Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) Vastika


Vastika
tag

Sziasztok!

Tervezem a NAS-om cseréjét, két kiszemelt kütyüm van:
1., TS-230, RTD1296 procival, 2GB nem bővíthető memóriával
2., TS-231P2, AL314 procival, 8GB-ig bővíthető memóriával

Keresek a qnaplcub-on csomagokat, amik kellenének majd rá (Transmission, Twonky, LMS) , de egyszerűen nem jövök rá, hogy melyik vashoz architektúrára valót kellene letöltenem?! ;-) Nem találok erről leírást sajnos... Hol tudok utánanézni?

Két kérdésem van még, hogy tudjak dönteni:

- Ha megtalálom az adott architektúrára a csomagot, amire szükségem van, az biztosan fel tudom telepíteni, és működni is fog, vagy lehet, hogy folyamatosan szívni fogok a függőségekkel?

- Ha nem tudok majd ezt-azt mégsem csomagból telepíteni, akkor meg kell oldanom egy vagy több kis virtuális gépen, vagy talán Docker segítségével, ezt még nem tudom. Mindkét NAS-ra van Container Station, de itt jön a nagy kérdés: a 64 bites arm proci 2GB memóriával, vagy a 32 bites arm az akár 8GB-al?

(A 2GB szerintem egyébként elég lenne nekem még a virtuális gépekkel együtt is, mert a NAs rendszerének meg az alap szolgáltatásoknak 512MB körül már elég, egy virtuális gépen egy Transmission meg biztosan elfut akár 256MB memóriában is...)

Tudom, a legjobb egy Intel procis NAS lenne: de azok meg vagy nagyon régiek, vagy nagyon drágák, hobbira annyit nem akarok költeni ;-)

Szóval mit ajánlatok, a kettő közül melyiket?
Vagy valami mást, ami használtan olcsó, és van rá Container Station?

Üdv: Vasti

(#7252) gahor72 válasza Vastika (#7251) üzenetére


gahor72
aktív tag

Lehet, h most úgy érzed elég a 2gb memória, de ha hosszabb távon gondolkodsz akkor érdemesebb a 8gb-ig bővíthető. Szerintem virtualizáláshoz kevés a 2gb.Hamar kimaxolod majd. A két modellt nem ismerem, de nast hosszú távra vesz az ember.
Üdv

(#7253) gahor72


gahor72
aktív tag


Ez meg mi? Frissítés után érkezett....

(#7254) Vastika válasza gahor72 (#7252) üzenetére


Vastika
tag

Hát igen... Egy kicsit reálisabban ;-) belegondolva a 2GB elég karcsú lenne.

A TS-231P2-t meg úgy néz ki, hogy eladták, majd 1-2 hét múlva derül ki (nyaral a fickó, és amíg gondolkodtam, többen is bejelentkeztek rá)

Mindegy, nem sürgős: egyelőre elketyeg a kis Synology, de a jövőre gondolva keresek valamit helyette.

És arról hol találok valami leírást, hogy a qnapclub-on melyik NAS-hoz melyik fajta csomagot kell letöltenem? Mert OK, az inteles egyértelmű, de ott van még 3-4 másfajta lehetőség, és hogy melyik NAS-ban lévő procihoz melyik passzol, az nekem kínai... Igaz, nem a procihoz valót nem enged feltelepíteni, de jó lenne előre tudni, mert ha (használt) NAS-t keresek, akkor szempont, hogy bizonyos csomagokból van-e hozzá való? És mivel még nem vettem meg, nem tudom kipróbálni ;-)

[ Szerkesztve ]

(#7255) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Hogy a legegyszerűbb megosztani a mediatartalmakat (Filmek, Képek) egy másik hálózatban lévő számítógéppel? Ne kelljen letölteni a cél számítógépen, hanem streamel-né a NAS!
Ki hogy csinálja?

(#7256) cigam válasza Impair1980 (#7255) üzenetére


cigam
félisten

plex

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7257) bandigyerek válasza Impair1980 (#7255) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Egyszerűen megnyitom a fájlt(videó-zene) a gépen a NAS-ról.

(#7258) Sedwick26 válasza bandigyerek (#7257) üzenetére


Sedwick26
tag

Köszönöm a segítséget :)

(#7259) divan válasza bandigyerek (#7257) üzenetére


divan
senior tag

...egy másik hálózatban lévő számítógéppel.

(#7260) sanyijedi válasza Impair1980 (#7255) üzenetére


sanyijedi
őstag

korábbiak mellé még van a WebDAV, leírás itt
ezzel feltudod csatolni mint egy network drive, akárcsak a helyi hálózaton

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7261) Impair1980 válasza sanyijedi (#7260) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Köszönöm mindenkinek az ötleteket! Mindkét megoldás (Plex, WebDAV) tökéletesen működik!

(#7262) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Még új vagyok Qnap témában.
Adott egy TS-410-es NAS és nem lehet rá se Transmission-t, se Plex-et telepíteni.
Nincs az App center-ben(lehet, hogy ennek nem ez a neve).
Nem lehet valahonnan máshonnan letölteni és utána telepíteni?
A gyári torrentező programmal(download station) nagyon nem vagyok megelégedve.
Nehézkes, körülményes, átláthatatlan, logikátlan.

Köszönöm a segítséget

Üdv

Attesz

(#7263) Biga123 válasza Attesz (#7262) üzenetére


Biga123
addikt

A download station kiváltására vannak alternatívák.
[qnapclub] érdemes a repot beállítani.
Plexet pedig a plex oldaláról tudod leszedni.
mindkét esetben figyelni kell a proci architectúrára, mert csak megfelelő csomag fog települni. PMS

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7264) Attesz válasza Biga123 (#7263) üzenetére


Attesz
aktív tag

Szia!

Nagyon köszönöm a segítséget.
Az én NAS-omban ilyen processzor van: Marvell 6281 800MHz
Ebben is tudnál segíteni, hogy a Transmissionból melyiket kell választanom?
Ha jól láttam, akkor a Plexet elbuktam, az nincs a támogatottak között.

(#7265) Biga123 válasza Attesz (#7264) üzenetére


Biga123
addikt

elvileg x41 jó lehet, azt keresd , de ha hozzáadod a repot a nas hoz, akkor elvileg leválogatja.
Gyakorlatilag meg mocskosul nem lehet tudni az architektúrát.
De ahogy nézem a plexet tényleg buktad.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7266) Gaben92 válasza Attesz (#7264) üzenetére


Gaben92
őstag

Ahogy Biga123 mondja, x41 lesz amúgy de én Transmission alatt sem várnák túl sok javulást. Nagyon öreg már az a vas, kb 10 éve nem kapható, az a Marvell 6281 pedig 2007-2008 körüli fejlesztés.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7267) Attesz válasza Gaben92 (#7266) üzenetére


Attesz
aktív tag

Köszönöm a segítséget.
A REPO telepítése sikerült, viszont a Transmission sajnos nem.
Ezt a hibaüzenetet írja
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7268) Biga123 válasza Attesz (#7267) üzenetére


Biga123
addikt

Végigpróbálnám az összes csomagot. Vagy ha repoból ment akkor még Qtransmissiont is. Qbittorrent esetleg.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7269) Attesz válasza Biga123 (#7268) üzenetére


Attesz
aktív tag

Nekem csalódás eddig a Qnap mint márka. Az 1000 éves Netgear NAS-omat szeretném erre lecserélni, és azon legalább elérhető a Transmission.
Ott processzor típus szerint vannak válogatva a programok.
Itt nekem kellene kitalálni, hogy melyik program, melyik processzorhoz használható.
:((

(#7270) Speedy7


Speedy7
tag

Van egy Qnap HS-251-es (Celeron) NAS-om, ami úgy tűnik, hogy végleg beadta az unalmast. Először a hőszenzor adta meg magát, majd most már nem hajlandó boot-olni sem. Néha korábban sem indult elsőre, de hdmi-n képernyőre dugva usb billentyűzettel tovább lehetett rugdosni. Most már képet sem ad hdmi-n, úgyhogy valószínűleg ennek annyi.
Egy 10TB-ás diszket használtam benne, ami eléggé tele van, a QTS a legutolsó verzió. Amennyiben veszek egy aktuális Intel alapú modellt (TS-251D vagy TS-253D), akkor van rá esély, hogy a diszket bedugva elindul a rendszer?

(#7271) Attesz válasza Biga123 (#7268) üzenetére


Attesz
aktív tag

A vicc az, hogy a REPO-ban sem jelenik meg sem a Transmission, sem a Qbittorrent.
Nem akarom elhinni, hogy ehhez a típushoz nem volt ilyen program.

(#7272) Biga123 válasza Attesz (#7271) üzenetére


Biga123
addikt

Qtransmission se ?
Amúgy sok nasnál a 4.3.3. as fw nél került ki a transmission. De a qnapklubos repóból való megfelelő csomag letöltésével orvosolható. Nem a gyári repoban keresed ? Megróbáltad manuálisan letölteni a csomagokat ? 1x kell végigpróbálni az ősszes csomit és ha valamelyik felmegy akkor már tudni fogod mi való a tiedre. Anno a Ts-231 el játszottam ezt.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7273) Gaben92 válasza Attesz (#7269) üzenetére


Gaben92
őstag

Lehet hülye kérdésnek hangzik de miért cserélsz egy ezer éves NAS-t egy másik ezer évesre?

Volt amúgy rá Transmission de a hivatalos támogatás megszűnt pár éve. QnapClub repóját ha felrakod akkor ott még talán fent van és nem kell neked válogatni a csomagot hanem elintézi a NAS. Nálam is csak az Intelhez valók jelennek meg. Saját válogatás CPU architektúra szerint csak akkor van ha valamit full manuálisan akarsz telepíteni, de ez nem csak QNAP hanem minden NAS esetén így van kb.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7274) Attesz válasza Gaben92 (#7273) üzenetére


Attesz
aktív tag

Szia!

Nem kérdezel hülyeséget.
Az alapvető oka az, hogy ez 4 "fiókos", így több a hely.
A Qnap márka miatt abban reménykedtem, hogy jobb lesz a támogatottság.
Ajándékba kaptam, ezért nem volt lehetőségem válogatni.
Azt hogy ilyen régi darab, sajnos nem tudtam.

(#7275) Attesz válasza Biga123 (#7272) üzenetére


Attesz
aktív tag

Szia!

Megpróbálom végigválogatni.
Az App Centerben látni lehet a gyári és a qnapklubos repot is.
Mindkettőt végignéztem.

(#7276) Alex91 válasza Attesz (#7275) üzenetére


Alex91
félisten

Megróbáltad manuálisan letölteni a csomagokat ? 1x kell végigpróbálni az ősszes csomit és ha valamelyik felmegy akkor már tudni fogod mi való a tiedre. Anno a Ts-231 el játszottam ezt.

Ezt kellene megprobalni… A honlaprol letoltod, lehet regebbi verziot kell keresni, meg nezni, hogy melyik cpu verzio indul el. Azt amit a PC-n letoltottel azt AppCenterben betalozni manualisan, es megprobalni feltenni…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7277) Gaben92 válasza Attesz (#7274) üzenetére


Gaben92
őstag

Gondoltam, hogy valami ilyesmi állhat a háttérben. A helyzet az, hogy 10+ éves vas esetén mindegy kb. a márka. Azóta akkora ugrás volt hardware oldalon, hogy hihetetlen. Azokat a funkciókat amikre akkor tervezték ellátja amíg be nem adja a kulcsot szimplán a kora miatt, de a 800Mhz + 256MB RAM kombó azért erőteljesen limitál ha a mai igényeket nézzük. Ránéztem most hirtelen, csak a Plex magában folyamatosan használ 120-160MB RAM-ot (az egész NAS meg olyan 3GB körül). Mindegy milyen márkáról van szó, addig tudnak nyújtózkodni ameddig a takaró hardware ér.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7278) Gabi92067


Gabi92067
lelkes újonc

Hola! :)
Tudom nem adok-veszek, de szeretnem biztosra tudni, hogy jo felhasznalo kezebe kerülne a TS-251A-4GB-m:)
Kevés volt a tarhely, es ugy tudtam lecserelni hogy jott 4 4 terras helyette, ezert lett a NAS is cserélve... :(
380 torrent es 4K stream hibatlanul fut rajta :)
Azert ha valakit erdekel irjon:)

(#7279) daninet


daninet
veterán

Sziasztok! Átköltöztettem az új rack-be a NAS-om, viszont próbálok belépni az admin felületre hogy az IPket beállítsam, és nem működik a 2fa bejelentkezés, azt írja, hogy incorrect security code. Eddig jó volt :F
Rendelkezek a private key-el is. Biztonsági kérdésre elfelejtettem a pontos szót amit beírtam úgyhogy nem próbálgattam nehogy kitiltson.

Találkozott már valaki ilyennel?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7280) daninet válasza daninet (#7279) üzenetére


daninet
veterán

rájöttem, a qnap órája visszaállt 1970-re :(( A gond az, hogy a telefonomat max 90-ig tudom visszatekerni.
Valahogy SSH-n tudom az időt frissiteni?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7281) sanyijedi válasza daninet (#7280) üzenetére


sanyijedi
őstag

ntp-vel állísd be:
ntpdate -d 0.hu.pool.ntp.org
vagy valami IP-t is adhatsz neki ha tudsz vagy másik NTP server-t használnál, pl a routeredét (ha van neki) /még qnap-on így nem frissítettem, de működnie kellene/

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7282) Attesz válasza Gaben92 (#7277) üzenetére


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Sikerült felrakni egy Transmission-t.
A TS-ARM-X19-et kell használni.
Nagyon köszönöm, hogy segítettetek.
Egy pozitívumról viszont szeretnék írni.
A nagyon lassú dawnloadstationhoz képest a Transmission átlagban 1,5 Mb/s alatt töltött le egy filmet.
Én ezzel maximálisan elégedett vagyok.

Üdv

Attesz

(#7283) daninet válasza sanyijedi (#7281) üzenetére


daninet
veterán

lefutott az ntp frissités, talált host-ot, dátum maradt 1970 :D

pastebin

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7284) daninet válasza daninet (#7283) üzenetére


daninet
veterán

a date -s paranccsal nem tudom frissiteni az időt, mert a daninet user nincs a sudo fájlban. A sudo fájlt csak admin userrel tudom vim-el felülirni. Az admin user érthető okokbol le van tiltva
:W :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7285) sanyijedi válasza daninet (#7284) üzenetére


sanyijedi
őstag

3 másodpercig nyomd meg a reset gombot, az engedélyezi az admin user-t (ha ezt külön nem tiltottad le). de ne hosszabban mert akkor komplett resetet csinál.
info

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7286) Csorbi válasza daninet (#7284) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerintem admin fiók azért ne legyen letiltva, max. az "admin" nevű legyen tiltva (mivel feltöréseknél általában ezzel a userrel próbálkoznak), de legyen mellette egy másik nevű, de admin jogú fiók.

(#7287) daninet válasza Csorbi (#7286) üzenetére


daninet
veterán

a daninet felhasználó admin csoportban van

nem csinál semmit a 3 másodperces resetre :( csippannia kellene gondolom, de azt nem csinálja. Kb 5 másodpercig nyomom érezhetően a gombot, elkezd kerregni a vinyó benne azonnal, gondolom újraindul az eszköz, de nincs csippanás és az admin nem lesz aktiv

kitaláltam hogyan válaszoltam meg a kérdést időközben amit megadtam belépett végre az adminba :B

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7288) sanyijedi válasza daninet (#7287) üzenetére


sanyijedi
őstag

érdemes email backup-ot választani, így nem fog ki a felejtés.
#7286 Csorbi
az admin jogosultságú felhasználók nem kerülnek be a sudoers-be így ez nem megoldás.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7289) Csorbi válasza sanyijedi (#7288) üzenetére


Csorbi
addikt

Oh, értem, köszönöm, ettől ez azért még általánosságban megfontolandó dolog lehet a "normál" működéshez :)

[ Szerkesztve ]

(#7290) Chrakatoa


Chrakatoa
tag

Sziasztok,

Nemrég van nálam egy nas (QNAP TS-451A) ami eddig nagyon tetszik viszont szeretném bővíteni. Volt otthon két régebbi hdd amivel ki tudtam próbálni a rendszert, és nagyjából be is tudtam lakni (két db 1tb-os HDD az egyik egy wd green a másik meg wd blue, tudom nem a legjobb a nas-ba de mivel új volt az egész világ ezért teszt jelleggel ezek kerültek be). 75%-ok kb már foglalt. Jelenleg raid0-ban vannak és azt vettem észre hogy az egyiknél 3Gb/s-et ír a másik 6Gb/s. Picit lassúnak érzem és mivel a rendszer is ezen van így gondolom összevonva a 3Gb/s-et veszi alapul. Illetve a proci használat is elég magas pedig

Több kérdésem is lenne:
1., Jön nemsokára egy WD RED 2TB-os HDD , van bármi mód hogy arra 1:1-ben át tudjak költözni a rendszerrel, file-okkal? Ha igen hol kell keresnem?
2., Lenne otthon egy Kingston A400-as SSD. Rendszert érdemes erre rakni? Vagy inkább Cache-nek állítsam be. QTier opciót nem látom jelenleg a NAS felületén , lehet régi már hozzá a vasam vagy nem tudom miért nem ajánlja fel amikor a gyártó honlapján a minimum követelmény az X86-os architektúra ( ez pipa).
2.1 Ha rendszernek állítom be az SSD-t akkor arra a jelenlegit hogy tudom átköltöztetni, illetve hogy tudom elérni hogy ne akadjon össze a másik két HDD-n lévő rendszerrel( többi file-t azt valahogy szeretném megtartani)
2.2 Ha valahogy mégis sikerül elővarázsolni a QTier-t akkor a mellé berakott SSD-re szépen lassan át fog kúszni a rendszer? Ha igen akkor igazából felül írná az 1. és 2. kérdésem is és megfelelne mint opció.

Köszönöm a választ és bocsánat a kezdetleges noobságom, új még a téma számomra :R

(#7291) Alex91 válasza Chrakatoa (#7290) üzenetére


Alex91
félisten

Ha RAID0-ban vagy, akkor sehogy… De majd esetleg valaki mond ra valami trükköt.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7292) Chrakatoa


Chrakatoa
tag

Érdemes egy 480GB-os ssd-re rendszert meg appokat rakni? Vagy inkább cache-nek menjen be?

Van arra bármi backup hogy nem csak a szerver beállításokat, neveket állítom be hanem a telepített qpkg-ek és azoknak minden beállítását?

[ Szerkesztve ]

(#7293) magyar895


magyar895
csendes tag

üdv!
Jelenleg egy QNAP ts328-am van . Gondolkodok a fejlesztésen.
Szerintetek egy QNAP TS-431P2-1G (8 gigára bővítve) összeségében előrelépés lenne vagy nem (a merevlemezek száma nem lényeg) ?

(#7294) sanyijedi válasza magyar895 (#7293) üzenetére


sanyijedi
őstag

kérdés mire szeretnéd használni?!
mindenképpen előrelépés, sokkal erősebb quad proci, 8gb ram, hardveres encryption.
kérdés mennyit költesz rá és ár érték arányban megéri e a befektetés?!

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7295) magyar895 válasza sanyijedi (#7294) üzenetére


magyar895
csendes tag

Alapvetően háromféle dologra használom:
1. Biztonsági mentésként valamennyi számítógépről ide szinkronizálom az adatainkat
2. Filmeket közvetlenül innen nézzük, TV rá van kötve a hálózatra, meg néha zenét is de az csak néha néha
3.
Ha nem vagyunk otthon akkor két biztonsági kamera van még rákötve de az nem megy állandóan

Ami nekem fura hogy A 328-m DDR4, a 431 pedig DDR3

(#7296) Alex91 válasza magyar895 (#7295) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem nincs nagy ertelme ennel a gelhasznalasnal a cserenek, foleg, ha ra kell fizetni. A 431-ben 32 bites cpu van, a masikban 64. Elorelepes egy Inteles lenne…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7297) Csorbi válasza magyar895 (#7293) üzenetére


Csorbi
addikt

Az a kérdés még nem hangzott el, ha jól látom, hogy pontosan miben szűkös a TS-328 a jelenlegi felhasználás mellett? (Pl. elfogy a RAM, koppra van hajtva a CPU, stb....).

(#7298) magyar895


magyar895
csendes tag

Egyelőre nem volt szűkös a memória, habár azért 20 % nál több szabad nem szokott lenni.
A váltás oka inkább csak abból fakadna, hogy gyakorlatilag ingyen lenne a 431 -es.
Csak a ddr3 és a 32 bit ami bizonytalanná tett.

Köszi a válaszokat!

(#7299) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Létezik a valamilyen jó filekezelő alkalmazás a nasra?
Gondolom a Tolal Commander szint az számításba sem jöhet, de valami hasonló, vagy ami látja a hálózat többi megosztását.

Köszi a válaszokat!

(#7300) Gsx-rr válasza Attesz (#7299) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Total Commander tokeletes!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.