Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7901) ravensky13 válasza nemethsza (#7900) üzenetére


ravensky13
tag

Miért nem próbálod meg a qbittorrentet? Legfrissebb verzió fent van a te típusodra is, és a fickó aki készíti a csomagokat eléggé up-to-date, ha megjelenik frissítés a hivatalos qbittorrent oldalon szinte azonnal jön qkpg is.

(#7902) nemethsza válasza ravensky13 (#7901) üzenetére


nemethsza
tag

Szia,
köszi, az fel is ment, de a beállításoknál elvéreztem :-(

amikor a browserbe lép, unauthorizeddel megáll a tudomány.

[ Szerkesztve ]

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#7903) ravensky13 válasza nemethsza (#7902) üzenetére


ravensky13
tag

Ha jól sejtem ott a HTTPS miatt hal be a dolog (de a többiek majd kijavítanak ha tévedek). Próbáld meg a böngészőben a http meg a https prefixet. Port rendben van? Próbáld a nas web interfacéről a qbittorrentet leállítani és visszakapcsolni, majd http://192.168.x.y:6363 (vagy http helyett https) címen elérni. Putty-al mennyire vagy jó barátságban? Érdemes lenne a config file-ra ránézni. Megér egy kis extra effortot a qbittorrentre fordítani mert jobban fog muzsikálni mint a transmission :) Mindenképp frissíts a legújabb qbt verzióra mert néhány közelmúltban kiadott verzió szenved némi buggal.

(#7904) Biga123 válasza ravensky13 (#7903) üzenetére


Biga123
addikt

Van normális remote kliense a qbittorrent-nek droidra illetve windows ra ?
Vagy csak a böngészős mókolás megy ?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7905) nemethsza válasza ravensky13 (#7903) üzenetére


nemethsza
tag

Szia,
köszi, kézzel átírva megy :-)
A putty idegen, de egyelőre azt se találom, hogy a letöltött file-t hova teszi :-(
Az elérési út ez: /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/qBittorrent/Downloads

Ezt a mappát viszont nem találom, és azt se tudom, hogyan kellene beírni az általam kívánt elérési utat. :-(

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#7906) Biga123 válasza nemethsza (#7905) üzenetére


Biga123
addikt

/share/CACHEDEV1_DATA/Downloads
:B ez jobb lenne letöltési útnak, és akkor a default Download share be menne

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7907) ravensky13 válasza nemethsza (#7905) üzenetére


ravensky13
tag

@Biga123: Sajnos még mindig a webui-s megolás a legéletképesebb :(

@nemethsza: Egyezek azzal amit Biga123 is mondott. Vagy használd a Download mappát vagy hozz létre egy tetszőleges nevű mappát a nas webes interfészén. Ha az általad létrehozott mappa neve "xyz" akkor az elérési útvonalad ebben az esetben "/share/CACHEDEV1_DATA/xyz" lesz. Aztán az adott mappát ellátod jelszóval tetszés szerint, és el tudod érni a számítógépedről.

(#7908) TRob1 válasza Biga123 (#7904) üzenetére


TRob1
veterán

Winre én ez az Electorrentet használom hozzá (több-kevesebb sikerrel :) ) Mondjuk mást nem is találtam.

¤ R'n'R ¤

(#7909) ravensky13 válasza TRob1 (#7908) üzenetére


ravensky13
tag

Én is használtam, többé kevésbé működött is, de nekem művelt gyanús dolgokat az a progi, később a helyét is behintettem sóval... ;] Régen volt, a ponots okra már nem emlékszem...a webui igaz kicsit döcögős, de maximálisan kiszolgál.

(#7910) nemethsza válasza Biga123 (#7906) üzenetére


nemethsza
tag

Urak/Hölgyek(?)!
Köszönöm, mindenkinek, úgy tűnik, működik. :R

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#7911) peti85


peti85
senior tag

Igen, a QBittorrenttel a legnagyobb baj a normális kliens/webes UI hiánya. A webeset használom én is. De a különböző tartalmakat különböző almappákba töltöm le. Tallózni nem lehet, hanem csak egy szöveg mező van, ahova beírhatom kézzel. De ugye itt könnyű elgépelni, mert egy karakter elütése is más útvonalat jelent. Ezen sokat segít a böngésző űrlapkitöltő funkciója, de azért az sem a legjobb megoldás. Illetve ha nem szeretnék minden állományt letölteni egy torrentből, akkor nem tudom előre kiválasztani mit szedjen le és mit ne. A betöltött torrenteknél meg ha hosszú a fájlnév, vagy mappázva van, akkor nem látszik mit választok ki. Szóval mivel ingyen van, ezért nem lehet verni az asztalt, de a jó az nem ilyen. De a Transmission (ami minden igényt kielégítene) sokkal lassabb és teljesen megakasztja a NAS-omat (TS228).

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#7912) ravensky13 válasza peti85 (#7911) üzenetére


ravensky13
tag

Én beállítottam az alapértelmezett útvonalat úgy hogy az a "Downloads" mappára mutat, valamint készítettem kategóriákat és ezáltal almappát is az adott kategóriának. Csak a torrent file-t tallózom be és kiválasztom a kategóriát, így a letöltött adat rögtön a megfelelő almappába kerül. Lehet ezt még szebben is automatizálni, de abba egyelőre nem mentem bele :)

(#7913) rostiron válasza peti85 (#7911) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.
A TS228-on pontosan melyik QBittorrentet használod ? Hogy van beállítva ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7914) TRob1 válasza rostiron (#7913) üzenetére


TRob1
veterán

Melyiket? Mindig a legújabbat! :D

¤ R'n'R ¤

(#7915) peti85 válasza TRob1 (#7914) üzenetére


peti85
senior tag

és #7914TRob1:
Jelen esetben pont nem. 4.1-es verziót. Az újabbak nem voltak stabilak és le is terhelte a gyengécske NAS-t. Kb. fél éve próbáltam utoljára frissíteni. Azóta lehet hogy van újabb ami jól működik.

#7912ravensky13:
Sajnos a kategorizálás nem megoldás, mert a sorozatoknak kell egy saját almappa címenként a Kodi-nak. Elején próbálkoztam azzal. A torrent fájlokat meg nem töltöm le, mert tök felesleges. Böngészőben jobb klikk, majd hivatkozás másolása és a QBittorrent felületén URL-t adok meg. Sokkal gyorsabb és egyszerűbb.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#7916) Biga123 válasza peti85 (#7915) üzenetére


Biga123
addikt

Amúgy kipróbáltam én is a qbittorrentet, hát messze ennek van a legjobb WebUI ja .
Ha lenne hozzá egy droidos remote verhetetlen lenne.
Sokszor telóról dobok be letöltést, és azon böngészőből elég macerás.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7917) rostiron válasza peti85 (#7915) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.
Azt a 4.1-es verziót honnan tudom letölteni ? Qnapclub store - n nem találom .

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#7918) Addel válasza Biga123 (#7916) üzenetére


Addel
senior tag

Van hozzá, én qbittorrent remote -ot használok, de a transdrone is jó, az is kezeli.

(#7919) Biga123 válasza Addel (#7918) üzenetére


Biga123
addikt

:R :R
Valóban jól használhato a qbittorrent remote . Lehet nyugdíjjazom a tr -t és a deluget is.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7920) KovA


KovA
tag

Sziasztok,

Ha jót akartok es használtok dockert ne frissítsetek az új Conatiner Station-re (V2.5.0.312 (2022.03.10)) , mert hozzávágja a bridge hálózatot. Amelyik containerem bridge network módban fut nem indul el ezzel a verzióval.
TS-873A

Üdv.

[ Szerkesztve ]

https://kova.hu/konfig

(#7921) Biga123 válasza KovA (#7920) üzenetére


Biga123
addikt

Szerintem nekem felmászott automatán , és azóta nem tudtam belépni se, uh le kellett kapcsolnom az egészet . :(((
És igen ez van fenn, szal kerüljétek valóban. Azt hittem csak nekem akadt össze . :(((

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7922) KovA válasza Biga123 (#7921) üzenetére


KovA
tag

Nekem a downgrade megoldotta, de így meg a qumagie-t meg az AICore-t console-ból kellett indítani , mert az App centerből inditva mindenáron frissíteni akarta a CS-t.

Remélem hamar kiadnak valami javított verziót..

Üdv.,

https://kova.hu/konfig

(#7923) nemethsza válasza nemethsza (#7910) üzenetére


nemethsza
tag

Sziasztok,
korai volt az öröm :-(
Valami miatt egy letöltés se indul el, minden elakad :-(
Valami ötlet?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#7924) peti85 válasza rostiron (#7917) üzenetére


peti85
senior tag

Qnapclub-ról azt hiszem leszedték, de pont azért feltöltöttem Dropbox-ra: #6105

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#7925) ravensky13 válasza peti85 (#7915) üzenetére


ravensky13
tag

Igaz, amit én írtam csak a filmeknek megoldás, a sorozatokkal mókolni kell a kodi miatt (a sorozatot tartalmazó könyvtár nevéből hiányzik az évszám és így nem találja meg.... :W ). Kipróbálom a te megoldásod, köszi a tippet :)

(#7926) KerryVTR válasza nemethsza (#7923) üzenetére


KerryVTR
tag

Szia!

Nekem ugyanez volt a problémám vele, és a feltöltés sem akart menni rendesen. Én Ncore-ról szoktam letölteni, és van egy olyan gyanúm, hogy amiatt is szokott elakadni.
Volt, hogy az segített, hogy kitöröltem a listából, és újra betettem.
Most a transmissiont használom. Az egy fokkal jobb...

(#7927) nemethsza válasza KerryVTR (#7926) üzenetére


nemethsza
tag

Én is azt használtam, de már egyik se megy fel 😔

TS-228A
5.0.0.1932 Build 20220129

[ Szerkesztve ]

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#7928) sub71


sub71
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Vettem egy TS-128A NAS-t.
- Hol találok részletes leírást a használatáról és a beállításokról?
- Nem látom az eszközt a tévén, viszont a számítógépen igen. Gondolom valahol engedélyezni kell a hálózati megosztást, de nem jöttem rá, hol és hogyan.
- Egyelőre a gyári Download Stationt használom, nálam is problémás a letöltés helyének megadása, mint itt többen is írták már. Melyik a leghasználhatóbb torrent kliens, illetve hogyan lehet külső forrásból ezt rátelepíteni.
Köszönöm a segítséget :R

(#7929) Biga123 válasza sub71 (#7928) üzenetére


Biga123
addikt

Alapból a TV DLNA forrást támogat.
A sz gépen a rendes Samba megosztásokat látod.
DLNA media szervert keress ,azt el kell indítani utána Multimédia console t , a controll panelen az aplications résznél.
A multimédia consolban , content management , értelem szerűen a dlna résznél meg kell adni a forrást amit meg akarsz osztani a tv vel.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7930) sub71 válasza Biga123 (#7929) üzenetére


sub71
aktív tag

Köszönöm! Eddig egy Medion NAS-t használtam, az egyszerű volt, mint egy faék. Ezt még tanulnom kell, majd belejövök...

(#7931) matyi1988


matyi1988
csendes tag

Sziasztok,

Legnagyobb meglepetésemre feltörték a nasomat és titkosították a nason lévő összes képet,zenét,dokumentumot. A read me leírja, hogy titkosították és legyek kedves fizetni. Na az a helyzet, hogy ami nagyon fontos képek és doksik azok megvannak hdd-n szóval amúgy sem fizetnék mert mi a gari, hogy visszaoldja de így, hogy szinte minden meg van ez most jelenleg csak plusz munkát és bosszúságot okoz.
Ilyen még soha nem fordult velem elő. Pedig már nagyon rég óta van nasom elsőnek zyxel 325 most meg ami van nekem az egy TS-351. Mi az amit rosszul állítottam be, hogy csak így simán tudják titkosítani a nason lévő dolgokat?
Tiltottam az admin felhasználót 11 karatkteres jelszó van beállítva kis és nagy betű,szám és spec karakter. Azt is beállítottam, hogy ha tévesen adja meg a jelszót 3x akkor tiltsa az ipét örökre. Kaptam is rendszeresen az értesítést, hogy épp milyen ip cím lett tiltva.

Mit lehet tennem, hogy a jövőben ne legyen ilyen? Olvastam VPN-ről de sajnos ennyire nem vagyok jártas a témában, hogy egyedül ezt beállítsam. Van más dolog amit lehet tenni vagy lenne esetleg valaki aki egy picit tudna segíteni ebben?

Illetve most a nason van vmi vírus és szükséges, hogy leformázzam vagy csak simán törölhetem a titkosított dolgokat és másolhatom vissza a külső hdd-ről?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#7932) Addel válasza matyi1988 (#7931) üzenetére


Addel
senior tag

(#7933) ravensky13 válasza matyi1988 (#7931) üzenetére


ravensky13
tag

QnapCloudba be voltál jelentkezve?

(#7934) sanyijedi válasza matyi1988 (#7931) üzenetére


sanyijedi
őstag

két faktoros azonosítás be volt kapcsolva? (2FA)

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7935) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a nason tárolt excel word, pdf, fájloknál van , hogy ilyen hibára futunk. Elsőre nem tudja megnyitni, de másodszorra már gond nélkül megy. ( Nas típusa: TVS-673 , p.ver: 4.5.2.1594) Esetleg találkozott már valaki ilyennel, van erre valami megoldás? (Mert elég bosszantó :)) )

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#7936) Csorbi válasza plejik (#7935) üzenetére


Csorbi
addikt

Miből gondoljátok/állapítottátok meg, hogy a NAS a hunyó?

(#7937) plejik válasza Csorbi (#7936) üzenetére


plejik
addikt

Eddig csak a nason tárolt fájlokkal csinál / csinált csak ilyet. És az office csomag sem ugyanaz, van ahol 2016 van, nekem pl. 2021. :U

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#7938) Csorbi válasza plejik (#7937) üzenetére


Csorbi
addikt

Tehát több gépről van szó? Milyen OS fut rajtuk pontosan, milyen SMB protokoll van beállítva? A fájlnevek/elérési utak milyen hosszúak? Ékezetek?

(#7939) matyi1988 válasza ravensky13 (#7933) üzenetére


matyi1988
csendes tag

Igen megcsináltam a qnapcloudot, hogy távolról is hozzáférjek a nashoz. Ha erre gondoltál.

(#7940) matyi1988 válasza sanyijedi (#7934) üzenetére


matyi1988
csendes tag

Ez nem volt bekapcsolva. Ha ezt bekapcsolom akkor onnantól kezdve nem fog senki hozzáférni csak én és akkor nincs szükség VPN-re például? Mert azt egyszerűbben be tudom állítani a kétlépcsőst mint a VPN-t.

(#7941) Kekmen válasza matyi1988 (#7940) üzenetére


Kekmen
senior tag

Nem, a kétfaktoros hitelesítés nem garancia semmire. A Qlocker nálunk úgy titkosított mindent, hogy nem volt admin fiók, kétlépcsős hitelesítés volt. Az egyetlen hiba volt, hogy nem volt azonnal frissítve a firmware és a régiben volt egy biztonsági rés, azt használták ki.
Szerencsére volt backup a dolgok nagy részéről, pótolhatatlan dolog nem veszett el. Azóta napjában 5X a fontosabb mappákat szinkronizálom felhővel, valamint a teljes magyar IP tartományt hozzáadtam a kizárólagos listához, így külföldről nem lehet elérni a NAS-t. Azóta "csend" van. Az IP tiltást elméletileg meglehet oldani a qnap tűzfalával is, bár én az előbbiben jobban bízom. A NAS-odat egyébként állítsd vissza gyári beállításra egy ilyen titkosítás után, szerintem az kevés, hogy törlöd a 7z fájlokat.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#7942) SyMbioTe

Sziasztok!

Tervezek egy új NAS-t venni, és képbe került a QNAP TS-233 is. A tervezett felhasználás az nagyjából adattárolás, távoli elérés és fájlok feltöltése (leginkább képek), néha filmet megnézni róla, tehát semmi nagyon extra. (Jelenleg egy Zyxel NAS326 van)

Igazából a kérdésem az, hogy ilyen célokra megfelelő a TS-233, szoftveresen is? Nézegettem még a 251D-t, de szerintem nincs szükségem Intel procis gépre.
Illetve erre vonatkozó tesztet nem nagyon találtam, de távoli eléréssel nagyjából milyen sebességgel lehet feltölteni a gépre?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#7943) Alex91 válasza SyMbioTe (#7942) üzenetére


Alex91
félisten

Erre tokeletes lesz.
Alapvetoen az internet sebessege fogja meghatarozni, hogy milyen sebesseggel lehet ra masolni tavolrol

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7944) SyMbioTe

Köszi szépen
100/10-es net van mindkét helyen (ahol a nas lesz és ahonnan elérni kell)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#7945) AiRLAC válasza SyMbioTe (#7944) üzenetére


AiRLAC
addikt

10Mbit lesz akkor a sebesség értelemszerűen mindkét irányban.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#7946) SyMbioTe válasza AiRLAC (#7945) üzenetére

Köszönöm szépen, igen az már teljesen jó lenne, ha ezt ki tudnánk maxolni.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#7947) DamianB


DamianB
őstag

Üdv!
Ts 233 megrendelve mellé shield pro lesz rakva és innen fog menni a tvre .
Kérdésem az lenne hogy a Soundbar és a TV earcon lesz összekötve de a shield pro csak 2.0 hdmije van így már csak veszteséggel tud csak átmenni az anyag ha jól sejtem .

A nasba pedig 2* 4tb wd redplust tervezek rakni.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#7948) cigam válasza DamianB (#7947) üzenetére


cigam
félisten

a Soundbar és a TV earcon lesz összekötve

Hogy mivel lesz összekötve? A HDMI 2.0-n mi fog elveszni?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7949) DamianB válasza cigam (#7948) üzenetére


DamianB
őstag

Na haragudj a pongyola kifejezésekért .
LG GX tvt vettem mellé LG GX 3.1 soundbart mellé LG SPK8-S 2.0 hangszóró párt ami vezetéknélkül kapcsolódik a 3.1 hez és így lesz 5.1 .
A GX 3.1 támogatja a Dolby Atmost de ha nem tévedek ehhez HDMI 2.1 kell . Ha a Shield Pro játsza le a filmeket a NASról (aminek HDMI 2.0 csatlakozója van ) akkor ez esetben nincs e veszteség ?

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#7950) Markusz King


Markusz King
tag

Sziasztok,
Tagnap óta a Qnap TS-251-am használhatatlan. Az app centerben lévő app-ok nem frissülnek és nem is futnak. Download center, multimedia semmi. Továbbá nem fut több más alkalmazás sem, pl. Plex.
Találkozott valaki hasonlóval? 
Van elképzelése valakinek mi lehet a gond?
Nagyon köszi!
M.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.