Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7851) gahor72


gahor72
aktív tag

Muszáj lesz szerkeszteni a .jsont mert minden indtásnál felül írja a beállításokat.
Én a qnap clubos repo-ból feltettem a Midnight Commandert,azzal belépve lehet szerkeszteni mindent is.Hasonlít a TC-hez,nem egy atom fizika. :D

(#7852) gamer0101 válasza rostiron (#7848) üzenetére


gamer0101
aktív tag

Szia/sziasztok!

Igen, bocsánat nem reagáltam, de megoldódott a dolog. Másként ugyan, de sikerült más mappákat is előhalászni a "kúnapon". rostiron-nak pm-ben írtam is, hogy oldottam meg.

Biga123: igen, megtalálom...tam :D

Mondjuk reggelre kib@sztak pár napra seedkötelezettség megszegés miatt ncoreról, de mindegy... :DDD :C

Most qBittorrent-re találtam rá. Ismerkedünk, dörgölőzünk...majd látom beválik-e...

Áve Urak! :R

(#7853) Biga123 válasza gamer0101 (#7852) üzenetére


Biga123
addikt

Lehet a többieket is érdekelné, mi volt a gond / megoldás. :DD

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7854) gamer0101 válasza Biga123 (#7853) üzenetére


gamer0101
aktív tag

Igen...khhmm....szóval:

A gond talán fentebb olvasható, sokkal részletesebben nem igazán tudom kifejteni...nem értem el csak néhány alap mappát a kötetben...

Megoldás:

Vezérlőpult a "kúnapon" ---> Megosztott mappák ---> bal felül: "Létrehozás" gomb --->lenyíló menüben: "Megosztott mappa" ---> megnyíló ablakban:

Mappanév: opcionális...
Megjegyzés: opcionális
Lemezkötet: HDD/kötet kiválasztása
Elérési út: Elérési út manuális megadása --> alatta lenyíló menüben ott a teljes root
Tovább
Következő lapon engedélyek megadása következik (írás/olvasás, stb...)
Tovább
Következő ablakban még van néhány beállítás a mappát illetően...(itt én pölö kiszedtem a Hálózati lomtár lehetőségét)
Befejezés...ezt követően kis karikázás következik (TS128A azé' kicsit idegesítően sokáig karikázik :DDD ...)

Fin. :))

(#7855) KovA


KovA
tag

Sziasztok,

Rendeltem magamnak egy TS-873A-8G -t a meglevő TS-453BE lecserélésére. A mostaniban 16GB RAM (2X8GB) van, de ugye az DDR3-as.

A TS-873A-8G egy darab 8GB-s modullal érkezik, vennék mellé még egy 8ast. Esetleg van e valakinek tapasztalata, hogy milyen RAM modul működik a x73A-seriaban a meglevő 8as mellett ?

Ugyanitt a migráció után (2-3 hét) eladó lesz a 453BE, ha valakit érdekel esetleg.

Üdv..

https://kova.hu/konfig

(#7856) cp007 válasza KovA (#7855) üzenetére


cp007
csendes tag

Szia
A Crucial-nak van egy NAS -RAM kompatibilitási listája
https://www.crucial.com/compatible-upgrade-for/qnap/ts-873#memory
Nézd meg most milyen RAM van a gépedben és keressél a kompatibilitási listán azonos paraméterekkel rendelkezőt.
A TVS-682-at anno ezen gyártó moduljavial bővitettem és évek óta stabilan mülödik (két azonos modult raktam be)

(#7857) KovA válasza cp007 (#7856) üzenetére


KovA
tag

Jó ötlet, köszönöm !! :)
Még úgyis 1-2 hét mire megérkezik az új, és eleinte elég lesz a 8 is amíg átköltözök az újra, addig lesz idom kikeresni.. :)

Üdv,

https://kova.hu/konfig

(#7858) kovadam1


kovadam1
tag

Sziasztok. Egy olyan problémám van, hogy adott egy TS-228A Nas legújabb firmwarrel. Olyat tapasztaltam mióta az van fent, a Transmission leál, és nekem kell újraindítani. Gondolom a tanusítvány miatt. Van valami mód ennek orvoslására?
a Transmission a qnapclub repobol van feltéve (QTransmission).

Köszi a válaszokat előre is

(#7859) bela85 válasza kovadam1 (#7858) üzenetére


bela85
aktív tag

Melyik verziót használod? Nekem is a frissítés óta nem is akart elindulni (2.94.0), de van újabb QTransmission (3.0.0.2) qnapclub-ról letölthető és manuálisan telepíthető, annak van digiális aláírása is.

(#7860) kovadam1 válasza bela85 (#7859) üzenetére


kovadam1
tag

igen nekem is ez volt fent. De nekem nem akar lefrissülni. ami az oldalon fent van, ott az én nasomhoz nem elérhető. TS-228A nincs a listában

(#7861) Gabi92067


Gabi92067
lelkes újonc

Hallo!:)

Van akinek nincs VPN szolgaltatasa de regota akar?
En jelen. Lassan egy eve megy a NAS, persze regebben sem lett volna rossz VPN.
NordVPN.
Sokat olvastam VPN szolgaltatasokrol, mondhat barki barmit, verhetetlen.
Mindenkeppen elo szeretnek fizetni ra, de egy elofizu 6 gep, amit soha nem hasznalnek ki, legjobb haverom meg hiaba hasonlo beallitottsagu, nem birom ravenni, hogy felezzuk :D
Jelenleg draga az elofizu, de szoktam nezni, a legolcsobb, amikor lattam €2.9/honap volt 2 eves elofizura szamolva. Ez annyit jelent, hogy kb 25000 2 evre, 2 fore leosztva csak 12500/2ev, ami meg 6250ft/ev/3gep kb.
Ellenorizheto vagyok itt es sok mas helyen is.
Jelenleg €3.49/ho de ahogy mondtam neha vannak deal-ek, amikor lejjebb viszik boven az arat.
Ha valaki komolyan gondolna jelenleg es akar 2 honap mulva is, amikor esetleg €3 kornyekere kerul az ar, irjon es megvennenk:) böngészőben NordVPN megnyitva, minden nap update.elem!
Ui: nem fillerbaszo vagyok, hanem a laptopon, NASon es telefonon kivul otletem sincs, hogy mit raknek be maradek 3 vedettnek, es sajnalnam veszni a 3 megmaradt opciot:)

(#7862) bela85 válasza kovadam1 (#7860) üzenetére


bela85
aktív tag

Nem tudom melyik kell a tiedhez, de próbálgattad is őket letölteni és telepíteni? Mert pl: a TS-231P2 típusúhoz sem az X31-es kell hanem az X41-es.. tehát totál nem a NAS számának megfelelő. A helyedben végig próbálnám, hátha felmegy valamelyik. :)

(#7863) m165le3


m165le3
csendes tag

A TS-251D-2G -t nézegetem megvételre.

A kérdéseim a benne levő pcie csatolóval kapcsolatosak.

1. csak a qnap -os pcie - ssd kártya működne-e benne, mert az nevetségesen drága. (4-5 ezerért kapható más gyártótól)

2. A rendszer telepíthető-e az ssd-re, vagy csak gyorsító tárnak használható?

3. Ha csak gyorsítótár lehet, akkor van-e értelme használni.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#7864) Addel válasza Gabi92067 (#7861) üzenetére


Addel
senior tag

Minek fizetnél, mikor a nas-on van VPN szerver, én azt használom évek óta céges laptoppal meg telefonnal is ?

(#7865) Biga123 válasza Addel (#7864) üzenetére


Biga123
addikt

A nason lévő vpn arra jó hogy kivúlről biztonságosan elérd az otthoni hálózatot. Amit meg ő mond , az arra van h az otthoni hálózatból mindent vpn be irányítva használj. Ergó pl az isp elől elrejted a forgalmat. És pl nem tudnak torrent miatt korlátozni.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7866) Addel válasza Biga123 (#7865) üzenetére


Addel
senior tag

Ennek nem látom semmi értelmét, semmi olyanra nem használom az internet elérésem otthon, amit rejtegetnem kéne, és a torrent miatt most sem korlátoznak. Ha meg otthonról dolgozom, van a cégnél is VPN szerver.

[ Szerkesztve ]

(#7867) szjoci válasza m165le3 (#7863) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Úgy gondolkoztam mint te: megvettem egy 5eFt-os pci-e kártyát (konkrétan ezt), még előlapot is csináltam hozzá hogy szépen le tudjam fogatni :) . Ebbe nincs sata kontroller, szóval nvme ssd kártyát tudsz bele rakni, amit csak külső háttértárnak lehet beállítani, gyorsítótárnak nem. Utána valahol találtam leakciózva QM2-2S-220A-t, ezzel már megy a gyorsítótárazás. Ez a típus sata csatolós ssd kártyákhoz való. Picit gyorsabb a rendszer, de ennyit szvsz nem ér a dolog...

(#7868) Biga123 válasza Addel (#7866) üzenetére


Biga123
addikt

Valamiért csak kell vpn a céges környezethez :DDD + van olyan szolgáltató aki korlátozza a torrent forgalmat. Ok neked nem kell, senki nem akart rábeszélni. De lehet olyan körülmény amikor hasznos lehet. Csak ne keverjük az otthoni nas os megoldással.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7869) m165le3 válasza szjoci (#7867) üzenetére


m165le3
csendes tag

Szia!

Köszi, akkor ebbe nem vágok bele.

(#7870) Christian79


Christian79
tag

Sziasztok! Egy TS 230-as NAS-on engedélyezve van a DLNA médiakiszolgáló, annak beállítása kapcsán kérném a segítségeteket.
Hogyan tudom beállítani, hogy ha egy új médiatartalom kerül a készülékre, azt egyből indexelje??? Eddig csak manuálisan sikerült. Ha valamit feltöltök rá, addig nem látszik pl TV-n a tartalom, amíg nem indítok el manuálisan egy keresést, vagy egy indexelést. Ezek lehetnek napok is!
Ez ilyen, vagy létezik erre valami egyszerűbb beállítás?
Az előző NAS-omon /Zyxel/ a rá másolt-letöltött tartalmak percek alatt láthatóvá váltak az eszközökön... :F
SMB-n minden látszik azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#7871) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Sziasztok,

Van egy TA-251-es NAS-om, de a letöltésre használt download station nem igazán a legjobb, illetve meglehet oldani, hogy a torrentet egyből odatöltse le? A lényeg, hogy ne keljen letölteni egy torrent fájlt és megnyitni a NAS dashboardot és ott a download stationbe betölteni mert ez nagyon hosszú idő.. :R :R

Illetve kinek mi a véleménye, tapasztalata a HDMI-vel való összekötettésről? Első tapasztalatok alapján elég nehézkesen megy a lejátszás.. :R

Köszi a tippeket!

Dr. Student

(#7872) lazsi válasza Dr. Student (#7871) üzenetére


lazsi
tag

qTransmission-t tegyél a NASra, a PC-re meg Remote Transmission Guit. Ekkor ha a PCn torrentet töltessz le, akkor megnyílik a remote, automatikusan feltölti a torrentet a NASra, a NAS meg intézzi a torrent le/feltöltést. A remoteon pedig tudsz minden olyat állítani amit egy normál torrent kliensben állítani szokott az ember.

(#7873) jimmyk


jimmyk
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni egy TS-230 kapcsán. A legutóbbi áramszünet alkalmával tapasztaltem, hogy az EuP mód enabledre van állítva, így amikor visszajön az áram nem indul el a NAS automatikusan.
Sajnos hiába kattintom át disabled-re, amint rámegyek az Apply-ra azonnal visszaugrik enabled-re.
Van esetleg ötletetek?
QTS 5.0 -val is csinálta, most visszaálltam 4.5.4-re de a helyzet változatlan.

Valami más beállítás miatt nem működik ez? Mi lehet az?
Köszi.

(#7874) cigam válasza jimmyk (#7873) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem azt a "Helyreállítás áramkimaradás esetén" fülön lehet beállítani.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7875) Biga123 válasza jimmyk (#7873) üzenetére


Biga123
addikt

cigam - nál a pont:

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7876) cigam


cigam
félisten

Mi a difi TS-431K és a TS-431KX között?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7877) KerryVTR válasza cigam (#7876) üzenetére


KerryVTR
tag

https://www.qnap.com/hu-hu/product/compare?products=ts-431k%2Cts-431p3%2Cts-431kx%2Cts-431x3

Pl. memória, maximum memória fogadási lehetőség, usb-k száma, hálókártya, tápfelvétel HDD sleep módban, és a szín is. Lehet van még... :)

[ Szerkesztve ]

(#7878) cigam válasza KerryVTR (#7877) üzenetére


cigam
félisten

Pedig kerestem az összehasonlító oldalt ... Köszi!
Csak azért kérdem mert egy boltban most jóárasítva lett a 431kx-2g

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7879) Fastfact


Fastfact
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában eléggé megszaporodtak a belépési kísérletek a webes felületre. Az admin fiók tiltva van, de idegesít ez a sok próbálkozás, ezért szeretnék beállítani egy lokáció szerinti IP szűrést.
Admin jogú felhasználóval felraktam a QuFirewall-t, azonban nem tudom rendesen beállítani. Az alkalmazás indítása után mindig a kezdeti beállító varázsló jön fel, beállítom a régiót stb, majd a finish után csak a loading képernyő megy. A műszerfalon látszik hogy nincs leterhelve a hardver. NAS újraindítás is volt, FW frissítés is.
TS-231P, FW: 5.0.0.1932, QuFirewall 1.5.1
Ennyit találtam a dologról hogy kapcsoljam ki a reklámblokkolót (?), de az sem segített.

Tudtok valamit javasolni mit csináljak máshogy?

(#7880) Biga123 válasza Fastfact (#7879) üzenetére


Biga123
addikt

Ez egyszerűen kiküszöbölhető azzal , hogy nem az alap portokat engeded ki netre (80 ,8080, 443,stb) , mert ezek a bot-ok azokat próbálják. UPNP kikapcs a routeren, port forward és a külső port egy szabadon választott port (48625 pl vagy valami). értelem szerűen kívülről ezen a választott porton fogod elérni a motyót. Nekem így fut kb 4 éve , semmi próbálkozás azóta. Qufirewall és hasonló okosságok nélkül.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7881) Fastfact válasza Biga123 (#7880) üzenetére


Fastfact
csendes tag

Köszi szépen, akkor eszerint fogok eljárni.

(#7882) Csorbi válasza Fastfact (#7879) üzenetére


Csorbi
addikt

Ugyanebbe a problémába futottam én is az imént, de semmilyen reklámblokkoló, és nyomkövetőblokkolás is ki van kapcsolva, több böngészőből próbálva, a FW (firmware és firewall :D ) verziók is stimmelnek, de TS-128A modellnél. Lehet ahhoz van köze, hogy távolról, cloud-on keresztül próbáltam beállítani? Te helyi subneten fértél hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#7883) Fastfact válasza Csorbi (#7882) üzenetére


Fastfact
csendes tag

Távolról próbáltam én is a qlink.to-n keresztül.
Igen bennem is felmerült, hogy lehet csak belső hálón keresztül megy valamiért.

(#7884) cigam


cigam
félisten

Van valahol magyar kontakt a weboldal tartalmi hibáihoz?


A copy-paste átka...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7885) Csorbi válasza cigam (#7884) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerintem ezt a sima supportnak is elküldheted, érteni fogják, ők majd intézkednek.

(#7886) cigam válasza Csorbi (#7885) üzenetére


cigam
félisten

Az igen! Ma 4:37-kor jött egy válasz, hogy köszönik a figyelmeztetést, megnézik. Most felmentem az oldalukra és már a helyes adat (2 fiók) szerepel a leírásban.

Nagyon szimpatikus hozzállás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7887) DougButabi


DougButabi
tag

Sziasztok!

Port trunkingot próbáltam beállítani, sajnos nem jött össze. Elérhetetlenné vált a nas.
Ha újraindítom, akkor pár percig be tudok rá jelentkezni böngészőből, de hamar elhal.
samba működik, de nfs már nem. Gondolom valahogy a szolgáltatások indításakor hal el.

Rohadtul nem értem, pingelni se tudom, de smb-n elérem. qfinder nem találja.

Lehet ezzel csinálni valamit? Van valami védett mód indítás?

(#7888) bogabi válasza DougButabi (#7887) üzenetére


bogabi
senior tag

Monitort meg egeret/billentyűt rakotni direktbe?

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#7889) DougButabi válasza bogabi (#7888) üzenetére


DougButabi
tag

Köszönöm, közben a hátulján lévő resettel megoldottam.

(#7890) fajvedo válasza Fastfact (#7879) üzenetére


fajvedo
csendes tag

Szia ahogy már előttem is írták az upnp-t a routerben és a nason is tiltsd le.
Nekem a routerben nincs port forward beállítva a nashoz, egy raspberry üzemel külön vpn szerverként, így tudom távolról elérni a nas-t.
A legjobb egy harveres tűzfal, a Sophos Xg Home ingyenes, vagy ha ismered a linuxot akkor pfsense.

[ Szerkesztve ]

(#7891) KerryVTR válasza DougButabi (#7887) üzenetére


KerryVTR
tag

Én függetlenül a port trunkingtól jártam hasonlóan. Egyik porton úgy viselkedik, ahogy leírtad, de a másikon meg működik rendesen.
Nem jöttem rá miért... :F
Rendszeresen hibák jönnek a myqnapcloud linkre hivatkozva, hogy nem működik.
Más alkalommal meg "interface adapter 1 disconnected".

(#7892) Fastfact válasza fajvedo (#7890) üzenetére


Fastfact
csendes tag

Köszi!

(#7893) szabzoltan1


szabzoltan1
csendes tag

Sziasztok.

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy adott 1 ts 231+ os NAS
ezen még a 4.4.3.1444 es qts fut.ha frissiteném a leg frissebre akkor is müködne a transmission?
mert régebben mindég mondták hogy nem fog müködni és nem akarom előről kezdeni a beállitásokat,mert a számomra elég macerás. :W
köszönöm a segitségeteket.

(#7894) sanyijedi válasza szabzoltan1 (#7893) üzenetére


sanyijedi
őstag

nekem 453D-n 5.0.0.1932 alatt tökéletesen megy

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7895) szabzoltan1 válasza sanyijedi (#7894) üzenetére


szabzoltan1
csendes tag

Frissitettem, működik. :R
Azért akadnak problémák. A webes felületen nem érem el a transmissiont, nem tudok rájönni miért és néha nem látja a remote transmission sem :W :W

(#7896) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Sziasztok,

Kodi-t használja valaki?
2 problémám lenne:
- Többször szerepel a Kodiba a film, miközben a film mappájában csak 1 db fájl van.
- Rossz borítóképet tölt le.

:R :R

Dr. Student

(#7897) sanyijedi válasza szabzoltan1 (#7895) üzenetére


sanyijedi
őstag

ha nagyon pörög a proci akkor csinált nekem korábban ilyet a ts-228

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7898) szabzoltan1 válasza sanyijedi (#7897) üzenetére


szabzoltan1
csendes tag

Most azt vettem észre, hogy amikor a NAS-on lévő transmission, megnyitás gombjára klikkelek akkor a megnyini kivánt oldalon a belső hállzat ip cime stimmel, de a port szám megváltozott. 😪 Sehol nem találtam meg azt, hogy hogy tudnám visszaállitani a régi port számát.

(#7899) sanyijedi válasza szabzoltan1 (#7898) üzenetére


sanyijedi
őstag

a link (parancsikon) mindig a default porton fogja megnyitni, ha az változott akkor manuálisan át kell írni a címsorban

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7900) nemethsza


nemethsza
tag

Sziasztok!

Ez a transmission nálam is probléma :-(
TS-228A
5.0.0.1932 Build 20220129

Nem találok olyan transmission telepítőt, ami felmegy :-(
Manuális telepítés, betallózom a file-t, gondolkodik, majd azt írja: nem telepíthető, digital signature invalid....
Mi a megoldás?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.