Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) cp007 válasza daniel.tamas (#6180) üzenetére


cp007
csendes tag

Érdekelt a dolog- kipróbaltam hogy nalam elindul e a Phoenix-OS. Letöltöttem V3_6.1.564_x.64 es változatot, 2 core es 8 GB memóriával. Debian alapú OS-t állitottam be és és igy eéindult a tepelités . UEFI belllitásokkal a telepites folyamán elakadt a bootolás, legacy BIOS-t beállitva lefut. A telepités után eljutok a bejelentkező kepernyőig )Welcome to Phoenix OS és egy legörülő menü ami kinai nyelvű -de nnenen nem reagál semmire. (terminálon keresztül). Lehet hogy érdemes lenne még játszani hogy milyen tipusu OS beállitással hogyan viselkedik, A debian-t azért választottam mert a WIKI szerint talan ez kernel hasonlit a VM által felinlat opciók kőzül a Phoenix-éhez.

(#6202) cp007 válasza Gsx-rr (#6200) üzenetére


cp007
csendes tag

Próbáld meg a "model" alatt a Generic-et - vagy ONVIF-et kiválsztani ha ONVIF képes a kamerád. Az ONVIF-nál van pár USB kamera opció is. (nem irtad, hogy milyen kameráról van szó)
Megpróbálhatsz irni a webes felületen a Qnap-nak, hogy lenne egy kamera tipus amit le kéne tesztelni (QNAP IP kamera kompatibilitási lista oldalán találod meg ezt a lehetőséget)
Nekem sikerült egy olyan kültéri Hikvision kamerába belenyulnom ami nem volt a listán, csak egy hasonló kisebb felbontású de támogatott kamera paramétereit használva alacsonyabb felbontásban mükoödött mint amit a kamerám tudott Irtam a QNAP-nak és jó pár hónap után egyszercsak már be tudtam állitani a max felbontásra is.

(#6203) Gsx-rr válasza cp007 (#6202) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ez a kamera,de fogalmam sincs Onvif-képes-e.
[link]

(#6204) Lenszio válasza trafipax (#6168) üzenetére


Lenszio
csendes tag

Ok Köszi
ezeket merre találom? a QTransmissiont feltelepitettem. Ezt szeretném egy általam megadott mapákba a letöltést irányitani.

(#6205) Lenszio


Lenszio
csendes tag

Sziasztok
Kipróbáltam a Downloadstation-t . Nekem kicsit lassúnak tünik és hiányzik a Remote Gui ami az előző nasomnál tök jól működött. Feltelepítettem a Qtransmission-appot.
Szóval ebben kéne egy kis segítség illetve a jelenlegi könyvtár szerkezet szeretném használni a torrentekre. Hogyan tudom megadni neki ?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#6206) gahor72 válasza Lenszio (#6205) üzenetére


gahor72
aktív tag

Hello!
Elérési útja nálam: share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/QTransmission/etc/

(#6207) arn


arn
félisten

rakerdezek itt is... tudna erre vki valaszolni, aki esetleg hasznalta mindkettot mostanaban?

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6208) bogabi válasza arn (#6207) üzenetére


bogabi
senior tag

A 2.5/10G hálózati részhez nem tudok hozzászólni, mert még nem próbáltam. A qnapnal a sw mennyivel gyengebb, mint a synology? kérdésedre nem lehet értelmes választ adni. Ha nagyon le akarom egyszerűsíteni, akkor annyival le is lehet zárni a témát, hogy nem gyengébb. De mivel mindenki másként használja a NAS-t, más funkciókat használ, stb., így erre a kérdésre nem lehet egyértelműen válaszolni. Ha neked pont olyan funkció kell majd, ami éppen hiányzik a QNAP-ból, akkor az nyilván szar ügy. De ez igaz fordítva is, ha valaki olyan funkciót használt eddig QNAP-on, ami nincs meg a Syno-ban.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6209) arn válasza bogabi (#6208) üzenetére


arn
félisten

jelenleg ezek mennek:
* smb
* backup
* plex
* alkalmankenti torrent
* virus check letoltott fileokra
* idonkenti meghajto check

elvart mukodes:
* idozitve tudjon ki/be kapcsolni
* folyamatos mukodes raid 1 raid 10 modban (tehat ha egy lemez kihullik, addig hasznalhato legyen)

ezek varhatoak:
* iscsi
* webserver dev celokra
* docker
* halozatfejlesztes 2.5 v 10gbe
* ssd cache

vhol az a celom, hogy hasonlo sebessege legyen, mint egy gepben a sata ssdvel, de legyenek meg a nasbol eredo kenyelmi funkciok. amugy alig par kliens lesz rajta (2-4).

***

az ssd cache mukodese mindig jol meg van kavarva... legalabbis a synologynal remalom volt atlatni a sok limitaciot (savszel, mikor hogy mukodik, etc):
* itt lehet pl egy negylemezes nasnal egy sata alapu fiokot hasznalni erre a celra?
* raid 1nel ketto ssdt var el, vagy meg egy meghajtoval is?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6210) Mr Bond 007 válasza arn (#6209) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ezeket kompromisszum mentesen tudja a qnap is. (az időzített ki/be kapcsolást azt nem tudom)

Ssd cache ha csak olvasást gyorsít akkor elég 1 is, írás+olvasásra is be lehet rakni 1 ssd-t de az kb öngyilkosság, mert ha behal az ssd-d akkor 100% az adatvesztés, akármilyen raid tömbből is vannak a hdd-k. Tehát ha mindent gyorsítani akarsz, akkor 2db ssd kell. Ez a része szerintem jobb a qnapnak mert syno-val ellentétben nem csak random io-t lehet gyorsítani, hanem akár minden írási/olvasási feladatot rá lehet engedni az ssd-kre. [link]

[ Szerkesztve ]

(#6211) donat_sz válasza Mr Bond 007 (#6210) üzenetére


donat_sz
senior tag

de az asustor is!
sőt a legújabban bejelentett nas család a lemezek mellett tudja a két ssd-t cachre.. (Dual M.2 NVMe SSD ports for fast caching)

(#6212) Mr Bond 007 válasza donat_sz (#6211) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Qnap és Synology volt a téma.

[ Szerkesztve ]

(#6213) arn válasza Mr Bond 007 (#6210) üzenetére


arn
félisten

koszi ennek utana nezek :) az neztem, hogy sokkal jobban testre szabhato az ssd cache resze, synologynal kicsit dummy.

a ts-453d csak kartya + m2 ssd komboval tud cachelni, vagy ugyis, ha 2 fiokba vinyot teszek, a masik kettobe meg sata ssdt? az a kartya kicsit draga, illetve az a mini ventillator se szimpatikus rajta, jobb lenne csak egy olcsobb passziv 10gbe kartya.

igazabol maradnek synologyn szivem szerint, mert bevalt, azt kell eldonteni, hogy most megelegszem azzal, amit tud es cserelek majd a kov modellnel (amit most vettem, ezert eszem a kefet, mert nem neztem utana, hogy mit hogyan lehet kihasznalni), vagy azonnal oldjam meg savszelesseg problemat. jelenleg meg 4x4 wifin logok, igy az 1g kabeles net is hozna egy ugrast bizonyos szempontbol, de ha mar furni faragni kell, akkor hajlom a 10g net fele, meg ha eleg draga es razos ut is meg jelenleg (esetleg 2.5g - macera nelkul).

(#6211) donat_sz: az tamogat 10gbe bovitokartyat, gondolom alapbol nem tudja :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6214) donat_sz válasza arn (#6213) üzenetére


donat_sz
senior tag

igen az általam említett asustorokhoz nincs 10gbe bővítő kártya. itt csak a 2x2.5gbe van ami megfelelő switch mellett tudja a link agregationnel az 5gbe-t. ezt bővítő kártya nélkül, viszont az ssd cache-t is alapból adja.
Azt gondolom a Qnap 253D-re gondolhatsz mint alternatíva. Ennél viszont ha jól emlékszem 1 bővítő kártya helyed van. Azt használhatod ssd cachere/5gbe-re/10gbe-re...
Ha fontos az ssd és a 10gbe is akkor ez se biztos, hogy a te megoldásod lesz!

u.i. HW specben és ár érték arányban szerintem asustornál találsz legalább olyat mint akár synologynál vagy qnapnál. (nekem egy qnap után, a mellé érkezett egy asustor). sw-es megoldásokban találsz különbséget, de amiket te írtál használni azok szerintem megfelelően támogatottak.

(#6215) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Van egy ts-228 nasom, amire feltettem a [qbittorrent - et] . Amikor elinditom azt írja, a webhely nem érhető el. Hogy lehet elérni ? Tudtok segíteni ? A böngésző a 6363 porton próbálná.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#6216) sanyijedi válasza rostiron (#6215) üzenetére


sanyijedi
őstag

és engedélyezve van ez a port? (portforwarding vagy uPnP által?)

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6217) rostiron


rostiron
őstag

Igen be van állítva.
De ha bekapcsolom az upnp-t akkor se jó

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#6218) rostiron


rostiron
őstag

Ezt találtam a config fájlba, ez mond valamit ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#6219) peti85 válasza rostiron (#6215) üzenetére


peti85
senior tag

[link]
[link]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#6220) rostiron válasza peti85 (#6219) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi, megpróbálom. Nem tudod honnan lehet beszerezni azt a verziót ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#6221) peti85 válasza rostiron (#6220) üzenetére


peti85
senior tag

Bocsi, ez lemaradt: [link]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#6222) rostiron válasza peti85 (#6221) üzenetére


rostiron
őstag

:R :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#6223) rostiron


rostiron
őstag

Nálam ez se megy :W

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#6224) rostiron válasza rostiron (#6223) üzenetére


rostiron
őstag

Kívüről elérem a xxx.myqnapcloud.com:6564 címen. Belső hálóról nem tudom .

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#6225) rostiron válasza rostiron (#6224) üzenetére


rostiron
őstag

Minden ok, köszönöm. :) Megoldódott

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#6226) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Sziasztok,
Tervezek beszerezni egy QNAP TS-253D NAS-t 2.5Gbe csatlakozoval amint elerheto a QNAP uj 2.5Gbe switche (QSW-1105-5T, elvileg most pentektol kaphato), es kiepiteni egy 2.5 gigabites halozatot otthonra. Nem tudom eldonteni hogy 2 x WD Red (5400rpm) vagy 2x WD Red Pro (7200rpm) legyen, RAID0-ba lennenek hasznalva.
Az lenne a kerdesem hogy az 5400rpm-es HDD-k nem fogjak bottleneck-elni az adatatvitelt a 2.5Gbps csatlakozon keresztul?

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#6227) Alex91 válasza Stimpy001 (#6226) üzenetére


Alex91
félisten

En megneznem a Seagate IronWolf seriat is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6228) jerry311


jerry311
nagyúr

Aloha!

TS-431X3-ról talált már valaki rendes 10G-s tesztet?

(#6229) machata1993


machata1993
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Qnap TS-453A típusú Nas-om. Sajnos tönkrement az adaptere. SP-ADAPTOR-96W01 ez a típusú kellene hozzá, de nem találok itthoni forgalmazót. Tudtok esetleg ajánlani valamit helyette? Előre is köszönöm.

(#6230) sanyijedi


sanyijedi
őstag

megjött a ts-453D, egy TS-228-at váltott.
sikerült mindent belőni, kérdésem lenne, hogy eddig a "Cloud Drive Sync"-et használtam dropbox és google drive szinkronizálásra, de ez nincs a x53-ra. "HBS 3 Hybrid backup sync" al sikerült összelőni, de van más megoldás is, másik app?

amúgy áttettem a 2. hdd-t amin csak adat volt, felismerte, létrehoztam ugyan olyan névvel egy shared folder-t és minden adatom megmaradt.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6231) Mr Bond 007 válasza machata1993 (#6229) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Elvileg ezek a magyar forgalmazók: [link]
Őket kéne megkérdezni hogy itthon ki szervizel. Ha van itthoni szervíz partner, ők meg tudják neked rendelni az új adaptert. Vagy ha nincs, akkor keresni kell kompatibilis adaptert. Pl én is Meanwell tápot vettem az Ubiquiti routeremhez. Fele akkora és minőségibb mint amit adtak hozzá. Szerintem ehhez is lehet találni.

[ Szerkesztve ]

(#6232) peti85 válasza machata1993 (#6229) üzenetére


peti85
senior tag

Nem speciális táp van hozzá, jó lehet egy univerzális is. Kis netes keresés alapján a gyárit az FSP gyártja. Van rajta egy adattábla, amin vannak OUTPUT adatok. Ott nézd meg hogy hány voltos, illetve hány ampert ad le. Kell keresni olyan tápot, aminek a feszültség értéke (V) ugyan akkora mint a gyárié, az éramerőssége (A) meg legalább akkora. Ezen kívül meg kell nézni a polaritását, erre van egy ábra, hogy kívül van a negatív és belül a pozitív vagy fordítva.
Ami még fontos, a csatlakozó mérete is stimmeljen. Ennek van egy külső és egy belső átmérője mm-ben.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#6233) #85619712 válasza sanyijedi (#6230) üzenetére


#85619712
törölt tag

Ez a tápegység is jó lehet neked, ha a dugó nem passzol, át kell rakni a régiről.

(#6234) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!
Van 1 problémám és segítségre lenne szükségem.
Van egy ts-251+ nas előtte szünetmentes táp.

Tegnap volt egy áramszünet amit a nas átvészelt,de az asus routerem újraindulása kb 2 percet vett igénybe.

Ezért a nas hamarabb akart a routerhez kacsolódni,mint az készen állt volna.
Ez nem is jött össze,és azóta nem is lehetett elérni a net felől.

Figyelmeztető e-mailt nem tud küldeni,miszen NEM kapcsolódik a netre.
Távolról sem tudtam újra indítani,mert nem kapcsolódik a netre.

Csak a manuális újraíndtás segített,amikor haza értem.
Létezik erre vmi megoldás,hogy később(is) próbáljon kapcsolódni?
Sajnos a router ups-re kötése nem opció,túl messze van.

köszi,üdv

(#6235) sanyijedi válasza gahor72 (#6234) üzenetére


sanyijedi
őstag

dhcp-n kap ip-t a nas vagy static?
nem kellene problémát okoznia amit írtál, amint feláll a router ip-t kellene kapnia a nas-nak és el kellene tudnod érni
hálózaton belül elérted? csak a ddns nem frissült?

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6236) gahor72 válasza sanyijedi (#6235) üzenetére


gahor72
aktív tag

Köszi a segítséget!
Itt is próbálok megoldást keresni: [link]
Fix ipje van,a torrent miatt is kell :DD ,MAC cím hozzá rendeléssel.
üdv

(#6237) sanyijedi válasza gahor72 (#6236) üzenetére


sanyijedi
őstag

ilyenkor használd az Asus-os ddns-t csak a Nas portjával, ott is eléred. sajnos más megoldást nem tudok javasolni. én nem találkoztam beállítással ezzel kapcsolatban. amit esetleg megtehetsz hogy ha a ups tud usb-t akkor rádugod a Nas-ra és biztonságosan ki-be kapcsoltatod vele. (amikor visszajön az áram visszakapcsolja a Nas-t, és akkor a router is már ready lesz)

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#6238) jerry311 válasza gahor72 (#6236) üzenetére


jerry311
nagyúr

DHCP kliens nem mindig és minden OS-en okos...
Hagyd meg a routerben a DHCP hozzárendelést, de állítsd be fixen a NAS-on is. Így a router nem osztja ki másnak, de a NAS sem döglik meg ha nincs DHCP.

(#6239) gahor72


gahor72
aktív tag

Köszi a segítséget nektek!
Még próbálkozom,ha vmi kiderül jelentkezem.
üdv

(#6240) KuZo


KuZo
tag

Sziasztok!
Bajban vagyok. :( Leállt a TS-431X nasom és sajnos nem táphiba, mert meg se makkan másik táppal. Nyilván minden fontos adatom azon van, amit le kéne adnom sos. Két kérdésem lenne:
- Ha kiveszem a HDD-ket, akkor egy másikba berakva migrálhatóak az adatok? Találtam használt TS-420-at, talán arra befizetnék, ameddig megjavítják ezt, ha hozzáférhetek az adatokhoz.
- Ha van valakinek egy 4 lemezese, amin megoldhatnám a mentés, szívesen "kibérelném" jó pénzért egy napra.
Köszönöm!

(#6241) Biga123 válasza KuZo (#6240) üzenetére


Biga123
addikt

[link]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6242) KuZo válasza Biga123 (#6241) üzenetére


KuZo
tag

Köszönöm! Sajnos desktop gépem nincs 4 SATA porttal, de ha a "Then you need to put the disks to the new QNAP keeping the correct disk order. If damage does not affect disks or disk content, most likely your new system will work as before damage occurred." kitétel igaz típusfüggetlenül, akkor az átrakás valóban megoldás lehet.

(#6243) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Üdv!

Adott egy QNAP TS-128A. Minden jól működik. De, ha például jön egy vendég egy laptoppal akkor ő is látja azt amit nem kellene. Filmek, stb. Hogy lehet azt megcsinálni hogy csak egy adott mappát lásson?

Pixel 8 Hazel

(#6244) Biga123 válasza KuZo (#6242) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem anno a 231 ből 251+ ba átrakott lemezeken megmaradtak az adatok.
Keringett itt egy időben egy táblázal h melyik tipusból melyikbe lehet csak simán átrakni a lemezeket. Qnap oldalon tuti fenn van valahol.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#6245) Centaurus


Centaurus
tag

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni Download stationnal kapcsolatban.
Minden jól működik csak azt nem ertem hogy a szolgáltatás egy idő után átvált "kész"-é.És nem osztja meg a dolgokat.
Ezt hogy lehet folyton szolgáltatás állapotban tartani?
Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#6246) basznév


basznév
csendes tag

SZiasztok.

Készülök venni egy Qnap TS-453D-4G NAS t
Azt szeretném megkérdezni, hogy a minimserver hez honnan tudom letölteni a JRE (intel) alkalmazást ami kell a minimserver futtatásához?

(#6247) gahor72 válasza basznév (#6246) üzenetére


gahor72
aktív tag

Qnap store.
JRE 8.151.2.1

(#6248) basznév válasza gahor72 (#6247) üzenetére


basznév
csendes tag

köszönöm a választ! Mivel van olyan részenneka store nak, ahonnan az APP okat számítógéppel is letudom tölteni és van egy olyan része mikor számítógéppel megyek fel akkor csak az APP oknak a verzió történetét írja ki. Én azt hittem, hogy onnan nem lehet majd letölteni Qnap-al sem. Olyan hely nincs véleltlen ahonnan a Qnap hoz való JRE t letudom számítógéppel tölteni (biztonsági mentésként)?

(#6249) Mr Bond 007 válasza basznév (#6248) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Qnap honlapján a download centerben keresgélj!

(#6250) kovadam1


kovadam1
tag

sziasztok Van egy Qnap TS-228A Nasom Másnak is gyakran jön rá frissítés(rendszerfrissítés) , vagy nálam akadt be valami?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.