Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) nandris


nandris
aktív tag

Sziasztok! Van egy qnap 230 as adattárolóm, és vasárnap óta nem működik a webadmin felülete. Bejelentkezés után nem töltődik be rendesen az oldal. Megpróbáltam több géppel, és több böngészővel, sehogy nem jó. A nas egyébként működik, de semmit nem tudok a webes felület nélkül csinálni. Próbáltam resetelni, másik firmware-t rátenni, de sehogy nem akar hiba nélkül betöltődni az oldal. Mit lehetne tenni vele?

(#7752) Csorbi válasza nandris (#7751) üzenetére


Csorbi
addikt

A hiba miben nyilvánul meg?

[ Szerkesztve ]

(#7753) Pille99 válasza nandris (#7751) üzenetére


Pille99
tag

A www.qnapclub.hu szerint pár napja megint támadás érte a qnap nasokat. Lehet, hogy Te is beleestél?

(#7754) Kekmen


Kekmen
senior tag

Hetek óta jönnek a próbálkozások az admin fiók feltörésével, már nem győztem tiltani az IP-ket. Mondjuk egyrészt az admin fiók már eleve nincs engedélyezve, másrészt pedig meguntam és beállítottam, hogy csak magyar IP tartományból lehessen elérni a NAS-t. Nem tudom ez mennyire jelent megfelelő védelmet, de azóta megszűnt az összes próbálkozás (mivel nyilván mind külföldi cím volt).

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#7755) saxoolondon2 válasza Christian79 (#7738) üzenetére


saxoolondon2
csendes tag

szia, én is felraktam a 4.4.0-át de ott nincs semmi infó általános, tracker, ügyfelek...stb mind üres, ha vissza rakom a 4.3.9-et akkor jó, nálad rendesen működik a 4.4.0 verzió?

(#7756) nandris válasza Csorbi (#7752) üzenetére


nandris
aktív tag

A webadmin, vagy webui felület nem töltődik be teljesen. Háttér bejön az ikonok nélkül, de a nyelvet sem lehet megváltoztatni. Mintha csak egy fénykép lenne. ( Lementett képernyőkép) Szerintem mintha sérült volna a felület. Azt nem értem, hogy firmware csere után miért nem javítja az oldalt.

(#7757) AiRLAC válasza nandris (#7756) üzenetére


AiRLAC
addikt

Böngésző cache+cookie törlés és/vagy másik böngésző sem segít?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#7758) Csorbi válasza AiRLAC (#7757) üzenetére


Csorbi
addikt

"Megpróbáltam több géppel, és több böngészővel, sehogy nem jó."

(#7759) Christian79 válasza saxoolondon2 (#7755) üzenetére


Christian79
tag

Szia! Igen tökéletesen működik! Próbáld meg teljesen törölni és utána tisztán újratelepíteni!

[ Szerkesztve ]

(#7760) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Mi lehet a baj?
Nem jutok tovabb [L:/dl/upc/2022-

[ Szerkesztve ]

(#7761) Gaben92 válasza Gsx-rr (#7760) üzenetére


Gaben92
őstag

Ha az i betűre kattintasz megmondja. Gyárilag van engedélyezve pár policy felhasználónévre és jelszóra de nem tudom fejből mik. Tippre azt mondanám jelszó baja lesz. Minimum 8 karakter kell, hogy legyen és talán kis betű, nagy betű és szám kötelező de ezek nem biztos, hogy be vannak állítva gyárilag. A 8 karakter biztosan. Van még policy arra is, hogy a jelszó nem lehet ugyanaz mint a felhasználónév vagy a felhasználónév hátrafelé (pl: asdfg, jelszó: gfdsa) illetve a felhasználónév/jelszó nem állhat ismétlődő karakterekből mint sssssss bár gondolom/remélem az csak placeholder.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7762) Gsx-rr válasza Gaben92 (#7761) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezeket vegigjatszottam.

Bongeszo problema volt.
Firefox alatt nem ment
Massal tovabblepett.

Ts-130 ra van transmission?
Ha igen melyik verzio megy fel ra qnapclub-bol?

[ Szerkesztve ]

(#7763) Gaben92 válasza Gsx-rr (#7762) üzenetére


Gaben92
őstag

Ha hozzáadod a qnapclub repo-t akkor elvileg csak a kompatibilis csomagokat kellene látnod. ARM oldalon mindig elveszek kicsit de a TS-130 ARMv8 szóval manuális telepítéssel az x32u verziót próbálnám ha a repoból gond lenne.

Én mondjuk egy Cortex A53-at nem kínoznék torrenttel.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7764) Gsx-rr válasza Gaben92 (#7763) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Gyenge lesz?
Ts-228 al nincs semmi gond szepen elketyeg

Qu Firewall-t erdemes feltenni?

(#7765) Gaben92 válasza Gsx-rr (#7764) üzenetére


Gaben92
őstag

Sima 228 vagy 228A? A simában gyengébb a CPU, a 228A-ban ugyanaz van mint a TS-130-ban. Ha a 228-al elégedett vagy akkor nem lesz gond. Én ahhoz vagyok szokva, hogy legalább 50MB/s a letöltés amiatt írtam, hogy én nem kínoznám.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7766) peti85 válasza Gaben92 (#7765) üzenetére


peti85
senior tag

Nekem sima 228-as van. QBittorrent megy szépen, az nem terheli agyon a hardvert. 35-40MB-os letöltést tud produkálni. Egyedül az bosszant, hogy nincs rendes Windows kliens hozzá, a webes felületen eléggé fapados a letöltési útvonalak megadása, de amúgy működik rendben.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#7767) Gaben92 válasza peti85 (#7766) üzenetére


Gaben92
őstag

Az már egész élhető. Jó ideje nem próbálkoztam már NAS-on torrenttel pont amiatt mert vagy maga az egész fapados, vagy nincs rendes kliens de ahogy nézem egyre jobbak ezek az ARM-ek letöltésben.

Mellesleg király a laptopod. :K

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#7768) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Adott egy szolgáltatói modem és egy másik router és a Nas

Szolgáltatói eszközön Dmz-beállítva és port nyitva.
Másik routeren is elvileg nyitva a port.
Transmission letöltés megy vissza nem tölt,port teszt nem azt írja ,hogy zárva ,hanem ,hogy nincs válasz
qbittorrent el se indul a letöltés.

Mi lehet a gond?

Nas-on is kell portot nyitni? Otthon a TS-228 al hasonló felállásban semmi gond

(#7769) Veron


Veron
őstag

mit lehet tenni a következő esetben? :F
admin userrel szeretnék belépni a NASra, kéri a 2FA kódot, beírom és erre közli, hogy nem megfelelő a kód. email küldés, mint backup módszer, pedig nem működik.
TS-128A a delikvens

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#7770) Csorbi válasza Veron (#7769) üzenetére


Csorbi
addikt

A jelszó beírásakor, tehát még a 2FA előtt, bejelentkezés gomb alatt kéne lennie egy hitelesítés más módon opciónak, ott a korábban létrehozott biztonsági kérdésekre kell válaszolni.

(#7771) Gsx-rr válasza Gsx-rr (#7768) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Valami beállítási gond lehet,a Download station-el se indul el a letöltés

(#7772) Veron válasza Csorbi (#7770) üzenetére


Veron
őstag

csak annyit kérdez, hogy kiküldöm-e a mailt... az meg setup hiányában nem megy.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#7773) citkar válasza Gsx-rr (#7768) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem dmz vagy port beállítás probléma. Próbáld ki,hogy a NASt a szolgáltatói eszközre teszed és úgy iranyitod át a NASra a portokat.

(#7774) Csorbi válasza Veron (#7772) üzenetére


Csorbi
addikt

De hogy lehet beállítani egy kétfaktoros hitelesítést úgy, hogy a hozzá szükséges emailküldés nincs bekonfigurálva? :F

(#7775) Gsx-rr válasza citkar (#7773) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Megneztem

Letoltes elindult feltoltest sehogy sem sikerul

(#7776) gahor72


gahor72
aktív tag

Én így szívtam meg A 2FA-t: A telón a microsoft autenticatorban lévő 6db számot beírtam a nas felületére, rányomtam, h belépés. Erre mindig kérte a kódot.
Rájöttem, h a kód után enter kell. :B

(#7777) schulzz


schulzz
tag

Sziasztok.
Most vettem egy TS-130 as nast. Távolról próbálok letölteni vele nagyobb fajokat ( pl nyaralási videókat telefonra) ( min. 2gb) de mindig hibára fut. Random megáll a letöltés. Hol 300 megánál hol 600 nál. Ha a letöltésbe több fájlt beteszek akkor sem tölti le. Az összes hibára fut hiába van neki beállítva, hogy korlátlan tárhelye legyen letöltésre, de nem tölti le se a qfile, se a qvideo alkalmazás. Kicsit bosszantó mert ez előtt egy nyamvadt zyxel nasom volt és az röhögve engedte a távoli letöltést.

(#7778) Csorbi válasza schulzz (#7777) üzenetére


Csorbi
addikt

Leírod a teljes adatátviteli láncot, hogy hol, honnan, miként, mivel, miről, min keresztül?

(#7779) schulzz válasza Csorbi (#7778) üzenetére


schulzz
tag

Persze
Szóval. Qfile androidos alkalmazással akarok letölteni egy nagyobb fájlt a nasról távolról. Korábban voltak port továbbítási szabályaim a routeren, de azokat töröltem mivel ennek a nasnak nem kell a mycloud szolgáltatás miatt. Két eszközzel próbáltam letöltést. Az egyik egy tronsmart vega s96 tv box. Ennél a letöltési útvonalat módosítottam a micro sd re mivel a belső tárhelye kicsi. Nem működött. Hibára futott.
Majd megpróbáltam telefonnal. Annál nem módosítottam a letöltési útvonalat, de ott is hibára futott. Se 4 gb nál nagyobbat, se annál kisebb fájlt nem tudtam letölteni. Kisebb fájlokat mint pl fotókat, le tudok tolteni. Próbáltam mobilneten, de Vodás otthoni neten keresztül is.
Belső hálóról nem próbáltam mivel távol vagyok a nastól most hetekig
Röviden ennyi.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#7780) Csorbi válasza schulzz (#7779) üzenetére


Csorbi
addikt

Telefon belső tárhelyére mentenéd, vagy sd kártyára? Azok milyen típusú partíciók? Milyen verziójú android?

(#7781) schulzz válasza Csorbi (#7780) üzenetére


schulzz
tag

A Tronsmart tv box: android 7 és az sd kártya az 32 gb os fat 32

A telefon: redmi 9t:belső tárhelyre menteném. android 10. A belső tárhely verzióját nem ismerem, de gyári állapotu, nem módosítottam a telón semmit

(#7782) Veron válasza Csorbi (#7774) üzenetére


Veron
őstag

A 2FA kódot az Authy app generálja. Pöpecül működött is, de pár hete nem léptem be a Nasra, erre most nem enged be. Nem igazán értem. :F

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#7783) Csorbi válasza schulzz (#7781) üzenetére


Csorbi
addikt

Android 10-ben 4GB-os fájl (video fájl) limit van. Ezt a 11-ben emelték meg.
A FAT32-es partíciókon ugyancsak.

(#7784) Csorbi válasza Veron (#7782) üzenetére


Csorbi
addikt

Próbáld meg másik gépről/böngészőből. Ha úgy sem jó, akkor kérj supportot akkor a QNAP-tól, mert ez így fura.
Nálam, a 2FA-nál ha nem adom meg a hitelesítő kódot, és más módszert választok, akkor a korábban beállított biztonsági kérdésre kell válaszolnom, semmilyen email küldősdi nincs.
TS-128, A nélkül.

(#7785) fajvedo válasza Veron (#7769) üzenetére


fajvedo
csendes tag

Szia a teló és a nas belső órája ugyanazt az időt mutatja?

(#7786) schulzz válasza Csorbi (#7783) üzenetére


schulzz
tag

Szia.
Pár hete még a zyxel nasról simán tudtam ftp n távolról leszedni még 4 gb nál nagyobb fájlokat is androiddal.
Szerintem az lesz a megoldás, hogy a qnap alkalmazást elengedem, es5 megpróbálom egy sima file kezelővel ftpn. Esetleg valaki meg tudná próbálni hogy qfile alkalmazással távolról 4 gb nál nagyobb fájlt le tud e szedni?

(#7787) Biga123 válasza schulzz (#7786) üzenetére


Biga123
addikt

"Korábban voltak port továbbítási szabályaim a routeren, de azokat töröltem mivel ennek a nasnak nem kell a mycloud szolgáltatás miatt." És mivan ha a myqnap serveren keresztúli le/ fel töltés miatt akar meg? Jobblenne direkten , mint régen a zyxelről.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7788) schulzz válasza Biga123 (#7787) üzenetére


schulzz
tag

Én is erre tippeltem. Úgyhogy jönnek vissza a port továbbítási szabályok, csak most azért bosszantó mert sokáig nem leszek otthon, hogy ezt meg tudjam csinálni a routeren. No mindegy.
Köszönöm a segítséget.

(#7789) Biga123 válasza schulzz (#7788) üzenetére


Biga123
addikt

Amugy telóval kívülről Qfile al. Direkt kapcsolat mellett nekem jött le telóra 1-1.2 GB file is 10 mbps feltöltéssel.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7790) schulzz válasza Biga123 (#7789) üzenetére


schulzz
tag

Nekem csak qvideo val sikerül a letöltés. Most 2,5 gb os fájlokat töltök le. Azok lejönnek. De van olyan amit már 4x elindítottam mert folyamatosan megáll. De egyre jobban élek a gyanúperrel, hogy a mycloud nem szereti az ilyen letöltések. Ez érdekes, mert azért 2022 ben az emberek simán akarnak mozgatni több gigás fájlokat oda vissza.

(#7791) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Múltkor írtam adott a Nas és egy szolgáltatói router és egy Saját. Sehogy sem megy a trasmission visszatöltés.

Kivettem a sajátot maradt a szolgáltatói.
Mit csinálok rosszul ,hogy kellene ezen a felületen portot nyitnom?
Qbittorrent közben elindult ,megy a visszatöltés igaz csak csordogál

a routeren csak az Upnp-t állítottam be.

(#7792) sanyijedi válasza Gsx-rr (#7791) üzenetére


sanyijedi
őstag

egyik port az a gui-é, másik a megosztás portja, a kettő nem ugyan az.
mind a kettő-re állítsd be a portforwardingot, a 49092 re és az 51413-ra is.
UPnP-t pedig kapcsold ki, nem biztonságos és értelme sincs ha beállítod magadnak.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7793) pippo76 válasza Gsx-rr (#7791) üzenetére


pippo76
tag

Összekeverted a Transmissiont a Transmission Gui-val. Upnp-t kapcsold ki, nem javasolt a használata. Csinálj két külön port nyitást. External és Internal is 51413 ez lesz a Tr. External és Internal is 49092 ez lesz a Gui.

(#7794) Biga123 válasza schulzz (#7790) üzenetére


Biga123
addikt

Ha logikusan belegondolsz azért a qnap központi szerverek nem feltétlenül erre lettek kitalálva , hogy több giga adatot másolj át rajtuk, ezért nem is szeretem a képletbe bevonni a mycloudos szolgáltatásokat. Egy portot kiengedsz és az összes mobilapp eléri direktbe , én csak a qnap dyndns ét használom .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#7795) Gsx-rr válasza pippo76 (#7793) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kesz,koszi, a Trasmission szerint a port nem valaszol de megy a visszatoltes

Segitsetek legyszi a kovetkezo lepesben

Csatlakoztatom a szolgaltatoi routerhez a masikat, bridge mode nincs.
Ugyanugy nem megy a visszatoltes
Elvileg a portotokat ugyanugy beallitottam.

A szolgaltatoin allitsam be a Dmz-t a masik ipre?

Dhcp-vel nem kell valamit csinalnom?
Mindkettonel maradjon bekapcsolva?

(#7796) Csorbi válasza Gsx-rr (#7795) üzenetére


Csorbi
addikt

Szolgáltatóin tedd DMZ-be a másik router WAN IP-jét (amit kézzel állítasz be, a szolgáltatóitól eltérő IP tartományra - ha pl a szolgáltatói 192.168.0.1/24, akkor a második legyen 192.168.1.1/24 tartomány). DHCP-t kapcsold ki a szolgáltatóin, ha esetleg van rákötve valami (pl set-top-box), akkor azokat érdemes fix IP-re tenni a szolgáltatió IP tartományára. Wifit is kapcsold ki rajta.

(#7797) Gsx-rr válasza Csorbi (#7796) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Megprobalom

Teljesen mas tartomany
10.0.0.1
192.xxx.xxx

Nincs iptv

[ Szerkesztve ]

(#7798) peti85 válasza Gsx-rr (#7797) üzenetére


peti85
senior tag

Én is használok több saját routert is az otthoni hálózatban. Mindegyik switchként üzemel. Beállítottam egy-egy olyan IP-t nekik a szolgáltatói saját tartományából amit az nem oszt ki. (192.168.0.2, 192.168.0.3) Alapértelmezett átjáró a szolgáltatói IP-je (192.168.0.1). A sajátok WAN portját ilyenkor nem szabad használni, a switch portokat kell összekötni. A DHCP szolgáltatás mindegyik sajáton kikapcsolva. Így csak szolgáltatói felületén kell állítgatni amit szeretnék (port forwarding, DHCP Address Reservation, ...) Ráadásul nincs még egy felesleges címfordítás. Kevesebb adminisztráció, kevesebb hiba lehetőség.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#7799) Gsx-rr válasza Csorbi (#7796) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ha a szolgaltation kikapcsolom a Dhcp-t akkor nem lesz net a masik routeren

(#7800) Csorbi válasza Gsx-rr (#7799) üzenetére


Csorbi
addikt

Fix (statikus) WAN IP-t kell beállítani rajta, ne a szolgáltatóitól kapja.

Példa:

Az UPnP rád van bízva, érdemes lehet kikapcsolni.
Ha nincs IPTV, akkor arra nincs mód, hogy a szolgáltató bridge módba tegye a saját cuccát, és akkor nem kell ezzel maszatolni, kvázi mint egy modem működjön csak? Rá kell kérdezni náluk, ha nincs akadálya, megcsinálják! :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.