Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) sanyijedi válasza Attesz (#7299) üzenetére


sanyijedi
őstag

NAS-ra szeretnél valamit feltenni? ott én a file station-t használom teljes megelégedéssel.
ha a gépedre szeretnél feltenni, akkor lehet total commander vagy pl WinSCP

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7302) Attesz válasza sanyijedi (#7301) üzenetére


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

A NAS-ra szeretnék feltelepíteni valamilyen filekezetőt.
A file station nagyon jó, csak nem látja a hálózat többi megosztását, vagy csak én nem tudom, hogy hogy kell ezt beállítani.

Üdv

(#7303) Biga123 válasza Attesz (#7302) üzenetére


Biga123
addikt

Mc , qnapclub repo.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7304) Alex91 válasza Attesz (#7302) üzenetére


Alex91
félisten

Tavoli csatlakoztatas… jobb felul a FileStationben.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7305) bogabi


bogabi
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi problémára keresek megoldást: adott egy TS-251A, egy Asus RT-N66U mögött. Az ASUS-on beállítva a OpenVPN szerver, ami rendben működik is. Az internet sávszélessége otthon 1/1 Gbps (FTTH). Most melóban szükségem lett volna egy nagyobb fájlra a NAS-ról, de VPN-en belépve az otthoni hálózatba a FileStation-ben indított letöltés nagyon lassú (1 MBps körüli). SMB-n meg autentikációs hiba miatt nem érem el a NAS-on lévő megosztást - amit otthon a saját belső WiFi-ről simán elérek. Mappa jogosultság elvileg rendben van, mert otthon elérem. Csak VPN-en nem enged hozzáférni. Próbáltam a NAS név\usernév ill. NAS IP\usernév kombinációkat, egyik sem működik. Otthon mindkettő ok.

Kéréseim: ez a VPN-en keresztüli FileStation ez ilyen lassú? Illetve a VPN-en keresztül SMB-n miért nem érem el a megosztott mappát? Valami ötlet?

Előre is köszönöm!

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7306) bogabi válasza bogabi (#7305) üzenetére


bogabi
senior tag

A VPN-t megoldottam, de így is lassú.1 - 1.5 MBps között van a letöltés a NAS-ról...

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7307) Gaben92 válasza bogabi (#7305) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem a NAS hibája lesz az szerintem. Nálam ugyanez a setup fut csak egy kicsit komolyabb és 8 évvel fiatalabb routeren és megy az SMB gond nélkül. Abban a 9 éves N66U-ban olyan régi SoC van, hogy az is csoda, hogy megy a VPN. Legjobb esetben is 10Mbit/s amire számítanék tőle ha közben nem kell egyéb adatforgalmat kiszolgálnia otthon mint NAS-on futó torrentek, stb.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7308) bogabi válasza Gaben92 (#7307) üzenetére


bogabi
senior tag

Lehet, igazad van. Nem szoktam nagy fájlokat átgyűrni rajta VPN-en keresztül, most kellett volna. Az autentikációs problémát megoldottam (nem volt felvéve a VPN subnet a folder permission-ben), csak a sebesség maradt. De akkor valszeg a router HW lesz kevés. Sajnálnám csak ezért lecserélni, mert úgy megy, mint a Doxa. De lehet, lassan megérett a cserére. Azért megnézem majd a SoC kihasználtságát, hogy mennyit mutat, ha így töltök le róla.

De ha már: Neked milyen routered van?

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7309) Gaben92 válasza bogabi (#7308) üzenetére


Gaben92
őstag

TP-Link A9 AC1900. Szóval semmi AX-es rohadt drága fancy cucc. De volt C7 AC1750 is nálam egy darabig és azzal se volt gondom.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7310) Addel válasza bogabi (#7308) üzenetére


Addel
senior tag

A VPN mindig lassú (PPTP kicsit gyorsabb) a titkosított átvitel miatt, nálam a TS-251-en kb. 3 mb/s, ha nagyobb sebesség kell, akkor FTP-t kell beállítani a nas-on.

(#7311) shtirley válasza bogabi (#7308) üzenetére


shtirley
tag

Nem ontopic téma, de ha nincs más megoldás, arra használnám a VPN kapcsolatot hogy portot nyissak egy FTP letöltéshez, aztán be is zárnám. Ez jó megoldás lehet ha csak ritkán van rá szükség.
Hosszútávon inkább Wireguard VPN-t használnék a sokkal kisebb erőforrás igénye miatt. Tán van is installerje a Qnapclub repoban.

(#7312) daninet


daninet
veterán

Egy új gépről próbálom elérni a NAS-om, és ezt az üzenetet dobja a windows :F

A hitelesítő adat kezelőben hozzá van adva a jelszavam, de ennek ellenére azt kapom, hogy hozzáférés megtagadva és újra kéri :F

Csupa régi win xp problémákat találtam erre a hibaüzire, nem tudom hol induljak el vele :U

cmd-ben a jelszavam jó

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7313) Biga123 válasza daninet (#7312) üzenetére


Biga123
addikt

Smb v1 ? :DDD

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7314) daninet válasza Biga123 (#7313) üzenetére


daninet
veterán

ki van kapcsolva. nem így kéne?

QTS 4.5.3 verzión vagyok

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7315) Biga123 válasza daninet (#7314) üzenetére


Biga123
addikt

Nas on a lowest vedd feljebb ;)
Ne engedd neki a v1 et. Hisz pcn meg ki van kapcsolva.

Nm. :C

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7316) daninet válasza Biga123 (#7315) üzenetére


daninet
veterán

ez volt a gond :R
köszi

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7317) Shelymes


Shelymes
csendes tag

Sziasztok, olyan problémám van, hogy a HS-251+-om felületét gyakran nem érem el browserből. Direktben van UTP kábellel csatlakoztatva T-Home-os routerbe, HDMI-n keresztül látom, hogy kapott is IP-t DHCP-től (192.168.1.67), ami pingethető is. A név alapján felcsatolt mount elérhető Windows alatt. Mindezek ellenére ha böngészőbe írom be az IP-t, ahogy eddig is tettem, "This site can’t be reached | 192.168.1.67 refused to connect." hibaüzenetet kapok.
A hiba az elmúlt napokban, hetekben jelentkezett, évek óta így használtam.
EDIT: míg ezt beírtam nektek, valamiért újra bejött, de fogalmam sincs, most mitől.. van valami tippetek, mit konfiguráljak át, hog stabilan menjen?

(#7318) Biga123 válasza Shelymes (#7317) üzenetére


Biga123
addikt

Első körbe lőlj neki fix ipt.
Ne DHCP-z.
+ Néznék terhelést, ill a webservert nem evpiszkáltad.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7319) gabesz839


gabesz839
senior tag

Jó estét. A nas már egy ideje minden nap figyelmeztet hogy a fájlrendszer nem tiszta,és ellenörzes kell. Hogyan lehet ezt kikapcsolni hogy ne foglalkozzon vele.
Ts 128a típus köszönöm

[ Szerkesztve ]

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#7320) Biga123 válasza gabesz839 (#7319) üzenetére


Biga123
addikt

Mondjuk le is ellenőrizhetnéd a file rendszert.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7321) gabesz839 válasza Biga123 (#7320) üzenetére


gabesz839
senior tag

Amit sokszor 1 órán keresztül csinál. Valamikor be sem fejezi mert megáll 97 százaléknál. Addig a plex nem is működik amíg le nem ellenörzi. . Kösz. Szerinted hetek óta mit csinálok?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#7322) Gaben92 válasza gabesz839 (#7321) üzenetére


Gaben92
őstag

Sehogy. Rengetegen szenvednek vele, nincs megoldás. Igazából a file system not clean üzenet vagy amiatt jön fel mert az OS egy adott ponton összeomlik, a NAS pedig újraindul, vagy újra akarja magát indítani de valami nem áll le. Mindkét esetben a log teljesen üres, lehetetlen lenyomozni mi okozta a gondot. Az esetek egy részében maga a Plex a ludas de nem mindenkinél. QNAP annyira tanácstalan, hogy egyes embereknek gariban kicserélték az egész NAS-t. Nekem is akarták 220€+posta fejében a TS-251+-t, de inkább beleállítok egy baltát.
Néha egy firmware update helyre hozza, egy következő elcseszi, stb, és ez már így megy 2015 óta kb. Elvileg kis szerencsével egy full wipe segíthet a dolgon, de 0-ról kell beállítani mindent és nem használni backupot.

Poén az, hogy néha úgy fossa össze magát a rendszer, hogy Plex lehal, SSH-n nem lehet belépni, ping-re nem válaszol, SMB is halott, de a NAS-on futó VM viszont elérhető és stabilan fut. :DDD Aztán 30-80 perc gondolkodás után jön a reboot és a file system not clean.

Üdv azon a bizonyos rolleren. :(

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7323) gabesz839 válasza Gaben92 (#7322) üzenetére


gabesz839
senior tag

Köszi a részletes választ. Nem tudtam hogy ez egy globális probléma. Akkor viszont marad a full törlés. Az utóbbi egy, másfél hónapban naponta csinálja. Remélem utána nem zaklat egy ideig..
Mégegyszer köszi.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#7324) Biga123 válasza gabesz839 (#7321) üzenetére


Biga123
addikt

Akkor én a szerencsések közé tartozom. Nekem pl max áramszünet után van ilyen. Leellenőrzöm és elfelejtem. ;]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7325) Gaben92 válasza Biga123 (#7324) üzenetére


Gaben92
őstag

Irigyellek. :DDD

Legutóbbi 4 alkalom nálam így nézett ki. Ez és a File System not clean kéz a kézben jár (áramszünet esetén is ez van), csak nálunk és sok más usernél áramszünet nélkül is összehozza.

Az igazán vicces része az, hogy nem csak a TS-xy felhasználóknál jön elő, még a Hero OS-es rack NAS-oknál is előfordul. QNAP meg pingvinezik.

Community próbál nyomozni, de nem sok sikerrel.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7326) bogabi válasza Gaben92 (#7325) üzenetére


bogabi
senior tag

Nekem is csak áramszünet után dobja a filesystem not clean üzit az otthoni NAS, azon kívül soha. TS-251A.

Cégnél bent van még 3 QNAP, azok se dobálják. 2 db. TVS-871U-RP és egy TS-569 Pro

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7327) Gaben92 válasza bogabi (#7326) üzenetére


Gaben92
őstag

A File System Not Clean az esetek 99%-ban akkor jön fel ha a NAS nem leáll hanem lekapcsol. Szóval áramszünet esetén mindenképp. Nálunk igazából nem a File System Not Clean a probléma hanem az, hogy az OS összefossa magát és újraindul. A NAS perspektívájából ez egyenértékű az áramszünettel emiatt dob FSNC üzenetet.

A baj az, hogy amikor az OS beadja a kulcsot akkor megáll a log teljesen. Valójában fut a rendszer mert a VM-ek elérhetőek de semmi más. Ebben a state-ben megmarad max 60 percig amikor valami cron job beüt, észreveszi, hogy valami nem kóser és tol egy force restart-ot. A log-ba összesen 2 bejegyzés kerül az egész esetről: Power, The System was not shut down properly last time, illetve File System Not Clear.

Ha lemented a teljes diagnosztikát és átnézed akkor kijön, hogy minden OK, semmi sincs a logban ami hibára utalna mert ugye a logger is elpatkolt.

Annak csak örülök, hogy nálad/nálatok megy rendben a cucc, de attól még küzdünk vele sokan. :D

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7328) Biga123 válasza Gaben92 (#7327) üzenetére


Biga123
addikt

Szorítok nektek h legyen megoldás.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7329) Gaben92 válasza Biga123 (#7328) üzenetére


Gaben92
őstag

Én már feladtam... Most épp file system check megy amúgy. :DDD

Most úgy vagyok, hogy egy ideig még marad, de jövőre majd költözés után jön a helyére valami más csak nem tudom még mi.... A Synology a max 6GB RAM miatt rohadjon meg, Asustor-tól meg egy kicsit fázom. Még azon is elgondolkodtam, hogy valami Xeon alapú ESXi lesz a vége inkább. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7330) bogabi válasza Gaben92 (#7327) üzenetére


bogabi
senior tag

Hát csak szorítani tudok én is. Nekem hibátlanok - kopp-kopp.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7331) gahor72


gahor72
aktív tag

Nekem szünetmentesen van a nas, és nem csinálja
TS -251+
Üdv

(#7332) Gaben92 válasza gahor72 (#7331) üzenetére


Gaben92
őstag

Nekem is. Nem áramkimaradás okozza a gondot. Egy ideig azt hittem újra se indul de egyszer sokáig dolgoztam és hallottam hajnali 2 körül a power beep-et. Aztán hónapokkal később sikerült mégegyszer elkapnom pár hete. Sorozatot néztünk és egyszercsak nem indult a kövi rész. Ránéztem a NAS-ra, teljesen elérhetetlen, SMB halott, egyedül a HomeAssistant VM volt elérhető ami futott rajta. Úgy hagytam és kb 20-30 perc múlva magától újraindult.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7333) shtirley válasza Gaben92 (#7332) üzenetére


shtirley
tag

Már majdnem írtam, hogy valakinek régen volt problémája a Plex és FSNC közös vetületével, de aztán rájöttem hogy az te voltál. :)
Ezek szerint mégsem oldódott meg, ahogy azt régebben írtad.
Egyébként nálam is van Plex és nálam sincs semmilyen probléma a fájlrendszerrel. TS-253Be.

(#7334) Gaben92 válasza shtirley (#7333) üzenetére


Gaben92
őstag

Akkor még optimista voltam. Igazából miután töröltem crontab-ból az update script-et és visszaraktam az app centeres verziót (mikor megint elkezdett frissülni), kb 2-3 hónapig rendben volt a dolog aztán visszajött. Egyszer futtattam egy memtest86-ot fél napig, utána is jó volt kb 1 hónapig.

Elég sokat nyomoztam az ügyben de nem jutottam semmire. Tippre azt mondanám, hogy valami szemét beragadt a háttérben és amiatt oldja meg általában a dolgot a teljes újrainicializálás de túl melós lenne és nincs kedvem vele foglalkozni.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7335) bogabi válasza Gaben92 (#7334) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem tudom, mennyire lenne macera, meg hogy egyáltalán opció-e, de ha pl. egy full gyári visszaállítás után, nulláról indított vassal - amin mondjuk nem nagyon van semmi pár napig/hétig az alap QTS cuccokon kívül - ha nem jelentkezik a hiba, akkor valami 3rd party progi bolondítja meg. Ha így is jelentkezik, akkor meg 99%, hogy HW hiba. Tudom, macera, de sztem ezt máshogy nem fogod kisakkozni. Ha a QNAP support logokból nem lát semmit, és/vagy nem akar ezzel foglalkozni, akkor nincs más hátra, mint ez.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7336) Gaben92 válasza bogabi (#7335) üzenetére


Gaben92
őstag

QNAP support úgy tolja, hogy ha nem gyári QNAP RAM van a vasban (jó vicc, nem is gyártanak memóriát) ami 170€/8GB akkor rá se néznek. Ha az van akkor azt mondják HW hiba. Nem találják a problémát, igazából nem is próbálják már megkeresni.

A gond ott van, hogy volt akinek 3x cserélték a NAS-t és végül a harmadik lett jó, az is csak azért mert nem állított vissza backupból semmit. Rossz RAM (értsd: rossz specifikáció. 1.2V-os kell) okozhat ilyen gondot amúgy de nálam és sok más embernél nem ez a helyzet.

Volt egy hibás firmware még évekkel ezelőtt ami pont ezt okozta amúgy, de azt javították még azelőtt, hogy én megvettem a NAS-t, szóval azt a firmware-t az enyém sose látta. De akinél az okozta a gondot azoknál meg is szűnt az új verzióval.

Aztán voltak csomagokkal összefüggő hibák, ilyen volt a Plex is például. Egyes embereknél ha manuálisan volt telepítve az új verzió (mivel az App Centerben 2 évig nem frissült) előhozta a hibát de az más jellegű volt. Mikor újraindult a NAS, egyszerűen nem tudta bezárni a Plexet emiatt hibába ment. Elvileg ez is meg lett oldva azóta mert visszakerült a validált Plex. Nálam is jó volt hónapokig utána.

Jelenleg ami nálam fut azok a gyári QTS cuccok, Plex (App centerből) és egy VM Virtualizatzon station alatt szóval semmi “nagyon 3rd party” de még így is ugyanott vagyok ahol eddig. VM nem lehet a gond mert már azelőtt is meg volt a probléma, hogy elkezdtem használni. Plexet lelőttem 2 hétre egyszer nyaralás alatt, mégis tolt 3 reboot-ot is a rendszer 2 hét alatt.

Timestamp alapján próbáltam lenyomozni, hogy nem valami cron job okozza a galibát de elvileg nem.

Teljes újrainicializálás lehet megoldaná a dolgot de nem tudom mire kimenteni az adataimat és nincs is időm rá. Majd ha elköltözünk akkor lesz másik NAS (vagy ESXi) akkor majd foglalkozom vele de amíg albiban vagyunk addig feladtam.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7337) bogabi válasza Gaben92 (#7336) üzenetére


bogabi
senior tag

Esetleg kikapni a bővítő RAM-ot belőle? Egy pár napig mehetne anélkül és megvárni, mi történik. Esetleg a teszt idejére használhatnád BackBlaze B2-es CloudStorage backup-ját. Ennek díja függ a mentendő adatok mennyiségétől, de egy hónapra nem egy nagy érvágás.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7338) Gaben92 válasza bogabi (#7337) üzenetére


Gaben92
őstag

Azon túl vagyok már. QNAP azért volt hajlandó ránézni nálam mert a gyári 2GB-os RAM-mal is előjött a hiba. Első kérdésük volt mikor meglátták a 8GB-os modult, hogy a gyári 2GB-ossal is előjön-e. :DDD VM-nek allokálva van 2GB szóval most még kikapni se tudnám de igazából tudom, hogy felesleges. Memtest86 amúgy lefutott gond nélkül rajta és koppra ugyanaz a specifikációja mint a “gyári” RAM-nak.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7339) Mr Bond 007 válasza Gaben92 (#7338) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nekem a minap a qsync adatbázis kergült meg és szinkronizált ütközéssel minden kliensnek egy központi megosztott mappában lévő dolgokat. :(((
Iszonyat gáz már ez a márka. Mindig van valami ami össze f--ssa magát. Teljesen úgy érzem mintha én lennék a béta teszterük. Nekem kellett szanaszét kinlódni magam bios meg fw frissítésekkel, mert anélkül nem tudott magától leállni se restartolni. (és ez se hivatalos volt, hanem egy rendes srác leírta hogy kell és megosztotta a fileokat, mert csak a garis gépekre csinálták ezt meg a szervízben ingyen)

Emiatt is én már többet qnap cuccot nem veszek, inkább veszek valami brand szerver vasat használtan garival és feldobok egy esxi-t vagy freenas-t (vagy truenas core már a neve talán)
Az legalább atom stabil. Nagyon lecsúsztak szoftveresen.
Ha brand nast veszek elvárom hogy ha már rá fizettem egy valag zsét a sw körítés miatt, akkor kapjak is valamit az agyf--on kívül! :U

(#7340) Mathiask válasza Gaben92 (#7336) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Volt egy hibás firmware még évekkel ezelőtt ami pont ezt okozta amúgy, de azt javították még azelőtt, hogy én megvettem a NAS-t, szóval azt a firmware-t az enyém sose látta. De akinél az okozta a gondot azoknál meg is szűnt az új verzióval."

Én másképp emlékszem. Egy darabig szépen update-elgettem firmware-eket. Aztán elkezdte ezt a random újra indulgatást. Az utolsó jó a 4.3.4.0404. Azután nekem egyik se volt jó, pedig úgy emlékszem mindig reménykedtem, hogy na most a legfrissebb jó lesz. De nem.
Így visszaraktam ezt a 4.3.4.0404-et. És nem update-elek. Azóta egyetlen egyszer se indult újra.
[link]

(#7341) Gaben92 válasza Mathiask (#7340) üzenetére


Gaben92
őstag

Ez régebbi. QTS 4.2.0-ban jött a hiba de egy kicsit más jellegű volt. Nálunk valószínűleg FW összeömlás miatt indul újra és emiatt van FSNC. A 4.2.0 hibája az volt, hogy a killall nem működött megfelelően és mikor leállítottad/újraindítottad a NAS-t FSNC hibával indult mindig mert a leállítás alatt nem tudott bezárni bizonyos appokat. QTS 4.2.0 Build 0119-el jött a fix hozzá még 2016-ban.

Viszont 4.3.3 már lehett futott nálad és abban meg visszajött a bug. :DDD

"TS470 - update to firmware 4.3.3 cause "The file system is not clean" (Csak regisztrációval megnyitható szerintem.)

Ami nálunk van az valószínűleg inkább a QTS 4.4.1-el jött, akkor kezdett mindenkinél random újraindulgatni (126 megerősített eset tuti van) de azt elvileg QTS 4.4.2.1320 build 20200529-el javították, szóval akkor mégsem az. QTS 4.5.4 1741-en vagyok amúgy.

Itt a ma hajnali is BTW. Épp befeküdtem az ágyba mikor jött a beep. :))

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7342) Mathiask válasza Gaben92 (#7341) üzenetére


Mathiask
senior tag

Értem, mindenesetre nálam a 4.3.4.0404 atom stabil, szerintem próbáld ki.

(#7343) Gaben92


Gaben92
őstag

Na belekapaszkodtm az utolsó szalmaszálba is. Nem tudom meg fogja-e oldani a gondot de egy próbát megér.

Ami látszik, hogy a getcfg bisszadobott egy nagy büdös semmit. A NAS-nak fogalma sincs mi a default system volume szóval korrigáltam setcfg-vel.

Abban reménykedem, hogy valami app akar csinálni valamit néha (frissítés check vagy database update) de def_share hiányában hibába fut és emiatt fossa össze magát a rendszer.

Akinek van ilyen hibája néha megnézné, hogy ha SSH-n belogol putty-al akkor mit ír ki a getcfg?

getcfg SHARE_DEF defVolMP -f /etc/config/def_share.info

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7344) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Tegnap elkezdtem egy tárhelybővítést. Nem nagyon jött össze. Kicseréltem elsőnek az első lemezt, majd a másodikat és ez az üzenet fogad miután rányomtam, hogy bővítés.

Majd a kzelésnél pedig ez:

Mi a franc történt?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7345) Gaben92 válasza iceQ! (#7344) üzenetére


Gaben92
őstag

Muti már a teljes képet. Szerintem még szinkronizál, az eltart sokáig. Olyankor van kiszürkítve a manage ablakban minden.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7346) iceQ! válasza Gaben92 (#7345) üzenetére


iceQ!
addikt

Azt már megcsinált tegnap. Ma már nem szinkronizált. Valójában nem tudtam vele semmit sem kezdeni, visszaraktam a régieket. Megpróbálom előröl kezdeni. Viszont zavaró hogy tárkezelőben nem tudtam semmit sem csinálni.

Jelenleg még szinkronizálja a Raid-et.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7347) iceQ! válasza Gaben92 (#7345) üzenetére


iceQ!
addikt

Jelenleg itt jár, tegnap egyébként ezt befejezte délután. Az este végig ment a NAS és szürke volt minden. Kell neki egy restart ha befejezte?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7348) KerryVTR


KerryVTR
tag

Sziasztok!

Segítségre, ötletekre lenne szükségem.
Van egy Huawei 5G CPE Pro 2 simkártyás (mobilnet) routerem híd módba. Utána van kötve egy Asus RT-AC65P router, és abba a Qnap TS-253BE NAS.
1-2 hétig működött minden rendben, de valami változott, és azóta az történik, hogy amikor bedugom a NAS-t az Asus routerbe, meghal az internet. Számítógépen wifin keresztül 1-1 weboldal megnyílik részlegesen és nagyon lassan. A mobiltelefonon wifin keresztül is ugyanez.
Próbáltam már a Huawei routerbe kötni (akkor nem híd módba volt), és ott is ugyanezt produkálja.
Az Asus routeren próbálkoztam azzal is, hogy lekorlátoztam a NAS-nak járó sávszélességet is, de nem változott semmi. Bár nekem nem is úgy tűnik, hogy a sebességgel van a baj, hanem valami más lehet.
Mind a két router már többször visszaállítottam gyári állapotba és mindent elölről kezdtem, de hiába. Hetek óta próbálkozom, de nem jutok vele dűlőre... :/
Ha lekötöm a NAS-t, újraindítom a routert, és minden működik stabilan, gyorsan.
Nem tudom mitől lehet ez! :/

Nincs valakinek esetleg tapasztalata ezzel? Esetleg valami ötletetek?

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#7349) Cirbolya_sen válasza KerryVTR (#7348) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia,

Próbáltad már a másik LAN portot? Lehet, hogy az egyik hibás, és folyamatosan teleszemeteli a hálózatot.
Nem volt mostanában villámcsapás a közelben, és nem ment tönkre elektronikai eszköz?

Cirbolya_sentinel

(#7350) KerryVTR válasza Cirbolya_sen (#7349) üzenetére


KerryVTR
tag

Úgy tűnik mindegy, hogy a router vagy a NAS melyik portjába dugom, ugyanaz történik.
Bedugom, 3-5 percig minden jó, aztán nem nyit meg oldalakat, ledobálja a számítógép és mobilokat is a wifiről és gyakorlatilag megszűnik az internet.
Amikor kihúzom, újraindítom a routert és minden tökéletes újra, csak a NAS nélkül.

Voltak kisebb nagyobb esők, "viharok", de villámcsapásról nem tudok, és semmi nem ment tönkre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.