Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110501) Alusky válasza hcl (#110500) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

8000-ret senki, mert abból kijön 30 darab Topjoy és inni is tud az ember meg 30 darab kupak már egy jó kezdőszett ami minden üveggel bővül később.
Ez ilyen hülyeség lehet néhányaknál, hogy egykor súlyos tízezreket fizetett valamiért akkor az később is ér annyit. Mint a vagyonokért meghirdetett Playboyok amiket én meg kartonszám égettem el mikor az öreg meghalt és hely/rendrakás volt.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#110502) Astroboy válasza Alusky (#110501) üzenetére


Astroboy
őstag

Hugh Hefner volt az apád? :D

(#110503) imre.tabajdi válasza hcl (#110500) üzenetére


imre.tabajdi
újonc

Ez az a kérdés, amit nem mertem itt feltenni

//Kell egy visszatérési érték KI NE TÖRÖLD!!!!

(#110504) Alusky válasza Astroboy (#110502) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Hogyne, nagyapám. Nagy Playboy fan volt, meg Kovi VHS-ek Tesco szatyor mennyiségben, meg voltak még német poreszújságok is bár azok hardcore tejföllel meghamisított nénik hasán szétkent végtermékes valamik voltak. Mivel engem kicsit se érdekelnek ezek, hirdetni sem volt kedvem, rendrakásos égetéssel ment minden a levesbe. A rejtvényújságokat meg Magyar nemzet, Magyar hírlap stb. stócokban álltak azok meg befűtéshez jók voltak, mert száraz papír, nem fotós.

Pedig a Playboy meg is szűnt ha jól tudom és eleve már utolsó éveiben punci se volt rajta, szóval egyesek számára nagy értékek lehettek.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#110505) homerhamm


homerhamm
addikt

Mennyire fair eladni a megrendelő ablakait?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#110506) cidalain válasza hcl (#110467) üzenetére


cidalain
veterán

Dehogynem ritka! Még a google sem listáz egy Honda Plheute mákájú kocsit se. Ha ott nincs, akkor csak ritka lehet, nem?

(Persze tudjuk hogy ez egy Prelude gen1. Egyébként a forma nekem tetszik. De az a motortér, borzasztó vastagon áll rajta a por. Nem tudom ez EU-ban mennyire volt elterjedt kocsi, de ezt OT-ra hozni kész kínszenvedés lesz, mert EU-ban nem lesz hozzá semmi)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#110507) hcl válasza cidalain (#110506) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

:D :D :D :D :D
Az nem baj, ha poros a motortér. Barn find autóknál ez teljesen jó állapot.
Inkább az a kérdés, hogy ezt érdemes-e OT-zni, mert amúgy szerintem nem ritka, nem különleges.

@homerhamm : Ha nem fizet, akkor simán :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#110508) Alusky válasza homerhamm (#110505) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Csomó helyre ki van írva, ha X időn belül nem jelentkezik érte kukázzák vagy eladják másnak, mert nem tárolgatják.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#110509) Trailblazer


Trailblazer
addikt

A hozzáadott érték...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#110510) cidalain válasza Trailblazer (#110509) üzenetére


cidalain
veterán

2 évig volt pénzügyminiszter, elég sok akkor lenyomott bankón rajta van az aláírása :)

Update: Vagy azért nagy truváj mert 2000 dec 31-ig volt PM, és ez 2001-es nyomat, valszeg még nem csináltak egyből újat a Vargára? De ha ki is hoztak egy sorozatot, akkor több ezer darab lehetett forgalomban. Vagy ha nem, mert a hiba miatt esetleg bezúzták, akkor ez egy belsős kimentés? De akkor miért használt/gyűrött? Á nem valószínű.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#110511) hcl válasza Trailblazer (#110509) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Egy nullával kevesebbért. Ja kettővel :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#110512) Alusky válasza Trailblazer (#110509) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Van még nekem is néhány darab, de szerintem a múltkor is írtam egy hasonló hirdetésre.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#110513) Pikari válasza Trailblazer (#110509) üzenetére


Pikari
őstag

Ezek a cikkek hozták elő a százezerforintos 200 forintos hirdetéseket: [link]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#110514) gyulaszu válasza Trailblazer (#110509) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Jó kérdés még, hogy miért 2001-es ha a képen egy 2002-est mutat.
Ahogy nézem az nem ritka , 30 milliószor (a 2001-es 50 milliószor) lett nyomtatva. [link]
Egyébként pedig van itt olcsóbban is [link]

gyulaszu

(#110515) Trailblazer válasza Pikari (#110513) üzenetére


Trailblazer
addikt

Látom. Nekem akkor sem magyarázza meg senki, mitől értéknövelő egy akkori jegybankelnök aláírása, hiszen mindig a mindenkorié van a bankjegyeken.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#110516) Akula válasza Trailblazer (#110515) üzenetére


Akula
őstag

Egy Picasso képen három négyzet meg két kör mitől ér annyit?
- Semmitől.
Mindennek annyi az értéke, amennyit megadnak érte. Ebben nem kell racionalitást keresni. Vannak trendek és néha az emberi butaság formálja azokat.
Rokonaim vásárolnak auchanban: ott pénecolnak, hogy auchan lisztet kell venni, mert az 20 forinttal olcsóbb és a 10 kilón az már 200 Ft spórolás. Aztán elmentek Siófokra és vettek 4 lángost 12000-ért (na jó, azon volt vizezett fokhagyma is, én megértem)... Akkor most miről beszélünk? :D

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#110517) gyulaszu válasza Trailblazer (#110515) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Egyébként pedig lehet ilyen amit árul, csak nem sikerült a helyes képet csatolni

gyulaszu

(#110518) virkir válasza gyulaszu (#110517) üzenetére


virkir
veterán

Biztos nem ilyen mert a képen látható a sorozatszám utolsó két jegye ami 49, olyan meg nincs az igazoláson, ha az eredeti.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#110519) gyulaszu válasza virkir (#110518) üzenetére


gyulaszu
senior tag

A vessző utáni részt láttad az írásomban :F ;]

gyulaszu

(#110520) cidalain válasza virkir (#110518) üzenetére


cidalain
veterán

Meg 2001-esként hirdeti, itt meg olyan nincs a listában.
Aztán lehet hogy volt más aláírós haknija is.

Egyébként mennyire hiteles egy ilyen papper, ahol a név JáraY, holott szerintem Járai Zsigmond, és ebben a google is csak megerősít???

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#110521) gyulaszu válasza cidalain (#110520) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Ez jó, nekem fel sem tűnt :R
Azt is a Vaterán lőttem...

gyulaszu

(#110522) Trailblazer válasza cidalain (#110520) üzenetére


Trailblazer
addikt

Szerintem emberünk csak próbált hamisítani egyet és elsütni. Bár amennyi világtalan madár van, még az is lehet, hogy rámelegíti valamelyikre...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#110523) Alusky válasza cidalain (#110520) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Ráadásul se pecsét, se jegyző vagy akárki aki hitelesítette volna és még a piros tinta is kifogyóban a nyomtatóból, ez egy kalap szar így. Azt meg én se értem mitől értékes, hogy abban az évben más volt a jegybankelnök. Ha jövőre más lesz akkor a mostani 500-ast hirdessem meg 100k-ért?
A régi nem fémcsíkos pénzeink is érnek ennyit, mert az más volt?

Picasso művész volt akkor is ha csak négyzeteket festett, ezek meg Vaterás madárlesők. 1-2 ezernél többet egyik kétszázas se ér, a sosehasznált nem összehajtott is max 5 ezret.
Az ilyeneket kéne tarkónvágni rendesen mind.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#110524) gyulaszu válasza Alusky (#110523) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Kicsit pontosítanék, mert abban az időben ő volt a jegybank elnöke.

gyulaszu

(#110525) homerhamm válasza gyulaszu (#110521) üzenetére


homerhamm
addikt

Van egy ezresem, mindjárt fel is dobom egymilláért. ;]

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#110526) cidalain válasza gyulaszu (#110524) üzenetére


cidalain
veterán

Jaja, én pénzügyminiszterként vettem figyelembe, de tényleg volt ő az MNB-ben is, úgy is rákerülhet alapértelmezetten az aláírása

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#110527) kenwood válasza cidalain (#110526) üzenetére


kenwood
veterán

Ha jobban megnezed a linket, rajossz, hogy Járay Zsigmond soha nem volt penzugyminiszter,vagy jegybankelnok.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#110528) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Fb. csoport chatbe kiírom hogy laptop, ez van benne, ennyiért, ár. (Csak a számot.) Pár képpel.
Első kérdés : Mennyiért gondoltad?

Mutogatni való hater díszpinty

(#110529) Cs1csó válasza Akula (#110516) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sokan amikor nyaralnak "nyaraló" üzemmódra váltanak: van egy keretük (akár napra lebontva) és addig nem fogalakozak vele, ameddig ezen büdzsén belül maradnak.

(#110530) Akula válasza Cs1csó (#110529) üzenetére


Akula
őstag

Kb. 15 éve én elengedtem ezt a módozatot, ezért nem tudom, akkor. :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#110531) Pikari


Pikari
őstag

A tápegységek árával mi történt? Dögledezni kezdett, ezért úgy döntöttem, hogy ideje újat rendelni. Az 500-600w-os középkategóriás tápok 3-5 ezerért szoktak menni az aprón, most meg 20-30.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#110532) hcl válasza Pikari (#110531) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Miért nem cseréled ki a kondikat? Azért az elkó egy tápban olyan, mint az autóban a féktárcsa.

BTW mi történt volna, ami minden mással, felment :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#110533) kenwood válasza Pikari (#110531) üzenetére


kenwood
veterán

3-5 ezer ?
Szerintem 5k alatt egy 500-as Akygat nem kaptal meg kb. soha.
Kozepkategorias 500-as 10 alatt alom.
Persze kerdes,mit tekintunk kozepkategorianak ? A legolcsobb Chieftec/FSP mar az, minosites nelkul ?
Vagy azert legalabb gold legyen, hiszen a platinum modularis a felso kat.

3-ert esetleg egy 400-as codegent tudsz loni, ha mazlid van :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#110534) Pikari válasza kenwood (#110533) üzenetére


Pikari
őstag

Ezt a chieftec 550AB-t 2500ért vettem itt a hardveraprón 3 éve, meg mellé egy corsair 550w körüli tápot szintén 2500ért + egy harmadik tápot, ami már nem tudom mi volt, és a postát az eladó állta...

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#110535) koby11h válasza Pikari (#110534) üzenetére


koby11h
aktív tag

Régi szép idők, mint az 50 filléres fagylalt... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#110536) Pikari válasza hcl (#110532) üzenetére


Pikari
őstag

Azt értem, hogy felment, nem azon háborgok, csak nem értem az okát. Nem tudom, hogy várjak pár hónapot, és visszamennek az áraik, vagy vegyek most helyette valamit.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#110537) Pikari válasza hcl (#110532) üzenetére


Pikari
őstag

Igen, lehet, hogy cserélni fogom. De más baja is van (a már említett ventillátor is rendetlenkedik). Ezért gondoltam inkább venni egyet. Csak nem számítottam rá, hogy ilyen drága lett.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#110538) kenwood válasza Pikari (#110534) üzenetére


kenwood
veterán

Na mondjuk az a Chieftec meg bronze minositessel sem bir, a kozepkategoria szerintem elegge messze van tole.
"Markas beleposzint" talan a legjobb kifejezes ra.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#110539) Pikari válasza kenwood (#110538) üzenetére


Pikari
őstag

Fogalmam sincs őszintén szólva. Nem követem a táp-technológiát már 15 éve. Nálam az a középkategória, ami nem éget szét mindent a gépben, ha tönkremegy.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#110540) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Régebbi chateket törölgetek

- "Szép jó napot kívánok érdeklődnék hogy a készülék 70es telefon kártyával működik?"
- "Szia, Amire írtál, az egy router. Hirdetek telefont is, ha az érdekel 🙂"

@Pikari : Jön a nyúlvét. Meg ebben az országban mikor lett olcsóbb bármi? ;]

"Nálam az a középkategória, ami nem éget szét mindent a gépben, ha tönkremegy."
Akkor úgy 20 éve minden? :DDD

Mit rendetlenkedik a ventid?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#110541) szebe válasza hcl (#110528) üzenetére


szebe
őstag

Hátha nem emlékszel mennyiért raktad fel, és eladod neki olcsóbban ;]

Vagy szimplán fogyatékos. Igen, inkább ez utóbbi :K

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#110542) Pikari válasza hcl (#110540) üzenetére


Pikari
őstag

Lehet, azt hitte, 4G/5G kompatibilis a routered. Manapság úgy van, hogy abba rakják bele a SIM kártyát, és úgy interneteznek.

Furcsán lassan indult benne a venti már egy ideje (figyelgetem az ilyesmit). Ma reggel egyáltalán nem forgott benne a venti. Szóval úgy kezdtem a napot, hogy kikaptam a tápot, szétkaptam, és a csapágyat megpróbáltam beszilikonzsírozni. Annyira be volt állva, hogy kézzel is alig bírtam megmozdítani. Ez után se forgott, úgyhogy manuálisan kellett forgatnom egy percen át, mire végre már magától is tudott forogni. Majd holnapra kiderül, hogy a szilikonzsír meggyógyította -e, ha nem, akkor nincs értelme életben tartani ezt a tápot. Igen, van tartalékba ventillátorom, de a venti+új kondik ára... rájöttem, hogy a döglött kondik az 5v-os ágon vannak, nekem meg a 12v ág rendetlenkedik, szóval biztos az is kb így nézhet ki, azt is cserélni kell. Nem vagyok benne biztos, hogy ez a táp ér egyáltalán annyit, mint az alkatrészek, amiket bele kéne tenni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#110543) hcl válasza Pikari (#110542) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Igaz :D

"Majd holnapra kiderül, hogy a szilikonzsír meggyógyította -e, ha nem, akkor nincs értelme életben tartani ezt a tápot."
Ha nem púpos egy kondi, attól még lehet rossz. De ha kézzel alig tudtad forgatni, akkor az volt a baja. Olajat neki.
Szög beállt ventilátorok meg simán menthetők.

Elvileg te foglalkozol PC-kkel, akkor érdemes venni egy műszerolajat+némi gépzsírt... :) Behozza az árát. Pár száz Ft.
(Én vagyok ilyen hülye, hogy van itthon? Kondenzátor is. Pedig tök ritkán javítok tápot.)

"a venti+új kondik ára..."
Inkább 10x anyit elkölteni új tápra ;]

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#110544) Pikari válasza hcl (#110543) üzenetére


Pikari
őstag

Nem tudtam, hogy 10x annyiba kerül, mivel eddig nem volt ilyen drága... ezért kérdeztem rá, hogy jól látok -e :D

Tápokkal csak egy időben próbáltam foglalkozni, de aztán hagytam őket a francba. Hardveres szempontból én mostanában inkább csak az alaplapok lelkével foglalkozok, és félgépek összeállításával, de tápokkal nem igazán.

Van egy doboznyi kondim nekem is, de azok mind alaplapokhoz valók, azokról forrasztgattam le őket. Táphoz való nincs. Főleg ilyen gigantikus méretű.

A műszerolaj amúgy nem jó ventikhez, csak a szilikonzsír. A műszerolaj látszólag megjavítja, de pár hét után beáll tőle, és elkezdi deformálni, megenni a műanyagot. A szilikonzsír jó csak.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#110545) hcl válasza Pikari (#110544) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"A műszerolaj amúgy nem jó ventikhez, csak a szilikonzsír. "
:D Jókor szólsz, sok ventit használtam évekig olajozás után, egyiknek se lett baja :D (Nem a műanyagot kell összekenni btw... ;] )

Nincs "táphoz való" kondenzátor. Kapacitás, feszültségtűrés. Ha megfelel, akkor mehet bele :) Meg ha fizikailag odafér. Meg igazából a nagyobb sosem baj. Pláne feszültségtűrésből.
Ezek szög olcsó dolgok. A nagyfesz pufferek szoktak húzósabbak lenni.

Nekem valahogy a magasabb szintű tápjavítás nem jön össze sosem, pedig tudom, hogy működik, csak sosem találom el, mi baja (leválasztótrafó híján meg nem akarom a biztosítékot backodni itthon :D ). De ez a venti-átkondizás-stb., ez rutin.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#110546) Pikari válasza hcl (#110545) üzenetére


Pikari
őstag

Én is használtam úgy őket évekig, de hidd el, nem jó. A nyáron átálltam szilikonzsírra, az hosszú távon megoldja.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#110547) hcl válasza Pikari (#110546) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Mindjárt szólok a NAS tápjában a ventiknek, hogy azonnal essenek szét :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#110548) quailstorm válasza Pikari (#110544) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem valószínű, hogy a puffer ment el nálad.
Szemmel nem látszik hiba? Folyás, púposodás, kihasadás?

(#110549) opr válasza Pikari (#110536) üzenetére


opr
veterán

Tápok ára brutálisan elszállt pár éve, aztán úgy is maradt sajnos. Én is csak néztem, mikor összeraktam a mostani konfigot kb egy éve.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#110550) Trailblazer válasza hcl (#110540) üzenetére


Trailblazer
addikt

Meg ebben az országban mikor lett olcsóbb bármi? ;]

Néztem ma YT-on egy városi tévés felvételt Miskolcról 1987-ből, év elején készült, és a riporter az utca emberét kérdezgette, hogy mit vár az újévtől. Voltak páran, akik olcsóbb árakat kívántak. Szegények, akkor még nem sejthettek semmit a jövőre nézvést... :N

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.