Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) ravensky13 válasza ZS3NI (#6099) üzenetére


ravensky13
tag

Peti85 is megmondta, használd a 4.1.0.99.1-t, én is azt használom, legstabilabb eddig! Ezek az újabbak random módon gondolnak egyet és kifagynak, ha nyomsz neki egy restartot ssh-n keresztül, egy ideig elfut, de pont attól fagy ki, amikor a webUI-t akarod elérni, ennek eredménye, hogy a qnap taskManagerben (vagy minek hívjam) megtalálod hogy qBittorrent process 0% procihasználat, és 0MB memóriahasználat :O

(#6102) Mr Bond 007 válasza ZS3NI (#6099) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az nekem is kéne. Anno felraktam az ingyenes 10 éves jubileumi változatot, de nem mentettem le a qpkg-t, és ha bármi miatt újra kell túrni a rendszert, akkor nem tudom már beszerezni.

(#6103) trafipax


trafipax
tag

woooow,
milyen email jött minap.
Elindult a QNAP magyar terméktámogató fóruma.... ide is eljutottunk végre (a synonak hány éve is van :D
"A hivatalos QNAP Club fórum a https://www.qnapclub.hu/"

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#6104) ZS3NI válasza ravensky13 (#6101) üzenetére


ZS3NI
őstag

Akkor ezt a 4.1.0.99.1 számút fel tudná tenni valaki ide? qnapclubbon nincs ilyen, google sem járt sikerrel nálam.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#6105) peti85 válasza ZS3NI (#6104) üzenetére


peti85
senior tag

QBittorrent 4.1.0.99.1 X41

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#6106) ZS3NI válasza peti85 (#6105) üzenetére


ZS3NI
őstag

Zsír, kösz szépen. :) Délután próbálom is. :R

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#6107) megadeath


megadeath
csendes tag

Kinéztem egy szünetmentest, esetleg nincs valakinek tapasztalata, hogy ezzel működhet-e az usb kommunikáció? Esetleg valakinek nincs FSP szünetmentese?
Sajnos a gyári kompatibilitási listán nincs fent. :(
Ezt néztem ki: https://fsp-ps.com/en/product/ups/1555988544-1513.html

(#6108) -G-


-G-
csendes tag

üdv,

Sajnos lehalt a Ts-453-pro nasom miután frissitetem a legujabb FW-re.

Jelenség:
Mikor haza értem zugott mint a barom erre látom, hogy beragadt "system boot" folyamatba és a 2-es 3-as HDD led pirosan világit.

Kivettem minden disket és ujra probáltam inditani megint világit a 2-3 led pirosan és továbra is "system boot" ot ir csak ki.

Qnap support ezt javasolta: https://www.qnap.com/tr-tr/how-to/knowledge-base/article/how-to-check-for-possible-hardware-faults/

Hiba: =>No: P2: U-BOOT/BIOS Boot Fail ( eddig jut el)

Ötletek mit tehetek? Más is találkozott ilyennel?
2014 decemberi vásárlás volt igy már gari sincsen rá...

Sokaknak volt ez a hibája fw frissités után.

(#6109) picur10


picur10
aktív tag

Újraraktam a nas-t, szívtam eleget. Sajnos még nincs vége. Torrent klienst akartam még feltenni, de a transmission-höz a guit nem tudtam feltenni, de a web control-nál leírtaknál hibát kapok:

https://github.com/ronggang/transmission-web-control/wiki/Linux-Installation

Nekem még a 0.6 béta volt fent, már gőzön sincs anno hogy sikerült feltenni.
A transmission setup oldalát hogyan tudom előhozni? Alapból a letöltő oldalra ugrik és nem jövök rá, hogy miként lehetne a setupot előcsalogatni. :(

Próbálkoztam a qbittorrenttel, feltettem a 4.2.5-öt, nekem is elhalt connection refused-sel. Próbáltam korábbit keresni, de nekem 212P-hez kellene és ahhoz nem megy fel a x41, mert x19 kellene :/

Egy kis segítségnek nagyon örülnék :)

(#6110) Addel válasza picur10 (#6109) üzenetére


Addel
senior tag

https://qnapclub.eu/en/qpkg/model/download/172137/QTransmission_2.92.1_arm-x19.qpkg

Újabb asszem nincs.

(#6111) donat_sz válasza picur10 (#6109) üzenetére


donat_sz
senior tag

docker konténerben való qbittorrentet/transmissiont próbáltad már?

ill [ezt] még kipróbálhatod, hogy ennek segítségével eléred a keresett transmission beállítási oldalt.

(#6112) kefearman


kefearman
tag

sziasztok, segítséget szeretnék kérni, szeretném lecserélni a TS-228A nasom, egy TS-251D-re ez elvileg 4 GB-os alapból, a csere pont a virtualizáció miatt lenne, milyen Ram-ot vegyek bele és mekkorát, mert valahol azt irják hogy 1 slot van benne, akkor gondolom 1 db 8GB-os kell, van ahol azt irják 2 db van benne és gyárilag 1 db 4GB-os, szóval eltévedtem, a másik hogy az 1,35V-os kell bele ha minden igaz? Köszi, igazából gyors válasz kellene, mert holnap vagy ma délután kellene megvenni. Köszönöm!!! Üdv Laci

(#6113) Geth válasza kefearman (#6112) üzenetére


Geth
addikt

Én nem tudom Te miket olvastál, de a hivatalos oldala elég egyértelmű:
System Memory 4 GB SO-DIMM DDR4 (1 x 4 GB) (tehát ennyivel adják)
Maximum Memory 8 GB (2 x 4GB) (tehát ennyi fér bele)
Memory Slot 2 x SO-DIMM DDR4
For dual-DIMM configuration, you must use a pair of identical DDR4 modules.
(tehát 2 slot-os, összhangban az előzőekkel)

1,35V-os kell bele ha minden igaz?
DDR SDRAM:
DDR4 operates at a voltage 1.2 V ...
Unlike DDR3's 1.35 V low voltage standard DDR3L, there is no DDR4L low voltage version of DDR4.

[ Szerkesztve ]

(#6114) kefearman válasza Geth (#6113) üzenetére


kefearman
tag

Köszönöm! Viszont a milyen RAM kérdésre is tudsz esetleg valami tippet? Koszi Laci

(#6115) Shokkolo válasza kefearman (#6114) üzenetére


Shokkolo
addikt

Megválaszolta a kérdésed, sima "mezei" DDR4 ramot (kvázi notebook memória) tudsz bele tenni. :K

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#6116) hakos1987


hakos1987
őstag

Sziasztok!

S.O.S. segítséget szeretnék kérni:
Qnap TS-212p lenne az alany. Barátom munkaeszköze az összes céges adattal... Ma reggelre a ransomware zsarolóvírus dekódolt mindent. Van remény tenni ez ellen? Vagy fizessen és lesz ami lesz? Hirdetnek megoldásokat szintén pénzért, de kétségeim vannak. Járt valaki hasonló cipőben, vagy tudja mi lenne a megoldás?
Ha az adatok elvesznek, földönfutó lesz a srác. Az elmúlt 3-4 évben mióta megvan a NAS, nem lett biztonsági mentés készítve, csak tükrözve van benne a két vinyó. Utólag persze ez nagy hiba volt, de ez már nem segít.
Segítsetek kérlek, mit lehetne tenni, egy ember élete a tét...

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#6117) Mr Bond 007 válasza hakos1987 (#6116) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Sajnos nincs megoldás.
Nem hiába szajkózzák mindenhol: A raid nem backup! :(
Fizetni azért se nagyon van értelme, mert a szervereket, amik feloldják a titkosítást általában elsőre lelövik a hatóságok. Pont ezért is mondják hogy ne fizess.
Ha ilyen életbevágó dolgokat tárolok nyilván nem hogy egy, hanem backupból is min 2-3 kéne. Hihetetlen felelőtlenség, és egy életre szóló lecke is az illetőnek. :(

[ Szerkesztve ]

(#6118) citkar válasza hakos1987 (#6116) üzenetére


citkar
addikt

Szomorú, hogy ilyen hosszú ideig nem csinált mentést. A "munkás" gépről nekem hetente készül backup. Gőzöm sincs mit csinálhat szerencsétlen, hátha találtok valamilyen elfogadható megoldást.

(#6119) hakos1987


hakos1987
őstag

Sajnos ő nem igazán jártas informatikában, én pedig hébe-hóba szoktam segíteni neki apróságokban, de mióta megvan a NAS, nyugodt volt, hogy most talán egy céleszközön rendben vannak a dolgai. Nem merült fel soha, hogy ennyire létfontosságú a tartalma és nincs meg sehol máshol :(((

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#6120) picur10 válasza Addel (#6110) üzenetére


picur10
aktív tag

Bocsánat a lassú választért, eddig nem jutottam el újra a nas-ig.
Találtam 2.94-es verziót is ami felment. A Transmission megy, csak az admin oldalát nem tudom elérni. Az alap gui elég vacak, de egyszerűen nem tudok más gui-t szerezni hozzá :(

(#6121) picur10 válasza donat_sz (#6111) üzenetére


picur10
aktív tag

Docker: most megpróbáltam volna, de
Supported Models
Container Station requires a QNAP NAS running QTS 4.2 (or later) with at least 1GB RAM.
ARM-based models: TS-x28, TS-x28A, TS-x31P, TS-x31X, TS-1635, TS-x31+. TS-328, TS-932X
212P-n nem megy :(
Qbittorrent felmegy, de a web oldalhoz (nas ip 6363-as port) már nem tud csatlakozni, így nem tudom használni. :(

(#6122) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!
Pár napja íródott hsz-ek beparáztattak,h még az életben nem volt mentésem a Nas-ról.
Azt hiszem elkezdem,röviden leírná vki.a mikéntjét?
Megköszönöm,előre is.
A Nas ts-251+ 8GB ram,és van hozzá csatlakoztatva egy külső winyó usb-n.Talán erre lenne a legideálisabb.
üdv

(#6123) shtirley válasza gahor72 (#6122) üzenetére


shtirley
tag

Szia,
nekem így van. Van egy 6 TB-os tömböm amit egy direkt erre vásárolt 6 TB-os USB3-as vinyóra mentek a Hybrid Backup Sync segítségével. A beállítása néhány kattintással lehetséges, csak végig kell menni rajta logikusan.

(#6124) Mr Bond 007 válasza gahor72 (#6122) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hibrid backup sync a legegyszerűbb. Én pl Backblaze B2 tárhelyre mentem a fontos adataimat, kb 450Gb az össz méret és ennek tárolása havonta 2,4-2,6 dollár. Ezenkívül hetente rádugom a külső usb-s hdd-t hogy legyen egy offline backup is, ha becsapna a villám, és gond lenne a felhős mentéssel. Valahol itt kezdődik a normális mentés. (otthonra, ha fontos adatokat tárolsz)

(#6125) sanyijedi válasza gahor72 (#6122) üzenetére


sanyijedi
őstag

nekem 2 külön nas-om van, fizikailag külön helyen, rsync el mentek hetente.
mellette itthon qsync-el az asztali gép vinyoja tükrözve van

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6126) lemcsi


lemcsi
tag

üdv
Tegnap óta próbálok újra életet lehelni a nas-ba.
tavaly volt egy szolgáltatói modemcserém, elötte minden szuper volt, utána nem igazán akart müködni, már nem is emlékszem pontosan mi volt a baj, volt egyéb 100 dolgom akkoriban, 1 évet pihenöben is volt.
Tegnap nekiestem, kapott új hdd-t, friss telepités.
Valameddig eljutottam, de még nem az igazi.
Qfinder nem látja, reggel inditásnál frissitett vagy 2 appot, de ezen kivül semmit sem tudok letölteni.
Qnapclub hozzáadva, látom az appokat, de onnan sem enged semmit letölteni.
Ez okozhat gondot?
Mit csináljak vele?

(#6127) Alex91 válasza lemcsi (#6126) üzenetére


Alex91
félisten

A routered...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6128) lemcsi válasza Alex91 (#6127) üzenetére


lemcsi
tag

Sokkal okosabb nem lettem.

(#6129) Alex91 válasza lemcsi (#6128) üzenetére


Alex91
félisten

Miert? Nem a nas a xar, hanem valoszinuleg routered beallitasa. Port forward van, vagy upnp?

De ahogy elnezem, valoszinuleg mas eszkoz csucsul azon a portokon...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6130) lemcsi válasza Alex91 (#6129) üzenetére


lemcsi
tag

1. Nem lettem okosabb, nem vagyok hálózati guru.
2. Nem mondtam hogy xar a nas.
Nyilván valami nem ok, erre próbálok megoldást találni.
Emlékeim szerint régen port forwarding volt beállitva, igy most is ha nem baxtam el, ezt tettem.
Modem egy Huawei HA35-22 és egy TS251+.

(#6131) Alex91 válasza lemcsi (#6130) üzenetére


Alex91
félisten

A nas ip cimere mutat a port forwarding?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6132) lemcsi válasza Alex91 (#6131) üzenetére


lemcsi
tag

Igen.
Útközben frissitettem a qts-t, momentán megy a telepités qnapclub repo-ból is.
A korábbi 2 hibát ugyanúgy hozza a portoknál.
Megnézem még késöbb, a kölcsönzés müködik-e. Ha igen, akkor elvileg minden müködik, kivéve a qfinder.

(#6133) lemcsi válasza lemcsi (#6132) üzenetére


lemcsi
tag

Úgy tünik most müködik, ami korábban is.
Qfindert nem fogom továbbra sem megismerni.

(#6134) gahor72 válasza sanyijedi (#6125) üzenetére


gahor72
aktív tag

"shtirley""Mr Bond 007""sanyijedi" köszönöm a válaszokat!

Én úgy gondoltam ha a rendszer sérül akkor van gond a nassal,nem elérhető...stb.
Számomra az volt a logikus,hogy a rendszerről csinálok mentést,és ha gond van akkor abból lehet javítani/vissza állítani,mint a windowsban.

Az sem változtat más partíción(D,E stb..)lévő adatokon csak a "C"rendszer partíción.Ha újra működik akkor elérhető a többi is,a rajta lévő adatokkal együtt.

Ezek szerint ti vagy mindenről csináltok mentést,vagy csak a fontosnak vélt adatokról(pl fotók).
A logikámban ott lehet a probléma,ha baj van a rendszerrel,és mondjuk vmi mentésbő sikerülne visszatenni/megmenteni akkor az egész winyót törölné a folyamat során a nas,fotóstul,mindenestül.

Mondjuk eddig CSAK egyszer volt gondom,de akkor lenulláztam mindent.
Egy elázott légkondi beltérije be lett dugva egy közös aljaztba a TV-vel.
A zárlat végig szaladt a TV-n,majd a hdmi kábelen keresztül megsütötte a nas alaplapját.Ha nem látom, nem hiszem el.A tv garis volt,cserélték.A nas kuka,szakszerviz egy fél vagyont mondott a 2TB adatmentésre,hagytam.

Tanulság: kellett egy új klíma,egy szünetmentes táp,a védelem miatt,a fotókat azóta mentem.....Ja,és egy új nas is természetesen

üdv

[ Szerkesztve ]

(#6135) #85619712


#85619712
törölt tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, adott egy ősi qnap ts-109 nas, ami totál halott, nem érem el webfelületről. A hdd-van pár adat ami kéne, hogy tudnám ezeket mountolni valahogy? Próbáltam Linux alatt nem látja Windows alatt valami extfs driverrel, de csak raw partíciót lát, nem tudja mountolni. Van erre valami megoldás/ leírás valahol? Köszi! :R

(#6136) gahor72 válasza #85619712 (#6135) üzenetére


gahor72
aktív tag

[link]
esetleg,virágboltban kapható.   :D

(#6137) #85619712 válasza gahor72 (#6136) üzenetére


#85619712
törölt tag

Köszi! Adtál egy jó ötletet, most a ReclaiMe nevű progival próbálkozom, hátha sikerül! :C

(#6138) andras707


andras707
csendes tag

Sziasztok, tanakodom egy Qnap nas beszerzésén, feladatkör zene streamelése lenne hifi felé, képek mentése android telefonokról közös mappába, néha egy kis ütemezett backup két pcről egy közös mappába, amit jó lenne LOGolni, hogy ki lett-e már írva BD-re, illetve hálózati fix helyként, video tár lenne ( nem tudom netflix tud-e rá menteni közvetlen, vagy spotify igaz utóbbi zene, illetve még lenne pár 1080P-s video)
A zene miatt jó lenne valami csendes nas.
Idealizált világban pedig jó lenne, ha lenne hdmi kimenete plex server/media lejátszó :)
Amit nem tudok, hogy indokolt-e ts-351 hdmi kimenete indokolt-e számomra, vagy hdmi nélküli két lemezes nas-t célozzak egy vinyó és egy ssd-vel JBODként.

Illetve ts-351 lehet olyat hogy zenestremalés estén ssdről úgy szóljon a zene, hogy közben a vinyó mellette nem pörög fel?

(#6139) Lenszio


Lenszio
csendes tag

Sziasztok
Még új Qnap-os vagyok
Van 1 Qnap TS-228A nevű szerkezetem. A minap vettem hozzá egy Rtorrent Pro nevü alkalmazást. Innen [link] rtorrent_0.9.7-A708_x86_64.qpkg.
A a gondom hogy nem akar feltelepülni kb 4% nál elszál és azt mondja nem kompatibilis verzió.
The installation package is incompatible. Use the compatible package.
Az App ceneterből próbáltam manuálisan telepíteni.
Mit rontok el a készitő szerint kompatibilis az enyimmel is.

Köszi előre is.

(#6140) Alex91 válasza Lenszio (#6139) üzenetére


Alex91
félisten

Jol mondja, inteles verziot szeretnel telepiteni nem inteles nas-ra... A masik verzio, esetleg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6141) Mr Bond 007 válasza Lenszio (#6139) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"Compatible with QNAP NAS models:
- armv7l - ARM processors: TS-x28/x31P/x31P2/x41 and more...
- x86_64 - Intel/AMD64 CPU: TS-x51 and all higher (x53/61/63/70/71/73/77/78/80/82/88...)"
Rossz telepítőt szedtél le.

(#6142) trafipax válasza andras707 (#6138) üzenetére


trafipax
tag

Hello,
Az általad említett TS-351 már teljesítheti minden kívánságodat. Mondjuk a Netflix és Spotify kérédseidre nem tudok választ adni.
Kérdés, hogy kell-e a 3 HDD bay, illetve a HDMI. 3winyóval már egy RAID5 tömböt is tudsz készíteni, ami már megfelelő redundanciával rendelkezik a biztonsági másolataidról. (de ne feledjük el sose, hogy 1 backup az nem backup :D )
Elég sok variációt ki lehet alakítani a 3 bay-el. pl egy RAID1 a biztonsági másolatoknak, és egy single disk a zenéknek filmeknek, mellé téve egy SSD-t cache nek. Vagy egy RAID5 a bizt másolatnak, és egy SSD a zenéknek. and so on....
Egy WD purple illetve hasonló seagate skyhawk winyó elég halk ahhoz, hogy ne őrülj meg ha 1 légtérben vagy a NAS-al. így nem indokolt a zenéket az SSDn tárolni.
HDMI akkor érdekes, ha közvetlen a TV/HIFI re akarod kötni. Viszont akkor nem kell Plex. Felteszel egy sima videó lejátszót és pont. De midnegyik NAS tud DLNA-t ha a belső hálózatról akarnál filmet lejátszani..
Neked kell eldönteni, hogy mik kellenek igazán és mit határoz meg a buxád :)
Különböző okok miatt veszünk NAS-t, van aki csak backupra, van aki multimédiára, van aki virtualizálni vesz.
Én mindenképp minimum egy RAID1 et használnék ha backup is kell. De mint említettem a RAID még nem backup, azaz 1 backup nem backup.
Remélem tudtam segíteni.... :))

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#6143) Lenszio válasza trafipax (#6142) üzenetére


Lenszio
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Az oldalon csak ez a verzió vann fent. Azt írta hogy jó mindkét procihoz.

(#6144) Mr Bond 007 válasza trafipax (#6142) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Maradjunk annyiban hogy a raid az 0 backup, és nem 1. Az hogy 2 helyen is fent van az adat, még semmire se elég ha kapsz egy kripto vírust, vagy megsérül valamelyik file (akár ram hiba akár rosszul kerül mentésre) és így kerül duplikálásra. A raid az nem backup! Tanuljuk már meg!!

[ Szerkesztve ]

(#6145) trafipax válasza Mr Bond 007 (#6144) üzenetére


trafipax
tag

egyre gondolunk, csak lehet bénán fogalmaztam. :P
Van a source ahol megvan az adat valamint a NAS-on tárolt adat RAID ben jelent 1 backupot. Erre írtam, hogy 1 backup az nem backup.
"A raid az nem backup! Tanuljuk már meg!!" - mondtam én ilyent hogy a RAID az backup???

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#6146) Mr Bond 007 válasza trafipax (#6145) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az egész posztod úgy jött le, vagy pedig olyan szinten kétértelműen fogalmaztál, hogy én még akkor se tudnék így ha fizetnének érte. :U
Én tisztában vagyok vele mi merre hány méter, csak az ilyen jellegű írásokkal szépen fel lehet ültetni a kevésbé hozzáértőket a szopó rollerre, hamis biztonságérzetet keltve. Aztán majd születnek a #6116 + #6119 és ahhoz hasonló posztok, mert elhiszik hogy a raid is elég.

[ Szerkesztve ]

(#6147) trafipax válasza Mr Bond 007 (#6146) üzenetére


trafipax
tag

Köszönöm a kóstolgatást, de köszi kihagyom... se türelmem, se energiám ezt folytatni. :U

[ Szerkesztve ]

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#6148) Lenszio válasza Mr Bond 007 (#6141) üzenetére


Lenszio
csendes tag

Köszönöm. De ez az egy verzió vann fent, szerintem. Bár azt írják jó mindkét procihoz.

(#6149) Mr Bond 007 válasza trafipax (#6147) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Látom átment a lényeg... :U

Véletlenül sem az ilyenek miatt írtam: "Kérdés, hogy kell-e a 3 HDD bay, illetve a HDMI. 3winyóval már egy RAID5 tömböt is tudsz készíteni, ami már megfelelő redundanciával rendelkezik a biztonsági másolataidról." :C

(#6150) Geth válasza Lenszio (#6148) üzenetére


Geth
addikt

Lehet hogy jó hozzá, csak nem ez a .qpkg file.
A letöltött csomag nevében is csak x86_64 szerepel, és a NAS is ilyen hibával dobta vissza.
Keress/kérj másik architektúrához való .qpkg file-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.