan rajta.
Ezért visszatértem az F1-re, mert ez egy nagyon jó telefon. Csak a gyári rom itt is kicsit gyenge.
Ezért kerestem valami jobbat, és szerintem ez a rom az igazi. :)

(#8007) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Azt hiszem a közeljövőben nem fogunk unatkozni. :)
Csütörtökön jön a gyári 5.0, augusztus 30-án pedig az 5.1. Nem mellesleg szerdán pedig Win10 start. :))

Egyébként itt már van pár Lollipop-on alapuló ROM, természetesen régi kernellel. Kísérletezgető kedvűeknek bátran ajánlom tesztelgetni, igaz elég bug-osak, de ez természetes.
Egy rövid idézet MoDaCo-ról, ami nagyon jól átadja a feeling-jét a dolognak: "Tried the Resurrection one, works very very well, so beautiful, but data doesn't work, even adding the APN. But hell, finally tried LP on my Coolpad!" :)
További infók ezzel kapcsolatban itt találhatóak és persze az xda-s topikokban. A leírásokra nagyon figyeljetek, mert van pár lényeges dolog! Kezdésnek egyből ott a recovery, TWRP 2.4.4-gyel nem fog menni. Én a 2.8.7.0-ás verzióval dolgoztam, tökéletesen tette a dolgát és gyönyörű a Material dizájnja, részemről ajánlott. Viszont máshol tárolja a mentéseket is, de gond nélkül visszaállította a belakott KitKat AOSP-met.

Van még ott egy Sony-ról portolt ROM is, arra is rálestem ma, tetszetős, szintén megér egy próbát annak akit érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

(#8008) janihunk válasza A Peti (#8002) üzenetére


janihunk
senior tag

Képet tudsz feltenni, érdekelne a rendszer kinézete.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#8009) -PLevi- válasza janihunk (#8008) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Így néz ki a Vibe UI 2.0.

(#8010) viktorhu


viktorhu
veterán

Mennyit ér szerintetek így egy évesen a telefon? (nincs beütődve / karcolva ilyesmi)

(#8011) A Peti


A Peti
csendes tag



(#8012) onpress válasza viktorhu (#8010) üzenetére


onpress
csendes tag

Üdv!
Ha szép,karcmentes állapotban van akkor szerintem 40e Ft környékén el lehet adni! :)

Apple Iphone 13 / Samsung Galaxy A8 / (Coolpad F1) / Chinese Smartphone Fan / Xiaomi Mi Band 2 / TV: Samsung Full HD 3D Slim LED Smart TV_UE40ES6540S

(#8013) ak05 válasza A Peti (#8011) üzenetére


ak05
tag

szia

kérdésem az lenne h a 3ik képen látható mappa nevek mindenképpen kínai karakteresek lesznek? :O

(#8014) A Peti válasza ak05 (#8013) üzenetére


A Peti
csendes tag

Hali!

Átnevezed és máris nem kínai. :)

(#8015) csongi


csongi
veterán

Megvárom a lolipopot.
Nem értek hozzá sajnos, de tuti hegesztenék valami romot :)
Nah hátha a srácokat elkapja az ihlet, és mexelnek is lesza télen ideje az építkezés mellett !
A Peti fórumtárs munkásságát is köszönjük :)

[ Szerkesztve ]

(#8016) -PLevi- válasza csongi (#8015) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Egy gyári Lollipop AOSP-nek nagyon tudnék örülni. :)

(#8017) pècsimunkás válasza -PLevi- (#8016) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Na , annak èn is !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#8018) onpress


onpress
csendes tag

Üdv!
Olyan kéréssel fordulnék hozzátok,hogy szeretnék a telefonomhoz tempered glass-t!
Sajnos nem vagyok jártas a külföldi rendelésben,így ha valaki venné a fáradtságot és segítene nekem ez ügyben,kérem jelezzen privát üzenetben!
Előre is köszönöm! :)
Erről lenne szó: [link]
Elvileg megfelelő minőségű,korrekt eladó,és gyors a kiszállítás is!

Apple Iphone 13 / Samsung Galaxy A8 / (Coolpad F1) / Chinese Smartphone Fan / Xiaomi Mi Band 2 / TV: Samsung Full HD 3D Slim LED Smart TV_UE40ES6540S

(#8019) csongi válasza onpress (#8018) üzenetére


csongi
veterán

(#8020) Anonymus23 válasza onpress (#8018) üzenetére


Anonymus23
veterán

Van ettől sokkal olcsóbb hely is, de te tudod:
LINK

Ha kell tudok segíteni a vásárlásban...

;) - The Power of the Light Side

(#8021) Fred86 válasza Anonymus23 (#8020) üzenetére


Fred86
csendes tag

Láttam én is olcsóbbakat de én elolvastam a hozzászólásokat és nem mertem megvenni.

"It is not glass, and plastic. Before sending the check is not in the marriage. Packaged very bad."
oroszról fordítva google fordítóval

Többen írják, hogy törötten érkezett, nem kapták meg stb. de visszakapták a pénzüket ezért 5 csillagos értékelést adtak. Amit fentebb linkeltem, az eredeti dobozban alkoholos és száraz törlőkendővel és minden egyéb felrakást segítő eszközzel érkezett méghozzá nagyon gyorsan. Ezzel amit linkeltél, ahogy látom legalább egy hónapot kell várni mire megkapod és ha szerencséd van akkor nem törötten... Persze csak a hozzászólásokból vontam le ezt a következtetést.

(#8022) Anonymus23 válasza Fred86 (#8021) üzenetére


Anonymus23
veterán

3x rendeltem innen, 2-1-1 db-t, a 2 darabosból az egyik valóban törött volt, refund jött.
Nem külön dobozban volt az igaz, de adott mellé mindig cuccokat, ami a felrakáshoz kell.
Most is van úton 2 db...

;) - The Power of the Light Side

(#8023) Fred86 válasza Anonymus23 (#8022) üzenetére


Fred86
csendes tag

És valóban üveglap vagy műanyag mint ahogyan mások írták? A szállítási idő körülbelül mennyi volt?

(#8024) Anonymus23 válasza Fred86 (#8023) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ezek nem csak üveglapok, hanem több rétegből álló védő "fólia". Az egyik része az üveg, de kb olyan mint a szélvédő, van fólia része is, ami az egészet összetartja, és egy bizonyos szinten rugalmas az egész, mintha plexi lenne...
Azt, hogy most mit árul, azt nem tudom, lehet azóta tényleg csak plexit küld :DDD ;]
Szállítási idő 2-3 hét mostanság. Nem feltétlenül az eladótól függ a szállítás.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#8025) mundzuk válasza Anonymus23 (#8024) üzenetére


mundzuk
csendes tag

az olcsóbbikból rendeltem én is 2db ot sajn mind 2 őben belül az üvegben fél centis hajszálszerű vmi volt ami csak fehér háttérnél látszódik de elég zavaró

(#8026) onpress


onpress
csendes tag

Üdv!
Megrendeltem a Fred által ajánlott tempered glass-t!
Ha megérkezik sikeresen remélhetőleg az árú,megírom a véleményemet róla. :) :D

Apple Iphone 13 / Samsung Galaxy A8 / (Coolpad F1) / Chinese Smartphone Fan / Xiaomi Mi Band 2 / TV: Samsung Full HD 3D Slim LED Smart TV_UE40ES6540S

(#8027) GAbre válasza A Peti (#8011) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi.
Minden nagyon jól megy.
De hívásnál nincs mikrofonom.Headsettel max.
Mindenhol máshol van,de ott nincs!
Remélem másnál nincs ez a bug

Avatar

(#8028) A Peti


A Peti
csendes tag

Fura, mert az én telefonomon tökéletesen működik. Nincs ilyen "Bug".
Egy nem működik, az autosart opció. Megpróbáltam kiszadni, de nem sikerült. Más hiba nálam nem jelentkezett eddig.

(#8029) csongi válasza A Peti (#8028) üzenetére


csongi
veterán

Miután kijön a lolipop, lesz vele kedved foglalkozni?

(#8030) A Peti válasza csongi (#8029) üzenetére


A Peti
csendes tag

Ez szinte biztos, nem tudok nyugton maradni. :-D
De szerintem majd az 5.1-el lesz érdemes valamit kezdeni, amire még várni kell egy hónapot.

(#8031) csongi válasza A Peti (#8030) üzenetére


csongi
veterán

En is arra gondoltam :)

(#8032) GAbre válasza A Peti (#8028) üzenetére


GAbre
veterán

Raktam másik romot és persze tökéletes!
Viber,skype,felvevő,mindben jó volt a mikrofon csak telefonálás közben nem...
Rohadt idegesítő....

Avatar

(#8033) -PLevi- válasza A Peti (#8030) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Modaco-t olvasgatva úgy néz ki, hogy nem is lesz 5.0, hanem egyből az 5.1-et kapjuk meg, igaz csak augusztus végén.
"At coolpad forum from a staff member (or something like that). 5.0 seems to be bugged release so they skipped it and the android 5.1 release for our phone is out in 30 days :)" - dakok

Ezzel pedig maximálisan egyet tudok érteni... Tele az xda a bug-os build-ekkel, amivel önmagában nincs is próbléma, de hogy hetek-hónapok nem fejlesztik őket és annyit képtelenek odaírni, hogy bocs, de ez ilyen marad, mert ..... :(

[ Szerkesztve ]

(#8034) csongi


csongi
veterán

Az első program ami nem megy a mexel romján, a shazam.

[ Szerkesztve ]

(#8035) ekrisztian válasza csongi (#8034) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Valami update elbaccás lett.Régen ment.Most valóban nem.

(#8036) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

találkozott valaki ilyennel már?

Tudom, rossz a kép, egy másik telefonnal csináltam, de olyan, mintha elkezdett volna felválni a kijelző két széle. Én a nagy melegre tippelek, mert ebben a forróságban szinte sütött a telefon a zsebemben még úgyis, hogy nem használtam.

Menni megy minden, csak a kijelző két szélén végig van ez a berepedés szerű izé?
Mindenkinek bírta a telója a hőséget?
Ez nem garanciális probléma, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#8037) Lidl válasza Cyborg (#8036) üzenetére


Lidl
senior tag

Nem nagyon értem, hogy melyik részén készült a kép a telefonnak :)
Mi az az ezüst négyzet a kép bal felső sarkában?

Amúgy körbe néztem az én telefonomat, de nincs rajta ilyen.

Viszont ha a zsebedben meleg volt, akkor valami futott rajta, azért. Nekem még akkor sem forró, ha a kocsi ablakában van a tartóban (napsütésben) de nem megy rajta navigáció.
Zsebben meg simán szoba hőmérsékletű.

Köszi
Lidl

(#8038) Cyborg válasza Lidl (#8037) üzenetére


Cyborg
őstag

Ez a telefon bal széle, és egy lenovo laptopon volt a rögzítés pillanatában:)
A telefon mindkét oldalán végigfut ez a valami.
Nem tudom, én nem raktam a szélvédő elé, csak zsebbe, és tényleg nem használtam, de a zsebemben is szépen melegítette a nap.

(#8039) Lidl válasza Cyborg (#8038) üzenetére


Lidl
senior tag

Akkor így már értem a képet.
De sajnos segíteni nem tudok. Lehet, hogy valóban elvált valami a kijelzőnél. Az viszont gáz lenne.
Szerintem lehet garanciális, ha még benne vagy a fél - 1 évben (kérdés, hogy hol vetted, és mennyit adtak rá)

Köszi
Lidl

(#8040) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Segítség kellene!
Haver Coolpadja ezt írja ★#06#-re: invalid IMEI
Miui volt fent neki, és rányomot at update-re, mert írta neki, hogy van újabb verzió.
Ezt írja most az About phone:
Android verzió 4.2.2 JDQ39
Miui verzió MIUI-4.8.31
Help!

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8041) A Peti válasza libus (#8040) üzenetére


A Peti
csendes tag

Az kellemes, törölte az imeit. A miui amúgy is hajlamos az ilyesmire, így meg pláne. Az összefoglalóban van imei visszaállításról pár segédlet.

(#8042) libus válasza A Peti (#8041) üzenetére


libus
őstag

Köszi!
Már olvasgatom... remélem meg tudom neki csinálni.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8043) libus válasza A Peti (#8041) üzenetére


libus
őstag

Ezt a /protect_s könyvtárat mivel tudom megnyítni?
Mert a total commander nem nyítja meg. :(

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8044) A Peti válasza libus (#8043) üzenetére


A Peti
csendes tag

Egy root fájlkezelővel.
De szerintem először próbálj meg egy cpb telepítést, hátha helyreteszi.

(#8045) ekrisztian válasza A Peti (#8044) üzenetére


ekrisztian
senior tag

+1

Tegyél fel gyári romot.(libus)
Nekem is volt ilyen.
Miui részemről egy bug halmaz. :)
Ne azt próbáld megmenteni.
:R

(#8046) libus válasza ekrisztian (#8045) üzenetére


libus
őstag

Most állok neki, megpróbálkozom egy gyári rommal. ;) :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8047) libus


libus
őstag

Melyik szoftvert ajánljátok a MIUI helyett? :)

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8048) turai_ válasza libus (#8047) üzenetére


turai_
tag

EMUI vagy AOSP.

Erdekes helyzet, nekem miota megvan MIUI-m van, soha semmi bajom nem volt vele. Ha lesz a 7-es is ra, akkor frissitem. Remenykedek, hogy a kinai kezek alkotnak valamit :)

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#8049) libus


libus
őstag

Valamiért nem jön össze...
A YGDP programmal nem boldogulok. :( Pedig fél percre kiveszem az aksit.....
SP_Drivers_v1.5-öt hogy kell felrakni? Mert lehet ez a hiba. Ezt nem tudom, hogy kell feltenni. :B

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8050) csongi válasza libus (#8049) üzenetére


csongi
veterán

Probald spflestoolsal. Cappa 72 oldlan fent van a hasznalata.az sem komplikaltabb, ami fontos ugy nezzd a szamitogepen futo programot, mintha a telefon lenne kihelyezve a monitorra. Vagyis a letoltes pl azr jelenti letoltod a telefonra azt a valamit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.