Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6601) still2


still2
tag

Köszi az útmutatásokat.

(#6602) Mr Bond 007 válasza sanyijedi (#6600) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Amelyikhez ilyen tálcát adnak, ahhoz adniuk kellene kis csavarokat is. Nekem a TS-453A-hoz volt külön zacsiban kis csavar. (ezüst volt a 3,5 fekete a 2,5-be való)

[ Szerkesztve ]

(#6603) gahor72 válasza still2 (#6597) üzenetére


gahor72
aktív tag

hali!
ha fekete kell nekem van,ha eljössz érte viheted. :)

üdv

(#6604) still2 válasza gahor72 (#6603) üzenetére


still2
tag

Köszi! Elfogadom a felajánlást. :)

(#6605) gahor72 válasza still2 (#6604) üzenetére


gahor72
aktív tag

Hétköznap 6-14ig Újbuda, este Kispest. Többit privátban.

(#6606) still2 válasza gahor72 (#6605) üzenetére


still2
tag

OK

(#6607) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy a QVR Pro app-ba, hol kell kitörölni a naplóbejegyzéseket?
Sehol sem találom!

(#6608) daninet


daninet
veterán

Sípolásokat kollektíven ki lehet kapcsolni anélkül, hogy kivágom a csipogóját? :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6609) Alex91 válasza daninet (#6608) üzenetére


Alex91
félisten

Vezerlopult->Rendszer->Hardver->Hangriasztas?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6610) daninet válasza Alex91 (#6609) üzenetére


daninet
veterán

aww ezt miért nem találtam eddig. Köszi :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6611) Gaben92


Gaben92
őstag

Sziasztok!

Van egy TS251+ NAS-om amivel semmi problémám nem volt eddig, viszont úgy néz ki a virtualizálást nem szereti. Egész konkrétan egy Home Assistant OS-t futtatok virtualization station alól és azóta néha egyszerűen eldobja magát. Ilyenkor HDD activity LED-ek folyamatosan világítnak, LAN LED pedig kb 1Hz-en villog folyamatosan. Pingre sem válaszol ilyenkor és gyakoratilag csak a hard-reset segít. Logban semmi. Valaki tapasztalt már ilyet?

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6612) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.
Plex beállításában tudna segíteni valaki ?
Feltelepítettem, de nem nyílik meg sehogy sem.
local ip : 32400 -port -on próbálkozik.
Mit kell még beállítani ?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

-.-

(#6613) Addel válasza ubid (#6612) üzenetére


Addel
senior tag

Pedig az a címe. Ha a nas-on nézed appcenterben, ott fut ?

(#6614) ubid válasza Addel (#6613) üzenetére


ubid
őstag

Igen, megnyitás gomb aktív.

-.-

(#6615) Addel válasza ubid (#6614) üzenetére


Addel
senior tag

Mi a verziószáma ?

(#6616) ubid válasza Addel (#6615) üzenetére


ubid
őstag

Plex server 1.2.01

-.-

(#6617) Addel válasza ubid (#6616) üzenetére


Addel
senior tag

https://www.plex.tv/media-server-downloads/#plex-media-server

Innen szedd le a legfrissebbet és azzal próbáld. (1.21.0 nálam)

(#6618) ubid válasza Addel (#6617) üzenetére


ubid
őstag

:D Hát ez csodás...
Így már megy...
Miért nem a legfrisebb van az app centerbe ? ?...

Kösznöm a segítséget!

-.-

(#6619) Gaben92 válasza ubid (#6618) üzenetére


Gaben92
őstag

Ne kérdezd, én se értem. Szeretem a QNAP-ot de egy-két dologgal az őrületbe kerget.

Plex-hez gyakorlatilag crontabot kellett szerkesztenem, hogy minden nap hajnali 3-kor megnézze van-e újabb verzió és tegye fel manuálisan. Mivel az app center nem frissül vagy ez vagy pedig a manuális frissítés mindig. De ez csak apróság. A rendszeres “file-system not clean” és az automatikus OS frissítés hiánya jobban zavar.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6620) Addel válasza ubid (#6618) üzenetére


Addel
senior tag

kismillió appot kell frissen tartani a qnapnak, nem mindig sikerül :D

(#6621) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Le kell nekik tesztelni meg alá írni. Ez időbe telik.

(#6622) daninet válasza Gaben92 (#6619) üzenetére


daninet
veterán

attól függően mennyire erős a nas-od (vagy másé), ha van valami ami futtatható dockerben akkor ott kell futtatni egy UI nélküli light linuxban és megoldódik az összes ilyen appcenteres vacakolás.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6623) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Sziasztok!

Egy TS-1677XU-RP-2700-16G típusú cuccot nézett ki az egyik ügyfelünk.
Kérdésem, hogy Magyarországon milyen a garanciális ügyintézés? Mennyire gyors?
Ha pl. elszál az eszköz (nem vinyó hiba) akkor ebben a kategóriában gyors a szervízelése?
Mondjuk 1 munkanap?

Valaki használt / tapasztalt már garanciális ügyintézést?

Előre is köszi a választ!

(#6624) daninet válasza WolfLenny (#6623) üzenetére


daninet
veterán

Egy munkanapos szervizhez valamiféle (fizetős) szerződésben kell legyél egy céggel aki az eszközt adja. Dell, HP stb. ez miatt kér majdnem a hardver árával megegyező összeget évente.
Ha ilyen nincs, akkor végig kell járni a sima bolti garanciás utat.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6625) qnadam


qnadam
veterán

lett egy docker container a container stationben (wifi kontroller fut benne, de gondolom ez részletkérdés), tök jó meg minden, viszont minden indításkor új macje lesz, ami kényelmetlen, mert így nem tudok a routerben fix ip-t kötni hozzá. megoldásként azt találtam, hogy a qnap.json-ba be kell írni egy macet, ami akár jó is lehet, bele is írtam, viszont a container induláskor mindig visszaírja az eredeti konfigot. hol kellene szerkeszteni, hogy megmaradjon ez a paraméter?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6626) Alex91 válasza qnadam (#6625) üzenetére


Alex91
félisten

Es ha csak siman adsz neki egy fiksz ip-t?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6627) qnadam válasza Alex91 (#6626) üzenetére


qnadam
veterán

akkor fix lesz, jogos :R
viszont alapvetően hostnevet szeretnék neki (omada.lan), ami így meg már nem lesz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6628) donat_sz válasza qnadam (#6625) üzenetére


donat_sz
senior tag

Unifi? ha igen futtasd local-ként ne bridge-ben! és akkor a nas ip-jén lesz mindig. Másik megoldás, hogy macvlan segtségével deikálsz neki saját ip-t.

(#6629) donat_sz


donat_sz
senior tag

egy régi TS-121 a backup nas-om és miután nyomtam egy factory resetet a transmission eltűnt az alkalmazásboltból. Van mód a pótlására?
FW legfrissebb az eszközre (4.3.3)
QNAPClub opció lehet?Nincs tapasztalatom a forrással. Megbízható?
Illetve letöltésnél ott nincs a TS-x21 alternatívaként, csak az alábbiak:

TS-X31
TS-X41
TS-X32U
TS-NASX86_64
TS-NASX86
TS-ARM-X19

az arm-es jó lehet nekem?

(#6630) qnadam válasza donat_sz (#6628) üzenetére


qnadam
veterán

tp-link.
ha nagyon nincs más, ez lesz, de az omada elég sok portot használ, jobban tetszene, ha saját ip-je lenne.

na jó, ez egyre rosszabb, most gondolt egyet, és elvesztette a teljes konfigját :(((

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6631) donat_sz válasza qnadam (#6630) üzenetére


donat_sz
senior tag

gondolom a macvlan vagy host network ott is elérhető, azzal nincs tapasztalatom

(#6632) szabferi


szabferi
tag

Sziasztok,

Teljesen újonc vagyok NAS téren, egy TS-230ast vettem. Kettő kérdésem lenne (keresgéltem egy keveset a topicban de nem találtam konklúziv választ):

1. serviio telepítéssel kapcsolatban van vhol gyorstalpaló? Azt látom hogy a QNAP storeből leszedték vmi licensz probléma miatt, a serviio weboldalról meg hiába töltöttem le bármelyik arm verziót (ARM x19, ARM x31, ARM x41+) , telepítés közben mindegyikre azt mondta a NAS hogy nem jó.... (Wrong Architcture...)

Azért szeretnék serviiot mert egyrészt PCn ezt szoktam meg, másrészt a gyári QNAP Media Streaming Addon a magyar ékezetes karatereket az SRT fájlokból szarul jeleníti meg (utánanéztem, valószinüleg az SRT fájlok encodingja rossz (ANSI), de mivel a netről mindig igy szedem le, nincs kedvem még azzal is tökölni, hogy mindegyiket konvertálgassam UTF-re)

2. Torrent kliensből melyikkel lehet megoldani azt, hogy kényelmesen, a NAS webes felülete nélkül tudjak töltögetni? Ideális esetben itt PCn a chromeból szeretnék csak kattintani a .torrent vagy magnet linkekre, és az menjen át lehetőleg automatikusan a NASon futó kliensbe. Van ilyen megoldás? (guglizgatás után mintha a transmission kliens vmi chrome pluginnal tudna ilyet, de ha van valakinek bevált módszere megköszönném ha elirányítana hogy jó felé menjek :D )

3. Hogy lehet rávenni a NAS-t hogy egy 500GBs thick volume-ra ő ne rakosgasson semmit meg foglalja a helyet mindenféle okból?
Van egy 500GBs USBs driveom, ezt használom offline archívumnak, és ennek megfelelően létrehoztam egy 500GBs thick volumet a NASon, hogy onnan szinkronizálgathassam majd 1-az-1ben az adatokat.
Aztán azt vettem észre hogy amikor telepitgettem a szükséges appokat, ide kezdte el azokat pakolászni a NAS... (volt olyan amelyiknél megkérdezte hova szeretném, akkor tűnt fel hogy már rakott oda dolgokat, azoknál nem is kérdezte hogy hova akarom csak rakta...)

Eleve, kapásból az elején lefoglalt magának 100GBt (gondolom rendszernek), ami azért valljuk be, nem kevés (Win10 nem eszik ennyit), akkor miért nem oda pakolgatja a rendszerhez szükséges dolgokat? Mire kell neki 100GB, ha utána a többi volumera rakja a system fájlokat?

[ Szerkesztve ]

(#6633) sanyijedi válasza szabferi (#6632) üzenetére


sanyijedi
őstag

Szia,

1. servioo-t én nem használtam még QNAP-on, de Plex-et igen, ami ugyan az tudja:
erről video

illetve itt még sokan a kodi-t használják, erről pedig itt van video

2. én a QTransmission használom, ami fut a nas-on, a gépen telefonon pedig csak egy remote gui. nem tudom hirtelen ts-230-ra jó e 3.0 vagy csak a 2.9
app: 2.94 vagy 3.0
remote gui: link
(a qnap Store-t akár reponak is felveheted ha nem ódzkodsz tőle és akkor nem kell másolgatni a qpkg-kat, erről how to: link)

itt sokak szerint ez lassabb és ajánlott még a qBittorrent ugyan csak akár qnap club-ról:
link
(ezt nem használtam, nem tudom hogy van remote gui-ja)

3. ez egy másik kötet? egy helyet fog használni ahova telepít, tudod az alkalmazást migrálni, ha rámész megnyitás melletti lefelé nyílra.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6634) szabferi válasza sanyijedi (#6633) üzenetére


szabferi
tag

Köszi.

Úgy tűnik transmissionból nincs olyan verzió amit megenne a ts-230.... qbittorentból találtam arm-64 verziót amit sikerült felimádkozni, transmissionból nincs ilyen, az arm-x19 nem jó :( Létezik hogy annyira entry level az enyém hogy nincs rá Transmission?

(mindegy jó nekem a qbittorrent is, PCn azt használtam, scak fura mert a transmission olyan de facto standardnak tűnik...)

(#6635) sanyijedi válasza szabferi (#6634) üzenetére


sanyijedi
őstag

korábban ts-228am volt, tökéletesen ment rajta a transmission

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6636) szabferi válasza sanyijedi (#6633) üzenetére


szabferi
tag

A kötetes kérdésre:

A partició kiosztásom ilyen.... úgy tűnik a bekapcsolás után elsőnek létrehozott particiót (Archdrive) szépen elnevezte systemnek... csak akkor azt nem értem mire foglalt le még további 100GB helyet (Sys Reserved, a jobb felső sarokban)
[link]

(#6637) donat_sz válasza sanyijedi (#6635) üzenetére


donat_sz
senior tag

hasonló nekem is a gondom a TS-121-el a qnapclubos verziónál nem látok támogatott verziót, az appcenterben meg nem is találom :W holott reset előtt használtam...

ezeket látom mint támogatott rendszerek:
TS-X31
TS-X41
TS-X32U
TS-NASX86_64
TS-NASX86
TS-ARM-X19

(#6638) szabferi válasza donat_sz (#6637) üzenetére


szabferi
tag

Úgy látszik meg kell tanulnunk lebuildelni saját verzióra a cucokat :D

(#6639) qnadam válasza donat_sz (#6631) üzenetére


qnadam
veterán

közben meglett a megfejtés, a container készítésekor meg lehet adni egy fix macet.
remélem, most már nem veszti el a beállításait se, bár nem hiszem, hogy a két dolog összefüggött.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6640) szabferi


szabferi
tag

A Plex az tényleg rigolyás arra hogyan vannak elnevezve a filmfájlok?
Ráeresztettem a letorrentezett filmhalmomra, de nem találja meg az MKV fájlokat...

(#6641) Gaben92 válasza szabferi (#6640) üzenetére


Gaben92
őstag

Filmekre abszolút nem. Nekem is úgy megy a könyvtárba ahogy lejön. Sorozatoknál (na meg leginkább anime) lehet problémás a dolog de filmeknél sose volt gondom. Tuti jól van beállítva a Plex?

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6642) daninet válasza szabferi (#6640) üzenetére


daninet
veterán

egyáltalán nem. Sőt, ha egy mappában van a film és sorozat azt is szétválogatja többnyire.
Ha vannak mappáid amiben sok fájl van (pl játék kicsomagolva stb.) akkor csinálj a mappagyökérbe egy .plexignore kiterjesztés nélküli fájlt és az összes mappa nevét amit nem akarsz szkennelni írd bele pl.:
mappa1/*
mappa2/*

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6643) szabferi válasza Gaben92 (#6641) üzenetére


szabferi
tag

Add Folders opcióval bebrowseoltam a könyvtárat (ott a panelon látom is az MKV fájlokat), de ezután végig azt irja hogy "There are no items in the library".
Próbáltam "scan library files", "refresh all metadata", "analyze" opciókat, sehol semmi.... a web UIon is üresnek mutatja....

Szerk: Ok megvan, a library advanced opciójában a scanner "Plex movie scanner" volt defaultból, átraktam "Plex Video Files"-re és igy már döfi. Roppant intuitív :D

[ Szerkesztve ]

(#6644) daninet válasza szabferi (#6643) üzenetére


daninet
veterán

ezek az mkv fájlok filmek? Nekem movie scanner-en van de nem volt eddig soha ilyen gond :F

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6645) szabferi válasza daninet (#6644) üzenetére


szabferi
tag

Igen, ncoreról :)
Időközben megoldódott ahogy irtam is fentebb.
Mostmár csak egy hasfájásom van Plexxel... SRT feliratfájlok kezelése... (mondjuk pont emiatt kezdtem el cseszkődni is vele).

Valahogy rá kéne vennem hogy ne foglalkozzon az MKVban embedded feliratokkal, csak azzal amit én external mellérakok. Valamilyen oknál fogva a TVn csak azokat a feliratokat választhatom azmik az MKVban vannak, a mellette lévőket nem mutatja meg.
Biztos hogy NEM a TV hibája, mert a jó öreg serviioval nem volt ilyen gond, ott látszottak a külső és belső feliratok is és váltogathattam kedvemre...
(csak sajnos serviót arm64 architektúrára nem találtam. a TS-230 meg az..., nem is értem, mi ez a sok armx19, armx31, armx41, és hogy miért nincs arm64 :D )

A vicc az, hogy a plex saját lejátszója a böngészőben meg látja, sőt mivel beállítottam hogy legyen magyar a default (és ennek megfelelően átneveztem az SRT fájlt is), azzal is játssza le. a TVn meg váltogathatok a dán/holland/svéd ... nyelvek közül (mert ezek benne vannak az mkvban), a magyar meg sehol...


(#6646) Gaben92 válasza szabferi (#6645) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem tudom mi a helyzet mostanában de 2 évvel ezelőtt a TV-s Plex kliensek nagy része hulladék volt. Teljes bughalmaz, random nem működő funkciók, kizárólag DLNA elérés, stb. Gyakorlatilag mindenki azt javasolta, hogy a Plex csak szerverként fusson és valami mást használj kliensnek. Külső SRT feliratokat annó például csak úgy kezelt, hogy ha a ugyabban a mappában voltak mint a film és pontosan ugyanazzal a névvel.

Kipróbáltam annó Apple TV 4k-n és tényleg borzalom volt. Én azóta Infuse Pro-t használok, aki nem Apple TV-n van azok meg általában Kodit, Embyt, stb. Lehet azóta fejlődött a kliens oldal, megmondom őszintén nem követem.

Min akarod lejátszani amúgy?

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6647) daninet válasza szabferi (#6645) üzenetére


daninet
veterán

kezdünk kicsit offtopik lenni itt, de van mód rá, hogy mindig a forced feliratkat részesítse előnyben link
Ez után pedig átnevezed a feliratot filename.en.forced.srt néven.
De van egyébként automatikus felirat meneddzselő Sonarr-hoz és Radarr-hoz, az a neve hogy Bazarr.
Magától keres, átnevez stb.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6648) szabferi válasza Gaben92 (#6646) üzenetére


szabferi
tag

Nekem is csak szerver a Plex, egy LG smartTVn bámulom a filmeket.
Serviionál már megszoktam hogy ugyanolyanra kell nevezni a fájlt mint a film fájl neve, azt már megszoktam :D
--off--- :)
@Daninet köszi, eltűnök úgyis hamar a ködben, mert ha megoldódik a két dolog amiért vettema NASt (torrent és streaming) akkor én többé soha a közelébe se megyek többé a cuccnak. Borzasztóan utálom már az ITt, hogy mindent konfigolni kell :), 1-2 év és remélhetőleg már a fiamra testálhatom ezeket a dolgokat, én már nem élvezem... (most javasolt is hogy mkv cleanerrel kigyalulja az összes beégettett subtitlét afájlokból de az nem ez elegáns megoldás)
Ezt az oldalt amúgy pont nézegettem, de ez a forced vmi másnak tűnt a leírás alapján.

[ Szerkesztve ]

(#6649) gahor72 válasza szabferi (#6645) üzenetére


gahor72
aktív tag

Nálam a tv csak az első 5nyelvet engedi kiválasztani, ha a magyar a 6. Akkor az nem látszik.

(#6650) daninet válasza gahor72 (#6649) üzenetére


daninet
veterán

kellene legyen egy More... opció, mert keresni is lehet opensubtitle-n feliratra.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.