Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7351) Gaben92 válasza KerryVTR (#7350) üzenetére


Gaben92
őstag

Első blikkre azt mondanám, hogy valamelyik routernek ugyanaz az IP-je mint a NAS-nak. Akkor szoktak ilyenek lenni.

iceQ!: Elvileg nem kellene neki restart. Kicseréled mindkét lemezt, aztán Expand azt csókolom. Szürke elvileg addig kellene, hogy maradjon amíg a háttérben csinál valamit.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7352) iceQ! válasza Gaben92 (#7351) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem tudom mivan... Nem csinál semmit de szürke még mindig.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7353) Biga123 válasza iceQ! (#7352) üzenetére


Biga123
addikt

[link]
Így csináltad vagy csak simán kicserélted a diskeket?

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7354) iceQ! válasza Biga123 (#7353) üzenetére


iceQ!
addikt

Így... Legacy volume lett belőle. Mindegy már amúgy. Csináltam egy mentést és újra létrehozom RAID-et.

Tegnap este már ott jártam hogy kivágom a kukába :DDD Nálam valami bug volt. Szépen cseréltem ahogy kérte...

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7355) Biga123 válasza iceQ! (#7354) üzenetére


Biga123
addikt

Az én RAID 0 -nál ilyen gond nem lesz :D

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7356) Gabi92067


Gabi92067
lelkes újonc

Halló! :)
Viszonylag a témához hozzászólva.
4bay NAS két lemezzel üzelemelt eddig RAID0-ban. Most vettem hozzá még kettőt.
Van lehetőségem, hogy a meglévő tárhelyet bővitsem ezekkel, összevonjam vagy ilyesmi, adatvesztés nélkül?
Akár tárállományt, akár bővítést akarok csinálni, mindig mondja az üzenet, hogy a lemezen lévő adatok el fognak veszni, de nem teljesen tiszta melyik lemezekre gondol. Az újakra vagy MINDre? :D
Vagy csak biztonsági mentés, új RAID0 létrehozása és adatok visszarakása a mód?

Köszi!

(#7357) Csorbi válasza Gabi92067 (#7356) üzenetére


Csorbi
addikt

Mind elveszik, ezért mentést kell készíteni, a tömböt újrakonfigurálni 4 lemezzel, és a mentést visszarakni. Feltételezem mentés egyébként is van, mert a RAID0-nál ha egy lemez kiesik, megy minden a levesbe. Egyébként mi értelme van a RAID0-nak itt? Annyira gyors a hálózatod, vagy van valami ami ezt kihasználja? A JBOD nem lenne elég?

(#7358) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. NAS vásárlás előtt állok, és az eddig két kiszemelt mellé bejött a képbe a QNAP TS-230. Synology ds220j illetve Asustor as1102t mellé. Kicsit nehéz a döntés, mert árban igen hasonlók, de a Qnap vasa ígéretesebb.
Plex és jól használható fotó alkalmazás leginkább, ami kell. Tehát a fotók külön kezelhetőek legyenek, esetleg néhány (valóban jól is működő) plusz szolgáltatással (arcfelismerés, csoportosítás, idővonal, stb.)
Van esetleg ezekkel összevetve tapasztalat? Mivel időm kevés van, annyira mélyre nem ásnám bele magam a dolgokba, inkább egy bekapcsolom, beállítom és működik megoldásra van szükségem.
Köszönöm!

(#7359) Gaben92 válasza Mátésum (#7358) üzenetére


Gaben92
őstag

Fotókat nem kezelek NAS-on szóval azt kihagyom de nagyvonalakban Plex oldalon ugyanarra számíthatsz mindhárommal. Amíg Direct Play van (ez függ attól mivel játszod le a filmet) addig nem lesz gond. Ha transzkódolni is kell akkor felejtős, de abba még egy DS918+ is beledöglik többször ennyi pénzért.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7360) Biga123 válasza Mátésum (#7358) üzenetére


Biga123
addikt

[link]
HW transcode hoz plex pass kell (fizetős)
Amúgy hány topicban futtatod a problémádat ?
[link] ide akartalak irányítani de már látom itt is feltetted.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7361) Mátésum válasza Biga123 (#7360) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Köszi. Biga123-nak is. Igazából először az általad említett topikban kezdtem, utána a konkrét márkák topikjában is érdeklődtem, gondolom több itt a tapasztalat adott márkával kapcsolatban, mint az általános topikban.

(#7362) Gabi92067 válasza Csorbi (#7357) üzenetére


Gabi92067
lelkes újonc

Köszi! :)
Bár az gáz, mert nem rendelkezem mentéshez elég hellyel bárhol is.... 2x4TB van benne, 4TB foglalt hellyel és sikerült vennem még 2x4TB-ot a jövőre gondolva....
RAID0. Nálam az az értelme, hogy ez a 4TB 99%ban film, fullos 1080P vagy 4K, a maradék pár letöltött játék max. mind seedelve van folyamatosan.
Ezekről egyszerűen nem kell mentés, MIND pótolható lenne vészforgatókönyv esetén, plusz a 2x4TB új egy hónaposak, plusz szintén újonnan vettem a most érkezett 2x4-et is, szóval kell még beléjük pár óra mire bajuk lehet.
RAID5, amin esetleg még sokat gondolkodtam, de nem tudom mennyire érné meg bukni egy HDD helyet, azért a kicsi esélyért, hogy az egyik 0perces filmes HDD-m elszáll.... :/
Akkor nincs más opció, csakis mentés és újra létrehozni a köteteket mindeneket? :(

(#7363) Csorbi válasza Gabi92067 (#7362) üzenetére


Csorbi
addikt

Nincs más opció.

(#7364) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Nektek megy a qnap club-ról a letöltés? Ezt a kiegészítőt akarom arm64 verzióban leszedni de nem tudom egyszerűen.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7365) Gaben92 válasza daninet (#7364) üzenetére


Gaben92
őstag

Timeout-ra fut nálam. NAS-ba belépve a repo is így néz ki szóval gondolom valami szerver gond vagy karbantartás lesz.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7366) daninet válasza Gaben92 (#7365) üzenetére


daninet
veterán

megjavult. :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7367) martonx


martonx
veterán

Sziasztok!

TS-228-as NAS-t próbálnék USB nyomtatóval használni. Ránézésre minden tökéletesen működik.
NAS-ra rádugom a nyomtatót, amit szépen fel is ismer USB nyomtatóként.
Win 10 is pöccre megtalálja hálózati nyomtatóként.
Win 10 telepíti, minden szép és jó.
Kivéve, amikor bármit nyomtatnék, mert ekkor a nyomtató meg se moccan, semmit nem csinál.
Win10-ben látom, hogy elküldi az adatokat a NAS-nak.
NAS-nál a printer logját megnézve, látom, ahogy ott sorakoznak Completed státuszban a kapott nyomtatási feladatok.
Csak épp a nyomtatóhoz nem jut el, hogy neki bármit is nyomtatnia kellene :D, szépen nyugodtan bekapcsolva várakozik.
Win10-hez direktbe kötve tökéletesen működik a nyomtató.
A rend kedvéért ez egy Epson L110 -es nyomtató.

Mi lehet a gond, mit kellhet állítani, hogy a NAS tényleg működtesse is a nyomtatót?

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#7368) peti85 válasza martonx (#7367) üzenetére


peti85
senior tag

Én így használok egy Samsung ML-1750 nyomtatót. Kicsit lassan ér át a nyomtatás a számítógépekről (szintén Win10-ek), de működik rendesen. Emlékeim szerint nem kellett semmi extra beállítást elvégezni, nem is nagyon van mit. Gondolom a NAS-on a legfrisebb fw van, esetleg érdemes lehet a nyomtatóra is megnézni van-e újabb fw.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#7369) Veron


Veron
őstag

Kicsit lemaradtam a témában. Pár hónapja volt nagy feltörési hullám a myQNAPcloudon keresztül, ezért le is tiltottam.

Most viszont szeretnék egy bizonyos fotókat tartalmazó mappát neten megosztani a családdal, hogyan tudnám ezt a legbiztonságosabban megtenni?

Másik kérdés: hogyan tudom a telefonról a leghatékonyabban automatikusan szinkronizálni (LANon) a képeket? Qphoto nem indul el iOS14-en a QNAP backup pedig teszi a dolgát, de a freeware-ben nem lehet albumra szűrni. Van egyéb ötlet esetleg?

A gépsas egy QNAP TS-128A + WD purple 4 TB HDD
köszi!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#7370) daninet válasza Veron (#7369) üzenetére


daninet
veterán

hát ha a legmenőbb legtutibb módot akarod, akkor csinálsz egy load balancer-t, egyetlen portot nyitsz neki, és utána pedig cloudflare-en regisztrálsz dns címeket (akár ingyenes dinamikusat). Egy porton fog minden bemenni, a load balancer pedig elirányít szépen a NAS-hoz. Aztán mivel cloudflare alapú a dns-ed az megfogja ezeket a próbálkozós robotokat.
Ezek amiket leírtam mind ingyenesek, de kell valami gép, szerver, docker akármi amiben futtatod a load balancert.
Ez kívülről a családnak kb nem is látszik, ők kapnak egy linket nas.mydomain.com és bejelentkeznek, ott vannak a képek. A cloudflare és a load balancer intéz mindent a háttérben.

Itt egy lépésről lépésre videó Network Chuck-tól a dologról.

További opciók:
-Saját landing page captcha-val.
-VPN szerver és mindig be VPN-ezel a saját hálózatodba. Ebben az esetben a myqnapcloud-ot tiltod.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7371) martonx válasza peti85 (#7368) üzenetére


martonx
veterán

NAS-on legfrissebb 4.5.x van, az Epson L110 nem egy mai darab fw frissítés nincs hozzá, viszont win10-el zokszó nélkül működik.
Ezek szerint benéztem, a Qnap NAS-ommal ismét megszívtam. :(

Én kérek elnézést!

(#7372) Pille99 válasza martonx (#7371) üzenetére


Pille99
tag

Szia,

látsz valami ilyesmit a NAS főkönytárában?

PR valami a vége?

(#7373) martonx válasza Pille99 (#7372) üzenetére


martonx
veterán

Ehhez gondolom valahogy be kellene lépjek pl. WinSCP-vel. Este majd teszek vele egy próbát.

Én kérek elnézést!

(#7374) Pille99 válasza martonx (#7373) üzenetére


Pille99
tag

Ezt simán Windows-bol látnod kellene

(#7375) martonx válasza Pille99 (#7374) üzenetére


martonx
veterán

Megnéztem, nincs ilyen mappa - bármilyen PR végű, csak a normál mappák vannak.

Én kérek elnézést!

(#7376) Pille99 válasza martonx (#7375) üzenetére


Pille99
tag

Nálam is jelentkezik ez a hiba minden nyomtató kikapcsolás után. (a 4.4 fw felett)
A régi fw-eknél ez nem okozott gondot.
Előszőr a NAS újraindításával orvosoltam, de aztán rájöttem, hogy elég ha a "Nyomtatómegosztás leállítása és a nyomtatási várólista törlése" pipát berakom, mentek, majd kiveszem, mentek procedúrát végigcsinálom.
Utána megjelenik a főkönyvtárak között a NasnévPr5 .
utána már tudok nyomtatni.

A ..PR5 nálad lehet, hogy PR1

[ Szerkesztve ]

(#7377) martonx válasza Pille99 (#7376) üzenetére


martonx
veterán

Így már valóban megjelent a *PR3 megosztott nyomtató. De nyomtatni továbbra sem nyomtat, noha mindenhol minden jónak tűnik.

Én kérek elnézést!

(#7378) Pille99 válasza martonx (#7377) üzenetére


Pille99
tag

A NAS most már rendben van.
A Win.ben lesz a hiba.
Ezt a *PR3-at telepítsd.

(#7379) martonx válasza Pille99 (#7378) üzenetére


martonx
veterán

Hehehe, igen ám, de ezt minden nyomtató kikapcsolásnál újra kellene játszani? Mert ez egy otthoni nyomtató, ami magától is kikapcsol energiatakarékossági okokból.
Szerintem hagyom a francba az egészet, ez így szimplán fos.

Én kérek elnézést!

(#7380) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Sziasztok!

Cégnél megadta magát a NAS (QNAP 8xx pro). 6 db 6TB-os lemez van benne, RAID 10-ben.
System booting felirat a végtelenségig pörög, hdmi-n nem ad képet.
Próbáltuk:
- áramtalanítani
- kihúzni a lemezeket, elindítani, majd lemez vissza
- ramokat minden variációban

Most a ReclaiMe variációt próbáljuk majd, egyelőre telepítés alatt a gép.
Van arra esetleg esély, hogy egy másik Qnap-ba a lemezeket berakva elinduljon és az adatok visszanyerhetők legyenek?

Bárkinek valami egyéb ötlet, tapasztalat?

Köszi,
Viktor

(#7381) Pille99 válasza martonx (#7379) üzenetére


Pille99
tag

Az enyém is elszunnyad, de arra nem tűnik el, csak az áramtalanítasra.

(#7382) Addel válasza clyvejhamma (#7380) üzenetére


Addel
senior tag

Rémlik, hogy régebben valakinek tönkrement egy TS-251-es, kicserélték, betette a lemezeket és simán működött vele, mint ha mi sem történt volna.
Nem ismerem ezt a típust, de ha ez is minden rendszeradatot a lemezen tárol, akkor van esély rá.

(#7383) martonx válasza Pille99 (#7381) üzenetére


martonx
veterán

ok, akkor ma este teszek egy újabb próbát

Én kérek elnézést!

(#7384) Biga123 válasza clyvejhamma (#7380) üzenetére


Biga123
addikt

Ugyan olyan típus, ugyanazzal az FW lvl -el működnie kell.
Sől még másik típusba is át lehet tenni a lemezeket.
[link]

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7385) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Köszi szépen, próbáljuk majd!

(#7386) Veron válasza daninet (#7370) üzenetére


Veron
őstag

Első olvasásra kicsit bonyolult.
Szívesen nekilátnék, de jelenleg nincs időm.
Valami egyszerűbb, de mégis biztonságos megoldás? Nagyszülők nem fognak VPNezni az unokák fotójáért.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#7387) daninet válasza Veron (#7386) üzenetére


daninet
veterán

kicsit bonyolult, igen. Bár a videóban Chuck nagyon érthetően elmondja, nagyon bírom azt a csávót ahogy magyaráz :D
Hát ha letiltod, hogy a NAS kifelé kommunikáljon, akkor eléggé megkötöd a kezed. Szóval vagy engeded, hogy kifelé nézzen és szigorú tűzfal mögé rakod, vagy nem engeded, hogy kifelé nézzen és valahogy el kell érned távolról (VPN pl)

Esetleg még egy egyszerű megoldás, hogy engeded a myqnapcloud-ot ahogy eddig is, felrakod a QuFirewall-t, és tiltasz minden kapcsolatot magyarországon kívülről. Nagyon kevés a próbálkozós bot innen. Esetleg blokkolhatsz minden IP-t kivéve a nagyszülőkét meg a sajátod.
QuFirewall kicsit fogja a NAS-t szóval ha van valami okos routered ami ezt tudja (nekem pl Unifi van az tudja) akkor érdemes azon beállítani, de működik a dolog.
Illetve azt se felejtsd el, hogy ezek nagyon alacsony szintű "támadások", lényegében botok próbálgatnak gyakori admin jelszavakat. Itt szó sincs arról, hogy szofisztikált módszerekkel próbálnak hozzád bejutni.
admin account legyen tiltva, rendszer legyen mindig frissítve, két faktoros authentikációt kapcsold be (bár ez is egy dolog amit nagyszülők torkán le kell nyomni :D ) és nem lesz gond.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7388) iceQ! válasza martonx (#7379) üzenetére


iceQ!
addikt

Nincs rajta ethernet port, jól gondolom?!

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7389) martonx válasza iceQ! (#7388) üzenetére


martonx
veterán

Nincs, ez egy sima USB-s nyomtató. Eddig win10-en keresztül volt megosztva, gondoltam, ha már van egy hipiszupi QNAP NAS-om, akkor miért ne azon keresztül legyen megosztva. Sajnos a QNAP-ban megint csalódnom kellett :(

Én kérek elnézést!

(#7390) Pille99 válasza martonx (#7389) üzenetére


Pille99
tag

Valamit Te rontasz el.
Ha látod a *PR3-at, akkor a NAS jó.

(#7391) Gaben92 válasza Pille99 (#7376) üzenetére


Gaben92
őstag

"a NAS újraindításával orvosoltam"

Nálam van erre önfixáló fícsör. :DDD

Mod: [#7343]-ban amit írtam amúgy helyrejött. A vicces az, hogy ha az admin user le van tiltva akkor reboot után elfejejti, ha engedélyezve van akkor (setcfg korrigálás után) megmarad. De a gondot végül nem oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7392) martonx válasza Pille99 (#7390) üzenetére


martonx
veterán

Nemnem. :( Csak akkor látom a *PR3-at, amikor eljátszom MINDEN egyes nyomtató bekapcsolás után az általad leírtakat. És nyomtatni ekkor sem kezd a nyomtató, noha a NAS admin felületén a printer logjában megjelenik a job, sőt be is áll Completed státuszba.
Hozzáteszem a job akkor is megjelenik az admin felület, nyomtató logban, amikor nem látszik a *PR3.
De mindez mindegy is, mert egyik esetben sem csinál semmit a nyomtató.
Én elhiszem, hogy jó a NAS, csak épp nem működik :D
Win10-re dugva ugyanezt a nyomtatót meg működik.

Én kérek elnézést!

(#7393) Pille99 válasza martonx (#7392) üzenetére


Pille99
tag

itt próbálj meg érdeklődni:
https://www.qnapclub.hu/

(#7394) laslie92


laslie92
senior tag

Sziasztok. Van egy qnap 419p nasom. van benne 1TB merevlemez. de sajnos az évek alatt eljött az idő hogy megtelt. most vettem másikat bele tettem. Hogy tudom azt megcsinálni hogy ezentul a filmek sorozatok arra menjenek csak de lássam a többit is? A válaszokat előre is köszönöm

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#7395) sanyijedi válasza laslie92 (#7394) üzenetére


sanyijedi
őstag

amivel mented rá a filmeket vagy töltöd le az új lemezt adod meg, hogy oda mentsen.
amivel lejátszol viszont megadod, hogy ne csak az eddigi mappából szedje a filmeket hanem az újból is

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7396) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. Egy TS 230 típusú NAS-t sikerült beszserezni. Ez az első NAS-om, a beüzemelés hétvégén lesz. Egy olyan kérdésem lenne, hogy megoldható, hogy a Google Photos-ból a képeket lementsem/szinkronizáljam a NAS-al, és esetleg az asztali gépről szinkronizált fotókkal azt összevesse a gép és ugyanazokat a képeket ne is töltse le?
Előre is köszi.

(#7399) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok
TS-251ben szeretnék lemezt cserélni. Jelenleg van benne egy 1 TB-os HDD és egy 500 GB-os SSD. A HDD-t szeretném lecserélni egy 4 TB-os HDD -re. Mindkét lemez single disk-ként van benne, és ezután is így szeretném. Mi a menete a cserének? Kiveszem az SSD-t, beteszem az 1 TB-os lemez mellé a 4-est? Mert jelenleg csak olyat látok, hogy bővítés. De én cserélni szeretnék. A HDD-n van az oprendszer és minden adat. Az SSD-t csak torrentre használom.

(#7400) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. A Qumagie appot telefonon használva a fotók minősége meglehetősen gyatra. Ezen lehet valahogy változtatni? Állítottam a Thumbnails beállításokon is, hogy nagy felbontású legyen, de ugyanaz a helyzet. Köszi előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.