Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7151) kovadam1


kovadam1
tag

mivel jobb mint a transmission?

(#7152) ravensky13 válasza kovadam1 (#7151) üzenetére


ravensky13
tag

Igazából személyes tapasztalatom nem sok van(transmissionnel), néhány éve volt fent, de nem sokat használtam. Itteni hozzászólásokban olvastam hogy a qBt hatékonyabban használja ki a nas erőforrásait, és mivel nálam gyakori hogy 50-100 tétel is fut, arra jutottam hogy nekem a qBt a nyerő. Ha ezt megcáfolja valaki nekem az is jó, mert ha továbbra is instabil marad a qbt, legalább lesz alternatív megoldás :)

[ Szerkesztve ]

(#7153) sanyijedi válasza kovadam1 (#7151) üzenetére


sanyijedi
őstag

többek szerint többel tölt le

én transmissiont használok évek óta, teljes megelégedéssel.
Ts-228on is és most a Ts-453D-n is. 60-150 torrent megy, letöltés 18-30MB/s, nekem az elég..

jó a remote gui, kényelmesen mobilról vagy laptopról elérem

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7154) kovadam1


kovadam1
tag

Sziasztok. Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ki milyen alkalmazást használ/ajánl, a telefonján, képek/videók szinkronizálására a nasra? Qsync? vagy owncloud?

(...van új frissítés 228A-ra ma reggel tettem fel teljesen jó... az előző verzió nem működött)

(#7155) ravensky13 válasza sanyijedi (#7153) üzenetére


ravensky13
tag

Akkor valamit benézhettem... 50Mbit sávszéllel akkor röhögve ellesz a transmission :) Köszi a tippet.

(#7156) sanyijedi válasza kovadam1 (#7154) üzenetére


sanyijedi
őstag

alap kamerás képekre és videókra, screenshotokra én a dropbox-ot használom alapvetően, mert az elmúlt 14 évbe megszoktam. én úgy csinálom, hogy feltölti a telefon a dropboxba és abból a mappából dobálom szét a képeket annak megfelelően, hogy micsoda. pl screenshot, kép a kocsiról, lakásról stb és dobom tovább a megfelelő mappába.
dropbox<->nas szinkront megcsinálja a HBS3
ezen felül a többi egyéb képet amit esetleg szinkronizálok azt a Qfile-al csinálom

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7157) iceQ! válasza kovadam1 (#7151) üzenetére


iceQ!
addikt

UI az jobb, meg sok mindent be lehet benne állítani amit a TM-ben nem. Évekig TM használam, de már Bitorent megy egy jó ideje.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7158) Biga123 válasza kovadam1 (#7154) üzenetére


Biga123
addikt

Sima Qfile.
Igaz én csak képek mentésére használom.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7159) pilóta válasza Csorbi (#7148) üzenetére


pilóta
nagyúr

Úgy néz ki, hogy csak az első lemez kb. 10-11 óra lesz. Szerintem majd csak holnap reggel cserélem ki a második lemezt :D
Végül is ráér, csak mit csinál eddig? Ennyi idő alatt többszáz terát tele lehetne írni :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7160) Csorbi válasza pilóta (#7159) üzenetére


Csorbi
addikt

Egy RAID tömb újraépítése sosem egy mezei átmásolásról szól. Ráadásul itt ez 2x kell megtenni majd.

(#7161) Gabi92067


Gabi92067
lelkes újonc

Sziasztok. Elso NAS, TS-251A. 2 hete vettem, ezalatt ra kellett jonnom, hogy hiaba HDMI-set vettem, HDMI-n az eletbe nem sikerult elinditanom barmit is. Van melle egy LG OLED, es lejatszast ugy oldom meg (csak erre a sajat TV-re van hasznalva a NAS), hogy file-on jobb klikk es kuldes az LG-re. Igazabol full stabil, nem akadt meg még egyszer sem, tekeresnel sem. Normalis minosegu FullHD-kat nezek (15-20GB koruliek), de ha ez ennyire penge, lehet atterek a 4K-ra. Ha valakinek van otlete a HDMI mukodtetesere, azt is megkoszonom, habar nem abban szeretnek segitseget kerni.
Hanem torrent. Sok filmem van a fent emlitett minosegbol es nem szeretek torolni, hanem maradok akar honapokig vele seedben.
A Download station problemam:
Seedbeallas meglevo fajllal. Szetgugliztam magam az elmult ket hetben, de nem jöttem ra meg. Alapertelmezett torrenttarolo mappanak atmasolnek mindent a Downloadsba es probalkozasoknal oda tettem a probamappakat. De. DS-hez torrent hozzaadasnal a kerdesere, hogy hova tegye az ideiglenes fajlt illetve hova tegye a keszt, hagyom alapertelmezetten a downloads mappan, cdak az a baj, hogy nem latja, hogy ott az elinditott torrent-nek a mappaja, nem akar ellenorizni, hanem elkezdi az ideiglenesbe letolteni ujra. Ha az ideiglenesbe rakom a kesz probamappamat, ott meg azert nem erzekeli, hogy ott van, mert mikor elkezdi letolteni, akkor o hiaba letrehozza oda azt a mappastrukturat a fajlokkat, a fomappa neve vegere odatesz random karaktereket. Hogy az egbe tudnek seedbe allni a meglevo 2-300 torrentemmel (bizom benne, hogy a NAS birni fogja).
Egyebkent a net 500/22es, ergo bizom a laptopon megszokott 60MB/2.9MB sebessegekben, foleg a feltoltesben (ha kicsit lassabban tolt le, azt tulelem).

A masik, hogy probaltam a Transmission-t is. Ott a problemam a kovetkezo. Az ideiglenes mappajaba, ha berakom a tesztmappat es elinditom a torrentet, ellenoriz es seedbe all, ez halisten sikerul.
De, ellenorzes utan a kesz mappat nem a Downloadsba teszi (pedig ezt adtam meg) hanem a sajat eldugott mappajaba helyezi at, (az ideiglenes mappajatol egyel visszabb).
Ot hogy lehetne rabirni, hogy tenyleg a Downloadsba helyezne at a kesz es seedelendo torrentet/mappat?

Igazabol azert hasznalom mindkettot, mert meg nem tudom melyik a jobb.
A gyari Download stationnek jobban tetszik a mobilos kezelofelulete, de ha szerintetek erdemesebb a Transmission, hat akkor raallnek arra. Eleg sok torrent, nem szeretnek 2 het mulva valtani alkalmazast, mert megsem szolgal ki elegge, velemenyek alapjan mar most a stabilabbal kezdenek.
Ha esetleg tudtok segiteni a fenti seedbeallas problemaval illetve a kesz mappa megfelelo helyre juttatasaval.
Bar legfokepp tenyleg a DS lenne jobb.

Bocsi, ha hosszu lett, szeretek reszletes lenni :D
Koszi elore is!!!! :)

(#7162) kalolaci válasza Gabi92067 (#7161) üzenetére


kalolaci
senior tag

Download Station ha jól tudom, max. 15 torrentet tud. Ha többet akarsz, ez szerintem kilőve.

(#7163) bandigyerek válasza kalolaci (#7162) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Mit jelent, hogy max 15 torrentet tud? Nekem 29 db van "Szolgáltatás" állapotban. Az utolsó négyen valamiért nincs visszatöltés. Most, hogy a tracker miatt, vagy mert a szolgáltató IP-t váltott (úgy tűnt, mintha NAT mögé raktak volna, de a IP cím néző weblapok szerint is az a publikus IP-m, szóval nem az lehet a gond) vagy én b**am el valamit az új felhasználóval, tűzfal, akármi. Még nem jöttem rá.

(#7164) kalolaci válasza bandigyerek (#7163) üzenetére


kalolaci
senior tag

Úgy tudtam, korlátozva van a le ill. feltöltések száma 15db-ra.

(#7165) Alex91 válasza kalolaci (#7164) üzenetére


Alex91
félisten

Download Station

The maximum number of concurrent downloads: 90 (30 BT/PT, 30 HTTP, 30FTP downloads)

Az ove ennyit, tehat max. 30 torrentet tud…
Tipus fuggo.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7166) bandigyerek válasza Alex91 (#7165) üzenetére


bandigyerek
senior tag

431-P2 -es NAS, DS súgónál nálam az van, hogy Az intel alapúak 60 szálat 30 BT - 30 HTPS/FTP letöltést kezel, Az AMD-s alapúak 20 szál 10-10.
Nmost ez ARM alapú. Akkor?

(#7167) Csorbi válasza bandigyerek (#7166) üzenetére


Csorbi
addikt

TS-251A. Intel Celeron, Braswell alapokon. Nem ARM.

(#7168) Gabi92067


Gabi92067
lelkes újonc

Nos, ket het utan sikerult magam letrehozni container stationben a transmissiont, aminek hala, sikerult mappakat megadnom, ahogy szeretnem.
Javaslatotokra azzal indultam tovább DS helyett, habar azt olvastam maskor mashol is mar, amit írtatok, de az downloadra vonatkozik, nem uploadra, nem?
Mindenesetre hajnal 6ra bealltam seedbe 20 torrenttel tesztre, delutan 3ra alig 5GB ment fel. Bizom benne, hogy ez javulni fog, esetleg, ha visszaallok seedbe minddel. Utorrentben a jelenlegi sebessegemmel ment fel atlag 5-6GB/ora.

[ Szerkesztve ]

(#7169) Gabi92067 válasza bandigyerek (#7166) üzenetére


Gabi92067
lelkes újonc

Megengedsz egy kerdest? A masik lehetosegem meg mindig egy 431-P2, persze az alap 1GB rammal. Te mekkorat hasznalsz benne, illetve ugy altalanossagban mire hasznalod a gepet es ehhez mennyire eleg az altalad hasznalt memoria?

(#7170) Pille99


Pille99
tag

Sziasztok, eligazodik valaki a garanciákban?
Nasba vennék HDD-t. Seagate IronWolf egyik boltban 1 év a jótállás, a másikban kettő, a harmadikban gyári 3 év. Ahol 1 év, ott a törvényi előírásra hivatkoznak, de az a minimumot határozza meg, nem azt, hogy ár alapján csak ennyit kell adni.

(#7171) Gabi92067 válasza bandigyerek (#7166) üzenetére


Gabi92067
lelkes újonc

Illetve meg egy kerdes, jol tudom, hogy csak 16TB-ot tud kezelni?

(#7172) bandigyerek válasza Gabi92067 (#7169) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Fotók (leginkább) és videók vannak tárolva rajta, meg a torrent. Mivel hót mazsola vagyok ilyen NAS ügyben 4 lemez van benne: 1 torrent, 1 fotó, 1 videó, 1 minden más sziri-szari, amit nem akarok a gépen tárolni. Igazából a fotók a legfontosabbak, abból ez az elsődleges backup. RAM: 1GB-al vettem, de itt mondták, hogy kevés lesz, úgyhogy ismeretségi körből került bele 8GB. Ennél több nem mehet bele, de amire én használom, szerintem még a 4GB is bőven elég lett volna, de enni nem kér, maradt.

(#7173) Gabi92067 válasza bandigyerek (#7172) üzenetére


Gabi92067
lelkes újonc

Koszonom szepen! Nalad torrent mennyi fut, illetve ezt kerdeznem a tobbiektol is. Transmissionben az en ipari mennyisegem (habar otthoni felhasznalo vagyok) menni fog a kliensnek illetve a NASnak vajon? Jelenleg is masolom at meg az adatokat a gepre. Olyan 330 a jelenlegi torrent szam, amire keszulnie kellene a NASnak seedre lelekben.... Letoltes egy sem, csak alkalmankent, ha megtetszik valami.

(#7174) bandigyerek válasza Gabi92067 (#7173) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Folyamatosan.

(#7175) Biga123 válasza Gabi92067 (#7173) üzenetére


Biga123
addikt

765 ;)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7176) Gabi92067 válasza Biga123 (#7175) üzenetére


Gabi92067
lelkes újonc

Ez a beszéd :D Milyen gépen, illetve milyen klienssel? Illetve még a RAM használat érdekelne, mennyire befolyásolja a NAS-t annyi torrent...? Köszönöm! :)

(#7177) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!

Lecseréltem a TS-228-as NAS-omat egy [TS-230-ra] , és az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet mobilnetes hálózatból mobilra (mobilnetes hálózatba) transzkódolni a filmeket. A NAT megszüntetése nem megoldás, így a PLEX kilőve (bár, próbaként belső hálózaton a processzor 99%-on pörgött, semmi finomhangolás nem történt), a gyári Video Station és a CAYIN MediaSign-től meg úgy belassul az egész NAS, hogy szinte használhatatlan. Pedig elvileg erősebbnek kellene lennie, mint a TS-228-nak, ami ugyan ezeket a tüneteket produkálta.
Papíron elvileg működnie kellene a dolognak, vagy küldjem vissza és vegyek egy intel procisat, vagy a konkurenciától valamit?
Vagy, várjak a vezetékes netre, ami talán ebben az évben ideér (optika már az ajtó előtt, de nincs beélesítve)?
Esetleg valamit nem jól csinálok?
VPN, meg ilyen nyalánkságokhoz még nem értek, de nyitott vagyok a dologra. :DD

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#7178) Alex91 válasza Buckey (#7177) üzenetére


Alex91
félisten

FTP-rol probaltal mar lejatszani…?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7179) Buckey válasza Alex91 (#7178) üzenetére


Buckey
senior tag

Arról még nem.
De a Qfile-ben lévő mappákból igen, a kisebb, max. 10GB filmek mennek, de a nagyobbak meg-meg akadnak. A sebesség jelenleg [~125/41 Mbps] , de napközben sincs 30 Mbps alatt.
Belső hálózaton, WIFI-n tökéletesen működik, mindegy, mekkora a fájlméret.
Gondolom, ha nagyobb lenne a feltöltési sebesség (legalább 75-100Mbps), akkor már csak az adott helyen lévő letöltési sebesség lenne a kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#7180) Alex91 válasza Buckey (#7179) üzenetére


Alex91
félisten

Probaltad tobb fajta lejatszoval?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7181) Buckey válasza Alex91 (#7180) üzenetére


Buckey
senior tag

:K
Igen, VLC (négyből a legjobb), MX Player, Qvideo, Huawei Video.
Vagy van valami ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#7182) ooszi


ooszi
senior tag

sziasztok nas t szeretnék vásárolni, eddig csak a synology-t nézegetem de hát sajnos aranyárban van, én ennyi pénzt nem szeretnék rá áldozni, de viszont találtam egy kedvező árú nas-t QNAP TS-251D-2G NAS ez csak 120.000 ft, sok videót meg néztem már róla.
Amire én szeretném használni: Transmission(Torrent)-Plex Media-Adatok, fontos hogy a mobilról vagyis távolról is el tudjam érni, és filmeket is tudjak nézni a Plex-en keresztül.
THX

BY ooszi

(#7183) Alex91 válasza ooszi (#7182) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, es mi a kerdes...? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7184) ooszi válasza Alex91 (#7183) üzenetére


ooszi
senior tag

szia vélemény az eszközről, érdemes e meg vennem erre a célokra

BY ooszi

(#7185) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

https://www.myqnapcloud.com/ oldal megállt? :F Nem elérhető, illetve a NAS-t sem tudom elérni. Nem csak nálam jelentkezett, ismerősöm is hívott hogy valami nem oké. Ezzel kapcsolatban van valami infótok?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7186) Mr Bond 007 válasza iceQ! (#7185) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nekem se megy.

(#7187) iceQ! válasza Mr Bond 007 (#7186) üzenetére


iceQ!
addikt

Lefőtt az egész, twitteren más is írta... Biztos nagy a baj.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7188) Mr Bond 007 válasza iceQ! (#7187) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nekem azóta már jó. 12-13h környékén visszajött.

[ Szerkesztve ]

(#7189) iceQ! válasza Mr Bond 007 (#7188) üzenetére


iceQ!
addikt

Ja, nekem is.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7190) kalolaci válasza iceQ! (#7185) üzenetére


kalolaci
senior tag

Én is próbáltam, délelőtt párszor. Nekem sem sikerült akkor, de most mintha működne. Próbáld meg, újra.

(#7191) Biga123 válasza Gabi92067 (#7176) üzenetére


Biga123
addikt

TS-251+ 8GB ram, a TM 110 MB ot eszik :D
150/10 es net :(

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7192) Addel válasza Biga123 (#7191) üzenetére


Addel
senior tag

Annyit eszik amennyit engedsz neki, ez inkább beállítás kérdése (nálam jóval többet evett).

(#7193) Biga123 válasza Addel (#7192) üzenetére


Biga123
addikt

Hmm, én sose állítgattam, hol lehet ezt megadni?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7194) Gabi92067 válasza Biga123 (#7193) üzenetére


Gabi92067
lelkes újonc

Aha, koszi! Gondolkodtam, hogy 8 vagy 16GB-ra bovitsek, de akkor azert valoszinu, hogy a 8GB is eleg lesz. A folyamatos torrent mellett max 1 FullHD vagy 4K DLNA lejatszas megy a TV-re, nem tervezek nagyobb hasznalattal a jovoben sem.
Beallitani pedig kerlek a CPU es RAM engedett hasznalatat a Transmissionnek a container stationben lehet, mikor letrehozod a Transmissiont talan kb a legelso kepernyon kerdez ra erre. Utolag nem tudom most megnezni, de a CS-ben a containers alatt a TM beallitasait ha megnyitod, talan lehet utolag is.
Meg egy kerdes. Es egyebkent a 251+-od normal használat mondjuk alapallapot vagy egy film lejatszasa kozben milyen ossz-RAM hasznalatot mond a 8GB-bol?

[ Szerkesztve ]

(#7195) Biga123 válasza Gabi92067 (#7194) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem nem konténerben fut.
kb 2.5GB van befoglalva de ez nem szokott változni.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7196) Gaben92 válasza Gabi92067 (#7194) üzenetére


Gaben92
őstag

RAM bővítéssel okosan. QNAP onnantól kezdve, hogy nem “gyári QNAP RAM” van a cuccban széttárja a kezét bármi van és bármilyen furán hangzik hajlamos kiköpni a NAS a más gyártótól való RAM-ot. Ilyenkor párnaponta összeomlik a rendszer valamikor hajnalban rendszeresen (memtest86 helyre tudja hozni pár hétre, de visszajön) és nem tudsz vele mit csinálni. Berakod a gyári QNAP RAM-ot és onnantól minden stabil, csak hát… ha jól rémlik 180€ a 8GB.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7197) Addel válasza Gaben92 (#7196) üzenetére


Addel
senior tag

Érdekes, nekem 2x4GB használt Hynix DDR3L van benne, ebay-n vettem gombokért és atomstabil évek óta. :)
Mikor betettem memtest86-ot futtattam rajta pár órát próbaképp, de sose volt gond vele.

(#7198) Biga123 válasza Addel (#7197) üzenetére


Biga123
addikt

Szintén zenész. Csak a speceknek feleljen meg.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7199) Gaben92 válasza Addel (#7197) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem feltétlenül jön elő mindenkinél és nem minden NAS-sal, illetve amennyire nekem lejött függ attól is a dolog, hogy különböző appok hogyan használják a RAM-ot.

Nekem se gyári QNAP RAM van benne és időnként előjön a dolog. Kingmax DDR3L van benne talán, specifikációkkal megegyezik. Annó írtam ticket-et a QNAP-nak (nem említve a memóriát) és az első kérdésük az volt, hogy hozzá lett-e nyúlva a RAM-hoz, és ha igen akkor gyári QNAP RAM van-e benne. Szóval tuti van vele valami mert gyanúsan tisztában voltak a dologgal.

Feltúrtam a fél internetet miatta, volt akinek RMA-ztak a NAS-t konkrétan és megmaradt a probléma, visszarakta a gyári RAM-ot / vett bele QNAP félét és azóta semmi. Szóval akinek ilyen gondjai vannak kb mindenkinek a gyári RAM a megoldás, de hogy mi okozza ezeket az összeomlásokat... mindenki pingvinezik...

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7200) iceQ! válasza Addel (#7197) üzenetére


iceQ!
addikt

TS-228 NAS-nál lehet a memóriát növelni? Ahogy láttam, a leírásokat nem, 1GB ami benne van és ez gondolom fix, ettől több nem is megy bele. :\

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.