Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) divan válasza HUTCHDB (#6298) üzenetére


divan
senior tag

"Annyi jutott eszembe, hogy lehet a PC-be teszem be az új HDD-t, és oda egyszerű másolással atteszem a fontos anyagokat, és akkor nem kell foglalkoznom ezzel a duplikalassal."
Az nem fog menni, a NAS valószínűleg Ext4-es fájlrendszert használ, amit a Windows max olvasni tud, azt sem alapból.

[ Szerkesztve ]

(#6302) donat_sz válasza andras707 (#6286) üzenetére


donat_sz
senior tag

a Kodi remek megoldás lehet. viszont nem kell hozzá új TV! akár egy mibox is bőven megteszi, vagy ha nem bízol a wifiben média esetén (mint én se), akkor egy 3as Pi is szépen teszi a dolgát. Nekem ez vált be a leginkább.

További alternatíva lehet ha futtatsz dockert, hogy konténerben fut rajta embyt, jellyfint ami neked leginkább tetszik.

(#6303) HUTCHDB válasza Biga123 (#6300) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az smbv1-et itt ajánlották, sajnos arról nem volt szó, hogy azt hol állítsam be.
Ezzel egyébként mit rontottam el?

Igen, vettem egy hdd-t, és azt beletettem a nasba, amit a nas leírása szerint automatikusan formáz a saját rendszerére. (Erre még figyelmeztetés is van, vagyis, hogy ha olyan lemezt teszek bele, amely még nem volt ilyen eszközbe, akkor ez fog történni.)
Az új lemezt egyébként láttam a nas-ban, miután betettem, de nem voltak könyvtárak.

Nem, nem cseréltem meg a lemezeket, hanem kivettem a régi lemezt, majd betettem az újat, és megformáztam. Ez után már a total commanderben is láttam az új hdd-t, és annak könyvtárait.

A régi lemezen minden megvan. (kivéve a nas alkalmazások)

Én nem a régi hdd-n hiányolok dolgokat, hanem a nas alkalmazási közül tünt el a transmission, és a serviio.

E kettő már nem is lényeges, sikerült már igazából pótolnom őket.
Sikerült a transmission gui-t is letöltenem, de sajnos a portok beállításaival baj van, valamiért nem jó.
Nincs visszatöltés:

Amúgy látszik jobb felül, hogy éjjel egy ideig volt.

(#6301) divan !
Fotókról, videókról van szó, azok szerintem átmennek.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6304) Biga123 válasza HUTCHDB (#6303) üzenetére


Biga123
addikt

Ezek a nasok úgy működnek h az első formázáskor rátelepül a lemezre a nas os e esetünkben a QTS. tehát ha kivetted a már működő lemezt (amin az eddig futó QTS volt) és betettél egy másikat , vagy csak kivetted amin eddig volt a rendszer, akkor az újra is telepítettél egy QTS t , ergo a nulláról kezdted . ;]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6305) Biga123 válasza HUTCHDB (#6303) üzenetére


Biga123
addikt


itt keresgélnék smb ügyben a v1 et meg kerülném

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6306) HUTCHDB válasza Biga123 (#6304) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én ezt nem tudtam, hogyha kiveszek egy HDD-t, azzal eltünnek az alkalmazások.
De ezen már én túlléptem, igazából a torrentek le és visszatöltése most, ami kellene nekem.
Biztos, hogy valami nincs jól beállítva, de kérdés az, hogy mi... :F

A NAS hálózati beállításait hogyan tudom alaphelyzetbe tenni?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6307) HUTCHDB válasza Biga123 (#6305) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ilyenem nekem nincs, csak ez :

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6308) divan válasza HUTCHDB (#6303) üzenetére


divan
senior tag

A fájrendszernek, és a tartalomnak nincsen semmi köze egymáshoz. Az lehetne megoldás, hogy beteszed mindkét lemezt a nasba, és hálózati meghajtóként csatlakoztatva már tudsz rá másolni, ott nincs jelentősége a fájlrendszernek. Direktbe rádugva a Windowsos gépre viszont van.

(#6309) Biga123 válasza HUTCHDB (#6306) üzenetére


Biga123
addikt

Az kemény h nincs magasabb smb verzió.
A TM , portod nyitva van a routeren?
A port tesztelésre mit mond a TM?
Illetve az is érdekes h hibásnak mutatja a TM mind a 2 torrentet, csinálj rájuk egy ellenőrzést.

nCore - nem engedett se a DHT se a peer csere szal azokat lődd ki

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6310) HUTCHDB válasza divan (#6308) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Értem én, de egy .jpg, vagy egy .mov file az a NAS-ban is .jpg, vagy .mov fájl, meg a win 10 alatt is.
Tehát ugyanúgy tudom tárolni a PC-ben lévő HDD-n, mint a NAS-ban lévő HDD-n.
Vagy rosszul tudom?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6311) HUTCHDB válasza Biga123 (#6309) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A TM, az transmission lenne?
Ha igen, akkor a transmissionben a teszt azt hozza, hogy port az zárva van.
Azt a portot most átírtam 9091-re, és így nyitva lett, de a feltöltés nem megy. (Ez a port pl. a routeren engedélyezve volt.)
Vagy ami a transmission-ben alapból volt port, azt nem szabad átírni?

Az ellenőrzés semmit nem mutat.
Kiírja, hogy hosszabb időt vesz igénybe, de 1-2 másodperc múlva eltűnik az ablak, és semmi nem történik.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6312) Biga123 válasza HUTCHDB (#6311) üzenetére


Biga123
addikt

A tm nek van egy management portja 9091, és van egy másik amin a fel/le töltés megy, ha nincs nyitva a routeren akkor passive módban vagy, ergo a letöltés megy a fel pedig csak ritkán.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6313) HUTCHDB válasza Biga123 (#6312) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De ezt én nem látom, hogy melyik port lenne.
Hol tudom megnézni ezt?
Egyébként ezek a portok vannak engedélyezve a routeren:

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6314) Alex91 válasza Biga123 (#6309) üzenetére


Alex91
félisten

Az kemény h nincs magasabb smb verzió.

Neki regebbi a NAS-a, gondoltam, hogy esetleg nem lehet smb verziot allitani, ezert mondtam, hogy a winben kapcsolja be az smb 1-et...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6315) Biga123 válasza HUTCHDB (#6313) üzenetére


Biga123
addikt

Milyen ipn éred el a nast ?

Alex91: jogos. :K

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6316) HUTCHDB válasza Biga123 (#6315) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

14

Egyébkénd délelőtt írtam, hogy van egy NAS backup-om.
Azt nem lehet visszavarázsolni?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6317) radi8tor válasza HUTCHDB (#6316) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Dehogynem, az pont erre való. :K

192.168.1.4 a NAS IP-je, nem?
Szemüvegben nézd! :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6318) Biga123 válasza HUTCHDB (#6316) üzenetére


Biga123
addikt

A forward meg 1.4 re van lőve..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6319) HUTCHDB válasza radi8tor (#6317) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:C

(#6318) Biga123 !
Ez mit jelent?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6320) radi8tor válasza HUTCHDB (#6319) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megpingelted 1.4-et válaszolt a NAS, szóval jó IP címen van a NAS.
Szerintem Transmissionnal van valami mert azt írtad minden jó csak a torrent visszatöltés nem megy.

⭐ Stella

(#6321) Biga123 válasza HUTCHDB (#6319) üzenetére


Biga123
addikt

"Milyen ipn éred el a nast ?"
"14"
14 <> 1.4

Én kiszálltam. sok sikert . :R

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6322) radi8tor válasza Biga123 (#6321) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szemüveg nélkül 1.4 az 14. Ennyi. :)

⭐ Stella

(#6323) HUTCHDB válasza Biga123 (#6321) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az 192.168.1.4 lett volna.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6324) gahor72


gahor72
aktív tag

Az alapértelmezett portok (9091,51413)forwardolva vannak. De a tm-ben az upnp is be van pipálva, én kivenném és újra indítanám a nast.

(#6325) HUTCHDB válasza gahor72 (#6324) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Megpróbálom.
:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6326) HUTCHDB válasza gahor72 (#6324) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Sajnos nem lett jó.
Itt meg azt írják, hogy az upnp nem hogy nem kell, de elengedhetetlenül szükséges. [link]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6327) Addel válasza HUTCHDB (#6326) üzenetére


Addel
senior tag

Ha miden portot ami kell manuálisan engedélyezed a routeren, akkor az upnp-t le lehet tiltani, nálam sincs upnp.
Az upnp rohadtul nem biztonságos, bármilyen progi nyitogathat portot észrevétlenül sunyiban.

[ Szerkesztve ]

(#6328) HUTCHDB válasza Addel (#6327) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Letiltottam, de úgy sem lett jó.

De én nem értem, miért nem működik nálam.
Itt senki nem használja a transmissiont?
Vagy más torrentklienssel működtetitek a rendszereteket?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6329) Addel válasza HUTCHDB (#6328) üzenetére


Addel
senior tag

De én is azt használom, de nem tudom mi a gond nálad, ránézésre jónak kéne lennie.
Nem lehet, hogy amúgy jó, csak sok a seeder kevés leecher-re és azért nem tölt tőled senki ?
Nálam 284 torrent van megosztva, de csak 2-ön van feltöltés.

[ Szerkesztve ]

(#6330) HUTCHDB válasza Addel (#6329) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nálam sok a vissztöltő igény, és abszolúte nem működik.
Ráadásul egyértelműen hiba van, mivel piros háromszög van, minden torrentnél, benne felkiáltójel, és "hiba"
Nem lehet, hogy valami (nem a transmission, hanem) a NAS hálózati beállításainál nem stimmel ?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6331) gahor72


gahor72
aktív tag

Külföldi fórumokon azt írják, h ha a szünetelt torrentet sikerül újra indítani akkor lehet file rendszer hiba a lemezen, azért állítja meg a seedet. Nem ártana egy file rendszer ellenőrzés.

Checking the File System of a Volume
Log in to QTS.
Go to Storage & Snapshots > Storage > Storage/Snapshots.
Select a volume, and then click Manage. The Volume Management window opens.
Select Actions > Check File System

(#6332) HUTCHDB válasza gahor72 (#6331) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ránézek erre is.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6333) HUTCHDB válasza gahor72 (#6331) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Fú, ez nagyon hosszú idő lenne, ezt egyelőre kihagyom.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6334) radi8tor válasza HUTCHDB (#6333) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A második HDD-vel akkor most mi a helyzet? Be tudtad állítani RAID1-re?

⭐ Stella

(#6335) HUTCHDB válasza radi8tor (#6334) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Most egyelőre nem tettem bele (pontosabban kivettem), a transmissiont akarom beállítani,
ha az megvan, utána lépek tovább.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6336) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Találtam még egy ilyet:

Ez nem lehet gond?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6337) radi8tor válasza HUTCHDB (#6336) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha a portok nyitva vannak a routeren (és nyitva vannak) akkor nem kell foglalkozni unpnp-vel mert azt arra találták ki hogy ki nyitogassa magának a dolgokat. Emaitt meg biztonsági kockázatot is rejt magában.

⭐ Stella

(#6338) HUTCHDB válasza radi8tor (#6337) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De nem értem, akkor mi lehet a gond...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6339) radi8tor válasza HUTCHDB (#6338) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt van egy port tesztelése gomb. Ez mit mondott?
Állítsd le a torrentek seedelését.
DHT, és uTP(UPnP) kapcsold ki.
Ez után indítsd el a torrenteket.

És a piros felkiáltójel fölé vitt egér nem mondja meg mi a baja?
Próbálj meg logot nézni Transmission-ban, az elég beszédes tud lenni.

Amúgy ez inkább egy Transmission-el foglalkozó topik témája lenne, pl kérdezz rá itt: https://prohardver.hu/tema/re_ismerkedes_a_zyxel_nsa325_v2-vel/friss.html

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6340) HUTCHDB válasza radi8tor (#6339) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az a portok nyitva, vagy zárva állapotát mutatja.
Ezt folyamatosan néztem(rányomok és mutatja).
Amikor szállítom a portot mondjuk 9091-re, akkor kb 5-10 mp-ig a port nyitva van, de utána zárva.
Amikor visszaállítom 51413-ra akkor az átállítás után pár másodpercig azt jelzi, hogy nyitva, majd bezár. :(((

A link amit adtál, az nem a transmission topik, hanem egy másik NAS márka, a Zyx “topikja”.
De ott más a beállítás menete, netem már szinte mindent feltúrtam.

Még annyi van, hogy simán PC n telepítem a torrent klienst, és megnézem hogy a NAS kihagyásával mi történik.
Hatha abból kiderül valami.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6341) radi8tor válasza HUTCHDB (#6340) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kérdezz rá erre abban a másik topikban, hátha más is bele futott már hasonlóba.

Amúgy az normális hogy port váltásnál először nem ír hibát mert kell pár másodperc míg felfogja hogy zárva van az amit nyitottnak gondol.

⭐ Stella

(#6342) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Sziasztok, mi a velemeny a NASbook TBS-453DX-rol?
[link]
Van esetleg aki ilyet hasznal? 3 x 2TB WD Red SA500 NAS SATA M2 drive-okat tervezek bele venni.

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#6343) citkar válasza Stimpy001 (#6342) üzenetére


citkar
addikt

Kicsi esélyt látok arra, hogy ilyen árú eszközből sok tapasztalat legyen. Nem túl gyakori, hogy a közel fél milliós árával versenyképes legyen a mobilitása és a sebessége ellenére, de ha az ár nem számít én örülnék, ha kipróbálnád, legalább egy tapasztalat lenne :)

(#6344) Stimpy001 válasza citkar (#6343) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

A 4GB RAM-os alap verzio €550, az meg kozel sincs felmillio...SSD-kkel egyutt persze mar mas teszta, szerencsere nem sajat zsebbol fizetem, a ceg ahol dolgozom kvazi szabad kezet adott egy hatekony home office kialakitasaban.
Sajnos review-kat sem nagyon talalni az eszkozrol, a fo szempont az atlag otthoni media server es backup funkciok mellett a 10GbE port lenne. Direkt kabellel kotnem ossze az asztali workstationommel, igazabol ezt az 1 eszkozt kene hogy kiszolgalja az elerheto legnagyobb adatatviteli sebesseggel.
Mivel csak SATA M.2 SSD-ket fogad, a kerdes az hogy 3x SSD RAID0-ba kotve megfelelo sebesseget tud e produkalni 10GbE-en keresztul. A 3 drive kozosen osztozik a 6Gb/s savszelen, vagy ebben az esetben 3x 6Gb-re lehet szamitani?

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#6345) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Sajnos a problémám továbbra is fenn áll, egyszerűen nem megy a torrent a nas-on.
Már formáztam a hdd-t, és újra telepítettem a transmission alkalmazást is, a portok nyitását elvileg megvan, de sehogy nem működik.
Ha esetleg van valakinek ötlete, azt köszönettel venném!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6346) andras707 válasza Alex91 (#6288) üzenetére


andras707
csendes tag

Sziasztok!
Plexről valaki azt írta itt a fórumban hogy nem tud hardveres gyorsítást a Qnapon keresztüli lejátszó üzemmódban, nem ellenőriztem tovább a dolgot. Kodi lett. Qnapclubból. Tetszik. (NasComapres sokat segít) Köszönöm szépen a tippet! Azt látom, hogy bejárja az adatokat és borítókat keres mindenhez és vannak jó és rossz találatai. Utóbbi esetben jó lenne tudni, miként írhatom felül a találatait.
1. Mennyire kell félnem adatszivárgástól?

Qnap filekezelő kérdés:
Windowsból átstrukturáltam kicsit egy media gyűjtő mappát saját gondolatok mentén. A kodi rögtön látta, de az alap belső media server nem volt hajlandó indexelni 1,5nap után sem. Ez azért érintett rosszul mert telefonról és erősítőről nem láttam a mappa tartalmakat. Egyetlen megoldásként a teljes tartalom újraindexelést láttam. Ami nagyon idegesítő volt, mert 14k képet tettem fel, amit a QuMagie-vel megint elkezdtem bekategorizáltatni és nagyon sok feleslegesnek tűnő munka volt a csoportosítás.
2. Hogy kell lokálisan indexeltetni a Qnapot? Hogyan lehet nasról/indexelésről és QuMagie adatbázisról biztonsági mentést csinálni ilyen esetek elkerülésére?

QuMagie remekül felismeri az esetek 80%-ban az embereket, de van a QuMagie féle csoportosítás és látszólag van egy független tag rendszer, mikor manuálisan adom hozzá.
3. Hogyan tudok úgy hozzáadni embereket a tagekhez, hogy azok a QuMagie csoportosításra szűréskor is elő tudjanak varázsolódni?

(#6347) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#6345) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

No a gond fennáll a NAS-on kívül is.
Vagyis PC-re letöltött torrent kliens is csak le irányba dolgozik, vissaz nem hajlandó tölteni.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6348) radi8tor válasza HUTCHDB (#6347) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor ez Digi téma. Valószínű NAT-olt hálózaton vagy. Kérdezz rá a DIGI topikban hogyan tovább.

⭐ Stella

(#6349) HUTCHDB válasza radi8tor (#6348) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az a furcsa, hogy néhány nappal ezelőttig semmi gond nem volt semmivel, pedig akkor is a DIGI szolgáltatott, és csaka PC-t cseréltem le...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6350) divan válasza HUTCHDB (#6349) üzenetére


divan
senior tag

Az nem lehet, hogy az új pc új ip-t kapott, és a portnyitás nem arra az ip-re szól a routerben? Bocs, ha triviális a kérdés, de erről nem láttam semmit a hozzászólásidban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.