Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) zombee18


zombee18
csendes tag

Sziasztok. Uj vagyok a nas témában. Venni szeretnek akar ujat de inkabb hasznaltan. Torrent seedelesre illetve itthin van 2db okos tv amivel szeretnem lejatszani a nasra letoltott filmeket. 4k nem tudom mennyire ugrassza meg az árat. Illetve plex mehet e ra.
Segitseget köszönöm

(#7102) Alex91 válasza magyar895 (#7098) üzenetére


Alex91
félisten

Hogyan klonoztal? A nas-ban, vagy pc-vel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7103) kalolaci


kalolaci
senior tag

Elképzelhető, hogy azért nem érem el a NAS-t telefonon lévő alkalmazásokkal, mert az eredeti (admin) jelszót használom?

(#7104) Csorbi válasza kalolaci (#7103) üzenetére


Csorbi
addikt

Mondjuk azt változtatnám is meg azonnal :Y - és máris kiderül.

(#7105) bandigyerek


bandigyerek
senior tag

A nemrég történt események miatt én is követtem a linkelt videó alapján az új felhasználó létrehozását az admin helyett, de azóta a windows fájlkezelőjével nem tudok belépni a NAS mappáihoz. "Nincs jogom az erőforrás használatához blabla..." Ha engedélyezem az admint, akkor igen. Mit nem csináltam meg?

(#7106) Gaben92 válasza bandigyerek (#7105) üzenetére


Gaben92
őstag

Shared folder-s alatt állítsd át az owner-t adminról, és adj hozzá jogot az új felhasználónak.

Win alatt lehet, hogy credential manager-ből törölni kell az admint de nem biztos.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7107) Csorbi válasza bandigyerek (#7105) üzenetére


Csorbi
addikt

Itt kell megnézned a mentett hitelesítő adatokat és aktualizálni őket:

(#7108) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!
Open vpn kapcsolatot próbálok létre hozni a nas és androidos teló között, de a nas által generált filet nem fogadja el a teló. vmi certificate - et hiányol.
mit lehet tenni?
Köszönöm

(#7109) sanyijedi válasza gahor72 (#7108) üzenetére


sanyijedi
őstag

menj rá hogy continue és csatlakozik is

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7110) bandigyerek válasza Csorbi (#7107) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Gaben, Csorbi - A Hitelesítős megoldás volt a nyerő. Igazából azt a Megosztott Mappák - tulajdonos átállítást nem találtam. De mindegy is, mert megoldódott a probléma.
Köszönöm! :R

(#7111) gahor72 válasza sanyijedi (#7109) üzenetére


gahor72
aktív tag

Sajnos bármire nyomok ezt írja:
21:12:35.236 -- EVENT: CERT_VERIFY_FAIL info='OpenSSLContext::SSL::read_cleartext: BIO_read failed, cap=2576 status=-1: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed'

(#7112) sanyijedi válasza gahor72 (#7111) üzenetére


sanyijedi
őstag

"QVPN v1.1 or newer" file-t töltötted le?
azt importáltad a telefonon?

OpenVPN programot használod csatlakozáshoz?

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7113) gahor72 válasza sanyijedi (#7112) üzenetére


gahor72
aktív tag

igen.
A routeremhez tudok csatlakozni, az normális filet generál. már megcsináltam 4x,de ua. :W

(#7114) Veron


Veron
őstag

Az elmúlt napok biztonsági balhéi után, mi a - főleg beépített - megoldás arra, hogy biztonságan megosszak tartalmat interneten? A myqnapcloudlink ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#7115) sanyijedi válasza gahor72 (#7113) üzenetére


sanyijedi
őstag

rotuerben portforwardoltad a megadott (alapból 1194-es UDP) portot?

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7116) Mr Bond 007 válasza Veron (#7114) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Én nem kapcsoltam ki a myqnapcloud linket, mert szeretném használni. Ugyanakkor beraktam (ahogy fentebb is javasolták már) a qfirewallban a problémás országokat tiltó listára.

(#7117) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Most ket kollegm is belefutott ebbe a ransomware dologba, es az egyik eleg jutanyos aron megvalna a NAS-tol. Eleg nehez ellenallnom... Az lenne a kerdesem, hogy kapjak be az emberek ezt a dolgot? Ha nekem nincs nyitott portom a tuzfalon, akkor is ramaszik?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7118) Biga123 válasza tvamos (#7117) üzenetére


Biga123
addikt

Ezt most a myqnapcloud link en keresztül kapták az emberek elvileg.
Ez a qnap szolgáltatása amivel az ő szervereiken keresztül éred el a saját nasodat.
Nekem az volt az első , hogy ezt kikapcsoltam.
De bármi ami kinn lóg a neten támadható.
Jellemzően a default portokat próbálják, érdemes mindent amit kiengedsz egyedi magas portra átállítani , vagy a portforward során átfordítani.
De igen ha nem nyitsz kifele portot és nincs kiengedve semmi akkor nehezebben kapsz bármit, viszont akkor te se éred el kívülről. ;)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7119) kalolaci


kalolaci
senior tag

Akkor lehet, hogy nekem is ez okozza a bajt. Továbbra sem érem el, más hálózatból a nas-t. Qfile, és qmanager sem működik.

(#7120) divan válasza kalolaci (#7119) üzenetére


divan
senior tag

VPN?

(#7121) kalolaci


kalolaci
senior tag

Nem ismerem. Egyáltalán nem vagyok járatos, ezekben a dolgokban. Nas-t is csak seed-re használom, semmi másra.

(#7122) tvamos válasza Biga123 (#7118) üzenetére


tvamos
nagyúr

"a myqnapcloud link en keresztül kapták"
Ez nagyon rosszul hangzik! Ezen keresztul mennek a frissitesek is? Es a ceg tervez valami szimbolikus "karteritest" a porul jart felhasznaloknak? Nem csodalom igy, hogy a kollegam szabadulni akar tole. Igy egeszen kellemetlen lehet tovabb hasznalni. (Meg akkori is, ha mostmar tutira nem lesz ilyen sosem.)

Amugy ezt kinalja nekem: QNAP TS-251+ 8GB

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7123) tvamos válasza tvamos (#7122) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mennyit er most egy ilyen hasznalt QNAP TS-251+ 8GB HDD nelkul?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7124) Biga123 válasza tvamos (#7123) üzenetére


Biga123
addikt

Erre én is kiváncsi volnék , nekem is ilyen van .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7125) sanyijedi


sanyijedi
őstag

jött frissítés myQNAPcloud-ra, beállítható, hogy TCP connection legyen a default:

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7126) Addel


Addel
senior tag

A Qnap már hónapok óta, mióta ismerté vált ez a qlocker ransomware, elkezdte minden módon még a közösségi médiákon keresztül is ismertetni, hogyan lehet ellenük hatékonyan védekezni. Aki az elvárható minimális óvintézkedéseket sem tette meg ezzel kapcsolatban, az hogy várhatja, hogy a qnap az anyagi kárát megtérítse ?
Nálam is be volt kapcsolva a myqnapcloud, mégsem szoptam be.

[ Szerkesztve ]

(#7127) citkar


citkar
addikt

Üdv!

A NAS-ról távolról FTP-n egy általam készített felhasználóval egy probléma lépett fel, hogy nagyobb file-oknál (néhány GB, 8-10 perc letöltés után), amikor a letöltés a végére ér hibát jelez neki, valami hasonlót írt ki: határidő túllépése miatt leállt. Kisebb file-knál nincs gondja, illetve korábban nagyobbaknál sem tűnt fel.

(#7128) tvamos válasza Addel (#7126) üzenetére


tvamos
nagyúr

Még csak most kezdtem utána olvasni ennek a dolognak, elnézést, ha hülyeséget kérdeztem!
Persze, jogos. Ha a felhasználó a hibás, akkor ő.
Amúgy nem feltétlen anyagi kártérítésre gondoltam, hanem arra, hogy segítenek visszanyerni az adatokat, ha erre létezik megoldás, vagy nem tudom...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7129) kalolaci


kalolaci
senior tag

Mit érdemes először átállítani, ha megpróbálom újra elérni a nas-t telefonról, külső hálózatból?

[ Szerkesztve ]

(#7130) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!
Próbálom a https kapcsolatot beállítani a nagy parában,de a böngésző ezt a hibát dobja:

A kiszolgáló nem tudta igazolni, hogy a 192.168.11.9 tartományba tartozik; a biztonsági tanúsítványa a xxxxxx.myqnapcloud.com tartományból származik. Ezt helytelen konfiguráció okozhatja, vagy egy támadó lehallgatja a kapcsolatot.

Mi lehet a probléma?

A hhtp simán kapcsolódik.portok átirányítva a routerben.

köszönöm a segítséget. :R

(#7131) Biga123 válasza gahor72 (#7130) üzenetére


Biga123
addikt

Ez csak annyit tesz h a cert a névre szól.
Nem pedig a local ipre. Ha névvel kapcsolódsz akkor jónak kell lenni.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7132) copass válasza Biga123 (#7118) üzenetére


copass
veterán

ezt hol írták?
a hotlink biztonságosabb, legalábbis synologynál az. qnap is biztosan hasonló elven működik.
egy bot végigtúrja a netet és rápróbálnak a default portokra.
ha van reakció akkor megy utána brute force. pl.: admin,supervisor,anonymous,guest szokásos jelszavakkal: 1234,god,stb.
quickconnectnél azért jó mert nincs benne semmilyen infó arról hogy milyen néven fogsz bejelentkezni és melyik porton. ha meg is találják a portot, akkor ki kell találni hogy milyen néven jelentekezel be.
én magyar szavakat használok amik kizárt hogy bármilyen bruteforce dictionaryban benne lenne. pl: bokanfossa, csipjemegakanya,stb.
jah és 2FA vmilyen hitelesítővel. pl: Authy, google

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7133) Biga123 válasza copass (#7132) üzenetére


Biga123
addikt

[link]
Itt a topicban.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7134) Biga123 válasza copass (#7132) üzenetére


Biga123
addikt

De alapvetően szerintem a gond nem a cludlink el van, hanem h mindenki ész nélkül publikál minden szolgáltatást default user/pass párossal. A cloudlink meg upnp vel nyit default portokat a routeren. Az user meg örül h mindent könnyedén elér kívülről. Szal inkább user error. De első lépésnek, a letiltása nem rossz kezdet, aztán ha tisztul a fejekben a kép, lehet apránként kitapasztalni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7135) copass válasza Biga123 (#7133) üzenetére


copass
veterán

jah ez akkor másik lesz, mert amiről én tudok az 7zipet használva titkosított le mindent.
mondjuk az elég érdekes hogy meglehetett mókolni a cloudlinket.
vpn a megoldás mindenre is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7136) gahor72 válasza Biga123 (#7131) üzenetére


gahor72
aktív tag

Az a gond, h ipre is ez a válasz. Most nem qnapos cert van, mert azt írja, h nincs, ha kell vegyek, vagy a töröljem a készülék regisztrációt, és akkor lesz másik. A cloudos linken nincs is regisztrált készülékem. Most lets encrypt cert van, amit nem fogadnak el a böngészők sem az opevpn android kliens.
Üdv

(#7137) Biga123 válasza gahor72 (#7136) üzenetére


Biga123
addikt

Aszittem az lan ip re dobja ezt vissza mert az rendben is van:
"A kiszolgáló nem tudta igazolni, hogy a 192.168.11.9 tartományba tartozik; a biztonsági tanúsítványa a xxxxxx.myqnapcloud.com tartományból származik."

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7138) gahor72 válasza Biga123 (#7137) üzenetére


gahor72
aktív tag

A tanúsítvány megújításnál magának töltötte ki a cloudos nevem. Ha újból megújítom, át tudom írni ip címre? Ez így használhatatlan. Se vpn, se https,se távoli elérés. A routeren fut vpn server, a router webes felületét elérem local ip-vel,de a nast nem, hiába a local ip.

(#7139) Biga123 válasza gahor72 (#7138) üzenetére


Biga123
addikt

LAN on minek a cert ? nem bízol a saját hálódban ? :D
vpnt is inkább kívülről kell használni amihez meg érdemes a dindns nevet használni, és ahoz meg jónek kell lennie a certinek.

Lan on egyszer elfogadod böngészőben és utána menni fog a https cert nélkül is .

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7140) Addel válasza gahor72 (#7138) üzenetére


Addel
senior tag

A vpn kapcsolat titkosított, nincs szükség https-re vagy certifikációra, ha meg a vpn cert-re gondolsz, azt a openvpn szerver generálja, és a qvpn service openvpn résznél letölthető.

(#7141) gahor72 válasza Addel (#7140) üzenetére


gahor72
aktív tag

Kicsit össze mostam a dolgokat.A https-re való átállást most próbáltam,de nem csatlakozik a chrome.A lakat helyén nem biztonságos felirat van,rákattintva azt írja: nem érvényes tanúsítvány.
Gondoltam megszüntetem a cloudos regisztrációt,majd a vpn.
Asus routeren 3 kattintás és megy.
Telepítettem a qvpnt,beállítottam,portot nyitottam,letöltöttem,a konfigurációs filet,de az androidos openvpn kliens NEM fogadja el azt mondja érvénytelen.
A kör bezárult.
ssl tanúsítványt frissítetem,az sem jó neki.
Qnapos tanúsítványt nem kapok,csak ha veszek magamnak.
Most itt tartok,de nem adom fel. :O

(#7142) gahor72 válasza Addel (#7140) üzenetére


gahor72
aktív tag

A qvpn által generált openvpn konfigurációs file-ra ezt írja az android telón futó openvpn kliens:

:W

(#7143) Biga123 válasza gahor72 (#7141) üzenetére


Biga123
addikt

droidon én qvpn t használok , mindenféle cert bohóckodás nélkül működik.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7144) gahor72 válasza Biga123 (#7143) üzenetére


gahor72
aktív tag

Igen, azt használom én is már. Az openvrt-t elengedtem. Röhej, h ami az asusnak 3kattintás,az a qnapnak nem megy....

(#7145) sanyijedi válasza gahor72 (#7144) üzenetére


sanyijedi
őstag

neked. nekem évek óta tökéletesen működik. (és itt sokan másoknak is..) :U

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7146) gahor72 válasza sanyijedi (#7145) üzenetére


gahor72
aktív tag

Akkor csak a titkot nem árulta el senki, h miért nem jó a konf file az appnak. Vagy, h mit rontok el, mit kellene csinálni vele, h működjön. 😒
Üdv

(#7147) pilóta


pilóta
nagyúr

Van egy TS-231K NAS-om, amiben van két WD RED vinyó, ami SMR-es sajnos. Végül is nem nagy baj, mert Raid-1-ben vannak, olvasás elég gyors, és nem másolok 150 gigánál nagyobb fájlokat egyszerre, úgyhogy az írás se gáz, de azért csak ott van a kisördög, hogy jobb lenne CMR-es. Sikerült is még értelmes áron két CMR Ironwolfot vennem, úgy döntöttem lecserélem a WD RED-eket.
A kérdés, hogy hogyan egyszerű ez? Kiveszem az egyik vinyót, beteszem az újat és újraépíti a RAID-1-et a NAS, majd ha végzett akkor a másikat is kicserélem? Jól gondolom? Kell neki valamit mondani/beállítani, vagy magától megcsinálja, ha benne van az üres vinyó?
Mennyi idő lenne ez kb? 4 terásak, félig van adattal.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7148) Csorbi válasza pilóta (#7147) üzenetére


Csorbi
addikt

Lényegében ezt kellene megcsinálni: [link]
Hogy mennyi idő, a Jóisten se tudja. Sok.

(#7149) pilóta válasza Csorbi (#7148) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi! :R

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7150) ravensky13


ravensky13
tag

Most látom hogy qnapclubon kijött a 4.3.5-ös qBittorrent! Próbálta már valaki? Jelenleg is 4.3.1-et használok a TS228-on mert az újabb verziók (4.3.3 meg 4.3.4.1) iszonyatosan pörgették a procit és ki is fagytak sűrűn. Ha valakinek van tapasztalata, ne tartsa magában :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.