Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) sanyijedi válasza Laca0 (#6550) üzenetére


sanyijedi
őstag

lan-on próbálod, arra milyen tanúsítványod van?

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6552) Laca0 válasza sanyijedi (#6551) üzenetére


Laca0
addikt

LAN-on. Csak 1db gigabit switch van a notebook és a nas között.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6553) sanyijedi válasza Laca0 (#6552) üzenetére


sanyijedi
őstag

igen, itt van a dns-edre egy ssl, az nem lesz érvényes a lan ip-dre.
vagy hogy gondolod? lan-alatt a 192.x.x.x címet érted, nem?

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6554) Laca0 válasza sanyijedi (#6553) üzenetére


Laca0
addikt

Igen, a 192.x.x.x címre értettem. De korábban nem volt gond ezzel. Nem tudom, hogy most mi változott.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6555) Laca0


Laca0
addikt

Meg tudja valaki mondani, hogy a Plex szervernél hogyan lehet megadni azt, hogy auth nélkül is mutassa a fájlokat? Engedélyeztem a guest felhasználót és engedélyeztem neki minden megosztást, de a tévé és a laptop sem lát semmit. A telefon viszont simán látja a BubbleUpnp appal.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6556) kalolaci


kalolaci
senior tag

Úgy néz ki, korai volt az öröm. Megint nem működik, a telefonról a távoli elérés, legalábbis ami a transmission-t illeti, qnapcloud-dal.

(#6557) iceQ! válasza kalolaci (#6556) üzenetére


iceQ!
addikt

Az másik porton van, külön kell port forwardolni

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#6558) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Segítségetek kérném! Adott egy TS253D NAS. Jelenleg 2db 3TB-os HDD van benne RAID0-ba! Készítettem könyvtárakat. Teszem fel az egyik könyvtárból áthelyezek egy 2Gb-os filmet FileStation alatt, pillanatok alatt (1s alatt) elvégzi a műveletet. Ha Total Commander alatt csinálom, akkor pedig kb 15-20 mp-ig tart, mert 100 Mbps-el végzi a műveletet. Filekezeleőben is ugyan ez a helyzet. Nincs erre valami okosság, hogy Windows-os filekezelőben is úgy viselkedjen, mint a FileStation-be?

(#6559) bogabi válasza Impair1980 (#6558) üzenetére


bogabi
senior tag

Nincs, mert ha a NAS filekezelőjében helyezd át, akkor a NAS-on belül történik az athelyezes, ha PC-n, akkor a file először a NAS-ról elmegy a PC-re majd onnan vissza a NAS-ra.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6560) Impair1980 válasza bogabi (#6559) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Ez sem igaz, mert ha a könyvtár egy alkönyvtárába helyezem át az adott fájlt, akkor a TC alatt is pillanatok alatt megcsinálja. Pl. Q:\Multimedia\Filmek könyvtárból áthelyezek egy fájlt a Q:\Multimedia\Rajzfilmek könyvtárba, akkor jó. De ha már a Q:\Multimedia\Filmek könyvtárból akarom a Q:\Download könyvtárba áthelyezni, akkor 100Mbps sebességgel csinálja az áthelyezést!

(#6561) Alex91 válasza Impair1980 (#6560) üzenetére


Alex91
félisten

Gondolom mert mas megosztas.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6562) Impair1980 válasza Alex91 (#6561) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Jogos!

(#6563) bogabi válasza Impair1980 (#6560) üzenetére


bogabi
senior tag

Úgy van az, ahogy írtam. Ha az adatnak meg kell járni a NAS és a PC közötti utat 2x, akkor az lassabb lesz, mintha a saját filekezelőjével matatod. Csodák nincsenek.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6564) Impair1980 válasza bogabi (#6563) üzenetére


Impair1980
aktív tag

:R

(#6565) KoLa_2


KoLa_2
csendes tag

Sziasztok. Egy ts128 eszközöm van. Legalapabb szolgáltatásait használom szinte minden titva van rajt. Legutobbi indításnál beerőltette qufirewall dolgot, üzembe helyeztem a legegyszerűbb láma konfiggal - csak belső gépekhez:

Azóta kapom a logban visszautasított csomagokat:

Ez miért lehet?

(#6566) sanyijedi válasza KoLa_2 (#6565) üzenetére


sanyijedi
őstag

a "capture events" alatt tudsz indítani dump-ot és megtudod nézni mi történik.
nekem több ezer van, de nekem ki van nyitva kifelé
lehet valaki a hálózatról csak pingeti, nézd meg a QuFirewall_Basic protection riportot amit generálsz

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6567) Pille99


Pille99
tag

Sziasztok,
laptopom bolond egy ideje. Minden bekapcsoláskor kb. 280-szor quest-ként bejelentkezik a NAS-ra.

A Nas-on nincs quest felhasználó létrehozva, de mégis bejelentkezik.
A laptopom nem találom, hogy mi csinálja ezt, Az indító pultban nincs semmi.
Van ötletetek?

Kösz:
Im

(#6568) Addel válasza Pille99 (#6567) üzenetére


Addel
senior tag

A samba speciális beállításoknál nézd meg, hogy a guest engedélyezve van-e és mindjárt tiltsd is le ezzel a lendülettel(vagyis "engedélyezve (szigorú)", hogy guest nem fér hozzá semmihez :) ).

(#6569) Pille99


Pille99
tag

pontosítok,
úgy kapcsoltam be, hogy kihúztam a hálókábelt.
Vártam 5 percet és rádugtam a hálókábelt, és ekkor megint bejelentkezett 200-300 szor.

(#6570) Pille99 válasza Addel (#6568) üzenetére


Pille99
tag

nekem csak ennyi van:

(#6571) Biga123 válasza Pille99 (#6570) üzenetére


Biga123
addikt

[link]
Ezt megpróbálhatod nem tudom , hogy guest esetén segít e .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6572) Laca0


Laca0
addikt

Üdv mindenkinek!
Most újra működik már minden az eszközön, viszont a sebesség továbbra sem a régi. Mint már írtam, most gigabites lan-on 300/250Mbps sebességet mutat a html5 speedtest. Ez régebben 900/900 felett volt.
Viszont fájlmásolással 850/550-es sebességeket látok, úgyhogy valószínűleg maga a tesztelés nem működik tökéletesen.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#6573) kalolaci válasza iceQ! (#6557) üzenetére


kalolaci
senior tag

Port nyitva van, a routeren. Qfile csatlakozik, hálózaton kívülről is, qnapcloud bejelentkezéssel. Megadja a jelenlegi ip. címet, ezt beírva a telefonon lévő transmission appba, már elérem a nas-on seed-elt file-okat. De sajnos, qnapcloud-dal hiába próbálok, ugyanitt belépni.

[ Szerkesztve ]

(#6574) iceQ! válasza kalolaci (#6573) üzenetére


iceQ!
addikt

Transmission helyett pakolj fel egy qBittorent klienst. Én most cseréltem le, egész jól működik. (Csere ok az volt, ogy a Trans-ba nem működött megfelelően a Schedule download) Amúgy ha nem éred el távolról a Trans-t, nyomj egy service stop majd indítást. Az segíthet sok esetben.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#6575) Pille99 válasza Biga123 (#6571) üzenetére


Pille99
tag

ezt megpróbáltam, másban segített, de ebben nem.

(#6576) kalolaci válasza iceQ! (#6574) üzenetére


kalolaci
senior tag

Megpróbáltam amit javasoltál, de nem jött be. Nekem a transmission megfelelne, csak ne kellene az ip.-t írni, ha megváltoztatják. Sajnos a leállítás, és újraindítás sem hozott eredményt.

(#6577) iceQ! válasza kalolaci (#6576) üzenetére


iceQ!
addikt

MYDDNS be van állítva?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#6578) kalolaci válasza iceQ! (#6577) üzenetére


kalolaci
senior tag

Szerintem igen, mert a qfile és a qmanager programokat, külső hálózatról is, gond nélkül elérem.

(#6579) Biga123 válasza kalolaci (#6578) üzenetére


Biga123
addikt

Szerintem meg nem biztos , mert a qfile és a qmanager elvileg tud qlinken keresztül is menni amihez nem kell natolást megszüntetni és nem kell portforward se .
nézd meg mit ad vissza egy cmd a qnapos dns címedre .. először,
nslookup "a dyndnscímed"
és azt hasonlíst össze ezzel pl : [link]

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6580) tomej


tomej
aktív tag

Üdv.!
Adott 1 TS-228A NAS. Letorrentelek egy filmet és utána még darálja a HDD-ket vagy 1 órán keresztül... SMB-n csatlakozom rá - a miniatűr-gyártás is ki van kapcsolva. Mi a búbánatot csinál? Soxor emiatt úgy megeszi a merevlemez-hozzáférést, hogy akad a film....
Köszi!

(#6581) tomej válasza tomej (#6580) üzenetére


tomej
aktív tag

Multimédiás szolgáltatások -> indexelés... Ezt tolta 10 perc letöltés után több, mint 1 órán keresztül... :)

(#6582) still2


still2
tag

Sziasztok,
Vettem egy TS-269L NAS-t, Hogyan lehet legegyszerűbben streamelni TV-re. Milyen programmal és mit kell beállítani a programon és TV-én. Nagyon kezdő vagyok. Köszi a segítséget!

(#6583) Biga123 válasza still2 (#6582) üzenetére


Biga123
addikt

Ha "okostv" akkor a legegyszerőbb ha a gyári DLNA szervert beállítod.
És ennyi. [link]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6584) bandigyerek válasza Biga123 (#6583) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Helló! Lenne egy kis torrent gondom, és örülnék a szakértő segítségnek. Nemrég cseréltem le e Dlink Nas320L-t egy ts 431-P2 re, és mivel az egyik óhaj a Torrent volt, de szöszölni nem volt kedvem, a Download Stationt használtam fel. Az első két tétel lejött, visszatöltött, aztán nem is figyeltem rá (közben jött két frissítés a NAS-ra) és valahol elmászott a seed lehetőség. Úgy értem, hogy letölt, de vissza nem. Egy adott (nC..re) torrentoldallal van gond. Letöltöttem egy linux telepítőt egy nyilvános oldalról, azt leszedi, visszaseedeli, de arról az oldalról istennek se. Próbáltam qbittorrentet, transmissiont felrakni, több-kevesebb sikerrel, de a helyzet ugyanaz. Letöltés van, feltöltés nincs a nevezett oldalról. Puszta kíváncsiságból visszaraktam a Dlinket a hálózatra, és simán megy a seed. Szóval (és tettel) ha valakinek van valami ötlete, várom.

[ Szerkesztve ]

(#6585) donat_sz válasza bandigyerek (#6584) üzenetére


donat_sz
senior tag

Valószínűleg nem jó port van nyitva. A dlink portja helyett a qnapet kellene nyitni.

(#6586) bandigyerek válasza donat_sz (#6585) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Azt a router megcsinálja, és külső weboldaról ha ellenőrzöm a portot, azt írj, hogy nyitva. De nincs a porttal baj, mert a linux iso fájlja simán seedbe megy. A router is jó, egyrészt az előbbi miatt, másrészt a Dlink NAS simán beáll seedbe miután rákötöttem a routerre. Csak erről a NAS-ról, és erről a trackerről (-re) nem hajlandó seedelni, kirakja, hogy inaktív a torrent. A fura az, hogy ez első kettőt megcsinálta, aztán rotty. :F

(#6587) bandigyerek válasza bandigyerek (#6586) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Stornó. Nem tudom, hogy mit csináltam, de úgy néz ki megy. donat_sz köszönöm a segítő szándékot.

(#6588) kalolaci válasza Biga123 (#6579) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem sajnos, kínai amit írtál. Nem nagyon értek, a beállításokhoz. "Alapba" használom, ezeket a dolgokat.

(#6589) still2 válasza Biga123 (#6583) üzenetére


still2
tag

Szia,
Okos tévém van. Látja is a NAS-t. Azonban azokat mappákat nem amelyekben a tartalmak vannak.. Próbáltam értelmezni az anyagot de csekély az angol tudásom. Van esetleg valahol magyar nyelvű leírás?

(#6590) Biga123 válasza still2 (#6589) üzenetére


Biga123
addikt

Elvileg 2 lépés az egész_
1: DLNA engedélyezés

2 itt adod meg a filmeket , amiket akarsz szórni DLNA val

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6591) Biga123 válasza Biga123 (#6590) üzenetére


Biga123
addikt

Régebbi FW n lehet nincs multimédia console, akkor ugyanott kell keresni a Multimedia Management menüpontot..

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6592) still2 válasza Biga123 (#6591) üzenetére


still2
tag

Sikerült. Köszönöm! A NAS-hoz USB-én csatlakozó külső merevlemezt is lehet streamelni?

(#6593) Alex91 válasza still2 (#6592) üzenetére


Alex91
félisten

Van egy gyanum, hogy a dlna kulso hdd-vel nem megy.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6594) still2 válasza Alex91 (#6593) üzenetére


still2
tag

Akkor nem erőlködöm a témán. A következő kérdésem lenne még. A streamelt videón a feliratfájlt hogyan tudom tudom megjeleníteni az LG 7550 TV-én?

(#6595) Biga123 válasza still2 (#6594) üzenetére


Biga123
addikt

Azt a TV tudod választani/bekapcsolni.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6596) still2 válasza Biga123 (#6595) üzenetére


still2
tag

Megoldottam. Köszi a segítséget!

(#6597) still2


still2
tag

Sziasztok,

A 2.5 merevlemezt bele lehet tenni a TS-269L NAS-ba? Ha igen hogyan? Merevlemez rögzítő csavarokat hol lehet kapni? Köszi!

(#6598) #85619712 válasza still2 (#6597) üzenetére


#85619712
törölt tag

Egy ilyen 3.5 - > 2.5 átalakítóval be tudod tenni, adnak hozzá csavart is.

(#6599) bandigyerek válasza still2 (#6597) üzenetére


bandigyerek
senior tag

A leírás szerint lehet.
Nekem ts 431 p2 -es NAS van, és a rack-ek úgy vannak megfúrva, hogy megvan a helye a 2,5" -os eszközöknek is. Csavart adtak a NAS-hoz, ahogy kábeleket is.

(#6600) sanyijedi válasza still2 (#6597) üzenetére


sanyijedi
őstag

ahogy más is írta, keret alján mutatja, hova kell tenned 2.5-es ssd/hdd-t:

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.