Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) donat_sz válasza SFAkos (#6800) üzenetére


donat_sz
senior tag

szerintem itt a hw spec korlátozni fog a letöltési sebességben!
letöltéskor nézd meg a cpu terheltségét szerintem le lesz terhelve a cpu.

(#6802) Biga123 válasza SFAkos (#6800) üzenetére


Biga123
addikt

1magos ARM procis nas - ez az első korlátozó tényező.
És alapból a torrent sok kapcsolattal nagyon hamar meg tudja enni a procit.
Különböző torrenk kliensek is tudnak sebességben korlátozni.
Uh esetleg a kapcsolatok számának korlátozásával nyerhetsz valamit de sebességben nem sokat.

Ha nincs csomag a plex oldalán akor szvsz én nem erőltetném.
Csak szívás lenne vele, meg a mértnem működik rendesen faktor.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6803) VRobo


VRobo
újonc

Sziasztok!

QNAP TS-251-en QTS 4.3.3-at futtatok hibamentesen egy jó ideje, ezért nem is gondolkodtam oprendszer váltáson. A 4.3.6.0959 build 20190531-et ajánlja fel nekem a QFinder is egy ideje, mint frissítés, de ugyebár a "ne bolygasd a sz*rt, amíg nem büdös" alapon eddig nem engedtem a csábításnak. Érdeklődnék, hogy megéri e váltani QTS 4.3.6-ra (tudom, hogy ez is már 2019.05. havi), gyorsabb lesz, lesznek új szoftverek, vagy stabilabb?

TwonkyMedia server-t használok DLNA-ra és talán az lenne a legfájóbb, ha eltűnne (kb ez az egyetlen, ami feliratot is átvisz DLNA-n).
Max a DownloadStation helyett lehetne egy értelmesebb torrent program (anno Transmission-t használtam, de ahogy feltelepült a QTS4.3.3 2-3 éve, azóta nem elérhető). A Putty használatára nem igazán jöttem rá, szóval SSH-zni nem tudok.

Köszi elrőre is, ha valakinek van esetleg hozzáfűzni valója a témához.

Üdv,
Robó

(#6804) Biga123 válasza VRobo (#6803) üzenetére


Biga123
addikt

Hi
Alapvetően nem új funkciók miatt adnak ki új FW t.
Hanem biztonsági javítások miatt, több éves kiadás használata erősen ellenjavallt.
Mivel a 251-es egy intel alapú nas, ezért van lehetőséged kiváltani a Twonky-t .
Érdemes feltenni a Qnapclub repot : [link]
Innen pl a Readymedia jó lehet, nekem a qnapos gyári DLNA is lekezeli a feliratokat, vagy ott a serviio. A qnap club os repóban van pár torrent kliens is (Qbittorrent, Qtransmission)

Szóval én mindenképp feltenném a legutolsó FWt. Tudom, átérzem , nekem is fájt a Twonky hiánya, egy nagyon egyszerű fapad , erőforrásigénytelen DLNA megoldás volt, de lehet nélküle élni.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6805) still2


still2
tag

Sziasztok,
A NAS-ban lévő merevlemezek töredezésmentességére miként lehet vigyázni? Köszi!

(#6806) Biga123 válasza still2 (#6805) üzenetére


Biga123
addikt

[link]
Csak egy picit kellett volna visszatekerni.
Vagy erre van a kereső. :K

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6807) still2 válasza Biga123 (#6806) üzenetére


still2
tag

Köszi! :B

(#6808) VRobo válasza Biga123 (#6804) üzenetére


VRobo
újonc

Köszi a válaszod!

(#6809) Veron


Veron
őstag

Arra lettem figyelmes ma, hogy elég furcsán viselkedik a NAS (TS-128A). Előbb elvesztette a hálózati kapcsolatot, majd újra is indult, ezeknek viszont más eszközben nem látom jelét (pl. router, ami ugyanabba a hosszabbítóba van bedugva).
Mitől lehetnek ezek?

Figyelmeztetés 2021-01-16 18:42:38 admin 127.0.0.1 Network & Virtual Switch Infrastructure [Network & Virtual Switch] Failed to connect to the internet. System default gateway "Adapter 1" and all adapters failed to connect to the internet after checking NCSI.
Figyelmeztetés 2021-01-16 23:45:51 admin 127.0.0.1 Power NAS Power Status [Power] The system was not shut down properly last time.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6810) Addel válasza Veron (#6809) üzenetére


Addel
senior tag

Lehet a tápjával lesz gond, nálam egy router csinált hasonlót mikor a tápjában kezdtek tönkre menni a kondik.

(#6811) Biga123 válasza Veron (#6809) üzenetére


Biga123
addikt

Azt megnézted , hogy valóban újraindult a nas ? (uptime)
Az első hibaüzit pont okozhatja a szolgáltatódnál történő kiesés.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6812) gahor72 válasza Biga123 (#6811) üzenetére


gahor72
aktív tag

Nálam is, ha megszakad a net ezt írja ki. Hiába jön vissza, a net, a nason futó transmissionban a torrentek hibát jelentenek. Csak a nas újra indítása segít.
Üdv

esetleg áram kimaradás? az érint nast, routert.

[ Szerkesztve ]

(#6813) sanyijedi válasza gahor72 (#6812) üzenetére


sanyijedi
őstag

nekem is szokott hasonló lenni és korábban én is nas újra indítással oldottam meg, de kipróbáltam és nálam működik hogy csak a lan kábelt újra kihúzom és bedugom a nas-ba

fura, mert fix ip van, szóval nem lehet IP ütközés az oka, de mégis mintha néha nem kapna IP-t vagy nem minden szolgáltatás futna 100%-osan egy kis net kimaradás után

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6814) Amfiton


Amfiton
tag

Sziasztok.Szeretnék egy qnap nas-t venni,konkrétan egy ilyet QNAP TS-128A (TS-128A).Azt szeretném tőletek megkérdezni,hogy mi a véleményetek róla.Vagy pedig érdemesebb lenne-e egy raspberry pi 4 modellből építeni egy nas-t.

(#6815) Veron


Veron
őstag

megint érkezett egy ilyen hibaüzenet éjszaka:
Figyelmeztetés 2021-01-17 01:47:04 admin 127.0.0.1 Network & Virtual Switch Infrastructure [Network & Virtual Switch] Failed to connect to the internet. System default gateway "Adapter 1" and all adapters failed to connect to the internet after checking NCSI.

viszont a NAS rendszere szerint ez nem befolyásolja az uptime-ot (uptime > hiba óta eltelt idő). szolgáltatáskiesés és áramszünet sem valószínű, mivel a router (ugyanabban az elosztóba) 7 napja van online.
a NAS amúgy vatta új, 2 hetes.
egyéb ötlet esetleg? :F

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6816) gahor72 válasza Veron (#6815) üzenetére


gahor72
aktív tag

Az előző logban benne volt, h nem megfelelően állt le a rendszer. ilyent áram kimaradáskor szokott írni. Ez megegyezne a net szakadással is, ha ugyanabba az elosztóba vannak dugva a routerrel. egy szünetmentes nem ártana. esetleg átdugni adapter 2be,ha van.

(#6817) Veron válasza gahor72 (#6816) üzenetére


Veron
őstag

de nem volt netszakadás, mert a router uptime-ja több mint egy hét. és áramszünet sem volt, ez biztos.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6818) qnadam válasza Veron (#6817) üzenetére


qnadam
veterán

előfordul olyan rövid kimaradás, amitől van ami újraindul, más eszköz meg észre se veszi.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6819) Biga123 válasza Veron (#6817) üzenetére


Biga123
addikt

Honnan tudod h nem volt net kimaradás?
Folyamat. Megy egy vpn ? Értsd, a szolgáltatónál lehet attól kiesés h a te routered megy folyamat.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6820) Veron válasza Biga123 (#6819) üzenetére


Veron
őstag

feltételezem a routerben is lenne log erről

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6821) Biga123 válasza Veron (#6820) üzenetére


Biga123
addikt

Ezt passzolom.
Szolgáltatói a router vagy saját ?
Ezt könnyen kiderítheted ha kihúzod belőle a bejövő adatkábelt , pár percre.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6822) Veron válasza Biga123 (#6821) üzenetére


Veron
őstag

saját Asus AC65P, a Digi ONT bridge módba van állítva.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6823) Biga123 válasza Veron (#6822) üzenetére


Biga123
addikt

Hátakkor ONT lekapcs, és logokat megnéz. ;]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6824) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Elérem a NAS-om kívülről, be tudok lépni az adminba. A gondom az, hogy a NAS-on futó, de új ablakban megnyíló dolgokat nem érem el.
Tehát lokálon pl bejön az idrive a 192.168.0.200:8600 címen, de ugyanez már a ddns címmel nasneve.myqnapcloud.com:8600 nem működik.
Hogy lehet ezt megoldani?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6825) Gaben92 válasza daninet (#6824) üzenetére


Gaben92
őstag

El kell felejteni a myqnapcloud-ot úgy ahogy van mert kizárólag biztonsági résnek jó. Futtass egy VPN szervert a NAS-on vagy ha a routered tudja akkor azon és akkor nincs ilyen gondod.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6826) alex73


alex73
tag

Köszönöm a szünet mentésére a válaszokat :R

Memóriát cserélnék bővítés 2g rramról, de meg akartam. A leírásban csak azt találtam hogy ts-251bp
DDR type: DDRⅢL(204 PIN)
Capacity: 2GB
Spec: 256M X 16
Frequency: DDR3-1866
Form(PIN): 204PIN
Power Supply: 1.35V
Dram Organization: 256M*64
viszont a cl értékről semmit . Mi lehet a gyári? Szerintetek a cl 11 és érték jó lehet ? {Az 5,894962486602358válasz értéket ad. }
mert ilyet rendeltem (DDR3 SODIMM Kingston HyperX Impact Black 4GB 1866MHz CL11 1.35V)

még nem kaptam. Meg ha nem jó akkor vissza mondom.
köszönöm az infókat!

[ Szerkesztve ]

(#6827) Biga123 válasza daninet (#6824) üzenetére


Biga123
addikt

Nincsenek nyitva a szükséges portok.
Pl browserstation ban megy minden. Vagy vpn, vagy mindennek külön portot nyitsz.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6828) daninet válasza Biga123 (#6827) üzenetére


daninet
veterán

meglett! az auto router opcióknál kellett a szolgáltatást hozzáadni a myqnapcloud-on belül.

Gaben92: Azért ha az idrive loginját megnyomják (nas login->idrive 2fa->encrypted password)
minden elismerésem. A qnappal se birnak szerintem ha rendszeresen frissitve van. Napi szinten kapok értesitést, hogy admin user-t próbálgatják. Az volt az első amit letiltottam.
Ezen kivül a webszerverem van még bekapcsolva kifelé, azon fut a béna félkész weboldalam wordpressben. Azt feltörhetik, nem kár érte :DDD

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6829) Gaben92 válasza daninet (#6828) üzenetére


Gaben92
őstag

Arra céloztam csak, hogy gyakorlatilag a “nasneve.myqnapcloud.com”-on gyakorlatilag kint van a világ felé mindened. Nekem is próbálták többször is az admint, nobody-t, stb, aztán tele lett a t.köm és átmentem VPN-re inkább. Router futtat egy OpenVPN szervert, oda meg csak én meg az asszony tudunk csatlakozni. Két kattintás és “otthon vagyunk” bármilyen eszközről.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6830) atti1848 válasza Veron (#6809) üzenetére


atti1848
senior tag

Nálam is hasonló a helyzet.

Q-NAP TS-228 benne 1db 4TB HDD + külső 2TB, erre megy hetente egyszer egy mentés Hybrid Backuppal.

Az elmúlt 2 hétben vettem észre, hogy jön a hibaüzenet, miszerint nem megfelelően állt le a NAS, de áramszünet nem volt. Ma is a munkában vagyok és ismét jött az üzenet. Persze otthon semmi áramkimaradást nem tapasztaltak. Ez eddig 2 héten 2-3 alkalmommal fordult elő.

A másik, ami szintén 2x fordult elő, legalább is amit én észre vettem, hogy 00:00-01:00 között filmet néztem a NAS-ról és hallottam, hogy valami nagyon használta az eszközt, pár mp. után meg is szakadt a kapcsolat a NAS-al, el sem tudtam érni, de folyamatosan kerregett. Ami biztos, hogy nem a BACKUP futott épp rajta, de akkor mi lehetett? Nem vártam meg mikor javul meg, de másnap hibátlanul lehetett használni.

Amikor nagyon kerreggett, akkor a kernel_processes folyamat használta a CPU-t 52-53% -n. De ami érdekes, ha most is használom és pl. az egyik ablakot odébb teszem, akkor egyből felugrik 56% , majd visszaesik 32-5%-ra a folyamat, de még sincs behalva

Nem lehet, hogy az új vezérlőprogram miatt?
képek:
Hardware: [kép]
Szolgáltatás1: [kép]
Szolgáltatás2: [kép]
Folyamat: [kép]

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#6831) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! Az alany egy TS-128A és a NAS újraindítása után a Surveillance Stationben a mozgásra nem rögzít, pedig előtte működött. A kamera egy Foscam FI9826P. Minden átnéztem már, de nem találom a hibát. Újraindítottam mindent, de továbbra sem rögzít mozgásra. Van valakinek ötlete hol a hiba? Foscam app és a Tinycam is jelzi, hogy mozgást érzékel, de a Surveillance Station nem rögzíti. :F

(#6832) Veron


Veron
őstag

mi a különbség a PhotoStation és a QuMagie között?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6833) sanyijedi válasza Veron (#6832) üzenetére


sanyijedi
őstag

a PhotoStation alapvetően egy galéria, kép nézegető.
a QuMagie ugyan az, de AI-t is használ. így különböző helyzeteket, embereket, arcokat felismer és annak megfelelően is tud rendszerezni.
mivel kicsit hardver igényesebb, így régebbi nas-okra nem elérhető.

QuMagie körülbelül egy Google Photos

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6834) Veron válasza sanyijedi (#6833) üzenetére


Veron
őstag

Köszi szépen

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6835) andras707


andras707
csendes tag

Sziasztok,
hdd standby realizálásban kérem a segítségeteket.
Hiába van bekapcsolva, hogy 30perc után állítsa le a qnap ts-351 a benne található két vinyót nem teszi standby-ba.

A két vinyó között egy heti egyszeri pénteki szinkron van beállítva.
A rendszer vinyó egy storage pool van azon belül thick volumera tettem fel.
A kettes vinyót meg staticként adtam utólag hozzá, erre megy heti egyszer a képek mappa szinkronizációja.

A kettes vinyón a szinkronizálandó képek mappán kívül nincs semmi, de már a szinkrinozáló backup stationt is leállítottam. (HBS3 hybrid backup snyc)

Az ütemezett feladatok reggel hétre vannak állítva. ( storage/ auto reclaim van bekapcsolva a storage pool miat ; maleware remover)

Jelenleg a ddns szolgáltatások között a myqnapcloud ki van kapcsolva, a system notification között azt látom hogy az app mégis készenlétben áll. (update, közben megtaláltam a myapps fülön és ott kikapcsoltam)

Arra gondoltam, hogy esetleg valamelyik alkalmazásom, amiből szerintem nincs sok esetleg rossz helyre települt. Mármint a kettes vinyóra. Ezt hol tudom ellenőrizni, melyiket hová tettem?

Hol találok valami ütemező programot, amivel meg tudom találni mi ragadt be, ami kvázi feladatot okoz, de nulla közeli terheléssel? ( proci 7% körüli terheléssel megy)

[ Szerkesztve ]

(#6836) Veron


Veron
őstag

mennyire normális működése a TS-128A-nak, hogy 4-5 perc után a böngészős felületen, helyi hálózatról elérve kiírja az op.rendszere, hogy a kiszolgáló elfoglalt? majd mintha elmenne a http kapcsolat, egy darabig ERR_TIMED_OUT hibát kapok, majd egy idő után újratölti a böngészőben az GUI-t. később megnézve a NAS a logok szerint végig online.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6837) KisBundi válasza Veron (#6836) üzenetére


KisBundi
őstag

Nekem is ezt csinálja, ha valami telepítés megy a hátterben vagy valamivel nagyon elfoglalt. :K

(#6838) Veron válasza KisBundi (#6837) üzenetére


Veron
őstag

Érdekes. Ez így eléggé korlátozza a használhatóságot. Ráadásul nekem semmit sem csinált a háttérben, a cpu használat néhány százalék csupán.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6839) KisBundi válasza Veron (#6838) üzenetére


KisBundi
őstag

Itt szerintem a kevés ram és a HDD a szűk keresztmetszet. :)

(#6840) daninet válasza Veron (#6838) üzenetére


daninet
veterán

Szintén TS-128A
Ha windowson fut a torrent kliens és a NAS-ra mentek nem bír elég gyorsan írni és elérhetetlen lesz a NAS, megáll a letöltés. Ha a NAS-on fut a torrent, akkor letölti a fájlt, de amíg megy a torrent nem érem el az online felületet.

Gyenge, ez van :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6841) divan válasza daninet (#6840) üzenetére


divan
senior tag

Erre lehet megoldás a feltöltési, és letöltési sebességet korlátozása. Azt, hogy mennyire az sok mindentől függ, ki kell kísérletezni. Lassabban jönnek le a dolgok, de használható marad a NAS.

(#6842) Biga123 válasza divan (#6841) üzenetére


Biga123
addikt

És a peer szám korlátozás.
Talán az többet számít mint a sebességkorlát.
Anno én a WD white light on is torrenteztem, sose volt elérhetetlen.
(valami 200 mhz es procival és 256 mb ram -al talán.)

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6843) daninet válasza divan (#6841) üzenetére


daninet
veterán

transmission nem csinálja ezt egyébként, csak qbitorrent. De transmission kb negyed akkora letöltési sebességgel működik 100% proci használat mellett. qbi nem használ 100% procit de leöli a NAS-t :DDD ki érti ezt

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6844) divan válasza daninet (#6843) üzenetére


divan
senior tag

Úgy tudom a transmission csak egy processzormagot használ, ezért is lassabb a letöltés, a qbittorent meg az összeset.

(#6845) KisBundi


KisBundi
őstag

Nem értem miről beszéltek. Nekem a 128A transmission alatt csak 4-5%-ot eszik 10-15 aktív torrenttel, de mellette megy még 2 kamera rögzítése is 0-24-be, ami 7-9%-ig terheli így már a CPU-t. 500mbit-es net mellett teljes sávszéllel sem fogja meg jobban a NAS-t. Ezek mellett a webes felület még teljesen használható, de ha pl még telepítek valamit, akkor a kevés RAM és HDD miatt már előfordul, hogy megdöccen a gépezet és 1-2 percre nem tudom elérni a webes felületet. A CPU-t kellően erősnek érzem, de több RAM és a rendszer egy külön tárhelyen jobb lenne. :)

(#6846) citkar válasza KisBundi (#6845) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem ők is arra gondolnak, amit te is írtál, csak ők el tudják érni azt a terhelést transmissionnel is, talán a nagyobb sávszélesség miatt. Régen volt, hogy ARM-on én is korlátoztam a letöltési sebességet (transmissonnél), hogy ne nyögdécseljen annyira.

[ Szerkesztve ]

(#6847) Veron


Veron
őstag

megoldható, hogy az egyes mappákat ne jogosultságkezeléssel, hanem IP szűréssel védjem? azaz bizonyos mappákat csak LANról lehessen elérni?

egyébként milyen biztonsági alapbeállításokat használtok? pl. admin user letiltva, ne legyen kereshető az eszköz a myqnapcloudon, upnp letiltása stb.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6848) daninet válasza Veron (#6847) üzenetére


daninet
veterán

Mi a célod ezzel az elérés dologgal? Ha érzékeny dokumentumokat akarsz tárolni nem biztos, hogy egy tucat NAS-ra van szükséged.

Ha biztosra akarsz menni, az eszköz csak frissítések idejére lásson ki a netre.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6849) Veron válasza daninet (#6848) üzenetére


Veron
őstag

Vannak doksik, fotók a NASon, amihez a publikumnak semmi köze. Ugyanakkor olyan is, amiket szívesen megosztok egy bizonyos csoporttal. A kétféle tartalom közé kellene húzni egy biztonsági határvonalat.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6850) cigam


cigam
félisten

TS230-al tudok olyan trükköt, hogy egy 4TB-os lemez mellé hozzáteszek egy 8TB-osat, és a meglévő 4TB-ból RAID1-et hoz létre adatvesztés nélkül, és a fennmaradó 4TB-ból pedig egy mezei 4TB-os partíciót?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.