Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) Biga123 válasza pilóta (#6750) üzenetére


Biga123
addikt

Legyen igazad , és ne láss soha raid kötetet széthullani.
Azonos szériából származó lemezeknél pedig sajnos előfordulhat akát 2-3 napon belüli elhalálozás is . És ha ezidőalatt nem tudod kicserélni a kihullott lemezt akkor viszlát .
Mert pl karácsony van és zárva van minden :D és nincsen előfizetett premier supportod :D
És igen a legbiztosabb backup az, ha a másolat másik bolygón van :C

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6752) pilóta válasza Biga123 (#6751) üzenetére


pilóta
nagyúr

Persze, minden lehetséges, csak a valószínűsége roppant kicsi.
A pillanatkép funkció egy plusz védelem, nem váltja meg a világot, de nem kerül semmibe, ettől függetlenül is lehet máshová biztonsági mentést csinálni, szóval...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6753) pilóta válasza pilóta (#6752) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mindenesetre ha valaki tud megoldást az USB meghajtóra pillanatkép készítésre, akkor ne tartsa magában...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6754) qnadam válasza Biga123 (#6746) üzenetére


qnadam
veterán

Akkor én étettem félre valami?

igen. a snapshot nem hardverhiba ellen véd, hanem véletlen törlés meg felülírás ellen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6755) Biga123 válasza qnadam (#6754) üzenetére


Biga123
addikt

Nem is mondta senki h az ellen védene.
Csupán arra utaltam h egy lemezről készített mentés, ua lemezen tárolva, nem mentés.
Klasszikus érteleben véve egy mentés , alkalmas a visszaállításra, ha bármi történik. De ha csak a verziózás a lényeg és nem baj ha eltűnik minden, egy komolyabb hw hiba esetén akkor leked rajta .
De ami ennyire nem fontos arról minek a mentés ? ;]

pilóta: oké, azt csinálsz amit akarsz :R

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6756) pilóta válasza Biga123 (#6755) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor ezek szerint még mindig nem érted, hogy mire való...
Ez NEM biztonsági mentés.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6757) qnadam válasza pilóta (#6756) üzenetére


qnadam
veterán

engedd el, lehet hogy a lomtáron is számonkérné, hogy ugyanazon a lemezen van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6758) Mannster


Mannster
csendes tag

Sziasztok, egy ts-251d friss tulaja vagyok és a gyári qnap fórumon többen is írták, h viszi a gép a 2x8gb memoriát is (Crucial 8GB DDR4-2400 SODIMM 1.2V CL17) van erről valakinek tapasztalata? lehet valami negatív hatása?

(#6759) Biga123 válasza qnadam (#6757) üzenetére


Biga123
addikt

A lomtár pont a véletlen törlés ellen véd.
Ami alapból be van kapcsolva a qnap okon. :C
A snapshot meg egy pillanatkép, utána incremental mentéssel. + Verziózással. Szal de ez egy biztonsági mentés. Az hogy ki mire és hogyan használja, az az ő dolga.
Gondolom ezesetben pilótának van egy offline "biztonsági" mentése a fontos adatokról.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6760) pilóta válasza Biga123 (#6759) üzenetére


pilóta
nagyúr

Persze, rendszeresen lementem a fontos adatokat egy külső vinyóra, de azt nem tudom minden nap megtenni, mert macera, sokáig tart, és az nem véd az ellen, hogy valaki véletlen felülír egy fájlt vagy ilyenek. Amire én akarom ezt használni, hogy esténként megcsinálja, és ha bármi van, akkor vissza lehet szerezni az ilyen fájlokat.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6761) Biga123 válasza pilóta (#6760) üzenetére


Biga123
addikt

Akkor jó .
Akkor nincs itt semmi félreértés kérem szépen :R
Csak a javadat akarom, de nemadod :DDD

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6762) pilóta


pilóta
nagyúr

A töredezettségmentesítést a NAS automatán megcsinálja (TS-231K), vagy azt külön nekem kell? Ha ő csinálja, lehet ütemezni, hogy mikor csinálja? Hol lehet ezt beállítani?
(tippre csak megcsinálja már magától, de inkább biztos akarok lenni...)

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6763) pilóta válasza pilóta (#6762) üzenetére


pilóta
nagyúr

Vagy nem is kell? ext4-et használ, ha jól tudom, de azért csak töredezik idővel, ha sok fájl van nem?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6764) alex73


alex73
tag

Üdv! Hozzájutottam egy 251-B NAS-hoz. Van valahol ehhez magyarnyelvű kézikönyv ? Telepítési beállítási leírással. Tudom a neten találhatok videót erről vagy angol user manualt de nekem jobb lenne szöveges magyar nyelvű ismertető amit le lehet tölteni és offline tudom olvasni. Angol tudásom nem túl acélos ezért is kellene magyarul. Köszönöm! Ezzel talán elejét venném a fórum tagok terhelését a felesleges kérdéseim el .

[ Szerkesztve ]

(#6765) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Vettem a 231p+ nas-ba 2. lemeznek egy 8 tb1os wd red-et az eddig meglevő 4 tb-os mellé. Másoltam rá képeket meg filmeket a 4 tb-osról, mert az már eléggé tele volt. A gondom, hogy a tv továbbra is csak az eredeti 4 tb-os tartalmát látja. Mit kell beállitanom, hogy a 2. lemez tartalma is látható legyen?

Köszönöm a segítséget,

(#6766) Biga123 válasza Squirrel (#6765) üzenetére


Biga123
addikt

Add hozzá DLNA hoz az új kötetet ahol a filmek vannak.
Vagy ahhoz a media streamng megoldáshoz amit használsz.
A TV nem látja a nast mint egy pc , a tv alapból a DLNA szervereket látja.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6767) Squirrel válasza Biga123 (#6766) üzenetére


Squirrel
őstag

Oké, köszönöm!

(#6768) Squirrel


Squirrel
őstag

Az app center egyébként egy ideje nem frissit semmit, kiirja, hogy a licence center disabled. Én kapcsolhattam valamit benne ki vagy egyszerűen x idő után a vásárlástól nincs többé licence?

(#6769) pilóta válasza pilóta (#6762) üzenetére


pilóta
nagyúr

Töredezettségmentesítésre valaki? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6770) Squirrel


Squirrel
őstag

Próbáltam feltenni a plex-et. Hát nem vagyok valami nagy IT genius, de gondoltam menni fog. Most vagy én vagyok még annlál is ügyetlenebb, mint gondoltam vagy ez a plex egy rakás fos. Megnyitom, beállítottam hol vannak a filmek, sorozatok, zenék, képek. Szöszmötölt órákig, hogy létrehozzon valami struktúrát a fileoknak, ezek után többet nem tudtam megnyitni. Vagy azt írta ki, hogy semmi nem található ott vagy azt, hogy a NAS nem elérhető. A TV (egy VT60-as panasonic plasma) a NAS file-jait látja, a plex-hez viszont kezdetektől azt írja ki, hogy nem tud kapcsolódni a serverhez (a programban pedig engedélyezve volt). Az a bajom, hogy a TV öreg beépített lejátszója nem játszik le minden formátumot, ezért kellene valami, amivel mindent le tudnék játszani.

(#6771) #85619712 válasza pilóta (#6769) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nem kell töredezettségmentesíteni, Jóformán ismeretlen fogalom az ext4 fájlrendszerben.

(#6772) Biga123 válasza Squirrel (#6770) üzenetére


Biga123
addikt

És arra az öreg pana plazmára létezik plex kliens?
A Plex szerver kliens módon működik. Nagyon felhasználóbarát felülettel. Boritóképekkel leírásssl stb. Szal semmiképp nem nevezném rakás fosnak.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6773) Squirrel válasza Biga123 (#6772) üzenetére


Squirrel
őstag

A NAS-ból se tudom megnyitni. Hol megy, hol nem megy. Egyszer behozza gyönyörűen a borítóképeket, következő indításnál kiírja, hogy a filmek mappa üres, ott ahol fél órája ott volt az összes film. A tv látja a plex server-t de nem tud hozzá kapcsolódni.

(#6774) Biga123 válasza Squirrel (#6773) üzenetére


Biga123
addikt

Plex oldaláról tetted fel a qpkgt?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6775) pilóta válasza #85619712 (#6771) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi! És ha a "jóformán"-t meghaladja, akkor mit csinál?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6776) #85619712 válasza pilóta (#6775) üzenetére


#85619712
törölt tag

A jóformán itt irreleváns, a nas nem végez olyan fileműveleteket ami miatt olyan mértékben töredezetté válna ami érezhető gondot okoz. Kb 5 évet szolgált egy hdd az előző nasomban, 5 év után 1% alatt volt a töredezettség.

(#6777) pilóta válasza #85619712 (#6776) üzenetére


pilóta
nagyúr

Rendben, köszi!
Bár nem értem, hogy miért nem végez, hiszen fájlokat fogok rá másolni, néha törölni, aztán újabbakat másolni, amik tök más méretűek, ergo muszáj neki máshová tenni egy részét, ha a nagyobb fájl nem fér el a kitörölt kisebb helyén...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6778) #85619712 válasza pilóta (#6777) üzenetére


#85619712
törölt tag

Pár éve beleástam magam ebbe a témába, és ha jól emlékszem, mindig a legnagyobb üres részt kezdi el feltlölteni adattal így elkerülve a nagyobb töredezettséget, meg véletlenszerűen nem sorban helyezi el a fileokat. Meg még egyéb "trükkök" vannak. De én nem értek annyira hozzá viszont látom, hogy jól teszi a dolgát. :D

(#6779) pilóta válasza #85619712 (#6778) üzenetére


pilóta
nagyúr

Végül is, ez a lényeg :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6780) Squirrel válasza Biga123 (#6774) üzenetére


Squirrel
őstag

Igen, alap plex a qnap oldaláról, a frissítés a plex oldaláról.

(#6781) laslie92


laslie92
senior tag

Sziasztok a Filmekről ami lemezen van tudok m3u fájlt készíteni valahogy?

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#6782) Biga123 válasza Squirrel (#6780) üzenetére


Biga123
addikt

És be vagy regelve plexbe, igényeltél szervert ,és van folyamatos net kapcsolata a nasnak , portot nyitottál kifele ? Gyere át a plex fórumba ez itt már off. Amúgy arm es nasonn nem feltétlen fog menni a transcode , és az kell, ha a tv alapból nem jàtsza le a filmet.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6783) pilóta


pilóta
nagyúr

Van egy régi XP-s gép, amit használunk, mert egy hardverkulcsos lézergravírozó megy róla, amíg az megy, addig ez is :D
Szóval most lecseréltem a NAS-t (Qnap TS-231K), és az XP-s gép minden bekapcsolás után jelszót kér, hogy elérje a NAS-t (az összes többi gép - Win10 és 8.1-esek - nem kérte csak az első alkalommal, amikor csatoltam a hálózati meghajtót).
Az előző NAS-nál (Synology 110j) nem volt ilyen gond, gondolom valami jogosultságot kellene adni, de a NAS-on nincs semmi korlátozva, csak a jelszó, egyébként mindenki hozzáférhet mindenhez.
Mit kellene állítanom és hol?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6784) alex73


alex73
tag

Üdv! 251b NAS hoz külső backupra milyen megoldást ajálanátok. (Pl Külső rack +hddbármilyen jó? Mindegyik támogatott?)
A Nasban 8Tb Hdd raid1van. Vagy valami más megoldás?)

(#6785) bogabi válasza alex73 (#6784) üzenetére


bogabi
senior tag

BackBlaze B2. Nekem most egy 376 GB-os basket havi $2.3, azaz kb. 700 HUF.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6786) Squirrel válasza Biga123 (#6782) üzenetére


Squirrel
őstag

Ok, olvasok a plex fórumban tovább. Nincs szívem meg szegény panát lecserélni, de lassan eljön az ideje :(

(#6787) Szabi2121


Szabi2121
tag

Sziasztok

Ts-228a cumóval kapcsolatban.

3 kérdéssel fordulnék hozzátok!

1. Amiket felmásolok filmeket a beszerelt vinyókra azok címeit ha meg szeretném változtatni akkor azt sikeresen elvégzi és meg is jeleníti a saját felületén viszont a tv-n megnyitva a hálózatban marad a torrent által megadott cím. Ezt hogyan tudnám megváltoztatni?

2. a rendszer sikeresen lefrissült azóta a tévéken angolul jelennek meg a mappa nevek! Vicces, mert a saját web felületén magyar.

3. Az miért van pl. hogy az egyik tv-n a lejátszott sorozatnak meg tudom nyitni a magyar feliratát a másik tv-n meg nem. Ha a qnap a lejátszó akkor nem teljesen mind1 a tv szerepe?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#6788) Gaben92 válasza Szabi2121 (#6787) üzenetére


Gaben92
őstag

2-3: Nem gondolnám, hogy a NAS lesz a ludas de jó lenne tudni mit/mivel csinálsz mert hiányzik jó sok infó. TV-ket említesz és QNAP-ot mint lejátszót. Ha nem a NAS HDMI-je van rákötve az összes TV-re (ha van neki egyáltalán, nem ismerem az adott modellt), akkor nem a NAS a lejátszó hanem maga a TV. Gyakorlatilag mint ha egy pendrive-ot dugtál volna a TV-be úgy viselkedik szóval mindenért a TV felel. A feliratokért is.

Sima SMB megosztás amúgy vagy Plex? Kodi, Emby, valami? Jó lenne pár infó.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6789) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.
Valaki tudna segíteni abban, hogy hogyan tudnék localisan böngészőből elérni a NAS_on keresztül direktbe egy mp3-file-t ami elindul automatikusan a linkkel ?

Itt egy pl milyen link kellene: 'http://sverigesradio.se/topsy/direkt/207-hi.mp3'

És akkor a saját nasomon keresztül kellene ipvel :
192.168.1.192/music.mp3

Tudok ilyet ?

-.-

(#6790) Szabi2121 válasza Gaben92 (#6788) üzenetére


Szabi2121
tag

Szia

Igaz, köszönöm, nem HDMI-s!

A tv-k.: Lg C9 és egy SM8200

Gyakorlatilag ez idáig nem volt szükségem semmi programra, ahogy összeállt a rendszer, simánment minden és laptopról is tudtam kábelről vezérelni. A tv-k lefrissültek azóta előfordulnak ilyen kis apróságok.

Viszont most este óta a 2. vinyón (WD red 4 Tb) lévő megosztott mappát nem tudom elérni az egyik laptopról. Jelszót kér, adtam is a gépnek de így sem engedi a belépést. Az 1. es vinyót gond nélkül látja. (WD red 4 Tb). A tulajdonság beállításoknál mind a két vinyó ugyan azt mutatja. Nem tudom mit írhatnék megmondom őszintén. Elnézést ebben nem vagyok nagy guru. Csináljak valami pillanatképeket esetleg?

(#6791) Gaben92 válasza Szabi2121 (#6790) üzenetére


Gaben92
őstag

Szóval ha jól értem akkor a TV-k beépített lejátszóját használod. Akkor viszont az LG topikot kellene felkeresni mert mind az angol mappanevek, mind a feliraktezelés probléma a TV miatt van.

Megosztott mappa elérés ha csak 1 notebook-ról nem magy de mindenhonnan máshonnan igen akkor azon a gépen lesz a probléma valószínűleg. Hogy van mappelve a megosztott mappa? A NAS IP-jével vagy a nevével? Win alatt nekem voltak problémáim korábban ha névvel volt mappelve a mappa.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6792) Szabi2121 válasza Gaben92 (#6791) üzenetére


Szabi2121
tag

Remélem nem leszek idegesítő és hosszú!! :(
Idéznék egy korábbi hozzászólást, ha nem gond!
Nálam pont ugyan ez van, és ő nem kapott választ mert alternatív megoldással ált elő!
Azért én szeretném nem így megoldani ha lehet.
IOS en betudok lépni telefonnal, a tv-k en megnyílik, de win7-10 en nem tudom azt az egyetlen mappát megnyitni. Valamint pl. az Acer gépet (win10) nem is tudom betenni a megosztott mappák felhasználói közé, ez a gép kábelen csatlakozik.. Nem látja!!! Keresni sem tudom. A sony win7 el megy azon gond nélkül hozzá tudtam adni a mappához. Azonnal látta a hozzáadni kívánt gépet. Így az nem kér már kódot.
Nálam az egyes vinyó DataVol1 a második vinyó DataVol2. Az egyes vinyó gond nélkül mindenhol megnyit mindent. A második vinyónál csinálja ezt az egyik mappánál pont ahová letöltök és tárolnék filmeket. Mind Ftp-n és wifin is. ( megnéztem szerintem minden pipa ugyan az mindkét vinyó esetében) Valamint az indexelés már napok óta nem megy. A webfelületén minden jól jelenik meg, még az ios en is. De az átkozott tv-k en az alap torrent névvel vannak még mindig. most frissült le a fendszer. Nekem ez nagyon nagy kavarás :(( Elnézést!

“nem, windowson total commanderrel/sajátgépen keresztül, androidon pedig file explorerrel. Minden más mappát látok, bele tudok lépni, kivéve a downloads mappát, ami az alap letöltési mappa a qnapon. Éppen ezért józan paraszti ésszel csináltam egy másik mappát, átmozgattam a tartalmat oda, és innentől ezt a mappát használom a letöltésekhez. :D így már látja a laptop és az android is a tartalmat (kodi miatt kell, laptop hptc-ként funkcionál, androidról meg az androidos appok, ebookok miatt kell)”

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#6793) Biga123 válasza Szabi2121 (#6792) üzenetére


Biga123
addikt

Picit szét kellene darabolni a problémát legalább platformonként. Win7 win10 ios tv stb.
Mert így katyvasz. Tvnél szvsz dlna probléma van, win10 nél smbv1 szokott lenni a hiba, ioest nem ismerem. Szal imho apránként kellene haladni. Pl hoztál létre sharet az új vinyón ?

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6794) alex73


alex73
tag

Ki milyen szünet mentes áramforrást(Ups) használ? Milyet érdemes melyiket ismeri fel és használja a Qnap ami ár érték arányban megfelelő. ((Ts-251b típusok van)Túl sokat nem tudok rá áldozni) ;(
köszönöm.

(#6795) alex73 válasza bogabi (#6785) üzenetére


alex73
tag

Köszi megnézem.

(#6796) sanyijedi válasza alex73 (#6794) üzenetére


sanyijedi
őstag

APC Back-UPS 950VA -t használok lassan 4 éve, tökéletesen működik

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6797) Pille99 válasza alex73 (#6794) üzenetére


Pille99
tag

nekem APC back-ups cs 650 van, tavaly cseréltem benne aksit. 23 percet bír

(#6798) gahor72 válasza alex73 (#6794) üzenetére


gahor72
aktív tag

+1 Apc cs 650-re.
évek óta teszi a dolgát, nem egy ökör ára. Kapható bele pót akksi. Kommunikál a Ts251 + - al.
Üdv

(#6799) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Qnap-TS231P2 típusú NAS-om 1Gb ram-mal. Az lenne a kérdésem, hogy milyen RAM-ot ajánlotok bele, 4gb-os vagy 8gb-ost?
Valamint, jelenleg távolról van rá csatlakozás Plex használattal és eléggé megpörgetni a procit, több RAM-mal gondolom ez is változna.

Köszönöm előre is a segítséget és tanácsokat! :R

(#6800) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Sziasztok!

Van egy QNAP TS-212P NAS-om.
Mivel már mást ha jól látom nem támogat, a gyári download station-el szeretnék rajta letölteni torrenteket. (természetesen csak legális tartalmat)

A problémám, hogy csak 3-4MB/-s-el mennek a letöltések. 500MBit-es UPC netem van connect boxal. Laptopon simán megy 50-60 megával a letöltés.

Nincs beállítva semmilyen limit tudtommal. Mi lehet a probléma?
Esetleg a routeren? Kábellel csatlakozik a NAS, gigabittel.

Köszönöm,

Ákos

bonusz kérdés: Ugye armv5 architektura és a plex már nem támogatja, nem is tudom letölteni? Van rá akármilyen mód?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.